Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) lezso6 válasza kecstama (#48849) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha esetleg ultrakompakt mellett döntenél, akkor még ott az Eve SC203. Hasonló, mint a Genelec 8010, de mélyebbre megy és, nem kell hozzá DAC, simán USB-ről vagy optikáról is megy.

Habár én a Focalt ajánlanám, az árához képest azt szokták szeretni, a kis 3" ultrakompaktok szvsz inkább hordozhatónak valók.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48852) kecstama válasza alphamooncam (#48850) üzenetére


kecstama
tag

Most lett lecserélve az erősítő, nem bántam meg, viszont ő lenne a váltása oka. Nem férek el mellette az asztalon. Szerintem még ezzel a "noname" hangfallal, sarokra tolva is brutál hangot tud adni, részletesen. Megeszi az elektronikustól kezdve a rockot, klasszikust, szinte mindent. A legnagyobb problémám hogy akármilyen erősítőt veszek, tele lesz 4-5-6 felesleges bemenettel, esetlegesen Phono előerősítővel amit nagy eséllyel sosem fogok használni. Ilyenkor a végfokok lennének a jók, de 2 monoblokk nem olcsó buli, és persze ahhoz is ilyen-olyan kábel, Milyen legyen? Ezüst? Vastag réz? Esetleg sima tömör? stb.. Röviden tömören nincs kedvem ilyenekkel szórakozni. Számomra sokkal egyszerűbb egy pár jobb (Pl. Roland) XLR-t venni mint "Ezüstözött cinnel átitatott sodrott vezetéket 99.99999999998% OFC rézből". Arról nem is beszélve hogy az ""audiophile"" Balanced be/kimetes erősítők elég vastag árakon vannak, viszont még az olcsóbb monitorok legtöbbjén van XLR/ TRS bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#48853) kecstama válasza lezso6 (#48851) üzenetére


kecstama
tag

Nem ultrakompakt a cél, nem viszem sehova :), Ha viszem akkor már az a +3-4KG nem fog zavarni. Csak árban az fér bele. Az egyel nagyobb modell már 110 ha jól emlékszem, az már számomra sok.

(#48854) Bodz válasza kecstama (#48846) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha egyébként a hangfalad szereted, akkor talán inkább érdemes lenne egy kisebb méretű erősítőt venni, ami kényelmesebben elfér az asztalon, nem lesz utadban.

(#48855) lezso6 válasza kecstama (#48853) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor én a helyedben a Focal Alpha 65-öt választanám. Persze a fenti Genelec meg Eve hangminőségben odabasz az Focal Alpha 65-nek, hisz egy kategóriával feljebb valók, de a nagyon pici hangfalakkal három gond van: a hangerő korlátos, a mély hiányos, inkább közelről szólnak jól.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48856) kecstama válasza Bodz (#48854) üzenetére


kecstama
tag

Gondolkoztam rajta de nem igazán találtam amikor ezt vettem. Amit nem említettem az az hogy picit benyeltem a hangfalvételt, a képeken egyátalán nem látszott az állapota/ törött előlapja. Nem egy szép darab, csak a hangja : ) + Ezek nem igazán közeltérre vannak tervezve, amin sajnos nem tudok változtatni. :W

(#48857) alphamooncam válasza kecstama (#48852) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szerintem utálni fogsz !

Nálam a Sony Panasonic stb. szitokszó, úgyhogy nem ajánlok neked pici magyar csöves erősítőt, mert úgysem szerzel be ilyet.

Genelec 8010-et hallottam! Jó !!!

El kell menni meghallgatni, elég mélytartományt sugároz-e Neked !

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48858) kecstama válasza lezso6 (#48855) üzenetére


kecstama
tag

Kb kéztávolságra lennének. Viszont most megcsillant a szemem egy Tannoy Gold 7-en, (Remélem szabad linkelni).

