Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) zed juron válasza B1T3 (#21985) üzenetére


zed juron
aktív tag

Az F7 150-ért határozottan jó vétel!

(#22002) dniki88 válasza szabeska (#21993) üzenetére


dniki88
tag

Rendben. Akkor megvan a hangfal.
Ha árban valamennyire feljebb mennék mik lennének a következő ajánlottabb hangfalak?

(#22003) JackeL


JackeL
tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy Microlab Solo6c-hez megéri megvenni az ESI Prodigy X-Fi NRG hangkártyát vagy nem éreznék sok különbséget az alaplapihoz képest?

(#22004) trust007 válasza dniki88 (#22002) üzenetére


trust007
tag

MODE COM MC-SHF56U [link]

és ebből a 80/120 a kövi lépcső.

[ Szerkesztve ]

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#22005) B1T3 válasza zed juron (#22001) üzenetére


B1T3
addikt

Meg is venném azonnal annyiért újonnan. :)

(#22007) chester99


chester99
aktív tag

Üdv mindenkinek

Beruháztam egy MODE COM MC-SHF56U 2.0-ás hangszóra, egyszerűen brutál ahogy szól, abszolút jó vétel volt. A kérdésem az lenne, számít az valamit, hogy alaplapi hangkártyáról megy, vagy vegyek mellé valamilyen hangkártyát is, mert így is kegyetlenül szól...

[ Szerkesztve ]

(#22008) kefe13


kefe13
tag

Üdvözlet.

Ezt hallgatta már valaki ?

[ Szerkesztve ]

(#22009) Lineup


Lineup
csendes tag

Sziasztok! Erről van valakinek tapasztalata esetleg vélemény?

(#22010) Agyzuzo válasza Lineup (#22009) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az előző 200 hsz-ben ha nem írtuk le 5-ször hogy ez egy förtelem, akkor egyszer se.
Szóval még egyszer: a Genius SW-G2.1 3000 egy dobozhangú, puffogó förtelem. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22011) Lineup válasza Agyzuzo (#22010) üzenetére


Lineup
csendes tag

Köszönöm a választ! Esetleg tudnátok valami mást ajánlani esetleg a max keret 25k most egy Genius SW-S2.1 200-am van tudom hogy ez semmi ezért szeretnék valami komolyabbra váltani először 5.1-eket nézegettem de mivel notebookom van és ugye ezen csak egy sima zöld jack van letettem róla + nem szeretnék USB-s hangkártyára költeni ezért gondoltam valami 2.1-re.

(#22012) B1T3 válasza Lineup (#22011) üzenetére


B1T3
addikt

Ez nem úgy működik, hogy minél több a számok összege, annál jobb. Ebben az árkategóriában szerintem 2.0-val jársz a legjobban.

(#22013) Agyzuzo válasza Lineup (#22011) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A 22007-es HSZ-ben, kettővel a Tiéd alatt (vagy fölött) pont linkelt a kolléga egy kiváló alternatívát. Lehet nem 2.1, de minden téren lemossa a bóvli 2.1-eseket. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22014) Lineup válasza Agyzuzo (#22013) üzenetére


Lineup
csendes tag

Köszönöm a segítséget és a türelmet eléggé analfabéta vagyok ezekben a hangcuccokban, és szeretnék már valami normális cuccon zenét hallgatni akkor ehhez nem is kéne vegyek valami USB-s hangkártyát bőven megteszi ha rádugom a laptopra és kész?

(#22015) schawo válasza Lineup (#22014) üzenetére


schawo
titán

bőven megteszi
Bőven semmi sem teszi meg, csak a lehetőségeid és igényed határol.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22016) Agyzuzo válasza Lineup (#22014) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Bármit rádughatsz a lepidre, a hangkártya opcionális tétel, ha szeretnél jobb hangminőséget. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22017) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok! 2.0 hangfalpárt keresek olyan 40k-ig, tudnátok ajánlani ebben az árkategóriában valami kevésbé szart? Köszönöm

elsőre ezt találtam: Edifier SPEAKER Studio R1900TII

[ Szerkesztve ]

(#22018) trust007 válasza kefe13 (#22008) üzenetére


trust007
tag

Nem hallottam, de külföldi fórumokon sok pozitív vélemény van róla, csodát és falat rengető mélyeket nem kell várni a 3" mély sugárzóktól. Nem véletlenül van rajta 1/8" sub kimenet. Kicsi, könnyen hordozható.

