Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) panelninja


panelninja
csendes tag

En is azon filozom,hogy van-e szamottevo kulonbseg mondjuk egy "gyarilag" virtualis surroundra tervezett fejhallgato + a fejhallgatohoz jaro hangkartya es mondjuk x-fi + 1 "sima" sztereora tervezett fejhallgato kozott.
Feltehetnem ugy is a kerdest,hogy szerintetek nagy kulonbseg van-e egy olyan hangszoro,amit sima fejeshez terveztek es egy hangszoro kozott, amit virtualis surroundhoz.
Igen, en is olvastam a forumon,hogy tobben azt javasoljak,hogy vegyen az ember egy jo fejhallgatot,es hozza egy hangkarit,de mekkora a difi mondjuk terhatasban?
Valamiert nem szolnak olyan szepen ezek a virtualis surround fejesek allitolag, ami arra enged kovetkeztetni,hogy a terhatas a hangminoseg rovasara mehet,ami sokszor akkor is rosszabb,ha a virtualis fejesen sztereot allitok be.
Nekem egy zenehallgatasra vasarolt sennheiser fejesem van,,aminek gyonyoru hangja van, battlefileld 3,4 pedig ugy szol rajta,h neha a konnyem is kicsordul :) Ezt az fejest szeretnem mar lecserelni,csak szeretnek nemi terhatast is.

(#9002) kaszaf válasza panelninja (#9001) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Próbáld ki ezt ha virtuális térhangzásra vagy kiváncsi:

[link]

Nekem G35-öm volt virtuális 7.1-el. Nem volt rossz a hangzás de nem minden játéknál tudtam pontosan beazonosítani az irányokat. Most razer tiamat 7.1em van xonar ds-el. Hibátlan eddig.

[ Szerkesztve ]

(#9003) d1abLo válasza kaszaf (#9002) üzenetére


d1abLo
senior tag

Tiamat 7.1 azért nem virtuális :D illetve XONAR vs külső kártya :)

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9004) d1abLo válasza panelninja (#9001) üzenetére


d1abLo
senior tag

Sennheiser 363D, ez biztos nem okoz csalódást :) anno én is ilyet vettem volna.... OTP....
Pénztárcát kicsit jobban megkímélve Steelseries 9h (dolby, virtuális 7.1).
Amire meg te gondolsz, az szerintem egyszerű marketing, a GAMER szó egyből kb megduplázza az árát... Egy nem GAMER fülessel is lehet nyugodtan gamerkedni, az én véleményem szerint a térhatás minősége 70-80% a programtól, játék támogatásától, okos emberek ügyes megoldásaitól függ.

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9005) panelninja válasza d1abLo (#9004) üzenetére


panelninja
csendes tag

egyebkent hallottam szolni az egyik sennheiser gamer fejest es nem estem hanyatt,sot.. a hd415osom sokkal szebben szol, igaz,nem a 363D volt.
Es velemeny a gyari virtual surround fejes vs hangkari + valami jo "sima" fejes osszehasnolitasrol?

(#9006) d1abLo válasza panelninja (#9005) üzenetére


d1abLo
senior tag

még nem volt lehetőségem olyan kombóra, hogy sima fejes + hangkari :) versenyeken rohadt sok gamer fejest próbáltam, itthon is azt használok, mert nem tudok hangkártyát tenni a gépembe, alaplapi nem szól szépen, viszont a gamer hangkártya meg szerintem jobb mint egy noname USB-s... (a name USB hangkártya biztos jobb, de arra nem fogok ~20e forintot költeni )
a tapasztalatodról csak annyit, hogy mindenki magának konfigurálja be eq-ba a fejest, aminek szintén meg van a maga művészete :)

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9007) sting2 válasza d1abLo (#9006) üzenetére


sting2
addikt

Miket tartasz kiemelkedőnek, Gamer témában?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#9008) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok
Gamer fejhallgatót keresek . A keret sajnos csak 5k . Elsőre kinéztem egy GENIUS HS-G500V -t viszont ennek csak 1m es a kábelje ami nekem elég rövid.

El. Psy. Congroo.

(#9009) Tsebacsi válasza adamkaa777 (#9008) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Inkább egy sharkoon rush!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#9010) Djsaba


Djsaba
senior tag

Srákok, aki szeretne Siberia V2-t

Bumm

(#9011) Tsebacsi válasza Djsaba (#9010) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemrossz. Viszont az a 15.900 Ft-os Ozone megmosolyogtató :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#9012) DjDanee87 válasza Djsaba (#9010) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nemrég vettem ilyet (vagyis fehéret), 2-3 nappal később valaki linkelte ehhez hasonló árban. Erre most ismét egy helyen ilyen olcsó. Úgy látszik rosszkor vettem, de a hangzása alapján nem bántam meg végülis 25k-ért sem :P Hangkártyával durván szól.

