Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27001) Lenry válasza sercserc64 (#26999) üzenetére


Lenry
félisten

van ehhez külön topik

Mennyit adnál ezért a gépért/alkatrészért topik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27002) yodee_


yodee_
őstag

üdv!

tegnap nézegettem az alaplapom, és találtam rajta egy sérülést. a sérült alkatrész egy Fintek F71882FG. ahogy googleből ki tudtam szedni ez valami szenzor ic. a kérdésem az lenne hogy e miatt milyen hibák jelentkezhetnek? mellékelek képet. 1 vagy 2 lába nem csatlakozik. fogalmam sincs hogyan sérült meg. miért felelős ez a cucc, mert a gép gyönyörűen megy jelenleg is.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#27003) Qru válasza yodee_ (#27002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szenzor IC többnyire csak mérést végez a lapon (pl hőfok, fesz) ezért nem lett instabil a géped.

#nincsbennetarcsi

(#27004) Chili7


Chili7
őstag

Hali!

A számítógép kikapcsolt állapotában is kint van az usb portokon a feszültség. Ki lehet ezt valahol kapcsolni? Talán az alaplapon kell valamit jumperelni?

köszi

(#27006) Bodin válasza Chili7 (#27004) üzenetére


Bodin
aktív tag

Igen, a lapon nézz körül. A leírásban benne van hol találod.

(#27007) yodee_ válasza Qru (#27003) üzenetére


yodee_
őstag

közben megtaláltam az adatlapját. nem valami jól néz ki. a 37es láb táp, a 38as meg 33MHz PCI clock input. a leírás alapján. :S

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#27008) Osynho


Osynho
addikt

Hy.
Történt egy kis baleset a P35-DS3 alaplapon. A proci melletti egyik kondi egyik lába elpattant :( Sajnos nem csak a forrasztás, hanem úgyfest, a lába is sérült. Szeretném cserélni, de csak hagyományos fajtát találtam, ami ugyan ilyen paraméterekkel rendelkezik. Lehet ilyet kapni valahol? Vagy rá kellene futnom egy halott lapra és onnan lelopni?
kép1
kép2

(#27009) ttoth válasza ttoth (#26996) üzenetére


ttoth
tag

Közben kiriszörcsöltem a problémát, van megoldása Pár jumer kell hozzá, és minden rendben.

Űűű, de szép eketárcsa!

(#27010) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Hali,

a Sata Raid/AHCI mode-nál mit kell beállítsak? sima Sata"1-es vinyóm van.

üdv: Zoli

(#27011) czpitti


czpitti
senior tag

hali!k10n78d asrock alaplap 350-es táp x2 240-es amd proci 2 giga ram 160-as atas vinyo 80-as satas vinyo és valami 128-as nvidia kari.a gond:az oprendszer(vista)feltelepitése után a gépkikapcsol.aztán megint és megint.tehát ahogy betöltött az oprendszer kikapcsol a gép.miért???????az alaplap és a proci vadiúj.

[ Szerkesztve ]

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#27012) czpitti


czpitti
senior tag

a probléma megoldodott a táp volt rossz

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#27013) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok

Nem igazán találtam megfelelő topicot, de talán ez határeset :). Szóval, ha kikapcsolom a gépet néha magától bekapcsol, de ilyen tök random. Ritkán csinálja, bár volt, hogy két egymást követő napon ébresztett hajnalban :D. Egyébként már régóta előfordul, de tényleg ritkán, úhogy igazából nem zavar, csak furcsa, meg azért vicces. Nem igazán értem mitől lehet ez... Áramingadozás? Táp nem tudja kezelni a túlfeszt, vagy éppen így kezeli? :) Vagy alaplap viccelődik? :) Utóbbin mondjuk nem lennék meglepve, már nem mai gyerek (Abit AN8 Ultra), és jó ideje már nem nagyon komálja az USBs cuccokat, konkrétan ha másolok pendrivera vagy külső HDD-re előszerettel szokott halálra fagyni, ami nem kicsit idegesítő, mert egy rohadt filmen izgulni kell, hogy felmegy-e, meg nem is egészséges. De volt már hogy USBs eszközRŐL másolva is meghalt, bár az ritka...sőt!, olyan is volt hogy csak bedugtam azt hello. Még jó hogy az egeret elviseli. :D Találkozott már vki ilyesmivel?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27014) Doyle


Doyle
tag

Helló Mindenkinek! Az msi p4n sli fi lapot megéri megvenni 6500Ft-ér ?

