Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110151) KTU válasza krics (#110149) üzenetére


KTU
addikt

[link] Honor 4X Che2-L11
specifications

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#110152) Beni2360 válasza tutis (#103656) üzenetére


Beni2360
félisten

THL T11 kb: 150 € németből

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#110153) RBJ


RBJ
addikt

MOst nézem, hogy lett a thl 2015A verzió ami a thl 2015 butított verziója. [link]
Úgy látom thl éknél kicsit kipukkant a lufi. Nem sokk telóval rukkolnak elő mostanság.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#110154) GIJoe válasza tutis (#103656) üzenetére


GIJoe
addikt

Meizu M2 (EUból)

(#110155) RBJ


RBJ
addikt

UMI hammer s nél nézem, hogy gyári root szoftver meg válaszható, telepíthető rom ok ízlés szerint.
érdekes. ha ennyi energiát fektetnek fejlesztésbe csak nem lesz az olyan kaki teló előbb utóbb. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#110156) b0bcat válasza Upo (#110143) üzenetére


b0bcat
addikt

Ár-érték arányban nem lenne rossz ajánlat, de tartok tőle, hogy a Lenovo-s operációs rendszer miatt kevés lesz neki az 1 giga RAM. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#110157) klampfer


klampfer
tag

Sziasztok,

[link]

Lassan az Ulefon Paris-nak is jönnie kéne (presales, de van ahol szept 20.-ai berkezést írnak :P ), és a gyík akku illetve bizonytalan kamera minőség mellett tetszetős (I6 utánérzés de akkor is szép). Mennyire másod vagy harmadvonal az Ulefone? Nyilván review nincs még, de szerintetek mire lehet számítani kamera kapcsán?

2200mAh aksival, 5-ös kijelző mellett 5.1-es androiddal kb 1,5 nap átlag felhasználás ~3 óra képernyővel reális lehet vagy erősen csak szeretnéd kategória?? (Win8.1 Nokia után nekem tippem sincsen :( )

[ Szerkesztve ]

Udv, G.

(#110158) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Írtam egy kis szösszenetet a Mlais M7-ről.
Nem vagyok egy profi tesztelő, így ha bármi kérdés, vagy észrevétel felmerül a részetekről, akkor szóljatok és pótolom/javítom.

https://utdetailing.hu/

(#110159) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#110097) üzenetére


Bazsee71
őstag

Erre esetleg valaki tippet?

(#110160) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Szakik!
Hol van most eu-s raktarkeszleten xiaomi redmi note 2? Milyen a kameraja? Jobb, mint a meizu m2 note-é? Mekkora sim megy abba?

(Bar ez is lapat... :) )

I humbly and respectfully decline™

(#110161) Tanczi01


Tanczi01
tag

Sziasztok!
Engem 2 simes dual aktív telefon érdekelne,ami nem fekszik ki a legjobb játékoktól sem,nagyon jó az üzemideje,és 5,2 collnál nem nagyobb,de 4,6 collnál nem kisebb a kijelzője. Mivel két jó telefont cserélnék le rá,ezért az ár nem mérvadó. S6 duos-ra gondoltam,de az nem dual aktív,és nem sokat bír az aksija.

(#110162) paolinho válasza Tanczi01 (#110161) üzenetére


paolinho
őstag

Honor 6 (5"), Honor 7 (5,2") ?

[ Szerkesztve ]

(#110163) Graphics válasza Upo (#110143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

B20 biztos hogy van, mivel azért lettek ezek a SoC-ok úgymond az MTK-nál...

Sajna vérszegény az összeállítás, a felbontással még nem is lenne bajom.. De a kamerán elkefélni.. És csodák nincsenek...

Sokkal jobb ajánlatok vannak.. Szerintem a Lenovo nem tud, vagy nem akar alsóközepes telefont tervezni..

Ezt amúgy Indiába szánták, de valamelyik hibbant marketinges azt gondolta kell ez ide is... Rosszul...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#110164) drr válasza Magnum_ (#110160) üzenetére


drr
őstag

Most ez a trend... (Sajnos)

