Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) PuMbA válasza Dexxterr (#44000) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább egy X-Fi HD vagy Focusrite Solo. Az a FiiO annyira nem jó azért :)

[ Szerkesztve ]

(#44002) lezso6 válasza PuMbA (#44001) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az X-Fi USB csak PC-ről megy, Focusrite-on meg nincs optikai bemenet.

Amúgy én inkább Solo 9C-t ajánlanám, egyszerűbb használni. Persze a 6C jóval olcsóbb, de a 9C a magassága miatt jobban passzol a TV-hez.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44003) alphamooncam válasza Dexxterr (#43998) üzenetére


alphamooncam
őstag

Microlab és Tascam nem ua. a kategória.

Ha megerősítést vársz, hogy a Microlab jó lesz-e azt kell, hogy mondjam, hogy jó lesz egy darabig.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#44004) Dexxterr


Dexxterr
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

(#44005) BalaG


BalaG
aktív tag

Sziasztok! :R

Segitsetek nekem pliz!
Tervezek venni egy 5.1-et és hozza hangkartyat. Most egy 15eves noném 5.1-m van alaplapi hangvezérlovel. Csak jatékra szeretnem, nagyon ritka a zene hallgatás meg film rajta!
Belépo szintu kategoriara gondoltam boven 100e ft alatt igy ezeket lottem:

Trust GXT 658 Tytan 5.1
( ..amugy logitechet neztem mert azt ismerem de joval dragbbak)
Creative SB X-Fi Surround Pro 5.1
(...azért usb-s mert nincs helyem az alaplapban)

(egyiket sem ismerem igy nemtudom jo valasztas e ha valakinek van jobb otlete vagy inkabb 2.1 vagy akarmi mas, szivesen olvasom!)

[ Szerkesztve ]

(#44006) Dexxterr válasza alphamooncam (#44003) üzenetére


Dexxterr
csendes tag

Ha egy külső hangkártyát, mondjuk egy X-FI HD-t kötők a tv és a 9c közé. Annak van digitális be és kimenete. Az ér valamit? Javul a minőség vagy fölösleges?

(#44007) alphamooncam válasza Dexxterr (#44006) üzenetére


alphamooncam
őstag

Megmondom őszintén nincs közvetlen tapasztalatom egyik dologgal sem amit említettél, így nem lenne ildomos erre a kérdésre határozott véleményt adnom.

Azt viszont leírhatom, hogy szerintem a X-Fi dac-ja jobb mint a Microlabban lévő beépített.
Az, hogy ebből profitál-e a hangsugárzó rész vagy sem az nagy kérdés, vélelmezem itt a gyenge láncszem a Microlab lesz.

Komolyan mondom, ha már ennyi pénzt szánsz rá, el kéne menned meghallgatni pár stúdió monitort.

Rongyosra beszélhetjük a témát, úgyis a füled/pénztárcád fogja megmondani...

Pár éve Fiio E10K-t használok, ami kb. az X-Fi-vel lehet egy szinten, többek szerint az X-Fi jobb.

Azt a kategóriát amit most használsz, meg tervezel ( Genius, Microlab) venni én egyből átugrottam, mert előtte [elmentem hallgatózni].

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#44008) PuMbA


PuMbA
titán

Kezemben van egy Eventim jegy és elkezdtem olvasni a használati feltételeket. "A koncerten erős hanghatások lehetnek, melyek esetlegesen károsíthatják a hallást." Kösz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44009) lezso6 válasza Dexxterr (#44006) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

X-Fi nem fog menni úgy, hogy csak a TV-t és a hangfalakat kötöd össze. Kell neki USB-n PC, s azon keresztül fog menni, de úgy meg késik a hang...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44010) solfilo


solfilo
veterán

BX8 D3 45,5k-ért friendlyhouse-nál, már csak néhány darab van azt írják. Ha valaki venne. :)

más:
Most van nekem egy Kürbis hangfalpár, alaplapról hajtom, szeretném lecserélni lassan.
Azt szeretném kérdezni, hogy mi a következő minőségi szint, amire már megérheti váltani? Merre érdemes elindulnom?
Pl egy Microlab Solo 6C-t is megéreznék e már (+ valamilyen DAC), vagy érdemesebb a belépő stúdiókat nézegetni? Keretet még nem döntöttem el, a BX8 D3 is játszhat a muzikeres kombóban, de jobb lenne olcsóbban megúszni azért. :)
Forrás spotify prémium, populárisabb elektronikus zenére főleg.

