Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) torma1981 válasza Meklod (#17000) üzenetére


torma1981
veterán

Igen egyet értek. Nem mondom,hogy nincs igazad. Még nem volt szerencsém kipróbálni egy jó hangkártyát+ egy jobb analóg fülest. Nekem egy Logi G35-van. Azzal elégedett vagyok. Szépen szól,jó a térhatása. De pl próbáltam a Cloud II-tőt annak nem volt ilyen jó a térhatás. Szépen szólt,jobb zenére,de pl filmeknél mintha kisebb lett volna a tér. Lehet csak nekem. Szubjektív a dolog. De azért kipróbálnék egy komolyabb fülest,hangkártyát azzal milyen. De hát hogyan? :( Nem lehet csak úgy kölcsönkéregetni és tesztelni.
De pl az USB-s előnye a hordozhatóság. Főleg ha nem egybe van mint a G35-nél hanem adapterrel mint a Cloud II-nél. Viszont nagyon kényelmes a Cloud. Alig van súlya. A G35 súlyosabb darab,meg nem olyan kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#17002) emperorka


emperorka
tag

Sziasztok

Szeretném karácsonyra meglepni magam egy minőségi fülessel. HyperX Cloud és a LOGITECH G430 között vacillálok, még árban is megegyeznek. Hangkártyám egy asus xonar u5-ös.

(#17003) DokiBaxxi válasza DokiBaxxi (#16993) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Na, megnéztem és egy Creative SB Audigy 2 van a gépben. Valami javaslat fejhallgatóra? :R

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#17004) Skilly válasza emperorka (#17002) üzenetére


Skilly
aktív tag

Csak a Cloud I! Foleg, hogy van egy jo xonar u5 kartyad. En nekem is a Cloud I van egy xonar u3 tarsasagaban. Nem fogod megbanni! Jobb, mint a G430. ;)

swagger55: Neked is csak a Cloud I-et ajanlom a listadbol.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#17005) emperorka válasza Skilly (#17004) üzenetére


emperorka
tag

Én is a Cloud felé hajlottam, kicsit minőségibbnek tűnik. Csak ugye a G430 7.1-es, még a a Hyperx sima stereo és mind a kettőről szinte csak jókat olvastam. Na mindegy köszi a segítséget :R

(#17006) Skilly válasza emperorka (#17005) üzenetére


Skilly
aktív tag

Nem akarok helyetted donteni, de nem banod meg a Cloud-ot. Nekem a G430 gyengebb kivitel anyagban, ahogy fogdostam. Ettol fuggetlen nem rossz, sokan hasznaljak itt a forumtarsak.

HyperX

(#17007) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy minőségi fülest ami az alábbi kritériumoknak megfelel és ebben kérném a segítségeteket. :R

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene, film, játék (a sok mély előny)
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
40-60
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Lehet mindkettő, igazából egy vezeték nélkülinek jobban örülnék csak azonos árszinten egy vezetékesnek jobb hangminősége lesz
(4) Circumaural vagy supraaural?
Mindenképp circumaural fejhallgatót szeretnék, a fülem semennyire sem bírja, ha azon támaszkodik a párna
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Lényegtelen
(6) Milyen hangzást vársz?
Virtuál hangzású is lehet, de ha stereo-ból tudok egy jót mondani az is megfelel
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack és USB is lehet (USB jobb lenne az integrált kártya miatt)
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya, gép az adatlapomon (integráltak között elvileg korrekt, de szerintem teljesen átlagos)
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
Semmi csillámpónis elvárásom nincs... :))

Az alábbi füleseim voltak:
-Volt Roccat Kave-em ami egy borzadály volt, hangzásra és minőségre is.
-Razer Tiamat 2.2 ami a mindenki által hirdetett brutális mélyeket nem igazán tudta produkálni, volt benne mély, de messze nem az amit mindenki mond.
-Genius Cavimanus HS-G700V amit jelenleg is használok, meglepő de a rezgetős fícsör nagyon bejön, nagyon sokat hozzáad a hangzáshoz.

61-ért már Tiamat 7.1 is van, de látva a Razer Tiamat 2.2-őt, félek csalódnék benne és plusz hangkártyát nem szeretnék venni, az integrálttal használnám.
A plusz hangkártya max a keretbe belefoglalva jöhet szóba és az is csak külső USB-s lehet. :)

Ami fontos, hogy nagyon szeretem az erőteljes telt mélyeket, szóval a Strix széria nem nekem való.