(#9013) Djsaba válasza Tsebacsi (#9011) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát én végül egy Creative Aurvana Live-t fogok venni. Aszondják elíg szír a "gamer" fülesek. Főleg hangzásra.

(#9014) LLaci89


LLaci89
tag

Sziasztok.

Teljesen új vagyok itt, de remélem tudtok nekem segíteni kicsit. A véleményetekre lennék kíváncsi ezzel a fejhallgatóval kapcsolatban: ThermalTake eSPORTS Shock
Mennyire éri meg az árát, meg hasonlók. Játékra meg filmezésre használnám, meg skype és ts.
És mennyire érné meg valamivel többet belefektetni, itt ilyen 20 ezerig érteném kb.
Vagy ha hasonló árkategóriában tudok jobbat az is érdekelne.

(#9015) Djsaba válasza LLaci89 (#9014) üzenetére


Djsaba
senior tag

A fene tudja haver,
Az a baj a "gamer" füleseket nem igazán tesztelik semmire, soknak elég gyatra hangja van.
Osztán jön a szöveg (hogy abba jobban hallja a trappot :DD)

Én most veszek zenei fejhallgatót, aztán meglátjuk milyen játékra. De valószínű boldogabb leszek :D

(#9016) sting2 válasza Djsaba (#9013) üzenetére


sting2
addikt

Én, az abszolút hiteles utat járom be inkább.

Van nálam 3 db normálisabb sztereó füles - erősítővel.
Lesz nálam 2 db Gamer füles - amint realizálódik a PS4 kompatibilitás.

Bár, fogok ezen a " teszten " bukni 5 - 8000 ft-ot (a próbák miatti értékvesztés..), de legalább a saját fülemmel, saját környezetben győződök meg az élményről.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#9017) Djsaba válasza sting2 (#9016) üzenetére


Djsaba
senior tag

Kérlek majd számolj be róla!
Igaz zenei fülesekből is vannak ellenpéldák, amiben skálázódik valami, pl: nagyon magsat emel, nagyon mélyet meg hasonlók, mert vannak amit kizárólag gyártanak.
Gamer-ba is van ellenpélda, hogy nem annyira gyatra a hangja, de akkor se ér fel egy egy áras/olcsóbb muzsika füleshez.

Várom a teszted eredményét!

ui: Lehetőség név szerint említsd majd a termékeket.

[ Szerkesztve ]

(#9018) Tsebacsi válasza Djsaba (#9015) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem kell a negatív szöveg légyszíves, a monitoros topicban ász vagy, de itt hagyd meg nekünk a javaslatokat, ok? Ezzel a hsz-eddel semmire nem ment szegény, csak még jobban elbizonytalanítottad...

Hazaérek adok javaslatokat Laci! Türelem!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#9019) Djsaba válasza Tsebacsi (#9018) üzenetére


Djsaba
senior tag

Természetesen senkit nem szeretnék kizökkenteni semmiből, csak ideje van, hogy egy kicsit romboljuk a "divattermékeket" , és okosan vásároljuk. Lehet hogy majd te is rájössz egyszer. De nagyra értékelem a tevékenységed amúgy. Csak hát ja..

Laci: Nem a te termékedről van szó, hanem általánosságban. Tekintsd üres sornak az irományom!

(#9020) Flashget válasza Djsaba (#9019) üzenetére


Flashget
félisten

De az ugye még meg van a topic a gamer fülesekről szól nem a hifi-ről.
Aki gamer fülest akar venni ilyen kérdéseket tesz fel és vár választ. Nem kell ahhoz nagy tudásúnak lenni, hogy egy 10-20K-s gamer füles nem egyenértékű egy 60-80K-s hifi fülessel. Viszont vannak olyan gamer fülesek 10-20K árban amik verik hangzásban a 35-40K-s társaikat. és az emberek ezeket keresik.

Realme GT Master Edition

(#9021) d1abLo válasza LLaci89 (#9014) üzenetére


d1abLo
senior tag

Milyen hangkártyád van? Térhatás mennyire fontos? Szerintem ne spórolj, az a ~20e forint pont elég kb egy fasza egészséges füleshez :), TT shock nem rossz fejes, de szerintem csak legvégső esetben. Jó lenne ha valaki venne már az új H szériás SS fülesekből és beszámolna, neked belefér a keretedbe :D na jó nem erőltetem a steelseries rajongásom rád. Ilyen árkategóriában a Rage-t szokták ajánlani, de ahogy hallom nem nagyon lehet már beszerezni. Ilyen common márkákat meg felejtsd el szerintem (ozone, genius, olcsó logitech stb stb..) Fülesben én Razer ellenes vagyok, szóval onnan én inkább nem ajánlok.
Valaki próbálta már ezt a Tesoro márkát? Mostanában nagyon sok csapatnál látom hogy szponzorálja őket, de még nem sikerült hozzájutnom egy ilyenhez

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9022) Flashget válasza d1abLo (#9021) üzenetére


Flashget
félisten

Ilyen árkategóriában a Rage-t szokták ajánlani, de ahogy hallom nem nagyon lehet már beszerezni.

