Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bl4ze


bl4ze
veterán

Xiaomi Yi Small Ants Camera 720p

http://xiaomi-mi.com/xiaoyi-smart-camera/xiaomi-xiaoyi-smart-camera/

Brand Name: Xiaomi
Sensor: CMOS
Type: IP Camera
High Definition: 720P(HD)
Model Number: Xiaomi Yi Small Ants smart camera
Style: Mini Camera
Technology: wifi wireless
Lens material: glass lens
Horizontal angle: 92.7 degrees
Vertical angle: 48.7 degrees
Diagonal angle: 111.2 degrees
Local storage: supports Micro SD 32GB and millet router series products
Cloud video function: to support local cloud (more secure)
Two-way Intercom: support
Stream adaptive: support

[link]

Felhasználók véleménye, app-ok, stb...

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#2) kenny123


kenny123
addikt

Jé, pont van ilyen topik is. :D
Nemrég rendeltem egy ilyet, de valószinüleg továbbadás lesz a vége. Sok helyen webcam jelzővel illetik, ami rendelés után derült ki hogy nem teljesen igaz, nem a szószoros értelmlben.
Van bármi megoldás hogy ezt a kamerát tudjam skype-al használni?

yo

(#3) bl4ze válasza kenny123 (#2) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez nem Skype cam, arra nem jó.

A saját appjával tudod használni, illetve egyes firmwarekkel (B, L) megy az RTSP elérés is.

.:. bl4ze .:.

(#4) kenny123 válasza bl4ze (#3) üzenetére


kenny123
addikt

Szomorú vagyok. :(

yo

(#5) Freezee válasza kenny123 (#4) üzenetére


Freezee
senior tag

Sziasztok megérkeztem én is.

Szép , jó sötétbe is egész használható.
Viszont raktam bele SD kártyát azonban nem tudom beállítani hogy felvegyen. Ugy csinál mintha elindulna azonban nem lehet visszatekerni azon a kis sávon a kép alatt.Vannak narancssárga csíkok de sosm tudsz odajutni :(
Illetve kikapcsolom a azt hogy mozgásra vegyen fel, onnantól semmit nem vesz fel. Hogyna lehet azt hogy eliinditom kézzel és addig vesz fel amíg le nem állítom?

(#6) kenny123 válasza Freezee (#5) üzenetére


kenny123
addikt

Nekem tegnap jött meg, de szerintem megy is tovább. Igy hogy skypeval nem tudom használni, kb rohadt felesleges. Nálam azért a webcam jelző azt jelzi, hogy tényleges webcamera, nem IP camera.
Mondjuk aztán van olyan oldal ahol konkrétan kiemelik hogy skype chatre is tökéletesen alkalmas... :W

yo

(#7) bl4ze válasza Freezee (#5) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem ki van kapcsolva a motion detect, és 2 napot simán felvesz, egy 8GB micro sdhc kártya van benne.

Alul a narancs csúszkával lehet nézni mit vett fel, lépegetni.

A legújabb yicam app innen : [link]

Angolra állított telefon esetén FULL angol már az app a 0730-i friss.

.:. bl4ze .:.

(#8) Freezee válasza bl4ze (#7) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem magyar a telefon mindjárt kipróbálom mennyire lesz angol.
A csúszkára nekem nem reagál csak az elejére ugrik ott lejátszik pár percet aztán megint visszaugrik . aztán csak az élő kép mehet más választás nincs.
PC-n nincs valami app amivel lehetne nézni a képét? A telefon akksiját megeszi amikor majdnem 3 óránt át nézem....

