Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) keménygödör válasza dzsi23 (#48297) üzenetére


keménygödör
tag

TAS5342L-ek dolgoznak benne. Várjuk a vevői tapasztalatokat.

(#48302) dzsi23 válasza keménygödör (#48299) üzenetére


dzsi23
addikt

Sorry, ehhez már nem értek, nálam ott áll meg a tudomány, hogy jól szól, vagy nem, ahhoz meg csak a fülem kell. Az meg, hogy mivel és hogyan hoz össze jó hangzást egy gyártó, nekem tökmindegy, csak ne essen szét, és ne adja meg magát egy év alatt. :)

(#48303) samu2062 válasza keménygödör (#48301) üzenetére


samu2062
aktív tag

A távirányítója ugyanolyan szutyok, mint a 9c-mé. Adhatnának hozzá értelmesebbet is már.

(#48304) keménygödör válasza dzsi23 (#48302) üzenetére


keménygödör
tag

No need. Ezzel le is írtad a fő szempontokat (ha van mód hallgatásra) bár jobb ha nem csak egy év.

(#48305) Franticfox válasza Franticfox (#48226) üzenetére


Franticfox
tag

Hát egy huszárvágással mégis egy Tannoy Reveal 802 mellett döntöttem + X-Fi Titanium HD. A zenére egy szavam sincs, két dolog: Az alapbóli fehér zaj a tweeterek felől meglepően hangosnak találtam, zenehallgatáskor nem számít, de ha szöveget olvasok, igencsak észrevehető. Kettő - az összes ilyen hangfalnak ilyen bazi hangos az erősítője? EZ viszont már zene alatt is simán kihallatszik, ha éppen nem vagyok flow-ban. Van itt valakinek még ilyen hangfala - ő távolról hallgatja, és a hátfalaktól is távolabb vannak a hangsugárzók, hogy nem zavarja?

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48306) Franticfox válasza Franticfox (#48305) üzenetére


Franticfox
tag

"EZ viszont már zene alatt is simán kihallatszik"
Nyilván, ha nagyon halk, vagy csend van.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48307) thornadoj válasza Franticfox (#48305) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Hogyha maxra van csavarva a hangerő, akkoor nekem is hangos, de én kb. negyed álláson használum, így szinte hangtalan.

(#48308) Franticfox válasza thornadoj (#48307) üzenetére


Franticfox
tag

Hát én meg a 3. vagy 4. pöccig raktam "fel" :D

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48309) Franticfox válasza Franticfox (#48308) üzenetére


Franticfox
tag

Oké, hát most reggel nyitott ablaknál kikapcsoltam, minőségbeli a különbség, nem tudom mit lehetne csinálni, :( A boltba kénytelen leszek bemenni akkor és meghallgatnom pár másik hangfalat, de azért várom a tapasztalatokat.
Szerk.: Vagy ez így szándékos, direkt ráfeszít, hogy hallgatózzál?:D
Hmh, mondjuk mintha a bal oldali hangosabb lenne, le kell még majd tesztelnem azonos körülmények között...

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48310) alphamooncam válasza Franticfox (#48309) üzenetére


alphamooncam
őstag

Csak cseréld meg a hangsugárzókat. Ha akkor is bal a hangosabb, akkor vélhetőleg az akusztika játszik Veled.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48311) Franticfox válasza alphamooncam (#48310) üzenetére


Franticfox
tag

Jah, jah, a bal oldali közel van a falhoz. Közben arra jutottam, hogy lehet akkor át is rendezem a dolgot, és nem a monitor mellett lesznek, hanem egy másik helyen, és így megoldódik a probléma, de azért kíváncsi vagyok, hogy ez így általános-e?

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48312) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Remélem nem mentem nagyon mellé topic-ot illetően, de elég speciális kérdésem lenne. Egy olyan hangszóróra lenne szükségem, ami direkcionális, tehát nem okoz "hang-szennyezést", csak egy helyen lehet hallani, pl. csak az hallja aki a számítógép előtt ül.

Itt egy példa is hogy kb. micsoda az amire gondolok: SoundLazer
Nem feltétlen igényem hogy ultrahangos legyen, ha más módon is megvalósítható hogy csak egy helyen lehessen hallani, nekem mind1 a mögöttes tech...

