Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36101) Morris válasza #65675776 (#36099) üzenetére


Morris
veterán

Megfogadom!
Viszont még egy kérdés!
Windows 7-nél mi a helyzet? Ha mondjuk új a lap és természetesen van hozzá cd. Hagyjam, hogy a win állítsa be?

(#36102) sziada5925 válasza Heroes001 (#36095) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ha jól látom, a lapod leírásában, akkor nem is támogatja ezt a "régi" 400-as FSB-s procikat (a Te mostani procid FSB-je is 400). Tehát ha veszel egy Northwood vagy Prescott magos P4 procit (2-3-4-5e Ft itt PH-n) és remélhetőleg azzal működni fog. Egyelőre jobb ötletem nincs, ha így se lesz jó, akkor alaplap hiba. Bios frissítést még kipróbálhatsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#36103) Heroes001 válasza sziada5925 (#36102) üzenetére


Heroes001
csendes tag

Értem! És köszönöm!
Akkor kell egy proci csere, és megoldja a lassulást? Ha nem akkor milyen alaplap kellene? És az kb. mennyi?
Ez a gép 7-8 éves, alapból így rakták nekem össze. És azóta megy így.

(#36104) sziada5925 válasza Heroes001 (#36103) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ha már régóta így megy és nemrég kezdett el fagyni, akkor nem biztos, hogy proci. Régi lapnál már kondihiba is lehet. Ha új procit teszel bele akkor biztosan gyorsulni fog, de a fagyás nem biztos, hogy meg fog szűnni.

Üdv: Ádám

(#36105) Heroes001 válasza sziada5925 (#36104) üzenetére


Heroes001
csendes tag

Érdemesebb lenne proci+alaplap csere, és akkor garantált a fagyásmentesség és gyorsabb lessz. Ez a fő cél, és ha nem kerül sokba.
Szerinted milyen proci, alaplap. És ez kb. mennyi? Ill hol találok:)
Illetve elméletben elfogja bírni a 20+ asztalos játékot? Segédprogramokat mellette?
Vagy nem érdemes vele foglalkozni és újba kell gondolkozni?
Nagyon köszönöm hogy segítesz!

(#36106) Воланд válasza Morris (#36101) üzenetére


Воланд
titán

CD-n úgyis régebbi driver van, amit meg nem talál meg a windows update azt le kell szedni a gyártó honlapjáról.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36107) Anubis_9 válasza Воланд (#36100) üzenetére


Anubis_9
őstag

Írja, hogy 3450-es, de mellette van egy felkiáltójel. Azt, hogy írja-e a driver számát, csak holnap tudom már megnézni...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#36108) Воланд válasza Anubis_9 (#36107) üzenetére


Воланд
titán

Akkor valószínű, hogy az eszköz felismerésével van valami probléma. Akkor majd holnap folytatjuk. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36109) kreator válasza Winne (#35954) üzenetére


kreator
csendes tag

Szia!
Igaz ugyan, hogy nekem Gigabyte P35C-DS3R (Rev. 2.0) lapom van, de pár napja Windows 7 betöltés közben kékhalál, újraindult és azóta szinte ugyan ezt csinálja, mint a Tied, kivéve, hogy nálam a procihűtő pörög, és csak kétszer sípol, de ugyan úgy, mint a Tied (utána "jár alapon", kép nincs). CMOS reset, elemkivétel volt, nem használt. Viszont észrevettem, hogy nálam az egyik alaplapi ventillátor csatlakozó nem oké (eddig jó volt), ellenállásos ventilátor szabályzóval csatlakozik rá a ventilátor (ezzel nem pörög), ha ezt leveszem és direktbe kötöm rá, akkor pörög (másik venti-csatlakozón a szabályzóval is megy). Memóriáim jók, Vga jó. Nem lehet, hogy a táp a hibás? (nekem is FSP BlueStorm II van, igaz az enyém 400 W-os). Sajnos én nem tudom kipróbálni másik táppal, hátha te kitudod, szerintem egy próbát megér...