solfilo

(#44011) gubabela válasza solfilo (#44010) üzenetére


gubabela
senior tag

Üdv! Èn kürbisről váltottam bx8-ra ès meg vagyok vele elègedve. Mèlyben mindenkèppen előrelèpès (8-asat akartam) de azt mondom, hogy a kürbisnek nincs szègyenkezni valója (az árához kèpest). Persze a bx jobb, de nem annyival, mint amennyivel többe kerül. Azt hiszem itt olvastam valakitől, hogy a magasabb hangminősèg elèrèsèhez már mèlyebben kell a zsabbe nyúlni. A microlabot nem hallottam, arról nem tudok nyilatkozni, de van itt pár edifier, azokhoz viszonyítva a kürbis hangja jobban tetszett.

(#44012) solfilo válasza gubabela (#44011) üzenetére


solfilo
veterán

Még elég jó áron, 25k-ért vettem a Kürbist, szeretem is. De odaadom anyámnak, egy 2.1-es Technika puttyogót vált majd le. :)

Én is hajlok a BX8 felé, aztán időnként belémnyilal a spórolhatnék. :D
Szóval még tanakodásban vagyok, nem hajt a tatár.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#44013) PuMbA válasza gubabela (#44011) üzenetére


PuMbA
titán

A 8" ennyi pénzért kompromisszumos, ezért nem érzel akkora különbséget :) 5"-ban nagyobb lenne a különbség. Na meg az akusztika is számít.

[ Szerkesztve ]

(#44014) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Sajnos 3-4 év után valószínűleg megadta magát a Genius 1250B-m ezért kell egy hangfalat vennem.
Ugyanígy 2.0 kellene, méretben és tudásban is hasonló mint a 1250B, árban 20k-ig mennék el kb.

1hsz-ot olvasva az alábbi 3-at találtam, ami tetszik is:
- Edifier R980T
- Microlab B77 vagy B73

Ezen 3-om közül bármelyiket vehetem, vagy jobb az Edifier?

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#44015) gubabela válasza PuMbA (#44013) üzenetére


gubabela
senior tag

Pont mélyben több, jobb mint a kürbis, közepe, magas is, de az nem jelentősen. Klasszikus lehallgatási pozícióban használom (mint amire kitalálták elvileg) így az akusztika annyira nem befolyásolja a hangzást nálam. Persze próbálgattam, de a szoba nem teszi lehetővé a normális elhelyezést sajnos. Azért kapott fluid állványokat.

(#44016) thornadoj válasza solfilo (#44010) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Egyetértek gubabela-val. a kürbis a mai napig nekem is megvan, és szeretem a hangját. azt h megéri-e egy stúdió monitor a többletet, azt csak a pénztárca és az igény szabja meg, de már nem lesz akkora különbség, mint egy bögreszett utáni pl. kürbisre váltás.

(#44017) solfilo válasza thornadoj (#44016) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi neked is! Az írásotok alapján még jobban hajlok a belépő stúdiók felé, Microlab lépcső kimarad, mert mindenképp egy kategóriával feljebb lépnék. :)

solfilo

(#44018) davee9512


davee9512
csendes újonc

heló
az a kérdésem hogy az alábbi mélyláda és 2 szatelit hangfal eggyüt jobban szolnak e mint egy logitech z623?

[link]
[link]

(#44019) varmi2 válasza davee9512 (#44018) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a két árat össze teszed, tudsz venni egy normálisabb 2.0-t, ami jobban fog szólni, mint az említett logitech.
mondjuk solo6c

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44020) davee9512 válasza varmi2 (#44019) üzenetére


davee9512
csendes újonc

jah az lehet de nekem a döngetés a cél amihez mélyláda kell

viszont azoknak a szatelit hangszoroknak darabja kerűl 8 ezerbe amit linkeltem tehát 2 darab+mélyláda az 52 ezer összesen
a logitech meg 40 ezer...azért kérdeztem hogy melyik éri meg?