(#110165) Ájvé válasza Graphics (#110163) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért közel sem olyan rossz a helyzet. Az a lesajnált 6735M (1Ghz-es, de A53-as magok már és Mali 720MP 2 vagy 4, ez utóbbi még nem derült ki egyértelműen (sok ellentmondó információ van róla), de Adreno 306-al felveszi a versenyt) közel olyan erős, mint a Snapdragon 410, megvan a kötelező 1GB RAM és 8GB ROM ebben a kategóriában se túl gyakori.
4,5" WVGA kijelzőn nem kell csodálkozni itt (ez mellett legalább IPS ami sokat dob azért a minőségen), sokkal drágábban is találni még rosszabbat is, nem kevésbé neves gyártóktól , nem is írok inkább példákat.
Kamera nyilván hulladék lehet, de ennyiért mit szeretnél? Redmi 1S a legolcsóbb értékelhető képet készítő mobil talán, az is legjobb esetben is (ha kapható még egyáltalán) 10k-val drágább.
Nem tudom mit vártok manapság ennyiért, legtöbb mobil ebben az ársávban jó ha teljesíti az 1GB RAM minimális elvárást, természetesen mellé csapva kapsz egy megjelenés pillanatában is rég elavultnak számító MT6582-t, szintén pocsék kamerát és nyilván valami noname márkát, ami magában hordozza a rövid időn belüli falhoz csapás lehetőségét is (persze ez esetben is könnyen megeshet, de olcsó húsnak híg a leve, szokták mondani, ennyiért szomorú vagy nem, de nem lehet sokat elvárni ma és szerintem holnap se, sőt 10 év múlva se).
Én amennyit olvastam az A2010-ről, hogy használható, ez pedig már félsikernek is tekinthető, nem sok mobilt találsz ennyiért amiről ugyan ez elmondható lenne.
Ja és ez nem alsó-közép, hanem alsó-alsó. Ez alatt nincs használható Android telefont szinte (ja de Lenovo A328, előbb említett MT6582 SoC, 4GB ROM, TN kijelző, 4G nélkül, de legalább már 1GB RAM, gondolom ez sokkal jobban hangzik).
Persze hozzáteszem, hogy hazai hivatalos garanciális készülékekről beszélünk, mert igen van ahol van jobb, olcsóbban, meg minden, de itthon nincs, vagy mutass jobbat, kíváncsivá tettél.

(#110166) w.miki válasza paolinho (#110162) üzenetére


w.miki
veterán

kisebb méretben is léteznek még jó, dual aktív telefonok?
Mik azok? Hol lehet megnézni, hogy melyik (al)típus tudja ezt a módot?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#110167) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Kollégám dual simes telefonja, egy Samsung Galaxy Core 2 elég fura jelenséget produkál. Amikor hívják, nem azt a számot vagy kontaktot jelzi ki a telefon, aki ténylegesen hívja (pl. felesége hívja de egy kolléga nevét íja ki), azonban később a híváslistában megnézve már helyesen szerepel. Mi lehet erre az orvosság?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#110168) b0bcat válasza Ájvé (#110165) üzenetére


b0bcat
addikt

Egyetértek veled. :K Az MT6735M/P simán hozza érzésre a Snapdragon 410 rendszersebességét. ;) 5.1-es Androiddal legalábbis teljesen gördülékeny a rendszer. (Két készülékkel van tapasztalatom: a Cubot X12-vel, ami qHD felbontást tud az 1 GHz-es proci változattal, illetve az Mlais MX Base-szel, ami HD felbontású az 1,3 GHz-es procival.)

Érdekes ugyanakkor, hogy a lányom MT6582-vel (és szintén 1 giga memóriával) szerelt Blackview Breeze V2-je is gyors és akadásmentes az 5.0-s Androiddal, bár ott minden láthatóan egy kicsit lassabban történik. (Nem akadoznak az animációk, de rányomás után eltelik vagy fél másodperc, mire történik valami. Az MX Base-nél ugyanez a késleltetés szinte nulla.)

Amint korábban írtam is, ennél a Lenovo-nál inkább az lehet a szűk keresztmetszet (ami nem biztos, hogy így van, mindössze a korábbi Lenovo-s tapasztalataimra támaszkodva feltételezem ezt), ha az OS tele van pakolva felesleges, memóriazabáló app-okkal, amelyek kevéssé teszik az 1 giga RAM-ot.