(#36110) sziada5925 válasza Heroes001 (#36105) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nem akarok senkit reklámozni, de pl [itt] találsz egyet, ami jóval gyorsabb, mint a mostani procid. Először szerintem vedd meg a processzort, ha nem lenne jó, akkor még nézz hozzá egy alaplapot és stabil lesz. Annak a gépnek azért már elégnek kell lennie az alkalmazásokhoz. Ha esetleg új lapot kellene venned és tegyük fel ezt a procit veszed meg, akkor figyelj oda, hogy az új alaplap is kezelje, nehogy emiatt maradj gép nélkül. (Tehát az új lap kezelje a 800-as FSB-s procikat)

Üdv: Ádám

(#36111) Heroes001 válasza sziada5925 (#36110) üzenetére


Heroes001
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséget!
Átlagfelhasználásra elég lenne, de amint túlterhelem jobban kihasználnám fagyás...
Jó éjt és köszi!

(#36112) sziada5925 válasza Heroes001 (#36111) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szívesen, remélem tudtam segíteni. :R

Üdv: Ádám

(#36113) Heroes001 válasza sziada5925 (#36112) üzenetére


Heroes001
csendes tag

Elég sokat! Majd írok a fejleményekről:)
Még1x köszi

(#36114) PetiMagnum


PetiMagnum
csendes tag

Sziasztok.

GA-790XT-USB3 --->Ebbe az alaplapba milyen vinyó passzol?
Szerintem 3.5-ös,de megkérdezlek titeket :D

(#36115) Воланд válasza PetiMagnum (#36114) üzenetére


Воланд
titán

Azt, hogy egy alaplaphoz milyen vinyó passzol egyetlen egy dolog dönti el, mégpedig az, hogy milyen csatlakozó van az alaplapon (SATA2, SATA3, vagy IDE), nem pedig a merevlemez fizikai mérete.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36116) Lenry válasza PetiMagnum (#36114) üzenetére


Lenry
félisten

akármilyen, amit rá tudsz kötni szabvány kábellel.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36117) tkesy válasza sziada5925 (#36110) üzenetére


tkesy
őstag

A Prescott magos P4-et pont nem támogatja az alaplapja, csak a Northwood magosokat...

Heroes001
Először is, mikor volt utoljára kitakarítva (pl sűrített levegővel) a gép? Meg meg kellene nézni, hogy minden hűtő normálisan a helyén van-e, illetve működik-e... Utána kéne még járni annak is, hogy az alaplapon illetve a tápban a kondik nem púposodtak-e fel...

Ha minden ok, és mégis fent áll a random fagyás esete, akkor el lehet gondolkozni a gép cseréjén, mert a pontos hiba feltárása nélkül csak a pénzt szórnád ki az ablakon, mikor vaktában cserélgeted benne az alkatrészeket...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36118) tkesy válasza PetiMagnum (#36114) üzenetére


tkesy
őstag

Most mondjam azt, hogy egy 2,5"-os SSD? ;] :)

Viccet félretéve, egy jobb fajta SSD jobban megdobná a gép teljesítményét, mint bármilyen HDD...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36119) sziada5925 válasza tkesy (#36117) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Én azt találtam róla, hogy támogatja.
Google--> ASRock P4VT8 cpu support, első találat

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#36120) sziada5925 válasza sziada5925 (#36119) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Igaz, ez a +-os verzió, de írta, hogy támogatja a HT-t és úgy tudom csak a Prescott magosak voltak HT-sek.

Üdv: Ádám

(#36121) tkesy válasza sziada5925 (#36120) üzenetére


tkesy
őstag

A "+" -os verzió tényleg támogatja, de ő a simát írta, és az viszont nem támogatja...
és Northwood-ból is volt HT-s P4, nem csak a Prescott magosból.

