Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) Attila0 válasza gubabela (#48350) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor miért aktív hangfalként hirdetik? :Y

(#48352) dzsi23 válasza Attila0 (#48351) üzenetére


dzsi23
addikt

Hol hirdetik úgy? Az, hogy árukeresőn félrekattintottak, és véletlenül (vagy nem értenek hozzá, és szándékosan) rossz helyre került, az egy dolog, de hirdetve nem látom aktívként. :U

[ Szerkesztve ]

(#48353) gubabela válasza Attila0 (#48351) üzenetére


gubabela
senior tag

Hol hirdetik aktívként? Ez alapján nem az.

(#48354) Attila0 válasza gubabela (#48353) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor az árukeresőn valóban félretájékoztatják a kedves vásárlókat. :W

[ Szerkesztve ]

(#48355) alphamooncam válasza gubabela (#48353) üzenetére


alphamooncam
őstag

Tessék ! Egy aktív Control One :DDD :DDD

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48356) Feck válasza lezso6 (#48346) üzenetére


Feck
tag

Köszönöm a választ!

Megpróbáltam egyelőre a régi E-MU 0404-et az XLR kábellel, de sajnos a Win10 torkán már nem tudom lenyomni az utolsó béta drivert, amit kiadtak hozzá... fagy a rendszer, meg sem szólal. Annyira nem is bánom, mert jó lenne 1 rendszeren és 1 gombnyomással megoldani a fülest + hangfalat, ez a zaj sajnos megtréfált. 1-2 évig pedig biztosan nem ruházom még be "normális" studio monitorra + XLR támogatott DAC-ra, más a prioritás most, így ez a lehetőség kiesik.

Próbálok csemegézni a lehetőségek közül majd, amiket leírtál :)

[ Szerkesztve ]

(#48357) Feck


Feck
tag

Első körben ki is néztem egy ilyet, talán megoldás lehet a problémára: [link]

(#48358) SunMount3r válasza Feck (#48357) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

14K-s Toslink kábel: "kezdődik"... :D

(#48359) Feck válasza SunMount3r (#48358) üzenetére


Feck
tag

Igen, én kérek elnézést. Van 1,5K-ért is... gondolom minőségi darabok lehetnek :U

(#48360) Bodz válasza Feck (#48345) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kipróbálhatod pl. az Oehlbach Pure Clockot. Max visszaküldöd, ha nem segít.

(#48361) SunMount3r válasza Feck (#48359) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, sok mindent olvastam már én is ebben a témában az igaz, de tudod, azért digitális jelátvitelről beszélünk, ahol a kábel vagy "átviszi" a jelet rendesen, vagy nem. Még esetleg Coax SPDIF esetén lehetne zajosodásról/védelemről beszélni, no de a Toslink? Bocs, ha kevésbé/rosszul tudom, de jelenleg ez képviseli a véleményemet.... :D

(#48362) lezso6 válasza Feck (#48357) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, a drága kábel nem lesz megoldás. Az optikai kábel igen. Jó az 1500 forintot is, a lényeg, hogy egy szintet azért üssön meg, legyenek rajta jó csatlakozók, normális minőségű a kábel. De optikából biztos nem kell tizenezres, az csak lehúzás. Nálam egy 1500 forintos Euronics-ban vásárolt Hama kábellel van rákötve a gépre a Benchmark DAC1. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48363) Feck


Feck
tag

Köszönöm a véleményeket és a segítséget. Kipróbálom az Oehlbach Pure Clock-ot, hátha.

(#48364) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!

Van egy Asus Strix Z390-F Gaming alaplapom, és nem tudom sehogy a fejhallgatómat/2.1-es hangfalakat használni egyszerre. Van rá mód hogy valahogy belehessen állítani?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#48365) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Gyors segitsegre lenne szuksegem. Edifier R1280DB hangfalam van, de a kiskutya elragta a kabelt a hangfal es a PC kozott... Meg tudnatok mondani, honnan tudok uj kabelt rendelni, es hogy mi a tipusa a kabelnek? Amazon, Ebay, barmi szoba johet.
Koszonom a gyors segitseget.