Sigmát nem lehet.

Realme GT Master Edition

(#9023) sting2 válasza d1abLo (#9021) üzenetére


sting2
addikt

Ez a Tesoro guszta..
Olyan lehet ez mint a sztereó vonalon a Superlux - Trakstar.
Lazán koppintják a nagyokat, driverben, külsőben, hangzásban 1/3 áron - sikerrel.
Nincs milliós marketing, 600 fős személyzet, részvény mumus, és a szokásos bullshit, így az árak is lent vannak.
Na de majd ha sikeres lesz... :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#9024) d1abLo válasza sting2 (#9023) üzenetére


d1abLo
senior tag

nekem akkor is a 9H ra fáj a fogam :) Nem veszi meg tőlem valaki a 7h-t? :)

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9025) sting2 válasza d1abLo (#9024) üzenetére


sting2
addikt

Miről van szó?... :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#9026) Tsebacsi válasza LLaci89 (#9014) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Ahogy elhangzottak korábban a kérdések: Van-e dedikált hangkártya, esetleg szeretnél-e? Vagy elég az USB-s füles saját hangkártyával. Ebben az árban is már nagyon jó USB-seket lehet találni, kezdve az említett TT shock One-tól (ne keverd a sima shock-al). Vagy pedig Creative Rage, illetve Plantronics Gamecom 780. Jack-es fülesek közül mehet az Asus Echelon, Siberia V2.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#9027) d1abLo válasza sting2 (#9025) üzenetére


d1abLo
senior tag

nem értem a kérdését uram :D ha arra irányul hogy miért nem veszem meg akkor azért mert nincs rá kréta, illetve minek legyen 2 fejesem :)

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9028) sting2 válasza d1abLo (#9027) üzenetére


sting2
addikt

Nem, én nem tudom mit takar a 9h - 7h...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#9029) Tsebacsi válasza sting2 (#9028) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Steelseries fejesek ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#9030) d1abLo válasza sting2 (#9028) üzenetére


d1abLo
senior tag

[link]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9031) KisApám


KisApám
addikt

Tudtok mondani egy jó és 15 000 Ft alatti 5.1-es fülest mikrofonnal?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9032) d1abLo válasza KisApám (#9031) üzenetére


d1abLo
senior tag

tesoro :D 15990 :)
rage 18990
cv 1500 26500

épp 5.1-hez több kell 15e-nél

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9033) Flashget


Flashget
félisten

Egyébként a Tesoro az a cég melyik először 20-22K-ért nyomatja a magyar bill. kiosztású, mechanikus!! klaviját is :)

Realme GT Master Edition

(#9034) KisApám válasza Flashget (#9033) üzenetére


KisApám
addikt

Nekem ez van otthon:
Tesoro Durandal G1N Black cherry keyboard+TESORO Shrike H2L mouse. :DDD

Amit ajánlottál, a Creative Tactic3D Alpha, az miért 3D? 5.1???

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9035) Flashget válasza KisApám (#9034) üzenetére


Flashget
félisten

tudom :)

Realme GT Master Edition

(#9036) d1abLo válasza Flashget (#9033) üzenetére


d1abLo
senior tag

igen, nagyon szimpatikus :D főleg nekem mivel mostanság SC2 vel csapatom (bár most 1-2 inaktív :D ) és nemártana 1 értelmes billentyűzet, bár ez az oldschool gépíró billentyűzet is adja :D bár én jobban szimpatizálok a ducky, filco, tt, wasd, és egyéb jóféle billentyűzet márkákkal szemezek de főleg a kacsás :D

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9037) LLaci89 válasza Tsebacsi (#9026) üzenetére


LLaci89
tag

Dedikált hangkártya nincs, általában a laptopot használom, kevésszer kerülök az asztali gép elé. Szóval laptoppal számoljunk :D. És pl a TT shocknál mi a különbség a sima és a One között?

Ja és köszönöm mindenkinek a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#9038) d1abLo válasza LLaci89 (#9037) üzenetére


d1abLo
senior tag

One-hoz jár hangkártya ami "készíti" neked a virtuális térhangzást

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9039) Palika476


Palika476
csendes tag

Sziasztok!

Megszeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik fülest vegyem meg egy 50k ártartományban?
Rengeteg videót, hozzászólást, véleményt végig olvastam már és nagyon nem tudok dönteni. Legtöbbet inkább játékra használnám. Nagyon szemeztem a Razer tiamat 7.1-el de arra azt mondták, hogy nem olyan jó minőségű a mikrofonja. Aztán olvastam a sennheiser pc 363d-ről is. Kicsit sokkalom az árát. Az a baj. hogy nincs sok tapasztalatom. Várom a roccat kave xtd 5.1-et is. Tényleg nem tudom melyiket kéne választanom. Bocsánat, hogy ennyit kérdezek:) Már csak egy utolsó: Ha esetleg a roccat kave xtd-t választanám, szerintetek elég lenne csak az alaplapi bemenet?

Előre is köszönöm a segítséget! további szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#9040) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Szeretném lecserélni jó öreg Gembird fejhallgatómat, mert sajnos foszlik a műbőr fültakarója... igazából filmnézésre kellene, és elsősorban olyat szerettem volna, aminek szövet fülborítása van, de sajnos nem találtam. 15k környékén mit ajánlotok? A SB ALpha 3D-t és a Genius HS-G700V amit kiszemeltem magamnak eddig...

(#9041) Bacusuz válasza Palika476 (#9039) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia

én a helyedben Asus Xonar Xense Edition csomagot vennék,mely tartalmaz
-egy Top kategóriás hangkártyát (kb 25.000.-),
-meg egy Sennheiser PC350 Xense Edition headsetet (kb 55000.-).
Érdemes olvasni róluk.....
Hardverkerben most 60.000.- , lehet hogy egy picit várni kell rá. :K

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9042) Palika476 válasza Bacusuz (#9041) üzenetére


Palika476
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors reakciót! Meglesem!:)

(#9043) kaszaf válasza Palika476 (#9039) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Nekem Razer tiamat 7.1-em van szerintem nincs gond a mikrofonnal.

(#9044) Tsebacsi válasza kaszaf (#9043) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem sincs semmi baja, ez a mikrofon rossz azt mondta a józsi típusó megszólalások kezdenek az idegeimre menni... Attól, hogy valaki azt mondja, nála rossz, az simán lehet az illető bénasága/hozzá nem értése, egy 40k-s fülesen rossz lenne a mikrofon nem venné tényleg a kutya se, nem gondoljátok? :W

(#9041) Bacusuz: Ez nem gyenge :C

(#9040) melan: Szia!
Ha tényleg filmnézésre kell csak, akkor inkább azt mondanám, hogy valami zenei stereo füles mikrofon nélkül, neked nem gamer füles kell ehhez. Ha mégsem, akkor Creative, amit írtál, az jó! Geniust ha lehet neeee ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#9045) Bacusuz válasza Tsebacsi (#9044) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ugye?
Elgondolkozok rajta én is.
Jől mutatna a kis házikomban a kari...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9046) d1abLo válasza Bacusuz (#9045) üzenetére


d1abLo
senior tag

nagyon jó csomag, és epic megéri :) kár hogy nem tehetek hangkártyát a gépembe :(

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#9047) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Hétvége óta nézelődtem még a fülesek iránt... szerintetek melyik adná a jobb hangzást?
Genius HS-G700V
Creative Tactic3D Alpha
Logitech G35

Igazából nem vagyok egy nagy szakértő ebben a témában... legyen benne basszus és tisztán szóljon. :DDD
Ez a jelenlegi Sennheiser 201es is hozza, viszont a térhatást nem és mivel sokat filmezek a gépen, így előtérbe került ez a rész is. Vagy van olyan progi, amivel a sztereó fülessel és egy X-FIvel virtuális 7.1es hangzást tudnék csiholni?

(#9048) Bacusuz válasza dobost (#9047) üzenetére


Bacusuz
őstag

Van progi razerzone.com/sorround
Tabbal nem tudok linket bevágni bocsi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9049) dobost válasza Bacusuz (#9048) üzenetére


dobost
senior tag

Megtaláltam, köszi! :R
Eszméletlen hangokat csalogatott elő a sztereó fülesemből, mindenkinek ajánlom, hogy először nézze meg, hogy ez szoftveresen mit tud javítani a jelenlegi fülesén, mielőtt kiadja a 10-15e Ft-ot a virtuális 7.1es fülesre.
A szoftver ingyenes, csak egy regisztrációt igényel.

(#9050) d1abLo válasza dobost (#9049) üzenetére


d1abLo
senior tag

Év végéig ingyenes csak, szóval siessetek :) , illetve ha van másik hasonló program is telepítve akkor nem működik

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.