Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) norba69 válasza Bodz (#46997) üzenetére


norba69
senior tag

Bodz mester! A Reval 502-nek sokkal vékonyabb a basszusa a 802-nél? Ha 5-8 Hz-el kevésbé megy le, az nem túl zavaró, mennyiségre elég? Egy Solo 6C-vel versenyképes hangzás?

[ Szerkesztve ]

(#47002) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Edifier R1280T 2.0 hangszóró, 2x21 W
akciós

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#47003) Humbucker válasza Ciccuka (#47002) üzenetére


Humbucker
senior tag

Megér annyit?

(#47004) Bodz válasza norba69 (#47001) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vékonyabb, persze. Solo 6C-t körberöhögi.

(#47005) Ciccuka válasza Humbucker (#47003) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ennyit szerintem igen.
Review

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#47006) dzsi23 válasza Ciccuka (#47002) üzenetére


dzsi23
addikt

Na, ez elég jó ár. :K Bár nem tudom, mit takar ez a "szállítói készlet".

(#47007) norba69 válasza Bodz (#47004) üzenetére


norba69
senior tag

Monitor mellé, asztalra, ahol nincs elég hely a 802-nek, oda ajánlható az 502?

(#47008) Bodz válasza norba69 (#47007) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen.

(#47009) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Gitározáshoz, külső hangkártyához (Focusrite Scarlet Solo 2i2) milyen hangfalpárt ajánlanátok?Én a Mackie CR3-at néztem ki így elsőre, a keretem olyan 40.000 lenne max.

[ Szerkesztve ]

(#47010) fecaga21 válasza fecaga21 (#47009) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Másik versenyző kicsit drágábban a KRK Rokit 5 G3. Melyiket a kettő közül, vagy egyéb alternatíva gitározáshoz?

(#47011) Bodz válasza fecaga21 (#47010) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Rokit darabáras. CR3 helyett legyen inkább Elevate 5 szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#47012) fecaga21 válasza Bodz (#47011) üzenetére


fecaga21
aktív tag

hogy érted hogy darab áras?Melyiket választanád ezek közül?Elevate 5-öt?

(#47013) Frogged válasza fecaga21 (#47012) üzenetére


Frogged
aktív tag

A Stúdio Monitorokat álltalában nem párban hanem darabonként árulják , és összekötő kábeleket sem adnak hozzájuk így a Roket ára párban nem 40 hanem 80K körül lenne meg kábelezés.

[ Szerkesztve ]

(#47014) Humbucker válasza Frogged (#47013) üzenetére


Humbucker
senior tag

mit ajánlanál párban?

(#47015) Frogged válasza Humbucker (#47014) üzenetére


Frogged
aktív tag

Ha 40-50K-ig néznék hangfalpárt én szerintem újra Microlab solo 6c-t vennék ebben az árban 6,5"os mélyközépel nincs más az ajánlott listából.
De az Alesis ELEVATE 5 is beválhat ha nem annyira fontosak a mélyek.

(#47016) Mukucs


Mukucs
senior tag

Akinek van helye, az kérem ne vegyen 8” alatt studio monitort, köszönöm.

(#47017) tzsolesz válasza Mukucs (#47016) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mert hogy?

Ez nem csak a hely függvénye.

Leginkább:

1. pénztárca,
2. valós igények,
3. szubjektív megítélés a hangzást illetően,
4. de szóba jöhet a küllem, dizájn

Meg sorolhatnám. Az hogy 8" nem minden. Ráadásul 2-őt kell belőle venni. Jól látom, hogy nálad csak 1 van, és az ott a másik sarokban valami egészen más?

(#47018) Toncsi válasza Mukucs (#47016) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Van pár 8"-os, ahol középen már árok van és a 6.5"-os kistesó sokkal kiegyenlítettebb...

[ Szerkesztve ]

(#47019) Mukucs válasza tzsolesz (#47017) üzenetére


Mukucs
senior tag

Igen, tudom.. :)

Szimplán zenehallgatásra használom, van párja is, csak összehasonlítottam a kettőt. Eddig két 5" .-ost használtam (Presonus Eris E5) mélynyomóval (Temblor T10). De nem tudtam összelőni, hogy ne halljam ki a subot. A 8" os felállás ég és föld. Az új szerzemény Pioneer S-dj80x, nagyon fun hangja van, ami zenehallgatásra, az én zenéimhez tökéletes. Nem is tudnék jobbat elképzelni jelenleg. Nyílván volt benne némi "vicc" is, hogy mindenképpen 8".-os monitort kell venni mindenkinek, de tisztában vagyok azokkal a dolgokkal, amiket leírtál. Németből iszonyatosan jó áron meg lehet rendelni magyarba őket, közel 30.000 Ft.-al olcsóbban darabját, ingyen szállítással.

