Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) A_ScHuLcZ válasza DummyBoy (#750) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Már rég van BF2 :)

Az 1 dolog, hogy még nem jött ki, de már csomóan nyomulnak vele

Vasárnap kipróbáltam, isten játék lett sztem :C

Én Speedlink Medusa 5.1-es fülest veszek, ha veszek.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#752) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#751) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy egy 5.1-es Medusa legyen, vagy egy sima szterejó sennheiser... :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#753) DummyBoy válasza A_ScHuLcZ (#751) üzenetére


DummyBoy
senior tag

De mivel ez a fórum még csak szépen fogalmazva sem engedélyezi a Warez-t ezért mondom, hogy nemsokára kijön :)

Amúgy tényleg király :) Csak a kis gagyi mikrofonommal elég sz@r a VOIP :)

Medusa-t hol tudok gyorsan beszerezni? (Ahol van is ... nem csak árlista ...)

Pesten vagy Győr környékén?

(Medusa 13xxx HUF, Sennheiser PC 150 15xxx HUF ... nekem bot fülem van ennyit nem ér ... )

[Szerkesztve]

Life is shor...

(#754) Rolly


Rolly
veterán

Akartam 5.1-es fülest venni, de végülis egy Panasonic HT711-es mellett döntöttem s nem bántam meg, bár csak sztereó de nem rossz

(#755) A_ScHuLcZ válasza DummyBoy (#753) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A VOIP az tulajdonképpen mire jó? Én nem raktam fel. (legalábbis ha jól emléxem lehetett választani, h azt installálod-e) Az kell a mikrofon használatához?

Medusa-t olcsón Szegeden az IDC Export - Import Kft-nél lehet venni, vagy pedig fasyrt kollegától. De Szegeden is rendelni kell, ráadásul mailben.

Én ma küldtem nekik 1et, kíváncsi leszek mit mondanak, mikorra tudnak hozatni.

Ja és itt nettó 9900Ft erősítővel 1ütt! :R

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#756) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Az a gáz, hogy Szeged ''picit'' messze van Komáromtól :(

VOIP = Voice IP ... a legnagyobb királyság benne :)

A Squadon belül lehet vele beszélgetni mikrofonnal ...
Ha online játszol szvsz elengedhetetlen a jó játékhoz!

Ezért keresek mikrofonos headsetet ... Medusa se lenne rossz, ha lenne valahol közelebb ..

IDC nem postáz?

Life is shor...

(#757) DummyBoy válasza fasyrt (#715) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Fasyrt mester:

Nem lehet elpostázni egy ilyen fülest? Mert lehet kellene ... sőőőőt :)

Life is shor...

(#758) A_ScHuLcZ válasza DummyBoy (#756) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Húha, akkor ez a VOIP tényleg fasza dolog :))

Ezt eddig nem tudtam. Vkinek indítani kell servert, és akikkel beszélgetni akar, azok becsatlakoznak?

Nemtudom hogy postáznak-e, bár ez lehet engem is érdekelne. Igaz én annyira nem lakom messze Szegedtől, végülis el tudok érte ugrani.

www.idc.hu a honlapjuk, meg kel nézni, lehet hogy tudnak postázni.

Jelenleg nincs nekik az üzletben, péntekre várják a cuccot, de nem 100%

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#759) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Szvsz ezt inkább a BF2 topicban kellene, de vannak olyan proggik mint a TeamSpeak, RogerVilco és társai, ahol servert kell indítani ...

De a BF2-ben van beépített cucc, ott nem kell semmit csinálni, csak menüben Enable, és utánna a Squad tagjai automatikusan tudnak beszélgetni ...

Persze ha a szerveren is engedélyezve van ...

Life is shor...

(#760) Zoty4 válasza DummyBoy (#759) üzenetére


Zoty4
őstag

Ha übersürgős akkor néz körül médiaM-ban. de ott 15900 bruttóban

(#761) Hmmz válasza DummyBoy (#757) üzenetére


Hmmz
aktív tag

a mester hajtja a nőket a balcsin éppen, nem fog felelni, de 30.-ára lehet tőle rendelni pesti átvéttel cuccot...
Én már rendeltem, rendelj te is és akkor ő kap a sajátjára kedvezményt....
loL

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#762) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

No már meg is érkezett a fülesem, holnap megyek érte. (Medusa 5.1)