[ Szerkesztve ]

(#17008) deny330


deny330
aktív tag

Siberia V200-ról tud / olvasott valaki valami véleményt, esetleg tesztet? Szerintem nagyon jó desingje van. :))

[ Szerkesztve ]

(#17009) sting2 válasza Daffchy (#17007) üzenetére


sting2
addikt

Philips Fidelio X2 ...
Megdöbbentő finomságú és minőségű szub tartománnyal bír.
Pontos - gyors - precíz.
Olyat szól mint egy zárt, csak ez nyitott - annak minden jóságával.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#17010) torma1981 válasza sting2 (#17009) üzenetére


torma1981
veterán

Tényleg minőségi cucc? Nem kell hozzá komolyabb erősítő ami ki tudja hajtani?

(#17011) CsonkaImo válasza deny330 (#17008) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Siberia V2, új design-nal. Akkor ezek szerint ők is érzik, hogy nem lett olyan jó a V3. Visszanyúltak az elődhöz.

(#17012) sting2 válasza torma1981 (#17010) üzenetére


sting2
addikt

Denon 3805 - ről is vígan táncol.
Denon DA 300 Usb is vitte rendesen.
A Headflow pedig jól megkergette...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#17013) Meklod válasza sting2 (#17012) üzenetére


Meklod
tag

Csak az a baj,hogy neki integrált hangkártyája van és ha kell vennie hangkártyát is,már jóval túlmegy a keretén... :U

(#17014) Daffchy válasza sting2 (#17009) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm, de ez egy százezres füles és egy helyen kapható mindössze az országban. :R

A keret 40-60.000 Ft, de nem feltétlenül kell mindet elkölteni.

Tudnátok ajánlani ebben a kategóriában néhány fülest, hogy dönteni is lehessen? :R

(#17015) Meklod válasza Daffchy (#17007) üzenetére


Meklod
tag

Szia!

Hangkártyából tudom ajánlani a Xonar U7-et. Van itt pár embernek a fórumon és nagyon meg vagyunk elégedve vele.
Mivel nem kell mikrofon,így javaslom felejtsd el a gamer fejhallgatókat és nézz valami jó Hifi fülest!
Itt szerintem jobban tudnak segíteni: [link]

(#17016) Daffchy válasza Meklod (#17015) üzenetére


Daffchy
őstag

Szia!

Köszi a választ! :R A Xonar U7-essel rég óta szemezgetek, USB-ből (alacsonyabb árkat.) nincs nagy választék.

A legegyszerűbb egy USB-s fejhallgató lenne, egy olyan mint a jelenlegi Genius csak komolyabb kivitel.

Ilyesmit nem tudtok ajánlani?

Ettől függetlenül rákérdezek másik topic-ban is, hogy valami stereo fejest tudnának e ajánlani.

(#17017) janototh


janototh
csendes tag

Valakinek esetleges saját tapasztalata, véleménye a Tritton Pro+ -ról? Már lassacskán csak ideér, és teljes extázisba vagyok tőle :DD
Előre is köszi.

(#17018) deny330 válasza CsonkaImo (#17011) üzenetére


deny330
aktív tag

Az ára ahhoz képest 60-70$ körül van. Ha nem Cloud fülesem lenne, valószínűleg ilyet vennék. Köszi a gyors infót! :) :R

(#17019) Meklod válasza Daffchy (#17016) üzenetére


Meklod
tag

Nemigazán ide tartozik,mert nem gamer,de van most nálam egy JVC mr77x " hifi fejhallgató és elég szép mélyeket produkál bejáratás után.

Magas és közép tartományok is tűrhetőek,de a "mély" az amiben jeleskedik,lehet tetszene neked.

Ára se vészes (23k) ,keretedbe belefér egy xonar u7-el és még telefonhoz,tablethez is tudod használni a beépített kapcsoló miatt.

Nézz utána esetleg,hátha.... :)

[ Szerkesztve ]

(#17020) dragon1984


dragon1984
csendes tag

Sziasztok!

Új fejhallgató vásárlására adom a fejem és ebben kérném a segítségeteket.

