Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Zoty4 válasza Allien (#350) üzenetére


Zoty4
őstag

Köszi szépen az express választ. :C
Akkor holnap go MM

(#352) Zoty4


Zoty4
őstag

Jelentem , megvettem a Medusát. A westendes MM-ban. Ez volt az utsó darab.
Most kezdem összeszerelni.

(#353) harry


harry
veterán

jelenleg egy ozaki 5.1 füles van nálam kölcsön, eddig egész jó, még átolvasom a topicot, és írok véleményt is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#354) Allien válasza Zoty4 (#352) üzenetére


Allien
veterán

Remélem, NEM csalódsz (nagyon) benne. Ha nem azt várod, hogy most full 3D hangorkán vesz körül, akkor nincsen gond! :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#355) Zoty4 válasza Allien (#354) üzenetére


Zoty4
őstag

Hát lehet hogy én vagyok a nagyigényű, de alig lehet észrevenni a 3d-s jelleget :(
és rezeg mint disznó, pedig relative halk.
Nem tudod hogy mit állítsak rajta, hogy hangosabb legyen és ne remegjen ennyire?
van egy kis potija amin állítható a center , a rear és a front külön-külön.
meg van a saját erősítőjén egy volume poti.
Ami még kérdés hogy ez is meg az ez előtti stereo füles is összeszed vmi jelet, az miből jöhet
monoton hang (zúgás) nem túl hangos de zavaró

(#356) Zoty4


Zoty4
őstag

Meg jó volna egy jó progi amivel be lehet állítani a fülest
Dobjatok léccike egy linket vagy egy nevet

(#357) Zoty4


Zoty4
őstag

jelentem kezdem megszokni :)
egész klasz, bár az első és hátsó hangok igen halkak, de a 2 fast 2 furious nagyon kemény volt a füleesl, baszottúl szólt :Y
szal kezdem megszeretni, még kicsit állítgatom.
Egy vmi azonban zavar, de az a régi fülesmeben is zavart, hogy összeszed vmi zzzz-zzzz-zzzz zajt. Amikor hangosan van a füles akkor ez a zaj felerősödik. Mitől lehet ez?
szar a hangkari, bezavar a rádiós egér (logitech), a vezeték nélküli telefon, mobil, vagy az áram kábelek?
szerintetek?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#358) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Már én is szeretnék venni egy 5.1-es fülest,arra lennék kiváncsi,hogy melyiknél jönnek be a hátsó hangok,mert szerintem ez a legnehezebb feladat.
Mikor lesz már 5.1-es fejhallgató teszt?:))

(#359) DonElvis válasza Zoty4 (#357) üzenetére


DonElvis
tag

Csövi Zotya, gratulálok a szerzeményedhez.

Korábban olvashattad már, hogy nincs a Medusán árnyékolás. (Ez az egyetelen hátránya) Igy sajnos a mobiltelefontól kezdve a a statikus zajig sokmindent öszeszed a kábel. Ha egy kicsit letekered a potikat, a zaj el fog tünni.

Rájöttél már hogy hogyan lehet a rezgést szabályozni?

Mellesleg most vettem egy Creative Live 7.1-es hangkarit, 5.1-re konfiguráltam...olyat szól vele hogy iszonyat.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#360) Zoty4 válasza DonElvis (#359) üzenetére


Zoty4
őstag

Szia Donelvis. Én úgy szabályoztam le a rezgést , hogy a sub/cen potit lejebb vettem , így nem rezeg, mint egy vibrás teló, kifejezetten élvezhető így. Már kezdem megszkni a 3D-s hangokat, mert ha odafigyelek rá nagyon , akkor kijön. Szvsz a center potit kell először beállítani és ahhoz a rear-t és a frontot. Az integrált karimhoz van is egy MSI-s prog, amivel be tudtad konfigolni. Azért ha lesz egy kis zsetonom akkor beruházok egy rendes hangkarira. Pl: Audigy 2-re. Addig ez is jó lesz. Elvileg az én hangkarimon olyat is lehet állítani, hogy hogy szóljon pl: terem, aréna, vizalatt, kőszoba, nappali, és még vagy egy tucat . Mindegyiknek más az akusztikája. Ezen kívül van még egy Equalizer-je is amivel a basszus stb-t lehet állítani. Szvsz ha lejjebb veszem a basszust avval is lehet a rezgést csillapítani.
5leteket azonban várok én is :P
Majd írjatok

