Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) Rolley


Rolley
csendes tag

Sziasztok!

20-25nm-es nappaliba kéne egy mindenes, de főleg zenéhez, komolyzenéhez. Bluetooth is sűrűn lenne használva. A kényelem és a szolgáltatások miatt gondoltam aktiv hangfalat.
Elég sokat visszaolvastam, az Edifier R2000DB kerül elő mindig. Viszont többet is szívesen áldoznék rá, ha ennek eredményeképpen jobbat kapnék. Edifier S1000Db csak emagon van most tulárazva, S2000Pro detto, S3000 meg nincs sehol, de az szerintem már túl nagy is lenne.

Heco Ascada 2.0-val szemezek (https://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/heco/ascada-2-0-p255963827/#termek-leiras)
Erről van esetleg tapasztalat? Az ára alapján kifutónak tűnik, van rajta USB (laptoprol filmnél jol jön), meg aptX codec a bluetoth-hoz, ez plusz az R2000DB hez képest. Hangminőségben viszont sajnos nincs semmi támpontom. Egy av-online tesztet találtam, annak a konkluzioja, hogy úgy kb oké a dolog, úgy is, hogy ott még 180 ezres árat írnak, szóval ez alapján 130ért jó vételnek tűnik. Így specko alapján esetleg valami benyomás? Vagy hallotta már valaki?

Még a Yamaha NX-N500 2.0-t néztem de az már bőven 200 felett van (230-40), és van a MusicCast extra feature-je ami nekem nem kell, nem lesz több hangfalam másik szobákban. De ha ez tényleg ennyivel jobb, akár még erről is meggyőzhető vagyok. Esetleg megvárom, hogy akciózzák. :)

Köszi!

(#48802) betyarr válasza PuMbA (#48800) üzenetére


betyarr
veterán

akkor jó,mert csak fel lesz dobva az íróasztal tetejére (helyhiány miatt :((( ),és hely sem sok van.a 2000-es már lelógott volna 1-1 centit.nem beszélve arról,hogy a 2000-esnek az sem tett volna jót,hogy közel lett volna a falhoz (kb.10-15cm) és ez a hátsó reflex nyílás miatt elég hátrányos.

(#48803) solfilo válasza Bodz (#46404) üzenetére


solfilo
veterán

Az Onyx Artist 1x2 most 23k alatt megvehető, meg is rendeltem. :)
Kürbis lesz még egy ideig rákötve. Van ajánlás arra nézve, hogy a hangerőt hogy érdemes beállítani? Win hangerő maxon van, de az Onyx-Kürbisnél hogy érdemes?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#48804) tibi14 válasza PuMbA (#48797) üzenetére


tibi14
tag

Megfogadom a jó tanácsot, bepróbálom az R2000DB.Köszönöm!

(#48805) betyarr


betyarr
veterán

szerintetek mindegy milyen toslink->mini toslink átalakítót veszek?nincs különösebb minőségromlás?alin 1-2 dollár körül kapni.

(#48806) jackooo84


jackooo84
tag

Yamaha Hs7-hez érdemes lenne jobb tápkábelt venni, hozna valamit hangzásban? pl. supra?

(#48807) Bodz válasza capulet75 (#48795) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kár hogy használt nem játszik, akad most ilyen is.
Fejes erősítő kell bele?

[ Szerkesztve ]

(#48808) Bodz válasza solfilo (#48803) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Remek ár volt. Ugye átalakítót vagy megfelelő kábelt is vettél?
Ahogy neked kényelmes használni a potikat. Én mondjuk belőném a Kürbist 50%-ra, aztán az Onyxról állítgatnám a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

(#48809) keménygödör válasza jackooo84 (#48806) üzenetére


keménygödör
tag

Természetesen nem. Akkor már inkább a tápja védelmére érdemes költeni.

(#48810) jackooo84 válasza keménygödör (#48809) üzenetére


jackooo84
tag

Pontosan mire gondolsz? :B

(#48811) capulet75 válasza Bodz (#48807) üzenetére


capulet75
addikt

Igazából használt is lehet. Ha jól látom ezen amit linkeltél nincs balanced kimenet. Nem jobb azzal? Mi a difi a DAC és az Audio interface közt?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48812) SunMount3r válasza capulet75 (#48811) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az interface-ben van DAC is és még egy csomó minden, ami sima zenehallgatáshoz amúgy nem kell, mivel általában hang/hangszer felvételre is vannak tervezve. Ezért látod rajta azt a sok potit, kapcsolót meg "fura" bemenetet.

[ Szerkesztve ]

(#48813) keménygödör válasza jackooo84 (#48810) üzenetére


keménygödör
tag

Mint pl. nálam az UPS nem szünetmentes de védett aljzatai, védett hosszabbító...