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék, Skype/Teamspeak, zenehallgatás.
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
35000Ft
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes
Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos, de elég ha csak annyit tud, ami a Teamspeakhez elég.
Milyen hangzást vársz?
A játékok miatt jó lenne egy 5.1/7.1.
Milyen csatlakozású legyen?
Nem szempont, bár az 5.1/7.1 miatt jobb lenne egy USB-s.
Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Egy GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 5 alaplapra integrált Realtek ALC1150.
Egyéb
Legyen mikrofon némító gomb, meg jó lenne egy külön hangerőszabályzó is, ami a füles hangerejét állítja és nem a Windows-ét.

Köszönöm a segítségeteket!

(#17021) CsonkaImo válasza dragon1984 (#17020) üzenetére


CsonkaImo
addikt

HyperX Cloud. Nyugodtan rábízhatod az alaplapra.

[ Szerkesztve ]

(#17022) dragon1984 válasza CsonkaImo (#17021) üzenetére


dragon1984
csendes tag

Köszönöm a választ CsonkaImo!
A Cloud 1-re vagy a 2-re gondoltál.
A Cloud 2 tudja a virtual 7.1-t, viszont az USB-s és a tesztek/fórumok alapján nem tudtam eldönteni, hogy mennyire is jó a 7.1. Egyik helyen azt írják, hogy jó, a másik helyen, meg, hogy nem jó, nem ér semmit, ...

(#17023) DLcD


DLcD
csendes tag

Steelseries Raw Prism -ről mi a véleményetek? :))

(#17024) janototh válasza DLcD (#17023) üzenetére


janototh
csendes tag

Ismerősi visszajelzések alapján mondhatom hogy eléggé jó kis cucc.
Viszont a méret állításánál eléggé törékeny, legtöbb esetben legyengülnek, és 1 éven belül megy rá a cseregari.

Ahogy látom le van árazva, ha azért kérdezed, akkor szerintem megérné megvenni :)

(#17025) pulutodurumo válasza dragon1984 (#17022) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Cloud első generáció is jó. Úgyis csak virtuális térhangzást csinál a 2 USB hangártyája. Ha a tied is tudja, felesleges.

Szerény véleményem szerint pedig: sztereó beállítás (fejhallgató) windowsban és játékban is. Ha jó a játék hangja, akkor szépen kiadja a térhangzást. Végül is két fül, két hangszóró,a többi a software dolga.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17026) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

megérkezett a HyperX Cloud fülesem.
Az normális, hogy ha nem megy semmi akkor bekapcsolt állapotban a jobb oldalon bizonyos időközönként egy pattogó hangot hallok, illetve ha halkan nézek filmet akkor is előjön ez.
Lehetséges, hogy valami beállítási probléma lehet? Driver tudtommal nincs hozzá.

Szerk: Úgy veszem észre csak akkor jelentkezik ez a probléma, ha a hangfalakhoz tartozó hangszabályozóba dugom, ha az alaplapra akkor nincs semmi alapzaj és pattogás, viszont elég macerás, hogy mindig hátul kibe-kell dugnom őket attól függően, hogy melyiket használnám.
Egy külső usb hangkártya tudna ezen javítani? Ott úgy látom a képeken van elég bemenet mindkettőnek.

[ Szerkesztve ]

(#17027) CsonkaImo válasza Anubris (#17026) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen segítene. Akkor a hangkártya driver-éből tudnád állítani, hogy melyik szóljon. Persze olyat kell választani, amin van külön fejhallgató kimenet.

(#17028) sanyek2


sanyek2
senior tag

Hello Mindenki!

Először is boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Fülesre szeretnék tippet, hogy CSGO-hoz mit ajánlatok?

