Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36251) eight válasza laj7 (#36249) üzenetére


eight
senior tag

AMI bios-os? ha igen akkor az alábbiak esetleg segíteni fognak:

Fogj egy floppyt, tedd rá a legfrissebb bios-t és nevezd át AMIBOOT.ROM -ra. ha elkezdi olvasni pát perc múlva csipogni fog 4x (szóval dugd be a ház pc-speaker-ét az alaplapon).

utánna természetesen szedd ki a floppy-t ;)

Ha nem akarja olvasni a floppyt, kapcsold be úgy, hogy nyomva tartod a CTRL+HOME billentyűket.

[ Szerkesztve ]

(#36252) VaMik


VaMik
tag

Srácok, az intel alaplapok déli hídjai melyik revíziótól "ICH?" támogatják az AHCI üzemmódot?

(#36253) laj7 válasza eight (#36251) üzenetére


laj7
csendes tag

AMI biosos igen ez a legujab bios hozzá 78DEAB12.BST megprobálom amit mondtál

(#36254) Lenry válasza VaMik (#36252) üzenetére


Lenry
félisten

ICH6

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36255) VaMik válasza Lenry (#36254) üzenetére


VaMik
tag

A biosban a SATAII configurationt Enhanced módba rakom akkor az AHCI mód aktiválódik vagy még az is feltétel hogy ne legyenek PATA eszközök ezen a vezérlők aktiválva kizárólag csak SATA-s hardverek?

(#36256) laj7 válasza eight (#36251) üzenetére


laj7
csendes tag

A flopy lámpája fojamatosan világit,nem műkődik 3 mat is kiprobáltam.Ha a dugoját megforditom akkor nem világit.Ugytudom a gép bekapcsolása után 1 vilanija kéne és akkor lenne jo nem? 1 másik gépbe is kiprobáltam a meghalytokat de ugyan ez a helyzet,mi lehet a gond?

(#36257) eight válasza laj7 (#36256) üzenetére


eight
senior tag

fordítva van a kábel vagy rossz kábel, vagy rossza meghajtó, de szvsz az első szokott lenni:)

[ Szerkesztve ]

(#36258) KissLucifer válasza karakpecze21 (#36216) üzenetére


KissLucifer
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát.
Most már valamennyire képbe lettem alaplapi kérdésben..

(#36259) rgida


rgida
csendes tag

Tudna vki segíteni abban ,hogy az Asus P7H55-M alaplapba,a Ram modulokat (2 db)melyik foglalatba kell rakni?
Szóval balról jobbra : fekete (A2),kék (A1) és fekete (B2),kék (B1).Úgy emlékszem régen a dual cannelhez a két azonos színü foglalatba kellett rakni.
De a Chip magazinban olvastam hogy :" az LGA 1156 platformnál nem a szokásos módon, a CPU-hoz közelebbi DIMM foglalatokba kell helyezni,hanem a távolabbiakba."
Akkor most melyikbe is? A1-B1 vagy B2-B1?
Előre is köszönöm a segítséget!

Asus P7H55-M , Intel i3-550 3.2 Ghz , Sapphire HD 5670 1GB GDDR5 , 2x2 Gb DDR3 1600Mhz Kingston , 500GB WD , LG DVDRW , Chieftec 400W

(#36260) eight válasza rgida (#36259) üzenetére


eight
senior tag

Nem úgy van az hogy mindegy, csak azonos színű legyen amibe belerakod a két ramot?

(#36261) tkesy válasza rgida (#36259) üzenetére


tkesy
őstag

Manual 1.7-es fejezet:

Channel A : DIMM_A1 and DIMM_A2 (cpu-tól jobbra eső első fekete és kék foglalat)
Channel A : DIMM_B1 and DIMM_B2

Szerintem célszerű az "A" -ba rakni... Ha megnézed a manualban lévő memória kompatibilitási listát, ott is az "A" a preferált csatorna...