Elég sok B kategóriás 1/8 gigás modell fordult meg nálam az utóbbi bő fél évben, legtöbbjük 4.4-es Androiddal, és mindegyiknél indulásból 500-600 mega szabad RAM volt. Ezzel szemben a nálam járt Lenovo-k (A850+ és A6000) gyárilag 300 mega RAM alatt nyitottak, és "belakva" ez még kb. a felére csökkent. (Sokat szenved a nejem az A6000-rel emiatt, meg egyéb szoftveres problémái is vannak sajnos.) A lányom - fent említett - Breeze V2-je is bőven több mint fél giga szabad RAM-mal indított az 5.0-s Android mellett, amiből most is még kb. 450 mega szabad alapból, pedig tele van mindenféle játékokkal a telefon. :D

Meg az is szomorú, hogy láthatóan 30 ezer alatt (szinte?) semmilyen, a minimum elvárásnak megfelelő Androidos telefont nem lehet kapni hivatalos boltból. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#110169) Zeki válasza w.miki (#110166) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#110170) Graphics válasza b0bcat (#110168) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

30ezer alatt azért van, de a minimum elvárásnak nem szabad meglennie hozzá :D

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#110171) gjoe válasza evo87 (#110167) üzenetére


gjoe
őstag

Az nem lehet, hogy az a szám mindkét névhez elvan mentve?

(#110172) evo87 válasza gjoe (#110171) üzenetére


evo87
őstag

Nem. Mert össze-vissza csinálja a nevekkel, tehát nem adott név esetén jelez ki egy másik adott nevet, hanem a hívóhoz random nevet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#110173) micsu


micsu
tag

Sziasztok,

A szokasos kerdesben szeretnek segitseget kerni: baratnomnek kellene egy telo a szokasos noi parameterek szerint:
- ne legyen nagy: max 4.5col esetleg max 4.7col de vekony kerettel
- nem kell 4G
- nem kell HD felbontas
- nem kell 2 GB ram
- legyen A kategorias gyarto
- kell SD
- nem baj, ha feher, vekony, konnyu es csajos :)

Ezekkel a kovetelmenyekkel ezek szoktak lenni az ajanlott telefonok:
jiayu g2f, hongmi 1s , xiaomi mi2s, lenovo s650, lenovo s660

A gondom az, hogy egyik sem kaphato mar ezek kozul.
Ha nem lesz mas, akkor kenytelenek leszunk venni egy samsung A3-at hasznaltan 45-ert.
Ami meg igy is dragabb viszont nem jobb, mint a fenti 5 kiani telefon.

Koszi,
micsu

[ Szerkesztve ]

(#110174) Graphics válasza micsu (#110173) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Redmi 2 Pro :) Kisebb mint a Redmi 1S

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#110175) micsu válasza Graphics (#110174) üzenetére


micsu
tag

Koszonom!

Es ha megprobalnank 4.5col alatt tartani a meretet, akkor van valami ajanlott a Samsung A3 helyett?

(#110176) samyr


samyr
csendes tag

Sziasztok!
A Minidel Eu Warehouse szállításnál melyiket kell választani.
Delivery Rates Title
DHL - Express(4-5days) €14.14
EMS - Express €27.57
Free Shipping
Registered Airmail(With Tracking Number) €0.00
Free Shipping és itt van pár nap alatt?

(#110177) Graphics válasza micsu (#110175) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs már olyan, ami kapható lenne. És nem atomszargyenge.

Mi2S esetleg, de az drágább is.

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#110178) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, van egy zgpax (alps) s9 dual sim telóm, most kényszerből azt használom.
az a gondom vele, hogy állandóan tele megy kínai nyelvű apokkal. napi 2-3x kell letakarítani 5-7 appot.
a készülék rootolt, ehhez ilyen appok vannak rajta:

•Super SU
•Frameroot
•Gravity box
•Xposed additions
•Xposed installer
•Mobileuncle

ezekre gyanakszom, hogy valamelyik töltöget le. a frissítés, appok letöltése mindenhol ki van kapcsolva
ha az Avast Mobile tűzfal be van kapcsolva, akk csend van, de ilyenkor nem lehet semmit telepíteni sem. ha mégis kellene valami (pl a Viber utoljára) abban a pillanatban jönnek a kínai appok.

hogyan lehet ez ellen védekezni?

lehet ezzel összefügg, de időnként állítgatja saját magát a telefon.
• az adatapcsolat (net) egyik simről a másikra megy át vagy kikapcsol
• a wifi (vagy a BT, GPS) bekapcsolódik
• a MyProfiles-ben a profil átkapcsol némára

most lehetne azt mondani, hogy véletlen érintések, de annyira gyakori és szisztematikus... a net pl. volt egy időszak, amikor az egyik kártyán nem is maradt meg, 10 sec múlva átváltott a másikra
van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#110179) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Az OTG-n külső micro USB pendrivval másolási sebesség milyen szokott lenni? Modellenként azonos?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#110180) Graphics válasza Wolfskin (#110178) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezekre kár gyanakodni, nem okoznak ilyet, persze ha tiszta forrásból vannk fent.