(#48814) solfilo válasza Bodz (#48808) üzenetére


solfilo
veterán

Kábelt/átalakítót azt nem vettem. Kérhetek erre is egy ajánlatot? :B

solfilo

(#48815) capulet75 válasza SunMount3r (#48812) üzenetére


capulet75
addikt

Általában sokkal olcsóbb egy interface mint egy dac, pedig ezek szerint "több".

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48816) SunMount3r válasza capulet75 (#48815) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ilyet nem lehet általánosságban mondani. Te ezt mi alapján írtad? Egy olyan DAC amiben jobb alkatrészek vannak és drágább az előállítása az persze, hogy drágább egy ilyen szempontból olcsóbb Interface-nél. Sok minőség és árkategória van. Vannak több százezres Interface-ek is, ahogyan 10K-s DAC-os is. És ott van még, hogy a DAC-ok is lehetnek túlárazottak és egy olcsóbb Interface is szólhat olyan jól, vagy jobban is akár. Nem csak az árazáson múlik a dolog.

(#48817) capulet75 válasza SunMount3r (#48816) üzenetére


capulet75
addikt

Akkor valószínűleg én értettem félre, olvastam pár rewiev-t. Sokkal több kérdést felvetett mint amennyit megválaszolt. Nem régóta foglalkozom ezzel, a tudásom a témában ha nem is konvergál a nullához, de igen csekély. Sajnos nincs, vagy nem találtam olyan anyagot ami érthetően elmagyarázza az alapokat. Érdekel a téma, szép lassan lépkednék is minőségben felfelé, csak kellene mellé az információ. A legtöbb fórumban a beszélgetések olyanok közt zajlanak, akik régi motorosok, általában a kérdéseket elintézik egy félmondattal. Nyilván érthető hogy nem fog senki regényeket írni, szóval ez van. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48818) alphamooncam válasza capulet75 (#48817) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#48819) Bodz válasza capulet75 (#48811) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Csak balanced kimenet van rajta (kivéve a fejes). A készüléken hathármas trs, a külön dobozkán meg xlr.
Tulajdonképpen játék a nevekkel. DAC általában csak lejátszásra képes. Az interface stúdiós eszköz, van pl miki és hangszer bemenet, fantom táp, stb. Hangminőség tekintetében mindegy mi a neve, van mindenből jó és rossz is. A linkelt Roli nagyon jó. Kialakítása is ideális szerintem, szeretjük a nagy, könnyen tekergethető potit. :)

[ Szerkesztve ]

(#48820) Bodz válasza solfilo (#48814) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mivel úgyis cseréled majd a Kürbist valami olcsóbb megoldás kellene. Jól gondolom? Milyen hosszú?

(#48821) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Megjött az Edifier R2730 DB. :Y
Állat nagyon. Igaz még csak hallkan hallgatom, de nagyon szép hangok jönnek ki belőle.
Másabb mint a Creative 7.1-es rendszere...
Mondjuk kicsit nagy az asztalra, de sebaj. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48822) capulet75 válasza alphamooncam (#48818) üzenetére


capulet75
addikt

:R
#48819 Bodz : :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48823) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#48821) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, R2000DB harmadával kisebb. Ehhez nagyobb tér és hely kell, jobb akusztika :)

[ Szerkesztve ]

(#48824) capulet75 válasza Bodz (#48819) üzenetére


capulet75
addikt

Ajánlottál több megoldást is ebben a témakörben, volt a Roland Super UA-S10, az RME ADI-2, és az Emotiva Stealth. Melyik miért jó? Melyik a legjobb választás? ( Mondjuk legyen a Focal A65 mellé, bár nagyon érdekel a Shape is. ) Mivel tudnak többet a 4-600 ezres DAC / audio interfészek?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48825) solfilo válasza Bodz (#48820) üzenetére


solfilo
veterán

Kürbis csere nem tudom mikor lesz aktuális, de igen, valami olcsóbb megoldás kellene, nem hinném, hogy a topicban sokat emlegetett Tannoy 502, BX8 D3 és társai fölé mennék valaha is. Asztali gép köré szerveződik az egész, szóval ilyen max 5m tuti elég.

solfilo

(#48826) jackooo84 válasza keménygödör (#48813) üzenetére


jackooo84
tag

Èrtem...köszi a vàlaszt. :K

(#48827) solfilo válasza solfilo (#48825) üzenetére


solfilo
veterán

Jobban belegondolva 2-3m is tuti elég. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#48828) Bodz válasza capulet75 (#48824) üzenetére


