Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!
Nem lenne itt valakinek eladó Socket A-s alaplap?
Ajánlatokat privátban szeretném kérni.
Előre is köszi a segítséget!
üdv, lakisoft

[ Szerkesztve ]

(#7002) sgergi válasza Attix82 (#6994) üzenetére


sgergi
veterán

p35-ds4 tökéletesen megfelel erre a célra, illetve a p35-ds3p is megnézheted.

(#7003) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok ! Eléggé kezdő vagyok, és egy olyan leirást/oldalt keresnék ahol megtudnám rendesen nézni hogy szereljem ki az alaplapot, stb. nem akarom elrontani a gépet... Légyszi ne gyertek azzal hogy:"ha ezt nemtudod akkor ne is próbálkozz semmivel" <- valamikor el kell kezdeni mindent :) Köszi előre is

(#7004) Picco válasza gergobaby (#7003) üzenetére


Picco
addikt

Légyszi ne gyertek azzal hogy:"ha ezt nemtudod akkor ne is próbálkozz semmivel" pedig ez lenne a logikus :)

figy a legjobb ha van egy baratod es megkered h magyarazza el a dolgokat, mert egy leiras alapjan...en nem kockaztatnam meg foleg h er is valamit meg az adott gep :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7005) gergobaby válasza Picco (#7004) üzenetére


gergobaby
aktív tag

:R Meglássuk, még ugyis kb. 1 hónap az új cuccokig... csak az a probléma, hogy ipon-ról olcsóbb lenne 3k-val a csomag ( lap, memó, vga ) de akkor nekem kellene összerakni itthon :) meg alaplapot,vga-t ram-ot meg el kell előtte passzolni, szal mindenképp szét kéne nekem szedni a gépet... ( utsó remény hogy itt szerény kis falumban beszámolják egy 10-12k -ba a lapot, vga-t, memó-t )

[ Szerkesztve ]

(#7006) Zoty@


Zoty@
tag

Szép napot Uraim!

Segítenétek nekem?

Lenne egy ASUS M2N-es alaplapom és honnan tudom én meg azt, hogy mekkora procit lehet bele tenni?

A Help-et köszi előre is!

Texas HoldEm for ever!

(#7007) Picco válasza Zoty@ (#7006) üzenetére


Picco
addikt

akarmekkora AM2-es x2-ot belerakhatsz.
nem art amugy bios-t frissiteni ha meg nem tetted, az oldalukrol a bios-t es a flash-elo progit is letoltheted.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7008) Dufresne válasza Zoty@ (#7006) üzenetére


Dufresne
addikt

Itt az asus hivatalos cpu support listája

(#7009) Mauzes válasza jakewyler (#6951) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerk.: elnézést, véletlenül nem az "Új" gombra kattintottam...

Üdv!

Miért van az, hogy bármit állítok be a lapom BIOS-ában a Power Management Setup résznél, hogy hogyan indítsam a számítógépet (Password, Hot Key, Any Key, Left Mouse, Right Mouse, Button Only), csak a bekapcsológombbal hajlandó elindulni?
Azért, mert vezetéknélküli a bill+egerem?

Elég gáz lenne, mert most akarok venni egy olyan házat, ahol az ajtón belül van a gomb, és nem akarom állandóan nyitogatni...

[ Szerkesztve ]

(#7010) Picco válasza Mauzes (#7009) üzenetére


Picco
addikt

igen azert.
haverom vezeteknelkulijevel pl mukodik, de eloszor kikapcsolt allapotban is kakao kell neki, ehhez egy jumpert at kell allitanod.
nezd meg az alaplap kezikonyveben, ott le van irva h melyik jumpert es hova kell tenned ahhoz hogy aramot kapjon az USB kikapcsolt gepnel is.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7011) Mauzes válasza Picco (#7010) üzenetére


Mauzes
őstag

Az egyetlen ilyesmi, amit találtam, az ez:

PS2-PWR1:
Pin 1-2 shorted: Disable wake-up function support at Keyboard/Mouse port.
Pin 2-3 shorted (default): Enable wake-up function support at Keyboard/Mouse port.

• USB-PWR1:
Pin 1-2 shorted: Disable wake-up function support at USB1 port.
Pin 2-3 shorted (default): Enable wake-up function support at USB1 port.

• USB-PWR2:
Pin 1-2 shorted: Disable wake-up function support at USB2 port.
Pin 2-3 shorted (default): Enable wake-up function support at USB2 port.

Ez az lenne? Eszerint mondjuk enabled a default.

Amúgy itt a manual.