-Alaplapi hangkártyával használnám, Asrock Z87 Extreme4
- 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC1150 Audio Codec)
Premium Blu-ray audio support
Supports Purity Sound™
115dB SNR DAC with differential amplifier
TI® NE5532 Premium Headset Amplifier (Supports up to 600 ohm headsets)
Direct Drive Technology
EMI shielding cover
PCB isolate shielding
Supports DTS Connect

-Nem tudom, USB-s vagy Jack dugós-e a jobb, ezt rátok bízom. USB csati van elég.
-Mikrofonos kell egyértelműen, lehetőleg olyan ami kábelre van szerelve. Nem szeretem mikor a pofámba lóg.
-Egyértelműen vezetékes kell.
-Határozottam circumaural!!!
-Milyen hangzást várok? Azt hogy a pálya másik végéról kiszúrjam ha valaki elsüt egy fegyvert :D
Ebből eredően gondolom zárt hangszórós a nyerő.
-Kinézet....
Fekete-fehér kombó, vagy fekete, vagy fehér, ha világít, akkor az gyenge legyen, és kék vagy fehér.
Jobb ha nem világít. A szemem sarkából minden apró fényt észreveszek. Ha a fara világít, egyből odanézek.
-25-30e között gondolkozok.
-Ja és NEM veszek Thermaltake márkát!!! :D
-Kábelhossz nem különösebben fontos, a gép jobb oldalamon figyel az asztalon.

(#17029) CsonkaImo válasza sanyek2 (#17028) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szerintem ez tetszeni fog (nem muszáj innen rendelni, csak ezt találtam gyorsan). A mikrofon levehető, így olyat raksz a kábelra amilyet szeretnél.

(#17030) sanyek2 válasza CsonkaImo (#17029) üzenetére


sanyek2
senior tag

Határozottan ráéreztél!
Nagyon dekoratív, és elegáns a varrott bőr szerintem, és ebben a fekete-fehér kivitelbe méginkább!
Igaz, nem igazi, de akkor is.
Az meg hogy a kingmax csúcsmárkájáról van szó, még jobb.
Mielőtt még megrendelném, volna-e más alternatíva?
Csak a tájékozódás végett.

(#17031) CsonkaImo válasza sanyek2 (#17030) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ebben az árkategóriában nincs jobb.

(#17032) torma1981 válasza sanyek2 (#17030) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem volt. Nagyon kényelmes füles. Könnyű,minőségi anyagokból.

(#17033) sanyek2 válasza CsonkaImo (#17031) üzenetére


sanyek2
senior tag

Már rendelem is! :D :C
Köszönöm!

(#17032) torma1981: Nem lennék szkeptikus,ha elárulnád melyikről van szó :P ;)

(#17034) torma1981 válasza sanyek2 (#17033) üzenetére


torma1981
veterán

Cloud amit ajánlottak. :D

(#17035) ProdiG


ProdiG
tag

Sziasztok!

Játékra szeretnék lehetőleg 5.1/7.1 fülest.
Alaplapi integrált hangkártyám van: Realtek® ALC1150 8 csatornás nagyfelbontású hangkodek
- Támogatott funkciók: Bedugott csatlakozók felismerése, Több folyam egyidejű lejátszása (multi-streaming) , az előlapi csatlakozók funkciójának átváltása
Audiojellemző :
- 192 KHz-es/24 bit abszolút hangmagasságú True BD, veszteség nélküli hang
- Optikai S/PDIF kimeneti csatlakozó hátul
- BD audioréteg tartalomvédelem
- Kiváló minőségű, 112 dB jel-zaj arányú (SNR) sztereo visszajátszás (a hátsó vonali kimeneten) és 104 dB SNR-es felvételi bemenet (vonali bemenet)

Aprón találtam egy Roccat Kave XTD 5.1-es fejhallgatót,jó áron. Valakinek van tapasztalata ezzel a fülessel? Előre is köszönöm!

(#17036) bombibmw válasza sanyek2 (#17033) üzenetére


bombibmw
veterán

Arra figyelj, hogy a fehérre csak 1 év a gari, a pirosra pedig 2 év!
Valahol viszont 2 év jár a fehérre is, inkább onnan vedd! [link]
[link]
Itt 5 év jár a pirosra. :Y

[ Szerkesztve ]

(#17037) CsonkaImo válasza bombibmw (#17036) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Kingston-nak van hazai képviselete, szóval nem probléma. Amennyit a gyártó hivatalosan vállal, addig lehet érvényesítheti. Lényegtelen, hogy a kisker mennyit ír ki. Egyébként is a Kingston support-ja példás, csak kell egy kis angol a kapcsolta felvételhez. Bár nekem pl. magyarul írtak vissza :C

(#17038) bombibmw válasza CsonkaImo (#17037) üzenetére


bombibmw
veterán

Tehát 5 évig tudom érvényesíteni a garanciát?
Ezt nem is tudtam.
Jó dolog. :)

