Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) capulet75 válasza Franticfox (#48198) üzenetére


capulet75
addikt

Tényleg ennyi macerát akarsz a nyakadba venni? :N Minek?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48202) dzsi23 válasza Franticfox (#48199) üzenetére


dzsi23
addikt

Bár nem a témához kapcsolódik, de sosem értettem, hogy lehet hibás linket beilleszteni. Ilyenkor kézzel pötyögöd be az egészet, vagy hogy marad le egy kettőspont a linkből? :U

Amúgy én elengedném a dolgot, nem ér annyit az a Logitech.

(#48203) Franticfox válasza dzsi23 (#48202) üzenetére


Franticfox
tag

Látod ezt én sem értem, ctrl+c ctrl+v volt...

Olcsóbban kijövök így valszeg, és még csak kidobni sem kell a rendszert, plusz fejlődik a soldering skillem és egy kicsit közelebb kerülök a hangtechnikához is.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48204) norba69 válasza dzsi23 (#48202) üzenetére


norba69
senior tag

Úgy lehet, hogy ha ráböksz a link gombra, akkor a feljövő ablakba már be van írva a http:// , ha nem törlöd ki, csak beilleszted a linkedet, akkor így kezdődik http://https://link

(#48205) Franticfox válasza Franticfox (#48198) üzenetére


Franticfox
tag

Igazából az, amit nem látok át, hogy ezekhez a hangfalakhoz mennyire illeszkedik a sub. Feltételezésem szerint nem lenne ördögtől való dolog valahol vágni és a subra irányítani, nyilván ezt csak tapasztalva tudnám megmondani...

Vagy váljak meg a szettől és vegyek két párat?:D Mi lesz úgy a házibulikkal, meg alapból szeretem ha van lehetőség mélyíteni :)

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48206) PuMbA válasza Franticfox (#48198) üzenetére


PuMbA
titán

"plusz a hangkártyát is modolom, esetleg lecserélem egy Titaniumra, amit szintén modolok"

X-Fi-ben nem annyira érdemes gondolkodni, vannak rendes külső hangeszközök :)

[ Szerkesztve ]

(#48207) Franticfox válasza PuMbA (#48206) üzenetére


Franticfox
tag

Jahm, lehet hogy azt a részt hagyom a fenébe, nem néztem szét még a hangkártyák piacán.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48208) dzsi23 válasza norba69 (#48204) üzenetére


dzsi23
addikt

És tényleg... köszi! De ezt nem látni... :) Amúgy is eleve kijelölve dobja fel a "https://"-t, ctrl+v-vel a helyére megy a link, nem utána, tehát előbb utána kell kattintani, és oda beilleszteni, ahhoz, hogy ott maradjon duplán (ergo egy kattintással több munka rossz linket beilleszteni). Na mindegy, bocsánat az offért! :D Viszont csak a régi felületen van így, az új felületen már üresen jön fel a szövegmező.

[ Szerkesztve ]

(#48209) Franticfox válasza PuMbA (#48206) üzenetére


Franticfox
tag

Azt is lehet ajánlani :D

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48210) SkyTrancer válasza Franticfox (#48200) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Én azt mondanám, hogy a kókánykodás nem lenne jó ötlet
De azt egyenlőre nem tudom miért a váltás ?
Nem írtad le mi a gond ?
Most ha zeneszerzésre adod a fejed, ott mit vársz majd
Ezeket jó előre tisztázni, mert nem csak ettől függ minden
Ha házibulizni akarsz, oda meg egy sima monitorhangfal nem az igazi, bár ez is nézőpont kérdése
Adnak ezek hangerőt és relatíve EQ-zva még akár jóféle hangot is
Zeneszerzésre visszatérve
Nekem évekig egy 2 házimozierősítőm volt
Egyikről a két front ment, a másik erősítő, meg hajtotta a 2 db Kicker SUB-ot ( Ilyen kocsiba való szőnyeges megoldás )
Hangerő , mély akadt bőven, és ezen nyomultam
Mivel minden megszokás kérése. ( tehát annyi zenét hallgattál már róla, hogy pontosan hallod hogy hogyan szólnak a számok kedvenc előadóidtól , és van mihez viszonyítani),
Szóval egészen addig amíg nem a masterelés rész kezdett egyre jobban előjönnni, addig jó is volt a dolog, és semmivel nem készült rosszabb, vagy jobb nóta azon a hangfalrendszeren
Ergo a studio monitor egy másik kategória, ez hülyén hangzik ,de oda neked is egy Másik kategóriába kell tartoznod, hogy megérje neked és lásd miért jobb

