Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) kimpepevok válasza justo00 (#4000) üzenetére


kimpepevok
tag

Mondjuk vedd meg ezt!! :)

[link]

Holly

(#4002) Lmh válasza justo00 (#4000) üzenetére


Lmh
őstag

Sajnos hangfal híján, sokszor kvázi hangfalként, max hangerőre tolva használtam, ami egy idő után ( pont a gari lejárta után. azt hiszem 1 év volt rá ) erős recsegést eredményezett az egyik oldalon. Filmre alig használtam, nem tudom melyik a jobb. Játékra jobb valamivel, zártabb élmény, de mint említettem kényelmetlen egy idő után a fejbúbnál. Túl kemény az a 3 3 elem ami arra szolgál, hogy felfeküdjön a fejedre. Vagy legalábbis rosszúl van kialakítva, mert szerintem csak az egyikre nehezedik a súly nagy része. Én alaplapi hangkártyával használtam sajnos, bár álmodtam olyanról mint a tied, de végül nem vettem, pedig azzal biztos még sokkal-sokkal jobb lehet.
Mást ajánlani nem szeretnék, mert nem próbáltam abban a kategóriában :)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4003) justo00 válasza kimpepevok (#4001) üzenetére


justo00
tag

Miért adod el?

(#4004) kimpepevok válasza justo00 (#4003) üzenetére


kimpepevok
tag

Nekem nem jött be. Ennyi teret a stereo fülesemen is hallok. Mondjuk az egy akg k271.
Az asszony meg esküszik, hogy jobb mint az akg! De nem ő használja. :)

Nem is akarok másikat venni helyette, mivel a Roccat KAVE-t kivéve szinte tök ugyan az a felépítésük.

Olvas föntebb sokmindent írtam a dologgal kapcsolatban!

Igazából egy baromi igényes darab. Megnézed, aztán vagy bejön, vagy nem! Nincs veszíteni valód, de legalább láttad.

És nekem kényelmes is.

Holly

(#4005) zzola


zzola
félisten

MM-ba talaltam egy Tritton AX720-at, 40k-ert, Sharkoon X-Tatic 5.1 lenne 34k-ert. Parasztvakitas az 5.1, vagy inkabb maradjak a surround 7.1 -nel?

(#4006) ityam


ityam
senior tag

Valakinek van A4tech HU-510(5.1 es) es fülese? Megtetszett az ára hogy 10K alatt van de jó lenne egy két olyan véleményt hallani akik már hallották.
Zenére nem hiszem hogy sokat használnám inkább filmezésre meg játékra. Persze ha a zene is jól megy rajta az sem ártana.

Illetve mennyire kényelmes? persze ez is szubjektív de kiindulásnak jó lenne valakitől hallani.

[ Szerkesztve ]

(#4007) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a TURTLE BEACH EAR FORCE Z6A headset-ről?
http://www.turtlebeach.com/products/pc-gaming-headsets/ear-force-z6a.aspx

[ Szerkesztve ]

(#4008) Lmh válasza justo00 (#4007) üzenetére


Lmh
őstag

Én nem ismerem, de feljebb sokat olvashatsz itt róla. Volt aki nagyon dicsérte, volt akinek elment....

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4009) SpZ válasza justo00 (#4007) üzenetére


SpZ
senior tag

Játékra tökéletes, árkategóriájában az egyik ha nem a legjobb. Fizikai 5.1 fülhallgató pontos és szép hangzású. Ha bebirod szerezni csak ajánlani tudom.

(#4010) Lmh válasza ityam (#4006) üzenetére


Lmh
őstag

Én ránézésre felhívnám a figyelmedet arra a fejpánt kialakításra, ami szerintem mindenképpen kiváló kényelmet irányoz elő, fejbúb tájékon legalábbis mindenképp. Nincs mi nyomja a fejet az ilyen "pántos" megoldásnál szerintem. Bár nekem külsőre nem jön be ez a megoldás, de funkciójában megteszi ;)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4011) Lmh válasza SpZ (#4009) üzenetére


Lmh
őstag

SpZ, neked amúgy volt olyanod? Van is esetleg? Próbáltad?:P Én maximálisan elhiszem, hogy jó, nekem is nagyon tetszik, csak nekem drága, meg bonyult lenne beszerezni, szóval csak kíváncsiságból kérdezem ;)

fúú kicsit floodoltam, bocsi :S:S

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4012) SpZ válasza Lmh (#4011) üzenetére


SpZ
senior tag

Jogos, egy jó barátom szerezte be. Szerencsére van összehasonlítási alapunk, nem olyan rég vitte is fel bp-re 1-2 emberke meg is hallgatta és számukra sem volt csalódás. Főleg cod4-ezünk itt elengedhetetlen a pontosság és valóban tökéletes erre a célra a füles.

