Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) Bodz válasza duo (#48483) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A lemezjátszót minek akarod a 2x2-re dugni? Rögzítenél is?
Tehetsz igazából egy próbát a 306-tal, ott a 14 nap, nincs kockázat.

(#48502) Bodz válasza krisztofer55 (#48500) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem túl gyakori a 2 usb bemenet, hirtelen nem is jut eszembe egy sem. Valami ilyesmivel megoldható szerintem. Kevésbé "barbár" megoldás, ha olyan dac-ot veszel amin van pl optika is. Már ha valamelyik pc-nek van optikai kimenete. Ami szintén megoldható még egy eszközzel. Szóval semmi sem lehetetlen. :D

(#48503) duo válasza Bodz (#48501) üzenetére


duo
őstag

én ugyan nem rögzítenék. :N csak azt hittem úgy kell. akkor egyből a dobozokba dugom a lemezjátszót?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#48504) elcse


elcse
csendes tag

Sziasztok,
Edifier S3000 Pro-t szeretnék venni, itthon nem kapható, mindenkinek írtam. Amazonról nem tudok ide rendelni.
Tudtok ajánlani konkrét beszerzési forrást, vagy olyan nemzetközi oldalt, mint az arukereso? Mert láttam 170-ért, de 250-ért is.
Használt is érdekel itthonról...

(#48505) capulet75 válasza elcse (#48504) üzenetére


capulet75
addikt

Melyik Amazonról nem szállítanak Magyarországra?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48506) elcse válasza capulet75 (#48505) üzenetére


elcse
csendes tag

:

[ Szerkesztve ]

(#48507) drtimot


drtimot
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok olyan aktív hangfalpárt ajánlani, ami jól teljesít alacsony hangerő mellett? Jelenleg egy Edifier R1280T-t használok, ami rendben van, de csak nagyobb hangerőnél nyílik ki rendesen a hangja. Referenciaként van itthon egy Genius 1250B is, ami már kis hangerőnél is élénk, harapós, de ennél egy kicsit komolyabb hangminőséget keresek.

A jövő héten hallgatok meg egy M-Audio BX5 D3 párost, de minden személyes tapasztalatról szívesen hallok, főleg, ha valaki hasonló igényekkel halgatta őket :)

A büdzsé úgy 60k körül lenne rá, de akár használt is játszik.

Előre is köszönök minden ajánlást!

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#48508) Ace Ventura válasza drtimot (#48507) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ilyen engem is érdekelne. :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#48509) capulet75 válasza elcse (#48506) üzenetére


capulet75
addikt

Próbáld az Amazon.co.uk-ről, talán lesz házhozszállítás. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48510) alphamooncam válasza drtimot (#48507) üzenetére


alphamooncam
őstag

Teljesen természetes, ha alacsonyabb hangerőn nem érzed elégnek a mélyet vagy magasat, ez az emberi érzékelés sajátja. (Beszéd frekvenciák meghallására hegyezte ki a természet a fülünk)

[link]

Ha alacsonyabb hangerőn is ugyanolyannak érzed a középtartományt, mint a mélyet, vagy a magasat, akkor azért a mérnökök felelősek :) , belenyúltak a hangzásképbe, ami lehet jó, de lehet rossz is. Magyarán minden hangerő szint más "loudness-t" kiegyenlítést igényel.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48511) Bodz válasza duo (#48503) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az lemezjátszótól függ. Szükséges lehet még riaa korrektor/phono előerősítő. A korábban linkeltben van amúgy beépített.
Azt ne kérdezd, hogy milyen az AT-LP5, nem értek a lemezjátszókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#48512) drtimot válasza alphamooncam (#48510) üzenetére


drtimot
aktív tag

Ez teljesen logikusan hangzik, de azon nem változtat, hogy mit keresek :) De akkor átfogalmazva, tudtok ajánlani olyan hangfalat, ahol úgy nyúltak bele a hangzásképbe, hogy alacsony hangerő mellett legyen "kiegyensúlyozottabb"? (Az, hogy "csal", meg nem egyenes a mittudomén-milyen görbéje, az kevésbé fontos szempont.)

Tudom, hogy a "lehet jó, lehet rossz" dolog arról is szól, hogy mindenkinek más a személyes preferenciája, és igyekszem is személyesen meghallgatni vásárlás előtt, de addig is olyanok beszámolóját keresem, akik hasonló igények mellett találtak valami jót.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#48513) elcse válasza capulet75 (#48509) üzenetére


elcse
csendes tag

Köszi :)

(#48514) goro1000 válasza elcse (#48513) üzenetére


goro1000
aktív tag

[Edifier S3000 Pro]

[ Szerkesztve ]

(#48515) elcse válasza goro1000 (#48514) üzenetére


elcse
csendes tag

wow! köszi köszi!!
Pár napja még nem volt :)

(#48516) zsizsef válasza elcse (#48515) üzenetére


zsizsef
senior tag

[link] hallottad már? Én is gondolkodtam a beszerzésén, de elálltam

(#48517) elcse válasza zsizsef (#48516) üzenetére


elcse
csendes tag

Igen megnéztem egy rakás ilyen videót.
Miért álltál el?

