Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) FerQleS válasza Zomb€€ (#950) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Nincs mit, öröm volt megosztani! Már a haveri körömben is felcsapott a vásárlási láz! :Y

(#952) WilktorD


WilktorD
tag

Honnan is lehet ilyen Sharkot rendelni?

(#953) harry válasza WilktorD (#952) üzenetére


harry
veterán

Pl itt: [link]
Most nézem csak, olyan mint a Medusa. A pánt, mikrofon, hangszóróház. Nem tudom milyen anyag van párnákon, Medusán szövet, elég kényelmes. Ebből is van USBs: [link] Normál: [link] -> ilyen van nekem.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#954) FerQleS válasza harry (#953) üzenetére


FerQleS
csendes tag

frankó lehet ez a medusa is.



[Szerkesztve]

(#955) FerQleS válasza harry (#953) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Igen, ezt én is olvastam, hogy kiköpött medusa!
Ez nem szövet, hanem nemtudomilyennévenszoktámemlegetni bőrből van. De nagyon kényelmes, nem nyomja a fület sehol, meg nem is izzadtam alatta. Mondjuk 3 óránál többet még nem volt a fejemen, de asszem ez nem is olyan nagy baj :F

ja, ez a link amit nyomattok, ez az én boltom, csak azért tettem be mert ez számomra a leg kézenfekvőbb, de ha van valakinek nagykeres kapcsolata, akkor 1-2 ezrest biztosan le tud faragni. 16-17 között van a nettója. :B

De lehet vásárolni nálam is :D :DD :P

(#956) FerQleS válasza FerQleS (#946) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Helyesbítenék:

''Azért megejthettek volna sharkék egy kis L vagy R betűt kirakni. Na mind1.''

Megejtették, csak én makonya most vettem észre! :B Az alján van... :U

(#957) Zsadi válasza FerQleS (#956) üzenetére


Zsadi
őstag

Ha a vezérlőpultban átállítod USB-s eszközre, akkor onnantól a hangkártya nem ad hangot a hangszóróknak?
Lehet hangkártya mellett használni, mert ugye akkor már ez lesz az alapértelmezett eszköz?

(#958) FerQleS válasza Zsadi (#957) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Így van! Az elején kicsit zavaró, de végülis 2-3 gombnyomással át lehet váltani.

És a legjobb, hogy nincs egy rahedli beállítás, mert USB-s és van saját erősítője.

Egyébként lehet variálni, hogy a hangszórókat kezelje-e közben a hangkari. Pl. Skype-ban külön van beállítás, hogy a hangszórók csörögnek, ha hívnak, de a beszéd már USB-n megy vagy fordítva...stb! Detto a mikrofon...

(#959) jaaman


jaaman
tag

Tud valaki eladó zalman 5.1es fülest? :F

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#960) Feri1990


Feri1990
tag

Sziasztok!
Látom itt már mennek a tesztelések + mindenki ért a fülesekhez! Én is be akaqrok szerezni 1-et. A lényeg : 5.1 es legyen + miki rajta és jól szoljon. Ja és kényelmes legyen + árba is 10K körül mozogjon. Várom a javaslatokat

(#961) harry válasza Feri1990 (#960) üzenetére


harry
veterán

Én a Medusát javasolnám, van hozzá mikrofon, erősítő. Viselete szerintem nagyon kényelmes, jó térhangzás, zene is jól szól. A center kicsit gyenge (nem a hangerő, inkább hangzás szempontjából, ez inkább filmeknél zavaró). Hátránya, hogy nincs árnyékolva, így ha telefon 'aktivitás' van a közelben az zavaró lehet. Ára 15k körül van, én Media Marktban vettem. Szép csomagolás, átalakítók, kábelek mellékletként.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#962) nukewar


nukewar
tag

Szia nép!
Itt egy link egy kis dolby sorround teszteléshez:

[link]

(#963) MasOyama


MasOyama
őstag

Shark vs. Meduza! Melyiket vegyem?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#964) FerQleS válasza MasOyama (#963) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Akinek egyik van, annak nincs a másik, tehát mindenki a sajátját fogja ajánlani!
Nézd meg az előző teszteket, vagy pedig döntsön a pénztárcád! :P

(#965) csongi


csongi
veterán

Hali mindenki! 5.1 Fülest szeretnék vásárolni.Nf2 chipsettes az alaplapom. Nvidias az integrált hangkari. Abit nf7 s2g, a deszka. Milyen fűlhalgatót érdemes venni hozzá? Olyan 7-8k lenne rá.Elsősorban játékhoz kelllene. Előre is THX!!

