Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok

LOGITECH -G633 - at be kell valahol kapcsolni? Bedugtam az usb-re de nem ismeri fel. Nem jelenik meg a logi programban. A G35-öt rögtön felismeri.

(#18002) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Tudnátok pár tippet adni?

1. Játék és Zene.
2. Olyan 20k
3. Ha van jó vez. nélküli ennyiért akkor jöhet, de inkább vezetékes párti vagyok.
4. Supra inkább
5. Mikrofonos
6. Sztereo
7. Mindegy
8. Egyelőre alaplapi Realtek® ALC892 8-Channel High Definition Audio CODEC
9. Nem vagyok a Gamer cuccok elkötelezett híve.

Előre is kőszi.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#18003) CsonkaImo válasza Xaels (#18002) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szia!

Ha később lesz hangkártya, akkor HyperX Cloud I. 20-22K körül lehet kapni, zenére és játékra is kiváló.

(#18004) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Konkrét típusról szeretném megkérdezni a véleményeteket, így a kérdéseket most kihagynám.
1. TRUST 20407 GXT 363 Bass Vibration 7.1 gaming headset
Van-e olyan jó tényleg, mint amilyennek írják, esetleg próbálta-e már vki az itt lévők közül?

2. Sennheiser PC 330 vagy PC 333D

Eddig egy Trust mikrofonos fejhallgatót használtam, nem volt vele gondom, de sajnos megadta magát. Ezért kezdtem keresgélni. Tegnap este a játékhoz - leginkább erre kell - egy régi mp3 lejátszóhoz vett Sennheiser fülest dugtam a gépbe és azt gondoltam addig, hogy a Trust-nak nagyon kellemes, jó hangja volt. Hát a Sennheiser ég és föld hozzá képest, hihetetlen, pedig csak egy kis fülre akaszthatós fülesről van szó. Szal ezért elgondolkodtam a Sennheiseren. DE!
Van nekem otthon egy LogiLink UA0078-as virtuál 7.1 USB-s hangkártyám, amin keresztül használnám a fülest. Kérdésem annyi a két Sennheiserrel kapcsolatban, hogy a PC 330-at tudnám használni ezzel a hangkarival és lenne élvezhető 7.1 vagy ezt csak a saját hangkaris megoldásával tudom igazán élvezni és akkor a PC 333D a befutó!?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, tanácsokat, segítséget! :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#18005) d1abLo válasza jano_77 (#18004) üzenetére


d1abLo
senior tag

Ha ennyit rá szánsz akkor neked is inkább a hyperx cloudot lenne érdemes venni.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#18006) jano_77 válasza d1abLo (#18005) üzenetére


jano_77
nagyúr

Játékra mi az ajánlott a zárt vagy nyitott füles?
Azért kérdezem mert az ipon oldalán a füles kapcsán tett kommentárok között irta vki, hogy mivel a hypex cloud zárt játék esetén jobb lehet a sennheiser sennheiser nyitott kialakitása?!
Hangzásban van olyan jó ez a cloud mint a sennheiser? Utóbbi van - igaz nem gamer - tudom, hogy nagyon jól és szépen szól.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#18007) d1abLo válasza jano_77 (#18006) üzenetére


d1abLo
senior tag

Simán van olyan jó, a két említettől jobb is szerintem.
van nekem 1 eladó :))

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#18008) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni 2db fülest játékhoz, mert amiket most használunk azok nem kifejezetten jók, de legalább nagyon kényelmetlenek :)

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék, TS3, zene (nem vagyunk hűde audiofilek, de ha lehet ne dobozhangon szóljon).
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10-20.000.- / db
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes tökéletes lesz.
(4) Circumaural vagy supraaural?
A lényeg, hogy kényelmes legyen, ne nyomja szét a fület.
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos mindenképp.
(6) Milyen hangzást vársz?
Stereo, virtual 7.1, real 5.1, real 7.1. --> itt is a kategóriában elvárhatót szeretnénk.
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack / USB --> amelyik jobb erre a felhasználásra.
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Alaplapi az asztalin, és egy ASUS G751-es laptop.
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Annyi az extra igény, hogy kényelmes legyen a kialakítás, és bírja 1-2-3 évig. Az eddigiek vagy szétnyomták vagy kidörzsölték a füleinket, és némelyik szét is tört pár hónap használat után (párom néha fél fülre veszi csak fel), illetve a kábel se a legrosszabb anyagoból legyen (volt már rá példa, hogy feltekeredett kb magától, és sehogyse tudtuk megcsinálni)

