Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

:)

Ideiglenes VOLT!

Valamitől bedugult, nemtom,nem hallottam rá 2 napig, de szinte az őrületbe kergetett ... majdnem kiléptem egy kocsi elé, mert egyszerűen láttam, de bennem volt hogy messze van mert nem hallom ... :(

Aztán 3. nap megszűnt ...

Azt ugye tudjátok hogy fültisztító pálcával TILOS fület tisztítani :)

Hátúlról? Hááát nem volt a legjobb, de jobb volt mint a sima sztereó ... egyszerűen, érezhetően hátúlról jött! Bár lehet hogy csak nekem voltak túl nagy elvárásaim vele! :)

Life is shor...

(#102) Allien


Allien
veterán

Akkorát néztem ezzel a Sb live-al, mint Rozi a moziban. Nem azokkal a színekkel van jelölve, mint a kábeleimen, és a jelölések is röhelyesek, nem lehet rájönni, csak kettőre az ötből, a másik hármon számok vannak. Gondolom, le van írva valahogy egy readme file-ben, de miért nem lett volna egyszerübb normális jelölést használni??? Ráraktam a Kx drivert is, és Wolfikámmal újra lementem a boros (v. sörös) pincébe, tesztelgetni. Sikerült az arányokat elég jól beállítani. Igaz, még így sincsen pont hátulról jövő hang, de sokkal jobb, mint az előző hangkártyával volt. Már ami a térhangzást illeti, mert mást még nem teszteltem. Tehát, akinek van normálisabb hangkártyája, azoknak nyugodt szívvel ajánlható EZ a fejhalgató berezdezés, nem fog nagyot csalódni, ha nem vár 100%-s térhangzást. :C :)) :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#103) RiZool


RiZool
tag

hali!
Én is Ozakit szeretnék venni már meg is rendeltem egy hónapja és aztmondták ,hogy hivnak ha lesz...azóta se hivtak....lehet felhivom mostmár őket hogy mivan......nekem CS-hez kéne és elég jó lenne ha lenne mikrofon is hozzá ezért választom a ozakit valószinüleg...bár ha sokkal jobb a zalman akkor lehetne akár az is meg egy iyeln állómikrofon :) szal nemtudom....mindkettőről jór irtok :)
Allien szerinted ? melyiket vegyem ?:) /amugy nekem sb live 5.1em van/


[Szerkesztve]

(#104) Allien


Allien
veterán

Nem hallgattam még Zalmant, de amit írnak, nem lehet olyan nagy külömbség. Mivel az Ozakiban ott a miki, ezért lényegessen olcsóbb megoldásnak tünik, csak éppen nem kapható. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#105) RiZool


RiZool
tag

hát jah....én is már több mnit egy hónapja várok rá :))de asszem msot elég és veszek egy zalmant ..mikrofon problémát meg majd megoldom máshogy:)..amugy engem az is elgondolkodtatott hogy ozakiról irta vki hogy szarul rakják össze meg stb....meg ezt már sokhelyen olvastam , hogy eléggé rossz anyag szempontjából :) na mindegy...remélem zalmant lehet kapni :) 10kor nyit az üzlet akkro fel is hivom őket :) majd irom a véleményemet ha meglesz :)) csácsá!

(#106) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Én csak azt sajnálom, hogy nem vettem meg az Ozakit, mikor elindítottam a topicot :(

Ugynis a kékhalban láttam vinyóvásárlás közben, még volt egy raklappal :)

Life is shor...