(#966) cetlee válasza FerQleS (#937) üzenetére


cetlee
csendes tag

Hali!

Ez a Shark van Neked? Csak mert gyanús az ára...
[link]

(#967) harry válasza cetlee (#966) üzenetére


harry
veterán

Nemhiszem, amit mutattál az Sharkoon, amiről beszélünk az KnowledgeTech Shark: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#968) FerQleS válasza harry (#967) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Thx :R

(#969) cetlee válasza harry (#967) üzenetére


cetlee
csendes tag

Aham, most már látom, én vak is... Bár hasonló, 8 speaker, rezgő kütyü, Shark és Sharkoon... Kár, mert ennek az ára még belefér.
THX!

(#970) cromex


cromex
tag

lett uj shark tulajdonos? felkeltette az érdeklődésemet, bár az ára nem tulzottan, talán ha tudok nagykerárba venni...

(#971) FerQleS válasza cromex (#970) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Kérj karácsonyra egyet! :P

(#972) cromex válasza FerQleS (#971) üzenetére


cromex
tag

:P inkább meglepem magam eggyel! csak azt nemtom még mellyiknek örülnék jobban :U

(#973) FerQleS válasza cromex (#972) üzenetére


FerQleS
csendes tag

Jól gondold meg! Ezen a pézen tudsz venni pár rekesz sört meg 1-2ü whiskyt! :))

És ennek tutira lehet örülni!!! :DD

(#974) cromex válasza FerQleS (#973) üzenetére


cromex
tag

:DDD

(#975) Ninoka


Ninoka
tag

Hello!

Van egy eladó 1 napos Zalman 5.1 -es fülesem, ha érdekel valakit írjon. Visszacsomagoltam a dobozába, számla megvan hozzá. 10,5 ezerért vettem, 9-ért odaadom Nekem nem igazán jött be, de lehet, hogy csak a hangkártyám gagyi. Egyébként jól szól, szól néz ki, csak nem hallom a térhatást. Ha nem kell senkinek, akkor visszaviszem a boltba, és becseréltetem egy olcsó 5.1-es hangfalszetre.

[Szerkesztve]

(#976) jaaman válasza Ninoka (#975) üzenetére


jaaman
tag

PÜ ment.. ;)

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#977) Ninoka válasza jaaman (#976) üzenetére


Ninoka
tag

válasz..

(#978) Crazyn


Crazyn
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Zalman ZM-RS6F 5.1-es fejhallgatót. Az a problémám, hogy recseg/zug alaphelyzetben. De nemtok rájönni miért. ABIT KV8 Pro alaplapon VIA chipsetes hangkarim van. Az 5.1-es hangfalrendszeremnek semmi problémája nem volt.
A másik meg hogy ha a hangkártya progijában tesztelgetem a hangszórókat, akkor ugye ha a mélynyomóra kattintok, akkor annak is kéne szólnia a fejesben, nem?
Van vkinek vmi ötlete?

''Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.''

(#979) cromex válasza Crazyn (#978) üzenetére


cromex
tag

ennek kell külön encoder, nem?

(#980) Csaba....


Csaba....
senior tag

Nemrég adtam el egy Zalman 5.1-t, és gondoltam megosztom a tapasztalataimat (X-FI-vel):
A Zalmannak nagyon szép térhangja van, de a magas hangtartománya iszonyat gyenge, ezért nekem abszolult nem jött be. Egyes hangokat például nem hallani vele. Ilyenekre gondolok pl.: amikor az esőcsepp leesik a földre, vagy amikor széttörik valamilyen üveg...
Zenehallgatásra abszolult nem ajánlom!

Esetleg van valakinek összehasonlítási alapja Zalman-Medusa-Shark-al kapcsolatban?
Leegyszerűsítve a kérdést: szerintetek Shark vagy Medusa?

(#981) Csaba....


Csaba....
senior tag

Vagy tudna valaki ajánlani egy jó 5.1-s fejhallgatót 30e körül?

(#982) harry válasza Csaba.... (#981) üzenetére


harry
veterán

Medusa szerintem az ''olcsó'' és jó kategória, így tehát vannak hátrányai is, ekkora összegből talán vmi komolyabb fülest vennék, de a többit nemigazán ismerem.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#983) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Ave all!!!