Én azt mondom, előbb kezdd el a zenélést azon ami van
utána rájössz, hogy egyáltalán érdekel e, és ha eljutsz egy következő szintre, pontosan fogod tudni, hogy mire lesz szükséged
Pl azért mert már az otthon megkomponált dalod számodra teljesen elfogadhatóan szól, mégis a hevernál nem olyan és ott meg szarnak hat, na itt jön majd elő hogy miért is kellenek esetleg ilyenek :
jobb hangkártya, jobb hangfal stb stb.ha ezekre nem Te jössz rá magadtól csak olvasod, hogy mások mit használnak, nem feltétlenül éri meg majd neked.
Ez sok idő lesz, de ez közben dől majd el.

[ Szerkesztve ]

(#48211) Franticfox válasza SkyTrancer (#48210) üzenetére


Franticfox
tag

Miért ne lenne jó ötlet a kókánykodás?

A váltás azért van, mert minőségibb zeneélményt szeretnék, nem azért volt eddig Z-5500-am, mert kielégítette minden igényem. Ezért is mondtam, hogy a zeneszerkesztés része még ráér, elsősorban hallgatni szeretnék. Viszont szeretném úgy is hallani a zenéket, ahogy azt szándékolták hallattatni, ezért gondolkoztam stúdiómonitorban, PLUSZ ha majd x idő múlva eljutok odáig - a közeljövőben nem lesz erre időm - hogy esetleg zenét szerkesszek, már jó pontról indulok.
Mindezek mellé házimozihoz, játékokhoz, ereszd el a hajamhoz igényelem a basszust. Azt nem tudom, hogy ezeken a stúdiómonitor-szerűségeken mennyire lehetséges ezt megvalósítani.
Szóval el akarom majd kezdeni a zenélést "azon amin van", de az nem a Z-5500 lesz.

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48212) SkyTrancer válasza Franticfox (#48211) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

A z5500 erősítője a saját hangszóróihoz lett igazítva...már ha lett
Mivel egy studiomonitor titka többek között ebben rejlik, hogy az erősítő és a hangszóró "összhangban" van
Így akármit kötsz majd rá nem lesz előrelépés.
Értem ez alatt, hogy nem lesz sokkal pontosabb a hangkép
Egyébként studiomonitoron zenét hallgatni nem feltétlenülazt jelenti, hogy így szeretné a szerző hogy halld :)
Inkább az megmutatja ,hogy valójában milyen is a zene.
Egy HIFI-n már minden jól fog szólni, és hallgatni is azt a legjobb.
Basszussal kapcsolatban, a nagyobb hangfalak lemennek már egészen alacsony SUB tartományba is 30hz körül
de nyilván nem véletlenül vannak speciálisan mélyládák hozzájuk. Igazán csak azok dübörögnek
Azt javaslom, menj el egy bemutatóterembe és hallgass meg pár ilyen cuccot
Előre készülj fel, hogy itt nem a sub szakítja majd át a mellkasod, hanem a zene részletei :R

[ Szerkesztve ]

(#48213) Franticfox válasza SkyTrancer (#48212) üzenetére


Franticfox
tag

Ha nem egyértelmű, mivel ezek a hangfalpárok, amiket említettem az első hozzászólásban, saját erősítővel bírnak - természetesen azt használnám hozzájuk - csak az audiojelet kapnák külön a hangkártyáról. Amire te gondolsz, az valóban kókányolás lenne, számomra most biztosan. A passzív hangfalat azért is csak úgy megemlítettem a végén.
Oké, átfogalmazom: szeretném úgy IS hallani azt a zenét, ahogy a stúdióban keverték. Ettől ízlés szerint gondolom EQ-val megfelelően tudok kompenzálni ezeknek a hangfalaknak az esetében. A mélyet adná a Z-5500 subja, feszesebbé, pontosabbá modolva, a közép-magasra meg gondolom megfelelőek az újfent említett hangfalak. Gyakorlatilag egy Hifi opcióval rendelkező stúdiómonitorhoz megfelelően közeli rendszert szeretnék. Még egyszer leírom: a venni szándékolt hangfalak szépen magukban működnének, az audiojelet külön vezetném ki rájuk a hangkártyából.
Így megfelel?