(#48859) kecstama válasza alphamooncam (#48857) üzenetére


kecstama
tag

Ez még Sony, Made in Japan, nem a mostani kínai szemét. Érezni a súlyán, szálcsiszolt tömör alu. előlapja van. Aranyozott csatlakozók, (90-es években). A szűrőkondik konkrétan "vörösszőnyegen" vannak. A hab a tortán pedig a Sanken tranyó, Toroidtrafóval körítve. Igaz, nem egy mai "Ródium meg Ezüst öntvény tápkábeles" megoldás, de nem illik összehasonlítani a mai középkategóriával

(#48860) f.zoli75 válasza Sub-ZeRo (#48843) üzenetére


f.zoli75
csendes tag

Optikai kábellel van összekötve a géppel, jack-rca-val nem is próbáltam.
A mély ok, a magasat tompítja le. Kikapcs-bekapcs és megint éles a hang... :F

(#48844) DarthSun : Mély-orientált, de (nekem) nem zavaróan.

(#48861) robi1979


robi1979
aktív tag

Erről a típusról valakinek tapasztalata, véleménye?

Edifier R1580MB vagy erről Edifier E10BT

PC-hez használnám leginkább, milyen bluetooth sticket érdemes a PC-hez vennem ha ezekkel a hangszórókkal használnám?

Szerintetek a két típus közül melyik a jobb? Árban sok különbség nincs köztük.

[ Szerkesztve ]

(#48862) solfilo válasza Bodz (#48829) üzenetére


solfilo
veterán

Klotz kábelt beszereztem, rádugtam az Onyxra a Kürbist és hát, hallani, hogy nem az integrált ALC892 hajtja, sokkal élettel telibb az egész. :D :C
Nagyon köszönöm! :R

solfilo

(#48863) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
A Dynaudio Xeo 6-ról vannak tapasztalatok?
Mivel kifutott típus, a bejelentéskori árának közel a feléért lehet újonnan venni, ami 1800eur/pár. Ennyiért jó vétel? Melyik "hagyományos" (vagy aktív) Dynaudio doboznak a wireless HUB-al kiegészített változata lenne ez?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#48864) zuchy


zuchy
őstag

Sziasztok,

üveg asztalon mennyire javallott egy 2.0-t hallgatni? Rajta lennékek a két szélén (Kürbis + mod + Creative Soundblaster HD) Esetleg a ha veszek alá ilyeneket? [link]
Mondjuk most sima fefér nikecell kockák vannak alattuk, rondák, de jók. :) És faasztalon jelenleg.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#48865) Bodz válasza robi1979 (#48861) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ránézésre sem egy ligában játszanak. Az R1580-at vedd!

(#48862) solfilo: Szívesen! Örülök hogy elégedett vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#48866) kecstama


kecstama
tag

Picit nézelődtem, Szerintetek Focal Alpha 50 kevés lenne max. 75 cm-re tőlem? Ahogy már említettem 14m2-es szoba, de lehet hogy nem is számít ha ilyen közel lesznek hozzám. Gyűjtögessek még a 65-re? :)

(#48867) capulet75 válasza kecstama (#48866) üzenetére


capulet75
addikt

Nem. Nagyon hangosak tudnak ezek lenni. A 65 máshogy szól, de a hangerővel nem lesz gond.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48868) keménygödör válasza kecstama (#48866) üzenetére


keménygödör
tag

Inkább bődületesen sok, mint kevés. Talán még az 50 is annak érződik majd.

(#48869) kecstama válasza capulet75 (#48867) üzenetére


kecstama
tag

Mennyire máshogy? :) Megéri azt a plusz ~20e Ft-ot?

(#48870) capulet75 válasza kecstama (#48869) üzenetére


capulet75
addikt

Én csak a 65ost hallottam, de rewiev-k és itteni vélemények alapján az a legjobb. Sztem ha van lehetőséged, menj és teszteld.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48871) kecstama válasza capulet75 (#48870) üzenetére


kecstama
tag

Terveztem de hogy őszinte legyek nincs kedvem buszozgatni..