Egy komoly gép összerakásához nem az új több száz ezres cuccokra van szükség hanem kellő tapasztalatra.

(#27015) Blaze71 válasza gabber01 (#27013) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha nForce4 a Chip, akkor ezek még a jobb esetek. Nekem 90 GB-nyi zenét kevert össze, de úgy rendesen. :W Meg további 20-30 lemezképfile-t. :W Örültem neki. :O Másnap ment is a használtcikkeshez beszámításra. ;]

Doyle! Figyelembe véve, hogy egy pár éves nForce Chippes Intel lap, egyértelműen nem éri meg megvenni. Nem ennyiért, hanem úgy alapból hanyagolandó. Ha nem izomgépet akarsz építeni, akkor 10-12 ezer közt egész jó lapokat kapni újonan 3 év garival.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#27016) h4xor


h4xor
tag

Udv!

Lenne egy kerdesem. Asus Commando lapom van. Ezen 2 db kek szinu, PCI Express x16 mode-ot tamogato slot van, viszont annyi korlatozas van, hogy ha crossfire van hasznalva, akkor az egyik x16 mode-ban megy, a masik pedig x4-ben. Viszont en csak egy VGA-t szandekozom hasznalni.
Ha en a masodik slot-ba rakom az egyetlen VGA-mat, akkor attol fuggetlenul x16 mode-ban fog futni, ugye?
Most ugy van, hogy az elso slot-ban van a VGA x16 mode-ban, a masik slot-ban pedig van egy x1-es halokartya. Mi a helyzet akkor, ha helyet cserel a ketto? Akkor is x16-ban fog futni a VGA?
Azert kerdem, mert az uj VGA amit venni fogok, nem fer be arra a helyre a hazban, ahol a mostani van. Csak alulra tudom majd tenni.
Ha valaki tud biztosat mondani, plz help, kartyakat cserelgetni es tesztelgetni emiatt nincs kedvem. Bizom benne hogy valaki tudja tutira.

Elore is koszi!

(#27017) Lenry válasza gabber01 (#27013) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem rossz a tápod.
valszeg a vinyónak sem tud elég áramot adni

bár, ha az adatlapodon lévő Enermaxról van szó... akkor az gáz :F

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27018) gabber01 válasza Lenry (#27017) üzenetére


gabber01
addikt

Az bizony, Enermax. Nincs annak semmi baja, hiszen akkor alapjáraton is haldokolni meg fagyna össze-vissza a gép. Egy játék sztem kissé több áramot zabál, mint egy winyó másolásnál :D.

Meg korábban, értsd: mikor még fiatalabb volt a lap, semmi baja nem volt, nem volt ilyen probléma. Sztem inkább valóban az nForce chip öregedése lehet a ludas, amit Blaze71 kollega írt (jó, tudom, hogy nem ezt írtad :), de végülis ez a lényeg :)).
Ez mondjuk nem túl jó ómen...nem szeretném még egy jó ideig lecserélni az alaplapot, vagyis a platformot...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27019) Blaze71 válasza gabber01 (#27018) üzenetére


Blaze71
őstag

Próbálj BIOS-t frissíteni. Meg nézd meg, hogy nincs-e véletlenül engedélyezve, hogy billentyűre, vagy egérre feléledjen, induljon a gép. Az is meg tud tréfálni.

Na, igen. Ebben a kategóriában már nem érdemes nagyon bővítgetni, hanem inkább platformot váltani. Bár ez még határeset.