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36122) sziada5925 válasza tkesy (#36121) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Na ezt nem tudtam, köszi! :)

Üdv: Ádám

(#36123) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!Előre is bocs ha rossz helyre írok!!A gondom az volna,hogy van egy asus p7p55d pro lapom és bios-t frissítettem,de közben jöttem rá,hogy az energiatakarékos funkciót nem támogatja az új,de a gyári bios-t nem tudom visszatenni,mert azt írja,hogy elavult,de csak azzal működik normálisan.Afudossal,gyári updaterrel is próbálkoztam,egy darabig engedi visszafelé de a gyárit sehogy sem.Még egyszer bocs ha rossz helyre írtam.

Válaszaitokat előre is köszönöm!!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#36124) tkesy válasza Normi™ (#36123) üzenetére


tkesy
őstag

Milyen energiatakarékos funkciót nem támogat az új bios? :F
Frissítés után a Load Setup Defaults megvolt?

sziada5925: nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36125) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 8800gt és egy gigabyte ga 73pvm s2 lapi. A probléma az, hogy a windowsba le lett tiltva az alaplapi vga is és a külső is és nem ad képet... Biosig el lehet jutni de ott akármit állítok az onboard gpu-nak akkor se jön be a windowsba a kép. Mit lehet tenni? Oprendszer reinstall?

Battletag: Myth#1775

(#36126) RootRulez válasza Myth (#36125) üzenetére


RootRulez
félisten

Csökkentett mód? Nyomkodd POST után az F8-at és válaszd azt. :K

═════════════════════════════════════════

(#36127) KissLucifer válasza KissLucifer (#35919) üzenetére


KissLucifer
csendes tag

Hello megint!
Egyszer már kérdeztem egy másik alaplappal kapcsolatban.
Most ezt néztem ki:

ASUS M4A88TD- V EVO / USB-3

- AMD AM3 Phenom,Sempron CPU
- AMD 140W CPU Supported
- AMD 880G/SB850 chip készlet
- HyperTransport3,5200MT/s
- 4db DDR-3 2000/1866/1333/1066
- 2db PCI-e 2.0 x16,1db PCI-e x1
- 3db PCI csatlakoztatások
- ATI CrossfireX Technológia
- Integrált HD4250 GPU,Max 1Gb ram
- 128Mb Side Port memória a lapon
- 5db SATA,1db eSATA,1db IDE
- ALC892 Integrált 8 csatornás hang

Ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem.:
1. Ez az alaplap az Athlon procit nem is fogadja????
2. Támogatni fogja az SLI-t, vagy csak a CF-et???

Vagy helyette inkább válasszam ezt az alaplapot???
ASUS M4N89D EVO
http://hardverker.hu/catalog.php?category_id=4&s=Alkatrészek&product_id=316184

Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36128) domy75


domy75
csendes tag

Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek egy olyan problémára amellyel még nem találkoztam. Új alaplap, ami Asrock N68C-GS UCC nem indul újra sem a windows-ból kilépve sem a "reset" gomb megnyomására sem. RAM-okat cserélgettem ddr2, ddr3 3-at kipróbáltam, videó kártyát kivettem csak az alaplapival is kipróbáltam, tápot másikat kipróbáltam, szétszedtem újra összeraktam és mégsem akar reset-elni. Kilép rendesen hangjelzés megvan majd se kép se hang, a monitor sárgára vált és kész, működik de nem indul :( . Köszi előre is a segítséget.

(#36129) Morris válasza domy75 (#36128) üzenetére


Morris
veterán

reset sw be van kötve az alaplapra? És ha igen, biztos, hogy jó helyre?
Ha jól értem járnak a ventik, megy minden, de nem csinál semmit, se kép se hang. ugye?

(#36130) domy75 válasza Morris (#36129) üzenetére


domy75
csendes tag

Igen se kép se hang. A restre reagál mivel kikapcsol, hangjelzés a reset-nek és kész megy venti meg minden monitor sárgára vált és kész. Ja és a bios-ból is ha kilépek akkor sem, és a Ctrl+Alt+Del-nél sem indul újra.

(#36131) Morris válasza domy75 (#36130) üzenetére


Morris
veterán

tolj neki egy bios reset-et. hátha segít valamit.
milyen gépről van szó?