Amúgy 1-2méteres távolságon mennyit számít a "balanszolt" jel előnye?

Utánanéztem de találtam mindent, csak konkrét választ nem. Sokan mondják hogy hallható a különbség távolságtól függetlenül, viszont máshol meg az ellenkezőt írják.

Az itteni profik/ tapasztaltak véleményét jobban megfontolóra veszem mint a nemzetközi fórumok "Ultra-High-End Audiophile" íróit akiknek még a kaputelefonba is "triplán acéllal szigetelt Ezüstözött Ródiumkábel" megy :R

(#48872) pulutodurumo válasza kecstama (#48871) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A szimmetrikus felépítés először a stúdióban jött elő, hogy a hosszú úton közlekedő jelek ne legyenek zajosak. A HiFiben is hasonló a cél, a két csatorna közti áthallás torzítását ütik ki vele. De kisebb a hatás, mivel otthon ritkán használ az ember több tíz méteres jelutakat.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48873) kecstama válasza pulutodurumo (#48872) üzenetére


kecstama
tag

Avagy ha "mono" jel megy benne, felesleges erre az 1 méterre.

(#48874) Bodz válasza kecstama (#48871) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Számíthat. Hogy mennyit az azért több dologtól függ. Magától a hangfaltól, aztán persze a dac, illetve a környezet ahonnan zajt szedhet össze. Természetesen ha van rá lehetőség, akkor mindig a szimmetrikust kell választani, az a jobb, még ha ezt nem is feltétlen hallani.

(#48875) kecstama válasza Bodz (#48874) üzenetére


kecstama
tag

Tud a DAC balancolt kimentet küldeni, csak 2x3,5 jacken. Remélem ha egy TRS kábelt kombinálok egy 6,3 -> 3,5 adapterrel működni fog :))

[ Szerkesztve ]

(#48876) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Sziasztok!

Pici segítséget szeretnék kérni.
JBL Partybox lesz itthon az már eldőlt. 32nm-es nappaliban,szinte csak elektronikus zenére.
És arra keresném a választ hogy 2x Partybox200 a két sarokba sztereóban vagy 1x Partybox 1000 valamelyik rövid falra.
Melyik adná a nagyobb „fun” érzést? Sajnos semmit nem találok ez ügyben a végleges döntésemhez.
Esetleg lenne valakinek hasonlóval tapasztalata?

(#48877) Bodz válasza kecstama (#48875) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kellene neki.

(#48878) norba69 válasza cimbi186 (#48876) üzenetére


norba69
senior tag

1 db partybox 1000 bőven elég 32 nm-re.

(#48879) pilu01


pilu01
senior tag

Sziasztok
A Genius SP-HF1250B-t milyen kábellel kell összekötni PC-vel?
Úgy értem, hogy milyen néven kell keressem, mert ajándékba lenne, és eddig csak olyan hangfallal találkoztam aminek 3,5 jack volt a végén.

(#48880) Sub-ZeRo válasza pilu01 (#48879) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jack-rca kábel.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48881) Viktor77 válasza pilu01 (#48879) üzenetére


Viktor77
titán

De jár hozzá. Igaz, elég vékonyka.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48882) pilu01 válasza Viktor77 (#48881) üzenetére


pilu01
senior tag

Köszi mindenkinek!

(#48883) cimbi186 válasza norba69 (#48878) üzenetére


cimbi186
aktív tag

:R

(#48884) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Lehet nem pont jó helyen vagyok, de lehet útba tudtok igazítani. Vagy jó tanácsot adni.
Talán már találkoztatok ezzel a kütyüvel.
[link]
Szóval keresek egy hordozható "magnó"-t. Kell legyen benne CD lejátszó és viszonylag jó hangereje legyen.
Mire lehet számítani, ha a gyártó az írja: Output Power 100W?
Óvodai foglalkozásokon használnák, így a HiFi hangtisztaság nem elsődleges szempont.
Viszont valami tartósabb kütyüt keresnénk, mert az "egy lélötty" hagyományos magnó formátumú ketyerék 1-1.5 év után tönkre mennek és javíthatatlanok.
Vagy ha tudtok ilyen hordozható, jó "magnó"-t, ne tartsátok magatokban.

