Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) bl4ze válasza derrik (#350) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem nagyon értem a kérdést. Az is "CN" verzió, alig használt. Miért ne lehetne jó ? ?? ? :F

.:. bl4ze .:.

(#352) derrik válasza bl4ze (#351) üzenetére


derrik
őstag

..... Meg is vettem valamire figyelni kell beüzemeléskor

(#353) derrik válasza derrik (#352) üzenetére


derrik
őstag

....majdnem minden OK.
Nem rögzít és nem is jelez, azt mutatja hogy szundikál. Mit kell tennem, hogy működjön?

(#354) bl4ze válasza derrik (#353) üzenetére


bl4ze
veterán

SD kártya legyen benne, új appot szedd lé. Első oldalon ott a link

.:. bl4ze .:.

(#355) T1k3


T1k3
tag

Honnan érdemes most rendelni (EU Edition)?

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#356) ratobi válasza bl4ze (#354) üzenetére


ratobi
senior tag

SZia,Sziasztok!

A Firmware-k listáját, letöltési lehetőségeit meg tudnád adni?
innen nem tudom letölteni:
http://xiaoyi.querex.be/firmwares/

[ Szerkesztve ]

(#357) oris válasza ratobi (#356) üzenetére


oris
aktív tag

Működik az oldal. Reklámblokkolót kikapcsoltad?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#358) ratobi válasza oris (#357) üzenetére


ratobi
senior tag

kösz, nem... :W

(#359) ratobi válasza ratobi (#358) üzenetére


ratobi
senior tag

És melyikkel használod? Az idővonal működik?

(#360) Benoe77 válasza ratobi (#359) üzenetére


Benoe77
őstag

Én ezt a firmware-t használom, működik:

[link]

(#361) ratobi válasza Benoe77 (#360) üzenetére


ratobi
senior tag

Csak én ezt az rtsp dolgot nem igazán értem...

(#362) oris válasza ratobi (#359) üzenetére


oris
aktív tag

Az idővonal problémát már rég elengedtem, az időbélyeg nem volt jó, de nem is érdekel már. Ezt a firmware-t használom: 1.8.6.1Q_201607271501_AK_MOD_CN_FIRMWARE, Yi Home a hivatalosan frissített 2.10.2.8_20160907

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#363) buc01 válasza oris (#362) üzenetére


buc01
tag

Ezt a firmware-t hasonlóan kell telepíteni, mint pl a B-t?

(#364) bl4ze válasza oris (#362) üzenetére


bl4ze
veterán

ezzel a párossal milyen gyorsan kapcsolódik távolról 3G,4G netről vagy távol wifi ???

.:. bl4ze .:.

(#365) oris válasza bl4ze (#364) üzenetére


oris
aktív tag

Nagyon lassú.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#366) bl4ze válasza oris (#365) üzenetére


bl4ze
veterán

az szar :( :W

.:. bl4ze .:.

(#367) derrik


derrik
őstag

nekem nem tudom mi történt ...de frissült a kamera és az angol nyelvű app de azóta a kamera elérhetettlen
állandóna valami Kinát emleget csatlakozik meg minden de a kamera képe Connection Error hibát dob
mitévő legyek???

(#368) bl4ze


bl4ze
veterán

Ami utóbbi időben furcsa számomra, hogy local networkon (WIFI) is képes 5-10 másodpercig matatni, amire felépül a kapcsolat. Régen fél másodperc volt saját hálózaton, wifin. :Y

.:. bl4ze .:.

(#369) derrik válasza derrik (#367) üzenetére


derrik
őstag

...vagy ha lenne egy link ahol le van írva hogyan támaszthatnám fel a kamerát

(#370) oris válasza bl4ze (#368) üzenetére


oris
aktív tag

Tévedek, ha azt gondolom, hogy a Yi Home appon keresztül nincs jelentősége, hogy helyi hálózat, vagy sem? Szerintem mindig átfut a kínai szerveren is. Próbáld ki RTSP-n keresztül, ott nem lesz késlekedés.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#371) bl4ze válasza oris (#370) üzenetére


bl4ze
veterán

Tévedsz, korábban helyi hálózaton 1 tized mp volt - volt olyan app ami írta is, hogy local network (wifi)

Most meg rohadt lassú saját otthoni wifi-n is. RTSP nem tudom, nincsen fix ip-m és a router (Digi) nem tudja a DDNS-t kezelni. Szóval suxx, RTSP nem játszik sajnos. Régi netemmel ment. (FIX IP VOLT)

.:. bl4ze .:.

(#372) oris válasza bl4ze (#371) üzenetére


oris
aktív tag

Pont amiatt gondoltam arra, hogy az app hazakommunikál kínába (vagy valahová), mert nálam be van állítva az RTSP is és ott valóban késlekedés nélküli a csatlakozás akár helyi hálózaton belül csatlakozom, akár dyndns szolgáltatáson keresztül, kívülről. (Nemrég akciós volt a tinyCam pro, megvettem, s abban állítottam be mindkét variációt.)