Múltkor Socket-A konfignál húzta a száját a tulaj, hogy nem megy neki a Shift 3450-es 64 bites kártyával és a régi, még kupak nélküli AMD procival. Mondtam neki, hogy új gép kéne, erre azt mondja, hogy inkább bővítsük. Itt ért véget a beszélgetés... :DD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#27020) gabber01 válasza Blaze71 (#27019) üzenetére


gabber01
addikt

Nincs újabb BIOS :D. Többi cucc meg asszem ki van kapcsolva, amit említettél, de azért még megnézem :).

Miért nem mondtad neki, hogy Shift platfrom dude :D.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27021) Blaze71 válasza gabber01 (#27020) üzenetére


Blaze71
őstag

Hagyjuk, mondtam én mindent. Mondjuk egy haver meg azt állította, hogy 9400GT-vel, ami szintén 64 bites, szépen ment a Shift. Meglepődtem, de elhittem, mert annyira állította. Erre úgy alakult, hogy behalt a DDR3-as 8500GT karink és így az egyik gép pihizett. Megkérdeztem ezt a havert, hogy van-e felesleges kártyája. Odaadta az említett 9400GT-t. Nos, a Shif tényleg ment vele, de 1024x768-ban, minden minimumra téve 9 FPS-sel. :DDD Azért ez a megy szépentől kissé távol van. :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#27022) klac válasza gabber01 (#27013) üzenetére


klac
aktív tag

A lapod kézikönyve letölthető innen.

3-6. Power Management Setup : Restore on AC Power Loss
(Power On) beállítás esetén áramszünetkor újraindul a gép, (Power Off) beállítás esetén áramszünetkor nem indul újra a gép.

Az USB eszköz illesztőprogram frissítés esetleg, szintén a fenti ről érhető el vagy tölthető le.

(#27023) Arany1


Arany1
csendes tag

Üdv kellene egy kis segítség.
Most lett összerakva a gépem és olyan problémám van hogy van egy Corsair dominator ram meg egy gigabyte Ep45-ds3r alap lapom és 1066mhz-en állandóan lefagy a gép kék halál de ha kisebb mhz-en van a ram akkor semmi probléma vele az alaplappal vagy a ram-al lehet a probléma?

:W :F

[ Szerkesztve ]

(#27024) gabber01 válasza klac (#27022) üzenetére


gabber01
addikt

Köszi, megnézem.
De ez nem arra vonatkozik, hogy ha megy a gép és úgy van áramszünet, akkor újraindul? Mert kikapcsolt állapotban, ugye jelen esetben, mi a francnak kéne elindulnia, még ha érzékeli is az áramszünetet? :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27025) Osynho válasza Arany1 (#27023) üzenetére


Osynho
addikt

Mekkora fesz-t kap?

(#27026) klac válasza gabber01 (#27024) üzenetére


klac
aktív tag

Kikapcsolt állapotban és áramszünetek után is azért kell újraindolnia, mert ez a funkció ezt a feladatot látja el.

(#27027) Blaze71 válasza klac (#27026) üzenetére


Blaze71
őstag

Szerintem is csak bekapcsolt állapotra vonatkozik. Eleve mi a francnak indulna el a gép, ha egyszer ki van kapcsolva? :F De biztos, ami biztos, mindjárt megnézem a Giga lapommal ezt a funkciót és csinálok neki egy áramszünetet.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#27028) Blaze71 válasza klac (#27026) üzenetére


Blaze71
őstag

Bakter, igazad volt. :R Ez mekkora baromság. Igaz nálam AC Back Funkcion menü van és a választási lehetőségek: Soft-Off/Full-On/Memory

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#27029) Patrick


Patrick
addikt

Üdv.

Adott win7 x64. 4 giga ram a gépben, ebből csak 3,5 használható írja a saját gépben. A vga-m 512-es. Gondoltam ezért írja ki a 3,5-et. Bár 64 bitnél 4-et kéne kiírnia használhatónak.