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#361) Zoty4


Zoty4
őstag

Hú, majd elfelejtettem.
Amióta ez az 5.1es füles van, azóta ha bekapcsolom a tv-tunert, a bal oldali rész az szól rendesen, viszont a jobb nem. Ez mért van, lehet e ez ellen tenni, hogy szóljon rendesn : Pinnacle pctvpro a tv-karim.
Esetleg hogy kell beállítani?
Mp3-makat foobar2000-rel hallgass DonElvis, mert iszonyatosan kihozza a hangzást. Kicsit puritán a kinézete, de ne tudd meg mit csinál egy mp3-ból, mintha dizsibe lennél
:C

(#362) DonElvis válasza Zoty4 (#361) üzenetére


DonElvis
tag

Oksa majd kipróbálom:)
De egyenlőre megteszi ami van. Szerintem ha hangkarit akarsz akkor nem kell feltétlen audigy 2-őt venned, mert ugyan azt tudjaa creative live 7.1-is, és az 5-6 K-ért megkapod. Televan effektekkel stb stb, és ugyanugy 24 bites mint az audigy.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#363) Zoty4 válasza DonElvis (#362) üzenetére


Zoty4
őstag

Akkor aszondod nagy átba**ás az audigy?
mert 5.1es liveot már 4ért tudnék venni, a 7.1et pedig 6ért , míg az audigyt 12ért
Komolyan nem jobb?

(#364) Zoty4


Zoty4
őstag

A Tv-karihoz szóljatok hozzá. pls

(#365) Trak válasza Zoty4 (#363) üzenetére


Trak
addikt

Az Audigy 2 azért sokkal jobb, mint bármely Live.
Az Audigy 1 az nem sokkal, de azt már 6-7k-ért kapsz
Audigy 2 olyan 9-10k körül használtan. Au2 ZS pedig 12-13k körül.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#366) Wolverine válasza Zoty4 (#357) üzenetére


Wolverine
félisten

Na igen, a center és a rear nekem is eléggé halk szokott lenni... Erre még nem is igen találtam megoldást...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#367) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Audigy1-2 karija van az rakja fel a hekkelt ZS drivert, mert abban van van Equalizer és EAX vezérlőpult,ahol tudjátok lülön állítani a hangerőket (Center/Rear meg minden ...)

Aztán ha esetleg a simában is van akkor ne kövezzetek meg, mert azt még nem használtam :)

Ja ... Live!-ra is felmegy, csak egyértelműen hiányzik belőle pár dolog :)

Life is shor...

(#368) DonElvis


DonElvis
tag

Nemtom mennyivel jobb az audigy 2 mint a live, nekem sosem volt. De azt tudom hogy ugyanugy 24 bites. Ha ti mondjátok akkor ámen.
Mindenesetre ennyit nekem megért hogy ipar fullkóm hang jöjjön ki a gépből, és ne szoruljak az asc97-re.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#369) DonElvis


DonElvis
tag

Azon gondolkodám igy a munkaidő vége felé, jogy mi lenne ha öszedobnék egy olyan erősítőt hirtelen felindulásból, amivel a fejhallgató összes csatornáját külön külön tudom meghajtani és vezérelni. Jómóka lenne...megjönnének a várvavárt hátsó hangok is talán...

Ami nem számít, az nem érdekel

(#370) xdragon


xdragon
tag

Hali!
nekem 1 ozaki 5.1es füles van, nagyon megvagyok elégedve egyszerűen fantasztikus, én legfőképpen játékra használom, de persze minden faszán megy vele.Szerintem ua. mint a zalman de ez a basszusnál nagyon frankón rezeg a füleden és ez egy kurvajó érzés. :D

(#371) downcore válasza xdragon (#370) üzenetére


downcore
csendes tag

azt elfelejtette hogy neki ph009 -es van! Jah es nekem is! nagyon brutal foleg mikor rezeg! :C

(#372) Zoty4 válasza downcore (#371) üzenetére


Zoty4
őstag

Én csak ezt a Medusát próbáltam, ez is remeg mint az állat. És eszméletlenül szól. A ph009 le van árnyékolva?

(#373) Zoty4


Zoty4
őstag

Még vmi , akinek 5.1es fülese van már és van tv-karija az írja már meg hogy állította be, mert nekem vhogy nem kerek. a balfülemnél szól rendesen, a jobbnál pedig halkan.

(#374) Katun


Katun
csendes tag

Sziasztok Srácok....nekem van egy Trust 751B 5.1 Fejhallgatóm és Van persze egy 5.1 hangkártyám is egy baj van....hogy nem szól 5.1en......