A Xiaomi routerrel lehet használni elvileg webcamnek is nem? ( ez a válasz az előző Úriembernek címezve )
Engem inkább az zavar hogy a A kis Yi sport cam-et nem lehet fekrakni a routerre. Mert a router alkalmazásában látszik a router, a Yi Cam, meg még valami, viszont a Sport Cam-et nem lehet felrakni hiába Wifi-s :(

[ Szerkesztve ]

(#9) Freezee


Freezee
senior tag

Amennyire jó a kamera annyira sz...r az applikáció hozzá :(
CSak akkor működik értelmes nyelven ha Angolon hagyom a telefon nyelvét. Amint visszaállítom magyarra azonnal minden kínai írásjelbe borul..... pff

(#10) Freezee


Freezee
senior tag

Naszóval felmerült pár igen fontos kérdés.
Hogyan lehet állítani a dátumot/órát a kamerán? Teljesen el van "tájolva"....
Az SD kártyára felvett de csak akkor amikor mozgás volt, holott az ki van kapcsolva.
Ráadásul 1 perceket vesz fel és szétdarabolja. Hogyan lehet beállítani hogy hoszabb időintervalumokat vegyen fel?
Az applikációban nem lehet felvenni mert nincs felvevő gomb csak kép készítés gomb. Hogyan lehet ott elindítani a felvételt?

(#11) bl4ze válasza Freezee (#10) üzenetére


bl4ze
veterán

Mivel ez a kamera csak a kínai piacra szánt, így csak heckeléssel lehet átírni az órát ha telnettel belépész a kamerába.

"I telnetted into the camera (username: root / password: 1234qwer)

Code:
cd /homemv ntpdate ntpdate.orig
touch ntpdate
chmod 755 ntpdate
date -s "2015-06-02 22:00"

The commands above disable to program that tries to set the date from the internet, and then you can set the date manually to the current date/time. Hope this helps."

[link]

.:. bl4ze .:.

(#12) Freezee válasza bl4ze (#11) üzenetére


Freezee
senior tag

Na ez kizárt :( ennyire nem berhelem és nem is tudom sajnos

(#13) kenny123


kenny123
addikt

Közben eltelt egy kis idő, nem bántam meg hogy nem adtam mégsem tovább. :D
Használja valaki iPhone appal?
Értesítés mindig jön a mozgasrol, viszont kinti hálózatból rettentő nehezen csatlakozik, legalább 7-10 perc. Erre esetleg valami orvosság, vagy nem tudom?
Illetve a rögzített képet, videót valami tárhelyre nem lehet automatán feltölteni? Ha valaki bejön, első dolga a kamerát / microsd-t magával vinnie. :(

yo

(#14) bl4ze válasza kenny123 (#13) üzenetére


bl4ze
veterán

Én Androidon használom, de úgy oldottam meg a lassú csatlakozás dolgot, hogy:

routeremben kapott egy port forwardingot az ANTSCAM ip-je az 554 porton, és a firmware vagy "B" lehet vagy az "L" firmware, de azt hekkelni kell egy mappával, hogy mehessen az RSTP elérés
utána a telefonra letöltöttem az RTSP Viewer Pro appot, ahhoz hozzá adtam a kamerámat és 1 pillanat alatt látom :

rtsp://IP:554/ch0_1.h264

Ez akkor jó, ha fix ip-d van, vagy csinálsz egy Dyndns vagy valami egyéb DDNS-t....

.:. bl4ze .:.

(#15) Freezee válasza kenny123 (#13) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem pillanatok alatt csatlakozik. bárhonnan látom még mobilnetről is, és nem állítottam semmit.

(#16) kenny123 válasza Freezee (#15) üzenetére


kenny123
addikt

Mobilnetrol érdekes nekem is gyorsan csatlakozik. Ios eszkozrol nézed?
Bl4ze: holnap szabadnap, picit ránézek majd bővebben.

yo

(#17) bl4ze válasza Freezee (#15) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem mindig vegyes volt : volt, hogy nagyon gyorsan kapcsolt, de volt, hogy percekig kellett várni, vagy time out-tal kinyomott stb.

