Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36051) petyuska74


petyuska74
tag

Sziasztok!

Van egy gépem amiben Asus M2N-MX[link] alaplap van.
A honlapján nem látok azzal kapcsolatban infót, hogy a köré épített gépre (egymagos 3200+ AMD proci és 1 gb DDR2 RAM) fel lehet-e tenni a Windows 7-et.

Fontos lenne tudni, mert akkor bőviteném még 1 gb rammal.

Illetve még az érdekelne, hogy az alaplapi videokártya jó-e a Win7-hez.
Szerintetek?

Köszi a választ.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#36052) The DJ válasza Lenry (#36050) üzenetére


The DJ
addikt

Na most mondtál egy okos dolgot, ki kellene próbálni, hogy megfordított csatornák esetén mi történik, de a Realtek vezérlőpultban nem látok erre lehetőséget meg úgy a Win7-ben sem. Ilyenkor imádom az illesztőprogramok gyártóit. :W

Egyébként semmit nem variáltam a gépen, lett egy VGA upgrade, de az is csak óvatosan és szépen, de semmi komolyabb. Nem volt sem szétszedve, sem barmolva, még csak ki se húzogattam a csatit, mert úgy van előrevezetve egy hosszabbítóval a ház elejére (régi SP ház). Rejtély... de már kezd zavarni, hogy mindent csak monoban hallok, bezzeg Linux alatt rögtön minden szuper és válogathatok is a csatik közül.

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#36053) Kolok


Kolok
csendes tag

Hello!

Segítségre lenne szükségem...
Van egy ASUS M3N78 alaplaom. AM2/AM2+ elvileg a proci foglalata.
De a CPU support list írja hogy AM3 as procival kompatibilis.
Ez a proci: Athlon IIX4 640(ADX640WFK42GM),3.0GHz,512KB,rev.C3,95W,SocketAM3
de va negy másik proci, amely: AMD Athlon II X4 645 processzor (AM2+/AM3), de ez nincs a support listában.

Kérdés melyiket vegyem?

Köszi:
Kolok

(#36054) djcsabi89


djcsabi89
csendes tag

sziasztok.
van egy Asrock 4core Dual-VSTA alaplapom.a lap tökéletesen müködött,ki kapcsoltam a gépet és másnap nem indult el azota sem indul el!
tudna valaki segiteni hogy esetleg mi lehet a baja?
kondik nem puposak,égés nyomok nincsenek rajta.táp -ramok -videokártya tesztelve volt másik gépben és minden tökéletesen megy.
bios jumpert rá tetem de semmi.még a ventilátorok sem pörögnek fel.
ha valakinek valami ötlete van kérem osza meg velem.

(#36055) Lenry válasza Kolok (#36053) üzenetére


Lenry
félisten

azt, amelyik benne van a támogatási listában, mert amelyik nincs benne, az azért nincs benne, mert nem működik vele, és ha mégis azt veszed meg, akkor lesz egy használhatatlan alaplapod egy használhatatlan processzorral, és gyanítom, hogy nem ez a célod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36056) misja


misja
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehet saját kezűleg beállítani a videóvezérlő által felhasznált memóriát? (ha egyáltalán lehet ilyet)

Asus P7H55-M típusú alaplapban egy Intel Core i3-540 -es proci.
Van 2x2 gb memória dualban, és csak kb 100 mb környékén foglal le, pedig a biosban 'dvmt max' érték van beállítva!

A választ előre is köszi!

(#36057) Gery21


Gery21
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte-K8NS Típusú alaplapom. Valamitől először meghalt 1 USB csatlakozó kivételével mindegyik. Majd rá pár hónapra az az 1 is meghalt. Megpróbáltam Windows újratelepítést hátha szoftveres a gond, esetleg valamilyen vírus. Nem javult meg. Majd a hivatalos oldalról letöltöttem az utolsó előtti BIOS-t hozzá amit az oldalon található programmal fel is tettem. Kiírta hogy sikerült a frissítés és indítsam újra a gépet. Újraindítottam és se csak addig jut el hogy kép nélkül Sípol 1et majd hosszú szünet és sípol megint egyet és így tovább.... Szerintetek ez javítható, és ha igen hol?
Köszönöm!

