Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) Mr.Mercury válasza DarthSun (#48899) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Rendben, köszi a választ! :R

Mercury

(#48902) Mittu88 válasza Lami66 (#48900) üzenetére


Mittu88
senior tag

Köszi a segítséget, norba neked is!

(#48903) lezso6 válasza SunMount3r (#48892) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez szobaakusztika lesz szerintem. Tedd be ezt a hangot, ami rezonál, aztán mászkálj körbe a szobába. Ha a rezonancia néhol halkabb, hangosabb vagy épp megszűnik, akkor szobaakusztika.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48904) SunMount3r válasza lezso6 (#48903) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A rezgés pont a hangfalból jön, ill. érzem, hogy az rezeg/recseg ilyenkor. De kipróbálom amit írsz, bár így nem sok esélyt látok rá. Meg ugye mind 2 pár esetén ugyan ott rezonál, ha azzal a progival mérem és eléggé máshol vannak. De még az se biztos, hogy ennek a frekinek köze van ahhoz a rezgéshez, amit filmezés közben szoktam tapasztalni.

A hangerőt amúgy kb. 2 órára állítva használom a hangfalon, mert a leghalkabb hangsávok esetén csak így ad elég hangerőt. De most úgy figyeltem meg, hogy a lejátszó jóval erősebb szintű jelet adhat ki max hangerőn, mint a PC, mert itt mindent max-ra tolva sem volt olyan hangos. MPCHC-val és JRiver-el próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#48905) alphamooncam válasza SunMount3r (#48904) üzenetére


alphamooncam
őstag

Pontosan hány Hz-nél külön-külön leírnád?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48906) SunMount3r válasza alphamooncam (#48905) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ahol a zöld csík áll. :D Nem tudom, én nem látom hogy bárhová kiírná pontosan, azt hogy kell megnézni?

(#48907) lezso6 válasza SunMount3r (#48904) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor ez valami torzítás-féleség? Mert ha nagyon hangos, akkor lehet az a probléma, hogy elfogy a szufla. Habár ennek inkább egy szakasznak kéne lennie a frekvencia-menetben, nem pedig egy konkrét pontnak. Utóbbi esetén inkább szobaakusztika. Esetleg lehet, hogy a hangdoboz akusztikai rezonancia-frekvenciáját sikerült megtalálnod, az meg ilyen. :)

Az helyzet, hogy ugyanazt a hangot nem mindenki nevezi ugyanúgy, ezért az lenne a legjobb, ha hangfelvételt tudnál róla csinálni. Úgy talán könnyebb megmondani, hogy mi lesz az.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48908) alphamooncam válasza SunMount3r (#48906) üzenetére


alphamooncam
őstag

Olyan 350 Hz körül.

Ilyen tartományban már a szoba nem igazán tud beleszólni, és könnyű ellenőrizni is, mert más méretű szobában akkor nem csinálná, vagy biztosan nem ugyanott.

A doboz maga lesz, szvsz.

Ha lenne esetleg pillanatszorítód [link] rárakhatnád, nem kell összeroppantani, érzéssel (!) és megnézed, változik-e valami.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48909) SunMount3r válasza lezso6 (#48907) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen inkább torzítás. Az egész hang ilyenkor "berecseg". De rezonál is a hangfal ilyenkor. Próbálok majd felvételt róla.

(#48908) alphamooncam : Nem jó a link.

(#48910) alphamooncam válasza SunMount3r (#48909) üzenetére


alphamooncam
őstag

Már telefon vagyok nem tudok linkelni. Egyszerű pillanatszorító, de jo a spanifer is csak alá kell tenni egy-egy fakockát a két oldalára, és rászorítani körbe, lényeg, hogy legyen nyomás a doboz oldalán.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48911) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Itt a freki keresős app-al rezonáló felvétel: [link] Jól hallható, hogy mikor húzogatom a csúszkát, hol rezonál be.

Sajnos a videó hangfile-os felvételen nem hallatszik ki jól a rezonancia, nem tudom miért, de élőben sokkal jobban kihallható az a "berecsegés" a beszédhangokban néha a dialógus során. Azért belinkelem, hátha ti jobban kihalljátok: [link] Majd megpróbálok jobbat valahogy.