Toncsi: Ezt is tudom, erre egy jó példa a Focal Alpha széria, legjobb tudomásom szerint. :)

(#47020) norba69 válasza Mukucs (#47019) üzenetére


norba69
senior tag

Végigjártam a ranglétrát a Genius1250-től a Solo 6C-n át az M-Audio BX8-ig, majd a Tannoy Reveal 8-ig :)
Nagyon is értékelem a 8" stúdiómonitor által bemutatott csodát. EDM-re, rockzenére, általános zenehallgatásra nem tudok jobbat ajánlani (ÉN!, Bodz mester viszont ...)
DE! Méretkorlátai vannak az elhelyezésének, árkorlátai vannak a megvásárlásának, és minőségi követelményei vannak a kiszolgálásának (kábel, DAC).
És nem mindenre jó!
Ha igazi hifit akarsz, nézz át a megfelelő topicba, lehet, jobb ajánlataik lesznek (nem biztos, hogy olcsóbbak).

(#47021) dzsi23 válasza norba69 (#47020) üzenetére


dzsi23
addikt

"Ha igazi hifit akarsz, nézz át a megfelelő topicba, lehet, jobb ajánlataik lesznek (nem biztos, hogy olcsóbbak)."

Szal létezik egy topik, ahol drágábban jobbat tudnak ajánlani? :Y Nahát.

[ Szerkesztve ]

(#47022) norba69 válasza dzsi23 (#47021) üzenetére


norba69
senior tag

Drágábban jobbat itt is tudnak ajánlani :)

Ami szerintem fontos:
Az elkötelezett hifista kollégám, aki időt és költséget nem kímélve kergeti az "IGAZI HANG"-ot, mondta a Reveal 802-re, hogy hasonló minőségű hangot csak jóval drágább eszközökkel lenne képes a boltból összehozni.

(#47023) dzsi23 válasza norba69 (#47022) üzenetére


dzsi23
addikt

Pont ezért nem értem, miért beszélsz "igazi hifiről", és miért ajánlod a másik topikot. :F

(#47024) norba69 válasza dzsi23 (#47023) üzenetére


norba69
senior tag

Az "Igazi HIFI" vallás, és ott találhatók az "Ő" prófétái :)

[ Szerkesztve ]

(#47025) dzsi23 válasza norba69 (#47024) üzenetére


dzsi23
addikt

Én elkötelezettség helyett megszállottságot írtam volna, de oké. :D

(#47026) AMDFan válasza norba69 (#47020) üzenetére


AMDFan
addikt

Mit jelent az, hogy igazi hifi? Nem a Tannoy Reveal 802 a stúdió monitorok csúcsa, ezt nyilván tudod. Sőt valójában ez belépőszint. Jóval drágábban lehet venni Genelecet, ATC-t aktív monitorból is, és az bizony más kategória lesz. A konzumer hifi eszközöknél éppúgy léteznek ezek a minőségi szintek, csak sokkal nagyobb labirintusba lehet belefutni.

(#47027) norba69 válasza AMDFan (#47026) üzenetére


norba69
senior tag

Tudom, hogy különösebb erőlködés nélkül elkölthetnék 10-szer ennyi pénzt is, és hallható eredménye lenne.
Csak erre még nem jött meg az igényem :)
A Tannoyok is a DAC-cal együtt már súrolták a fájdalomküszöbömet :)
Mivel van az ismerőseim közt hifista, ezért nagyon óvatos vagyok, nehogy beszippantson ez a világ :)

(#47028) tzsolesz válasza norba69 (#47027) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez az egyetlen dolog (műszaki) ami veszélyesebb hóbort a mániás PC fejlesztésnél.

Hála istennek kb 6-7 éve tiszta vagyok (PC fejlesztés). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47029) Mukucs


Mukucs
senior tag

Foobar2000.-be lehet valahogyan importálni "balance" fület? Nem tudtok róla?

(#47030) Degeczi válasza tzsolesz (#47028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogy, pl. a fotózás is veszélyesebb.

(#47031) pulutodurumo válasza Degeczi (#47030) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vagy nézz be ide. Nagyon gyorsan elrepül pár millió.
De kár is hasonlítgatni, ha valamibe belebuzul az ember, a világ összes pénzét el tudja költeni. DAP, DAC, fejhallgató, fülhallgató, klasszik Hi-Fi... Mind pénztemető.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#47032) Tibe válasza tzsolesz (#47028) üzenetére


Tibe
aktív tag

Húú ne is mond.... szerencsére én is kinőttem már a PC fejlesztéses korszakomat :D passzív vízhűtéssel fejeztem be anno :D

(#47033) olymind1


olymind1
senior tag

Ha valakit érdekel az Edifier R2000DB most 43990 az emagnál.