(#36132) domy75 válasza Morris (#36131) üzenetére


domy75
csendes tag

Alaplap: Asrock N68C-GS UCC, proci: AMD Phenom II X2 550 AM3, memória: 4 Gb DDR3 1333 Kingmax, VGA: ATI HD5670 1Gb, noname 450 w-os táp.

(#36133) Morris válasza domy75 (#36132) üzenetére


Morris
veterán

alaplapi VGA-val mi a helyzet? Azt próbáltad?

(#36134) domy75 válasza Morris (#36133) üzenetére


domy75
csendes tag

Igen kivettem az 5670-est, ugyanaz a probléma. Ja és elfelejtettem mondani kipróbáltam egy ugyanolyan új alaplapot másikat, az sem indult újra.

(#36135) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Uraim, némi segítségre lenne szükségem!

Elnézést, hogy egy általános topicba írok, de a szóban forgó régi alaplappal kapcsolatos topicok mind döglöttek.
Szóval. Van egy öregedő PC-m egy Gigabyte K8NXPSLI típusú alaplappal, (NForce4 chipset), amiben egy Socket 939-es AMD Athlon64 4800+ Toledo E6 proci ücsörög, 2x1 Giga A-Data Vitesta 500 Ram társaságában. A táp egy FSP Epsilon 600W. Mostanáig egy Gigabyte típusú 8800 GTS 512 videokártya volt benne, de ez pár hete betegeskedni kezdett, a napokban pedig végleg megdöglött (csíkozás, pixelhibák, végül gép lefagy). Mivel nyáron úgyis le akartam cserélni az egész rendszert, úgy döntöttem, hogy a VGA vásárlást előrehozom, és vettem egy Sapphire HD5870 Vapor-X típusú kártyát. Betéve ezt a gépbe néma csönd és sötétség, a kártya nem a jelet. Ha a fölső PCI-E sínbe teszem (ebben volt eddig az összes kártyám, mert az az alsót csak SLI-ben lehet használni), hangot sem ad a gép bekapcsoláskor, ha az alsóba, akkor a VGA hibát jelző hosszú sípolás hallatszik. E mellett a még az látszik, hogy a winchester led-je, folyamatosan világít, és a beviteli eszközöket sem lehet használni (a billentyűzeten sem lehet bekapcsolni pl. a Caps-Lock-ot) Kipróbáltam a VGA-t egy barátom gépében, ez szintén K8 nForce4 chipset Socket 939, csak Asus alaplap, egy 4200+ procival és az enyémnél gyengébb 450 W-os táppal (további hasonlóság, hogy a teszt előtt ebben a gépben is nVidia kártya volt). Ebben a gépben az új Sapphire videokártyám hibátlanul működött. Mint ahogy hibátlanul működik az én gépembn az ő 7900 GTO kártyája is.
Tehát úgy tűnik, hogy van egy hibátlan alaplapom, aminek valamiféle inkompatibilitási problémája van az új Sapphire 5870 VGA-val, míg a régi 8800 GTS-VGA-m hibás (ezt is leteszteltem más alaplapban; ott is szemetel majd lefagyasztja a gépet).
Még annyi hogy az alaplapon Award BIOS van. Illetve a winchestereim RAID0-ba vannak kötve (2 db 200 Gb-os Samsung) bár ennek nem hiszem hogy sok jelentősége lenne- csak azért írom ide mert amikor a Sapphire a gépemben van, a winchester működését jelző led folyamatosan világít)
Elnézést hogy hosszú lett, de gondoltam minél pontosabban írom le a problémát, annál nagyobb az esély a segítségre.
Kérdésem az, hogy találkozott-e valaki már hasonló jelenséggel, inkompatibilitással, mi okozhatja ezt? Mit tehetek (azon kívül hogy lecserélem az alaplapot)? Bármilyen javaslatért, ötletért nagyon hálás lennék.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#36136) Lenry válasza GypsFulvus2 (#36135) üzenetére


Lenry
félisten

tudtommal az nForce4 elég válogatós egy állat...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36137) RootRulez válasza GypsFulvus2 (#36135) üzenetére


RootRulez
félisten

nForce3/nForce4 nem szereti az új ATI kártyákat. :(

═════════════════════════════════════════

(#36138) wrox válasza GypsFulvus2 (#36135) üzenetére


wrox
senior tag

BIOS update?