Nemtud vki véletlenül 1 oldalt, ahol le van írva, hogy hogyan van nf7-s-re rendesen beconfigolva? Csak azért hogy ne kelljen velem szenvednem, meg egyébként sem érek rá, hétfőn szóbelizem... :F

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#763) -Jackson- válasza A_ScHuLcZ (#762) üzenetére


-Jackson-
őstag

elvileg az én sharkom ugynaz mint a medusa, csak ez usb-s. sokat nem konfigoltam rajta, a madzagján van 4 poti (front, center, rear, bass), talán a hátsóknak adtam kicsit több kakaót, hogy tutira észrevegyem ha hátulról támadnak be:D. semmi szaktudást nem igényel egyébként. ja win-be is tedd 5.1 módra a hangkártyát, ha eddig stereoban lett volna;) :DDD

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#764) pinnacle


pinnacle
nagyúr

1 hónap várakozás után a Pixmaniától megjött a TEAC 5.1 Powermax HP-10.
Audigy2ZS 5.1 hangszóró konfigurációval próbáltam beállítani,az elsők kicsit hátúl szólnak,
a hátsók kicsit elől,a center fent középen.Ennek is van alapzaja.Én sokkal többet vártam,
izmos 3-ra értékelném.Idáig nem tudtam.hogy mi a nyitott és a zárt fejhallgató között,most már tudom kívülről olyan hangosan szól mint egy zsebrádió közepes hangerőn, csak tudnám mi az értelme ennek a nyitott rendszernek.Tehát küldöm vissza a Pixmaniának.:O

Igazából ez a nagy ''külső'' hangerő a gond,meg a térbeli pozicionálás sem az igazi,úgy látszik ezt az 5.1-t nem lehet megcsinálni.:O

Valószinüleg ilyet fogok venni:
Bővebben: link

a HD 215 vagy PC 150 vagy PC 160 SK (ez mivel tud többet?) gondoltam.

[Szerkesztve]

(#765) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A PC 160 SK ezt igéri: Unique 3D, 360° surround sound,Open speaker system for true-to-life sound.Mi meg nem hisszük el.:DD



Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#766) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vagy ez Genius HP-5.1V ,zárt,rosszat még nem írtak róla,nem is drága.
Nincs valakinek ilyen?

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

(#767) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Na megvettem a Speedlink Medusa 5.1-est. De mégsincs jó kedvem :Y

Természetesen a szerencsém hozta a formáját, és újból 1 hibás terméket fogtam ki. Már azon szoktam meglepődni, ha vmi alapból nem rossz, mikor megveszem... :F

Szeged ráadásul nincs is itt a szomszédba, nemkeveset utaztam érte, h meglegyen, erre rossz.

Nem a fülessel van a gond, az a része működik. Az erősítő meg se nyikkan. Pedig áramot kap, azt már lemértem. De még azt sem jelzi, hogy be lenne kapcsolva, tehát vacak. :( :(((

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#768) fasyrt


fasyrt
őstag

Re, lehet szólni, rendelni.

Posta csak úgy megy, ha megbízol bennem, és előre postázod-ideadod-utalod... a kesst, mert most nincs felesleges lóvém, mert jogsira vertem el. Gari van (fénymásolat a garipapírról és/vagy számláról), de a pk. a tied.

(#769) Hmmz válasza fasyrt (#768) üzenetére


Hmmz
aktív tag

JAJ de hamar elrepült ez a Balcsi :D
Én tartom a rendelésem.. szólj madj hol mikor talcsi

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#770) fasyrt válasza Hmmz (#769) üzenetére


fasyrt
őstag

El... :(
De az élmény & az emlék örök, nagyon facca társaság jött össze... [kép]
Bocs, rossz volt a tag... :B
mod2: Ok, csütörtökön lesz valamikor - valahol. :)

[Szerkesztve]

(#771) fasyrt válasza Hmmz (#769) üzenetére


fasyrt
őstag

Hajjaj.

Én most nem tudok venni, mert a jogsi viszi a pénzt, mint a cukrot a gyerekek. Tehát a kedvezmény lehetősége ugrott, de így tuti a te nevedre szól a számla. Üzlettel tartom a kapcsolatot; küldj mailt a számlázási adatokkal + a találka helyével kapcsolatban (lehetőleg többet).

Jelentkezni holnap 12:00-ig lehet!

(#772) Hmmz válasza fasyrt (#771) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Számla jó lesz default névre, nemtom elszámolni sajnos....
csak a gari miat kell
talcsihely: Poluscenter, Örs, Köbánya-Kispest, esetleg néha csepel és westend...
(az első három közül jó lenne valamelyik...)