Én a telefon agyában turkálnék, pl system/app /app2 / priv-app mappába, szerintem ott van..

Alapból valószínűleg egy webshop rom van rajta, ami tele van szeméttel, esetleg a CAppa72 kínaszoft eltávolító script segítene. De ahhoz kell valamilyen egyedi recovery

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#110181) Viktor0610 válasza Wolfskin (#110178) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Na, ezért teljesen felesleges vírusirtó a mobilokra.
Mikor kellene, nem tesz semmit. :(((

Xiaomi 13T

(#110182) Wolfskin válasza Graphics (#110180) üzenetére


Wolfskin
őstag

értem. akkor most mit tegyek...? :F
system/app /app2 / priv --> ezt nem találom sehol...

@Viktor0610: végül is nem haszontalan, mert ha a tűzfal be van kapcsolva, akk megfogja (csak egy két app mehet ki, fehérlistásak), de amúgy kijelzi és leszedi őket, csak folyamatosan jönnek újra. van amit nem tud leszedni, azt a CC Cleaner törli ki, de az meg 30 perc, mire betölti az alkalmazáslistát... :W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#110183) Graphics válasza Wolfskin (#110182) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felsorolás volt.

system/app
system/app2

Ezeket nem is fogod í]y betallózva megtalálni, ehhez root kell, és pl root explorer, de ha nem értesz hozzá, ne fogj neki, mert mentés nélkül nagyobb bajt lehet csinálni

Eladó Poc F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 98999 FT - ingyen szállítással

(#110184) RVR400 válasza Wolfskin (#110182) üzenetére


RVR400
veterán

System/App
System/Priv-app

érdemes még:

System/Vendor könyvtárban szétnézni
System/Media könyvtárban a .zip fájlokat megnézni

valamint a:

Data/App/keep.list fájlt megnézni

(#110185) Upo válasza Ájvé (#110165) üzenetére


Upo
addikt

Pontosan így van, azért írtam én is. Nyugodtan lehet mutatni 2 év hivatalos magyar garanciával, azonnal boltban megfogható készüléket ami maximum 32.990-be kerül és jobb ennél.
A B20-at tényleg tudja, itt a lenovos adatlap.
4G frekik akkor kipipálva, a lenovo szerint van benne fm rádió is, kivéve Törökország. Nem tudom, hogy mi Törökországhoz tartozunk-e, az edigitalnál nem írnak fm rádiót. Írtam nekik a cikk alá, kíváncsi vagyok mit lépnek. Amit még észrevettem a lenovo adalapon, hogy csak 2 érintést tud, dumb ways to die-ban ezzel nem fogod be az 5 lyukat! Ez nekem nem tetszik, kár érte.
Néztem indiai bemutató videót is, gomb háttérvilágítás és noti led nincs rajta. Azt mondta, hogy vibe ui 2.5 with stripped features van rajta, a videóban az antutu teszt végén 296MB szabad ram volt a 934-ből, (antutu 5.7.1: 18999 pont), a tárhely 2 felé particionált, van egy system storage, total 4.07GB, free 3.61GB,és egy internal storage, total 4.02GB, free 3.56GB.
Kamera a videók alapján hozza a gagyi szintet, de egy QR kódot azért be lehet olvasni vele. Nem mindenki igényel DSLR szintet egy telefontól.
A microusb-t a tetejére tették, ez nekem szintén nem jön be, az alján jobb helyen lett volna.
Ennyit tudtam meg eddig róla.
És tényleg mondjatok olyan teszkóósanedigitálbesztbájtos telefont ami ennyiért jobb még ennél is!
Apósomnak pl simán el tudnám képzelni (70+ korosztály), most egy HTC Desire van nála amit a párom használt régebben.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#110186) RVR400 válasza Upo (#110185) üzenetére


RVR400
veterán

Még mindig az Op3nDott 24-ért. :K

(#110187) KTU válasza RVR400 (#110186) üzenetére


KTU
addikt

Igen de abba nincs 4G.
igaz ez nem mindenkinek szempont,
de én használom is,
tudom sznob vagyok, befejeztem.
:D

:)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#110188) Upo válasza RVR400 (#110186) üzenetére


Upo
addikt

Ez még van valahol? Nálunk már nincs belőle. Na jó, de az opendott-on kívül még mi van? :DD