(#48518) zsizsef válasza elcse (#48517) üzenetére


zsizsef
senior tag

Mert S2000 pro-n hallgatva nem találtam meggyőzőnek a különbséget. Meg zavar, hogy nincs meg a lehetősége a két hangszóró vezetékes összeköttetésnek.

(#48519) elcse válasza zsizsef (#48518) üzenetére


elcse
csendes tag

Akkor 2000-es lett? Ha igen, elégedett vagy?

(#48520) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Az lenne a kérdésem, hogyha vennék egy monitort aminek nincsenek beépített hangszórói kb. mekkora, milyen teljesítményű sima hangfalpárt lehetne rákötni sima stereo jackkel a fejhallgatókimenetre, hogy a monitor meg tudja hajtani a hangfalakat, és viszonylag jól is szóljon ? Vagy külön erősítő rész nélkül reménytelen ?

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#48521) alphamooncam válasza Ragnar_ (#48520) üzenetére


alphamooncam
őstag

Értem én, hogy egyszerűnek tűnik így bekötni a hangot, de csak végső megoldásként tenném, mert a monitorban, megjelenítőben erős túlzással elektromos vihar van, ami nem tesz jót a hangnak.

Én inkább közvetlenül a forrásról venném le a jelet, ha egy mód van rá.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48522) zsizsef válasza elcse (#48519) üzenetére


zsizsef
senior tag

Igen! Leszámítva a távirányító méretét. Azt feleslegesen nagynak tartom, de rendben működik.

[ Szerkesztve ]

(#48523) Bali222


Bali222
tag

Sziasztok,
szeretnék segítséget kérni hangrendszer választásban.
Az eddigi tapasztalataimmal kezdeném.

Első "komolyabb" hangrendszer tapasztalatom egy Genius SW 5.1 50000 volt. Ennek már bő 10+ éve. Szerettem a hangját, bár mai fejjel nem tudom milyennek érezném. Sajnos meghalt a cucc.

Ez után egy Kenwood sztereó erősítőt kaptam kölcsön egy Jamo Studio 180 hangfalpárral. Évekig használtam, de úgy alakult, hogy sajnos vissza kellett adnom.
Szerettem a hangját. Egy ideig hiányzott a surround, de aztán megszoktam, hogy nincs. Nagyon szépen is szólt. Laikusként azt mondanám, hogy viszonylag kiegyenlített volt a hangszíne és ezt szerettem. Sajnos ezt vissza kellett adnom, akkor pedig úgy döntöttem, hogy megpróbálok egy Soundbart.

Egy JBL bar 2.1-et vettem pár hónapja és azóta is próbálom megszokni, de nem megy.
Túlságosan érzem a "doboz" hangot, főleg a dialógusoknál. Az érzés pedig nem múlik idővel sem. :(
A mélye nagyon erős, de arra ennyire nem vágyom. Jó, hogy van mélyláda, de a hangminőség ilyen szintű rovására inkább ne.

És most vagyok a jelennél. Le akarom cserélni valamire a soundbart, aminek kiegyenlítetteb, dinamikusabb hangja van. Az árkategóriába surround nem fér bele valószínűleg, de, ha valami csoda történne, attól sem zárkóznék el. :)

1. Mennyit szeretnél költeni? Maximum 100.000 Forint, de inkább 60-70 ezer környéke esne jól a büdzsének.

2. Hol és hogyan használnád a hangfalat? TV mellett, íróasztalon, milyen messze leszel tőle, stb.
TV mellett használnám, film, sorozat, játékok. Tv-re is kötném rá. Kb 3m a távolság.

3. Milyen forrással rendelkezel? TV jack vagy optikai kimenete, DAC, hangkártya, telefon, stb.
TV jack, optikai, HDMI, van hangkártya is jackkal, de nem probléma, ha nincs rákötve. HDMI-n átmegy a hang a tv-re. Illetve van telefon is, ha esetleg lenne rajta Bluetooth, az nem lenne rossz, de nem feltétel.

4. Milyen extrák kellenek? Bluetooth, távirányító, optika, stb.
BT nem lenne rossz mint írtam, az optika sem lenne rossz, de végül is mindegy mivel van a tv-re kötve.

Kicsit hosszú lett, de azért remélem nem vagyok reménytelen eset. :)

(#48524) Bali222 válasza Bali222 (#48523) üzenetére


Bali222
tag

Lejárt már a szerkesztési időm, de egy kérdés még eszembe jutott.