(#48910) alphamooncam: Sorry, de ez még mindig túl ködös, hogy miről beszélsz konkrétan.

[ Szerkesztve ]

(#48912) alphamooncam válasza SunMount3r (#48911) üzenetére


alphamooncam
őstag

Azt próbálom kiszűrni, hogy a dobozod igényelne-e merevítést. Ezzel a nyomásos módszerrel ki lehet szúrni, hogy a dobozod önrezonanciája vagy más. Ha nem, akkor már csak az erősítő, vagy a hangszóró rezonálhat.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48913) alphamooncam válasza alphamooncam (#48912) üzenetére


alphamooncam
őstag

Elvileg akár elég lehet két kezeddel tenyeredel nyomást gyakorolni a doboz két oldalára, mintha fel akarnád emelni a dobozt, csak nehéz erőlködés közben a csúszkát mozgatni.

Bocsi ennél egyszerűbben nem tudom leírni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48914) Attila0 válasza alphamooncam (#48912) üzenetére


Attila0
őstag

Ha jól figyeltem a jobb oldali doboz felől hallja a rezonálást, tehát akkor elvileg az erősítő mint hibaforrás kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#48915) SunMount3r válasza Attila0 (#48914) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, pont, hogy a bal oldaliból jön.

------
Most hirtelen nem találok olyan filmet, amiben nagyon hallatszana, de szokott lenni. Folytatom a mozizást vele és ha lesz ilyen (részlet), akkor megjegyzem és majd arról is csinálok felvételt. Egy olcsó Tablet-em van csak a felvétel céljából, az előző felvételnél is az a gond, hogy a mélyebb/hangosabb beszédhangok elnyomják a magasabb recsegést rajta.

[ Szerkesztve ]

(#48916) Attila0 válasza SunMount3r (#48915) üzenetére


Attila0
őstag

Azt megtudnád írni hogy melyik filmből linkeltél be részletet? Azért kérdezem, mert akkor én is megnézném hogy a saját rendszeremen tapasztalok-e bármilyen rendellenességet.

[ Szerkesztve ]

(#48917) SunMount3r válasza Attila0 (#48916) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ghost in the Shell (1995). Az első 10 percben van valahol ez a részlet, miután leszáll a helikopter és a liftben beszélgetnek. De a 2.0-ás AC3-as magyar szinkronos hangsávval, mert van többféle is és csak ezzel rezonál be. Ennek határozottabban magasabb a hangereje, mint a többinek.

(#48918) SunMount3r válasza SunMount3r (#48917) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

08:75 - 09:60 között.

(#48919) alphamooncam válasza SunMount3r (#48918) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem igazán értem miért is foglalkozol a mozifilmes rezonancia vonallal.

A rendelkezésemre álló információkból nekem az jön le, hogy két különálló hibát fedeztél fel. Egy kb. 350Hz nél fennálló, vélhetőleg "hardveres"t, és egy másik, vélhetően műsorforrás túlvezérlésből adódó "szoftveres" hibát. Szerintem engedd el, mert nemigazán fogsz tudni mit kezdeni egyikkel sem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48920) SunMount3r válasza alphamooncam (#48919) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem is két külön hiba valószínűleg. De mint írtam a mozis rezonanciát PC-re dugva is tudtam reprodukálni a kérdéses hangfalon. Ez pedig további kérdéseket vet fel. Lehet a hangfal eleve rossz volt, de lehet az is, hogy "menet közben" romlott el, amiért a média lejátszóra volt dugva. És ez nagyon nem mind 1. Hidd el nagyon zavaró tud lenni a magas recsegés, ami teljesen kiszámíthatatlanul jön elő néha filmnézés közben. Tehát szó sincs róla, hogy "elengedjem".

(#48921) alphamooncam válasza SunMount3r (#48920) üzenetére


alphamooncam
őstag

Azt gondolom, hogy a filmek hangsávját (sem ) fogod kivenni a filmből, hogy aztán a jelszintet beállítva visszahelyezd azt a filmbe, azért hogy az nézhető legyen.