Ezért csináltam meg a fix ip-vel a port forwardot és úgy az RSTP View appal nézem , azzal azonnal elérem és gyorsabb mint a kínai Xiaomi serveren menne az adat :D :D

.:. bl4ze .:.

(#18) kenny123 válasza bl4ze (#17) üzenetére


kenny123
addikt

És ugyanígy a felvételt is meg lehet oldani külső szerverre, vagy hogy vissza tudjam nézni?
Mert érted hiába tudom azonnal ranezni a kamerára, ha csak elsuhantak előle, attól meg a gyári app ugyanúgy lassan tolt be és nem lehet akkor visszanezni.
Vagy túl sokat akarok? :D

Illetve, esetleg egy picit részletesebb -hülyebiztosabb- leírást erről a külső szerverrol megtekintéséhez tudnál írni? Persze ha van időd.

[ Szerkesztve ]

yo

(#19) Freezee válasza kenny123 (#16) üzenetére


Freezee
senior tag

Nem Androidrol. Viszont engem is érdekelne egy pontosabb leírás amivel ki lehet kerülni a xiaomi szervert, és egy másik is hogy vissza lehessen nézni a rögzített dolgokat valahogy mert a gyári appal nem lehet.
Kiadhatnának már egy javítást hogy ne 1perces videokat rögzítsen és hozzon létre 10.000 fájlt.....

(#20) bl4ze válasza kenny123 (#18) üzenetére


bl4ze
veterán

RTSP View android app kell hozzá, ha van fix ip-d, vagy tudod örökké az aktuális ip-det akkor ott fel tudod venni az adatokat a kameráról ilyen formátumban : rtsp://SAJÁT IP:554/ch0_0.h264

Ami fontos : az RTSP a régebbi "B" firmware-ben van, vagy hackelve az "L"-ben, a hackról itt tudsz olvasni mit kell felmásolni az SD kártyára : [link]

A routeredben megnézed milyen ip-t kapott a kamerád (ANTSCAM) nálam a 192.168.1.4-en csücsül.
Aztán a routeredben a port forward menüben nyitsz neki egy 554-es portot, UDP.

Ha ez megvan akkor a fent leírt app-pal látni fogod a kamerát.

Felvétel : azt nem tudom, és nem is igen érdekel. A gyári app-pal lehet visszanézni, nekem ezzel a mobilos RTSP Viewerrel elég, hogy azonnal, gyorsan rá tudok nézni ha kell.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#21) Freezee válasza bl4ze (#20) üzenetére


Freezee
senior tag

Nincs Pc-s program ehhez amivel tudom nézni a PC-n ( windows) a kamera képét?

(#22) bl4ze válasza Freezee (#21) üzenetére


bl4ze
veterán

VLC jó hozzá ha RTSP firmware van fent. (B vagy hakkelt L - leírások fentebb)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#23) kenny123


kenny123
addikt

Napokban durrantottak egy frissitest ios-ra, nekem azóta pikkpakk csatlakozik.

yo

(#24) bl4ze válasza kenny123 (#23) üzenetére


bl4ze
veterán

Androidra is folyamatosan van frissítése a yicam app-nak.
De nekem ez a RTSP View Pro nagyon bevált így, hogy fix ip-m van :D

.:. bl4ze .:.

(#25) Freezee


Freezee
senior tag

Jött ma frissítés hozzá. Valaki már felrakta esetleg? Van valami változás?

(#26) bl4ze válasza Freezee (#25) üzenetére


bl4ze
veterán

App vagy firmware ?

.:. bl4ze .:.

(#27) Freezee válasza bl4ze (#26) üzenetére


Freezee
senior tag

Firmware. közben felraktam és tlejesen más lett a képe a kamerának. Valahogy eddig kockás volt, most meg zizis a kép. Mármint az esti. A nappali nem tudom milyen akkor sosem használom. Szóval biztos volt változás csak nem tudom pontosan mi. Picit mintha jobb lenne a telefonon az éjjszakai kép.