(#107) RiZool


RiZool
tag

na cső all :)
MEgvan a zalman :) hát szerintem kurvajo ...legalább is a régi technicsemhez képest..bár az sima sztereo és vagy 5-6 éves :) kiprobáltam filmnézéshez és szerintem nagyon jól szól...call of duty-t is megnéztem vele meg CS-t is és mindkettőnél hallottam tök jol hogy honnan jön az enemy..meg ahogy a golyok suhannak :)szerintem nagyon megéri..még igy is mikrofon nélkül is:) örülük hogy megvettem..... szerintetek msot installáljam fel ujbol a sblivet? mert emléxem akkro kérdezte hogy 5.1 vagy sima sztereo stb...bár most igy utolag is belehet állitani és én igy álitottam be..egyelőre jonak tünik.....báár volt egy kis gáz ezzel a hangkártyával előbb a center elment és nagyon zugott...vagy rossz a hangkarim vagy valami véletlen volt :) a lényeg hogy nme a fejhalgato hibája :) lehet felteszem megint drivert.......amguy azt hol lehet állitgatni hogy front,center,rear milyen hangosan szoljon ? mert én iylet nemtaláltam....előre is köszi


pápá

(#108) Allien


Allien
veterán

Be lehet azt is állítani, a startmenü, vezérlőpult, hangon keresztül, csak meg kell keresni, de ha jót akarsz, akkor inkább rakd fel a Kx drivert, ingyenessen letölthető, és nagyon jók a beállításai, főleg, van egy teszt része, ahol külön-külön tudod megszólalltatni a hangszorókat. Először rosszul ''kötöttem'' be, mert nem volt megszinezve rendessen a hangkártya kivezetések. De, a teszt segített, no meg a régi stereo fülesem. Most már a center is középről szól. :)))
Az biztostuti, hogy ég, és föld a stereo kontra 5.1. Legalább akkora a külömbség, mint anno a mono-stereo között, de inkább sokkal nagyobb, még így, fülesen keresztül is! MINDENKINEK ajánlom egy ilyen füles beszerzését, függetlenül, hogy melyik tipust választja, nagyon brutális érzés pontossan hallani az irányokat. Szinte vakon le lehet küzdeni az ellenfelet, csak a hangok után menve!!!
:C :)) :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#109) Szőrös  válasza Allien (#108) üzenetére


Szőrös 
veterán

hmm ezt a kx drivert honnét lehet leszedni ? Nekem SB 5.1 és Zalman fülesem van.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#110) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Ez király ... :)

Már csak ezt nem tudom melyik legyen :)

Zalman vagy Ozaki ... főleg hogy Ozakit meg nem kapni :(

Mostmár csak olyan kellene hogy valaki összehasonlítsa a kettőt ...

Az lenne az igazi!

Apropó!

Ti nem tudnátok ezt megoldani? :) Nem tudjátok valahol/valahogy összehasonlítani a kettőt?

Mert pl. Zalmanért nem kellene Pestre mennem ...

[Szerkesztve]

Life is shor...

(#111) RiZool


RiZool
tag

nekem si sblive 5.1 és zalman :)elég jo cska sajna sb livenek nincs vmi jo drivere és mitomén 1-2 oránként reccsen egyet meg iyelnek...meg mp3néha megakad vmiért....borz neked mein driver van fennt? amugy az a kx engem si érdekelne hogy honnan lehet leszedni :)

(#112) Szőrös  válasza RiZool (#111) üzenetére


Szőrös 
veterán

őőő nemtom. még a netről szedtem le. nem túl friss de nemkem nem nagyon reccsen meg mp3 sem akad. Igaz most tettem fel drivert újra mert elötte úgy begerjedt eccerkétcer , hogy szó szerint letéptem fejemről a fülest. Azóta viszont okés.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#113) RiZool


RiZool
tag

http://download.kxproject.lugosoft.com/

innen leszedheted :) én msot teszem fel épp :)

(#114) Szőrös  válasza RiZool (#113) üzenetére


Szőrös 
veterán

kösssszíííííí :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#115) RiZool


RiZool
tag

na feltetem ezt a KX-et és msot vmit nemértek marhára....
szal az van hogy
ha ott elnémitom az első analógot és a hátso analogot meg a középsőt meg a mélynyomot ugyhagyom akkor SEMMIT nemhallok../tehát nemüxik normálisan?/
Ha meg felteszem akkro elvielg az a teszt ami van benne az is nagyábol jonak tünik csak oylan furcsa egy picit....mnitha ugyanaz szolna mnidig... mármint a mélynyomo az jo pl meg a többi is cska oylan furcsa...nemtom :)..a lényeg hogy az miért van hogy ha azt elnémitom akkor a többi is néma ?