Udv,
Peter

(#48366) Bodz válasza pete_21 (#48365) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha digitálisan volt összekötve, akkor toslink/optika (itt lehet némi variálás a dugóval hangkártyától függően), kisebb eséllyel koax (spdif, ezt is becézik többféleképpen) rca, ha pedig analóg módon, akkor jack-rca, esetleg rca-rca szintén hangkártyától függően.

[ Szerkesztve ]

(#48367) szakalistvan válasza pete_21 (#48365) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Azon elég sok csatlakozó van, melyikben volt a kábel? Kép is jöhet.

(#48368) pete_21


pete_21
addikt

Koszonom a segitseget. Analog kabellel, zold 3.5mm jack a PC-ben, feher es piros csati a hangfalban.
Koszonom meg egyszer.

(#48369) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy Creative Inspire T3100-as hangfalam van, nincs vele különösebb bajom, egy dolgot leszámítva.
Ha az elosztóba beledugok egy konnektort és azt le-fel kapcsolgatom vagy ha felkapcsolom a villanyt, akkor is ad ki ilyen statikus zajokat a hangszóró.

A kérdésem az, hogy a mai hangfalakra is jellemző ez a dolog?
Szívesen váltanék valami jobb megoldásra 2.0 illetve 2.1-re, hogyha abba már normálisan meg van oldva az árnyékolás.

(#48370) SunMount3r válasza pete_21 (#48368) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Klotz. Jack-RCA.

[ Szerkesztve ]

(#48371) dzsi23 válasza pete_21 (#48368) üzenetére


dzsi23
addikt

Esetleg Cordial.

(#48372) pete_21


pete_21
addikt

Köszönöm szépen a segítséget. :) Bocsánat, hogy csak most szólok, de ebay.co.uk-s linket, vagy amazon.co.uk-sat tudtok kuldeni? Ugyanis nem Magyarországon élek.
Köszönöm még egyszer.

(#48373) dzsi23 válasza pete_21 (#48372) üzenetére


dzsi23
addikt

Gondolom, az amazonos kereső ott is működik, ahol te élsz... :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#48374) nt92


nt92
tag

Sziasztok.

Hangfalat vasarlas elott allok.
A keret kb 40-45e ft.
Jelenleg egy Genius sp-hf 1800a tipusu 2.0as hangfalat hasznalok.
Mindenkeppen maradnek a 2.0as vonalon voszont szeretnek hangminosegben feljebb lepni.
Mit ajanlanatok ilyen arban? En eddig microlab solo 6c, 7c vonalon nezelodtem.
Megeri ezek kozul valamelyik vagy mas esetleg?
Nyitott vagyok barmilyen opciora.

Illetve jelenleg alaplapi hangkartyat hasznalok, ezt cserelni megerne?

Koszonom elore is.

[ Szerkesztve ]

(#48375) dzsi23 válasza nt92 (#48374) üzenetére


dzsi23
addikt

Az 1800A-hoz nem éri meg cserélni, viszont jobb hangfalhoz (nagy valószínűséggel) igen. De akkor vagy olcsóbb hangfalat kell választanod, vagy fejebb kell tolni a keretet.

(#48376) keménygödör válasza nt92 (#48374) üzenetére


keménygödör
tag

R1280DB

(#48377) Bodz válasza nt92 (#48374) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Samson Media One M50, Behringer Studio 50 USB (ebben van egy usb dac, ami esetleg jobb lehet egy nagyon vacak integráltnál), Alesis Elevate 5 MKII.

(#48378) pete_21 válasza dzsi23 (#48373) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm :D A helyzet az, hogy amivel nem vagyok képben, ott nem szeretnék magamtól választani, félek, hogy nem a megfelelőt rendelem. :)
Ez mennyivel lehet rosszabb? [link]
Olcsóbbnak jóval olcsóbb. :)
Vagy inkább ez? [link]
Úgy általánosan mi a különbség a különböző kábelek között?
Köszönöm a segítséget!