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#373) bl4ze válasza oris (#372) üzenetére


bl4ze
veterán

RTSP nekem kiesett amióta DIGI-s lettem.
Sajnos wifin is lassú , régen ott villám volt..... :Y

.:. bl4ze .:.

(#374) Freezee válasza bl4ze (#373) üzenetére


Freezee
senior tag

Tegnap valami gond volt kínában. A szerver abszolút nem volt elérhető. A gateway ki is írta :(

(#375) bl4ze válasza Freezee (#374) üzenetére


bl4ze
veterán

az klassz :(

ez a Xiaomi-tól azért elég gáz :( :W

.:. bl4ze .:.

(#376) tibibi


tibibi
őstag

Sziasztok ezeknél a kameráknál ,hogy működik a távoli elérés beállítása? Vettem egy ilyet ,de külső hálózatról nem érem el .Vagy ez más elven működik mint a gyári yi cam?

(#377) bl4ze válasza tibibi (#376) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez nem Xiaomi kamera, így ebben sajnos nem tudunk segíteni. Ez valami másolat, arra hajazó cucc. (kinézet)

.:. bl4ze .:.

(#378) Freezee


Freezee
senior tag

Kicsit lemaradtam mostanában nem volt időm foglalkozni semmivel. Mennyiért és hol lehet most a legolcsóbban kapni kamerát? Most EU-s érdekelne , a kínaival mostanában sok gubanc van.....

A kínain nem lehet EU-s ra cserélni a romot?

[ Szerkesztve ]

(#379) T1k3 válasza Freezee (#378) üzenetére


T1k3
tag

Ezt a kérdést én is feltettem de nem érkezett válasz. Gondolom nem is fog... :)

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#380) derrik


derrik
őstag

...kínai verzió egy router reconnec után nem hajlandó a Kínai Yi Camera appal menni. Sőt a google szerint az applikáció veszélyes megfigyel!!
Az eu verziós app meg nem megy a kínai belföldes kamerával!
Hogy lehetne valahogyan barátságosan működtetni ezt a cuccot ha már benne áll a pénz... ?

(#381) bl4ze válasza derrik (#380) üzenetére


bl4ze
veterán

Szerintem server gondok vannak CN oldalon, napokig nem volt jó nálam sem, én újra raktam a kamerát, jó volt - majd ma megint nem volt jó. Már itthonról wifi-n sem. Volt egy hard reset, kihúztam áramból - reconnect és azóta megint jó.
Sajnos nagyon szar a Xiaomi clould server :W

.:. bl4ze .:.

(#382) Freezee válasza T1k3 (#379) üzenetére


Freezee
senior tag

Én hirtelen 49$ -ért találtam legolcsóbban, Eu/International verziót.

(#383) lupus_l


lupus_l
aktív tag

Már nagyon várom :)

(#384) bl4ze válasza lupus_l (#383) üzenetére


bl4ze
veterán

Na ez jó lenne, legtöbbször a telefonos app be sem hozza a képet, nagy csalódás ez a Xiaomi-tól :(

.:. bl4ze .:.

(#385) lupus_l válasza bl4ze (#384) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Én úgy vettem észre, hogy elég hálózatfüggő. Nekem US régiós készülékeim vannak - leírás alapján az adatbázis szerverek miatt csinálták a lokalizált széria alapján való azonosítást. USA fele elég elkezdtek terjeszkedni (Amazon, eBay jelenlég alapján).

Telekom 4G net mellett tökéletesen betölti a képet, amíg Telekom vezetékes kábelneten várni kell, UPC kábelnet mellett pedig egyből csatlakozik.

Szerintem ez sem fogja helyi hálózaton kezelni a kamera képeit, hanem, mint a mobil app, kínai/amerikai/európai szerverrel fog szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

(#386) bl4ze válasza lupus_l (#385) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem Telenor 4G van, + sok helyről wifi - és mindig szenvedés az utóbbi időben :(

.:. bl4ze .:.

(#387) lupus_l válasza bl4ze (#386) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Melyik hardver típusod van?
Kína, EU vagy USA?

(#388) Freezee válasza lupus_l (#387) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem is telenor van, Kínai és Eu mind2-n nagyon lassú, van amikor be sem hozza. Otthon DIGI wifi-n ugyan úgy lassú. De mintha az EU-s egy picit gyorsabban csatlakozna. Azonban az EU-s kamera képe este sokkal rosszabb.( mármint ez nem a hálózattól függ hanem más hardware lehet benne. A kínai kamera képe sokkal szebb este jobban látom a részleteket )

(#389) bl4ze válasza lupus_l (#387) üzenetére


bl4ze
veterán

Első szériás CN.
Bárhonnan akarok csatlakozni, az utóbbi hetekben kritikán aluli :(

.:. bl4ze .:.

