Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Zoty4 válasza bloodree (#448) üzenetére


Zoty4
őstag

Ne haragudj, nem érteni ezt a nyelvet:F

(#452) harry válasza Zoty4 (#450) üzenetére


harry
veterán

hát szerintem is. vmi haverjának eladta.
No de végülis nincs ház, sikerült vennem egy Medusa 5.1 fülest a Pólusban lévő Mediában /asszem ott is utolsó darab volt - felhavtam, h van-e, mondja igen, én kértem, h tegye félre. Erre: nem szükséges, ezt nem szokták annyian keresni. De azért inkább tegye el :)/
Első benyomás
Kábel az van hozzá bőven. Van hozzá din -> jack átalakító, szóval erősítő nélkül is használhatod akár discmanhez. A mély szépen szól, a center kicsit bal felülről, de majd mindjárt bekonfigurálom, és mmutatok pár képet is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#453) pinnacle válasza harry (#452) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A mikrofont,hogy lehet csatlakoztatni?Az Audigyn külön mikrofon jack van,a Medusának meg csak 3 jack csatlakozása van.

(#454) Zoty4 válasza harry (#452) üzenetére


Zoty4
őstag

Szia, majd olvasd el amit régebben írtam a konfigról.

(#455) harry válasza pinnacle (#453) üzenetére


harry
veterán

A fülesen 2 csati van (mint pl Ozakin is)-
egy din, ez megy az erősítőbe, és ezt köti össze a 3 jack-jack kábel a géppel.
és egy jack dugó, ez a mikrofoné, ezt egyszerűen egy hosszabbítóval bekötöd - adtak hozzá ilyen kábelt is. Majd jövőhéten írok bővebben.
[chelloZotya - milyen konfigot?

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#456) pinnacle válasza harry (#455) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!:)

(#457) Zoty4 válasza harry (#455) üzenetére


Zoty4
őstag

Azt hogy hogyan érdemses beállítani. 1-2 oldallal visszább írtam, a megvételem után :)

(#458) Allien


Allien
veterán

Az Árkád MM-ben jelenleg Trust 5.1-s fülesek vannak dögivel! Legalább 6-7 darabot láttam!:)) Már akinek az kell. Ára ha jól emléxem 12E körül.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#459) cskamacska


cskamacska
addikt

Kipróbáltátok már ezt? RightMark 3DSound Positioning Accuracy test:Bővebben: link
egyébként az idegbaj kerülget, tűzrókában autocopyt bekapcsolni számomra életveszélyes


[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#460) harry válasza Zoty4 (#360) üzenetére


harry
veterán

Erre a konfigra gondoltál?
Amúgy valóban van egy kis alapzaja, ami nem nagyon zavaró, de az igen, h nincs árnyékolva és minden kis gagyi zajt összeszed. Még szerencse, h nálam nincs sok cucc ami zavarhatná.
Nekem Audigyom van, egy hackelt driverrel, és az a gáz, hogy amikor szeteroként használom (pl Winamp), és megnyitom Creative EAX konzolt átállítja a hangot 5.1ről sztereóra állítja - de a beállításoknál továbbra is 5.1 van írva, de ha gameknél hagyom az 5.1 hangbeállítást, akkor nincs hang. Ezen az segít, h újrahúzom a drivert, de ez nem a legjobb megoldás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#461) Zoty4 válasza harry (#460) üzenetére


Zoty4
őstag

használ zenehallgatásra foobart. Van surround pluginja és avval odavágja a winampot :)

(#462) harry válasza Zoty4 (#461) üzenetére


harry
veterán

Kösz, majd megnézem ;) Winamp hoz is volt vmi 5.1 okugin de rettenet rossz volt. igaz csak alpha verzió.
Most nagyjából jól be van állítva, majd hétvégén talán írok egy összefoglalót, és talán el tudom kérni megint Ozakit is, és csinálok egy összehasonlítást.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#463) harry válasza harry (#462) üzenetére


harry
veterán

5.1 plugin. csak fáradok már :o

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#464) Zoty4 válasza harry (#462) üzenetére


Zoty4
őstag

Az engem is érdekelne, hogy az Ozaki milyen, először olyat akartam venni. :))
Nálad mennyire zavaró a zaj?