(#18009) crom47


crom47
csendes újonc

Sziasztok !
Pár hete használom a HyperX Cloud I-es fülesem , amivel nagyon meg vagyok elégedve !
Egyik ismerősöm arra biztat, hogy vegyek hozzá egy Creative Sound Blaster Z OEM hangkártyát .
Jelenleg az MSI 970-es alaplapom integrált hangkártyájával használom .
4 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban :
1. Tényleg annyival jobb a hangzása mint az alaplapié ?
2. Elég az OEM ? (mikrofonra nincs szükségem )
3. Ez a hangkártya kezeli az 5.1-es hangfalrendszert is ?
4. Jól látom , hogy az 5.1-nek és a fülesnek külön megvannak a a csatlakozói ?
Előre is köszönöm a segítséget !

(#18010) d1abLo válasza crom47 (#18009) üzenetére


d1abLo
senior tag

Szia
Pont ma kaptam meg az ugyanilyen hangkártyámat. Sajnos a clouddal már nem tudtam tesztelni. Nekem cloud 2 volt és a hangkártya megérkezéséig annak az usb kártyáját használtam. Ma betettem azt a kártyát és ÉG és FÖLD. Nagyon jó, nagyon meg vagyok vele elégedve simán megér ennyi pénzt.

Most egy Beyerdynamic MMX300-at hajtok nagyon kellett hozzá ez a kártya. Sajnos mint irtam már nem tudtam a clouddal is kipróbálni de szerintem hasonló a helyzet ott is.

Az OEM verzió elég. Bár ez azért nem olcsókategóriás alaplap, azért mindképp ajánlom legeslegrosszabb esetben visszaküldöd, de mint írtam nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#18011) Drenadar válasza d1abLo (#18010) üzenetére


Drenadar
veterán

Jól látom, hogy erre a hangkártyára rá lehet dugni egyszerre egy 5.1-es hangfalrendszert és egy fülest+mikrofont?

(#18012) d1abLo válasza Drenadar (#18011) üzenetére


d1abLo
senior tag

Ha 3 jackes akkor igen befér még mellé a füles. 4 jack van rajta +1 a mikrofonnak

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#18013) crom47 válasza d1abLo (#18010) üzenetére


crom47
csendes újonc

Köszi a segítséget !
Megpróbálkozom a kártyával .

(#18014) CsonkaImo válasza Drenadar (#18011) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Jól látod! :K

(#18015) Drenadar válasza CsonkaImo (#18014) üzenetére


Drenadar
veterán

köszi mindenkinek!

Kicsit szkeptikus vagyok, hogy mennyivel lesz jobb a hang, vagy mennyivel lesz "hangosabb" a mikrofon, vagy hogy mennyire tanult meg a creative drivert írni... de bekockáztatok egy rendes Z verziót fizu után...

(#18016) CsonkaImo válasza Drenadar (#18015) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Az attól függ, hogy mi a jelenlegi forrásod. Az alaplapi hangvezérlőnél jelentősen jobb lesz hangminőségben és hangerőben. A mikrofon hangereje nem fog változni, talán egy kicsit tisztább lesz, viszont tudod boost-olni, csak akkor az alapzaj mértéke is nő. A legfrissebb driver tökéletes nálam Win 10 alatt, de az előzőekkel sem volt eget rengető problémám.

(#18017) Drenadar válasza CsonkaImo (#18016) üzenetére


Drenadar
veterán

Sennheiser Game One a forrás(mikrofonra gondolva) Eddig 2 itthoni mikrofont próbáltam ki, mindkettőre azt mondták a másik végen, hogy halk... a boost sokat ront a hangminőségen, ezért nem is szívesen használom... :(

(#18018) CsonkaImo válasza Drenadar (#18017) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Van lehetőség zajcsökkentésre a Z driverében, csak eléggé robothangod lesz tőle. Én +10dB boost-ot használok (zajcsökkentés nélkül), így még nincs zaj és a hangerő is elegendő. A forrást arra értettem, amiről hallgatod/használod a Game One-t.

(#18019) Drenadar válasza CsonkaImo (#18018) üzenetére


Drenadar
veterán

Asrock z97 fatality alaplapom van és eddig integráltról ment.
Ha jól tudom ebben is az általános realtek audio van. (De legalább itt nincs alap zúgás)

(#18020) CsonkaImo válasza Drenadar (#18019) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ennél jelentősen jobb lesz a Z. :)

(#18021) sas55


sas55
aktív tag

Üdv Hyperx Cloud ha a vezeték megtört és kontakt hibás lett vonatkozik rá a garancia? Mozgatni kell a vezetéket :W

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#18022) blountex válasza CsonkaImo (#18020) üzenetére


blountex
senior tag

Mi a helyzet ezzel kapcsolatban?
Z-től jelentősebben jobban néz ki, és szerintem van legalább olyan jó, ha nem jobb.