(#17039) sanyek2 válasza bombibmw (#17036) üzenetére


sanyek2
senior tag

Köszönöm az útbaigazítást!
Már megrendeltem. Igaz hogy ezt nem néztem, viszont szerencsére 2 éves a gari így utólag megnézve. :)
A piros semmilyen eszközömhöz nem passzol. :)
Azért pacsi, hogy ilyen alapos vagy! :C :R

(#17040) emperorka


emperorka
tag

Hát srácok ma kaptam meg a Cloud I -emet, már a dobozán is látszik hogy ez nem egy gagyi füles, mint amiket eddig vettem. Egyszerűen fantasztikusan szól, gondoltam hogy jó lesz, de hogy ennyire köröket ver mindenre amit eddig használtam azt nem gondoltam volna. Már csak az a kérdés hogy meddig fogja bírni, nálam egy év alatt az összes fejhallgatóm megadta magát, remélem ez tovább fogja húzni.

(#17041) spanglee001


spanglee001
addikt

valakinek van itt strix true 7.1 fejese?
lejárt a gari a tiamatról és gondoltam kipróbálok mást is, meg meguntam, hogy a xonar u7 többórás játék után hangbemenet váltáskor befagy és restart kell. Ez meg plugand play, már a dsp is tetszett csak a kevés mély miatt nem maradt, de ez reál is és van a kezelőn baszus állító poti :DDD szoftveresen lehet ezen javítani még esetleg? vagy amennyit tudok állitani a kis dobozon annyival van annyi :F

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#17042) CsonkaImo válasza spanglee001 (#17041) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Az a Windows hülyesége lesz. Már 8.1 óta csinálja nekem is, pedig Creative kártyám van. Vagy marha lassan képes váltani, vagy pedig teljesen megfagy. Friss indításnál probléma nélkül tudok váltani, de ahogy telik az idő... Szóval nem a hangkártya hibája.

(#17043) spanglee001 válasza CsonkaImo (#17042) üzenetére


spanglee001
addikt

igen nálam is pontosan így megy :F
viszont a strix 7.1 nél nincs szoftver és szerintem ez megoldaná a problémát.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#17044) gergiboy07


gergiboy07
csendes tag

Hali!
Gyors kérdés: Turtle Beach Stealth 400 ajánlható cucc

Az önbizalom a siker első titka

(#17045) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy adott egy fejhallgató sony mdrzx 110apb, ez egy mikrofonos,belépő szintű füles,telefonokhoz,mp3 lejátszókhoz. De én pc-re akarom kötni,így szét kellene szedni a mikrofon és az audio jeleit hogy rá tudjam kötni a gépre. Ez megoldható vmi plussz csatlakozóval,kábellel? Köszi

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#17046) janototh válasza Mister X (#17045) üzenetére


janototh
csendes tag

Mic Y splitter-re keress rá (2 male) :)
Szerintem erre gondoltál

[ Szerkesztve ]

(#17047) Mister X válasza janototh (#17046) üzenetére


Mister X
tag

Na valami ilyesmire gondoltam. Szuper :) köszi !

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#17048) Anubris válasza CsonkaImo (#17027) üzenetére


Anubris
őstag

Köszi szépen. Úgy néz ki külső USB-s hangkari helyett egy Sound Blaster Zx lesz, mert azt találtam most jó áron. Elvileg van hozzá egy kis modul amire ráköthetem a fülest.
Kíváncsi vagyok, hogy hangzásban lesz-e bármiféle pozitív változás az integrált hangkártyához képest. Bár már így is nagyon megvagyok elégedve ezzel a Coud fülessel. :)

[ Szerkesztve ]

(#17049) dragon1984 válasza bombibmw (#17036) üzenetére


dragon1984
csendes tag

Sziasztok!

Utánakérdeztem az 5 év garanciának és kiderült, hogy az csak egy hiba volt.
Ugyanúgy 2 év garancia van a feketére, mint máshol. :D :D

(#17050) Edem05 válasza Anubris (#17048) üzenetére


Edem05
őstag

Érdekelne, hogy hol találtad és mennyiért a Sound Blaster Zx-et. Belinkelnéd az oldalt légyszíves. :) Én is hangkártyát keresek, Sennheiser G4ME ONE-hoz. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.