Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) duo


duo
őstag

Sziasztok! a kérdésem félig off csak, mert a meglévő tascam us2x2+prodipe pro5 v3 -hoz keresek a számítógépen kívül egy másik forrást. hozzájutottam egy csomó vers meg klasszikus bakelithez, így lemezjátszót vennék. korlátozott forrásaim és utánaolvasás után ezt néztem ki újonnan:
[link] jól tévedek hogy egy rca-din csatlakozóval tudom a tascamba dugni? továbbá kell e esetleg tápot vennem a tascamhoz ha rajta lesz a lemezjátszó?

(más: aki esetleg látogat hifis topikokat és ott emberszámba veszik, tudna más lemezjátszót ajánlani akár használtat - én a korábbi kérdésemet moderátorral végül töröltettem olyan megvető és értékelhetetlen választ illetve hozzáállást tapasztaltam, hogy ott már inkább nem is kérdezek.)

hálás köszönetem!

duo

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#48402) magickonfig


magickonfig
tag

dac rovatban nem kaptam sajnos választ ,megpróbálokozm itt is talán több szerencsével. Lassan összáll a rendszer.
Megavan az aktív házimozi sub is hozzá a Genelec 8020.A DAC beszerzés alatt egyenlőre hangkártyán megy a rendszer.

Fórumon utánnaolvasva egy usb Bespeco és Rolland kábelek leszenk.
A sub-ládának belőttem az optimális helyét hangzás alapján: sub csatlakozása

1:balra asztal alatt / elmegy, kicsit még be is rezonál az asztal..
de rövidre tudom fogni a kábelméreteket

2. jobbra kicsit mögöttem/ tökkéletes
de a kábel méreteknek nagyon hosszuak lesznek, valahogy így gondoltam

Pc---3musb--->DAC-----2mTRS-RCA--->SUB--------5mRCA-XLR----->Aktiv hangfal

Kérdésem , hogy mi lenne az optimális elhelyezés?

Para az asszimetrikus kábelek zajosak lesznek, meg presze függ a sub procijától is mit fog gerjeszteni a hangszorókban

[ Szerkesztve ]

(#48403) TechN7ne válasza alphamooncam (#48392) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mi az a mix vagy zene ,demo? Sáv alapján elég gyengusz lehet ;]

(#48404) keménygödör válasza TechN7ne (#48403) üzenetére


keménygödör
tag

"Brickwall" legyen minden, mert manapság az a "menő"!?

(#48405) alphamooncam válasza TechN7ne (#48403) üzenetére


alphamooncam
őstag

A jó ég emlékszik már rá mi volt több mint egy éve, de sem nem mix, sem nem demo, az biztos.

Talán Barbra Streisand - 2014 - Partners (Deluxe Edition) valamelyik száma lehetett.

A 4-6 dB-es :P dinamikájú zene, nálam nem zene.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48406) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Bocs ha rossz helyre írtam volna, de szerintem ez nem csak nállam fordul elő mostanában.
A filmek többségével amit torrentről leszedek párbeszédek hangja elég halk, ha meg hangosítok, minden más zaj a filmben is aránytalanul megnő.
Létezik erre beállítás, vagy topik a prohardveren ahol ezt ki lehetne tárgyalni?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48407) PuMbA válasza makoss (#48406) üzenetére


PuMbA
titán

Be van kapcsolva a lejátszóba az 5.1-> sztereó lekeverés? Normál esetben ilyen gondnak nem kéne előjönnie, nálam még sosem volt.

[ Szerkesztve ]

(#48408) SunMount3r válasza PuMbA (#48407) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az MPCHC-ban az Audio Switcher-ben van olyan, hogy Normalize és az Internal Filters->Audio Decoder-ben olyan is, hogy Dynamic Range Compression és ott is a Mixing alatt egy Normalize Matrix opció. Ezek, ha jól tudom valami hasonlót eredményeznek, mint szeretne, tehát (valamelyest) kiegyenlítik a hangerőt...?

Nálam is állandó probléma, bár én ugye média Box-ot használok, abban meg egyáltalán nincs ilyen opció.

De pl. a KODI-ban is van valami hasonló.