1. Ezeket egyáltalán mi a francnak hívják hivatalosan, hogyan lehet ilyen termékekre keresni?
2. Tud bárki ilyesmit ajánlani, ami kapható nálunk is és talán nem kerül egy vagyonba?

Tudom hogy ipari környezetben, pl. gyárakban gyakran használnak ilyeneket, hogy pl. csak egy adott ponton álló munkás halljon valamit, de a konzumer piacon szinte semmi megvalósulását nem találom a technológiának... :(

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#48313) thornadoj válasza Franticfox (#48308) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Hagerő csökkentéssel halkul?

(#48314) dzsi23 válasza Tyrel (#48312) üzenetére


dzsi23
addikt

Egy zárt fejhallgató tökéletesen megfelel a leírtaknak, és viszonylag olcsón is találni olyat, ami jól szól.

(#48315) Tyrel válasza dzsi23 (#48314) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem egészen, egy zárt fejhallgató egésznapos használatra nem alkalmas, befülled, egészségtelen, stb... Ezenkívül nem csak azt akadályozza meg, hogy a környezetem hallja amit én hallgatok, hanem engem is elszigetel a környezetemtől, ami bőven kizáró ok.

Említett ipari alkalmazásban is pont ez a direkcionális hangsugárzók (legyen ennek a neve bármi is) előnye, hogy a munkások hallják a könyerezetüket, a gépeket, egymást, de mellette azt a gépet vagy épp diszpécsert is, amelyik csak hozzájuk szól, úgy hogy ezzel közben a többieket nem zavarják.

Nekem ugyan ez kéne, csak egy szoftverfejlesztő irodában. Akarok tudni beszélgetni a kollégáimmal, elmenni a géptől fejhallgató fel/le rakosgatás nélkül és egyúttal nem is szeretném ha valami folyamat rá fülledne az agyamra, ugyanakkor szeretnék pl. zenét hallgatni is, de úgy hogy az a többieket ne zavarja.

A fejhallgató / fülhallgató elszigetel a kollégáktól és 8-10 órában kényelmetlen is, a hagyományos hangszóróval viszont zavarom őket.

Abszolút nem gondolom hogy újkeletű vagy különleges igényem lenne, mivel pont az általam leírtakra több ipari megoldás is van... csak épp átlag paraszt számára megvásárolható, egyszerű, dobozos termék nincs ezekből.

Turenkarn

(#48317) Tyrel válasza Pykes (#48316) üzenetére


Tyrel
őstag

Még hányan próbáljátok megmagyarázni hogy "de a fejhallgató"? Én meg 20+ éve használok fejhallgatót, sokszor reggeltől estig egész nap rajtam van, most épp egy Beyer DT 990 Pro, de ahogy öregszem úgy egyre kevésbé bírja a fülem + a füleim köré és a fejem tetejére is vasal a hajamba 1-1 szép vájút, hogy legalább még úgy is nézzek ki utána mint valami idióta. És ha szól benne valami max. azt hallom meg ha hozzám szóltak, de azt már nem értem mit mondtak. Egész nap "Miii??"-zni meg 3 percenként megállítgatni a zenét elég hamar fárasztóvá válik.
Végigjártam az egész utat, igen van 'csontrezgetéses' fülhallgatóm is, az legalább szabadon hagyja a füleim így nem fülled be + értem mit mondanak, de kényelmetlen, és nem bírja ki akksival az egész napot.

Elnézést de nem kioktatásért jöttem ide, meg van a konkrét cél hogy mit akarok, és nincs rá szükségem hogy folyamat másra próbáljanak rábeszélni. Aki nem tud a kérdéseimre válaszolni légyszi inkább hagyjon...

Turenkarn

(#48318) OPiiPO válasza Tyrel (#48317) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem amit leírsz, az nem fedi a valóságot. Zárt fejesnél is simán hallani a környezetet, ha nem üvölteted a zenét persze. Szerintem nézz körül, eléggé nagy a kínálat belőlük.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48320) Tyrel válasza Pykes (#48319) üzenetére


Tyrel
őstag

Nem kényelmetlen, és semmi baj nincs a hangjával.
Nem ez volt a kérdés.
Nem fejhallgatós topic.
Nem is látom értelmét hogy visszanézzek ide...

