Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geree


Geree
senior tag

Sziasztok!
Sokat gondolkodtam hol lehetne a következő kérdésemet feltenni, de mivel nem jutottam sokra, nyitottam neki egy topicot... (lehet h. ezért sokan megköveznek....:O :P)
Szóval a kérdésem:

Egy régi (Slot1-es) i440ZX-es alaplapba mekkora vinyót lehet betenni? Ez egyáltalán a Chipsettől függ?
(Azt tudom h. a BIOStól is függ, mert nekem egy ASUS i440bx-es lapom van, amibe BIOSfrissítéssel belement a 80GBos vinyó....)
Szóval korlátoz-e a chipset valamit vagy ez típustól/BIOStól függ?

Előre is köszi!
Geree

a friend in need is a friend indeed

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Biostól függ. Keresd meg a legfirissebb biost a laphoz, rakd rá. Ha így se megy és award biosod van, eressz rá egy biospatchert (http://rom.by) ami átírja a biosban az elavult részeket, majd a gép már felismeri a nagy vinyókat is. Másik lehetőség, ata vezérlőkártya használta, vagy ha van egy kis vinyó is a gépben akkor a biosban not installedre kell rakni a nagyot, és hagyni kell, hogy a win kezelje le.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Geree válasza kraftxld (#2) üzenetére


Geree
senior tag

köszi... majd kipróbálgatom... igazából még nincs is nálam a cucc... majd csak szombaton :)

a friend in need is a friend indeed

(#4) dabadab válasza Geree (#1) üzenetére


dabadab
titán

Mivel pingvin: a vinyo meretet csak a BIOS korlatozza - ebbol adodoan ha olyan OS-t hasznalsz, ami nem hasznalja a BIOS-t (pl Linux), akkor nem kell nagyon aggodnod, max egyetlen dolog miatt: a kernel olyan reszen legyen, amit a BIOS el tud erni, kulonben bootolasnal meghal az egesz. Erre az a trukk szokott mukodni, hogy az ember csinal egy par megas particiot a vinyo elejere, es a kernel image-et (ill praktikusan a /boot konyvtarat) arra rakja (megj: lehet, hogy a mai bootmanagerek mar okosabbak, es azok is megkerulik a BIOS-t, de errol most nem tudnek hitelt erdemloen nyilatkozni)

DRM is theft

(#5) Geree


Geree
senior tag

Jelentem egy Abit ZX6 (?) os alaplapba a legújabb BIOSsal (SU) belemegy a 80gb-os vagy nagyobb vinyó is. Csak ennyit szerettem volna...

a friend in need is a friend indeed

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.