UHD filmek lejátszása Topic az amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#48409) PuMbA válasza SunMount3r (#48408) üzenetére


PuMbA
titán

Én csak az 5.1 -> sztereó lekeverést használom MPC-HC-ban és tökéletes a hangzás szüleimnél és nálam is. Biztosan valami beállítás gond, ha nem halljuk rendesen a beszédet, mert magyar szinkronnál még rá is erősítenek a beszédhangokra az eredetihez képest és én angolul nézem a filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#48410) SunMount3r válasza PuMbA (#48409) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A szinkronosnál épp a beszéd nem gond (ott inkább meg a többi :D , de most hagyjuk), de az eredetinél bizony szokott az lenni. Régebbről is emlékszem, amikor még noti-ról filmeztem MPCHC-val, hogy ott is gond volt. A zajok/zene már ordít, ha annyira feltekerem, hogy érthető legyen a beszéd. A DRC-vel akkor próbálkoztam mérsékelt eredményekkel, meg ugye az nem minden hangsávhoz jó. A többit akkor nem próbáltam, lehet érdemes ilyenkor. Az is lehet, hogy épp a Stereo-ra lekeverés (konvertálás) is közre játszik ebben és egy rendes 5.1-es hangrendszeren ez már nem jönne elő ennyire. Azt is megfigyeltem egy párszor, hogy ha van eredeti 2.0-ás hangsáv is a videóban (nagyon ritkán), akkor ott sokkal jobb a helyzet és hangosabbak a beszéd hangok is. Szóval lehet ez lekeverés is közre játszik.

(#48411) makoss válasza PuMbA (#48407) üzenetére


makoss
addikt

PC-ről megy, összekötve egy LG 55 UH 668V UHD tévével, Serviio a lejátszó.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48412) PuMbA válasza makoss (#48411) üzenetére


PuMbA
titán

És a TV hangszórója a hangfal? :) Serviio-ban bekapcsoltad a downmix-et?

[ Szerkesztve ]

(#48413) makoss válasza PuMbA (#48412) üzenetére


makoss
addikt

Egyenlőre a tv adja a hangot.
Ez a downmix hol van?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48414) PuMbA válasza makoss (#48413) üzenetére


PuMbA
titán

Serviio beállításokban.

(#48415) makoss válasza PuMbA (#48414) üzenetére


makoss
addikt

Mi lenne ez? Lekeverés sztereóra?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48416) PuMbA válasza makoss (#48415) üzenetére


PuMbA
titán

Magyarul valami olyasmi :) A lekeverés szó biztosan benne van és ha a hang beállítások alatt vagy, akkor az az.

[ Szerkesztve ]

(#48417) makoss válasza PuMbA (#48416) üzenetére


makoss
addikt

Akkor az semmit nem csinál, már telepítése óta aktív :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48418) lezso6 válasza makoss (#48417) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És nem lehet átállítani a keverési arányokat? Ugye a centert fel kéne hangosítani. Ahogy PuMbA, én is MPC-HC lejátszót használok, ahol ezt jól be lehet állítani.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48419) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Van egy Logitech Z5300-as szettem. Nagyon régóta megvan, vigyáztam rá és nagyon szeretem mert baromi szépen szól. Viszont az új TV-n nincs jack kimenet. Csak optikai. Erre van valami megoldás vagy cserélnem kell ezt is?

(#48420) PuMbA válasza makoss (#48417) üzenetére


PuMbA
titán

Plex-szel esetleg? TV hangbeállításai között nincs valami elállítva?

(#48421) makoss válasza lezso6 (#48418) üzenetére


makoss
addikt

És annál hol lehet beállítani? MPC-HC lejátszónál.

(#48420) PuMbA: Plex fent van de nem szoktam használni mert össze-vissza van, nincs normális gyökérszerű elrendezés mint a Serviionál :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48422) VIPowER válasza mokus1 (#48419) üzenetére


VIPowER
senior tag

Vannak erre filléres átalakítók. Ebay-en keresgélj.

(#48423) PuMbA válasza makoss (#48421) üzenetére


PuMbA
titán

De azért nézd meg, hogy Plex-szel jobb-e :)

(#48424) makoss válasza PuMbA (#48423) üzenetére


makoss
addikt

....fúú ha ráakadok....frissíteni kellene :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48425) mokus1 válasza VIPowER (#48422) üzenetére


mokus1
addikt

Itthon nem találni ilyet? Optikai jack?

(#48426) VIPowER válasza mokus1 (#48425) üzenetére


VIPowER
senior tag

Találni lehet, csak nem annyiért mint ott : [link]

(#48427) jackooo84


jackooo84
tag

Hali!

Tannoy 802 van valakinek?Vélemény róla? Mennyire problémás a cucc? :F

(#48428) szabeska válasza jackooo84 (#48427) üzenetére


szabeska
addikt

Nekem van. Nagy, de ha van hely, megeri. Kis zugasuk van allitolag, de engem pl nem zavar, ugyis megy a tv, pc, ps is, vagy a zene rola. Ha kozel hajolok, hallatszik kicsit a hatulja felol valami. En nem bantam meg a vetelt, bar akkor vettem, amikor extra akcios volt, 40900*2 azt hiszem.

