Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Mankó válasza gabi75 (#250) üzenetére


Mankó
veterán

Köszi szépen a választ.
De mielőtt beleugranék, még megvárnám a játék tesztet is.
Akkor most két lehetőség maradt Genius és Ozaki.

Valaki esetleg hallotta mindkettőt? Ha igen ossza meg velünk, hogy melyik, miért jobb?
Köszi

(#252) plg


plg
tag

Bővebben: link

Ha minden igaz, róla még nem volt szó. Kb. egy árban van a Genius-szal, de ennek van mikrofonja is.

(#253) Mankó válasza plg (#252) üzenetére


Mankó
veterán

Kinézetre olyan, mint az Ozaki Sigma PH009, csak a külső egysaég más.
Viszont frekvencia tartományban jobb. 20 Hz-20 kHz-ig. Ez elég csábítóan hangzik. Márcsak egy részletes teszt kellene.
Valaki? :(

(#254) DonElvis


DonElvis
tag

Még mindg vevő lennék egy Ozaki PH009-re.
Sajnos sehol nem lehet kapni Budapesten:(

Ami nem számít, az nem érdekel

(#255) plg


plg
tag

Vettem egy Trust 751b-t. A hangminőséggel nincs különösebb gond mp3-nál sem, de a térhatást nem igazán tudtam belőni. Lehet, hogy az AC'97 helyett kéne egy normális hangkártya? :F Egyébként a füles nem nyom, nem szorít, nem zúz stb, teljesen kényelmes. Az egyetlen gondom tényleg csak a hátsó hangokkal van.

(#256) DummyBoy válasza plg (#255) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Mennyi volt? Ha szabad kérdezni?

Kinézetre 1-1 Ozaki ... Mint a Genius ... :)

Life is shor...

(#257) plg válasza DummyBoy (#256) üzenetére


plg
tag

13000 volt, Örs, MM. Volt még Medusa is, de annak nem láttam az árát, eladó után meg nem sok kedvem volt rohangálni. Pedig az jobban tetszett: fekete, mikrofonos.

(#258) DonElvis válasza plg (#257) üzenetére


DonElvis
tag

Énis a 7 végén vettem egy 5.1-es fülest mint te, cska én a Medusa félét. Kemény egy ezer forintal voilt drágábba a Thrust-nál, szerintem a mikrofon megért annyit. Jah az ára tényelg nem volt ráirva, de nem resteltem felhajtani egy eladót. A problémán nekem is a hátsó hagal van, énis hezitálok egy hangkarin.... Bár fene tudja...nagyon valószinű hogy ez a Medusa ennyit tud.., vagy mi várunk el túl sokat egy fejalgatótól. Viszont 13K-t megért a cucc, mert nagyon szépen szól. A csomagolásáról meg csinálok fotókat, mert azt látni kell a világnak. Ehez hasonló igényességet nem láttam soha.

Szal röviden a Medusa-ról:
Ára 13900 Ft, szépen szól, bár a hátsó hangok nem nagyon aktvak, de a rezgés pótol ebből valamit. Mikrofonja jó, külleme is szép. Az erőstőjéről a fejhalgatón kivül +1 5.1-es rendszert meg lehet hajtani. Kábelrengeteget adnak hozzá.

[Szerkesztve]

Ami nem számít, az nem érdekel

(#259) pinnacle


pinnacle
nagyúr

http://www.chip.de/artikel/c_artikel_12161093.html?tid1=&tid2=
Itt is a Medusat dicsérik.

(#260) DonElvis válasza pinnacle (#259) üzenetére


DonElvis
tag

Kár hogy annyit értek németűl hogy áncvájpolicáj:)

Ami nem számít, az nem érdekel

(#261) Allien válasza DonElvis (#258) üzenetére


Allien
veterán

Ami a térhangzást illeti, valszeg a hangkártya sem mellékes neki. De, lehet segíteni a problémán, ha a hátsó hangokat erősebbre rakod. Csodát nem szabad várni, full 360 fok kizárt (szvsz) hogy bejöjjön, mivel pont hátsó sugárzó (centerrel ellentétessen) nincsen, mint a 6.1-s rendszerekben! Nekem, ez úgy nézett ki, hogy amikor próbáltam egy játékban (Wolf), elöttem volt a rádió, ahonnan jött a hang, és elkezdtem fordulni. Jelentős részen tudtam követni a hang irányát, de amikor kezdett nagyon hátra kerülni, úgy éreztem, mintha felfele, tehát a fejem fölé akarna menni, aztán ''átesett a másik oldalon.:B Azóta valahogyan megváltozott a dolog, már nem hallani a térhangzást rendessen. Igaz, már volt szarvízben is a drágassszágom, meg nem is az a driver van a kártyán. Lehet, visszarakom, és újra tesztelem (KX Project drivere).:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#262) Mankó válasza gabi75 (#250) üzenetére