#36262: jó hogy csak 1333-on megy, ha nem tuningolsz, mert az i3/i5* mellett nem lehet felfelé szorozni a memóriát, max szinkronban tudod hajtani... ha alapon használod, akkor 133-as BCKL miatt DDR3-1333-on fog járni...
Ahhoz, hogy kihasználd az 1600-as rammokat, a cpu BCKL-t meg kell emelned 160 MHz-re...

* = kivéve a "K" végű i5-t

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36262) rgida válasza eight (#36260) üzenetére


rgida
csendes tag

Jó kérdés...és azt vettem észre hogy bootolásnál csak 1333Mhz ír ki a ramhoz,holott 1600 Mhz-esek és az alaplap is támogatja 2200 o.c.-ig.

Asus P7H55-M , Intel i3-550 3.2 Ghz , Sapphire HD 5670 1GB GDDR5 , 2x2 Gb DDR3 1600Mhz Kingston , 500GB WD , LG DVDRW , Chieftec 400W

(#36263) rgida válasza tkesy (#36261) üzenetére


rgida
csendes tag

A manuált én is néztem.
Tehát akkor A1-A2? akkor viszont nem értem amit a Chip-ben írtak.

Asus P7H55-M , Intel i3-550 3.2 Ghz , Sapphire HD 5670 1GB GDDR5 , 2x2 Gb DDR3 1600Mhz Kingston , 500GB WD , LG DVDRW , Chieftec 400W

(#36264) rgida válasza tkesy (#36261) üzenetére


rgida
csendes tag

köszi a segítséget.Kár hogy nem nagyon értem amit mondasz.De az én hibám , nem vagyok nagy szakértő.
Még annyi hogy lehetséges hogy az i3-550 3.2 Ghz proci kissebb teljesítményü lenne az E6300 2.8 Ghz esnél? Mert a win 7 élményindex kevesebb pontszámot adott az i3-ra...

Asus P7H55-M , Intel i3-550 3.2 Ghz , Sapphire HD 5670 1GB GDDR5 , 2x2 Gb DDR3 1600Mhz Kingston , 500GB WD , LG DVDRW , Chieftec 400W

(#36265) tkesy válasza rgida (#36263) üzenetére


tkesy
őstag

Bocs, de rosszat írtam... :B :W

Szóval DIMM_A1 + DIMM_B1 a jó kombináció.

Cpu-tól jobbra a 2. és a 4. foglalat.

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36266) eight válasza rgida (#36262) üzenetére


eight
senior tag

lehet hogy az 1.6Ghz-hez már több naftára lesz szüksége (pl 1.5V helyett 1.65V-ra), egyébként én még nem találkoztam olyannal hogy ne lett volna mind1, de annyi féle RAM van a világon és tkesy bizti jobban ért hozzá mint én, szóval tedd csak az A-ba ahogy a nagy könyvben meg van írva:)

iu.: @36265 na most már én is letöltöm az a manualt :N

iu2.: a kék lesz a nyerő

[ Szerkesztve ]

(#36267) tkesy válasza rgida (#36264) üzenetére


tkesy
őstag

Szóval i3-550 3.2GHz-es proci.

Órajel = szorzó * BCKL (régen FSB volt a neve)
Nálad:
3200 MHz = 24 * 133 MHz. Ez a gyári érték, amit terhelés alatt tud a procid.
(a turbo boost -ot és az energiagazdálkodást most ne vegyük figyelembe)
Az i3/i5 prociknál a memória órajelét is hozzákötötte az intel a BCKL-hez, így az alapesetben csak maximum DDR3-1333-on jár, teljesen mindegy milyen tuning rammot tettél mellé....
Abban az esetben, ha a BCKL-t megemeled 160 MHz-re, akkor egyrészt 3,84 GHz-en fog járni a processzorod, illetve DDR3-1600-as ként a rammod...
Ha mondjuk 200 MHz-re emelnéd a BCKL-t, akkor 4,8 GHz lenne a cpu órejele, és DDR3-2000-en járnának a ramjaid... (elméletben, a gyakorlatban nem biztos, hogy bír ekkora tuningot a géped..)