(#36058) Morris válasza Gery21 (#36057) üzenetére


Morris
veterán

Feltétlenül javíttatni szeretnéd?
Mert félő, h már nemigen éri meg. Valószínűleg nem lett tökéletes a frissítés. Esetleg a memóriákat cserélgesd meg a slotokban...
Egyébként lehet, h sikerült a frissítés, de az USB-ket nem hiszem, hogy megjavította :U

(#36059) King Unique


King Unique
titán

Egy régi gépet,azt hiszem Sis 940 FX alaplappal,érdemes/lehet Asrock USB 3.0 PCI Express kártyával bővíteni,ha még van benne szabad foglalat,magyarán mőködni fog a 3.0,vagy kompatibilitási problémák lesznek?

(#36060) Livius válasza King Unique (#36059) üzenetére


Livius
őstag

Mennie kell, minden képp, az alaplap nem szivathat max ha régi az oprendszered vagy nincs drivered a cucchoz akkor lehet gáz.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36061) Gery21 válasza Morris (#36058) üzenetére


Gery21
csendes tag

2db 521es Memória volt a gépbe, mikor az egyiket kivettem működött a gép. Aztán akármilyen variációba próbáltam a 2db ramot nem indult el. Aztán mivel lementettem a régi bioszt fogtam és visszatettem. Most minden olyan mint előtte. Az usb a frissítéstől sem javult meg. Igazság szerint sejtettem, de egy próbát megért.
Morris köszi a segítséget!

A kérdésem viszont az lenne ha veszek 1 PCI-os USB bővítő kártyát azzal fog tudni működni a gépre kötött usb-s cuccok. Vagy van esély hogy a hiba úgy is jelentkezni fog?

(#36062) Morris válasza Gery21 (#36061) üzenetére


Morris
veterán

Lehet érdemes kipróbálni! (ahogy nézem nem is drága, sőt még én is be fogok nevezni egyre)
Ha mégsem működik, akkor az új lapon lassan szükség lesz rá úgyis, mert manapság már minden usb-s.
Viszont nem 100%. Ugyanis nem biztos, hogy foglalatok mentek tönkre, hanem inkább valami az alaplapon ami az usb-t vezérli.

(#36063) King Unique válasza Livius (#36060) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infót! Oprendszer, XP Home Prof SP3,drivert meg talán adnak is az Express Card-hoz,vagy lehet letölteni vhonnan gondolom.

Illetve még annyit,hogy az Asrock volt árgépen kb.5000 (Pesten),számtek üzletekben (vidéken,nálunk) 10-13000 körül dobálják,más márkákban.Elég az olcsóbb is?

[ Szerkesztve ]

(#36064) Soni84


Soni84
tag

Jónapot!

Sikerült egy 95W TDP-s lapba 125W-ös procit rakni.

Felvettem már a kapcsolatot az eladóval, hogy cseréljék erre.

2 kérdésem lenne:

1. Jó lesz-e ez a lap hozzá?
2. Proci húzás nélkül tudok-e tovább játszani a géppel anélkül hogy felrobbanna és triplaszaltóval kirepülnék az ablakon? :)

Köszönöm kedvességetek!

(#36065) TaaT


TaaT
veterán

Kérnék egy az oldal üzemeltetésével foglalkozó ember elérhetőségét. Fontos lenne.

Give them hell Ukraine!

(#36066) RootRulez válasza TaaT (#36065) üzenetére


RootRulez
félisten

Tipokok listáját nézegessed, van mait házigazda nyitott, na őket kell keresni. :K

═════════════════════════════════════════

(#36067) Воланд válasza TaaT (#36065) üzenetére


Воланд
titán

Impresszum

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36068) Soni84


Soni84
tag

Valahol egyébként olvastam, hogy 955-ös igazából nem 125W-on megy, hanem 105-110, csak bennehagyták a 125W kategóriában az egyszerűség kedvéért. Alapon elvileg 60Wkörül van, tehát nem kéne hogy overclock nélkül bántsa az alaplapot, ugye? igen? nem? :)