(Végső soron még elcserélheted a haveroddal a 7900-est. :)))

[ Szerkesztve ]

(#36139) GypsFulvus2 válasza wrox (#36138) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Mármint az alaplap BIOS-a? Az a "legfrissebb" amit a Giga honlapjáról ehhez az alaplaphoz le lehet szedni.
RootRulez, Lenry: Az a fura, hogy a haverom gépe is pont ilyen K8 nForce4-es, csak Asus, nem pedig Giga az alaplap. Abban mégis megy. Ez így megaszívás. :(

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#36140) wrox válasza GypsFulvus2 (#36139) üzenetére


wrox
senior tag

Igen, az alaplapira gondoltam.
És régebbivel esetleg? Mondjuk 1-el előttivel.

(#36141) GypsFulvus2 válasza wrox (#36140) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Megpróbálom, ha hazaértem. Bár a régebbi BIOS-al meg a RAID-del volt probléma, de egy próbát megér.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#36142) RootRulez válasza GypsFulvus2 (#36139) üzenetére


RootRulez
félisten

Na akkor megoldva, pár hónapig lapot cserélsz haverral. :K

═════════════════════════════════════════

(#36143) GypsFulvus2 válasza RootRulez (#36142) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Végső esetben megpróbálhatjuk. :) Csak akkor szét kell szedni a RAID-emet, előtte lementeni róla a fontosabb dolgokat stb.
De azért érdekelne hogy mi a fittyfene a baja ennek a Giga alaplapnak ezzel a VGA-val. Jó hogy régi, de amikor megvettem akkor a top3 lapok egyike volt, a felszereltségét bármelyik mai darab megirigyelhetné.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#36144) RootRulez válasza GypsFulvus2 (#36143) üzenetére


RootRulez
félisten

nForce3/4 csipszet és kész :D Sajnos ezt anno elcsinálták nVidiáék, akkor még nem volt HD4000 meg HD5000...

═════════════════════════════════════════

(#36145) pokfasirt


pokfasirt
csendes tag

Hali! Olyan kérdésem lenne szerintetek ebbe a lapba Asus M3A78 -EM vehetek én am2-es foglalattal rendelkező x4 phenom2-es procit? Vagy csak Phenom 1-et viszi? :R

Ez itt a végszó, bár nem poén, de remélem, hogy leesett.

(#36146) tkesy válasza pokfasirt (#36145) üzenetére


tkesy
őstag

Igen. A támogatott processzorok listáját, a megfelelő bios és lap rev számmal együtt az alábbi lapon, a cpu support list fül alatt találod....

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36147) tkesy válasza KissLucifer (#36127) üzenetére


tkesy
őstag

1.)
Athlon-ból csak ezt az egyet kezeli:
Athlon X2 5200+(GM),2.3GHz,1MB,rev.C3,65W,AD5200OCK22GM,SocketAM3
Athlon II X2 / X3 / X4 procikat kezeli.

2.)
Mivel ATI chipset-es a gép, így csak CFX támogatás van, SLI nincs

3.) Mégis mire akarod használni a gépet? Amúgy az általad nézet lap helyes neve: M4N98TD EVO, a webshopban kissé elírták....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36148) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Kérdésem lenne!

Honnan tudok leszedni ABIT BD7-E alaplaphoz drivert? Az ABIT oldalon nincs már fen. :(

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#36149) nanus válasza RootRulez (#36148) üzenetére


nanus
senior tag

[link]

A bejelölt részre bőszen kattints :DD

(#36150) RootRulez válasza nanus (#36149) üzenetére


RootRulez
félisten

Gyááááj!!!! Én meg alatta a linkekre kattintgattam. :W

Köszi!

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.