Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) thornadoj válasza samu2062 (#47800) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Akkor lehet én értettem félre, és a fiio tápellátására gondolt volna?

(#47802) EnterR válasza thornadoj (#47801) üzenetére


EnterR
veterán

Nem fogalmaztam pontosan, a konverter tápellátása lenne a kérdés. A legjobb ha TV USB portjáról működtethető lenne, de nem tragédia ha konnektoros.

PSN ID: marquuard

(#47803) thornadoj válasza EnterR (#47802) üzenetére


thornadoj
aktív tag

500mA a szükséglete a kis fiio-nak, szóval elméletileg működnie kéne.

(#47804) samu2062 válasza EnterR (#47802) üzenetére


samu2062
aktív tag

Ja értem.Én azt hittem a hangátvitelt kérdezed.Igen,megy a tv usb portjáról is.

(#47805) EnterR


EnterR
veterán

Köszönöm a segítséget, DAC a befutó. :R

PSN ID: marquuard

(#47806) F.Bence


F.Bence
tag

Sziasztok!

Asztali PC-hez szeretnék egy elfogadhatóbb hangfalat, 99% zenehallgatásra.
Nagyobb méretű íróasztalon lenne, nagyjából 40-50cm-re tőlem.

Hangfal amit kinéztem: Mackie MR524.

A hangfalon kívül mi az ami még kell hozzá hogy összekössem a géppel, illetve milyen komponenseket ajánlanátok? (Alaplap: Asus Z97 Pro Gamer, ha ez számít bármit is)

(#47807) Chaser válasza F.Bence (#47806) üzenetére


Chaser
titán

egy értelmes hangkártya/dac nem árt ilyen aktívhoz, de használhatod alaplapival is, persze nem lesz olyan minőségű a végeredmény
azt ugye tudod, h ezeket szólóban árulják, tehát egy db-ra vonatkozik az ár?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47808) capulet75 válasza F.Bence (#47806) üzenetére


capulet75
addikt

Van a Mackinek Onyx Artist 1.2 néven futó USB DAC,az elég olcsó és sztem nem rossz, illetve kell még 2 darab XLR male - jack kábel is.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#47809) Bodz válasza F.Bence (#47806) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Miért pont az MR524?

(#47810) TechN7ne válasza Bodz (#47809) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kb. a legjobb 5 colos studio monitor ami azt adja vissza ami általában a valóság ,nekem is boltban őt ajánlották a Tannoy helyett ,most már bánom hogy mégsem őt választottam.
Tannoy on minden jól szól ,munkára alkalmatlan ,zene hallgatáshoz viszont tökéletes azon kivűl hogy pukkan egy hatalmasat mindegyik a táp kikapcsolásnál és van is egy alap búgásuk.
MR524-nél ilyen probléma nincs!

[ Szerkesztve ]

(#47811) F.Bence


F.Bence
tag

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Linkelték itt a Digital Stereophony Youtube csatornáját, ott (is) próbáltam tájékozódni, illetve tesómnak M-Audio BX5 van, azt élőben hallottam már és ez a videó alapján nekem jobban tetszik a Mackie (most majd biztos megkapom hogy ez alapján hülyeség dönteni :) )

https://www.youtube.com/watch?v=NEM2yAUbGz8

Hozzáteszem, én abszolút laikus vagyok ebben a témában, igazából egy normális minőségű szettet szeretnék amit később nem bánok meg. A keret nagyjából 120e Ft.

Egyébként az Edifier S350DB is megfordult a fejemben.

[ Szerkesztve ]

(#47812) Bodz válasza F.Bence (#47811) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megkapod, de meg ám! :) Tényleg hülyeség. Csak annak van értelme, ha elmész és élőben meghallgatod őket.