Mankó
veterán

Szia, van már bővebb teszt?
Ozakit sajnos nem lehet kapni, ha nem tudsz semmi vészes hátrányt felhozni, akkor ezt veszem.
Please válaszolj! Köszi

(#263) BlueSkyBoy


BlueSkyBoy
tag

Bocs hogy ide irok de nem volt kedvem új témát létrehozni.Valaki nem tudja honnan lehet infrás fülhallgatót venni :Y:Y


A R S E N A L A L E G J O B B ( T H E B E S T )

"When you play the Game of Thrones, You win or die!"

(#264) Mankó válasza DonElvis (#258) üzenetére


Mankó
veterán

Szabad kérdezni, hogy hol sikerült szert tenni rá?
Milyen a viselése? Könnyű, nyomja-e esetleg valahol a fejed, ilyesmik érdekelnének, illetve hogy hangzásban milyen negatívumokat tudsz felhozni (film, játék, zene).
A válaszokat előre is köszi.

Ui.: eredetileg az Ozaki néztem ki, de sehol nem lehet kapni. Most e között és a Genius között tipródok.

(#265) DonElvis válasza Mankó (#264) üzenetére


DonElvis
tag

Jóreggelt, akkor megyek sorba:)

Nem tudom menyire divat itt kiirni a boltok nevét, vagy mennyire minősül ingyenreklámnak, de azért kiirom max kimoderálják: Az Árkádban található Média Markt-ban vettem. Tegnap jártam ott és még volt 1, azaz egy darab:) Thrust is volt ott 13K-ért, de annak nincs mikrofonja, és ez cska 1K-val drágább.

A viselése nem hagy kivánnivalót, gyakorlatilag mitha a fejeden sem lenne. A szivacsa olyan puha, hogy meg sem érzed. A fülhüz nyomó erő lehetne valamivel erősebb, de lehet hogy cska az én fejem nagyobb az átlagnál:)

Nos a hangzás..érdekes téma. Mivel nincs hangkarim, az alaplap adottságait használom ki (ABIT BH7). Zenét hallgatni nagyon jó. Csak ara kell vigyázni, hogy pl DVD nézés után a fehallhgatót ne felejtsük el DVD-ről CD üzemmódba átkapcsolni. (Mert biz ilyen lehetőség van, és még sok más is). Zenénél (és minden másnál) a basszus iszonyatosat szól, a magas hangok viszont mintha egy nagyon halovánnyit satnyák lennének. DVD nézéshez őszintén megvalva nem tudom mennyire alkalmas, az tény, hogy nem hasonlitható hangfalrendszerhez. persze lehet hogy egy normális hangkari rengeteget dobna rajta. Ha szerzek hangkarit igérem ujra véleményezem. És ugye a lényeg, a játék.... nos nálam most a Far Cry a zisten:) Több helyszinen is van a játékban kis agregátor , ami igen élethűen duruzsol (mint minden ebben a játékban) Megáltam előtte, utána el kezdtem forogni, és figyeltem merről jön a hang. A balra-jobbra furduláskor tapasztalható élmény nagyon jó, de hihetetlen pontos, nincs átesés stb. A gond akkor kezdődik mikor háttal álsz az agregátornak, és ugye hátulról várod a hangot. Nos az nem hátúlról, hanem inkább felülről jön érzet szinten, és ez kicsit lerontja az összhatást.

Egy gyors öszefolalás:

Viselet: 9 pont (kicsit ''puha'')
Zenehallgatás: 10 pont
DVD: 6 pont (hátsó hagokon javitani kéne)
Játék:8 pont (hátsó hangok szintén, de ott a rezgés a bassznál:)))

Mégeszszer mondom, nincs hangakim, nagyon valószinű hogy erősen javitana a helyzeten.

Uh dehoszúlett.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#266) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt egy összefoglaló a Medusa eredményeiről.
http://www.speedlink.de/index.php?lang=de
Home: Products - Multimedia - Headphones: Medusa 5.1 Add-On Headset

Keine Magnetische Abschirmung:ezt a fő hibát találtam,hogy nincsen mágneses árnyékolás.Az milyen gondot okozhat,ha a PC-n tartom?
USB-s változat is várható,szerintetek az jobb lesz?