(#465) Zoty4


Zoty4
őstag

Amúgy, ha vkit tényleg érdekel, a foobar nevű progit nagyon ajánlom ezekhez a sorroundos cuccokhoz (nemcsak a fülessel, hangfalakkal is). Kicsit puritán, de okos progi és brutálisan szól, mintha a discoban lennél :DDD

[Szerkesztve]

(#466) pinnacle válasza harry (#460) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az én 3000 FT-os Logitech fejhallgatómnak nincs semilyen alapzaja és semmit sem szed össze,pedig már én is ilyet akartam venni.:(

(#467) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Hi,
ahogy ígértem itt egy teszt a 10/2004-es PC Games Hardware (német) újságból, rövidített, szabados fordításban.
1. rész.
Gainward Sound Xplosion 5.1 Headset: egyszerű fejhallgató, extrák nélkül.
Mikrofon nélküli, spártai kialakítás; csatlakozás 3 csatlakozóval, közvetlenül a hangkártyára, csatlakozó/erősítő, adapter nélkül; egyetlen plusz pont a 2 m-es kábel hosszabbító, az alap 2 m-es kábel mellé; hangerősség a windowson ill. a hangkártyán keresztül történhet;
hordási komfortja átlagos, a 242 gr-os súlyával könnyűnek mondható; fülpárnázottság van ,de kemény és kényelmetlen, a hangzás mesterséges, a zenék és DVD-k „lemez-szerűen” szólnak, az 5.1-es hangzás nem optimális.
játékoknál jól szól, a DOOM3 efektjei …
Átlagos 5.1-es fejhallgató kielégítő ár/teljesítmény aránnyal;

Genius HP-5.1 V, Trust 751B 5.1 Silverline Headset: sok csatlakozási lehetőséggel, átlagos hangzással.
A két fejhallgató hasonló felépítésű.; a csatlakozás erősítő dobozon keresztül történik; egy Line-in bemenet van stereo-készüléknek, továbbá egy 5.1-es rendszernek, melyek között át lehet kapcsolni; vezetékbe épített „távvezérlőjéről” állítható a hangerő, a csatornák, sztereo vagy 5.1 hangzás;
Komfort: kevesebb a párnázás rajtuk, mint a Gainward-én; nagyon könnyűek.
Hiányosságok a hangzás tesztnél: a magas tone-ban a magasok kiszakadnak, erősek és az egész nem-természetes; 5.1-es elosztás csak megfelelő, mint Gainward-nál. A hallás-tesztnél nem voltak meggyőzek

Teac Powermax HP-10: teljes körűen ajánlott.
Elég hosszú kábellel rendelkezik, az erősítő doboz sok funkciós (stereo-Line-in, 5.1-es rendszer). Extrém praktikus: 2 db 5.1-es fejhallgató csatlakoztatható; mikrofon csatlakoztatható hozzá, szükség esetén;
Komfort: jó, puha plüss a fülkagyló borítás; jól, megfelelő erősséggel simul (a fejhez).
Hangzás: „király”, az 5.1 elosztás hallhatóan érthető, játékoknál és DVD-knél igazi surrond-érzés van; a DOOM3 ezzel a hallgatóval igazi élmény, a hang természetes és dinamikus, minden tone- tartományban tiszta

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#468) ÁDI


ÁDI
aktív tag



2. rész
Speedlink Medusa 5.1 Surrond headset: a szoros teszt győztes.
A készülék sok pontban megegyezik a Teac Powermax HP-10-el. A kialakítás azonos, csak a csatlakozó doboz itt egyszerűbb.
Kis különbség van a komfortban: ez lazábban ül és kényelmesebb.
A hangzásnál a két készülék abszolút hasonló, ugyan olyan jó , mint a Powermax, teljes körűen ajánlott.