CD lejátszó nagyon fontos, sajnos nem egyszerű megreformálni a bevett szokásokat.

(#48885) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ma végre ráveszem magam és felcserélem a két pár Genius SP-HF1250B-t , hogy lecsekkoljam, hogy a másik is berezonál e filmezés közben. Eddig féltem is, hogy ha a forrás (média lejátszó) a hibás, akkor a másikban (is) kárt tehet. De okozhat ilyet pl. kábel, vagy csatlakozó hiba is? Főleg a mélyebb hangoknál néha egyszer csak elkezd rezonálni CSAK a bal oldali doboz, de elég fülsértően. Zenével is teszteltem, ott bármit is toltam rá, soha nem rezonált be, csakis filmezéskor. Ezért gyanakodnék esetleg a forrásra. ?

(#48886) Attila0 válasza SunMount3r (#48885) üzenetére


Attila0
őstag

Egy próbát mindenképpen megér, aztán majd meghallod hogy a számítógépre kötve berezonál-e zenehallgatás/filmnézés közben, vagy sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#48887) SunMount3r válasza Attila0 (#48886) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én úgy gondoltam bátor leszek és fordítva is tesztelném, tehát a mostani PC-set is rákötöm a lejátszóra. A másik meg megy a PC-re (pontosabban noti-ra), igen ám, csak mivel a noti-n nem nézek filmet, ezért ott nehéz lesz kiszűrni. Az, hogy elindítok egy filmet és bele-bele tekerek az nem jó, mert teljesen kiszámíthatatlan mikor jön elő. Zenével meg a lejátszón sem rezonált. Vagy muszáj lesz végig ülnöm legalább egy 2 órás filmet a not előtt, de ugyan azon a hangerőn nagyon közel lesznek hozzám a hangfalak az asztalon.

(#48888) Attila0 válasza SunMount3r (#48887) üzenetére


Attila0
őstag

Máshogy nemigen fogod tudni kiszűrni a hibát, ha emlékszel én is azzal kezdtem, hogy cseréld fel a két hangfalpárt. A hangerőn pedig tudsz változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#48889) keménygödör válasza SunMount3r (#48887) üzenetére


keménygödör
tag

Nem csodálkoznék, ha adott frekvencián jelentkezne (ami az adott filmben a kérdéses helyen szólt). Aztán jelgenerátorral ugyanúgy előállítható lenne a kiváltó frekvenciát megtalálva.

(#48890) Attila0 válasza keménygödör (#48889) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor fel sem kellene cserélnie a hangfalpárokat, elég lenne csak belöknie az adott filmet a notiba.

(#48891) alphamooncam válasza SunMount3r (#48887) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link] Ezzel szerintem egyszerűbb lenne kiszűrni a rezonáló frekit, már ha ez a probléma.

10 perc alatt, szépen lassan végighúzod a csúszkát a frekisávon és problem solved. ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48892) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az első tesztek megvoltak: Találtam egy videót, amiben mindig ugyan ott rezonál. A kérdéses hangfalat a noti-ra kötve ezzel a videóval szintén rezonált. Mondjuk elég "hangos" a hangsáv és sokszor peak-el is, legalábbis a Windows hang szintmérője ezt mutatja. Próbáltam másik videóval ott nem. Lehet a jelszint túl magas néha neki. De filmezéskor normál hangerőnél is csinálja a lejátszóról. Egyértelműen ebből nem tudok következtetni, további tesztek kellenének. A másik pár hangfal a PC-n ugyan ezzel a hangos videóval nem rezonál.
Meg mondjuk máshol is voltak, a kérdéses maradt a szőnyegen, a PC-s meg a helyén az asztalon.