Ez a realese ilyen, eltolta aki összerakta.

Zenénél még csak-csak megéri (?) foglalkozni vele, de filmnél kötve hiszem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48922) SunMount3r válasza alphamooncam (#48921) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De és írtam is, hogy miért. Teljesen kiszámíthatatlan mikor jön elő. Nézd: egy bizonyos hangerőre fel van tekerve a hangfal is (2 órára fixen) és amikor elindítom a filmet a lejátszón utána annak a hangerejét szabályozom hozzá, hogy épp jó legyen. Megy így fél órát gond nélkül a film, aztán hirtelen jön egy hangosabb (vagy egy olyan frekis) zenés rész, vagy dialógus és elkezdi a recsegést. Ilyenkor vagy gyorsan visszaveszek a hangerőből, de akkor meg megint túl halk lesz, vagy kibírom a recsegéssel. Marha idegesítő tud lenni. Ennek nem ilyennek kell lennie, itt valami (valahol) gond van. És írtam már, hogy ez hangsáv csak egy példa, "eredeti" angol DD és DTS hangsávokkal is szokta csinálni. Azt is írtam, hogy ha legközelebb találok egy ilyen rész, akkor megjegyzem hol volt és arról is csinálok felvételt, remélem azon jobban hallható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48923) olymind1


olymind1
senior tag

Jól lement a JBL 305p MKII -nek az ára, több boltban is 36 420 ft darabja.

(#48924) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Kis méretű asztali PC hangfalat keresek.
Jelenleg egy Creative SBS260 teljesít szolgálatot, amivel nincs is baj, de olyan hangfalra lenne szükségem, amin van AUX bemenet.
Max 60-ig mi lenne az ajánlott, ami hangzásban nem lenne rosszabb?
Esetleg a Bose Companion 2 Series III?
Már jó pár éve kapható.
Reszeltek rajta valamennyit vagy a több éves vélemények érvényesek rá?

A Creative T20-at is kukkoltam, de a zongoralakk + sárga betét kombó túl extrém.
Valami visszafogottabb kellene.

:R

[ Szerkesztve ]

(#48925) Attila0 válasza Fancy-boy (#48924) üzenetére


Attila0
őstag

Genius 1250b esetleg?

(#48926) Bodz válasza Fancy-boy (#48924) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tényleg ennyire nincs helyed? 60-ból tök jó dolgokat lehetne venni a "mini" kategórián kívül is.

(#48927) Fancy-boy válasza Attila0 (#48925) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi, de még azok is vaskosak.
Nem akarom hogy a hangfalak uralják az asztalt.

Bodz

Esetleg egy 2.1-es rendszer jöhetne még szóba.

[ Szerkesztve ]

(#48928) Delírium


Delírium
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, hogy mi a véleményetek erről a hangfalról?
Serioux HT5100C
https://www.emag.hu/serioux-ht5100c-5-1-hangszoro-140w-rms-cseresznyefa-sbht5100c/pd/D8NRJBBBM/
Azért kérdezem mert Emag-on most jó ára van és 20-25e forint lenne nekem a felső határ amit rászánnék.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#48929) Attila0 válasza Fancy-boy (#48927) üzenetére


Attila0
őstag

Mekkora asztalon kellene elférnie? A linkelt szatellit hangszórójú 2.1-es rendszerekről meg pláne lebeszélnélek, mert nagyon rosszul szolnak. :(

[ Szerkesztve ]

(#48930) Ndruu válasza Delírium (#48928) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mire szeretnéd használni? Nem valószínű, hogy van vele tapasztalat, de ránézésre a bazári egypálcás kategória, ennyi pénzből nem lehet jó hangrendszert gyártani, 5.1-et meg pláne nem. Ha gép mellé zenehallgatáshoz kell, akkor sztereó 2.0-ás rendszert válassz, ha játékra, akkor is, ha filmre... akkor is. Genius SP-HF1250B-nél nem igen találsz jobb ár-érték arányút. Aprón is lehet találni egy-két példányt és akkor még spórolsz is.