Eredmény: igazi alternatíva.
A Teac és a Speedlink igazi 5.1-es alternatíva. Jól szólnak, 5.1-es surrond érzést adnak.
A másik három nem ajánlott.

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#469) Wolverine válasza ÁDI (#468) üzenetére


Wolverine
félisten

Kár, hogy a Zalmant nem tesztelték... :((( Kíváncsi lettem volna, mit írnak rá... (nekem az van ugyebár :P)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#470) ÁDI válasza ÁDI (#468) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Lehetne egy kicsit részletesebb is a teszt, meg a fordítás sem valami pontos. :D:D:D:D:D:D:D
Meg mikor veszed már meg wazze! :)):)):))

FRIZ (kolléga az irodából)

[Szerkesztve]

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#471) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Teac régebben volt az Aqua-nál,a mostani árlistán már nincs.

http://216.239.59.104/search?q=cache:c-sbo59fM2MJ:www.aqua.hu/index.php%3Fm%3D3%26cs%3D69+teac+fejhallgat%C3%B3&hl=hu

(#472) DonElvis


DonElvis
tag

Derég jártam erre.

Látom a Medusa a tesztgyőztes? Zsiiiir:)

Ami nem számít, az nem érdekel

(#473) hunluigi


hunluigi
senior tag

Előzmény #406

További fejlemények...

A center finomhangolása után lényegesen javult a térhatás, illetve a keresztezési frekvencia precíz hangolásával a hangképet sikerült normálisan beállítani (megszünt a ''barlang hatás'') kezdem megszokni... ;) Na szóval ami fontos: szvsz függetlenül attól melyik típust választja az ember nagyon lényeges a precíz hangolás... én már feladtam hogy ez sz@r és ez van, de újabb hangolások után mindíg javítani tudok az összképen. Sajnos ezeknek a cuccoknak a hangolására időt kell fordítani (nem is keveset nekem már kb 3-4 óra ''potitologatás'' ráment és most kezdem úgy érezni hogy volt értelme megvenni)! Na ezért van az hogy némileg fenttartásokkal tudom fogadni a bemásolt tesztet. Nem hiszem, hogy órákat szántak darabonként a hangolásra... (persze nem állítom hogy az ott leírtak nem valósak, csak véleményem szerint túl nagy külömbségek nem nagyon lehetnek ami meg van az inkább javarészt a beállítás/hangolás hiányára írható) prsze jöhetnénk a sokol-re vox minőségi külömbségekkel de ezen a szinten szvsz ugyan azt (vagy legalábbis nagyon hasonló) technológiát alkalmaz minden gyártó.

Kitartás mindenkinek a füles hangolásához!!!


[Szerkesztve]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#474) Zoty4 válasza hunluigi (#473) üzenetére


Zoty4
őstag

Hunluigi már én is leírtam egy régebbi hozzászólásomban #359 , hogy el kell játszani a beállítással. Igaz nem jó szórakozás, akár egy fél órát is érdemes rászánni, mire tökéletesen beállítod, de akkor tényleg jól fog szólni.
A centert állítottam be először, majd a frontot és a rear-t
NE TÚL HANGOSRA!
és óvatosan lépkedve.
Nagyon jó hangzás érhető így el :C

(#475) harry válasza Zoty4 (#464) üzenetére


harry
veterán

Ozakit csak azért nem vettem mert kényelmetlen volt, amúgy sztem az is jó. Mondjuk nem kéne az a díszkivilágítás az erősítő elejére.
Medusa nagyon kényelmes, több pontos hajlik, jól rásimul a fülemre. Térhangzás - talán a hátsó lehetne hátrébb, de így is jó. Majd még tesztelem játékoknál. Néha zenélek vele, annak is jó hangja van. Alap zúgás akkor lehet zavaró, ha este filmezel és vmi halk jelenet következik (pl párbeszédek között). Így talán zavaró lehet, de nekem első sorban gamehez kell.
Wolverine - majd ha megyünk Lanra cserélhetünk pár körre egy teszt miatt ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#476) Zoty4 válasza harry (#475) üzenetére