Én a nagyobb tesóját néztem ki a Alesis Elevate 5-t. És már meg is vettem volna csak nem akad vevő Genius 2000x-re.

(#22017) freestailo

Az Edifier amit írtál jó cucc, csak sajnos nagyon elment az ára régen 25e körül árulták, ennyiért már nem olyan jó vétel, és egyre kevesebb helyen kapni kifutó modell.
Az újabb típusokat meg jellemzően csak külföldön árulják pl itt
A Modecom mc-shf56/80/120u triumvirátusból is lehet válogatni, bár ezeknél főleg külföldi oldalakon minőségbeli/esztétikai/hangzás "hibákat" írnak, és kissé búg a trafó. Az mc-shf80u talán a legjobb a három közül.
Esetleg a Microlab Solo 1/2/4/5/6C sorozat amit szintén normális áron külföldről lehet beszerezni.
Nekem ez az Alesis Elevate 5 jön be, de referencia/teszt/vélemény nemigen van róla(2014 januári) ez 37000Ft, és kapható itthon is.

[ Szerkesztve ]

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#22019) PuMbA válasza freestailo (#22017) üzenetére


PuMbA
titán

Pont ez a lyukas árkategória, ahol alig van valami :)

(#22020) freestailo


freestailo
őstag

Köszi a válaszokat, azt gondoltam ennyiért már lehet venni valami nem túl szart, de ezek szerint nem nagyon...

(#22021) Zoluska válasza freestailo (#22020) üzenetére


Zoluska
tag

Szerintem a Modecom ajánlható a kategória. A 80U szerintem egy kellemes hangú, jó kivitelezésű hangfal. Nekem nincs búgás sem, csak egy halk súgás, ami csak csendben, közel hajolva hallható. Ennél sokkal drágább hangfalak is gyakran ugyanígy súgnak.Az Edifier volt régen a Joker választás, de már alig kapható, és megdrágult, azóta a Modecomok az ajánlott vételek.

(#22022) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Keresnék valami zenedobozt a TV-hez vagy lehet inkább a PC-hez.

Ami adott: Genius 1250a.

Na nem tudom, hogy hogy lenne a legolcsóbb/legjobb a megoldás, de gyanítom úgy, h a jelenlegi megy a TV-hez, és veszek egy gagyibbat a PC-hez, vagy veszek egy minimum ilyen jót a TV-hez?!

(#22023) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#22022) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha az az opció játszik, h a TV-hez egy új, akkor egy 20-as körüli kellene nekem, ami ár/értékben kiváló...Genius SP-HF 2020 pl, bár nem tudom hogy hova férne el :F Fektetve a TV fölé...
Vagy ez a Mode Com 2.0 MC-SHF56U ez milyen cucc?

Vagy van projektor is ilyen árkategóriában? :U

(#22024) PuMbA válasza CoolBoy323 (#22023) üzenetére


PuMbA
titán

Genius 1250B vagy az említett ModeCom :)

(#22025) Agyzuzo válasza CoolBoy323 (#22023) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"ami ár/értékben kiváló...Genius SP-HF 2020"

Jaj... :D Volt nekem, szerencsére tönkrement 4 hónap után és visszakaptam az árát. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22026) CoolBoy323 válasza Agyzuzo (#22025) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jo, 1 termeket mondj, amibol nincs hibas :P
Pedig nagyon dogos cucc :U

Ez a modecom ez szol olyat, mint a jelenlegim?

(#22027) Agyzuzo válasza CoolBoy323 (#22026) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Szerintem förtelmesen szólt, mély semmi, közép doboz, magas torz, ezért nem sajnáltam. :) A hangerőszabályzó is csapnivaló rajta, vagy nagyon halk, vagy hangos, elég nagy lépésben lehet csak szabályozni rajta a hangerőt. Én a többi Genius-ért se vagyok oda, de az 1250-es széria elvileg jobban szól. A Modecom meg biztos hogy jobban. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22028) dudika10 válasza CoolBoy323 (#22026) üzenetére


dudika10
veterán

Nem egy-ket hibas darabrol van szo, a konstrukcio ugy szar ahogy van. Keress ra a neten.