[Szerkesztve]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#773) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Hmm kicseréltettem a cuccost, de ez nem egészen úgy működik, mint ahogy elképzeltem.

Bár lehet csak én vagyok a béna, és rosszul állítottam be, még nem volt 5.1-em.

NF7-S integrált soundstorm van, azt átállítottam 5.1-re, le is futtattam a varázslót.

Viszont a tesztelővideok és az NVMixer kimutatták, hogy nem egészen úgy szól, mint kellene.

Amikor csak hátulról kéne jönnie a hangnak, a front akkor is 2x olyan erősen szól, mint a rear. Tehát itt vmi nemjó... :Y

Tud nekem vki segíteni?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#774) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#773) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A sub-center meg igen érdekes.

A surround beállításnál, amikor egyenként teszteli a hangszórókat, akkor a center csak sípol, és csak a bal oldaliból, a sub pedig rendesen szól, majd szétrázza a fejem.

Viszont pl filmnél, vagy audio cd-nél figyelem a VU-Meter-t, azaz ami mutatja, hogy melyik hangszóróra éppen mennyi hang jut, ott a sub és center meg se nyikkan, pedig tesztnél szóltak rendesen, még ott is jelezte.

Ja és a másik:

Kipróbáltam úgy is, hogy a front és rear hangszórók hangerejét levettem a fülesen lévő szabályozóval, csak a sub/center maradt maxon, és úgy is csak alig lehetett belőle vmit hallani, és csak a jobb oldali fülesből.

Én nem tudom csak beállítani, vagy itt vmi gond van? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#775) fasyrt


fasyrt
őstag

Jól dugdostál?
(No persze rossz az, aki rosszra gondol...:D)

(#776) A_ScHuLcZ válasza fasyrt (#775) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szerintem igen, fekete a sub/center, zöld a front és a 3. a rear, nem?

az alaplap hangkariszínei ilyenek + a mic és linein

Megnéztem volna a lap papírján, de az bennevan a dobozában, a doboza pedig alátámasztó funkciót lát el, azon fekszik az alaplap, azaz az egész masina :D
Nincs benn a házban.

Most kipróbálom a másik gépben is, ott SBLive 5.1 van...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#777) Hmmz


Hmmz
aktív tag

up?

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#778) fasyrt válasza A_ScHuLcZ (#776) üzenetére


fasyrt
őstag

Akko nemtom. :B

(#779) fasyrt válasza Hmmz (#777) üzenetére


fasyrt
őstag

Up! :D

(#780) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#776) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Na probléma megoldva, működik a cucc.

Nagyon baba :))

Már csak a basszuson kell erősítenem kicsit, mert nem nagyon rezeg, másik kari nagyon megregette.

A hiba egyébként a driverben volt, a legújabb nforce audio drivert nem szereti az nf7-s, abból vissza kellett rakni 1 régebbit.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#781) Hmmz válasza fasyrt (#779) üzenetére


Hmmz
aktív tag

LoL
Azért up mert vártam hogy válaszolsz melyik talcsihely lenne jó...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#782) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Mégsem műxik tökéletesen, vmi gebasz még mindig van.

Nvidia teszt szerint ok, filmeknél is jónak találtam, viszont pl winampnál ac3 pluginnal nagyon a füles jobb oldalából szól a zene.

Játékot eddig a CS-t próbáltam, a hangok (pl futás, fegyók) szintén nagyon a jobból jönnek, míg pl a voice rendesen.

Tegnap San Andreasnél csinálta tök ugyanezt, igaz, akkor még nem így volt beállítva... :F

Ötlet?

ui: ja és nemcsakhogy a jobból jobban hallatszik, hanem a bal még ráadásul késik is hozzá képest állandóan. Ismétlem, 5.1 teszt OK :F

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#783) fasyrt válasza Hmmz (#781) üzenetére


fasyrt
őstag

Jaaa!
Loooooooooooooool... :DDD
Mail ment.

(#784) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A Medusa is nyitott rendszerű?Pont emiatt küldtem vissza a TEAC-ot,mert nagyon ''kihallatszott''.Valószinüleg Geniust fogok venni.Ez legalább zárt rendszerű.

Bővebben: link

Nem is drága.Minősége?:F

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#785) A_ScHuLcZ válasza pinnacle (#784) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, a medusa sajnos eléggé kihallatszik, de egyébként fasza füles nagyon.