[ Szerkesztve ]

(#4013) Lmh válasza SpZ (#4012) üzenetére


Lmh
őstag

Az a baj, hogy mostanság rájöttem, hogy számomra teljesen felesleges az igazán jó minőségű, drága füles. De ez a z6a még utoljára az egyedüli kütyü ami rettenetesen izgatja a kíváncsiságomat. Rettenetesen kipróbálnám.... :O
Lehet ha valaki eladja, még egyszer veszek egyet használta. Vagy ha 20k körülire esik hirtelen az ára ( ami persze elképzelhetetlen belátható időn belül ), akkor talán még veszek is egyet :P

ui: Chipnettől ne vegyél. Én legutóbb tőlük vásároltam és siralmasan szánalmasak.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4014) kimpepevok válasza Lmh (#4013) üzenetére


kimpepevok
tag

Aztán majd te is eladod! :)

Felépítésre UA mint az enyém. Nemhiszem, hogy nekem bejönne a Z6A.

Holly

(#4015) justo00


justo00
tag

Köszönöm a gyors válaszokat! :R

Szerintetek jobb mint egy ROCCAT KAVE?

Hát a beszerzése még bizonytalan meg kb. áprilisban lenne szó róla.
Van egy ismerősöm aki külföldre jár megpróbálok vele hozatni vagy esetleg ebay.

(#4016) SpZ válasza kimpepevok (#4014) üzenetére


SpZ
senior tag

Attól hogy a felépítése ugyanaz attól a benne lévő hangszórók eltérnek és az erősítő sem egyezik sem a driver. Szóval ez egy tipikus :W ... hozzáállás már el is döntötted, hogy ha hasonlít akk szvsz az se tud többet.

(#4017) SpZ válasza justo00 (#4015) üzenetére


SpZ
senior tag

Nem egy kategória, bőven a Kave fölött.

(#4018) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Régóta tervezek venni fülest de mostmár rászántam magam hogy vegyek, mert kell mindenképp, és nemtudok sajnos dönteni. A következőket néztem ki, írjátok már le hogy melyik lenne a legjobb szerintetek.

Lényeg azlenne hogy játékra is meg zenehallgatásra is meg filmnézésre is használnám a fülest.

- COOLERMASTER Sirus Gaming Headset - 34 000
- LOGITECH G35 Surround Sound Headset - 31 000 ( itt a support nagyon jó )
- Razer Chimaera Wireless Gaming Headset - 35 000 ( ez a sima nem a 5.1-es )
- SENNHEISER PC 330 G4ME - 27 000
- SENNHEISER PC 333D G4ME - 39 000

Ha esetleg valami még szóbajöhet akkor leírhatjátok. köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#4019) SpZ válasza jozsi252 (#4018) üzenetére


SpZ
senior tag

Logitech G35 jó választás. 2 Semmheiser: a 330 g4me csak stereo így ki is esett pl a G35 hoz képest, viszont a 333D g4me nagyon meggyőző bár így nehéz megítélni megéri-e a 8 000Ft pluszt a G35 hoz képest. (Razer felejtős)

(#4020) kimpepevok válasza SpZ (#4016) üzenetére


kimpepevok
tag

Fogadásokat mernék kötni!!!!

"erősítő sem egyezik sem a driver"

Főleg, ha nem használod... :W

Holly

(#4021) SpZ válasza kimpepevok (#4020) üzenetére


SpZ
senior tag

Ezen elmés közbeszólást megtarthattad volna magadnak, csak tovább erősíted bennem a véleményemet.

(#4022) kimpepevok válasza jozsi252 (#4018) üzenetére


kimpepevok
tag

Én is feltettem hasonló kérdést már itt.

De előtte végig olvastam az összes hozzászólást.
Az biztos, hogy ez a három így együtt nem fog menni.
Mármint a játék+mozi+zene egy fülessel. Ez sokak véleménye, és most már az enyém is.

Azok véleményét osztom, akik a jó stereo fülesre esküsznek.
Mégha ez egyeseknek nem is tettszik!

Holly

(#4023) kimpepevok válasza SpZ (#4021) üzenetére


kimpepevok
tag

Még mindig fogadnék!

Miért kéne driver és a saját hangkari?