(#18023) CsonkaImo válasza blountex (#18022) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem hallottam még, de hangkártyáknál a kinézet mellékes (és relatív, mert szerintem bűn ronda). Specifikációkban szinte megegyeznek. A Creative támogatja a Dolby DTS-t és ASIO-t, a Soar meg 7.1-es. A többi csak próba után derülne ki.

(#18021) sas55: Meg kell próbálni mindenképp a garanciális ügyintézést, veszteni valód nincs. Elvileg nem tatozik bele, de nem szoktak rajta problémázni.

[ Szerkesztve ]

(#18024) bombibmw válasza sas55 (#18021) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerinrem, ha nem látszik rajta külsérelmi nyom, akkor le kell, hogy garizzák.

(#18025) sas55 válasza bombibmw (#18024) üzenetére


sas55
aktív tag

Olyan mint újkorában nem látszik semmi csak gyerek szólt "apa valami nagyon recseg" és valóban a baloldala kihagy. Közben elértem az Edigitalt keddre küldik érte a futárt.
Köszi

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#18026) smatyi


smatyi
csendes tag

Sziasztok!

30eFt környékén milyen gamer fülest tudnátok ajánlani?
A következőket néztem de nemtudok dönteni:
Siberia V3,Kraken Pro 2015,HyperX Cloud II,Razer Tiamat Expert 2.2,Asus Strix DSP,Razer Kraken 7.1 Chroma,Cooler Master Storm Sirus
Tudom elég hosszú a lista de ezeket tüntek "jó lehetőségeknek".
:R

(#18027) pulutodurumo válasza smatyi (#18026) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Egy szavazat a Cloudra. De ha van jobb hangkártyád, lehet az első generációs is. A kettes USB-s cucca nem éri meg a felárat.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18028) d1abLo válasza smatyi (#18026) üzenetére


d1abLo
senior tag

Razerek felejtősek. A felsoroltak közül inkább a cloud.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#18029) kalozhun100 válasza pulutodurumo (#18027) üzenetére


kalozhun100
őstag

Cloud 2 usb-s hangkártyája külön van?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#18030) d1abLo válasza kalozhun100 (#18029) üzenetére


d1abLo
senior tag

boltban nem kapható külön ha ez a kérdés. ha úgy viszont hogy külön kell rá csatlakoztatni akkor igen.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#18031) kalozhun100 válasza d1abLo (#18030) üzenetére


kalozhun100
őstag

Utóbbi. Köszi

Samsung Galaxy S7 Edge

(#18032) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Gondolkodom egy 5.1-es fejhallgatón Xbox One-hoz.
Szerencsére mellém tudom rakni a One-t, szóval szóba jöhetne optikaival szerelt fejhallgató.
Mikor még PC-n játszottunk sokat egy Speedlink Medusa 5.1-gyel játszottam sokat, de ezt sajnos nem ismeri fel a One. Nekem a Medusa is nagyon jó volt játékhoz.
Mik a lehetőségek?

(#18033) plgr


plgr
tag

Sziasztok,
elsősorban filmnézéshez keresek 5.1 vagy 7.1 fejhallgatót. A keret 30k, e fölé már csak kivételes esetben mennék.
Jelenleg egy SENNHEISER HD 419-em van, amivel meg is vagyok elégedve, a váltást a térhangzás miatt fontolgatom. Nincs még tapasztalatom ilyen fejhallgatóval, így abban sem vagyok teljesen biztos, hogy megéri egy ilyen beruházás. A videokártyám egy Audigy 4, filmet PC-ről nézek.
Tudok ajánlani erre a célra fejhallgatót?

(#18034) GZB01


GZB01
tag

Sziasztok !
Melyik a jobb a Logitech G430 vagy a sima Hyperx Cloud ?
Szerintem a Cloud az jobb ,de ki tudja ....
Köszi előre !!

(#18035) kalozhun100 válasza GZB01 (#18034) üzenetére


kalozhun100
őstag

Cloud +1

Samsung Galaxy S7 Edge

(#18036) cyberkind válasza GZB01 (#18034) üzenetére


cyberkind
félisten

Pont 430-ról mentem a Cloud-ra, és minden téren bőven jobb.