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48214) dzsi23 válasza Franticfox (#48213) üzenetére


dzsi23
addikt

Még mindig kókányolás párosítani a Logitechet a stúdió monitorokkal, akár külön kapják a jelet, akár nem.

(#48215) Franticfox válasza dzsi23 (#48214) üzenetére


Franticfox
tag

Úgy érted párosítani a Logitech subwooferét stúdió monitorokkal.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48216) SunMount3r válasza Franticfox (#48213) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is rákérdeztem erre az ötletre korábban itt és engem is lebeszéltek, pontosabban meggyőztek, hogy ezek a szettek össze vannak optimalizálva, pont a több pont egyes hangzás miatt, így teljesen kiszámíthatatlan milyen lenne a végeredmény egy ilyen hybrid rendszerben.

(#48217) Franticfox válasza SunMount3r (#48216) üzenetére


Franticfox
tag

Alapvetően arra kérdezek rá, hogy ilyen kisebb monitorhoz megfelelő kiegészítő-e élvezeti szempontból mondjuk házimozihoz vagy hangos zenehallgatáshoz egy "decent" subwoofer.
Szerk.: Már csak azért is, mert ekkora méretben még épp nem takarnak ki túl nagy helyet a vászonból és egyszerűen lehetne őket áthelyezni.
Plusz az asztalomnál is éppen kb. ez lenne a max. méret.

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48218) thornadoj válasza Franticfox (#48217) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Aki stúdió monitorhoz szokott, az egyértelműen azt fogja válaszolni, hogy nem. Aki ilyen 2.1-hez szokott, annak hiányozni fog a dinamikátlan, dübörgő mély. Azt mondom, hogy eleinte hiányozhat a mélynyomó, de a füled viszonylag hamar hozzászokik a kiegyenlítettebb, szebb hangzáshoz, és utána nem fog hiányozni, zavarni fog a rossz minőségű dübörgő kiemelt basszus.

[ Szerkesztve ]

(#48219) SkyTrancer válasza Franticfox (#48213) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Nekem megfelel
Az gondolom mindenki leírta mit gondol róla
Szerintem Te már ezt eldöntötted, vagyis nagyobb százalékban hajlasz az elképzelt változtatás felé
Figyi, próbáld ki, ha neked ez így belefér időben, pénzben stb akkor bajod nem lesz belőle
Lehet meg is felel majd az egész
Puding próbája..
Számolj majd be róla mi lett a végeredmény aztán elolvassuk :K

[ Szerkesztve ]

(#48220) Franticfox válasza SkyTrancer (#48219) üzenetére


Franticfox
tag

Igen, körülbelül én is erre a konklúzióra jutottam, már csak az a kérdés, hogy milyen hangfalpárt vegyek XD

@thornadoj

Igen, hát alapvetően kíváncsi vagyok, mit tud kihozni egy ilyen kondicsere a sub-ból.

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48221) lezso6 válasza Franticfox (#48220) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én a helyedben hagynám a fenébe a logitech-kel való szórakozást és vennék egy pár 8" stúdió monitort + külső audio interfészt. Ez kb 120-160k, hangfaltól függően, pl M-Audio BX8, Mackie MR824, stb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48222) thornadoj válasza Franticfox (#48220) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Hogyha van időd energiád, akkor sok veszteni valód nincs, de nem hiszem h nagy változást hozhat. Meg egy rendes szubot lehet rendesen illeszteni hangfalakhoz, úgy h megadod hány hz-ig dolgozzon, és így nem lesz kiemelés.