Ha nincs hely az asztalodon, ahová szánod, akkor 2.1-es rendszert keress, azoknak kisebb a szatellit hangszórója. Ebben az árkategóriában is ha lehet, akkor a Genius, Logitech, Edifier, Microlab, Modecom márkákat keresd és kerüld az ilyeneket, amiket linkeltél.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#48931) J.C.G. válasza Fancy-boy (#48924) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ebben a méretben és ár kategóriában nagyon nincs választék.
talán csak ez [link] Ettől drágábban még az Audioengine A2+ van még amit én is vettem, de ez kifutó termék. Az új meg 100e fölött nyitott.

(#48932) milan26


milan26
senior tag

Sziasztok!

Látom benne van az ajánlottakban ez a [Genius] .

PC-hez kellene, videók, filmek, néha zene. Ezt gondolom bőven hozza.
[Ezt] váltaná le, az menne a második tévéhez. Tudja legalább ugyanazt?

Ahogy olvasom az összefoglalóban jobban járok egy 2.0-ással.

(#48933) Attila0 válasza milan26 (#48932) üzenetére


Attila0
őstag

Elvileg kenterbe veri, de én olyat néznék ahol mind a két doboz 5"-os. Edifier 2000DB Pl.

[ Szerkesztve ]

(#48934) Fancy-boy válasza J.C.G. (#48931) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm
Amit elsőre mondtam Bose Companion 2 Series III az nagyon gagyi?
Vagy amire még gondoltam az a Bowers & Wilkins MM-1. ( külföldön néha még találni )

(#48935) Fancy-boy válasza Attila0 (#48929) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ilyen az asztal: [link]
Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű találni valamit. Lehet marad a Bose.

(#48936) Attila0 válasza Fancy-boy (#48935) üzenetére


Attila0
őstag

Az a monitorállvány mozgatható? Szerintem van akkor asztalod hogy a Genius is simán elfér a monitorod két oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#48937) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Régen jártam erre, de most segítség kellene hangcsillapításhoz.

Elsősorban azt szeretném elérni, hogy a szomszédhoz minél kevesebb hang menjen át, mivel már ránk szólt a hangerő miatt. Holott nem a hangerő a gond, hanem a ratyi szobaakusztika :( (Az előző albérletben ezzel nem volt gond, itt az első bekapcsoláskor már hallottam, hogy a mély hangok mennyisége iszonyatosan sok, főleg a hangfalakkal szemközti oldalon, ahol a szomszéd fala is van.) Az akusztika sajnos így is úgy is szar lesz, mert amerikai konyhás a helyiség, tehát a lényeg tényleg az lenne, hogy a szomszédot ne zavarja a sok mély hang, mert halk hangerőn is áthallatszik hozzá "minden". Hajlandó vagyok sarokba basszus csapdákat venni, a szemközti falat végig beszivacsozni, s ha kell, még a plafont is bevonom csillapító anyaggal, csak tudnom kellene, hova, milyet, mennyit. Csatolok képeket a helyzetről (nem éppen leányálom akusztikai szempontból, tudom, de most ez van).

Az alany egyébként egy pár Tannoy 802.

Köszönök minden segítséget! :R
[kép] [kép] [kép]

F1

(#48938) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék vásárolni egy bluetooth adaptert a genius 6000-es 5.1-emhez.
Milyen eszközt ajánlotok?
Mindenképpen magyar forrásból venném, és iphone xr-el szeretném használni.
Minnél kissebb legyen a késleltetés, és hajtsa meg rendesen a hangcuccot.
Előre is köszi.

(#48939) krisztofer55 válasza jeromosi (#48938) üzenetére


krisztofer55
tag

Szia,
esetleg egy ilyen?

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#48940) Sejby


Sejby
csendes tag

Sziasztok.
Én PC-hez szeretnék egy hangfalat vagy hangfalset-et venni. A lényeg az volna, hogy ha a pc ki van kapcsolva akkor is tudjam használni a hangfalat. Telefonomról ráküldjem a zenét spotify-ról vezeték nélkül. Erre a feladatra mit érdemes venni? (max 30e volna rá a keret ha belefér) Átlagos felhasználó vagyok. semmi extra nem szükséges. Köszi a segítséget.