Kb mire lehet számítani egy Logitech z906, vagy Microlab H 510 szintű 5.1-es szettől egy Edifier R2730DB-hez vagy egy MODECOM ECLIPSE 180-hez képest?

(#48525) Ragnar_ válasza alphamooncam (#48521) üzenetére


Ragnar_
addikt

Fejhallgatóval teljesen jó a hangminőség, csak ugye kérdés, hogy a monitor erősítő+kimenet ami ugye fejhallgatóra lett méretezve, meg tud-e hajtani mondjuk 2x 20-30 W 2 utas hangfalat. Hangerő nem szempont, inkább a hangminőség.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#48526) PuMbA válasza Bali222 (#48523) üzenetére


PuMbA
titán

Edifier S1000DB.

[ Szerkesztve ]

(#48527) alphamooncam válasza Ragnar_ (#48525) üzenetére


alphamooncam
őstag

Most erre mit mondjak? Milyen fejhallgató, milyen hangminőség? Csináld úgy ahogy akarod,aztán számolj be róla.

Szvsz. sem hangnyomás,sem hangminőség sem fog megfelelni a legelemibb elvárásoknak sem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48528) Viktor77 válasza alphamooncam (#48527) üzenetére


Viktor77
titán

Örülhet, ha hallani fog egyáltalán valamit. Mw-okról beszélünk.
Meg ez valami gányolás lesz? Passzív hangfalon igen ritkán van jack csati.
Minimálisan egy USB-s tápos hangfal kell, ha áramba nem is akarja dugni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48529) Bali222 válasza PuMbA (#48526) üzenetére


Bali222
tag

Eddig nem volt a listámon, de nagyon tetszik!

Ez a videó viszont eléggé megnehezíti a dolgom:
https://youtu.be/dqjEqQ2Hx5A
Jobban tetszik az Edifier hangvilága, de valóban ennyi lehet a különbség a Microlab solo 6c-hez képest mint ami átjön a videón?

Lehet ezeket valahol élőben hallgatni?

(#48530) PuMbA válasza Bali222 (#48529) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek a videók sokat nem érnek. Mivel nem stúdió hangfal kategóriában játszik, hanem a multimédia hangszóróknál, ezért nem hiszem, hogy meg lehet hallgatni. Mondjuk más választási lehetőség sincs nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#48531) Bali222 válasza PuMbA (#48530) üzenetére


Bali222
tag

Sejtettem, hogy ezek a videók nem a valóságot adják vissza.

Viszont most lesz egy lehetőségem meghallgatni egy solo 6-ot. Ha elégedett leszek vele, akkor megveszem. Ha nem, akkor az Edifier lesz.

(#48532) Ragnar_ válasza alphamooncam (#48527) üzenetére


Ragnar_
addikt

Értem. Rendben. Akkor tehát mindenképp valami erősítős megoldásban érdemes gondolkodni.
Megmondom őszintén, hogy azt hittem talán meg tudok úszni + 1 fogyasztót, de akkor mégsem. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#48533) PuMbA válasza Bali222 (#48531) üzenetére


PuMbA
titán

Solo 6C-ben nincs optikai bemenet, se BT. A mostani TV-kben pedig már nincs jack kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#48534) varmi2 válasza Ragnar_ (#48532) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vegyél egy aktív hangfalat, abba van erősítő.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48535) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Igen, az lesz a megoldás.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#48536) 1nf4m0us


1nf4m0us
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben építettem egy pc-t magamnak, ehhez keresek most 2.1-et, vagy 2.0-át.
Spéci hangkártyám nincs, az alaplapit használom, ami egy Gigabyte Aorus B450M típusú lap.
Több szempont is van, az első, hogy jelenleg egy JBL Charge 2+-t használok és egy 600 ft-os jack-jack kábellel kötöttem össze a géppel, én imádom a hangzását, a problémám, hogy ez egy bluetooth hangfal és folyamatosan figyelnem kell a töltöttségi szintjére.
A keret nagyon nagyon maximum 40-50e Ft lenne rá és a fordulat a dologban, hogy kicsi és esztétikus hangfalat keresek. Szeretném, ha a mérete nem lenne nagyobb, vagy legalábbis nem sokkal nagyobb, mint a mostani JBL-em.
Már abban is gondolkodtam, hogy veszek 2db JBL Flip 4-et és a connect segítségével összepárosítom őket, de nem vagyok benne biztos, hogy vezetékről is megoldható-e ez a dolog. (Itt is probléma lenne a töltöttségi szint, de szeretem, hogy viszonylag kis helyet foglal, igényes és a hangzása is rendben van, már 1 db-nak is.)
(Próbáltam egy Asus BT400 sticket a géphez, hogy ne kelljen a vezeték, de majd 1mp-es csúszás volt a kép és a hang között...)