Bodz
Topikgazda

ADI-2 félig viccnek szánt ajánlás volt a maga 300000 forintos árával, mert nem írtad mennyit költenél. Kis túlzással bármilyen funkció jut eszedbe egy dac kapcsán azt tudja. Hangra legjobb az említettek közül, de főleg úgy éri meg, ha ki is használod amit nyújt.
Ha fejes erősítő, táv, stb nem számít, mert csak és kizárólag egy pár hangfalat akarsz szimmetrikusan rádugni, egyéb igény tényleg nincs, akkor talán a Roland a legokosabb választás. Nincs karakteres hangja (van aki szerint unalmas, de ez nagyon szubjektív), így gyakorlatilag bármivel jól kijön. Emotiva mellett szól a jobb táp, a fejes erősítő, több digitális bemenet, táv, Win alá külön drivert sem kell telepíteni, stb. Szerintem így az Emotiva a legjobb választás.
Bármelyiket is veszed nagyon boldog leszel, ebben 100%-ig biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#48829) Bodz válasza solfilo (#48827) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tessék, Klotz. Kürbishez megfelelő lesz.

(#48830) solfilo válasza Bodz (#48829) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi szépen ezt is! :R

solfilo

(#48831) capulet75 válasza Bodz (#48828) üzenetére


capulet75
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48832) zanyy


zanyy
lelkes újonc

Üdv !
Kb 2-3 hete vettem egy microlab solo 6c hangfalat tegnap estig minden gond nélkül működött ma bekapcsoltam és nincs hang, kicseréltem a kábelt másikra azzal se adott hangot rádugtam 2 okos telefonra tv-re pc-re de sehol sincs hang, Távirányító működik tudok váltogatni aux pc között áramot kap beépített gombok is működnek az oldalán át dugtam a kábelt aux-ba is de sehogy nem sikerült hangot kicsikarnom belőle. Valami ötlet ?

(#48833) zanyy válasza zanyy (#48832) üzenetére


zanyy
lelkes újonc

update: egy halk kis bugást hallok mind 2 hangfalban, gondolom ez az alapzaj lehet ?

[ Szerkesztve ]

(#48834) DarthSun válasza zanyy (#48832) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Huh, elszállhatott az erősítője :U . Jelkábel biztos jó ?, bár nem valószínű hogy mindkét oldal egyszerre lett kontaktos, esetleg ha összeér 2 szál (zárlat). Nálam már viszonylag régóta megy a Solo6C, gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#48835) zanyy


zanyy
lelkes újonc

ha zárlatos lenne akkor be se kéne hogy kapcsoljon vagy rosszul gondolom ? bekapcsol van egy kis búgás minden működik csak hang nincs :/

[ Szerkesztve ]

(#48836) DarthSun válasza zanyy (#48835) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Végülis...talán, ha van védelem beépítve.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#48837) zanyy


zanyy
lelkes újonc

mit tudok kipróbálni amivel működhetne vagy rájöjjek mi baja ?

(#48838) zanyy válasza DarthSun (#48836) üzenetére


zanyy
lelkes újonc

hallod nem fogod elhinni, életre kelt, csak bedugtam és most működik ... de lehet mégis van valami rejtett baja ?

(#48839) f.zoli75


f.zoli75
csendes tag

Sziasztok,
1 hónapos Edifier r2730db.
Azt kezdem tapasztalni, hogy hangosításkor, illetve halkításkor tompul a hang, mintha levenné kicsit a magas hangokat. Ezután kikapcsolom, majd vissza és újra jó a magas…
Help, köszi.

(#48840) keménygödör


keménygödör
tag

A visszáruzott, alig több mint 1 éves, woofer hibás S880DB helyett BX5 D3 lett (csak és kizárólag az árat nézve, amibe épp belefért). Ennyi erősítést rakni bele... ráadásul A/B, de bánom is én csak tartson már.

[ Szerkesztve ]

(#48841) samu2062 válasza DarthSun (#48834) üzenetére


samu2062
aktív tag

Én a 9c-vel jártam így. Annyi különbséggel, hogy eleve úgy kaptam meg, hogy egy kanyi hangot sem tudtam kicsikarni belőle, de a jelenség ugyan ez volt mint nálad. Visszaküldtem garanciába és cserét kértem. Kicsit "kardoztam" a forgalmazóval mire visszaadták a pénzt, mert nem tudták cserélni. Rendeltem egy másikat és azóta boldog vagyok vele.
Szerintem, ha újból elszáll, akkor keresd föl a forgalmazót és garanciáztasd.

Szerk: Bocsánat, zanyy-nak akart válasz lenni.

[ Szerkesztve ]

(#48842) zanyy válasza samu2062 (#48841) üzenetére


zanyy
lelkes újonc

köszi a választ, ha megint előfordul akkor felkeresem a céget akitől vettem.