F1

(#48429) jackooo84 válasza szabeska (#48428) üzenetére


jackooo84
tag

kicsit félek ettől a alapzajtól... :B

(#48430) szabeska válasza jackooo84 (#48429) üzenetére


szabeska
addikt

Elég ijesztő, ja ;] Amúgy ha visszakeresel fórumon, vannak mindenféle vélemények, 50-50% a "zavarási" arány :)

F1

(#48431) jackooo84 válasza szabeska (#48430) üzenetére


jackooo84
tag

Szerintem kihagyom... :DDD

(#48432) tibi14


tibi14
tag

Sziasztok!
Az összefoglaló alapján megvettem a Genius SP-HF1250B, ég és föld a 6 ezer forintos 5.1 után.
Használom kb 2 hónapja, és arra lettem figyelmes, hogy tartalom fogyasztás közben, pl youtube zene néha hallani egy pattanást/mély pukkanástami ami elég zavaró (nem tudom, hogy ez elejétől ilyen, csak nem vettem észre, vagy későb kezdte el csinálni.Van ötletetek mi okozhatja?

(#48433) SunMount3r válasza tibi14 (#48432) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem nem csinál ilyet. Ettől még lehet a hangkártya is, vagy driver. Kösd rá más forrásra pl. teló, hogy azzal is csinálja e.

[ Szerkesztve ]

(#48434) Sonja válasza tibi14 (#48432) üzenetére


Sonja
veterán

Milyen hangkártyát és Win-t használsz? Mert lehet a Win 10 frissítéstől is!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#48435) tibi14 válasza SunMount3r (#48433) üzenetére


tibi14
tag

Oké! Na úgy néz ki telefonnal semmi pattogás sincs, még teszetelem.

Sonja

Alaplapi hangkártyát használom asrock b360 pro4 lapon.
Eredeti win10 1903

Édemes lenne valami belépő szintű hangkártyát beszerezni?

kiegészítés : telefonról (A50) akkor pattan egyet amikor elindul valami zene vagy bármi, és akkor amikor vége lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48436) SunMount3r válasza tibi14 (#48435) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Integrált hangkártyának (ha jó) sem kellene csinálnia ilyet. De tényleg lehet Win frissítéstől is. Driver uninstall/reinstall-t próbálhatod még meg és esetleg próbálj valami új gyártói driver-t keríteni hozzá a hangkártya chipje alapján.

Szerk.: ha telóról is pattog, akkor lehet a hangfallal van valami.

[ Szerkesztve ]

(#48437) tibi14 válasza SunMount3r (#48436) üzenetére


tibi14
tag

Sonja
Köszönöm nektek!
Windows update, BCDEDIT /SET DISABLEDYNAMICTICK YES úgytűnik megoldotta.

(#48438) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Szerintetek Edifier R1010BT vagy R980T -t érdemesebb? Nem mérvadó a BT, nem az fog dönteni szerintem. Hangzásra, teljesítményre nincs lényeges különbség köztük ugye?

(#48439) Bodz válasza smiti (#48438) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Előbbivel nem igazán van még tapasztalat.

(#48440) Erinlin


Erinlin
friss újonc

Sziasztok!
Pc-mhez szeretnék hangfalat venni, kb. 45k -t szánnék rá max. Egy 5x5m szobában az asztalon lenne és olyan az elrendezés, hogy bőven van hely a faltól minden irányban. Főleg zenehallgatáshoz kellene, ami most van a pc-re kötve az számomra rettenetesen szól (samsung SS-2153), igazából ezen nem is szoktam zenét hallgatni, hanem mindig kiírtam CD-re a dolgokat, hogy a hifin tudjam hallgatni (Sharp CD-E500H- ha mond valakinek valamit), de ez eléggé félmegoldás :D Emiatt többnyire fülessel hallgatok zenét, filmet stb. a számítógépen.
Szóval az ajánlott dolgokból nézelődtem és először a Microlab solo 6c-n gondolkodtam, de szerintem túl nagy lenne, így ezeket néztem: (főleg ezt:) Alesis Elevate 5 MKII, esetleg a Tascam VL-S3, Edifier R1280T. Hangzásban kiegyensúlyozottat szeretem, de azért legyen egy „telt” mélye. További extra nem szempont.
(Később még tervben van egy külső hangkártya beszerzése is.)
A neten próbáltam tesztek után nézni, de csak összezavartak :D Ha van bármilyen típus, amin érdemes még elgondolkodni, írjátok nyugodtan.
Sajnos hallgatózásra nincs lehetőségem, elég messze lakok bármely ilyen szaküzlettől, ezért próbálok itt segítséget kérni. :)

(#48441) alphamooncam válasza Erinlin (#48440) üzenetére


alphamooncam
őstag

Tascam VLS-3 tól ne várj 100Hz alatt semmi komolyat, főleg ne valódi mélyet... :DDD :N, ahhoz emelni kéne a keretet. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48442) Bodz válasza Erinlin (#48440) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jó lesz az Elevate 5 MKII, nyugodtan megveheted.