Az e6300-nál nem hiszem, hogy lassabbnak kellene lennie...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36268) rgida válasza tkesy (#36267) üzenetére


rgida
csendes tag

Értem.A biosban próbálgattam az A.I. Overclock opciót és megvolt a 3.8 Ghz és az 1600 Mhz is a Ramnál.De nem akarok tuningolni,marad az alapbeállítás.Csak azt hittem hogy valami nincs jól beállítva a biosba,vagy talán elcimkézték a ramot amit vettem.
Köszi mégegyszer!

Asus P7H55-M , Intel i3-550 3.2 Ghz , Sapphire HD 5670 1GB GDDR5 , 2x2 Gb DDR3 1600Mhz Kingston , 500GB WD , LG DVDRW , Chieftec 400W

(#36269) eight válasza tkesy (#36267) üzenetére


eight
senior tag

"Az i3/i5 prociknál a memória órajelét is hozzákötötte az intel a BCKL-hez"

Milyen szép is ez, amikor valamit már 5000-szer elolvas és megtanul az ember, de mivel még nincs ilyen gépem, nem is rögzült, és természetesen semmi nem ugrik be belőle amikor kéne :W

[ Szerkesztve ]

(#36270) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Lenne egy alaplap. Ha hajszárítóval megmelegítem akkor normálisan elindul. Alap helyzetben elindul, de nem csinál semmit. Kb 2 kondi a proci melett nagyon minimálisat meg van "púposodva", de annyira minimálisat hogy nem hinném hogy az a baja. Valakinek valami tippje?
Köszi! :R :R

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#36271) sziada5925 válasza Kis Joe (#36270) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Ha púpos, akkor okozhatja. Az egyik lábát forraszd ki és úgy meg tudod mérni a kapacitásukat, persze ha van hozzá műszered. Ha észrevehetően púpos, akkor cserére szorul. Felajánlanám, hogy kicserélem, de sokszor többe kerülne a posta, mint a 2 kondi ára...

Hogy jöttél rá arra, hogy hajszárítóval jól megy? Minden alaplapot így próbálgatsz, ha nem megy? :DD

Üdv: Ádám

(#36272) rgida


rgida
csendes tag

Csak hogy fojtassam : a gépembe sata hdd és sate odd van,bootoláskor pirossal a következő üzenet jelenik meg : any device found exist. gondolom azért mert ide eszközöket nem talált.A rendszer elindul azzal nincs baj , csak zavaró ez a dolog meg elve valamivel tovább is bootol a gép.Nem hinném hogy ez minden sata rendszerű gépnél így kellene lennie.Gondolom valami bios beállításon kellene változtatni.

Asus P7H55-M , Intel i3-550 3.2 Ghz , Sapphire HD 5670 1GB GDDR5 , 2x2 Gb DDR3 1600Mhz Kingston , 500GB WD , LG DVDRW , Chieftec 400W

(#36273) rgida


rgida
csendes tag

rosszul írtam : No any device exists az üzenet.

Asus P7H55-M , Intel i3-550 3.2 Ghz , Sapphire HD 5670 1GB GDDR5 , 2x2 Gb DDR3 1600Mhz Kingston , 500GB WD , LG DVDRW , Chieftec 400W

(#36274) petrusz82 válasza tkesy (#36248) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Feszültség megvan, memtest is hibát jelez. Az időzítések pedig rendben vannak. Szerintem az alaplap nem kedveli.

(#36275) eight válasza rgida (#36273) üzenetére


eight
senior tag

Szvsz ez egy másik controller lesz a deszkádon, (mondjuk egy IDE). Ki kell kapcsolni a BIOS-ban ha nincs rá szükséged.

(#36276) fricz19


fricz19
őstag

Sziasztok
Van egy Asrock P4VM890 alaplapom
Bekapcsoláskor nem csinál semmit csak hármat sípol hosszabban.
És mintha valami hangot is adna ezen kívül, olyat mikor a vinyo dolgozik(nincs benne HDD).
Valakinek ötlet?
Mi lehet a hiba?