(#47034) _drk


_drk
őstag

HI ALL!
Microlab solo 6c-t összetudok kötni PS4 Pro-val?
Jelenleg RCA-val van össze kötve a géppel, alaplapi hangkártyába jack csatlakoztatva. Azt szoktam átdugni a tv-be de ez macerás és nem is valami jó megoldás.
De nem nagyon értek a csatlakozókhoz mit lehetne ebből kihozni.

(#47035) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok. A kb 10 éves logitech 2.1 rendszeremnek az egyik fele megadta magát :( hát gondoltam ideje valami kmolyabbra váltani ezt is. Ahogy néztem az összefoglalót 5.1-et semmiképp nem ajánlatok pc-s rendszerekhez 100k alatt. No de mi lenne a legmegfelelőbb ár/érték arányú cucc? A mély láda szerintem nekem hiányozna és nagyon jól is szólt a kis rendszerem. olyan 12k lehetett anno ha haza érek megírom a pontos típusát. Mit ajánlatok leginkább?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#47036) pulutodurumo válasza Bossp (#47035) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem szól(t) igazából jól, csak megszoktad. Bátran válogass az összefoglalóban ajánlott sima sztereó cuccokból, hidd el jót akarunk. Nem 12000 lesz, de ez van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#47037) Bossp válasza pulutodurumo (#47036) üzenetére


Bossp
addikt

És 2.1 ből hol kezdődik a minőség? Esetleg ha a mély ládámat megtartanám és amellé menne egy új minőségi Stereo?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#47038) Degeczi válasza Bossp (#47037) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogyis: mivel a mélyhangokat a jó minőségű sztereó hangfalpárad és a mélynyomó is lesugározná, ezzel csak rontanál a hangzáson (a 2.1 picike szatellitdobozai nem mentek mélyre, azokhoz kellett a külön láda)

(#47039) dzsi23 válasza Bossp (#47037) üzenetére


dzsi23
addikt

"És 2.1 ből hol kezdődik a minőség?"

Összefoglalóból:
"Taga InTONE 2.1: Ha mindenáron, az összes tanács ellenére 2.1-et szeretnél. Ára kb. 85000 Ft."
Itt kezdődik.

(#47040) keménygödör válasza Bossp (#47037) üzenetére


keménygödör
tag

(#47041) Bossp válasza dzsi23 (#47039) üzenetére


Bossp
addikt

Igazából PC mellé kell egy kis játék/filmnézéshez. Zenét szinte csak edzés közben hallgatok. ez a régi 2.1 https://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/logitech/z323-2-1-p38546456/ hatalmas előre lépés volt az addigi Stereokhoz képest :D de sajnos még értelmes 2.0-val nem volt dolgom, valahol meg kellene hallgatnom milyenek :) Köszi amúgy mindent még nézelődöm úgy is lesz kérdésem nem sietem el :D addig is 1 hangfal+mélyládával tolom :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#47042) elem67 válasza Bossp (#47041) üzenetére


elem67
csendes tag

A Logitech Z323 2.1 képest a "belépő" Genius 1250B is sokkal jobb hangzást, minőséget biztosít. Ha van hely és nem szeretnél egy "vagyont" áldozni a hangzásra, akkor a Microlab Solo 6C (én ezt használom filmnézésre és zenehallgatásra is).

(#47043) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

helo

érdeklődnék hogy max 25 ezerért milyen hangfalat tudnátok ajánlani ilyen zenéhez [link]

haveromnak kéne és megkért hogy kérdezzek rá valami jó ár érték arányú hangfalra

[ Szerkesztve ]

(#47044) dzsi23 válasza wasdffafaaff (#47043) üzenetére


dzsi23
addikt

Ehhez én fejhallgatót javaslok neki, hogy legalább más ne hallja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#47045) samu2062 válasza dzsi23 (#47044) üzenetére


samu2062
aktív tag

:C Egyetértek

(#47046) solfilo válasza wasdffafaaff (#47043) üzenetére


solfilo
veterán

Összefoglalóban van pár ajánlat, nézegessétek őket 25k-ig.
Edifier R980T pl bőven belefér a keretbe, anyámnak vettünk tv hangjának lecserélésére, neki és nekem is tetszik a hangja, igaz, másmilyen tartalmat hallgatunk rajta. Ez is érdekes lehet 23k-ért: Edifier R1280T
Ha kitolható a keret 31k körülig, Microlab Solo 6C-t sokan használnak megelégedéssel, s ez elég jó ár is érte szerintem . :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#47047) Rolley


Rolley
csendes tag

Sziasztok!