[ Szerkesztve ]

(#47813) F.Bence válasza Bodz (#47812) üzenetére


F.Bence
tag

Igen, az lenne a legjobb, de Szegeden nem találtam olyan helyet, ahol erre lenne lehetőség.
Esetleg ha van tippetek... :)

(#47814) szabeska válasza F.Bence (#47813) üzenetére


szabeska
addikt

14 napig ingyen hallgathatod őket otthon ;]

F1

(#47815) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Srácok, valaki rendelt már ebay-ről hangfal alá szivacsot ?
Ránézésre nem tűnnek túl keménynek
[link]
Ilyen fos kutyaólbélést meg nem akarok venni
Valaki aki vett már dobhatna egy linket mit érdemes
Csilliárdokat nem akarok rákölteni, mert csak próbából venném
Köszi előre is :R

(#47816) capulet75 válasza F.Bence (#47811) üzenetére


capulet75
addikt

Most tartok a Mackie-kkel kb 130 óra bejáratásnál, és az kell mondjam hogy bőven hozta a várakozásaimat. Az elején kicsit megijesztett a kissé kopogós és torznak ható hangzás, de minden szépen a helyére került, és gondolom lesz ez még jobb is. Nem hiszem hogy mellélősz vele, de ha van lehetőséged, hallgass az okosabbakra, és füleld meg valahol.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#47817) TechN7ne válasza capulet75 (#47816) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Studio moncsik nem bejáratósak ,füleid szoktak hozzá. :)

(#47818) capulet75 válasza TechN7ne (#47817) üzenetére


capulet75
addikt

Hát, javarészt a füleim dolgozni voltak velem, a monitorok meg magukban brummogtak, nekem még is határozottan az a véleményem hogy máshogy szól. Természetesen a tévedés jogát fenntartom, de akkor is. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#47819) Chaser válasza F.Bence (#47811) üzenetére


Chaser
titán

edifierből az s2000 pro-hoz volt szerencsém, nem tudom mit hackeltek benne a mérnökök de nagyon eltalálták, azt a 106-8e ft-ot amennyiért most meg lehet venni, azt simán megéri, de meghallgatni valószínűleg ezt sem fogod tudni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47820) TechN7ne válasza capulet75 (#47818) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Számomra is egyre szebben szólnak a Tannoy-ok ,de a MX8-ak is anno meg az alesis elevate 5 is bejáratós volt ahogyan észrevettem...
Hit Space-ben a srácok figyelmeztettek mikor én is említettem nekik hogy lehetséges be kell ezeket járatni ,hogy a studio monitoroknál nem nagyon van ilyen eset ,apró szivacsok vannak bennük meg különböző ragasztó anyagok amik nem igazán fogják befolyásolni az akusztikát ,meg ezek a hangfalak nem is házibulikra vannak tervezve ,inkább csak a tiszta és halk lehallgatásra ,jó persze ez nem azt jelenti hogy nem lehet azért oda csavarni nekik...
Elvileg nem hiába adják őket darabra is ,de a füleim annyira ráéreznek egy idő után ezekre a cuccra ,hogy lehetséges a megszokás lesz a nagy úr.

Am említettem a Tannoy hibáit ismét a boltban ,+ hogy munka közben az elején eltévedtem kissé...
Nagyon méltányosak voltak és közölték ,hogy bármikor vissza vihetem és levásárolhatom az árát ,de annyira szépen és ütősen szólnak hogy ennél csak lejjebb mennék bármit választanék 120k/pár-ig (kivétel ha maradnék a márkánál és elhoznék egy 802-es párt ,de félő hogy az már sok lenne).

[ Szerkesztve ]

(#47821) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

ejjha. 20 percig szaglásztam a szobában hogy mitől van égett szag.

:D
eclipse 180

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#47822) xmad válasza JoeCockBill (#47821) üzenetére


xmad
őstag

Minőségi 😃😃😃

(#47823) lezso6 válasza JoeCockBill (#47821) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt meg hogy? Szépen leégett a magassugárzó tekercse.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47824) JoeCockBill válasza lezso6 (#47823) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

fogalmam sincs, nem is hallgattam épp, meg semmi

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#47825) geri1111 válasza samu2062 (#47767) üzenetére


geri1111
tag

igen. Ez a DAC van is éppen hirdetve az aprón:)

(#47826) tzsolesz válasza JoeCockBill (#47824) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Csak be volt kapcsolva, és ez történt? Mire volt rákötve közben?

(#47827) JoeCockBill válasza tzsolesz (#47826) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

igen. scarlett 2i2-re

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#47828) samu2062 válasza geri1111 (#47825) üzenetére


samu2062
aktív tag

Volt...de nem ő vette meg és nem is ezért ajánlottam,hanem mert ezt ismerem és tudom,hogy jó,illetve nekem is a DAC topicban ajánlották anno.