[ Szerkesztve ]

(#48223) Franticfox válasza lezso6 (#48221) üzenetére


Franticfox
tag

Az a helyzet, hogy 30 cm-nél nagyobb hangfal nem fér el, úgyhogy már eldöntöttem, maradok az 5-6"-nél... A külső audio interfész ráér. Az is egy dolog, hogy most 60-nál többet nem nagyon szeretnék költeni erre :)
plusz egyébként vicces, mert a Mackie gyártója a következőeket írja a monitorok jellemzői felsorolásának végén: "Add the companion MSRS10 studio subwoofer for powerful, deep low-frequency extension".

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48224) lezso6 válasza Franticfox (#48223) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Merre 30 cm? Szélességben a 8" kisebb, mint 30 cm, míg ha mélységről van szó, akkor 5"-nál nagyobb nem jöhet szóba.

Miért vicces? Legalább 40 Hz-ig lemennek az MR824-ek is, azalatt meg elég ritkán szokott lenni valami. Kivétel az elmebeteg hiphop vagy pl az Edge of Tomorrow intrója, de ezekhez a Z-5500 is nagyon kevés. :D

Ha nem akarsz sokat költeni, akkor cseréld le a szateliteket normális két utas valamikre, már azzal hatalmas változás lesz, de ehhez a keresztváltási frekvenciát is jóval lejjebb kéne állítani, úgy 80-100 Hz környékére, ha van ilyen mod.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48225) capulet75 válasza lezso6 (#48224) üzenetére


capulet75
addikt

Szomszédok biztos szeretik. :)

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48226) Franticfox válasza lezso6 (#48224) üzenetére


Franticfox
tag

Felfele:)

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#48227) glovemaker


glovemaker
csendes tag

Sziasztok!

PC-ről való zenehallgatáshoz szeretnék 2.0-s aktív szettet. Mivel - egyelőre - nem szeretnék sokat áldozni a projektre, így visszaolvasva a hsz-kat, a Genius SP-HF1250B-t nézegetem.

A kérdésem, hogy egy ilyen belépőszintű szettnél minőségben várható javulás ha az alaplapi hangkártya helyett valami mást használnék? Egyáltalán mire lenne szükségem (csak zenehallgatáshoz)? Hangkártya, DAC?

Vagy inkább a hangkártya árát a hangfalakra költsem és vegyek 30k körül egy jobb szettet (pl. Microlab Solo 6C)?

(#48228) PuMbA válasza glovemaker (#48227) üzenetére


PuMbA
titán

"A kérdésem, hogy egy ilyen belépőszintű szettnél minőségben várható javulás ha az alaplapi hangkártya helyett valami mást használnék? "

Ezt nehéz megmondani, mert vannak rosszul szóló alaplapik és vannak ahhoz képest elég jók úgy, hogy ugyanazt a chip-et használják.

[ Szerkesztve ]

(#48229) SunMount3r válasza glovemaker (#48227) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A hangkártyában lévő komponensek, DAC is nagyon tudja változtatni a hang minőségét és karakterét már egy ilyen belépő hangfalnál is. HF1250B-vel mondom ezt Xonar DS vs. valami 2011-es alaplapi Realtek vonatkozásában.

(#48230) Attila0 válasza SunMount3r (#48229) üzenetére


Attila0
őstag

Mondjuk az is érdekes, hogy amikor én kerestem külső hangkártyát a notimban lévő realtek helyett, az eladó egyből egy a 1250b-t leváltandó hangfalat akart rám sózni, ami szerintem egy 2.1-es szett lett volna. Amit persze nem fogadtam el!

[ Szerkesztve ]

(#48231) thornadoj válasza glovemaker (#48227) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Én egy kategóriával felfelé kacsintgatnék, már csak azért is, mert a hangkártya csere később is képbe kerülhet.

(#48232) dzsi23 válasza Attila0 (#48230) üzenetére


dzsi23
addikt

Azért én kíváncsi lettem volna, mit ajánl helyette, már csak a poén kedvéért is. :D

(#48229) SunMount3r:
Le tudnád írni, miben és mennyire változott a hangzás az alaplapihoz képest?