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#110189) beg válasza Upo (#110188) üzenetére


beg
veterán

Karbonn Android One Sparkle V
26.900 Ft

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#110190) beers válasza beg (#110189) üzenetére


beers
addikt

Az erős 1700 mAH Li-polymer akkumulátor .........
:W

M&N

(#110191) beg válasza beers (#110190) üzenetére


beg
veterán

De legalább őszinte, nem úgy mint a Bleeboo, Tai-chi, Fingee és társai a rászitázott 2400-al :)
Ennyi pénzért ilyen konfiggal, hazai beszerzéssel és garival, 5.1-el mutass jobbat.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#110192) nyuszi123456 válasza beg (#110189) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Akkor inkább Op3n Dott: jobb kijelző, compass, jobb ár, 2 év gari, szép kivitel. Nekem túl férfias. 1Gb rammal valószínűleg ő a nyerő.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#110193) beg válasza nyuszi123456 (#110192) üzenetére


beg
veterán

A kérdés úgy hangzott, hogy OP3n-en kívül....

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#110194) RVR400 válasza KTU (#110187) üzenetére


RVR400
veterán

Ezzel a 4G-vel amúgy agyfaszt kapattok az emberrel. :DDD Elhiszem, hogy a felhasználók 10%-ának lehet értelme, az itt jelen levőknél ez legyen 40%, de a maradék esetében semmi jelentősége. Ha lenne 5 GB-on felüli netem, akkor azt mondanám, hogy van létjogosultsága nálam, 1 GB vagy az alatti netes csomagoknál kb. teljesen értelmetlen.

(#110195) Outlander válasza RVR400 (#110194) üzenetére


Outlander
őstag

Főleg ha elfogy a keret, akkor lehetsz akár 9g is.... egyes csomagoknál le leszel tiltva a pitsbe, a többinél meg trollkodhatsz a neten 32/32 kbits-el.. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#110196) Viktor0610 válasza RVR400 (#110194) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kb. 243239842342342386345654536456983453453453748654353453469874564 alkalommal lett már kitárgyalva, hogy NEM csak a sebesség a 4G előnye a 3G-vel szemben, hanem a lefedettség.
Egyszerűen a szolgáltatók már "csak" a 4G-t fejlesztik, a 3G-t nem vagy sokkal kisebb mértékben.
És NEM "kompatibilisek felülről" a tornyok, tehát simán lehet olyan, hogy 4G-elérés van valahol, de 3G nincs. :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#110197) RVR400 válasza Viktor0610 (#110196) üzenetére


RVR400
veterán

Akinek 100, 200, 500 MB-os net előfizetése van, annak ez századrendű kérdés... Az általam felvázolt arányt vedd figyelembe. Lassan már oda jutunk, hogy annak is csak és kizárólag 4G-s telefont ajánlgattok, aki csak wifiről fogja használni.
Mondjuk Miskolcon a Möbelixben engem is idegesített már, hogy nincs 3G, de az nem lefedettségi kérdés, mivel a bejáratnál még van...

[ Szerkesztve ]

(#110198) nyuszi123456 válasza Viktor0610 (#110196) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Sokat kirándulunk, de ritkán lehet olyat helyett találni, ahol jelentős területen nem volt 3g. Úgy érted, hogy már eljutottunk odáig, hogy a világon v az országban több helyen van 4g, mint 3?

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#110199) zebede válasza RVR400 (#110194) üzenetére


zebede
őstag

Nem csak a sebesség miatt számít a 4G, hanem a szélessávú lefedettség miatt is.
Én pl. amikor busszal megyek dolgozni (vidéken), majd egy óra az út, ilyenkor az előző 3G-s telefonomon kb. az út 30℅-án tudtam normálisan netezni.
Most a 4G-s telefonommal az út 99℅-án van szélessáv, mert sok helyen az Edge mellett vagy csak 3G van, vagy csak 4G 800mHz-en.

Ezért fontos vidéken (legalábbi is felénk) az LTE képes B20-at is tudó telefon.

(#110200) KTU válasza RVR400 (#110194) üzenetére


KTU
addikt

Általában az aktuális ár-érték arányban legolcsóbb 4G-s simkártyát használom.
Ezért kell a dualsim.
Sokat vagyok wifin, de ha kell mobilnet, szeretem ha nem kell vele szenvedni.
Így elvagyok 500MB-al is,
nem fészbukhuszárkodásra vagy más hasonló fontos dologra kell.

Ja és hála a sok ilyen felfogásnak hogy minek a 4G....
jobb, gyorsabb netem van. :U
:)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.