(#48379) ot93


ot93
senior tag

Van-e valami különbség a két eset között? A hagfalon tekerem 60%-ra aztán a gépen állítom a kívánt hangerőre, vagy a gépen max és a hangfalon állítok. Mindkét esetben a végső hangerő ugyanakkora. Ilyen esetben van-e különbség fogyasztás, hangminőség hangfal kímélés vagy egyéb szempontból? Hozzá nem értőként arra gondolok, hogy az második eset kedvezőbb, mert ott a hangfalnak kisebb mértékben kell erősítenie :D meg ott kisebb az esélye, hogy később véletlen üvöltve szólal meg, hisz a hangfalon jobban vissza van véve a másik esethez képest...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#48380) PuMbA válasza ot93 (#48379) üzenetére


PuMbA
titán

Az a legjobb, ha megoldható, hogy a hangfalak 100%-on vannak, mert a potméterek nem biztos, hogy pontosak, az egyik hangfal kicsit hangosabb lesz, mint a másik például 60%-on és az egyik irányba tolódik a tér. Olcsóbb stúdió monitoroknál ez van.

[ Szerkesztve ]

(#48381) fuze


fuze
őstag

A hangfal falra szerelésének mi a legjobb módja? Létezik ilyenkor jó? Elsőként állványon gondolkodtam, de... mehh. Nem olyan nagy a szoba és kissé soknak érezném oda az ilyesmit.

Microlab Solo 6C-m van. Creative Sound Blaster X-Fi HD-val használom és szeretném a képességeinek megfelelően a legjobbat kihozni belőle. Ha ezt meg lehet csinálni falra szereléssel is, ám legyen!

Elsőként az IKEA lebegő polcokat néztem, de túl szép, hogy igaz legyen alapon nem elég nagyok. Természetesen szeretnék helyet hagyni a hangszórók mögött. (Ha jól tudom 10 cm elég. Vagy több kell?) Persze így a lebegő polc ötlete kuka, mert egy ennyire kiálló dolgot nem hiszem, hogy stabilan megtart majd két hosszú csavar. Arról nem is beszélve, hogy a szomszédig nem szeretnék átfúrni.

Így mindenképpen valamilyen custom dolog kéne. Erre és erre a fali konzolra gondoltam. A polcot meg méretre vágatom. Milyen anyagból érdemes? Illetve nem szeretném, hogy rezonáljon, vagy a szomszéd falát berezgesse, így ilyen kínai tüskéket néztem ki hozzá (tetszés szerint választottam, de ha van jobb szóljatok). Működhet ez így? Mit tanácsolnátok?

adms.hu | UI Designer

(#48382) alphamooncam válasza fuze (#48381) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48383) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

ötletet, tanácsot szeretnék kérni. elég szűkös a hely az asztalomon, többnyire fejhallgatót használok. ha épp nem, akkor egy JBL Charge 2+ cicergett néha. amire kellett, ahhoz elég volt, csak elfosta magát 2 év után. kicsit berágtam, így elkezdtem keresni nagyon pici form-faktor, aktív hangfalakat. az Audioengine A2+ lenne a nyerő, tökéletes méret és design számomra, de az árát nem fogom kifizetni, irreálisnak tartom.

tudnátok ajánlani hasonló méretben 2.0 szettet? árban 30-40e között gondolkodom, külföldi rendelés nem gond (de áfával együtt érvényes az keret).

az Eris 3.5-öt néztem még egynek, erről van vélemény? külsőre nem annyira fog meg, de jobbat eddig nem találtam.

köszönöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48384) alphamooncam válasza hoffman_ (#48383) üzenetére


alphamooncam
őstag

Esetleg Tascam VLS-3, de meg kellene hallgatnod, ezt is, meg a másikat is.

Mi lenne a forrás? ( Ezek csak analóg jelet fogadnak. )

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48385) PuMbA válasza alphamooncam (#48382) üzenetére


PuMbA
titán

Ez elég érdekes lehet, hogy a plafonról hallasz mindent :) Nem furcsa?