Iszonyat fontos (szamomra) es surgos valaszt varnek a szakerto uraktol:)

A Mediamarktban csak USB-s Medusa-t lehet kapni, viszont van egy olyan felelmem, hogy nem teljesit olyan jol, mint a sima jackdugos testvere.
Ugyanis szeretek egyszer hangfalon, egyszer fulhallgaton hallgatva jatszani.
WoW-ozok, es nem biztos, hogy jo lenne, ha pl kedvesem lefekszik aludni, nekem ahhoz, hogy felvegyem a fulest ki kellene lepnem es ujrainditanom a jatekot.
Valos a felelmem vagy nem?
Lehet e egy gombnyomassal vagy egyszeru modon valtogatni, esetleg mindkettot hasznalva mukodtetni az alkalmazasokat?
Megoldhato e, hogy hangfallal hallgatozom, de a fules mikrofonjat hasznalom kozben.

Tulajdonkeppen a Medusa es a Genius HP 5.1V-n vacillalok, de vki azt irta a Geniusrol, hogy nyomja a fejet... en 2m magas vagyok, nagydarab ember, a fejem sem kicsi, szal felek, hogy nem lesz megfelelo a Genius fules.:(

Pls vki help!!!

(#984) ThorsHUN válasza ThorsHUN (#983) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Kiegeszitenem az elozot:)

Szal azt akarom elerni, hogy mind a hangfal, mind pedig a fejhallgato egyszerre uzemeljen, hogy azt tudjam kikapcsolni/hasznalni amelyiket eppen akarom.

A geniusrol lemondtam, mert par oldallal elobb vki irta, hogy egy nemet teszten semmi terhangzast nem tulajdonitottak neki.

Szal a karacsonyi ajandekomrol lenne szo pls help:)

Ui: Meg volt egy Hama 5.1es fulhallgato is versenyben de mivel semmit sem talaltam rola, ezert felejtos...

[Szerkesztve]

(#985) Csaba.... válasza ThorsHUN (#984) üzenetére


Csaba....
senior tag

1 hónapot törtem a fejemet, hogy milyen fejhallgatót vegyek. 5.1-t akartam mindenképpen (térhatás, stb..) Megkérdeztem több embert, és elolvastan egy csomó tesztet. (persze nem azokat, amelyikben a srácnak egy 3000 Ft-s fülese volt, utána meg Medusa, mert az nem igazán tekinthető reálisnak)
A végén az derült ki, hogy az 5.1-k sehol sincsenek. (Zalman-m volt előtte, de 1 hét után eladtam)
A Medusa-nak pl.: bádog hangja van, és általában ez a baj a többi 5.1-el 20e körül. Nincsen rendes magas tartományuk. Térhatás van, de a hangok nem tiszták.

Végülis vettem egy Sennheiser HD555-t, és nem bántam meg. Nagyon jó!!! Térhatás is van, és minden hangot meghallani benne. Játékok alatt is százszor jobban szól, mint a volt Zalman 5.1-m.
Egyszóval inkább Sennheiser-t ajánlok. Hidd el jobban jársz! A Bartók Béla úti szaküzletben meg is lehet hallgatni őket.

Azt pedig, hogy egyszerre 2 egység szóljon, úgy lehet megoldani, ha megosztod a hangkártya kimenetét kétfelé. (vagy az USB-t)
USB+hangszóró egyszerre szerintem nem fog menni.

Üdv: Csaba

(#986) ThorsHUN válasza Csaba.... (#985) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Az USB + Hangszoro sztem sem megy, ezert zarom ki az USB-s fuleseket.

Nem vagyok vajtfulu, most is egy 3000es fulesem van, szoval nekem a Sennheiser HD555 es a Medusa kozott max arnyalatnyi kulonbseg lenne a Sennheiser HD555 javara, ami anyagiakban igencsak megmutatkozna. Az, hogy terhatas is van az mit jelent? Ez is 5.1es?
Amire kell nekem a fules:
tudjak ugy is jatszani, ha paromat zavarna a hangfal, de megmaradjon a terhatas, jol szoljon a hang. Kb ennyi:)

Mi szolt az 5.1eseknel a Zalman mellett a Medusa-val szemben? Mert olvastam, hogy a Zalman magas hangjai valoban nem korrektek, de lehet te irtad a postot:)
Viszont volt aki a Medusatol volt oda meg vissza. Es a Medusaval kapcsolatban tobben jokat jeleztek vissza.

Amugy valoban a Medusa USB-s verziojan ott figyel a Dolby Digital jelzes. Nem tudom miert vagy mit jelent, de teny, hogy a dobozon rajta van. Viszont ami gaz, hogy a fules kezeloszerve osszesen egy [link] ilyen... valamibol allt. Ezzel szemben nem taplalok tul nagy remenyeket.

Amugy ez hogy muxik? USB porton keresztul hasznalja a hangkartyat? Vagy hogy?