Geniust nem ismerem.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#786) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nem akarom elkiabálni,de lehet,hogy megtaláltam végre a jó fülest.:C
Genius HP-5.1V,hangminősége sokkal jobb mint a TEAC-é,zárt rendszerű,nem hallatszik ki a zene,lővés,nagyon kicsi alapzaj a TEAC 10%-a,két kisebb hibája van:nincs Master volume,és egy kicsit nyomja a fejem tetejét (hiába semmi sem lehet tökéletes).

8606 Ft-ot bőven megér.


Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#787) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Üdv!

Ehhez a Genius cucchoz van mikrofon?

Life is shor...

(#788) X@b3e


X@b3e
addikt

Ozaki PH009-et lehet vhol kapni mostanság:F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#789) X@b3e válasza X@b3e (#788) üzenetére


X@b3e
addikt

:F:F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#790) erdoke válasza DummyBoy (#787) üzenetére


erdoke
titán

Nincs: Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#791) pinnacle válasza X@b3e (#789) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A Bluefishnél azt mondták,hogy sehol és nem is lesz egyhamar,mert valami gond volt az Ozaki cuccokkal.

(#792) X@b3e válasza pinnacle (#791) üzenetére


X@b3e
addikt

:O
Akkor csak marad a Zalman

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#793) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. A problémám a következő: vettem egy Meduza speedlinket. A hangkártya soundtorm (nf7-s alaplap). A tesztnél minden hang a helyén van, kivéve a jobb elsőt. Amikor a jobb elsőnek kellene szólnia, akkor is a bal első szól. A hátsóknál nincs ilyan gond. Ha csak sima sztereó hangot hallgatok (pl a windows saját hangjait) akkor is csak a bal füles szól, a jobb nem. Mi lehet a gond? A füles jó, ha sima 5.1 erősítőre kötöm akkor minden csatorna szépen szól)
A segítséget előre is köszönöm

(#794) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Ujabb fejlemények :) A távirányítóval próbálkoztam. A lesújtó eredmény a következő: a bass/centeer alig szól. A front csak az egyik oldalról, a rear csak a másikról szól. Mi lehet a probléma. Természetesen ugy próbálgattam, hogy egyszerre csak egyik poti volt feltekerve.

(#795) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

A teszt alatt a VU kijelző szerint átteszi a hangot a jobb előre, mégiscsak a bal szól. nincs ötletem :(

(#796) Allien válasza Gaborka30 (#795) üzenetére


Allien
veterán

Tudom, hülén hangzik, de én pl. a kimenetek szinével, kontra füles jackdugók szineivel szívtam meg. Kénytelen voltam egy sima sterejó fülessel meghalgatni, melyik hüvelyből melyik csatornapáros jön ki.:B Lehet, nálad pl. rosszul dugtad be a dugót a hüvejbe.;) Próbáld meg ''kicsit'' bentebb erőltetni, de persze csak óvatossan, hátha csak ez a baja.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#797) A_ScHuLcZ válasza Gaborka30 (#795) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nemlehet, hogy az alaplap hibás? :F

Vagy még megpróbálhatnád régebbi nforce driverrel, nálam például az oldotta meg a problémát. (szintén nf7-s és medusa 5.1)

nforce 2.45-ös audiodrivert rakd fel, egy próbát megér, havernál is megoldotta a hibát. Neki genius 5.1-es hangfalrendszere van.

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#798) Hmmz válasza Gaborka30 (#794) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Jobb lent az óra mellett van a hangerőszabályozó, azt nyisd meg és érd el hogy az összes csatornát kijelezze neked,, első, hátsó, sub, stb...
és azokat állitgasd fel le és jobbra balra összehangolva a fülesen lévő potméterekkel....
Eltart egy jóideig mire kihozol belőle valamit, de nem megoldhatatlan...

Szerk: BTW neked is nagyon laza a mikrofon? nálam néha beesik a képbe :(

[Szerkesztve]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#799) Gaborka30 válasza Hmmz (#798) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Közönöm az segítséget, majd próbálkozom.
A mikrofon nekem is laza. De valamit kitaláálok, mert engem idegesít.

(#800) X@b3e válasza Gaborka30 (#799) üzenetére


X@b3e
addikt

Hát sajna ezek az alaplapi integrált hangcuccok :(
Érdemesebb egy picit rágyurni Audigyre, mert megéri, pláne ha már 5.1-es fülesre rászántad a pénzed

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.