Mem csere volt, CPU csere volt, táp csere volt, BIOS reset volt.
Kondik épek, kívülről tökéletes.

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#36277) rgida válasza eight (#36275) üzenetére


rgida
csendes tag

Asszem megoldottam,van egy VT6415 IDE Controller ami alapban engedélyezve volt.Letiltottam és most bootol rendesen.
Nem tudom mi volt az,remélem nem csináltam vele rosszat... :F

Asus P7H55-M , Intel i3-550 3.2 Ghz , Sapphire HD 5670 1GB GDDR5 , 2x2 Gb DDR3 1600Mhz Kingston , 500GB WD , LG DVDRW , Chieftec 400W

(#36278) Neo85 válasza eight (#36257) üzenetére


Neo85
tag

Kiprobáltam ,rámásoltam a biost átnevezve AMIBOOT.ROM - ra.El is kezdi tölteni a végén csippan 4-et és kiveszem a flopyt ujrainditom de semmi, ha meg nem veszem ki a flopyt akkor meg ujbólkezdi.Nem kell mást is rámásolni a flopyra?Vagy vége van az alaplapnak?

(#36279) x_o_n


x_o_n
veterán

üdv

van egy abit ab9 alaplapos dualcore konfig és az a gondom hogy nem mindig hajlandó kér rammal elindulni,folyamatosan újra indul a gép,ha csak egy db ram van benne gond nélkül elindul,vagy 10 perc után kikapcsolva belerakva a másik ram simán megy,de másnap szintén nem akar kér rammal elindulni.
teljesen mind1 melyik slotba rakjm és melyik ramot csak 1 rammal akar rögtön indulni.

mi lehet a gond? van hogy hetekig nincs evvel gond de van hogy hetekig ez a probléma.

(#36280) Neo85 válasza eight (#36251) üzenetére


Neo85
tag

Tegnap én irtam Laj007 névvel tesom gépéről

(#36281) eight válasza Neo85 (#36278) üzenetére


eight
senior tag

Hány accountod van?;)

Márpedig letöltöttem és megnéztem, és nem nevezték át (nemelyik gyártó át szokta), szóval AMIBOOT.ROM-nak kell lennie, és nem, nem kell semmi mást tenni a lemezre. Ha csippan 4-et akkor pedig szerintem nem döglött a lap.

Kérdés: Betöltötted a BIOS-ban a alapbeállításokat mielött frissíteni kezdtél, mert az alaplapodnál ez ajánlott, és figyelmeztetnek is rá a honlapon mikor letöltöd a BIOS-t (egyébként ez egy beta BIOS ami eleve nem százas.)

Bár én csak egyszer csináltam ilyet, és elég régen de úgy dereng hogy resetelni kellett a CMOS-t. Van egy jumper ott ahova bedugod a lapon a floppy kábelt. Áramtalanított állapotban tedd át a másik két lábra a jumpert és várj pár másodpercet, majd tedd vissza a jumpert az eredeti állásba és kapcsold be a gépet.

Felvillan egy pillanatra a vinyó led-je, felpörögnek a dolgok? mi történik?

[ Szerkesztve ]