Holly

(#4024) Beast007 válasza jozsi252 (#4018) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nem tudom milyen fül vagy fejhallgatót használtál eddig, de ha kicsit is adsz a hangminőségre
és még pénzed is van rá akkor az első 3-at kihúzhatod a listáról.Persze az lenne a legjobb ha 1 "gamer " és egy stereo fülest ki tudnál próbálni vásárlás előtt. (persze egy árkategóriában)

Más , aki eleve több mindenre szeretné használni és el is várja hogy valamilyen szinten megállja a helyét a füles annak eleve kiesnek a gamer csodák. Játékra tényleg egész jók (már térhangzás terén) filmre 1-2 elmegy de zenére... kérem szépen ne vicceljünk már....

[ Szerkesztve ]

(#4025) jozsi252 válasza Beast007 (#4024) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Eddig Razer megalodont használtam, de nemvoltam vele megelégedve. Akkor aztmondod hogy inkább a Sennheiser környékén nézegessem a fejhallgatókat?

iPhone 13 Pro Max

(#4026) kimpepevok válasza Beast007 (#4024) üzenetére


kimpepevok
tag

+1!

Holly

(#4027) jaffa 2843 válasza Beast007 (#4024) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

+2

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4028) Beast007 válasza jozsi252 (#4025) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nem feltétlen, van más jó márka is a piacon persze én pont Sennheisert használok. :)

(#4029) kimpepevok válasza Beast007 (#4028) üzenetére


kimpepevok
tag

Az a baj, hogy amiket tudok kiállítások, azok még messze vannak (hangfoglalás, házimozi hi-fi show)
Ezeken az Audio Technica, a Sennheiser, és a Beyer is kiállít.
Szoktak füles falakat csinálni, ahol ugyan azt a zenét végig hallgathatod az összes fülessel.

Holly

(#4030) lecsokolbi válasza justo00 (#4015) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Hello

én egy boldog turtle beach z6a tulajdonos vagyok :) , volt rajtam kave is.
Köze sincs egymáshoz a kettőnek, akik meg csak sírnak azoknak ajánlom a sztereo topicot.
Bátran merem ajánlani.

- Mindenki hazudik! -

(#4031) Beast007 válasza lecsokolbi (#4030) üzenetére


Beast007
aktív tag

Szabad tudni mennyiért jutottál hozzá?

(#4032) justo00 válasza lecsokolbi (#4030) üzenetére


justo00
tag

Játékhoz tuti jó de zene és film nézéshez milyen?

Mi a véleményed? Ki tudnád fejteni?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#4033) lecsokolbi válasza Beast007 (#4031) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Igen 36ért még januárban, mostanában láttam 28ért :D de nem baj, nem sajnálom érte.

- Mindenki hazudik! -

(#4034) lecsokolbi válasza justo00 (#4032) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Zenéhez is nagyon jóóó, szép tiszták a hangok, szeretem. Filmezésnél azt vettem észre, hogy a center valahogy eltolódik jobbra mikor a film AC3 5.1 es hangsávú. Nem jöttem rá miért van, raverke is meghallgatta neki a Xonaron volt olyan lehetőség hogy húzogatta a centert magam körül virtuálisan és ellenkező irányba húzva nem volt eltolódva.

Én azt mondom aki sokat játszik és sok zenét hallgat az ne habozzon, aki meg filmet akar nézni rajta és azt várja hogy majd egy ilyen visszaadja az álmodozzon tovább :D Vagy vegyen egy házimozit :)

[ Szerkesztve ]

- Mindenki hazudik! -

(#4035) Ironing válasza lecsokolbi (#4034) üzenetére


Ironing
tag

Kicsit megbántam a Superlux-omat ennek függvényében, hogy ilyen jókat írnak a Turtle-ről. Én is nézegettem :F

(#4036) Beast007 válasza lecsokolbi (#4034) üzenetére


Beast007
aktív tag

30 alatt játékra szerintem teljesen korrekt ha valaki ilyen árkategóriában nézelődik.

[ Szerkesztve ]

(#4037) hann


hann
tag

Az üzletnek nem sikerült a fülesem, több mint 1 hónap alatt a megfelelőre kicserélni, úgyhogy visszakaptam a pénzt.

Most nincs ötletem mi legyen helyette, lehet egy Sennheiser PC-333D G4ME lesz :(
Olyan 30-40k lenne a keret

(#4038) WolfheartGR válasza Ironing (#4035) üzenetére


WolfheartGR
őstag

1 milyen superluxod van?
2 Mennyiért adod el?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#4039) cskamacska válasza Ironing (#4035) üzenetére


cskamacska
addikt

Rotflol, anno a SpeedLink Medusa-t is istenítették(sőt még megboldogult Zalman RS6F-et is), a valóság azonban az volt hogy.. ;]

Ha direktben össze tudod őket hasonlítani, akkor még azt mondom, de ne hogy szóbeszédre hagyatkozva temesd a sajátod. :U Nézegettem én is neten sokpontegyes review-kat(uhh, már 8. éve :) , és főleg játékos portálokon lehet ilyet találni), és szinte mindegyik a világ legjobb fülesének állítja be az éppen teszteltet. :DDD Nna, abból állapítsa meg az ember, hogy a olcsó alig használt Sennheiser HD555 és Superlux alternatívák mellett milyen hangminőségre a nem éppen olcsó G35, vagy a Z6A. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4040) zzola


zzola
félisten

Sharkoon X-Tatic SR-t használ valaki?