(#36069) nanus válasza Soni84 (#36068) üzenetére


nanus
senior tag


(#36070) Nyick


Nyick
tag

Sziasztok! Giga 890xa ud3 alaphoz a memoriát hogy kell beállítani a biosban hogy a legtöbbet hozzam ki belőle?(Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL9 DIMM (Kit of 2) HYPERX XMP Blu Edition)
Vegyen valaki a szárnyai alá :R

(#36071) nanus válasza Nyick (#36070) üzenetére


nanus
senior tag

[link]
[link]

Itt kérdezd,talán több a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#36072) hahajdu


hahajdu
aktív tag

Két 2GB 800mhz-s ram modul mellé még tegyek két 1GB 667-eset, vagy csak ront a teljesítményen? Itt kallódik, de ha beteszem, ugyan tömm RAM lesz, a sebességet visszafogja 667-re nem?

:R :R

hunpad.com

(#36073) RootRulez válasza hahajdu (#36072) üzenetére


RootRulez
félisten

Sztem a 4GB-ot se használod ki, és csak lassítanád a meglévőket a plusz rammal. :K Ha 2x1 mellé akarnál még 2x1-et, akkor más lenne a helyzet...

═════════════════════════════════════════

(#36074) nanus válasza hahajdu (#36072) üzenetére


nanus
senior tag

Igen vissza,gyorsabbnál álltalában jobb a több,-attól függ milyen oprendszer-és milyen progikat használsz.

(#36075) RootRulez válasza nanus (#36074) üzenetére


RootRulez
félisten

Az biztos, hogy jobb a több. De ha a 4GB-ot se használja ki fölöslegesen lassítaná a többit... :K

═════════════════════════════════════════

(#36076) nanus válasza RootRulez (#36075) üzenetére


nanus
senior tag

Igazságos igazságod van :R

(#36077) hahajdu válasza nanus (#36076) üzenetére


hahajdu
aktív tag

köszi! álltalában internetre, dokumentum/videó/kép szerkeztésre használom a gépet. Játszani csak ritkán, akkor is COD4-et, az meg elfut bármin.

Marad akkor a 4GB :R

hunpad.com

(#36078) Soni84 válasza nanus (#36069) üzenetére


Soni84
tag

Köszi nanus!

Az elsőt értem, a másodikban miért mindegyik 117W?

(#36079) DonThomasino válasza Winne (#35986) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na mi a helyzet?
:U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36080) nanus válasza Soni84 (#36078) üzenetére


nanus
senior tag

Fix 3,2 Ghz C&Q kikapcs.Egyébként biosban vittem le a feszt 1,38-ra/gondolom menne lentebb is,de nem kisérleteztem/ mert a lap auto beállitás mellett 1,45-1,47 re is feltornázta.

[ Szerkesztve ]

(#36081) Soni84 válasza nanus (#36080) üzenetére


Soni84
tag

Köszi! Tehát ha bekapcsolom a cool and quiet-et, és esetleg a mai nap elkezdek black opsozni, akkor elvileg nem lehetne gond?

(#36082) nanus válasza Soni84 (#36081) üzenetére


nanus
senior tag

Ahogy terheled a lapod felviszi a feszt +órajelet. A -cool and quiet- arra jó ha nincs terhelve leviszi 800Mhz-re és 1.0v ra a feszt.

[ Szerkesztve ]