(#36282) diliskenny


diliskenny
csendes tag

Sziasztok.
Usb problémával küzdök, gondoltam megosztom veletek, hátha valaki tud rá megoldást. A gondom a következő: adott egy Abit nf7-s2g alaplap, 4 hátlapi usb 1.1 port, 2db usb 2.0 "tüske" az alaplapon. Bios-ban engedélyeztem a 2.0t, minden driver fentvan. Op rendszer XP SP3, és egy Win 7 is van fent. Ha rádugom a külső vinyót a 2.0 csatira, feljön egy üzenet miszerint az eszköz nagyobb sebességre is képes lenne, ha 2.0 portra csatlakoztatnám "mindkét OPrendszernél azonos a helyzet, és kb 10 másik usb eszközzel próbálkoztam, ami más gépen jól mükszik" ha rákattintok az üzire, kijön egy ablak, ahol vastag betűvel vannak jelölve a 2.0 portok, és azt irja huzzam ki az eszközt, és csatlakoztassam egy vastagbetűs hub valamelyik szabad portjára. Bár alapból abba volt bedugva, de eszerint jártam el, és a helyzet nem változott. Eszközkezelőben is ott van a 2.0, és mégis ez az üzenet jön, és baromi lassan másol. Megpróbáltam ugyanezt a külső vinyót, ugyanezzel a kábellel másik gépen, ott gond nélkül megy, lényegesen gyorsabban. Megpróbáltam rendszert újratenni, semmi változás. Egy idő után meguntam a szenvedést, és vettem egy PCIos usb bővítőkártyát 4+1 usb2.0 bedugtam, a rendszer felismerte, rádugtam a vinyót, és megdöbbenve tapasztaltam hogy a helyzet változatlan. Most is ugyanazt irja ki. Olvastam valahol hogy érdemes megpróbálni az alaplapi USBt letiltani, mert lehet hogy ütközik valamivel. Megpróbáltam, de ígyse jobb. Játszottam az IRQval is, semmi. Kihúztam mindent ami áramot fogyaszthat, hátha kevés az áram( bár 480w tápom van) semmi. Már nincs több ötletem, hiába kutatok a neten, sehol sem találok megoldást a problémára. Ha valakinek van bármilyen használható tippje, kérem segítsen. Előre is köszi.

(#36283) sziada5925 válasza x_o_n (#36279) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Egyforma memóriákról van szó? Órajelük? Milyen tápod van?

Üdv: Ádám

(#36284) #65675776 válasza Neo85 (#36280) üzenetére


#65675776
törölt tag

Melyiket tiltsam ki a kettő közül?

(#36285) Neo85 válasza eight (#36281) üzenetére


Neo85
tag

1 accom van, én neveztem át a biost. Alapon volt minden de még mindig nem jó! probáltam már több bissal is de semmi.

(#36286) diliskenny válasza x_o_n (#36279) üzenetére


diliskenny
csendes tag

Nekem akkor csinált ilyet, amikor dual-ba raktam a memóriákat. Késöbb kiderült hogy azért, mert nem voltak egyformák. Nemtudom nálad hogy van, de nálam 2kék, és 1 lila csati van a mamóriának. Ha nem egyformák, akkor a 2 kéket kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#36287) eight válasza diliskenny (#36282) üzenetére


eight
senior tag

Eszközkezelő -> USB-vezérlők -> van(nak) olyan sor(ok) amiben benne van az ENCHANCED szó?

Ha nincs akkor miután kikapcsoltad a BIOS-ban a USB2 MODE-ot akkor megjelent?

(#36288) diliskenny válasza eight (#36287) üzenetére


diliskenny
csendes tag

Igen van bővített állomásvezérlő, ill a kártyának van Via usb 2.0 Enhanced Host Controller.

[ Szerkesztve ]

(#36289) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Az új AMD Brazors platformos procik belemennek majd a jelenlegi AM3-as alaplapokba? (Fusion funkció, érdekelne később...) :R

(#36290) #65675776 válasza Lakers (#36289) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem. És a Llano-k sem fognak. Sőt a Bulldozer-ek is új lapot igényelnek majd (AM3b). És az AM3b lapok is csak az AM3 procikat támogatják majd visszamenőleg.

(#36291) ZewaDeluxe


ZewaDeluxe
tag

Tiszteletem Mindenkinek!

Két gépet szeretnék közvetlenül, vezetéken összekötni. Mindkét gépben Gigabyte alaplap van: P35-DS3R és GA-G31M-ES2L. Mindkettő GigaBit-es, az egyikben a vezérlő Realtek 8111B (P35-ös) a másikban Atheros AR8131 (G31-es).

Kérdésem: crosslink UTP kábelre lesz-e szükség, vagy elég egy sima is?