(#48891) alphamooncam : Ez lett az eredmény, itt rezonál a legjobban:

Meg a két köztes csík között egy picit, de pont erre a csíkra állva tényleg hangosan rezonál. Viszont a másik pár hangfal is pont itt, nem annyira hangosan, de az is rezonál.

Máshol sehol sem egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#48893) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Edifier R2730 alá milyen aktív ládát lehet rakni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48894) alphamooncam válasza SunMount3r (#48892) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kontrollként esetleg megkérhetnél valaki, hogy futtassa le a tesztet a saját, de ugyazon tipusú hangsugárzóján.

Ha nagy különbség van, akkor hibás a hangsugárzód (láttatlanban nem szivesen mondok véleményt, nem hiszek a távgyógyításban )

Valószínűbbnek tartom, hogy az átlagnál érzékenyebb vagy a forrás túlvezérléséből születő torzításra.

Sokan meg sem hallják, én meg kb. falnak megyek tőle.

Ha normálisan kivezérelt hangsávnál, ( zene,video akármi ) nem zavar a hangsugárzód most már ismert rezonanciája, megválogatni a forrásod, és használod tovább egészséggel.

P.S.: Felteszem, ha finoman megrázod a hangsugárzód, nem zörög benne semmi, illetve a csavarok meg vannak húzva.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48895) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy 2.1-es hangfalrendszert, de nagy okosan nem néztem, hogy csak USB-n keresztül lehet csatlakoztatni a PC-hez, nekem pedig dedikált hangkártyám van. :W Az lenne a kérdésem, hogy egy jack-usb átalakítóval tudom használni szerintetek, hogy ne kelljen visszaküldenem? :U Egyáltalán ilyenkor, ha online vásároltam és az oldalon lévő leírásban nincs benne, hogy usb-s a csatlakozás, akkor visszaküldhetem kibontás után is? :F

Mercury

(#48896) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Lehet ki fogtok röhögni, de a következőre gondoltam:
Olyan rendszert szeretnék, amire bluetoothon küldhető flac és kiválasztható, hogy melyik hangszóró szóljon. Raknék 5-6ot a házba (140nm, 1 nagy nappali, 2 szoba, 1 fürdő, 1 garázs), és ahol épp szükség van rá, ott szólna. Nem vagyok audiofil, Bluetooth ki is lövi gondolom a fasza minőséget, de vmi értelmes megoldás nincs erre?

(#48897) norba69 válasza Mittu88 (#48896) üzenetére


norba69
senior tag

A Sonosnak vannak ilyesmi holmijai.

(#48898) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#48893) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább semmilyet, mert az Edifiernek nincs hozzá való sub-ja :D

[ Szerkesztve ]

(#48899) DarthSun válasza Mr.Mercury (#48895) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A jack-USB átalakítást nemtudom, azt sem hogy úgy működne-e, de sok értelme nem lenne sztem, nem a hangkártyád eredeti hangját hallod, hanem valami össze-vissza konvertált katyvaszt. 14 napon belül, indoklás nélkül is visszaküldheted, akkor is ha kivan bontva, lényeg hogy csomagold vissza az eredeti állapotába és ne legyen sérült. Kibontás nélkül nem is tudnád kipróbálni, az online visszaküldése pedig épp arra vonatkozik, hogy vásárlás előtt nemtudod kipróbálni/megtekinteni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#48900) Lami66 válasza Mittu88 (#48896) üzenetére


Lami66
őstag

A sima bluetoothnak nincs elég sávszélessége flac minőség átvitelére, az aptx/aptx HD már elég jó minőséget tud
Neked wifis multiroom rendszer lenne a megfelelő szerintem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.