(#48233) Attila0 válasza dzsi23 (#48232) üzenetére


Attila0
őstag

Az a gond hogy utánanéztem, és a 1250b-n és az itt is túlárazottnak tartott kürbisen kívúl tényleg nincs értelmes 2.0-ás kínálatuk. A T&V Hoch, meg akkora hogy maximum a tévé mellé tudnám elképzelni

[ Szerkesztve ]

(#48234) SunMount3r válasza dzsi23 (#48232) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tisztább lett, erőteljesebb, jobban kihallatszottak a hangszerek. De a színezete is más lett a hangzásnak, karakteresebb. Persze nem "eget rengető" különbséggel, mert azért a DS sem egy csúcs hangkártya, de akinek van egy kis füle hozzá az egyértelműen kihallja ezeket. Van még aztán jócskán befolyásoló tényező, pl. milyen lejátszó szoftvert használunk (pl. a JRiver egy átlagoshoz, vagy az ős régi Winamp-hoz képest kész megváltás), vagy, hogy milyen beállításokkal (Direct Sound helyett natív WASAPI, de a legjobb az ASIO, ha van).

(#48235) glovemaker


glovemaker
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget :R Szerintem elindulok a szamárlétrán a Genius-szal :)

(#48236) Nunder


Nunder
őstag

Sziasztok,

Van nekem egy - anno általatok ajánlott - Genius SP-HF 1255A típusú hangfalam, amit évek óta a legnagyobb megelégedéssel használok. Viszont két dolog érett mára picit bosszantóvá vele kapcsolatban:

1. A két hangfalat összekötő kábel viszonylag rövid, így nem tudom normálisan elhelyezni őket.
2. A számítógép be/ki kapcsolásakor - és a külső hangkártya ébredésekor - égtelen pattogással fogad, ezért minden egyes alkalommal ki/be kapcsolom a hangfalakat amikor használni szeretném őket a hátlapon lévő kapcsolóval.

A külső hangkártya egy Focusrite Scarlet 2i2 1st gen.

Mivel költöztünk és szétszedtem őket, így gondoltam most megoldom mindkettőt.

Az első problémára gondolom egy ehhez hasonló RCA hosszabbító megoldás lehet.

A másodikra viszont ötletem sincs. Eddig egy elosztóról mentek, most viszont teljesen új villanyhálózaton vannak, külön konnektorba dugva - amik ugyan sorolva vannak -, és a számítógép is nyilván azon a körön van. Gondolkodtam már azon is, hogy az USB portokat kellene folyamatos tápellátáson tartani, és akkor nem lenne meg ez a bekapcsolási ciklus a hangkártyán, de nem tudom, hogy ez lehetséges-e vagy jelentene-e bármit is.
Laikusként fogalmam sincs, mit lehetne ezzel kezdeni.

Tudnátok esetleg tanácsot adni? Elnézést, hogyha valami banális hülyeséget kérdeztem.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#48237) SunMount3r válasza Nunder (#48236) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az RCA hosszabbítós kérdésre én is kíváncsi lennék. Én már azt hiszem kérdeztem itt és valami olyat válaszoltak, hogy ez egy spéci kábel és nem lenne jó hozzá a bolti hosszabbító.

(#48238) pulutodurumo válasza SunMount3r (#48237) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én úgy emlékszem, hogy egy sima mono RCA megy a passzív dobozból az aktívba. Bele van építve, szal' cserélni nem olyan egyszerű, de toldani lehet.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#48239) magickonfig


magickonfig
tag

Nagyon amtőr kérdés :B
Most let véve a forumnak is köszönhetően 2 aktiv hagszoró, de keveslem a sub -baset.
Van a gépbe szerelve egy Sound Blaster Z.

Kérdés, hogy egyáltalán megoldható-e a sub (Beépített digitális erősítő tartalmaz) bekötése a hangkártyába, annélkül hogy most vennék egy erősítőt.
És persze szinkroban legyenek az aktív hangszorókkal.

Azaz 2.0 -bol tudok varázsolni 2.1-et úgy, hogy csak 2 aktív hangszoróm van , egy gépem beépített hangkártyámmal?

(#48240) lezso6 válasza magickonfig (#48239) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pontosan milyen sub és aktív hangfalak vannak? Mert ugye egy jó sub olyan, hogy azon keresztül megy a sztereó jel és levágja magának a mélyet.