Zoty4
őstag

Igen a hátsó a leggyengébb láncszem, az a nem tökéj, de ez van.
Szerintem a 120E ftos Pioneer HIFI füles sem tudja azt olyan zsírul visszaadni. Pedig az majdnem 10x anniba kerül :B

(#477) harry válasza Zoty4 (#476) üzenetére


harry
veterán

CS:Source-al tesztelgetem, ott azért lahat hallani, ha hátból jön az ellen.
De volt olyan is, h fallal szemben álltam, balra/jobbra folyósó, és szemből hallom a hangot. Gyorsan fordulok balja, akkor mintha jobbról jönne, ha jobbra nézek akkor balra hangosabb. Ebből az következni, h középen jön, de ott a fal, szóval ez nem lehet... Még finomítani kell a hangoláson. Ozakinak talán jobb hangja volt (térhang), de ez akkor is kényelmesebb, márpedig nálam ez volt az egyik fő szempont (pl Lan partykon 8 órát egyfolytában viselni fárasztó lehet).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#478) Zoty4 válasza harry (#477) üzenetére


Zoty4
őstag

Na ya, a kényelem nagyon fontos :DD
De az sem elhanyagolható, hogy Ozakit nem lehetett kapni :(((
Én is azt szerettem volna venni, de miútán végigtelefonáltam fél BP-t vagy 20x, lemondtam róla:DDD

(#479) ÁDI válasza harry (#477) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hi,
vidéken érdekelne LANPARTY, most vasárnap?:))

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#480) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt lehet Ozakit kapni.

http://www.visioncomputer.hu/onLineArlista/arlistaKivonat.php?csoportID=48

Továbbra sem értem,hogy miért zúg a Medusa. #465

(#481) Zoty4 válasza pinnacle (#480) üzenetére


Zoty4
őstag

Na jóhogy, de árulnak is, vagy csak az árlistán van??????

(#482) ÁDI válasza Zoty4 (#481) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hi,
egy telefon és megtudod...
A bleufishben is árlistában van, ha jól emlékszem...

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#483) harry válasza pinnacle (#480) üzenetére


harry
veterán

Passz. Talán mert nincs megfelelően árnyékolva. Azon gondolkodom, h ezt meg lehetne-e csinálni házilag. Alufóliával körbetekerni majd zsugorcsövet rá :D
ÁDI - nemigazán érek rá, de vidékre amúgyem akarok átmenni. esetleg nyáron lehet róla szó

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#484) pinnacle válasza Zoty4 (#481) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem hívtam őket,de az online árlistán remélhetőleg raktáron vagy rendelhető termékek vannak.

(#485) Zoty4 válasza pinnacle (#484) üzenetére


Zoty4
őstag

Erről csak annyit, hogy anno is fent volt és mikor hívtam ,nem volt. Megkérdezte a beszerzőt és mondta, hogy nem tudja mikor szállítanak.
Aztán felhívtam a Pulsar nagykert, ami a nagykerje az Ozakinak és mondták, hogy nem tudják mikor lesz.
Pufffffff:(
Ekkor vettem meg a medusát:C

(#486) Zoty4 válasza harry (#483) üzenetére


Zoty4
őstag

Szerintem nem lehet leárnyékolni így házilag, sajna :(

(#487) harry válasza Zoty4 (#486) üzenetére


harry
veterán

az nem jó. most kicsit fura a hangja, mintha EAX be lenne kapcsolva, kicsit visszhangzik, csak nem tudom miért :F

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#488) becso13


becso13
aktív tag

Vki tudna mondani helyeket, ahol a Medusat lehet kapni olcsó(bba)n erősítővel?