Minden bedugtam meg drivereket is leszedtem tökéletesen kéne mennie dde alaplapom is 5.1.......Nem tudnátok egy kis Helpet adni nekem? Köszönöm előre is :) :(:(:(:(

Gigabyte-965P-DS3 | E6600 + Arctic Cooling Freezer Pro 7 | 4*1GB Kingmax 800MHz | Gigabyte 9800 GT 512Mb

(#375) Wolverine válasza Katun (#374) üzenetére


Wolverine
félisten

A hangtulajdonságoknál is beállítottad az 5.1-es hangzást? :U

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#376) Katun


Katun
csendes tag

Persze hogy beállítottam....szóval valami nagyon nem jó :'(

Gigabyte-965P-DS3 | E6600 + Arctic Cooling Freezer Pro 7 | 4*1GB Kingmax 800MHz | Gigabyte 9800 GT 512Mb

(#377) Allien


Allien
veterán

Gyorsan, egy pár hozzászólás. Először is, az árnyékolás. EZ sajna, nekem sincsen, de NEM a mobil a zavaró! Nekem pl. a klaviatura zsinórja melett megy a hangkábele, és biony, BEZAVAR!:))
A hangokat BE lehet állítani, de nem tudom, kinek mit hol. AZT tudom, hogy a Live!-nál erre van külön egy progi, ''Creative surround mixer'' néven, ahol állítható, hogy a ''központ'' merre legyen térben is, de külön-külön lehet a center, sub, és egyébb hangerők állítgatására.
Tv kártyámmal nem tapasztaltam problémát! De, próbáld meg a tv kártya progijában állitgatni, pl. stereo-ra, vagy mono-ra, hátha.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#378) INNUENDO


INNUENDO
tag

Nekem is Medúza 5.1 van :DD & SB Live! 5.1 Digital

Alapból nagyon remegett a basszustól, de ha a Surround mixerben bekapcsoltam a Bass Redirection -t azután jobb lett. Plusz még a mixerben lehet szabályozni a subwoofer hangerőt

Nekem inkább aza bajom vele hogy van a zsinórján hangerőszabályozó :( Ezt utálom. Ezen ugyebár van külön Front ; Rear ; és Center. Ha csak bármelyiket is maxra veszem, úgy zúg mit egy zetor. Akkor jön a következő probléma : Lejjeb kell venni a kerekecskéket, de honnan tudjam hogy mindegyiket ugyanannyira vettem le ? Néha csak csodálkozok hogy az egyik szólam nem szól ...:(

(#379) Zoty4 válasza Allien (#377) üzenetére


Zoty4
őstag

Kipróbáltam. raktam stereora, monora, meg minden, de nem igazán kerek :(
:O

(#380) Zoty4 válasza INNUENDO (#378) üzenetére


Zoty4
őstag

Mondtam az előző oldalon, szinte minimálisra állítsd a sub/cen-t
ahoz lődd be a reart és a frontot
Fél újnyit sem raktam fel a potikon és nagyon jól szól
nem rezonál be. Nem érdemes jobban felhúzni mert akkor ha felhangosítod, nem élvezhető.
Just do it
:DD

(#381) Katun


Katun
csendes tag

Ne szórakozzatok már árnyékolás??? menjetek már akkor nálam nem lehet 5.1 hallgatni akkor mert elég sok a kábelem :'(

Gigabyte-965P-DS3 | E6600 + Arctic Cooling Freezer Pro 7 | 4*1GB Kingmax 800MHz | Gigabyte 9800 GT 512Mb

(#382) hunluigi


hunluigi
senior tag

#332-re valaki?

Ez az USB -s dolog nagyon piszkálja a csőrömet... Magyarul nem kéne huzogatnom-dugdosnom semmit (feltéve ha beépített hangkarija megy teljesen függetlenül) vagyis azt kapcsolom be amire szükség van (füles or hangfalak) vagy mind a kettő egyszerre... (bár annak nem sok értelme van... ;]) Valakinek konkrét tapasztalata ezzel??? ExSound Shark 5.1 és vonatkoztassatok el attól hogy ez pont olyan + szvsz ugyan az... pontosan ez érdekelne! Bővebben: link

Köszi;)

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#383) Zoty4 válasza hunluigi (#382) üzenetére


Zoty4
őstag

Ehez mit szóljunk? :Y Jópofa. Vegyél és írd le milyen:DD

(#384) INNUENDO válasza Zoty4 (#379) üzenetére


INNUENDO
tag

Nekem is van tunerem és medúzám :DDD

:Y És nekem is ugyanez volt, hogy becsatlakoztattam, és utána csaka bal-oldal szólt ...
Aztán rájöttem csak egy kicsit kijebb csúszott a tuner Line-in kábele, mikor beszatlakoztattam az 5.1 -et :DDD:DDD:DDD

Azóta jól szól :) Persze csak a két front :O

Szóval ellenőrizd hogy minden tökig bent van-e ... ha eggyáltalán külső kábel köti össze a tuneredet a hankártyával

[Szerkesztve]

(#385) Zoty4 válasza INNUENDO (#384) üzenetére


Zoty4
őstag

Köszi, kipróbálom, erre nem is gondoltam :D
Nekem is úgy van mint neked.