Arrol mar felesleges is beszelni, hogy a hangja is szar.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#22029) Mentolka


Mentolka
senior tag

Hello,
A Modecom specifikációnál olvastam, hogy vezetékes távirányítója van. Az milyen? egy madzag lóg keresztül a szobán? És ha az nem elég hosszú? 2014-ben?

(#22030) schawo válasza Mentolka (#22029) üzenetére


schawo
titán

Akkor odasétálsz. Pont, mint tízezer éve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22031) Degeczi válasza Mentolka (#22029) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az a másfél méteres madzag így is azt jelenti, h 3 méternyi vacak fülhallgatókábelen utazik a jel fölösleges minőségromlást és zavargyűjtést okozva...

ha vki asztalon használja, érdemes kikötni (korábban linkeltem itt a rajzát)

egyébként Ebayen sokféle távvezérelt hangerőszabályzót lehet kapni, ha fontos

(#22032) CoolBoy323 válasza dudika10 (#22028) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ertem. Kar erte :(

Akkor ezt a Modecom cuccot javasoljatok? Jobban szol, mint a mostanim?
Ezt is azert vettem anno, mert itt javasoltak, es nem bantam meg :P

[ Szerkesztve ]

(#22033) Agyzuzo válasza CoolBoy323 (#22032) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Sokkal jobban. :) De akkor már inkább az SHF80-as. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22034) CoolBoy323 válasza Agyzuzo (#22033) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Annyit nem adok ki egy hangfalert, nem eri meg nekem!

A keret az 20k +-2k

De lehet megy a mostanim a TVhez, es veszek vmi olcsot a gephez, ugysem surun megy ott...

[ Szerkesztve ]

(#22035) Mentolka válasza schawo (#22030) üzenetére


Mentolka
senior tag

Jó, de akkor mi értelme??? Napjainkban.

(#22036) Mentolka válasza Degeczi (#22031) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ezt nem értem.

(#22037) Agyzuzo válasza Mentolka (#22035) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nincs értelme és a hangminőségre sincs jó hatással. Nem mindennek van értelme... :)
(Max. ha az asztalodon van és azon belül akarod kényelmesebb helyre rakni és nem a hangfalhoz nyúlkálni, ennyiben ki is merült a dolog)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22038) schawo válasza Mentolka (#22035) üzenetére


schawo
titán

Egy normális hangminőségű távvezérelt hangerőszabályzó anyagáron is többe kerül, mint az egész Modecom hangszórópár.

A hangszórónak mi értelme? Szól belőle a zene akkor is, ha időnként fel kell állni hozzá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22039) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok

Egy bluetooth hangszórón gondolkoztam telefonhoz , laptophoz nagyságrendileg 50-60K között .
Személy szerint a Harman Kardon Soundsticks wireless-el szimpatizálok , a Bt mellett van rajta optikai bement is ha minőségben feljebb akarok lépni .
Esetleg milyen más alternatívát ajánlotok ?

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#22040) Degeczi válasza Mentolka (#22036) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem szó szerint "távvezérelt" a Modecom, hanem hülye módon az audiojelet utaztatja ki a hangerőszabályzóhoz és vissza - vagyis beiktat 3 méternyi vacak kábelt a jel útjába.

(#22041) Degeczi válasza merkucyo (#22039) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bármilyen hangrendszerhez illeszthetsz Bluetooth vevőt ha valóban szükséges
(sokszor nem az, mert a laptop is be van kötve a konnektorba, és gyakran USB hubra is, pl. egér és más perifériák miatt - akkor pedig már sokkal célszerűbb abba a hubba egy USB-s DAC-ot is dugni, ami lényegesen jobb hangminőségű, mint az ilyen "fizess balek a márkanévért" cuccok beépített megoldása)