De ha subon csak bemenet van, akkor is megoldható, legalábbis anno én az XP-s időkben az 5.1-es hangkártyámmal megcsináltam. :D A lényeg az, hogy a subot a sub / center jack kimenetére dugd rá, s a windowsban konfiguráld be, hogy 2.1-es szetted van (5.1-et konfigurálj center és sorround nélkül). A subwoofer keresztáltási frekit is be fog tudni lőni szoftveresen valahol a beállításoknál. Hangfalaktól függően 60-100 Hz közé érdemes belőni.

Azzal viszont számolj, hogy a sub és a hangfalak hangerejét külön kell állítanod. Vagy beállítod őket valamilyen referenciaszintre, és a windows hangerőszabályzóját használod.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48241) Nunder válasza pulutodurumo (#48238) üzenetére


Nunder
őstag

Toldásról lenne szó esetemben, akkor ezek szerint az ötletem jónak tűnik első blikkre? Nem egy vagyon egy ilyen kábel ahogy nézem, ha nem jó akkor max lesz egy újabb darab a süllyesztőben.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#48243) Nunder válasza #95152384 (#48242) üzenetére


Nunder
őstag

Példának hoztam csak fel, lehet hogy kétszer ennyit is ráköltök majd :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#48244) SunMount3r válasza pulutodurumo (#48238) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most a fenének se találtam meg azt a hsz.-emet és a választ, pedig biztos, hogy megkérdeztem, lehet másik Topic volt. Nekem is jó lenne biztosra tudni, mert amúgy is kábelt cserélnék (hátha ez megoldja a rezonálós gondot) és akkor már jól jönne egy 3m-esre újítani a két láda között is.

(#48245) duo


duo
őstag

sziasztok! csak félig off szerintem, mert külső hangkártya és laptop is van benne :D

egy kedves barátomnak mulitimédiás zenére, laptop+xonar u7 kombóval egy meglévő egészen vintage hifi cucchoz kellene kapcsolódni.
a xonarból rca-val. DE.
az a rádióerősító (NDK) egy RFT Proxima 408 Quadroeffekt
ilyen képeket találtam róla
ez össze van kötve egy pioneer rádiótunerrel (din-rca), mert a roxima frekvenciái nem olyanok csak 77Mhz-ig lehet keresni az FM frekiket. nem igazán látom mit kellene csinálni. kérdés: hogyan lehetne összekötni a xonart a roximával?

képek:
ide lehet kötni a forrásokat.

ebbe a csatlakozóba van dugva a pioneer, így:

ez:

az első képen az alsó csatlakozó micsoda, mit lehet oda dugni?

egy ilyenre gondoltam:

az rca-k a xonar rca kábeleihez csatlakoznának így.
de ez csak fejben ilyen egyszerű. nem tudom :F

kell esetleg valamilyen eszköz/átalakító még? egyátalán lehet két forrást rákötni erre a proximára?

köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#48246) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

A Genius SP-HF1250B-nek még mindig nincs alternatívája ebben az árfekvésben? Bár amennyit hallgatok mostanság bármit is a gépen akár az SP-HF160 is elég lehetne.... Valami a kettő között esetleg? Van használatban itthon mindkettő, lehet kipróbálnék valami mást is. A HF160-al annyi bajom van, hogy minden zajt összeszed amit csak lehet. De ez lehet a laptopom hibája is.

(#48247) VIPowER válasza duo (#48245) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha tippelnem kellene akkor azt kristály hangszedő bemenetnek mondanám. Ha valóban az, akkor ahhoz semmilyen átalakító nem lesz, csak megbontással alakítható át. De a most használatos bemenethez tehettek egy egyszerű keverőt pl.

(#48248) duo válasza VIPowER (#48247) üzenetére


duo
őstag

köszönöm szépen! és az úgy nézne ki, hogy a keverőt a roximába, a keverőbe pedig a pioneert és a xonart?

[ilyesmire gondoltál?]

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#48249) VIPowER válasza duo (#48248) üzenetére


VIPowER
senior tag

Igen.
Én ettől valami egyszerűbbre gondoltam, (4 tranyó pár ellenállás) de akár ez is jó lehet.

(#48250) Attila0 válasza smiti (#48246) üzenetére


Attila0
őstag

Tudásban talán az SP-HF500A-t tenném a kettő közé, de a többiek majd kiigazítanak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.