(#390) Freezee válasza bl4ze (#389) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem is, amikor megjelent vettem 1 kínait.

(#391) bl4ze válasza Freezee (#390) üzenetére


bl4ze
veterán

dettó. Utóbbi időben használhatatlan, ez az örökös nem érem el stb. kikészít.
Rendeltem is egy másikat, ha megjön ezt eladom, feladtam a Xiaomi szívást. Gáz ! :W

.:. bl4ze .:.

(#392) axlfsi válasza bl4ze (#391) üzenetére


axlfsi
veterán

Mire csereled le?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#393) hakydakillah válasza lupus_l (#383) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Ez jól hangzik. Én már kezdek kicsit meghülyülni, hogy most melyik xiaomi termék, és melyik nem. Volt ez a kicsi, de hamar eladtam, most a ház középpontjába szeretnék egy 360fokban figyelő kamerát. Na és most két modellt találtam:
Yi home dome camera
Miyia home dome camera

Olvasgatom a netet, Miyia kicsit profibbnak tűnik, de jelenleg full kínai, és fene tudja lesz-e hozzá valaha angol. Mi home app kell neki. Yi meg ezek szerint picivel gyengébb, de full angol, és Yi home-ot használ, de eddig nem volt cloud felvétel, csak sd kártyára. Viszont az általad linkelt infó alapján, lehet ez megváltozik a jövőben. Full dilemma melyiket vegyem :DD

(#394) lupus_l válasza hakydakillah (#393) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Mind a kettő Xiaomi, viszont ez a Miyia home kamerákkal megkavarnak mindenkit. Miyia home kamera szerintem csak a Xiaomi Home alkalmazással működik kínai régióra állítva.

A Yi Home kamerával meg vagyok elégedve, a Dome-on én is gondolkodtam :)

Én Yi Home kamerákkal raktam tele egy üzletet, gyakorlatilag akadás nélkül eltudom érni - igaz, 3 USA piacra szánt verzióval rendelkezek, egy EU-s változattal. Az original változatot ftp és telnet képességekkel kibővítettem - így ha kell, nem szükséges a fájlok eléréséhez kivenni a memóriakártyát.

Ma leteszteltem a teóriám: EU-s változat gyorsabban csatlakozik, mint az USA. USA verzió egy leheletnyivel lassabban. Tehát úgy tűnik tényleg lokalizálták a kapcsolatok miatt az adatbázis szervereket Xiaomi-nál. Kínai verzió ezért lehet olyan lassú, talán ezért tiltották le firmware szinten a Kínán kívüli kommunikációt....

Tehát aki távolról, gyorsan szeretné elérni a készüléket, annak az EU változatot javaslom - ami igaz jóval drágább.

(#395) hakydakillah válasza lupus_l (#394) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Én a napokban agyonkerestem mindkettőt, de egy eshop se árulta eu raktárról. Legolcsóbb variácó angliából lett volna Mijia, de 85euróba jönne ki.
Szerencsére kiszúrtam, hogy lesz most aliexpresen 11.11 akció keretein belül Yi Dome kamera is - international verzió 54eurós áron. Ha le is kapják a vámosok, akkor se lesz szerintem több, mint 85E, és ez legalább angol nyelven is tudó international verzió.

(#396) bl4ze válasza axlfsi (#392) üzenetére


bl4ze
veterán

Erre : Digoo BB-M1

.:. bl4ze .:.

(#397) oris


oris
aktív tag

Nálam már megint hisztizik a google play, hogy a "yi home károsíthatja az eszközt...". Ami érdekes, hogy a fenn lévő 2.10.1.10_20161103 verzió nem is play-ből, hanem xiaomi market-ből való. Van ajánlottabb változat? A 4pda-n az alábbiak a frissebbek, használjátok valamelyiket?

YI Home 2.10.2.10_ru_Opel.apk
YI Home_2.20.2.4_ru_Opel_int.apk
YI+Home+2.10.2.9_ru_Opel_AsteriX.apk
YI+Home+2.10.2.7_ru_Opel_AsteriX.apk
YI+Home+2.10.2.8_ru_Opel_AsteriX_works_rewind_by_Tolsi_0.1.apk

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#398) bl4ze válasza oris (#397) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam is figyelmeztetést dobott be, felraktam, és megint egy év amire elérem a kamerát, ha elérem egyáltalán, full gáz :W :W :W

.:. bl4ze .:.

(#399) wocsok válasza bl4ze (#396) üzenetére


wocsok
tag

Én is ilyet rendeltem most a yi helyett. Milyen egyébként, mert még nem érkezett meg nekem...

(#400) bl4ze válasza wocsok (#399) üzenetére


bl4ze
veterán

Dettó, reptérem csücsül, remélem hamar kijut a vámról :)

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.