(#48443) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek!
Egy érdekes dolgot szeretnék megosztani mindenkivel, aki imádja a zenét:
Kb. másfél éve vettem egy Fluid Audio F5 stúdió monitort a számítógéphez, mert szerettem volna jó minőségben zenét hallgatni. Van hozzá kb. korrekt hangkártya is, és a zenék 90%-a FLAC-ben van. Ami a lényeg, hogy tényleg szépen szól, de kisgyerek stb. miatt egyre kevesebbet volt időm az elmúlt pár hónapban a számítógép előtt zenét hallgatni. Hetente max 1 alkalom.
Viszont munkába járáskor, edzésnél és alvás előtt van időm zenét hallgatni, úgyhogy belenyúltam a hordozható világba és ~80k-ig beruháztam DAP+IEM-be (Fiio M6+FiiO FH1). A hangminőség bámulatos, a Fluid Audio F5 sehol sincs ehhez képest részletességben, térben, dinamikában, textúrázottságban.
Ettől függetlenül néha még odaülök a gép elé zenét hallgatni, mert akkor úgy praktikus.

Ahogy telik az idő, Fluidból egyre több mindent hallok ki! Tehát a DAP-korszak előtt hiába telt el X idő, nem változott a zenei *kihallásom*, de ahogy valami megmutatta, hogy ott még van bőven részlet, úgy elkezdett hozzá alkalmazkodni az agyam/fülem és máshol is kihallok már több mindent.. Sőt! Raktam anno a TV mellé egy Edifier R1600T III-at, ritkán ezen is megy zene és...abból is egyre több részletet hallok ki!

Több fórum is boncolgatja, hogy milyen a jó hangcucc, de az agy-fül kombóról és annak fejlesztéséről vajmi kevés infó van. Pedig fejleszteni kell valahogy, mert lehet, hogy bőven ott vannak a részletek, csak...nem halljuk :D
Az életkorról nem is beszélve, mert gondolom idősebb korban szűkül a tartomány...

Make Love not war!

(#48444) SunMount3r válasza SirRasor (#48443) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha van egy elég jó szett, amiből sok részlet kihallatszik és gyakran hallgatjuk rajta ugyan azokat a zenéket, akkor miután egy gyengébb szetten halljuk ugyan azt, amiből nem hallatszanának amúgy ki ugyan azok a részletek, vagy csak sokkal gyengébben, akkor is úgy "érezzük", mintha jobban, intenzívebben kihallanánk (mint egyébként), mert az agyunk már "tudja", hogy ezek a részletek ott és hol vannak (lennének).

Tehát az emlékező agy, mint egyfajta belső "erősítő" működik ilyenkor és felnagyítja azt, ami egyébként sokkal gyengébben van jelen. Részlegesen "placebo" féleségnek is lehetne nevezni.

A fentiek csak teória szintű gondolatok, de így érzem logikusnak. Tényleg érdekes kutatási terület lenne.

(#48445) Viktor77


Viktor77
titán

Hi!

Vettem egy 1250B-t. Nagyon tetszik a hangja, minden igaz amennyire dicsérik (ennyi pénzért).
Annyi a gondom vele, hogy van egy alig hallható zúgása (kb. 60-70 centire ülök tőle), ami nem zavaró, mert a legkisebb hangerejű zene is elnyomja, de csak tennék ellene.
Ha kihúzom a kábelt ami a gépbe megy (a Jack-RCA-t), akkor nincs ez a zúgás. Egy jobb kábel megoldaná a gondot? Elég csirke amit hozzá adnak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48446) pulutodurumo válasza Viktor77 (#48445) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha telefonba, bármibe dugod ami nem hálózati áramról megy, akkor is súg?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48447) smiti


smiti
addikt

Emagról rendeltem ma egy újracsomagolt Edifier R980T -t nem egész 12k-ért. Remélem nem fürdök be vele.... :B

(#48448) magickonfig


magickonfig
tag

Erről a sub-ról tud esetleg valaki mondani véleményt. Fame Audio Studio RPM 10s

Aktív studió monitornak a kiegészítéséhez lenne. Honalpján agyon dícsérik árához képest.

(#48449) smiti válasza smiti (#48447) üzenetére


smiti
addikt

Ma meg is jött. Igaz, hogy újracsomagolt termék, de úgy néz ki csak a doboz volt bontva. A hangfalak használatlannak tűnnek és a kiegészítők is bontatlanok.

Méretét jóval meghaladja a hangja, piszkosul megérte a 12k-t. :R

(#48450) Viktor77 válasza pulutodurumo (#48446) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor gyakorlatilag nem. Van egy alig hallható valami, de ahhoz már hozzá kell érintenem a fülem a hangfalhoz és csak a fő hangszórón hallható (így gondolom, ez mindenképp lesz).

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.