(#116) RiZool


RiZool
tag

ok erre rájöttem :) msot már cska zt nem értem ha átálitom movie modra akkor miért kapcsolja ki a mélynyomót ?:) és a direct path az mire jo ?:)

(#117) RiZool


RiZool
tag

de jo most a mikrofonom se müxik :))ami a mási kfejhalgaton van:)) vááááá

(#118) RiZool


RiZool
tag

a mikrofon még mindig nemmüxik:(( vmi 5let?

(#119) Allien


Allien
veterán

Nem tudom, a problémák azért vannak, hogy megoldjad! :))
Én speciel rosszul dugdostam össze azt a 3 jack dugót, és amikor lehalkitottam a fülesemen a hátsó hangokat, akkor csak a bal oldal halkult el, aztán ha az első hangokat, akkor is csak a bal oldal ment el. Nem tudom, hogyan volt összerakva, de egy egyszerü stereo fülessel meghalgattam, melyiket hova kéne, és az alapján raktam össze. Most müxik rendessen. :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#120) Allien


Allien
veterán

Minden esettre, folyamatosan nyüstölöm a ph 007-st. Ami még érdekes, hogy veszettül hangos is tud lenni. Black Hawk Down (BHD)-ban is tesztelem, ott is jól üzemel, nagyon para, ha vélettlenül hátulról kezdenek rám lövöldözni. :)) A Wolf-ban is hasonló élmény, bár ott talán még jobban kijön a hangok iránya, mert kevés a nyitott tér, inkább zárt folyosókon barangolgatunk benne. Viszont, volt egy főellenség, egy templom romos kövei között, no, ott lehetett hallani, ahogy zilálva üldöz. Még hátra sem kellett néznem, mert éreztem a nyakamon, ahogyan fújtatva cammog a nyomomban, szinte a frecsegő nyálát is érezni véltem. :B
Battlefield 1942, szintén nyitott térben, de jobban szét lehet választani az irányokat, mint BHD-ban. Akár tankban ülve, akár gyalogossan, de lehet a lövés irányokat aránylag pontossan betájolni. :DD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#121) Akheron


Akheron
senior tag

El vagyok keseredve... órák óta keresgélek, és semmit sem találtam a KnowledgeTech hatcsatornás fejhallgatójáról, egyetlen személyes tapasztalatot vagy tesztet sem.
Eredetileg zalmant akartam venni, de még nem jött meg, és arra jutottam, hogy nekem megérne +10K-t, hogy legyen egy szebb (bár ez ízlés kérdése), jobban felszerelt fejhallgatóm, amivel talán a zenehallgatás is jobb (arról nem is beszélve, hogy a KT modelljében 4x2 hangszóró van, és a technikai specifikáicói is jobbnak tűnnek).

De sehol semmi... mintha csak papíron létezne ez a termék, mintha senki sem vett volna még ilyet.. pedig a depo-n a forgalmazó információi alatt azt olvastam, hogy ''Megérkezett ! Ismét kapható !''

Ha bárki tudna mondani erről a termékről valami személyes tapasztalaton alapuló infót, nagyon megköszönném. :]

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#122) Wildmage


Wildmage
senior tag

OFF
Bocs, hogy idepofátlankodok, de látom itt mindenki otthon van fejhallgató témában és a topic sem döglött, mint a többi. A kérdés az, hogy nem tud valaki hozni Sennheiser pc150-es fejhallgatót olyan 10-ért? Tudom, hogy olyan nettó 11-12 körül van boltban, de most nincs kedvem visszaigénylést intézni az áfára. Ha esetleg lenne valakinek új, vagy tudna valahonnan, akkor azt megköszönném!
ON

(#123) Akheron válasza Wildmage (#122) üzenetére


Akheron
senior tag

Sajnos én egyáltalán nem vagyok otthon a fejhallgató témában :)

Csak az 5.1-eseket nézegetem egy ideje... apropó:

A KnowledgeTech 5.1-es fejhallgatójáról még mindig nem találtam semmit... hihetetlen, hogy az összes oldalra, ahol láttam, a gyártó által közreadott információkat másolták be, egy az egyben... kezdek idegbajt kapni. :((

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#124) Allien válasza Akheron (#123) üzenetére


Allien
veterán

Szerintem, nyugottan vedd meg, nem lehet akkora bukás, főleg, ha 4+2 hangszórós! Nem fogod meghallani a külömbséget a tipusok között, ebben a kategóriában. Aztán írhatsz egy tesztet róla, ''nekünk'' PH-soknak. :)) Viszont, az sem mindegy, milyen hangkártyával akarod használni! :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#125) Akheron válasza Allien (#124) üzenetére


Akheron
senior tag

Én is hasonlóképp gondolom, csak az aggaszt, hogy elég sok hozzá az extra (kábelek és erősítő, vagy mi az a doboz), és talán azért drágább, mint a többi, a fejhallgató maga meg lehet, hogy igénytelen kivitelezésű :) Ráadásul azt olvastam, hogy 4 hangerőszabályzó is van rajta, de azon az egy darab képen, amit találni lehet róla, nem látszanak ezek.. Ha tényleg annyira problémásak lehetnek a későbbiekben a hangerőszabályzók, akkor lehet, mégis a zalman lenne a jobb vásár... Ha meg úgysem hallom meg a különbséget, nem akarok kidobni feleslegesen +11 ezret. :)
Írok email-t az east computernek, állítólag náluk kapható ilyen, legalábbis a depo szerint..

Jahm, sb live 5.1-es karival akarom használni. Nem egy mai darab, de azért bízom benne, hogy értékelhetően fog teljeseníteni, szerintem még manapság is jó kis kártya ez :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#126) Allien válasza Akheron (#125) üzenetére


Allien
veterán

Ne aggaszon kábel erdő! Az Ozaki-hoz is van egy dobozka, az az erősitő, ráadásul, van 4 poti, egy kapcsoló. Elvileg, ez igényesebb dolog, mint mindig átmászkálni a windowsba, alt+tab-al, hogy a hangerőt állítgassad, mert alapból a játékokban csak az össz hangerő tologatható, nem lehet külön-külön az első, hátsót, meg a basst tekergetni. Az megint külön téma, hogy lehetőleg minnél kevesebbet használd, mert ugye az ördög nem alszik, és ha kh-s lesz, akkor lehet bütykörészni.
Ami azt illeti, azért nem fogod a külöbséget hallani, mert ugye ahoz be kellene szerezned a konkurens termékeket. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#127) Akheron


Akheron
senior tag

A másikról letettem, mivel nem igazán lehet kapni sem, és semmit sem tudok róla... Megvan a Zalman, de nem vagyok vele megelégedve...

Kezdjük azzal, hogy a termék nevével ellentétben szó nincs 5.1-es hangzásról, mivel a .1-et, azaz a mélynyomó csatornáját egy az egyben lehagyja, úgyhogy a Kx keverőben is ki kellett kapcsolnom... így elméletileg belekeveri a többi csatornába, vagymi, de én nem sok mindent hallok. Szóval ez csak 5 csatornás, nem 6...

A pozicionálás is gyenge szerintem, nekem sokszor a front és a rear közötti különbség érzékelése is gondot okozott, egyedül a center az, amivel meg vagyok elégedve. A hátsó szerintem nem elég hátsó, az első pedig nem elég elülső :( Pedig a csatlakozók jó helyre vannak dugva, és egyébként semmi gondom nincs a hangok irányának megállapításával, jó a hallásom. :)

Találtam egy programot, ami direkt a 3d pozicionálás tesztelésére lett kifejlesztve:
http://audio.rightmark.org/downloads/rm3ds1.01-en.exe

Ebben a programban valamivel jobban érzékeltem az irányokat, de itt ugye csak egyetlen egy hang szólt, úgyhogy valószínűleg azért lehetett jobban hallani. :)

A Kx keverőjében össze-vissza állítgattam az egyes csatornák hangerejét, mindig más tűnt megfelelő beállításnak, majd amikor visszaállítottam alapra, akkor meg az tűnt jónak.. :) Lényegében hiába állítgattam, nem tudtam elérni a kívánt eredményt.