[Szerkesztve]

(#267) DonElvis válasza pinnacle (#266) üzenetére


DonElvis
tag

Szerintem semmi baja nem lesz ha a PC-n tartod. Az árnyékolás azért fontos, hogy ne hallatszon bele pl a mobilforgalom.

Az USB-s szerintem abban lesz jobb, hogy valami szoftvert is készítenek hozzá. Amit a mostaniban a csomagolásra költöttek, abból a pénzből bőven csinálhattak volna valami vezérlő karit, + 1 szoftvert hozzá. Ha igy tettek volna akkor lett volna cska igazán best buy.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#268) pinnacle


pinnacle
nagyúr

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/demos/audio_quality_demos.aspx?locale=40e&geoid=6d&version=10.0.0.3646&userlocale=40e

5.1 tesztelésére

(#269) X@b3e


X@b3e
addikt

Én jelenleg a Zalmant és az Ozakit nézegetem. Melyik lenne jobb szerintetek? Vagy van vmi egyéb?
Ha minden igaz tudok Ozakit is szerválni, arról hallottam pár jó dolgot...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#270) Gambit válasza DonElvis (#267) üzenetére


Gambit
őstag

Szia! Lenne néhány kérdésem a medusával kapcsolatban. Notebookhoz szeretném majd használni. Van a notin egy jack bemenet a fülhallgatónak, meg egy a mikrofonnak. Ilyen csatlakozók vannak ezen a fülesen? És ha csak ezt a kettőt dugom be a notiba, akkor is 5.1-et fog produkálni? Mert az a külön dobozt nem szivesen hurcolnám magammal mindenhova. Remélem világos voltam. ;) Köszi!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#271) Mankó válasza X@b3e (#269) üzenetére


Mankó
veterán

Én is az Ozakit néztem ki, de sehol nem lehet kapni. Te honnan szerzed?

(#272) X@b3e válasza Mankó (#271) üzenetére


X@b3e
addikt

Van egy bolt NSZK-ba, a rokonságom révén el tudom onnan hozatni

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#273) X@b3e


X@b3e
addikt

Erről hallott már vki?

Bővebben: link

Gainward SoundXplosion 5.1 Headset
Bár nem néz ki túl igényesnek...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#274) DaR


DaR
csendes tag

Üdv mindenki

most olyan probélémám van hogy kinéztem két üflest de nem tudom melyiket vegyem meg..... :))

az egyik lehetőség:
Zalman HS-ZMRS6F Theatre 5.1 fejhallgató
a másik:
Genius HP-5.1

plz segítsetek mert már nem tudok választani :DD

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#275) Mankó válasza X@b3e (#273) üzenetére


Mankó
veterán

Úgy néz ki mint a Genius. Viszont hol van az erősítője?

(#276) Allien válasza Gambit (#270) üzenetére


Allien
veterán

Ami a csatlakozókat illeti, ezeknél 3+1 van! A plussz egy a mikié! Tehát, ha a notin csak egy kimenet van, plussz a mic, akkor ebből az következik, hogy abban csak sterejjó kártya van!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#277) X@b3e válasza Mankó (#275) üzenetére


X@b3e
addikt

:) Bittudoméén.
Nálam most a Zalman 5.1-es a befutó. Ozaki miben jobb, hogy azt ajánljátok?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#278) Gambit válasza Allien (#276) üzenetére


Gambit
őstag

Nem, 7.1-es van benne elvileg. Bővebben: link

Szóval akkor mi lesz a megoldás?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#279) Trak válasza Gambit (#278) üzenetére


Trak
addikt

Jó kis átverés...

Ebben ''csak'' egy Digital Audio S/PDIF kimenet van. Ezt csak digitális erősítőre, vagy digitális erősítővel rendelkező cuccra tudod rádugni...
Nézd meg kicsit lejjebb, az infóban írják is.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#280) Gambit válasza Trak (#279) üzenetére


Gambit
őstag

Aham... Tehát hiába az 5.1-es füles, nem lesz térhang, mi? Valami megoldás?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#281) Trak válasza Gambit (#280) üzenetére


Trak
addikt

Mivel a füles nem digitális hangok fogadására lett tervezve, ezért nem is tudod rádugni... Ha lézetik olyan, amiben/amihez van digitális dekóder (nem hiszem, hogy lesz ilyen, vagy ha mégis, akkor horribilis áron), akkor az a megoldás.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#282) Gambit válasza Trak (#281) üzenetére


Gambit
őstag

Akkor a legjobb az lesz, ha szerzek egy simát, de jó minőségűt. Köszi a segítséget!