(#4041) Ironing válasza WolfheartGR (#4038) üzenetére


Ironing
tag

Superlux HD668B-m van. És inkább ráfizetéssel cserélném ha arról van szó. Tök jó a füles amúgy(amikor rákötöttem Audigyre akkor azért szaggatott a basszus rendesen, de az nem játszik, mert azon van az 5.1-es hangfalrendszer), de nincs hozzá elég forrásom, erősítőt meg nem akarnék venni :F

(#4042) KaLeun


KaLeun
senior tag

Most olvastam, hogy pár amcsi szerencsés (akinek sikerült abból néhány száz darabból rendelni) épp most kapta meg a razer tiamatját. Az egyik srác szerint hihetetlenül jól szól (előzőleg Logitech G930-at használt).

Cila

(#4043) moonguru válasza KaLeun (#4042) üzenetére


moonguru
őstag

Ha én vennék 58459 FT-ért fejhallgatót, akkor persze hogy jól szólna!

Placebo hatás rulez... :))

Persze attól még lehet jó...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4044) KaLeun válasza moonguru (#4043) üzenetére


KaLeun
senior tag

Ez az 58k (inkább 53k az a 180€) lehet, hogy nekünk sok de ott amcsiknál szerinten nem.

Cila

(#4045) Ironing válasza Ironing (#4041) üzenetére


Ironing
tag

Lányos zavaromban elrontottam, 662B-ről van szó :)) Tegnapi hirtelen felindulásból nekiugrottam, és dobtam alá egy rendes forrást (eddig alaplapi hangkártyáról kapta a jelet). Ennek következtében nem adnám el, tök jó lesz. Max ha ténylegesen össze tudom hasonlítani egy 5.1-essel, de így már bőven elégedett vagyok. :DDD

(#4046) cskamacska válasza KaLeun (#4044) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem mellesleg ott is szokás dolgokat fölértékelni, aztán később sírni hogy nem is olyan jó mint elsőre hitték. :P
Egyébként ennyi pénzért el is várnám hogy jó legyen. :)

Ironing: Alaplapi hangkártyáról, és azért cserélted volna le? Pfűű :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4047) frankoo válasza KaLeun (#4044) üzenetére


frankoo
csendes tag

Hidd el, hogy ez azért az Amcsiknak is sok... Bocsánat a kifejezésért, de elég szarrágó egy népség és ezzel nem akarok senkit sem megbántani. Én is az vagyok! :)

Ez most teljesen szubjektív és kizárólag a BATTLEFIELD 3-ra igaz: Érdekes, hogy az én Xonar DG-m nem szól jobban mint az alaplapi realtek alc888-am. :F Mindenki jön, hogy ezek a Xonarok ilyen meg olyan jó, hát nem tudom... Biztos a DX és attól feljebb! Viszont való igaz, hogy van benne fejhallgató erősítő, 7.1 virtualizáció (na én ettől kapok idegbajt, visszhangos, nem tiszta, nem elég precíz és nem tetszik a tér amit képez)
Battlefield 3-ban a legjobb térhatást úgy értem el, hogy alaplapi kártya kimenetén SUPERLUX HMD 660-as fejhallgató, sima Stereo beállítás, semmi virtualizáció! És láss csodát, így tudom, a legjobban beazonosítani a hangokat. A játék beállításaiban be van kacsolva a "enhanced" vagy nem is tudom, hogy mi.

(#4048) moonguru


moonguru
őstag

Én meg ma vettem egy Panasonic fülest a két 5.1-esem mellé és szerintem ő szól legjobban... :)

Pedig belepőszintű RP-HTF295E-K...

Monitor Guru!

(#4049) moonguru válasza moonguru (#4048) üzenetére


moonguru
őstag

Viszont nem adhatom el a hangkártyámat, mert az alaplapival borzasztó... :W

Monitor Guru!

(#4050) moonguru válasza moonguru (#4049) üzenetére


moonguru
őstag

A hangtér nagyon szűk vele!

A Xonar D2X-szel sokkal jobb! :)

Monitor Guru!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.