A játékok egy része sajnos nem akart térhangzásban megszólalni (ha a kx surrounder-e ki volt kapcsolva, és kihúztam a front-ot, semmit sem hallottam); én azt gondoltam, hogy manapság már sokkal általánosabb dolog az 5.1-es hangzás a játékokban...
Serios Sam 2-vel így azért sokkal jobb játszani, érezni a térhangzást, de sajnos sokszor rosszul határoztam meg az irányokat.
Ma megnézem még a Half life-ot és a wolf-ot is, azt hiszem..

Filmet még nem igen sikerült néznem vele, mivel a windvd-m alapból csak 2 csatornát támogat... épp most töltöm nagyban a windvd platinum-ot, amiben alapból benne van az audio booster pack.
Viszont volt 2 film a vincsimen kiripelve, az ac3 hangsávjuk külön fájlban volt, azt megnyitottam zoom playerrel, az ac3 filter végül is megfelelően kezelte őket, de én többet vártam pl. a Rettenthetetlen csatáitól... persze ha a képet is látom, akkor valószínűleg jóval nagyobb élményt nyújtott volna. :)

Én többet vártam volna a fejhallgatótól... még sosem hallottam rendes 5.1-es hangzást, úgyhogy azt hittem, el fogok ájulni tőle.

Összességében azt kell hogy mondjam, nem vagyok biztos abban, hogy megvettem volna a fejhallgatót, ha tudom, hogy ilyen eredményeket fog produkálni.

Persze lehet, hogy szépen lassan megbékélek majd vele...

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#128) MaUser


MaUser
addikt

Tegnap végre megjött az Ozaki ph009-em, hát őszintén kár volt ennyire sietnie. Egy hónappal ezelőtt ph007-et szerettem volna, de akkor az elfogyott (zalman-t nem akartam, mivel nincs rajta mikrofon), így most beruháztam a ''nagytestvérre''. Az első benyomások nagyon pozitívak voltak: Szép nagy doboz, igényes csomagolás, mindenféle szükséges kábel.

Nosza üzemeljük be! Ehhez jár egy kis dobozka, amihez két fülest tudunk speciális dugóikon keresztül csatlakoztatni. A dobozkán van 5.1 be- és kimenet (2*3 kis jack alajzat) és egy sztereó bement (kis jack aljzat). Az elején lévő két gomb közül az egyikkel a bemenetek közt válthatunk, a másikkal a dobozkát kapcsolhatjuk be. Mivel a doboz erősítőként is üzemel, így helyet kapott rajta egy hangerőszabályzó potméter, amivel az összes csatorna hangerejét egyszerre szabályozhatjuk. A doboz elején van 6 db led (3 piros, 3 sárga), melyek az aktuálisan kiválasztott bemenet függvényében világítanak. A csatornák hangerejét a fejhallgató zsinórján lévő 4 potival szabályozhatjuk (1 a két frontét, 1 a centerét, 1 a két hátsóét és eggyel azt állíthatjuk be, hogy a hangszóró milyen intenzíven vibráljon a mély hangoknál). A doboz áramellátását usb csatlakozóról vagy egy kis tanszformátorról oldhatjuk meg. A fejhallgatón egy mikrofon is helyet kapott. Ez nem csatlakozik a dobozkához, hanem egy hosszabbító kábel segítségével egyenesen a hangkártyába kell bekötni.