(#36083) Heroes001


Heroes001
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi hogy ilyen analfabéta kérdéseim lennének, de nem tudom hova fordulhatnék!
Először is a gép:
2,4 Intel Celeron
GyForce Mx 440
1GB Ram
A probléma a lassúság, igen tudom elég régi gép. Ezért a 256-s RAM-t kicseréltem 1GB-ra, abban reménykedve ,hogy nem fog befagyni +20 asztalon(mivel pókerezek) és mehet majd mellette segédprogram is. Tanácsolták, hogy azért fagy, azért lassú, mert kevés a ram. De úgy tűnik nem egészen. Beleraktam a ramot, és tényleg gyorsabb a gép, de fagy ugyan úgy.
Érdekes probléma: elindítok valamit. pokerkliens, és megnyitom a 12-20+ asztalt, és miközben kilép valahonna, vagy felvillan valami hírdetés befagy. Optikai egér nem világít, pedig be van dugva..ez az egyik furcsaság. Majd ctrl alt delete, nem reagál. Újraindítom, és abban a pillanatban világít az egerem.
Következő érdekesség, hogy miután újraindul miért kell 5 percet várnom hogy csatlakozni tudjak az internethez?Folyamatosan azt írja felhasználói név és jelszó ellenörzése, majd érvénytelen. Pedig jó. 5 perc múlva (valamikor 10) egyszerűen elfogadja.
Azt mondták alaplap hiba...de már nem annyira bízok nem hozzáértőkben. Ezért fordúltam hozzárok. Pls segítsetek mert ezzel csak szívok.
Jah és ma leszedtem NOD32 vírusírtót, és amint ment 70-100% CPU használatoto mutatott a feladat kezelő, amikor ellenőrízte a patríciókat és a memóriát. 51%-s készenlétnél meg újraindult.....úgy mint amikor pókerezem.
Mit kellene csinálnom hogy akadás és fagyás mentesen menjenek rajta a dolgok? Mit cseréljek ki, ha egyáltalán megéri? Eddig azt mondták elég ha a ramot és menni fog simán a 20+ asztal.
Bocsi a tudatlanságomért, de nem értek hozzá:S
Előre is köszönöm!

(#36084) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Hello!

Adott egy ABIT IC7 alaplap és egy ATI 3450-es videokari. XP telepítés után tettem egy chipset drivert, Net keretrendszer 2-t, majd következett az ATI driver, amit a hivatalos AMD oldalról szedtem le. A hibajelenség az, hogy telepítés után még mindig 640x480-at lát max (amit nem tudok feljebb állítani) és csak 4 bites színminőség. DVI és D-sub kivezetésen is ez a helyzet. Próbaképp betettem egy Nvidia Vanta karit is, amin driver-telepítés nélkül ment a magas felbontás. A 3450-es nem lehet rossz, mert ezzel működött egy MSI lap korábban.

Ötlet? Már kifogytam a lehetőségekből, próbáltam vagy 6 féle drivert már... :(((

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#36085) Morris válasza Anubis_9 (#36084) üzenetére


Morris
veterán

Próbáld ki úgy, hogy win reinstall után egyből a VGA driverét rakod és csak aztán a sallangot (chipset stb)

(#36086) #65675776 válasza Morris (#36085) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért pont a chipset drivert sallangnak nevezni, amiben pl a PCI és PCI-E bridge-ek driverei is vannak, amelyek közül pl az utóbbi kell a VGA működéséhez is... Kicsit erős.

(#36087) sziada5925 válasza Anubis_9 (#36084) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ki a kártya gyártója? Asus?
Eredeti drivered nincs hozzá? Tesóm gépében egy 3650-es Ati kártya van, ha az Ati honlapjáról szedem le az illesztőprogramot, akkor majdnem ugyanezt csinálja, amit Neked, ráadásul sok felbontás be sem állítható ami a wide monitornál optimális lenne. Próbálj a gyártó honlapján szétnézni driver után.

Üdv: Ádám

(#36088) Gery21


Gery21
csendes tag

Sziasztok!

Amelyik alaplapon 2db PCI-E 16x csatoló van ott mindegy melyikbe dugom a Videokártyát vagy mindig a felsőbe kell dugni? Mert többségében a két 16X közé teszik a PCI-E 1x-st és a TV kártyámat pont ilyenbe kell dugni. Szerintem nem lenne túl egészséges ha betenném pont a videokártya ventilátora alá, illetve ha 2 helyet foglal van olyan lap ahol már nem is marad üresen 1X-es foglalat.
A választ előre is köszönöm!

(#36089) sziada5925 válasza Heroes001 (#36083) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Tényleg ne várj csodát ettől a géptől, de azért fagyiznia nem kellene. Ha jól értelmezem, 256MB memóriával is fagyott és most az 1Gb-tal is ezt teszi. Tényleg előfordulhat alaplaphiba, tedd át másik slotba a memóriát, hátha segít. Pontosan milyen alaplapról van szó? Táp?(bár ehhez nem kell egy erőmű). Nem melegszik túl a procid? Amúgy ha gyorsítani szeretném a gépemen, szerintem a procidat cseréld ki valamilyen P4-esre.