Köszi :R

Turenkarn

(#48321) lezso6 válasza Tyrel (#48320) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van az az egyetemi puskázós cucc, amit a füledbe ejtesz, az esetleg nem jó? Bár egyébként annyira tényleg jó, én biztos nem dugnék semmit a fülembe. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48323) SunMount3r válasza SunMount3r (#48280) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Közben meglett a turpisság: nem a rákötött hangszóró szólt, hanem a lejátszó saját hangszórója. Sajnos ezt külön ki kell kikapcsolni minden alkalommal :( , mert különben együtt szól a rákötött hangfalakkal. Gyak. 4.0-as hangzás :D , de azért beszédhangoknál már visszhangot csinál.

(#48324) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Van egy Genius SP-HF2020 hangfalam, ami bár bekapcsol, nem akar megszólalni. Az összes LED világít rajta, távirányítóra sem reagál. Belenéztem a belsejébe, szemre nem látok rajta hibát.

Mi a véleményetek? Típushiba ez, vagy javítható lenne?

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48325) Franticfox válasza thornadoj (#48313) üzenetére


Franticfox
tag

Nem halkul, egyszerűen ez a hangja az aerősítőnek. És egyébként most megint volt időm hallgatni, nem is túloztam annyira, normál hangú zongorajátéknál is simán ki lehet hallani, ha akarom. Viszont baromira meg vagyok elégedve vele amúgy. Közben megint konstatáltam, milyen kényelmes innen hallgatni a monitor elől, úgyhogy nem tudom mi legyen:D szigetelést nyilván tudok rakni mögé, de ez max kényszermegoldás.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48326) dzsi23 válasza Tyrel (#48320) üzenetére


dzsi23
addikt

"Nem egészen..."

De, egészen megfelel annak, amit először leírtál, ezért említettem meg.

"Nem ez volt a kérdés.
Nem fejhallgatós topic.
Nem is látom értelmét hogy visszanézzek ide..."

Akkor a válasz egy szimpla nem, és én sem látom értelmét. :)

(#48327) dzsi23 válasza csabyka666 (#48324) üzenetére


dzsi23
addikt

Kábelt cserélted? Másik forrással próbáltad?

(#48328) csabyka666 válasza dzsi23 (#48327) üzenetére


csabyka666
addikt

Az a baj semmire sem reagál. Távirányítót is nyomogattam, de semmi. Világít a "digital" is, olyan, mintha abban ragadt volna, megpróbálom koaxról, hátha megszólal.

SPDIF-et keressek hozzá, ami kinézetre egy mono RCA, igaz?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48329) dzsi23 válasza csabyka666 (#48328) üzenetére


dzsi23
addikt

A V2-t linkelted, azon optikai bemenetet látok. Viszont a V1-en és V2-n is van jack bemenet, azzal is próbálkozhatsz, de én csak arra gondoltam, hogy egy másik RCA-t próbálj ki, mert a kábel is megadhatta magát. Vagy a forrással is lehet gond, tehát ha pl. PC-ről kapja a jelet, akkor próbáld ki telefonról.

[ Szerkesztve ]

(#48330) Attila0 válasza dzsi23 (#48329) üzenetére


Attila0
őstag

Én úgy értelmezem a problémáját, hogy a távirányítón valamikor kiválaszthatta a koaxiális bemenetet amiről most nem tud visszaváltani RCA-ra.

[ Szerkesztve ]

(#48331) dzsi23 válasza Attila0 (#48330) üzenetére


dzsi23
addikt

Jogos, átugrottam. :)

csabyka666:
Van a hangfalon is egy "digital" gomb, nem tudom, mire jó (tippre ugyanarra jó, mint a távirányító source gombja), de nem az lett benyomva?

[ Szerkesztve ]

(#48332) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Talan szormenten kapcsolodik, amit felvetek, mint kerdest.

Van egy HiFi-m, amin van sztereo RCA bemenet, es jack2rca kabellel kotom ra telefont, illetve laptopot.