Na és akkor jöjjenek a gondok: A kapott kábelek minősége kritikán aluli (méretükből itélve talán még árnyékolva sincsenek), ennek következtében, ami zavart össze lehet szedni azt a rendszer összeszedi. Az már csak ha a tortán, hogy a kapott hosszabító kábel a mikrofonhoz rossz volt. Ha a dobozka hálózatról üzemel 50Hz-es zajt kapunk, usb-ről pedig egyenesen használhatatlan. A dobozka összerakását úgy látszik a vevőkre bízzák a diy szellemében, mert olyan illesztési rések voltak rajta, hogy kénytelen voltam szétszedni és összerakni normálisan. A fejhalgató zsinórja (ebben ugye min 6 kébelnek kell mennie) olyan vékony, mint egy normális sztereó fülesé. Talán ezért is nem lehet a zsinóron lévő potikat a 10-es skálán 5-ös szint fölé tekerni úgy, hogy ne lenne a zaj már hallható. Emellett a fülhallgató képes mindennel ''összegerjedni'', amivel csak lehet így már hallom ha leszabályoz a pc egyik ventillátora, vagy ha a szomszéd szoba lakói közül valakit keresnek a mobilján...

Azért néhány pozitív dolgot is tapasztaltam: A fejhallgató számomra nagyon kényelmes még hosszú távon is, csak az állandóan meglévő alapzaj miatt nem lehet a fejen tartani ha éppen nem szól semmi. A mikrofon egy kis pamaccsal lett burkolva és a minősége is egész jó. Hát több más nincs...

A lényeg pedig a hang lenne, de itt is nagyot kellett csalódnom. Sajnos(?) van mihez viszonyítanom az 5.1-et és ez ahhoz képest inkább csak egy oldalirányban kiterjesztett 3.1. A mély természetesen hiányzik a fejhallgatóból, de átirányítással ez megoldható. A két hátsó hangszóró a hangképben nem hátul található, hanem inkább oldalt a távolban, csakúgy, mint a frontok, de ezek már közelebbről szólnak. A center valahol a fejünk tetején helyezkedik el, ezt nem érheti legalább kritika. Filmek közben a stereo és az 5.1 között nincs meg az a különbség, ami szükséges lenne. Inkább egy mélységében, szélességében kiterjesztett színpadhoz hasonlít, jobban halljuk a neszeket, zörejeket, de ezek nem hátulról érkeznek, hanem valahonnan oldalról. Játékokról nem tudok egyelőre nyilatkozni, de majd igyekszem azt is pótolni. Sajnos a hangszórók mérete sem egyforma a fülesben ezért a hátsók igen mélyszegények, a frontokon kevés a magas, a centernél pedig mindkét rész hiányzik. Sztereóban a helyzet érdekes, mert ha csak a két elsőt engedjük a zene vérszegény, visszhangos lesz, a magasak hiányoznak, a mélyek kiemeltek, a közepek tompák, még a 3000Ft-os Phillips hp250 szintjét sem éri el. Mind a hat hangszórót engedélyzve a hang kissé kitisztul eltünik a visszhangosság és kiegyenlítettebbé válik a zene, de sajnos kissé érezni, hogy nem egy hangszóró szól ilyenkor. Ezért meglepetésemre így is elmarad hangban a 3000Ft-os ''referencia'' füles mögött.

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#129) Zsiba válasza Akheron (#127) üzenetére


Zsiba
senior tag

Érdekes, hogy nincs mélyhangod... Nekem az volt az első, hogy azt kellett visszavennem, mert baromira szólt. Igaz nekem C-Media hangkártyám van. A játékoknál én is tapasztaltam némi problémát, de a filmek tökéletesen szólnak. Az tény, hogy nem helyetesít egy igazi 5.1 hangfalrendszert, de nagyon jó. Én elégedett vagyok a Zalmannal! :)

''One Ring to rule them all...''

(#130) deedee


deedee
őstag

ha jól olvastam akkor az ozakihoz van erősítö?szal rá tudom kötni simán az asztali dvd-re is vagy kell egy külön ''asztali'' erősítő is ?

(#131) MaUser válasza deedee (#130) üzenetére


MaUser
addikt

Nem kell külön erősítő hozzá és a megfelelő rca-jack fordítókat is adják a dobozban.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#132) deedee válasza MaUser (#131) üzenetére


deedee
őstag

eddig új hangfal rendszert akartam venni,de most marhára izgat az 5.1-es füles.persze előbb meghallgatnám,hogy valóban mennyira csinálja meg a térhangzást.média markt,auchan,metro stb lehet kapni,vagy csak a speckós számtek boltokban?