Lenne még egy eléggé érdekes kérdésem.
A gépem hátulján van ugye a 6 jack csatlakozó, különböző színekkel. Jelenleg a fejhallgatóm csatlakozik hátul a zöld és rózsaszín csatikba a JBL pedig 1 db jackel az előlapi csatlakozóba.
Van olyan lehetőség, hogy ugyanehhez a felálláshoz csak a hátsó csatlakozókat használom? Nem a legesztétikusabb a jack kábel ami kiáll a gépem elejéből.
Olyasmire gondolok, hogy pl. nem lehet-e konfigurálni a hátsó csatlakozókat?

Előre is köszönöm! :R

(#48537) Bali222 válasza PuMbA (#48533) üzenetére


Bali222
tag

Szerencsére az én tv-men van headphone jack.
Meghallgattam egyébként tegnap a Solo 6C-t és abszolút eladta magát.
Innentől pedig arra kell figyelnem, hogy ne hallgassak meg drágábbat. :D

Idővel tervezek venni egy DAC-ot is, mert sajnos azt is megmutatta a srác, és a különbség áll leejtős volt.

Összességében pedig a Solo 6C a JBL bar 2.1-hez képest egy teljesen más világ...

(#48538) PuMbA válasza Bali222 (#48537) üzenetére


PuMbA
titán

"Szerencsére az én tv-men van headphone jack."

De majd a következőn nem lesz, szóval attól függ, hogy hány évre tervezel a hangfallal :)

[ Szerkesztve ]

(#48539) Bali222 válasza PuMbA (#48538) üzenetére


Bali222
tag

Egy LG oled az álom, azokon még van. Bár ki tudja meddig az tény...
Minden esetre egy DAC ezen segít.

(#48540) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Hangfal vásárlás előtt álok.
Keresendő: 2.0 / 2.1 hangfalrendszer
Felhasználás: RCA LG TV(IPTV és HDMi) és számitógép ASUS Xonar DS (OPA2604)-el keresztül.
Igény: 1db RCA / 1db 3.5jack bemenet, ha van lehetőség a TV használat miatt távirányító megléte is.

TV és számitógép egymással össze lesz kötve így filmezésez a hangkártya kimenetét használnám.

Keret: 60.000-70.000Ft-ig

Kinézett példány: Logitech Z623

Tudtok ajánlani más 2.0 vagy 2.1-et amihez távirányitó is tartozik?

[ Szerkesztve ]

(#48541) PuMbA válasza 4264adam (#48540) üzenetére


PuMbA
titán

Edifier R2000DB, S1000DB.

(#48542) 4264adam válasza PuMbA (#48541) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm :R

Edifier R2000DB lesz vásárolva. Viszont lenne 1 kérdésem. Azt olvasom a gyártó alapján, hogy 55Hz-től indul, míg más 22-20Hz a kezdési frekvencia. Ezt az értéket meg tudnád magyarázni a hallható sávban jelent-e valamit?

(#48543) PuMbA válasza 4264adam (#48542) üzenetére


PuMbA
titán

Meg. Az 55Hz valós adat, míg a 20Hz nem az :)

[ Szerkesztve ]

(#48544) 4264adam válasza PuMbA (#48543) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm :R

(#48545) 4264adam válasza PuMbA (#48541) üzenetére


4264adam
veterán

Edifier R2730DB is ajánlod? Árban ugyanaz viszont 3 utas és támogatja mind a kettő digitális bemenetet (koax/optical). Vagy lenne valami amiben roszabbul teljesít?

[ Szerkesztve ]

(#48546) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok,

Creative T20 2.0 hangfalszett leváltására keresek egy fokkal komolyabb, de még mindig viszonylag kompakt aktív sztereó hangfalszettet. A mobilitás és kényelem érdekében tudjon Bluetooth kapcsolatot is a jack-es csatlakozás mellett.

Tudtok ajánlani jó ár/érték arányú termékeket 70 ezerig? Egy panel nappalijában lesz használva, nem várok komoly hifi minőséget.

(#48547) krisztofer55 válasza Mauzes (#48546) üzenetére


krisztofer55
tag

Szerintem ebben a kategóriában a fentebb is említett Edifier R2000DB, vagy az S1000DB lehet jó megoldás.

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#48548) PuMbA válasza 4264adam (#48545) üzenetére


PuMbA
titán

Azt nem.

(#48549) Mauzes válasza krisztofer55 (#48547) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi! Ezek hogyan viszonyulhatnak egy Triangle Sensa SN03-hoz?

(#48550) Tibe


Tibe
aktív tag

Kérdés, mi a különbség az aktív hangfalaknál az AB osztályú és a D osztályú beépített erősítők között? Melyik a jobb stb.... ? Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.