Amikor ra van teve kulso forrasra, akkor gerjed (?), t.i. sistergo/bugo hangot ad, de csak amikor nincs jel; ahogy elkezdek lejatszani valamit, megszunik - magas hangeron sincs zaj, vagy csak en nem hallom...

Anni feltunt, hogy a equ-n a balanc-ot tologatva az egyik iranyba halkul, a masik iranyba hangosodik, de eltunni nem tunik el; ergo valamelyik csatorna jobban kapja.

Ezzel valamit tudok kezdeni?

Koszi a meglatasokat elore is.

(az ekezetek hianyaert elnezest, EN qwerty)

Nevermind...

(#48333) szakalistvan válasza LZs?! (#48332) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Én ezt úgy oldottam meg hogy a tévé egyik usb kimenete kapcsolta be az erősítőt egy relével,engem csak éjszaka zavart a hangja. Egyébként normális jelenség sajnos.

(#48334) LZs?! válasza szakalistvan (#48333) üzenetére


LZs?!
aktív tag

OK, köszi a tippet. :)

Azt hittem erre van valami 'mókolás' (ferrit-gyűrű, fluxuskondenzátor, bármi..), de akkor marad így.

Nevermind...

(#48335) Scooby Dooo válasza zozo1982 (#43401) üzenetére


Scooby Dooo
újonc

hello nekem is ugyan ez a problemam neked sikerult megoldanod?

(#48336) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Elgondolkodtam, hogy beszerzek egy hangfalszettet a gépemhez.
Első ötletem az volt, hogy rákötöm optikai kábellel a szobában található
Denon RCD-M41-re, de ez elég távol helyezkedik a el a géptől és
mind a 2 hangfal a géptől nézve 1 oldalra esik.

Jelenleg egy Razer Krakent használok.
Elég sok perifériám Razer, gondoltam maradok ennél a márkánál.
Ilyen témában 4 terméket találtam tőlük.

Razer Nommo Pro erről jókat olvastam, de a 179 erre a témára sok.

Razer Leviathan 5.1 Soundbar erről sajnos csak negatív véleményt találtam,
de amennyiben tényleg jó a termék a 65 még félig csukott szemmel belefér.

Razer Nommo Chroma 2.0 41 nem találtam infót róla

Razer Nommo 2.0 28 ha csak a világítás a különbség az előzőhöz képest akkor ez jóval barátságosabb

90% játék lenne a felhasználása.
Bármilyen javaslatot szívesen fogadok, ezzel a témakörrel először lépek kapcsolatba.
Előre is köszönöm! :R

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#48337) dzsi23 válasza ZrogNV (#48336) üzenetére


dzsi23
addikt

"...erről sajnos csak negatív véleményt találtam, de amennyiben tényleg jó..."

Wtf?

(#48338) ZrogNV válasza dzsi23 (#48337) üzenetére


ZrogNV
tag

rossz szó használat, ha esetleg még is jó

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#48339) dzsi23 válasza ZrogNV (#48338) üzenetére


dzsi23
addikt

Igazából mindegy, drága játékszerek. :)

(#48340) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok, erre valaki? :)

[ Szerkesztve ]

(#48341) dzsi23 válasza FistXL (#48340) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha neked van 3 ilyen ládád, akkor miért mi mondjuk meg, hogy melyik a legjobb? Hallgasd meg, és amelyik a legjobban tetszik, azt hagyd meg. Másnak úgysincs kéznél mind a 3, de jó eséllyel 2 sem, és a te füleddel sem hall más, neked kell tetszenie. ;)
Egyébként a hangrendszer többi része miből áll?

(#48342) FistXL válasza dzsi23 (#48341) üzenetére


FistXL
aktív tag

Azért nem tudtam tesztelni, mert annyi cucc volt rajtuk a padláson, hogy darabonként leszedni rólok volt 1 óra :D. Egyébként most lejátszottam rajtuk a Sicario 2 trailerét, talán az LG a legjobb... 100%-on sem torzít, hangereje megegyezik az Philipsével, az egy kicsit képes berezonálni. A TechnoStar-ra pedig mintha túl sok magas menne, a beszédhangokat is elmélyíti, talán annak a legerőteljesebb a hangja, viszont minden mást elnyom, 70% felett pedig erőlködik (Winfos alatt állítottam a hangot, mindennél ki volt maxolva). méretre egyébként a Philips kétszer akkora mint az LG, a TechnoStar a Philips hosszával egyenlő és mélységre a 2/3-a. A hangrendszerben egyenlőre csak két első és egy középső hangfal van, 2db Trust Soundwave 240 3d-ből mazsolázva. egyébként meglepően jók erre a feladatra minimumra húzott basszussal.