(#22042) schawo válasza merkucyo (#22039) üzenetére


schawo
titán

Szerintem ne gondolkozz rajta. Sőt, legjobb, ha meg se fordul a fejedben. 70ezerért rengeteg jobb dolgot kapni, bluetooth nélkül. De én nem tudok elképzelni olyan helyzetet, ahol egy ekkora cucc mellett nem férne el még egy zsinór.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22043) merkucyo válasza schawo (#22042) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Ezesetben mit tudnátok ajánlani ilyen 50K-s keretben ?
Ahogy tudom usb-s dac magában ennyi :(
Nekem a HK azért tűnt jó megoldásnak , mert van benne minden ami nekem kell ,géphez is hozzá tudom kötni és a zaj forrása is legtöbbször csak itunes , vagy webstream rádió munka közben .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#22044) Degeczi válasza merkucyo (#22043) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem muszáj drága legyen: már egy pár ezerért beszerzett Behringer UCA 202 is jobb hangminőséget ad, mint az ilyen rendszerek beépített megoldása, tizenpár ezerért pedig kimondottan nagy a választék kínai, de korrekt DAC-okból (persze Ebayről érdemes)

a HK pedig már ránézésre sem a hangminőségről szól (így teleszórni hangszórókkal ritkán ad jó eredményt), hanem a dizájnról,
ezért ha a szép hangzás fontos, jobban jársz egy 2.0 rendszerrel

(#22045) schawo válasza merkucyo (#22043) üzenetére


schawo
titán

Hol van ilyen 50ért? Én 67ért láttam legolcsóbban.

Egy jobb usb hangkártya (Xonar U7) 23 pénz. Egy Modecom SHF80 32, összesen 55. Ha sok, ott az SHF56 25ezerért, összesen 48.

Ha meg a hang nem igazán számít, minek ennyit elkölteni egy vacakra? Genius 1250b nem rossz, és a lapos hangkártyájára kötve megmarad 40, amit értelmesen elkölthetsz másra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22046) Mentolka


Mentolka
senior tag

schawo: hú, de magas lovon ülsz. Le ne szédülj! ;) Én a következőre kaptam fel a fejem: "vezetékes távirányító" - tudod, mikor találkoztam ilyennel? 25 éve, gyerekkoromban játszottam ilyen villanymotoros autóval...

Degeczi: Jesszus! És ezt ajánlják itt többen??? Az ilyen árban "gagyi" 2.1 rendszerek helyett?

[ Szerkesztve ]

(#22047) Degeczi válasza Mentolka (#22046) üzenetére


Degeczi
nagyúr

vedd úgy, h pofonegyszerűen tudsz jól érezhetően javítani a hangzásán!
ami alapban, a hosszú madzaggal sem rossz, ezért ajánlják (ráadásul egy gagyi infrás távvezérlős megoldás hangja sem lenne jobb - de azt lecserélni sem tudnád...)

(#22048) schawo válasza Mentolka (#22046) üzenetére


schawo
titán

Nem vagyok szédülős. :)

Ennek két részét sem értem.
Hogy jön ide a távirányítós autó? Rengeteg vezetékes távirányítót használsz manapság is, lásd billentyűzet, egér.
Az ajánlással kapcsolatos részt pedig nyelvileg nem értem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22049) Mentolka


Mentolka
senior tag

Akkor nekem nem tiszta. Mi értelme egy madzagos távirányítónak, ha a madzag ott tekergőzik a szobán keresztül (már ha elég hosszú)?

És mi köze a hangzáshoz a távirányítónak? Nem valami elektronika kapja a jelet a távirányítóról? Más szóval, mi a különbség a készüléken lévő gombok illetve a távirányítón lévő gombok között?

(#22050) schawo válasza Mentolka (#22049) üzenetére


schawo
titán

A hosszú madzagon a hangminőség rohamosan romlik, főleg egy vacak kábelen. A vezetéknélküli távirányító pedig egy bonyolult kérdés hang esetén. Egy analóg hangot két csatornán szabályozni nem egyszerű. Az olcsó megoldások rengeteg zajt és torzítást visznek a rendszerbe. Egy tévénél a forrás meg a hangszóró már úgyis olyan bűnrossz, hogy ez egyáltalán nem számít. A drága megoldások meg a értelemszerűen drágák.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.