Segítséget előre is megköszönve! :R

(#36292) eight válasza Neo85 (#36285) üzenetére


eight
senior tag

az account dolog csak egy rossz vicc volt:)

Próbáld meg kivenni egy negyed órára az elemet, aztán utánna ismételd meg az egészet a CMOS resettel együtt.Nem válaszoltál hogy mi történik, de végül is sajnos mindegy mert ha 4-et csippan akkor bizony hiba nélkül (crc-vel ellenőrizve) beleírta akármi is volt az AMIBOOT.ROM-ban, szóval mennie kéne.

Ha megy a gép csak kép nincs (mert az csak ISA slot-os video kártyával lenne amig nem megy a BIOS), akkor megpróbálhatnád a teljes BIOS újraírását vakon, bár nem látom át mitől lenne az jobb mint az AMIBOOT.ROM-os megoldás.

Valaki aki profibb nálam talán tudja mi a hiba, de szvsz ennek mennie kéne:(

(#36293) Lakers válasza #65675776 (#36290) üzenetére


Lakers
tag

Aham köszönöm. Az tök jó, hogy visszamenőleg támogatja majd az AM3-as procit.

(#36294) eight válasza diliskenny (#36288) üzenetére


eight
senior tag

inkább ezzel (nem mai darab, szóval ha a telepítő felül akar valamit írni akkor mond meg neki hogy meg akarod tartani a mostani file-idat ;o) )

(#36295) Neo85 válasza eight (#36292) üzenetére


Neo85
tag

az történik hogy elinditom a gépet benne a flopyval és kattogni a flopy vagyis csinál valamit végén csippan 4et aztán ha nem veszem ki a flopyt akkor megismétlödik addig amedig ki nem kapcsolom a gépet ujrainditás után ugyan ugy nincs kép csak felpörögnek a ventilátorok vinyot is egyszer megtekeri alaplap világit és ennyi

(#36296) eight válasza Neo85 (#36295) üzenetére


eight
senior tag

Nem, valami nem jó!

Bekapcsolod CTRL+HOME-al, akkor csippan egyet, majd amikor a flash kész akkor csippan négyet (vagy bármennyit ha nem sikerült, azt hiszem hogy akkor 12-tőt vagy 13-at szokott) ha végzett meg kellene állnia, és neked kéne kikapcsolni a gépet, azt mondod hogy magától újra indul? Valami nagyon nem kerek ott:S

Semmiképpen sem szabad flash-elés közben kivenni a lemezt vagy kikapcsolni! a flash-eslés több percig tart!

ui.: Biztos vagy benne hogy jól tudod az alaplap típusát és jó BIOS-szal próbálkozol?

[ Szerkesztve ]

(#36297) #65675776 válasza eight (#36296) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért ne lenne kerek? Ha a parancssori paraméterek úgy lettek megadva, akkor bizony újraindul magától flash után.

Neo85: Talán mikor újraindul vedd ki a lemezt, akkor nem fogja állandóan újraírni a BIOS-t.

(#36298) diliskenny válasza eight (#36294) üzenetére


diliskenny
csendes tag

Felraktam a progit, ott is szerepel a 2.0(high) pirossal jelölve, és azt is jelzi, hogy rá van dugva az eszköz. De mégsem hajlandó megfelelő sebességgel működni :((

(#36299) eight válasza Neo85 (#36295) üzenetére


eight
senior tag

Húzz ki MINDENT az alaplapból meg gépből! (vinyót, kábeleket,stb) csak a floppy maradjon, és úgy csináld.

(#36300) eight válasza #65675776 (#36297) üzenetére


eight
senior tag

olyan bootblock-al már találkoztam amiben átírták a file nevét másra, de újraindítossal még soha.. de nem is volt BIOSTAR lapom se szóval elnézést ha butaságot írtam:(

ui.: de ha visszanézed, látod hogy természetesen úgy mondtam neki én is hogy vegye ki a lemezt

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.