(#7012) Picco válasza Mauzes (#7011) üzenetére


Picco
addikt

igen ez az, gyarilag altalaban disabled-szokott lenni de ezekszerint itt mas a helyzet, a te billentyuzeteddel nem lehet megcsinalni, kell hozza egy vezetekes bill h mukodjon.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7013) lorior


lorior
csendes tag

Asus 8800Gt (512), 800MHz-s DDr2 (Geil), tuningolt E6300-hoz(, később csere E8200-ra)
Asus Maximus Formula vs. Asus Striker Extreme
Melyikben jobb a tuning?
tippek, segítség

(#7014) kornel8585 válasza Telefunen (#6934) üzenetére


kornel8585
tag

Most tudtam csak rendesen kipróbálni a lapot de akadtak problémáim.
Szereztem egy másik vinyót amire felinstalláltam először a win98-at de azt is csak CD-ről tudtam mert egyszerűen a floppyt nem olvassa. Valami I/O hibát ír ki és így nem tud bootolni floppyról. Egyszerűen nem tudom mit csináljak vele mert frissíteni akartam a BIOS-t de odáig már nem tudtam eljutni. Már kipróbáltam másik floppyval másik kábellel de semmi. Az eszközkezelőben is driverhibát jelez de ezt valószínűleg rá lehetne frissíteni az XP-ből az ASUS honlapjáról.
A PCI ETHERNET CONTROLLER, PCI MULTIMEDIA DEVICE, PCI UNIVERSAL SERIAL BUS jelenik meg sárga felkiáltójellel. De mint mondtam nem ez a probléma fő oka. Az alaplap DRIVER CD-jéről ezeket a drivereket lehetne rátölteni. Viszont a XP telepítése során egy MMCPL figyelmeztető ablak jelent meg az alábbi szöveggel. Ilyennel még nem találkoztam soha. "Unable to load language resources". Lehet, hogy pont ezeket hiányolja. Egyébként a feltelepített WIN98-ról rendesen bebootól a gép. A belső VGA-t lekapcsoltam és rádugtam a AGP-s kártyámat és a szoftverét sem engedte felrakni ennek.
Sajnos ötletem sincsen mit csináljak így vele. Legalább a floppy jó volna akkor tudnám frissíteni a BIOST. Nem tudom eddig milyen rendszer ment rajta? Az 1005-ös BIOS van benne de a legfrissebb a 1010-es volna.
Ez problémám.Vki esetleg tudna segíteni?

(#7015) Telefunen válasza kornel8585 (#7014) üzenetére


Telefunen
őstag

Miért akarsz annyira BIOS-t frissíteni? Próbáld meg egy másik windows telepítővel.. talán csak a CD-vel van a baj.

(#7016) kornel8585 válasza Telefunen (#7015) üzenetére


kornel8585
tag

szia,köszi a gyors választ.már nem az enyém a lap.Az új tulajnak ilyen problémái vannak.vga kártyákat akar a lappal tesztelni.

(#7017) kornel8585


kornel8585
tag

amugy bios-t frissiteni csak floppyról lehet?

(#7018) #65675776 válasza kornel8585 (#7017) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem. Bootolható CD-ről de akár Win alól is meg lehet csinálni.

(#7019) kornel8585 válasza #65675776 (#7018) üzenetére


kornel8585
tag

KÖSZI MINENKINEK

(#7020) Detox! válasza viktor82 (#6969) üzenetére


Detox!
senior tag

Köszi.

Bios flash megvolt, de így sem ad képet a 8800.. Kipróbáltuk másik gépben, ott hiba nélkül hasít. Sőt most BIOS frissítés után, csak akkor bootol be a win indításkor, ha előtte CMOS cleart nyomok (jumperelek..),, egyéb esetben sípolás az eredmény (2mp síp, 2mp szünet, 2mp síp...).
Lehetséges hogy elbaxtam a flashelést? Vagy mi a fax lehet ez? A gépben minden alkatrész tökéletes, a hardveres hibát kizárhatjuk.

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#7021) Matess


Matess
tag

Hi! MSI K9AGM2-es alaplapom van, nem udná v.ki megmondani ,h. az hány pines és ,h. jó-e ehhez Cool Master Hyper TX2-es hűtő? :F

"I'll face it with a grin! I'm never givin' in"

(#7022) Kicsirics77 válasza Matess (#7021) üzenetére


Kicsirics77
veterán

4 pines a lap cpu hűtő csatija és nyugodtan rá lehet dugni az általad kérdezett hűtőt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#7023) Matess


Matess
tag

Kössz

"I'll face it with a grin! I'm never givin' in"

(#7024) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Hello!

Adott egy ABit NF7-S 2.0 alaplap, egy master SATA Seagate vinyó + egy slave PATA Maxtor.
Mostanában bekapcs.-nál a memory test körbe-körbe megy, ESC-pel megy csak tovább.
Ha mindkét hdd be van dugva, akkor eljut odáig, h:
Verifying DMI Pool Data...
Szól, h nincs bent a rendszerlemez és valóban, a SATA vinyó a BIOS-ban sem látszik.