(#48843) Sub-ZeRo válasza f.zoli75 (#48839) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi
Nekem tegnap előtt jött meg és azt olvastam, hogy ha Jack-RCA dugóval hallgatod akkor tompulhat a hang. De ott mintha a mélyet hozná szóba. Optikán nincs vele ilyen gond ahogy írták.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48844) DarthSun válasza zanyy (#48838) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor happy ha műkszik, nemtom mitől lehetett, lehet hogy van benne rejtett/részleges hiba, én is azt javaslom, ha megint jelentkezik garanciáztasd.

(#48839) f.zoli75 : a 2730- ról azt írják hogy amúgyis eléggé mélyorientált, a YT teszteken is kihallani, bár ugye az élő meghallgatás a reális.

(#48841) samu2062 : az eléggé bosszantó lehetett, ha egy vadi új meg sem szólal...

A 3 test probléma nem megoldható.

(#48845) samu2062 válasza DarthSun (#48844) üzenetére


samu2062
aktív tag

Igen, bosszantó volt kicsit, de elfogadtam, hogy pont kijutott nekem egy hibás darab. Bármilyen termékkel előfordulhat. Ennél bosszantóbb volt a forgalmazó hozzáállása, de ez már más lapra tartozik. A másodikként (máshonnan) rendelt már tökéletes azóta is.

(#48846) kecstama


kecstama
tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem lecserélem a mostani szettem aktív monitorokra. Ezzel kapcsolatban lenne 3 kérdésem.

1) Megéri -e egyáltalán?

Helyspórolás miatt cserélném a mostanit, hangjukkal semmi gond. Ha közel se kapom meg ezt a hangot ennyiért aktívan akkor lehet "maradok" még :)

Mostani szett: Roth OLi RA3, Sony TA-F550ES (Ha számít valamit, 4mm-es sodrott villanyvezetékkel, Nakamichi banánokkal vannak összekötve)

Mivel PC-vel használom ezért a DAC egy Roland Mobile UA. Amit hamarosan lecserélek a nagyobbik tesójára a Super UA-ra.

Tervezett kategória 60-70-80 (Esetleg 90, attól függ mennyiért tudom eladni a mostanit) /darab.

Újonnan a Yamaha HS7/ Focal Alpha65/ Gelenec 8010A

2) A Genelec lenne a 2. kérdés. Egy 14 m2-es szobába kerülne. A 3"-es mélyközép nagyon kicsinek tűnik, viszont inkább rákérdezek, voltak már kellemes csalódásaim kis hangszórókkal kapcsolatban.

Kb 1-1,5 méterre lenének tőlem.

3) Mit ajánlotok hasonló kategóriában? Tesztek/ tapasztalatok.
Használt is játszik! :)

[ Szerkesztve ]

(#48847) pulutodurumo válasza kecstama (#48846) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Yamaha kissé megosztó, a második kettőt jobban szeretik. Mindenesetre egy meghallgatás után szerintem simán el tudnád dönteni hogy neked megfelel-e valamelyik. Például a HitSpaceben Focal biztosan próbálható, nemrég hozott onnan Duo egy párat.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48848) lezso6 válasza kecstama (#48846) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt vedd figyelembe, hogy az a 60-70-80 az darabár, szóval első körben meg kell szorozni kettővel, továbbá venni kell hozzájuk egy pár XLR vagy TRS kábelt is, függően attól hogy milyen csatlakozók vannak a DAC-on.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48849) kecstama


kecstama
tag

Tudom hogy darabár, a kábelezést meg adapterekkel meg tudom oldani.

A Yamaha-ról annyit olvastam külföldi fórumokon hogy inkább a "hangszeres" zenét szereti ahogy én is, A kis Genelecről viszont keveset találtam.
De épp most vettem észre egy Event TR-6ost 80ért, erről sem találtam sok infót viszont a "neve" elég nagynak tűnik

(#48850) alphamooncam válasza kecstama (#48846) üzenetére


alphamooncam
őstag

Huhh !

Nem esik erről szó, de...

Aktív mivolta miatt nem csak a hangsugárzót, hanem a beépített erősítőjét is megveszed!

Ez azért fontos, mert lehet a hangsugárzó része többre hivatott, mint a benne lévő erősítő.

Így jártam a TASCAm VL-S3-al. 3 párt vettem, mindegyik ki lett "belezve"- teljesítménye messze túl mutat a multimédiás besoroláson - azzal együtt hogy analóg erősítőként a Tascam erősítője, legnagyobb megrökönyödésemre lepipálta a NAD D3020-amat.

Mind a hat hangsugárzó napi használatban van, a sztereó kapott egy csöves erősítőt, és hát NA!

Szóval én meggondolnám, hogy ne egy erősítő cserével kezdjek-e.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.