Kaptam egy tesztkártyát ami 1 gigás volt és így is csak 3,5 a használható a fizikai ramokból és nem 4.
[link]

Kérdés, az egyik ram modulnak a fele nem jó? Vagy miért nem használható a 4 giga?
Van valakinek ötlete?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#27030) Arany1 válasza Osynho (#27025) üzenetére


Arany1
csendes tag

2.2V-ot kap.

(#27031) tomta válasza Patrick (#27029) üzenetére


tomta
tag

egyik eset:
az alplapra integrált IGP dedikált rammérete 512mb amit lefog a rendszermemóriából
másik eset:
memory remapping-et engedlyezd a BIOSBAN

(#27032) Patrick válasza tomta (#27031) üzenetére


Patrick
addikt

Nincsen IGP a lapomon és Bios nem tartalmaz olyat, hogy memory remapping.
Amióta újratettem a Win7-et azóta ilyen. Más ötlet? :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#27033) czpitti


czpitti
senior tag

hali k10n78d asrock alaplap tápcsatija 20 vagy 24 pines?20 pinnek irja de 24 pin-t is rá lehet dugni. mivan akkor ha 24 pinnel használom?

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#27034) #65675776 válasza czpitti (#27033) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semmi extra, négy tű a csatlakozó mellett lóg majd. A működőképességet nem befolyásolja.

(#27035) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Ha egy adott alaplapon x16 helyett csak x4 PCI-E slot van az mennyire fogja vissza a videókártya teljesítményét? Konkrétan egy 9800gt-t?

(#27036) emre válasza Ranger^41 (#27035) üzenetére


emre
veterán

Konkrétan milyen lap ez?
Mert ilyenről még nem hallottam.
Viszont olyan lehet hogy 8x agp helyett csak 4x-es van rajta.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#27037) #65675776 válasza emre (#27036) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem AGP-ről van szó, hanem PCI-E-ről. Az x4 foglalatok hátulról nyitottak általában, így beléjük lehet rakni a hosszabb csatlakozójú kártyákat is. Sok lapon pedig eleve x16 slotot kap az egyébként x4 foglalat.

Ranger^41: Ha PCI-E 2.x-es a lap, akkor is érezhető valamelyest, PCI-E 1.x-nél viszont igen erőteljesen visszaesik a teljesítmény.

(#27038) #48613632


#48613632
törölt tag

Hi
Vettem egy MSI P45 Neo-F lapot es suket. Kiprobaltam 3 procival, koztuk egy E4500-al, ami szerepel a kompatibilitasi listaban de semmi. A hutoventi megy PCI kap feszkot a vidkar huto is porog. BIOS-ra gyanakszom, de egen-foldon nem talalom a BIOS chippet rajta - gondoltam kiprobalok egy hotswappot.
Miuatan kirohogtetek magatokat :) legyszi irjatok valamit, ha epp raertek.
Azert ideirok meg egy slusszpoent, mint kezdo forumozo, ez a belepom.
A piacon vettem - kb 4000Ft-nak megfelelo osszegert. Viszont origi vagy annak tuno doboz lezart csomagolas es foliazas volt rajta.
Keressem tovabb a hibat, vagy rakjam a falra mementokent :)
Koszi
Pite

(#27039) emre válasza #65675776 (#27037) üzenetére


emre
veterán

Ühüm, köszi a felhomályosítást. :B

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#27040) Ranger^41 válasza #65675776 (#27037) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Konkrétan egy G45 chipsetes gigabyte lap lenne, az meg mivel a p45 tesója ezért gondolom PCI-E 2.0. Most néztem a kompatibilis vga-kat és elég keveset sorol fel a honlap, 9800gt nincs, csak 9600gt meg 9800gtx... Úgynézem x16 foglalat van rajta, csak x4 sebességen megy...