(#386) Zoty4


Zoty4
őstag

Sajnos be van dugva rendesen a kábel :(
Szal nem az volt a probléme. Egyébb 5let?
INNUENDO te melyikre állítottad a tv-karit?
Stereo, mono, stb, meg honnan jöjjön a jel, audio in ugye?

[Szerkesztve]

(#387) INNUENDO válasza Zoty4 (#386) üzenetére


INNUENDO
tag

Lassan a testtel.
Előszöris : Dscaler -t használsz ? [kép]

Az én tunerem mono, szóval a DScaler-t monora állítom, de akkor is szól mindkettő ha sztereón van.

Milyen a hangkártyád ?

Van változás ha a magát a hangkáryát visszaállítod szereóra ?

(#388) Zoty4 válasza INNUENDO (#387) üzenetére


Zoty4
őstag

Hali

Pinnacle PCTVPro karim van.
A hangkarim: Az MSI alaplapba integrált 7.1es Realtek
És a Tv-karinak a settingsében lehet állítani

De most nézem ,tényleg ez volt a problem amit mondtál, csak abszolute nem látszos hogy ki van húzodva :C
De azért megigazgattam és most tökéletes :Y
:C
:C
:C
Köcce

(#389) Zoty4


Zoty4
őstag

Még egy kérdés: a mikrofont mennyire érdems, szabad forgatni , csavarni stb?
nem lesz kontaktos ezektől?

(#390) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Melyik fülesen jönnek be a ''hátsó''hangok?
Mert ha egyiken sem,akkor miért érdemes ''5.1''-es fülest venni?:))

(#391) Allien válasza pinnacle (#390) üzenetére


Allien
veterán

Nem valószinü, hogy valamelyiken is bejönne 100%-osan. De, majdnem! Kinek miért érdemes, maga döntse el. Nekem speciel játékokhoz praktikus, sokkal jobban be tudom határolni az ellenfél mozgásának irányát (fps játékokban). Nem zavarom közvettlenül vele a páromat, ha éppen Ő TV-t néz.:)) Ami a hangminőséget illeti, mivel nem 2 hangszóró van, hanem több, elvileg ugyan akkora hangerőt kisebb torzitással képes leadni (szvsz).:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#392) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A Zalmanhoz nem adnak ''erősítőt''?Az Ozaki,Genius hangja akkor jobb lehet,mert nem csak a hangkártya kimenetét használja.

(#393) Allien válasza pinnacle (#392) üzenetére


Allien
veterán

Ahoz is van, ha jól tudom, legalábbis, a képeken szerepel.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#394) Zoty4 válasza pinnacle (#392) üzenetére


Zoty4
őstag

A medusához is adnak egy nagyon fasza erősítőt.

(#395) pinnacle


pinnacle
nagyúr

http://www.zalmanusa.com/usa/product/view.asp?idx=134

http://www.tomshardware.hu/consumer/03q3/030926/

Bocsi de én itt sehol nem látok erősítőt.Egy olyan linket kérnék ahol van.:)

(#396) Wolverine válasza pinnacle (#395) üzenetére


Wolverine
félisten

Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#397) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi!Én azt kérdeztem,hogy a ZM-RS6F+M füleshez ''alapból'' jár e erősítő,vagy csak csatlakoztatni kell a hangkártyához?

(#398) Wolverine válasza pinnacle (#397) üzenetére


Wolverine
félisten

Külön lehet megvenni, kb. 15k volt asszem, mikor utoljára néztem... A füles mehet rögtön a hangkarira, én is úgy használom ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#399) pinnacle válasza Wolverine (#396) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Neked is Zalman van,a hátsó hangok mennyire jönnek be,mert nekem az lenne a legfontosabb a fejhallgató választásnál?

(#400) pinnacle válasza Wolverine (#398) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tehát nem adnak erősítőt hozzá,ez nem hátrány a többiekel (Ozaki,Genius,Teac)szemben?:Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.