(#48941) jeromosi válasza krisztofer55 (#48939) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Ezt néztem énis :)
Ez megtudná hajtani a 200 wattot teljesen?

(#48942) varmi2 válasza jeromosi (#48941) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi köze a vezeték nélküli jeltovábbításnak a hangfal teljesítményéhez?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48943) jeromosi válasza varmi2 (#48942) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Nem igazán vagyok otthon a témában, azért kérdeztem :)

(#48944) Toncsi válasza szabeska (#48937) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Semmilyen falra biggyeszthető bigyó nem fogja megfogni a mély hangokat, hogy ne menjen át a szomszédhoz. Egyrészt az a födémen (-be), padlón (-ba) keresztül is terjed, másrészt a mély hangok csillapítása a legnehezebb és ahhoz kell a legtöbb anyag.
Amúgy náluk érdemes érdeklődni : [link]

[ Szerkesztve ]

(#48945) Toncsi válasza szabeska (#48937) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Persze valamennyire lehet segíteni rajta (nálam pl. a szoba arányai miatt pont 50-52Hz-en a falnál hatalmas kiemelés van), de ezt be kellene mérni és lehet egy átrendezés többet jelentene, mint pár akusztikai elem.

(#48946) Sub-ZeRo válasza Sejby (#48940) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Edifier R2730D-t vettem most, igaz nem 30k-s osztály, de van rajta 2 rca, optika, meg Bluetooth is. Nagyon szépen is szól ráadásul! :))

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48947) nagy.laurent


nagy.laurent
tag

Sziasztok!

Sony Bravia okostévéhez keresek 2 hangfalat, azt szeretném elérni, hogy ugyanolyan hangja legyen mint a tévének, de ne zavarja a 2 totyogo gyereket alvás közben ha hangosabbban nézünk a nappaliban tévét, Így néz ki a szoba:

A falra raknám fel a hangfalakat, a kabelezes megintcsak necces, a mar emlitett totyogok miatt, de ha nincs jo bluetoothos megoldas akkor meg tudom oldani nagyon hosszu kabelekkel. Szoval, 50ezerig van jó bluetoothos megoldas a problemamra? Vagy ha csak dragabban akkor mi lehet az elso elfogadhato megoldas?

Elore is koszonom!

(#48948) Bodz válasza Sejby (#48940) üzenetére


Bodz
Topikgazda

R1280DB pl.

[ Szerkesztve ]

(#48949) kikkoman


kikkoman
csendes tag

Sziasztok! Az osszefoglalo alapjan vettem egy M-Audio BX8 D3 part, de amikor megjott, akkor szembesultem vele, hogy ezt nem tudom "csak ugy" radugni egyszeruen a szamitogepem fulhallgato kimenetere :)

Mi a menet egy ilyen aktiv studio monitor + pc eseteben, milyen elemre van meg szukseg?

Valami ilyesmit kell venni hozza?
a) https://www.muziker.hu/fostex-pc-1e-b-w-volume-controller
(ehhez nem is talaltam kabelt, amivel a hangfalakra tudnam kotni)

b) https://www.muziker.hu/esi-moco
(ehhez gondolom bemenetkent vmi ilyen, ill. a hangfalakhoz 2db ilyesmi)

Vagy rosszul kozelitem meg a temat? Az szurt szemet, hogy egy forumtars M-Track 2X2-ot emlitett, de ha jol ez nem az, ami nekem kell.

En kizarolag zenehallgatasra hasznalnam. Koszi!!!

A BX8 D3-bemenetei: )

(#48950) Bodz válasza kikkoman (#48949) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elég lehet egy 3.5mm jack - 2 TS kábel. Ezzel óvatosan, olyat kell keresni ami inkább a jack felőli végénél ágazik el. Vagy jack-rca átalakító, aztán a 2 rca - ts kábel.
Fostex esetében 3.5mm - 3.5mm, aztán a hangfalak felé kell 2 db RCA - TS.
Integrált hangod van? A Moco árából inkább azt is cserélném és vennék szimmetrikus kábeleket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.