[ Szerkesztve ]

(#44021) varmi2 válasza davee9512 (#44020) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor ez nem a te forumod, itt minőségi zenehallgatásról van azó, nem döngetésről.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44022) lezso6 válasza davee9512 (#44018) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azokhoz a hangfalakhoz erősítő is kell még. A mélyláda aktív, de a szatelitek nem. Utóbbiak ráadásul SAL hangfalak, melyeknél könnyen lehetséges, hogy még a Logitech Z623 apró szatelitjei is jobbak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44023) davee9512 válasza lezso6 (#44022) üzenetére


davee9512
csendes újonc

valószínű hogy nem a legjobb választás amit mutattam,de azért egy dolog érdekelne hogy miért kell erősitő a szatelit hangfalhoz?mivel a mélyládában van erősitő és az a szatelitet is fel erősiti mivel ugyanugy a mélyládába kell bedugni mint egy genius 6000-nél...mivel ott is csak a mélyládában van erősitő még is müködnek a kis hangszorók

(#44024) lezso6 válasza davee9512 (#44023) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mélyládában hiába van erősítő, ha csak a mélyet erősíti. A szateliteket nem. Az aktív mélyláda ilyen önző módon működik. :D

A bögreszettek másképp működnek, ott integrálva van a sztereó erősítő is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44025) davee9512 válasza lezso6 (#44024) üzenetére


davee9512
csendes újonc

jah mostmár értem..
de azt viszont nem értem hogy minek van a mélyládán akkor olyan kimenet amire szatelittet lehet kötni?

(#44026) bkercso válasza davee9512 (#44025) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az arra van, ha erősítőkimenetről adnál jelet a mélyládának.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44027) lezso6 válasza davee9512 (#44025) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bemenet is van. A mélyláda levágja magának a mélyet, s a szatelitek már a mély nélküli jelet kapját. Ebből van line-level és high-level is. Utóbbi arra jó, hogy már az eleve erősített jelet vidd be.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44028) davee9512 válasza lezso6 (#44027) üzenetére


davee9512
csendes újonc

akkor ez most mit jelent?kell hozzá erősítő?

(#44029) lezso6 válasza davee9512 (#44028) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. De hagyjad a francba. Vegyél egy Z623-at, sokkal egyszerűbb. Döngetni biztos jó lesz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44030) davee9512 válasza lezso6 (#44029) üzenetére


davee9512
csendes újonc

jah z623 marad

utána nézegettem hogy mások hogy csinálják ezt amire én gondoltam és láttam hogy tirexihd-nak
ilyen van...de viszont ez kicsit többe kerül.
[link]
[link]

(#44031) lezso6 válasza davee9512 (#44030) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tirexi. :DD 3 nap múlva lesz a 4 éves évfordulója az itteni kitiltásának. :DDD

Az Audioengine nem rossz cucc, csak nagyon túlárazott.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44032) flanki válasza lezso6 (#44031) üzenetére


flanki
aktív tag

;] :C

[ Szerkesztve ]

(#44033) davee9512 válasza lezso6 (#44031) üzenetére


davee9512
csendes újonc

:)
hát nem is csodálkozok rajta .. a youtube videóji alapján eléggé retardált egy ember hogy finoman fogalmazzak :P

(#44034) Attila0 válasza davee9512 (#44033) üzenetére


Attila0
őstag

Ne is mond, én is belefutottam már pár YT-videósba akik azt hiszik hogy mindenki ellenük van. :C

[ Szerkesztve ]

(#44035) Bodz válasza davee9512 (#44020) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én ezzel döngetnék. De mondjuk ez lehet még csak döng döng döng döng. :D

[ Szerkesztve ]

(#44036) szabeska válasza Bodz (#44035) üzenetére


szabeska
addikt

A potik alatti feliratok... :DDD

F1

(#44037) davee9512


davee9512
csendes újonc

valaki tudna erre magyarázatot adni?csak mert kiváncsi vagyok hogy miért kerül ennyibe? [link]

(#44038) Bodz válasza szabeska (#44036) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, hát a nemzetközi oldalra lehet nem a kínai feliratos képet kellett volna tenni. :D De amúgy angol az.
Pofás, nekem kifejezetten tetszik.

(#44037) davee9512: Hájend cucc, szóval mert csak. A nagyon gazdagok tudjanak nagyon drága hangfalat venni.