(#489) Zoty4 válasza becso13 (#488) üzenetére


Zoty4
őstag

Szia
Én csak a MM-ben (Hülye azért nem vagyok ) boltban láttam és ott is vettem. 15900 HUF

(#490) harry válasza Zoty4 (#489) üzenetére


harry
veterán

Én 15k ért vettem MMban.
Csak mintha vmi baj lenne vele. A vezetéken lévő potikat minimumra vettem, kivéve a centert, azt feltekerve hagytam (nem max. on), de ha mozgatom a vezetéket, akkor bal oldalt néha egy magas/sípoló hangot hallok. Ez mitöl lehet? Mintha kontakt hibás lenne. Hang van, csak filmnézés közben néha elkezd zúgni, ha megmozdítom a vezetéket :(

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#491) harry válasza harry (#490) üzenetére


harry
veterán

Újrahúztam drivert, a visszhang megszűnt, a center középwn szól, de a vezetékekkel még mindig gáz van. ha vez. lévő vezérlőt megmozgatom néha zúg a bal oldali rész. csak nem tudom miért lehet... ha rosszabb lesz visszaviszem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#492) hunluigi válasza harry (#491) üzenetére


hunluigi
senior tag

Figyelem! nforce2 -lappal rendelkezők!!! A Sound storm beállításoknál az LFE crossover frekvencia erős kihatással van a térhangzásra és a ''barlang hatásra'' érdemes eljátszani vele... (ja és persze az LFE csatorna létrehozása bepipálva külömben gagyi lesz a basszus) nekem spec az ideális freki sok sok kisérletezés után: 90

Jó állítgatást mindenkinek!!!

mod: betü hiány

[Szerkesztve]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#493) harry válasza hunluigi (#492) üzenetére


harry
veterán

Bass Menegment nél nálam is van ilyen (amúgy ez audigy)
Bass Redirect/crossover frequ.
De ez a zúgás mitől lehet? máris kh-s? pedig alig piszkáltam a potit. amúgy csak ritkán lehet hallani.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#494) hunluigi válasza harry (#493) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nem tudom nekem trust -om van. :(

Mindenesetre egy nagyon minimális alapzajom nekem is van de nem zavaró (csak ha kimondottan figyelek rá) A potikat én sem piszkálgatom (ha nem is volna rajta attól volnék a legboldogabb) Ha a kábel mozgatásával egyértelműen reprodukálható a zaj én visszavinném gariba. Ha meg nem akkor :((( ...tudod Mörfi... <---(ha valaki tudja pontosan hogy kell a nevét leírni ossza meg velem :B )

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#495) pinnacle válasza hunluigi (#494) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Murphi

Lehet,hogy inkább a Teac-ot veszek,ezt az alapzajt nem értem,akkor is van ha a hangkártyára csatlakoztatjuk?Mert ha igen akkor a Medusa erősítője a ludas.

(#496) Zoty4 válasza harry (#490) üzenetére


Zoty4
őstag

Ez érdekes, nem tudom mi lehet :(

(#497) Zoty4


Zoty4
őstag

Engem a kábelon lévő poti akkor zavar, mikor lerakom az asztalra a fejest és akkor beleakad-ütközik az asztalba :(

(#498) harry válasza hunluigi (#494) üzenetére


harry
veterán

kábel mozgatással ált. előjön, de nem mindig. és amilyen szerencsém van a sok botfülűnke fel sem tűnnek. a 3 nap már letelt (pont ma), szóval egyelőre várok, és majd meglátom mi lesz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#499) Zoty4 válasza hunluigi (#494) üzenetére


Zoty4
őstag

Itt is csak ha halkan megy, akkor észlelem a kis búgást , amúgy filmnél észre sem veszem.

(#500) ÁDI válasza harry (#483) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hi,
ok. Minden hónapban rendezünk...

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.