Ha a slave nincs bedugva, akkor memory test után bebootol rendesen a Seagate.
A Maxtort lecseréltem, de a probléma nem oldódott meg.
Megoldási javaslatokat várok ide v. pü.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7025) Ottoka


Ottoka
őstag

Egy xfx nforce 790i lapnál az nvidia driver-t felrakva egy csomó "dolog" szabványos marad, pl. pci szabványos ram vezérlő, pci szabványos cpu gazda hid, stb. Nem kellene ezeket a drivernek lecserélni nvidiásra? Mint pl. Nvidia Nforce PCI System Management. Ezt lecserélte.

Mezőhegyes

(#7026) qdak


qdak
addikt

Alaplap neve: DFI LANParty UT nF3 Ultra-D integrált speekert hol tudom kikapcsolni biosban nem találtam és zavar :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7027) Thrawn válasza qdak (#7026) üzenetére


Thrawn
félisten

Sehol. Forrasztópáka?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7028) Andrewhouse válasza guru720 (#100) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Én inkább a Gigabyte márkált ajánlanám és ha 20e ft környékén akarsz venni Gigabyte lapot akkor ezeket válasz:

GIGABYTE GA-P35-S3G, IntelP35 Express + ICH9 LGA775 alaplap
GIGABYTE GA-P35-DS3, IntelP35 + ICH9R LGA775 alaplap

Esetleg ha integrált chipsetes akarsz:

GIGABYTE GA-945GCM-S2L, Intel 945GC + ICH7 LGA775 alaplap
GIGABYTE GA-945GCM-S2C, Intel 945GC + ICH7 LGA775 alaplap

(#7029) Andrewhouse válasza Zen Master (#7024) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hali

Próbáld ki egy új kábellel! Ha úgyse mükszik akkor valszeg lap gond lessz! Max egy Bios frissítést még meg lehet próbálni ......

(#7030) Andrewhouse válasza Ottoka (#7025) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Ha a drivert rendbe felraktad.......szűz XP-re....úgy hogy előszőr csak az nvidia drivert raktad föl előszőr......nemtom hogy meg kellene változzon a neve.....de ha így csináltad és nem változott meg..akkor tuti hogy a neve nem változik.....csak frissítette a eszközökhöz való fálokat..

(#7031) Turmoil


Turmoil
senior tag

Hali!

Van egy Giga G33M DS2R alaplapom. Ezen 12 USB port lenne, 4 hátul, 4x2 pedig alaplapi USB headereken. A házamon viszont csak egy párnak ven bekötési lehetőség, azaz összesen 6 portom egyelőre üresen ácsorog, pedig tudnám, sőt szeretném használni ezeket is.
Mivel a VGA miatt az egyik PCI slotot nem tudom használni, jó ötletnek tűnik egy ilyen hátlapi USB kivezetés beszerzése. Csakhogy nem nagyon találok olyan üzletet (pl. Depo sem tud ilyenről), ahol foglalkoznának ilyesmivel. Csak garázs és sufni katagóriát találtam.

Ha van valakinek ötlete, hogy hol keressem, kérem segítsen!

Köszi!

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7032) buxxi


buxxi
csendes tag

sziasztok
Asus P5K alaplapom van, érdekelne hogy hogyanis működik az a bizonyos EZ Flash
ha valaki szájbarágósan le tudná írni megköszönném
köszönettel :buxxi

(#7033) Dufresne válasza buxxi (#7032) üzenetére


Dufresne
addikt

Letöltöd a legújabb bios file-t az asus honlapjáról és felrakod azt vagy egy floppy-ra, vagy egy pendrive-ra. Újraindítod a gépet és rögtön az elején amikor be tudsz lépni a bios-ba, vagy nyomsz egy ALT + F2-őt és már be is léptél az eZFlash-be, vagy Delet-et nyomsz belépsz így a bios-ba, ott pedig a Tools-ba megkeresed az eZFlash-t és ott nyomsz ré egy entert. Ezután mondjuk pendrive-ról kiválasztod a friss bios file-t Enterrel futtatod a frissítést a rendszer ezután autómatikusan újraindul és ennyi.
Amúgy ez ugyanígy le van írva a lap manuáljában, amit vagy adnak a laphoz ha dobozosan veszed, vagy ha elkeverted, akkor letöltheted az asus weblapjáról :U