[ Szerkesztve ]

(#44039) bobalazs válasza Bodz (#44035) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az egy öreg faszi, de akkora beleéléssel beszél hogy hühüüü! ;]

(#44040) Bodz válasza stigma (#44014) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A B73 és B77 között van egy nagy különbség. Előbbinek a kis méretét kompenzálandó nagyon túl vannak tolva a mélyei még a bass poti legalacsonyabb állásában is, a B77 ezzel igen csinján bánik. Ráadásul minőségibb benyomást kelt, meg van döntve, így asztalon praktikusabb lehet. Én ezt venném. A 980T passz, arról annyit tudok, amit a tesztekben olvasni.

(#44042) bkercso válasza #00784640 (#44041) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó az. Régi trükk már ez a csati. Működik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44043) alphamooncam válasza #00784640 (#44041) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ez nálam is dilemma volt anno.

Mindkét verziót próbáltam: HK.BTA 10 jack-jack kábelével ( ez volt itthon ), és AQ Big Sur jack-RCA kábelével is.

Utóbbival szerintem kicsit túllőttem a célon, de úgy voltam vele, hogy csak egyszer kell megvenni...

Ma már valószínűleg megelégednék ezzel a Klotz-cal vagy ezzel a Cordiallal

A két bemenet között nem tapasztaltam érdemi különbséget, de azt hozzá kell tenni, akkor még a forrásom hagyott némi kivetnivalót maga után, a választásomból pedig az látszik, hogy a Jack-RCA verziót preferáltam.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#44044) stigma válasza Bodz (#44040) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, hogy írtál, már féltem hogy elveszik a hsz és újra megkérdezhetem.

Micorlab B77-t legalább normális boltokban be lehet szerezni, valószínűleg az lesz, viszont az Edifier 980T színvilágban jobban mennem mindenhez.

Teljesítményben és összegzésben mindkettőről sok jót olvastam, viszont a tesztek alapján a B77 a nyerő, ahogy te is mondod.

Köszi az infót. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#44045) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Remélem jó helyre írok :)
Augusztusban szeretnék otthonra egy vezeték nélküli hangszórót venni, ami nem csak bluetooth-on tud kommunikálni (az se baj, ha egyáltalán nincs benne, de csak wifi-s eszközt úgyse fogok találni).
Ezek a fontosabb paraméterek:

- Ár: 50e ft max
- Használt és új is szóba jöhet
- Szeretem az erősebb basszusokat, de minőségre nem mennyiségre
- Kettő fontos csatlakozási módon szeretnék zenét játszani rajta: Jack és Wifi
- Wifi-n keresztül tudjam streamelni a zenét, ne keljen külön "app" hozzá, hogy "felismerje" a hálózat
- Nem kell nekem semmi Siri meg Alexa meg tuggyamégkikvannakapiacon, nincs szükségem hangvezérlésre

És ennyi! Semmi több fontosabb preferencia nincs. Nem kell, hogy akksis legyen, nem kell bluetooth sem, se okos aszisztens, nem lényeg a kompaktság, csupán egy jó hangzású eszközt szeretnék a ~20 m2-es szobámba, amit csak bekapcsolok, telefonon/laptopon meg elindítom a zenét (kiválasztva persze az output-ot).

Létezik ilyen vagy ehhez hasonló? Mert sajnos edig nagyon nem találtam ilyeneket. Amik eddig szóbajöttek:
1. Harman Kardon Onyx Studio 4 (nincs wifi :( )
2. Sonos Play 1, (nem az új, kicsit tartok a hangzásától)
3.SONY SRS-ZR5 W, őt nem tudom, megéri-e illetve milyen hangja van.

Köszönöm mindenkinek aki segít! Sajnos tényleg nem találok ezekre megfelelőt, pedig sztem nincs nagy elvárásom :B

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#44048) alphamooncam válasza #00784640 (#44047) üzenetére


alphamooncam
őstag

Akciós volt a Kácsában (19k), és megvettem 1x☺

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#44049) Bodz válasza #00784640 (#44041) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igazából mindegy, de legyen mondjuk jack-jack, Cordial CFS VV, olcsóbb a jack-rca változatnál.

(#44044) stigma: Szívesen! Majd meséld el, hogy mennyire jött be! :)

(#44045) Mr.C: Ahogy már írták is, Chromecast, aztán hozzá valami hangfalpár a maradék pénzből. Így megfelel, vagy mindenáron a linkelt kis kockák valamelyikét szeretnéd? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.