(#47829) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha érdekel valakit, [link] mértem Microlab Solo 6C fogyasztást.
Röviden tömören:
19-es hangerőn -terheletlenül -10 watt
30-as hangerőn terheletlenül - 13 watt
30as hangerőn terhelve közepesen hangos zenével 15-19 watt
Feltekertem végül 45ös fokozatra is, ami creative x-fi mellett elég hangos tud lenni: 54-56w körül tetőzött.

(#47830) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Erről van valami tapasztalata valakinek?

(#47831) Bodz válasza F.Bence (#47813) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem nincs. Amúgy se rá, se lebeszélni nem akarlak az MR524-ről (nem hallottam még). Ettől függetlenül azért van egy elképzelésem, ami nagy eséllyel igaz is. Ha valami fogós, fun hangot szeretnél, akkor az nem a te hangfalad.

(#47832) DarthSun válasza bobalazs (#47829) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó info :R , régóta beszereztem egy fogyasztásmérőt, de a 6C- t még nem is mértem. Még a készenlétire lennék kíváncsi, de majd lemérem. Ha nem használom standby- ben van, csak ha nem vagyok otthon, akkor van full minden áramtalanítva, túlfeszvédős, kapcsolós elosztókon vannak a cuccok. Amúgy az értékek reálisnak látszanak, a gyárilag 2x50W specifikáció mellett. És 45- ös hangerő mellett már tényleg hangos, X-Fi HD- vel nálam a 35-40- es állás kb a kellemes szobahangerő (16nm-es szoba).

A 3 test probléma nem megoldható.

(#47833) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok.
Egy uzletbe hatterzenehez keresek aktiv hangfalat (vagy hangfalpart). Pc-rol spotifyrol menne.
Cel ar 40e nagyon max 50 ha ott van vmi best buy. Tudtok otleteket adni?
Koszi

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#47834) Chaser válasza forguet (#47833) üzenetére


Chaser
titán

edifier r2000db, a barna verzió 50e-be kerül

szerk:
van rajta optika, tud bt-t és táv is van hozzá

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47835) forguet válasza Chaser (#47834) üzenetére


forguet
senior tag

ez jónak tűnik...köszi!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#47836) lezso6 válasza SunMount3r (#47830) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs, de ebben a kategóriában a Tascam VL-S3 ajánlott. Nem is véletlenül:

Group test: powered 3-inch monitors

Teszt szerinti eredmények és az aktuális árak:

M-Audio AV32 2.5/5 (~30-35k / pár)

Tascam VL-S3 4/5 (~30k / pár)

Mackie Creative Reference CR3 3.5/5 (~35-40k / pár)

Samson MediaOne BT3 2.5/5 (~30-35k / pár)

Eve Audio SC203 4.5/5 (~160k / pár)

Genelec 8010A 4.5/5 (~160k / pár)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47837) Toncsi válasza lezso6 (#47836) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

PreSonus Eris E3.5-ra még kíváncsi lennék.

(#47838) jozsef83


jozsef83
tag

Sziasztok!

Ismerősömnek kéne 50e Ft környékén TV-hez hangprojektor. Kevés a helye ezért csak ez jöhet számításba. Valamit tudtok ajánlani?
Esetleg ezekkel valakinek tapasztalata van:
[link]
[link]
[link]

Köszi a helpet.

(#47839) norba69 válasza jozsef83 (#47838) üzenetére


norba69
senior tag

Ajánlom a szoba átrendezését, hogy legyen helye egy normális hangcuccnak.

A hangprojektor a tejfölösdoboz újfajta megjelenése.
A Genius SP-HF 160-ban komolyabb hangkeltő van, mint ezekben ( minusz "mélynyomó" ).

[ Szerkesztve ]

(#47840) PuMbA válasza jozsef83 (#47838) üzenetére


PuMbA
titán

Egyik se, Edifier R2000DB ezeknél mérföldekkel minőségibb hangot produkál :)

(#47841) SunMount3r válasza PuMbA (#47840) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Node úgy is, hogy a TV "csodás" Jack kimenetére (DAC-jára) van rákötve? :D (Tudom, úgy is...)