[ Szerkesztve ]

(#27041) gabber01 válasza klac (#27026) üzenetére


gabber01
addikt

Érdekes...de megnéztem és alapból OFF-on volt az a funkció, szóval még mindig nem nagyon értem miért kel magától életre :). Azért frissítettem BIOS-t (mégsem a legújabb volt fent, 20as óta kiadtak még egy 21est számút, pedig a 20asra azt írták végleges és több nem lesz), meg Chipset drivert, azóta próbálgattam pendrive-al az USB-s másolást és még nem fagyott le...talán ez segített vmit.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27042) Lajos55


Lajos55
csendes tag

Sziasztok

Van egy ABIT BE6-II alaplapom 800-as procival eddig működött rendesen, de most amikor bekapcsoltam csak szaggatottan sípol, már szétszedte, megtisztítottam. az asztalon már egy szer jónak tünt a jelzése (ugyanis monitor nem volt rá kötve.Összeraktam most ugyanaz a szaggatott sípoló jelzés. Sajnos a leírása nincs meg, nem tudom mit jelent a hang.

Előre is köszi a segítséget.

(#27043) czpitti válasza #65675776 (#27034) üzenetére


czpitti
senior tag

nemnem a deszkán 24 pines az aljzat de a papir szerint húsz pinnel kell használni de ha 24 pinest dugok rá az nem baj?magyarul teljesen kitöltöm az aljzatot.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#27044) #65675776 válasza czpitti (#27043) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valamit nagyon félreérthettél. A 24 tűs ajzat és a 24 tűs dugó pont összeillenek, szóval ha ebbe a helyzetbe kerül a rendszered, akkor az csak jó lehet.

(#27045) gabber01 válasza czpitti (#27043) üzenetére


gabber01
addikt

nem, biztos nem azt írják hogy azzal kell, hanem hogy azzal is lehet. 24 tűssel is tökéletes lesz, igazából az csak a biztosabb tápellátás miatt van.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27046) #48613632


#48613632
törölt tag

koszonom a gyors ertekes es hathatos segitsegeteket, pontosan olyan intelligens emberek es moderatorok gyulekezete mint a mobilarena. legalabb boffenetek vakamit a segisegkeroknek. uff

(#27047) gabber01 válasza #48613632 (#27046) üzenetére


gabber01
addikt

lehet senkinek nincs ötlete...türelem.
egyébként én nyomnék neki egy Clear CMOS-t. Keress rajta egy elemet, ha nem találod a BIOS CCMOS jumpert, pattintsd ki, azt hello. Pár sec után rakd vissza és meg is történt a CMOS clear.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27048) #48613632 válasza gabber01 (#27047) üzenetére


#48613632
törölt tag

koszi ezeken mar tul vagyok. most BIOS chip-et keresek, de nincs, csak egy matrica, es a google-s fotokon is ugyanaz. Az lenne a kerdesem h melyik a BIOS chip ha valaki tudja. THX

(#27049) gabber01 válasza #48613632 (#27048) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, akkor talán itt keresgélj leírást, én nem ismerem a lapot ennyire. De minek kell neked a BIOS chip? Kicserélni tudtommal nem lehet.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27050) #48613632 válasza gabber01 (#27049) üzenetére


#48613632
törölt tag

hotswappot szeretnek es nem konkretan bios chippet keresek bele, hanem ezen a lapon keresem, mert valahogy az az erzesem h lehagytak :D

na az a lenyeg h amikor vettem a csavo a furgonbol kb 60 lapot tudott volna adni izombol, mind lefoliazva, mint egy gyari uj. es 14 fontert vettem ami igen olcso. de most nem tom h miert????? es megoldast keresek. remenykedtem, h bios problema, persze akarmi mas is lehet. az h lefoliazott jelentheti azt is h zsir uj es mondjuk lopott vagy istentuggya, de azt is h kinabol importalt vacak vagy mittomen egyatalan valami valaszt keresek legalabb arra h erdemes e vele tokolni vagy hagyjam a francba. thx

de miert is nem lehet kicserelni????

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.