Csaba! Koszonom a gyors valaszt!

(#987) erdoke válasza ThorsHUN (#983) üzenetére


erdoke
titán

Én is ez a 198/118 vagyok, de nekem nem nyomja a fejem az 5.1 Genius. :D Sőt, egyszer sikerült ráülnöm is, és egészen jól vissza tudtam alakítani az eredeti forma közelébe. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#988) ThorsHUN válasza erdoke (#987) üzenetére


ThorsHUN
őstag

:D
Nah en +4/-1 vagyok:)
Hangugyileg hogy viszonyulsz a Geniushoz?
Mennyire lehet kierezni a terhatast, mennyire bug alaphelyzetben, mennyire nyomja a fuled, mennyire tisztak a hangok, ilyen szokasos kerdeseim lennenek:)
Es tenyleg ilyen dobozhangja van?

(#989) erdoke válasza ThorsHUN (#988) üzenetére


erdoke
titán

Háát, zenét nem hallgatnék rajta, de filmhez megteszi. Megfelelően beállítgatva a hangkártyámat és a WinDVD paramétereit, egész jó térhatást lehet kicsiholni belőle. Szintén a beállításokkal játszogatva a hangján is sikerült némileg javítanom. Ha jó a film, nem zavaróan rossz. Ami kicsit zavar, az a nagy felvett gépzaj, főleg ha közben dolgoznak a vinyók, akkor recseg/sistereg nagy saját erősítésnél. Igaz, nekem elég hosszú kábelezése van, mert egy elosztóból jön ki a füleshez és a hangfalakhoz a drót.
Egy 2 órás filmet gond nélkül végignézek vele, tehát kényelmetlennek nem mondanám, bár voltak már a fejemen jobb fülesek (persze többszörös áron).
Viszont másik 5.1 fülessel nincs tapasztalatom, úgyhogy részemről akár az összes többi lehet jobb is. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#990) harry


harry
veterán

Szerintem Medusának elég jó hangja van zene hallgatáshoz is; igaz ezeket nem arra találták ki, akinek zenéhez kell, az vegyen stereo fülest. Ettől függetlenül nekem erre is tökéletes. Valamint elég kényelmes, játékhoz (is) használom, szóval nem ritka, hogy 2-3 órán át viselem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#991) Csaba.... válasza ThorsHUN (#986) üzenetére


Csaba....
senior tag

5.1 fejhallgatók és a Sennheiser közötti különbséget úgy lehet legjobban szemlélteni, ahogyan SystemRoot ''kolléga'' korábban írta: A 20e körüli 5.1 fülesek sok, viszonylag gyenge minőségű hagszóróból állnak, (e miatt van térhatás, és ebből következik, hogy a finom hangokat nem nagyon tudja leadni) a Sennheiser, AKG, stb... pedig 2 minőségiből.

A Zalman-t abszolult nem ajánlom. Igaz, hogy térhangzás van, mivel több hangszóróval rendelkezik, de a hangok úgy képzeld el, hogy nagyon tompák, ''bádogszerű'' a hatás, és mindezek melett a megjelenítendő hangtartománya elég keskeny.
Pl.: POP3-ban nagyon sok a magas hang, és én egy csomót nem hallottam meg a Zalman-al. Ami melette szól, hogy nagyon igényes a kialakítása.
A Zalman 5.1 és a HD555 között ''ég és föld'' a különbség.

Ami a térhatást illeti, azért beszélhetünk erről egy minőségi 2 hangszórós fejhallgatónál erről, mert mivel a hangképe rendkívül széles, ezért ez térhatás érzetet kelt. Az 5.1 fülesek esetében igaz, hogy a jobb valamivel a térhatás, (ennek a hátránya, hogy nagyon kívánja a hangerőt és ez egy idő után már nem egészséges a fülnek) viszont a Sennheiser tiszta, hangja kárpótol mindenért. (Pl.: hallod a gitár minden egyes húrjának pengetését, stb...)








[Szerkesztve]

(#992) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok! Lehet én is fogok 5.1-es fülest venni, csak nem tudom melyiket vegyem! Ajánljatok már valami baba cuccot, ami nem is drága, de azért ott van a szeren!
Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#993) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Huuu gyerekek nagyon rendesek vagytok, hogy igy karacsony elott szakitotok ram idot:)
/konnycsepptorlesaszemsarkabol ;)

Tenyleg koszonom a segitseget. Ugy nez ki, hogy Csaba kollega jotanacsai es ovo szavai ellenere igencsak preferalom a Medusat, de abbol is csak a hagyomanyos valtozatot, aminek a beszerzesere karacsonyig minimalis az esely:( Lehet csak unnepek utan fogom megkapni a karacsonyi ajandekomat:(

Igazabol azert dontottem igy, mert inkabb a jatekos tipus vagyok es nem zenehallgatos fajta. Tudom, hogy igy a hangok minosege nem lesz csucscupi, de az en botfulem szamara inkabb a jatekokban levo terhangzas elvezete az ami elonyt elvez a zenehallgatassal szemben.