Paranormal Cocktivity

(#18037) Tesomatee


Tesomatee
tag

Sziasztok!

Egy astro A50 fülest szeretnék javíttatni. Tudnátok ajánlani valakit akit érdemes lenne felkeresni?

Előre is köszönöm :)

(#18038) Tékozló


Tékozló
tag

Sziasztok!

A Cloud II érdekelne leginkább csak játékokra a térhangzás miatt, ill. néha sztereo jack-kel lenne használva telefonnal. A Cloud II-höz nincs semmilyen program ahol lehet állítani a térhangzást, merről milyen erősen szóljon? A G430-nál és a többinél van szoftver, ennél semmi?
Egyébként ez az ajánlott játékokhoz és zenehallgatáshoz, vagy inkább csak a zenéhez?

[ Szerkesztve ]

(#18039) CsonkaImo válasza Tékozló (#18038) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nincs szoftver a Cloud II-höz, teljesen plug and play. A kábelen van egy vezérlő, amin van egy 7.1 gomb, azt bekapcsolva kapsz virtual térhangzást, de nem a legjobb. Zenére és játékra is jó a Cloud, csak kell hozzá egy normális hangkártya, normális térhangzással. Ezért ajánljuk mindig a Cloud I-et.

(#18040) Tékozló válasza CsonkaImo (#18039) üzenetére


Tékozló
tag

Köszönöm a választ!
Akkor melyik lehet max. ilyen árban a legjobb térhangzású, ha nem akarok hangkártyát venni? Egyébként lenne hangkártyám Audigy 2, de ahhoz már a drivereket alig lehet összekaparni új op. rendszerekhez, ill. driver még akad, de a programjáról és a jó beállításairól le kell mondani, ami azért nagy lemondás nekem.

(#18041) CsonkaImo válasza Tékozló (#18040) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Creative Tactic3D Rage még jó választás lehet, vagy Logitech G430.

(#18042) Tékozló válasza CsonkaImo (#18041) üzenetére


Tékozló
tag

Köszönöm, a G430-on gondolkodtam már, még a Ragét is megnézem.

(#18043) Tékozló válasza CsonkaImo (#18041) üzenetére


Tékozló
tag

A wifis Rage is ajánlott, vagy van hátránya a wifinek? Az akksija cserélhető? Egyelőre wifi nélkülit nem találok ebből.

[ Szerkesztve ]

(#18044) CsonkaImo válasza Tékozló (#18043) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Itthon most én sem találok, viszont a Creative honlapjáról 22 ezerért meg tudod rendelni szállítással együtt, VÁM nélkül (EU-n belül küldik), 2 év garanciával. Én már rendeltem tőlük. 10 napot írnak a szállításra, de nekem 4 munkanap alatt kijött (persze ez változó). Alaposan becsomagolják és náluk a legolcsóbb.

(#18045) torma1981 válasza CsonkaImo (#18044) üzenetére


torma1981
veterán

Szia.

És milyen a füles? Térhangzás jó?

(#18046) CsonkaImo válasza torma1981 (#18045) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szia!

Jó a fejhallgató. :K Basszus orientált, jó térhangzással. A mellékelt szoftver igényes és részletesen testre szabható. Igazából egy ráncfelvarrott Tactic3D Sigma.

(#18047) Tékozló válasza CsonkaImo (#18044) üzenetére


Tékozló
tag

Köszönöm, utána nézek! A garanciát hogyan lehet intézni ebben az esetben, és kell valamit fizetni a szállításért?

(#18048) CsonkaImo válasza Tékozló (#18047) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Európai képviselethez kell visszaküldeni, a visszaküldés költségét neked kell állni.

(#18049) Tékozló válasza CsonkaImo (#18048) üzenetére


Tékozló
tag

Nem merek külföldről venni semmit, mert ha bármi bajom van vele, akkor az már bukó is, vagy nagy macera. Lehet, hogy maradok akkor a G430-nál. Az mennyire kompromisszumos elsősorban játékokhoz?

(#18050) CsonkaImo válasza Tékozló (#18049) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hát igen, kell az angol a kapcsolatfelvételhez, meg a szállítási költség is drágább mint Magyarországon belül. Viszont az ügyintézés még így is gyorsabb, ezen a téren sajnos le vagyunk maradva. :)

Jó a G430, ha tetszik akkor veheted nyugodtan. A Logitech Gaming szoftvere is szintén elég jó, részletes beállítási lehetőségekkel. Basszus orientált ez is. Összességében egy közepes szintet megüt a fejes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.