(#133) Torry


Torry
addikt

Hol tudnék nézni headset-eket?Nagyobb választékban?

(#134) MaUser válasza deedee (#132) üzenetére


MaUser
addikt

Én még csak számtech boltban láttam eddig, de 5.1-es fülesből is van komolyabb darab. Mindenképpen hallgasd meg, mert nem biztos, hogy tetszeni fog. Egyébként, ahogy néztem az ozaki ph009-et számos gyártó árulja más néven (knowledgetech, Q-sonic, stb.) vagy az ozaki más gyártóét saját nevén, de lényeg ami lényeg inkább hangfalat mégha csak egy kishangszórós rendszert is...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#135) MaUser válasza Torry (#133) üzenetére


MaUser
addikt

MM?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#136) Torry


Torry
addikt

Mi az az MM?

(#137) deedee válasza MaUser (#134) üzenetére


deedee
őstag

már van egy közepes minőségű hangfal rendszerem,de van egy 7 hónapos kislányom is és a kettő/mármint film nézés és őő/ nem igazán fér meg egymás mellett.tekintettel vagyok őrá,szal ezért gondoltam a fülesre....Mindenesetre kipróbálom mindenképpen,ha veszek.őszintén megvalva nem tudom elképzelni ,hogy hogyan tudják belepréselni egy fülesbe a térhangzást/5.1/

amúgy meg pénzileg 20.000-ig kaptam engedélyt az asszonytól,ha mégsem a hangfalakat fejlesztem...Abból már van valami komolyabb?és a komolyabb az tényleg jól adja az 5.1-et valamelyest?

[Szerkesztve]

(#138) gado válasza Torry (#136) üzenetére


gado
tag

Lehet, hogy Media Markt,de lehet, hogy teljes hülyeséget mondtam. :DDD

(#139) Tomaz


Tomaz
csendes tag

Használ valaki Zalman-t Sb live-al?
Mert lehet hogy én vagyok béna, de nem vagyok biztos benne hogy jo helyre dugtam be a kábeleket.
(pl: nem hallok különbséget ha felcserélem a rear-front kábelt)

Lehet hogy az én elvárásaim voltak túl nagyok a zalmannal szemben, vagy valamit nem állítottam be rendesen, de messze elmarad egy 5.1-es hangfalrendszertől. A mélynyomót sem lehet hallani, kivéve a kx test opcióban.
Ha valakinek lenne valami ötlete hogyan lehetne a legjobb hangzást elérni, azt megköszönném.

(#140) Viktor77 válasza gado (#138) üzenetére


Viktor77
titán

Az.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#141) MaUser válasza deedee (#137) üzenetére


MaUser
addikt

Hát a komolyabb nem jön ki 20.000Ft-ból (A duplájából sem igen sajnos.). Konkrétan a Sony ilyen irányú elképzeléseire gondolok. De ezek csak virtuális 5.1-et csinálnak, de abból ennél jobbat szvsz nem is lehet kihozni. Bár csak két hangszórót használ, emiatt a három kis vacak (lásd Ozaki) erősen korlátozott hangszóró helyett kapsz egy sztereoban is szép hangú fülest, ahol a dts-ed virtuális lesz. Anno egy régebbi fajtát volt alkalmam kipróbálni és akkor sem tetszett, de az ozakihoz viszonyítva már nem is tűnik olyan rossz kísérletnek csak sajnos nagyon drága... Amiről még tudok az a Pioneer fejhallgatója, de azt sehol sem láttam még itthon. Szóval mindenképpen próbáld ki egy filmmel megvétel előtt. A Zalman elrendezése egyébként jobbnak tűnik ott a három hangszóró egymás mellett található, az Ozakinál a nagyobb center középen alul a front és rear egymás mellett felül.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#142) Allien válasza Tomaz (#139) üzenetére