1 évig egy ilyenünk volt,
https://www.klipsch.com/products/r-15pm-powered-monitors-refurbished
Imádtuk, de sajnos tönkrement az USB bemenet és nem tudták javítani. Mindezt több mint 2 hónap alatt találták ki, szóval nem vagyok elájulva a szerviz szolgáltatástól, ami a Klipsch-hez jár. Bele se merek gondolni, mi lett volna, ha ez a garanciaidő lejárta után történik. Mindenesetre visszajár a pénz (100k), és kellene valami más.
Ez a tipus kifutott, ez az utodja:
https://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/klipsch/r-51pm-p424255050/#

Egyrészt plusz 40 ezer forintba kerül, másrészt a fentiek miatt nem ragaszkodnék a márkához.

TV mellett lenne a nappaliban, filmet néznénk vele néha, de a fő felhasználás az a komolyzene hallgatás. A feleségem hegedűművész, egyrészt meghallgatja a darabot, aztán pedig rájátszik párhuzamosan a zenével. A hegedű olyan 95dB-t tud, szóval fontos, hogy nagyobb hangerőn is tisztán szóljon. Mindezekkel együtt nem vagyunk audiofilek, csak szóljon jól, az a lényeg

Ami miatt szerettük:
- sok bemenet, usb, bluetooth, optika
- minden ment out of the box, minden kábelt adtak hozzá, kibontottam és lehetett használni.
- távirányító
- királyul szólt, kb mintha ott lettek volna a zenészek a szobában, a mély-magas arány is nagyon jól el volt találva.

Anno ezt is meghallgattam a boltban:
https://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/klipsch/the-sixes-p357221637/
de ennek már tul domináns volt a mély tartománya, nem szoltak olyan szépen a magas hangok.

Visszaolvasgattam kicsit, látom sokan stúdió hangfalakat használtok, de nekem valami kényelmes kellene. Ezért sem akarok hifit, mert nem akarok se kábelt, se erősítőt keresgélni meg cserélgetni, se időm se energiám nincs rá. A keret hasonló. Ha a szerviz nem lenne ilyen tróger rátenném a +40-et is, de így inkább nézelődök még egy kicsit. Fehér szín előnyben.

Nagyon köszi már azt is, ha elolvastad!

(#47048) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Üdv néktek. Előre is elnézést, hosszú lesz. Szóval. Évekig minősíthetetlen minőségű 2.1 rendszert használtam zenélésre. Néhány hónappal ezelőtt vásároltam egy Alesis Elevate 5 MKII szetett. Imádom. Azóta nagyjából megtízszereződött az általam elkészített zenék száma (ami különösképp nagy öröm számomra, mivel ennek reményében rengeteg különböző hardvert -leginkább midi kontrollerek- vásároltam össze magamnak, amik azóta is érintetlenül pihennek a polcon.)
Viszont.
Mióta az új szettet használom, meggyűlik a bajom a mély hangokkal. Elkészítem a zenét, tök jó, aztán meghallgatom fülesben, és atttyaég mennyire sok a basszus. Ez nyilván azzal áll összefüggésben hogy az Elevate 5 MKII 45hz alatt elnémul.
Felmerült bennem, hogy le kéne cserélnem pl egy tannoy reveal 802-re, viszont kevés a hely. ennyire . Kb cipőskanállal be tudnám préselni a tannoy-t, de feltételezem nem volna túl optimális. Kézenfekvő lenne egy 2.1 rendszer, de ami megfizethető áron ajánlott itt a topikban egyik sem kapható. A fülesben belövöm a basszust végülis működik, de hosszútávon nem túl kényelmes. Van valami ötletetek a helyzet megoldására? (a költözzek nagyobb lakásba megoldás jelenleg nem játszik :D ) 100- max150ezer forint alatt szeretném megúszni, sajnos fotózom is, annyi pénz a világon nincs amennyi mind2 hobbira maradéktalanul elég lenne :D

[ Szerkesztve ]

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#47049) keménygödör válasza Rolley (#47047) üzenetére


keménygödör
tag

Igazán kár érte. Hirtelen csak ez jutott eszembe, biztos lesznek jobb javaslatok is.

(#47050) pulutodurumo válasza JoeCockBill (#47048) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Milyen fülessel hallgatod vissza? Nem az a gond hogy abban van túltolva a basszus? Amin nem lennék meglepődve. Mellesleg az sem megy 45Hz alá, ha igen, akkor is több dB-lel halkabban. Inkább a felsőbasszus - 50-150 Hz - szokott kiemelt lenni konzumer fülhallgatók esetén. Lehet hogy itt a probléma, de csak találgatok, te csináltad.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.