Zalman tuti kilove, (ugyan lehet kapni valahol meg akar ma is, de) nem javasolta a hozzaerto Csaba mester. Hiszek neki, mert ugy tunik igencsak ert a dolgokhoz:)

Medusarol eddig rosszat nem nagyon hallottam (bar Csaba ezt is dobozhangunak minositette), de ha a fulessel szemben levo elvarasaimat kellene valakihez hasonlitanom, akkor inkabb allok kozelebb Harry kollegahoz, akitol ezuton is elnezest kerek a telefonos zaklatasert:)

A Genius-tol megmondom oszinten azert felek, mert nem tudtam felprobalni a fejemre. A Medusa nagyon kenyelmes, (kivetettem a dobozbol es felprobaltam, eloszor azt mondtam kicsi, aztan meglattam, hogy boven lehet meg huzni:) ) elfer benne a fulem is, szal korrektnek tunt.
Ha nem sikerul beszerezni a Medusa hagyomanyos nem USB-s verziojat akkor Genius lesz belole plusz egy miki...
Apropo miki:
Lattam, hogy a Zalman gyart fejhallgatohoz mikrofont. Lehet ezt mas gyarto termekeihez is csatolni?

(#994) ThorsHUN válasza Henker2 (#992) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ahoy!
Figyi en most nyalaztam at a forum utolso par oldalat es arra a megallapitasra jutottam, hogy a Medusa (speelink termek, ebbol is a kabeles es nem az USB-s verzio), a Genius HP 5.1V es a Shark johetnek szamitasba, de a Shark USB-s, tehat vagy fulesen hallgatozol vagy hangfalon, jatek kozben nem tudsz valtani.
Szal szamomra a Genius 5.1 es a Medusa a ket opcio. A Geniuson nincs miki, nem tudom hogy megy a fejre, mekkora, de kb 6 rugoval olcsobb (10k), a Medusan van miki, felprobaltam kenyelmes a fejemre (a parnas resz nem tudom hogy mennyire nyom hosszabb ido utan), de ez a Mediaban 16k. Hangzasilag nem tudom, mert kinek mi van arrol mond pozitiv velemenyt. Negativumot a Geniusrol hallottam valaki valami nemet oldalrol beszelt amiben lehuztak, de aki hasznalta az nem beszelt ilyenrol, sot...
A Medusarol pedig Csaba mondta, hogy doboz hangja van, de akik hasznaljak es nem vajtfuluek azok pozotivumokat regelnek rola:)

(#995) Csaba.... válasza ThorsHUN (#994) üzenetére


Csaba....
senior tag

Az, hogy a Medusa hogy szól, csak viszonyítás kérdése. (egy gyengébbhez képest persze jobb) Viszont azt le kell szögezni, hogy jobb, mint a Zalman.
Ha a Medusa melett döntesz, akkor a figyelmedbe ajánlom azt, hogy az egyes MediaMarkt-ok árai között is van különbség. Pl.: Budaörsön és az Árkádban csak 12900 FT a Medusa. (de jelenleg nincs belőle)


(#996) Henker2 válasza Csaba.... (#995) üzenetére


Henker2
addikt

Ok! Köszi! Akkor én meg szétnézek itt Szolnokon a Media-ba,mert ugye nekem ez van itt a legközelebb!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#997) Henker2 válasza ThorsHUN (#994) üzenetére


Henker2
addikt

Neked pedig köszönöm a bőséges választ és választási lehetőséget!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#998) ThorsHUN válasza Henker2 (#996) üzenetére


ThorsHUN
őstag

No way man:(
Parom ott akarta beszerezni nekem, de nincsen, max USB-s:(

(#999) ThorsHUN válasza Csaba.... (#995) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Koszi a figyelemfelhivasert, de sajnos egyik mediaban sincs:(
Egy haverom probalja majd megszerezni, mert ismeros nahyn nagykerben, de igy sem tuti hogy lesz, mert szerintem a nem USB-s valtozat kifutott termek.

(#1000) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Boldog Karacsonyt mindenkinek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.