Allien
veterán

Anno, én is bajlódtam az SB Live kivezetéseivel, mert másképpen szinezik. Probáld ki KX driverrel, ott van hangfal teszt, külön-külön lehet megszólalltattni a ''hangfalakat''. Én egy sztereo fülessel teszteltem, mit hova kell átdugni.
Játékoknál külön át kell állitani sajnos a hangzást. Van olyan, amelyik elég jól kihasználja, és van, amelyikben egy szterejjó füles is jobb. Szvsz, ez olyan, mint a grafika is egyik játéknál jó, és szép, a másiknál meg gagyi. Valszeg a hanghatásoknál is hasonló a helyzet. Erre egy példa. Playstationon van egy olyan sorozat, hogy Gran Turismo. Ebben a sorozatban az összes autó külön grafikát kapott (''beszkennelték''), és a motorhangokat is hasonlóan csinálták, tehát érezni, hallani, látni a külömbséget közöttük. Sajna, EZ a felfogás még ma is nagyon ritka, tehát, NEM mindegy, melyik játékkal tesztelgetjük a hanghatásokat!
:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#143) Nagy_Karilla


Nagy_Karilla
csendes tag

Hello!
Itt van egy link az Ozaki ról
Bővebben: link
ha tud valaki több infoval, irja már be.Vennék én is valamit, de nembirok dönteni.
Csákó

(#144) MaUser válasza Nagy_Karilla (#143) üzenetére


MaUser
addikt

#127.:)

Egyébként az új ac3_filternek hála a hangminőség és pozícionáltság filmek alatt legalább egy nagyságrenddel javult. Ami még továbbra is gond az a kábelek igen gyatra minősége...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#145) Allien


Allien
veterán

Előjött az első igazi probléma! Ozaki PH007, csak emlékeztetőül. Kicsúszott a kábel a fülesből, és kh-s (kontakt hiba) lett! Visszavittem a Vision Computerbe (ott vettem), és ők tovább küldik a nagyker felé. Kíváncsi vagyok, mit csinálnak vele. Remélem, nem csak annyit, hogy szétszedik, visszaforrasztják, és beragasztózzák. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#146) dDiego


dDiego
aktív tag

Hello!

Lécci segítsetek!
Szeretnék venni egy Zalman ZM-RS6F-et, de hiába ketresgélek a neten, nem találok olyan boltot, ahol lenne. Meg aztán nem is is merek sok számtechboltot BP-en.

Mindegy, hogy hol a bolt, max. majd futár hozza a cuccot.

Lécci írjatok boltokat az emil címemre!

Köszi!

báránybőr = juhhéj

(#147) Folze válasza dDiego (#146) üzenetére


Folze
aktív tag

Hello!

Nekem épp ma hozta meg a futár, és tegnapelőtt rendeltem.
A DEPO-n találtam rá, onnan meg egyenest mentem a NETSYS honlapjára:

Bővebben: link

Innen már biztos menni fog! ;]

[Szerkesztve]

(#148) dDiego válasza Folze (#147) üzenetére


dDiego
aktív tag

Köszi!

Közben én is találtam a station.hu-n egy boltot.

báránybőr = juhhéj

(#149) dDiego válasza Folze (#147) üzenetére


dDiego
aktív tag

De amit te mondasz, ott 700 Ft-tal olcsóbb köszi!

báránybőr = juhhéj

(#150) Márton


Márton
nagyúr

Azona HT-280-t probalt valaki?
Baratsagos ar: brutto 12 es szamomra eddig a legszebb ezustos kulso.
Mar csak a hangzasra lennek kivancsi.
Egyebkent hogy mukodnek ezek a fulesek? 4-5 hangszoro van bennuk, ebbol 2-2 a bal-jobb oldalon, es a hatsok funcionalnak rear-kent?
Nekem most 4.0-as rendszerem van, 4 ugyanolyan hangszoroval a szoba 4 sarkaban. Nyujt ilyen elmenyt egy 5.1-es fules, vagy meg a legdragabb is csak hasonlit az igazi hangfalashoz?

[Szerkesztve]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.