(#7034) Dufresne válasza Turmoil (#7031) üzenetére


Dufresne
addikt

Apróhirdetésekben is meghirdeted hogy te ilyet keresel és sztem hamar le segítőkész jelentkező.
Amúgy pl itt van egy [link] igaz csak 2 kivezetése van, de ha kettőt veszel, akkor aztis egybe lehet hamar barkácsolni, ha van hozzá szerszámod, meg 10-20 perced:)

[ Szerkesztve ]

(#7035) buxxi válasza Dufresne (#7033) üzenetére


buxxi
csendes tag

köszönet Dufresne
használtként vettem semmi nincs hozzá.
mégegyszer kösz

hali

(#7036) viktor82 válasza Detox! (#7020) üzenetére


viktor82
őstag

Próbáltad más kártyával mert ha úgy sem megy akkor a lap lesz hibás!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#7037) Turmoil válasza Dufresne (#7034) üzenetére


Turmoil
senior tag

Köszi, ki is próbálom.
Mindenképp 4 portost akarok, mert kicsi a ház (Qpack2), csak 4 hátlap van és azokból csak azt akarom erre elhasználni, ami mögé nem tudok valami kártyát tenni a VGA miatt.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7038) KMT


KMT
addikt

Be szeretném kötni az előlapi audio kimenetet, de nem vagyok biztos abban, hogy mit hova kellene. Ezek vannak:

alaplap:
Mic2_L
Mic2_R
HP_R
Jack_sense
HP_L
AGND
Presense#
Mic2_JD
HP_HD

előlapi kábelek:
EARL (2 db)
EARR (2 db)
MIC VCC
MIC DATA
GND

A GND az egyértelmű. Jó az, ha a egy-egy EAR-t a megfelelő HP-be rakok? Miért van akkor több lehetőség az alaplapon, és miért van 2 EAR kábel? (Mikrofon nem fontos.)

(#7039) Zala81


Zala81
tag

Sziasztok! Egy igazi láma kérdés: mi a különbség az LGA775 és az s775-ös alaplapok között?

(#7040) Zala81


Zala81
tag

tudom hogy a procinál sokták ezeket a jelőléseket használni, csak az érdekelne hogy ez két különböző foglalat?

(#7041) Thrawn válasza Zala81 (#7039) üzenetére


Thrawn
félisten

Semmi.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7042) Zala81 válasza Thrawn (#7041) üzenetére


Zala81
tag

köszi a választ! még az érdekelne hogy miért van az intel prociknál eza két megkülönböztetés? Még a dobozuk is más. (LGA775- s775)

(#7043) Thrawn válasza Zala81 (#7042) üzenetére


Thrawn
félisten

Hogyhogy más a dobozuk?
A kétféle megjelölés ugyanazt a foglalattípust takarja.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7044) Zala81 válasza Thrawn (#7043) üzenetére


Zala81
tag

az LGA-nak kék a másiknak szürke a doboza

(#7045) Thrawn válasza Zala81 (#7044) üzenetére


Thrawn
félisten

Ugyanannál a procinál? Vagy milyen dobozról is van szó?
Vegyél zöldet vagy feketét :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7046) Zala81 válasza Thrawn (#7045) üzenetére


Zala81
tag

pl.: Intel C2D 2.66 (E6750)LGA775 kék doboz vagy Intel C2D 2.66 (E8200)s775 szürke doboz

(#7047) Zala81 válasza Thrawn (#7045) üzenetére


Zala81
tag

a doboz amiben adják amikor megveszed:)

(#7048) Thrawn válasza Zala81 (#7046) üzenetére


Thrawn
félisten

Két különböző prociról van szó, ezért más a dobozuk.

szerk: 5 percig módosíthatod a hsz-ed nem kell újat írni ;)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7049) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Nem tudom jó helyre írok-e, de ha már itt vagyok...
Egy olyan kérdésem van, hogy egy alaplapba bármilyen processzor belemegy? Kicsit buherálnám a gépeimet és adott egy ECS EliteGroup K7S5A alaplap, benne egy AMD Athlon 2400+ 2GHz és egy ASUS P4S8X-X, benne egy Celeron 3,06GHz (pontost típust nem tudok mondani). Ki lehetne-e cserélni a kettőt? Csak mert állítólag ez a Celeron erősebb az AMD-mnél és a saját gépembe akarom rakni. Múltkor viszont kicsit megakadtam a szerelésnél, mert nem tudtam rájönni hogyan kell lecsatolni a hűtőrácsot az AMD-ről.
Előre is köszönöm szépen a segítséget.

MOD: Inkább a két alaplapot cserélném ki a 2 gépben és így nem kell a processzorok leszerelésével bajlódnom. Szóval a kérdés csak annyi, hogy melyik proci az erősebb?

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#7050) KMT válasza KMT (#7038) üzenetére


KMT
addikt

Mindegy, bekötöttem így. Szól, de nagyon szarul. :((( :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.