(#47842) PuMbA válasza SunMount3r (#47841) üzenetére


PuMbA
titán

Ennek a hangfalnak van optikai bemenete, szóval nem rondít bele a TV DAC-a. Főleg, hogy a legtöbb TV-ben ma már nincs jack kimenet, azaz DAC sem :)

[ Szerkesztve ]

(#47843) Chaser válasza PuMbA (#47842) üzenetére


Chaser
titán

ami hozzám jön tv jövő héten, azon elvileg van - specek szerint, meg is lepett -, akkor még elodázom kicsit a hangfal vásárlást, ha tudom használni a kis samsung "együttest" :)
lesz elvileg 70k-m, amit mm-nél tudok levásárolni, de edifiert sajnos nem forgalmaznak, ilyet igen, de gondolom ezt nem ismeri senki, kicsit drágább mint 70k

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47845) Chaser válasza #95152384 (#47844) üzenetére


Chaser
titán

annál azért nyilván jobb:) de annyit persze nem feltétlen ér amennyit kérnek érte

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47846) TechN7ne válasza #95152384 (#47844) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha az szted egy kalap szar ,akkor én Michael Jackson vagyok... :F

(#47847) dzsi23 válasza #95152384 (#47844) üzenetére


dzsi23
addikt

Kifejtenéd? Nem ismerem. :U

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#47848) Chaser válasza TechN7ne (#47846) üzenetére


Chaser
titán

én személy szerint nem hallottam, ami keveset találtam róla az pozitív, azért meglepne, ha az onkyo hulladékhoz adná a nevét, samsungból ilyesmim van, az 2x35w-os papíron, ez 2x20, annak a bolti ára 30e ft volt, azt dicsérték is nagy erőkkel, sokkal szebb hangja van, mint amennyiért meg lehetett venni
ahhoz képest az onkyo a 87e-s árával tényleg nem olcsó:) de a samsungon nincs bt, se optika, az audio csatlakozók is csak a sima bepattintósak, ellenben a "hangfalak" darabja 2kg, és elég minőségi kinézete van, nem csak a hangzás jó, az onkyonál valószínűleg azért jobb a hangzás is
ha esetleg valakinek van tapasztalata ezzel az onkyoval azt persze nem bánnám, csak megakadt rajta a szemem keresgélés közben, ha már az mm edifiert nem forgalmaz, pénzem meg lesz náluk levásárolható

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47849) Laca19 (a) válasza Chaser (#47848) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Az említett Onkyot nem hallottam, viszont hasonló áron van Panasonic PMX90 hifi PC USB DAC-al és optikai bemenettel, és van MM-ban is. Ez is egy lehetőség. Nekem PMX70-es hifim volt, USB-ről és CD-ről szépen szólt, hozta az elvárható szintet. Optikai csatlakozó és PC USB DAC ezen(PMX70) még nem volt, analógon terveztem használni. Itt viszont az volt a baj, hogy erőtlen volt, nem volt valami jó az analóg csatlakozása, így eladtam. Például a hasonló áron lévő Microlab Solo 9C-nél sokkal szebben szólt a Panasonic, ha hasonlítani akarom. Csak hát ugye a bemenetek hiánya....viszont a PMX90-nél már nincs ilyen probléma. Én azt mondom, hogy nem lehet rossz választás, de konkrétan a PMX90-et nem hallottam. Persze túlzásokba sem akarok esni....megéri, mert jelenleg hasonló áron egyik gyártó sem ad kiemelkedőt. De egy 10-15 éves cucchoz ezek már nem hasonlíthatóak: pont nemrégen említettem, ha már Panasonicról van szó, hogy van pl. egy Panasonic PTX7-es egybeszettem....a munkatársamnak, akinek Edifier S2000-re van, miután meghallotta perceken keresztül nem tudott szóhoz jutni, mert annyira szépen szól egy ilyen régi Pana cucc.

http://www.diesel.com

(#47850) SunMount3r válasza PuMbA (#47842) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, akkor csak a TV optikai elektronikája fog "belerondítani". :D Annak a híve vagyok, hogy mindent közvetlen a forrásra kell kötni (vagy hangkártyára), persze ha itt a forrás maga a TV, mert kábel tuner-es és csak TV adás szól majd rajta, akkor nincs más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.