[ Szerkesztve ]

(#48343) FistXL


FistXL
aktív tag

Az azért érdekelne, hogy mivel nem ma jelentek meg ezek a cuccok, a maguk korában milyen kategóriát képviseltek. Neten nem sok infót találtam róluk.

[ Szerkesztve ]

(#48344) geri1111


geri1111
tag

Vásároltam néhány hónapja 1 pár Tannoy Reveal 502 és szintén 1 pár 802 hangfalat.
Az egyik 502-es alapzaja kicsit erősebb mindegyiktől.
Azt vettem észre, ha a 220 kábelt úgy rendezem hogy ne legyen elektromos kábel a környékén csökken az alapzaja.
Tudnátok ajánlani valamilyen hálózati szűrőt?
Itt olvastam régebben, hogy valaki ha jól emlékszem 8000 Ft-ért vett valami hasonló hálózati zavarszűrőt.

(#48345) Feck


Feck
tag

Sziasztok!

Nincs több ötletem, hátha Ti tudtok benne segíteni.

A Mackie MR5-öt neo d+ classA RCA kábellel kötöttem az R2R-11 DAC-ra, onnan USB 2.0 Suprán keresztül csatlakozik az alaplapba (már minden portot próbáltam).
Alces6 hálózati elosztóba dugva minden rendeltetésszerűen.
És a gond, amint betölt a win: "serceg/cicereg" a hangfal. Halkan, de kiborítóan idegesítően, ütemtelenül. Másik konnektornál ugyanez a probléma áll fenn. Csak akkor marad abba, ha az USB összeköttetést megszakítom. Ha csak lekapcsolom a DAC-ot, de a falak ON, akkor is csinálja a zajt.

Bármi ötlet? :U (az ablakon való kihajításon kívül persze...)

[ Szerkesztve ]

(#48346) lezso6 válasza Feck (#48345) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A DAC-nak ezek szerint nincs megfelelő USB tápzajszűrése, három megoldás van:

1. Használd optikáról vagy coaxról.

2. Szerezz valamilyen USB táp izolátort, de azokból haól tudom csak USB 1.1 van, szóval korlátos lehet.

3. A házikókány verzió az, hogy olyan USB kábelt használsz, ami a számítógép és a DAC földjét nem köti össze, ami simán működhet, de csúnya mellékhatásai lehetnek a közös föld hiányának, plszámítógép / DAC ki-bekapcsolásánál pattanó vagy zizzenő hang a hangfalakon, stb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48347) Sonja válasza geri1111 (#48344) üzenetére


Sonja
veterán

Ez volt az, Behringer HD400.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#48348) lezso6 válasza Sonja (#48347) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az nem hálózati szűrő, hanem jelszűrő. Amúgy meg a jelet azért nem kéne bántani, max végszükség esetén.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48349) baidgti


baidgti
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Laptophoz keresek hangfalat, főleg zenehallgatásra. A kettő, amit kinéztem:
Genius SP-HF 1250B
JBL Control One
A Genius SP-HF 1250B-vel már van tapasztalatom és teljesen elégedett voltam vele, viszont a JBL Control One-t is ugyanazon az áron tudnám beszerezni. Szerintetek melyik érné meg jobban?
Illetve a JBL-t tudnám erősítő nélkül csatlakoztatni laptophoz anélkül, hogy túl sokat veszítene a hangminőségből?

Köszönöm! :R

(#48350) gubabela válasza baidgti (#48349) üzenetére


gubabela
senior tag

A jbl-hez szükséged lesz egy erősítőre, anélkül nem fog menni laptopról, az csak egy sima polcsugárzó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.