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#283) Trak válasza Gambit (#282) üzenetére


Trak
addikt

Az is egy megoldás:)
Ha minőségit akarsz, akkor ajánlom a Sennheisert.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#284) X@b3e


X@b3e
addikt

#276 :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#285) Allien válasza Gambit (#280) üzenetére


Allien
veterán

Azt nem tudom, pontossan miről is beszélünk.:B Ha S/PDIF kimenet van, ami nem optikai, hanem egy kör alaku több érintkezős csatlakozó, akkor elvileg rámegy, mert a füleseknek is ilyen van, az erősitő után! csak az a kérdés, hogy ebben az esetben a gépedben van-e az erősitő, mert anélkül nem nagyon fog szólni, szerintem!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#286) Gambit válasza Trak (#283) üzenetére


Gambit
őstag

Sennheiser PC150? Az jó darab?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#287) Allien válasza X@b3e (#284) üzenetére


Allien
veterán

Szerintem, az a jobb, amelyiket éppen kapni! Én azért vettem az Ozaki PH007-t, mert olcsóbb volt, mint a Zalman, és ránézésre nem lenne roszabb, szvsz. Ha nem az utolsót kaptam volna.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#288) Gambit válasza Allien (#285) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem a gépben nincs erősítő. De akkor te azt mondod, hogy a füleshez kapott erősítővel már menne az 5.1? Mondtam, hogy a notin csak 2 jack csati van, egy a mikrofonnak, egy a fülesnek.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#289) Trak válasza Gambit (#286) üzenetére


Trak
addikt

Azt nem ismerem, kérdezz vlamelyik fülhallgatós topikban.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#290) Gambit válasza Trak (#289) üzenetére


Gambit
őstag

Hogy ez nekem nem jutott eszembe... Bővebben: link ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#291) Trak válasza Gambit (#290) üzenetére


Trak
addikt

:D
Jólvanna, honnan kellett volna tudnom:U
Ha Sennheiser, akkor rossz már nagyon nem lehet. Nekem egy HD 497 van, ez 10k körül volt, és nem cserélném el semmire (Najó 1-2 dologra mégis, de azok jóval drágábbak).
A négyessel kezdődő sorozat állítólag mind jó, de ez a 150 sem lehet rossz.

Itt van pár termék:
Bővebben: link

Rákerestem a PC-150-re, egyáltalán nem tűnik rossznak. Ha korábban ismertem volna, lehet hogy ilyet veszek:)
Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#292) Gambit válasza Trak (#291) üzenetére


Gambit
őstag

Nagyon köszi a segítséget! ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#293) DaR


DaR
csendes tag

Üdv mindeki

Mivel nem válaszoltatok ujra megkérdezem :))

szerintetek melyiket vegyem Zalman vagy Genius HP-5.1? :F

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#294) X@b3e válasza DaR (#293) üzenetére


X@b3e
addikt

Zalman komolyabbnak t. Én még a Zalman vs Ozakira lennél kíváncsiűnik

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#295) DaR


DaR
csendes tag

Üdv Mindenki

9kor megveszem a geniust majd írok róla egy kis tesztet ha érdekel valakit :))

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#296) DaR


DaR
csendes tag

Szokás szerint jól beszívtam a KékHallal! oda megyek nyitásra.....
és naná hogy közlik velem hogy nincs....
Bár már megszoktam ezeknek mindig az nincs ami nekem kell......
:(:(:(
Közlik menjek vissza Csütörtökön! mondom nekem ma kell :))
A válasz: Sajnáljuk.....:F
na majd ha meglesz akkor írok róla

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#297) Allien válasza DaR (#296) üzenetére


Allien
veterán

Hát, ez csak természetes! Már az, hogy a kiszemelt cucc NEM kapható éppen. Ezért KELL mindig elötte telefonálni, mennyiségre rákérdezni, és az eladó nevét megjegyezni, aztán ha nincsen, lehet a panaszkönyvbe írkálni!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#298) X@b3e válasza Allien (#287) üzenetére


X@b3e
addikt

De mindkettöt be tudom szerezni:O
Csak a Zalmanhoz nagyobb bizalmam van, de itt sokan az Ozát dícsérik, ezért kérdem, hogy az miben lenne jobb

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#299) DaR válasza Allien (#297) üzenetére


DaR
csendes tag

Igazad van mostmár azt fogom tenni :))
de ez akkor is nagy szemétség..... de ha csütörtökön se lesz akkor jaj nekik :D

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#300) Allien válasza X@b3e (#298) üzenetére


Allien
veterán

Hát, szerezd be mind kettőt, próbáld ki, és az egyiket olcsóbban add el.:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.