Üdv: Ádám

(#36090) sziada5925 válasza Gery21 (#36088) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Azt hiszem nem mindegyik lapon egyforma a két pci express csatlakozó, amelyikre gondolsz ("felső") x16 szokott lenni, a másik vagy x4 vagy x8, de az újabb lapokon úgy tudom mindkettő x16. Ezekben viszont nem vagyok biztos, de abban igazad lehet, hogy a TV kártya zavarhatja a VGA hűtését. Teszteld le valamilyen programmal mindkét slotban és ha egyenlő, akkor amelyik szimpatikus. :)

Üdv: Ádám

(#36091) #65675776 válasza Gery21 (#36088) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tipikusan nem mindegy. De nem ártana ha közölnél némi információt arról a lapról.

(#36092) Lenry válasza Gery21 (#36088) üzenetére


Lenry
félisten

legtöbb lapban a fölső a teljes értékű x16-os foglalat, az alsó sokszor csak x8-as vagy x4-es, e típus nélkül nem tudunk pontosabbat mondani.

egyébként a különböző hosszúságú PCI-Express foglalatok kompatibilisek egymással, azaz az x1-es TV kártyádat gond nélkül beledughatod az alsó hosszú foglalatba is, ott is menni fog és x1-es sávot biztosan tud szolgáltatni a tunernek

(#36086) daa-raa IC7-en PCI-Express bridge? :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36093) Anubis_9 válasza sziada5925 (#36087) üzenetére


Anubis_9
őstag

Sapphire a márkája. Szedtem le hozzá a Sapphire oldalról drivert, de ugyan az a helyzet. Persze előtte kigyomláltam az előző feltelepítettet. :(((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#36094) #65675776 válasza Lenry (#36092) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jogos. De ez csak tovább ront a helyzeten, mert AGP bridge nélkül meg főleg nem lesz jó a cucc.

(#36095) Heroes001 válasza sziada5925 (#36089) üzenetére


Heroes001
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!!!
Letöltöttem az everestet
Ezt írja:
Alaplap neve ASRock P4VT8

Memóriabusz tulajdonságai

Busz típusa DDR SDRAM

Busz szélessége 64 bit

Valódi órajel 167 MHz (DDR)

Effektív órajel 333 MHz

Sávszélesség 2667 MB/mp

Fizikai memória

Összes 1023 MB
És olyan 40% használt most, amikor a ment a böngésző(3 lap), everest, NOD32,

Így gondolom nem kell másik foglalat. Igen 256-nál fagyott, de az 1gb-nál is ugyan az a tünet, bár érezhetően gyorsabb a gép.
Mitől lehet hogy fagyáskor nem jelzi az egeret? Majd restart és már világít is.
Processzor:
CPU típusa Intel Celeron, 2400 MHz (24 x 100)
CPU alias Northwood-128
CPU stepping D1
Utasításkészlet x86, MMX, SSE, SSE2
Eredeti órajel 2400 MHz
Min / Max CPU szorzó 24x / 24x
L1 trace gyorsítótár 12K Instructions
L1 adat gyorsítótár 8 KB
L2 gyorsítótár 128 KB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Mit tehetnék, hogy gyors legyen és fagyásmentes? Vagy reménytelen a dolog?
Videokari Geforce4 MX440
Honnan tudom hogy túlmelegszik?

[ Szerkesztve ]

(#36096) Heroes001


Heroes001
csendes tag

És 300 W táp.

(#36097) Morris válasza #65675776 (#36086) üzenetére


Morris
veterán

oké, lehet kicsit erős volt, de én anno brasil kolegától tanultam, hogy jobb ha a vga-val kezdek :U

(#36098) Anubis_9 válasza Morris (#36085) üzenetére


Anubis_9
őstag

Megtettem, de változatlanul ugyan az a hiba. :O

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#36099) #65675776 válasza Morris (#36097) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rossz tanács, a chipsettel kell kezdeni, utána jöhet bármi.

(#36100) Воланд válasza Anubis_9 (#36098) üzenetére


Воланд
titán

Eszközkezelőben mit ír az xp a kártyára, felismeri rendesen? Miután felraktad a drivert látszik az eszközleírásban, hogy milyen verziójú driver van fent?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.