[ Szerkesztve ]

(#48386) alphamooncam válasza PuMbA (#48385) üzenetére


alphamooncam
őstag

Házimozi szettem hátsó sugárzóit látod a képen. Elöl még három ilyen van állványon, padlón. ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48387) hoffman_ válasza alphamooncam (#48384) üzenetére


hoffman_
nagyúr

néztem az összefoglalót, erre rá se kattintottam, azt hittem drágább mezőny. a forrás PC, alapvetően alaplapi audio. viszont van egy Sabaj D3 külső dac amp-om a fejhallgatóhoz, arra is rá tudom csattintani analog rca kimenetre, ha úgy van.

a JBL BT vacakkal szemben nem hiszem, hogy bármelyik problémába ütközne :d itt a méret lesz akkor a mérvadó inkább.

köszi a választ! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48388) alphamooncam válasza hoffman_ (#48387) üzenetére


alphamooncam
őstag

Majd számolj be mi lett! :)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48389) PuMbA válasza alphamooncam (#48386) üzenetére


PuMbA
titán

És így sem furcsa, hogy az előtted lévők a te magasságodban szólnak, a hátsók pedig fentről? :) Ha valamelyik hang a bal első hangfalról a bal hátsóra megy, akkor az így automatikusan "felemelkedik", nem? Még nem láttam ilyen elhelyezést, azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#48390) alphamooncam válasza PuMbA (#48389) üzenetére


alphamooncam
őstag

Semmi zavarót, "felemelkedést" nem tapasztaltam. Tervezéskor a hivatalos ajánlás szerint jelzett maximális magasságba tettem a surroundokat. Nem vagyok otthon, lemérni most nem tudom hány fokkal tér el ez így a fülmagasságtól.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48391) fuze


fuze
őstag

Ezek a fali tartó konzolok jók? Eddig azt gondoltam nem ajánlott így elhelyezni a hangfalakat.

adms.hu | UI Designer

(#48392) alphamooncam válasza fuze (#48391) üzenetére


alphamooncam
őstag

Vannak helyzetek, amikor jobb szvsz.

Gondolok itt pl. az íróasztali elhelyezésre, amikor az esetek többségében a falra van tolva az asztal.
A nagy felületek így az asztallap is erősen befolyásolják az akusztikát.
Az oldalfal távolsága fali konzollal naggyából adott, viszont az asztallap távolságában, fülmagasság beállítában nagyobb a szabadságot kapsz, arról nem is beszélve, hogy felszabadul egy csomó hely az asztalodon.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48393) fuze válasza alphamooncam (#48392) üzenetére


fuze
őstag

TV mellé gondoltam két oldalra. Még kicsit odébb van az elhelyezés, de akkor ezt észben tartom. Köszi!

A falat nem rezgeti be? A szomszéd miatt.

adms.hu | UI Designer

(#48394) alphamooncam válasza fuze (#48393) üzenetére


alphamooncam
őstag

Az én véleményem nem mérvadó, de szvsz ha át is jön a szomszéd, az nem azért lesz mert a konzol ezeti a hangot vagy nem. :)

Hozzám még egyik sem jött azért hogy halkítsam le, azért már igen hogy hangosítsam fel.

Moziszobám meg 1000+ watt RMS-t tud, ami nem jelenti azt, hogy egyszer is kipróbáltam volna... (9.em. panel)

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48395) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok a Genius Sp-hf125b -re mondani olyan alternatívát ami nem cseresznyefa színű hanem fekete?

Köszönöm

(#48396) pulutodurumo válasza Tomi13 (#48395) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Például ez segíthet. ;]

De komolyan. Így a legegyszerűbb.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48397) Tomi13 válasza pulutodurumo (#48396) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Nem egészen ilyen megoldásra gondoltam :)

(#48398) OPiiPO válasza Tomi13 (#48397) üzenetére


OPiiPO
addikt

fólia? nem tudok róla hogy lenne más színben is

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48399) Tomi13 válasza OPiiPO (#48398) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Nem pont ez a típus kell, hanem alternatíva mondjuk 20k-ig bezárólag.

(#48400) SunMount3r válasza Tomi13 (#48399) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az összefoglalóban ott van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.