(#28) bl4ze válasza Freezee (#27) üzenetére


bl4ze
veterán

Az enyém normál, nem night vision.
Én egy régebbi firmware-vel tolom, de van hackelve bele RTSP ami viszont fontos nálam :)

.:. bl4ze .:.

(#29) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

firmware frissítés után folyton újra indul, gépről, hogy tudom frissíteni? tudnátok egy oldalt ajánlani ahol leírják?

szerk:
Azt hiszem meg van: [link]

No nem változott, ugyan úgy nincs meg az üdvözlő szöveg csak a kattanás, majd el kezd villogni.. sikerült téglásítani kicsit úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30) amargo válasza amargo (#29) üzenetére


amargo
addikt

Sikerült rátalálnom erre az oldalra: [link]

Itt lelehet szedni az összes firmware-t és újra működik a készülék :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31) Freezee válasza amargo (#30) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem az az érdekes, hogy két külön telefonra raktam fel, és az egyik telefonon teljesen más az App hozzá. sokkal jobb és modernebb a másik telon viszont az istennek sem tudom azt a típusú appot felrakni. Na azt hogy?????

(#32) bl4ze válasza amargo (#30) üzenetére


bl4ze
veterán

Téglásítani elég nehéz, egy firmware rá és az SD kártyáról bootol, felrakja.

Nálam az L van fent, némi kis hack-kel, hogy a RTSP menjen.
De már kijött a K firmware is, az a legújabb, a linkelt oldalon nem látható. (még?)

.:. bl4ze .:.

(#33) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok! A külső elérés ,hogy működik? Saját ddns-en keresztül?
Honnan érdemes most megvenni,

(#34) bl4ze válasza Gsx-rr (#33) üzenetére


bl4ze
veterán

Gearbest-en volt akciós pár napja a night vision verzió olyan USD 30 volt.

Külső elérést hogyan érted ? A telefon appján eléred, ha webes elérés kell ahhoz olyan firmware kell ami támogatja az RSTP-t az 554 porton. (+ nem árt egy fix ip vagy valami DDNS)

Fixált firmware : [link]

.:. bl4ze .:.

(#35) Gsx-rr válasza bl4ze (#34) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen valami webes elérhetőség kellene azt hiszem ,mert van másik kamerám és szeretném egy programmal kezelni.

(#36) bl4ze válasza Gsx-rr (#35) üzenetére


bl4ze
veterán

Akkor a fenti link a megoldás, a hackelt firmware és vagy fix ip-t szerezz, vagy DDNS.

.:. bl4ze .:.

(#37) Gsx-rr válasza bl4ze (#36) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszi!

(#38) Freezee


Freezee
senior tag

Ki milyen appal és verziószámmal használja a kamerát? Volt egy frisstés és tök zizis lett a kamera képe.
Viszont vagy egy Mi Smart Home ( 2.6.13 ) nevű alkalmazás is amibe bele lehet rakni a kamerát ott megint teljesen más a képe mint a V1.8.2_20150730-as számú Kínai írásjeles appnál ahol sokkal rosszabb.

(#39) bl4ze válasza Freezee (#38) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem a legutolsó yicam 0920 van fent, és teljesen jó a kép.

.:. bl4ze .:.

(#40) Freezee válasza bl4ze (#39) üzenetére


Freezee
senior tag

Szia,

[link] ez a Yicam? Ez van fennt nekem is ami kínai írásjeles de az 1.8.2 es verzió az a 7.30 ai frissítés.
Viszont nem akar frissülni, nem tudom miért.

[ Szerkesztve ]

(#41) bl4ze válasza Freezee (#40) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem, mivel ez nem a mi kameránkhoz való, ez Yi Action Cam

Neked Yi Small Ants cam kell, azt tölts, nem csoda szar a képe :) :)

Itt van mindig a legújabb [link]

.:. bl4ze .:.

(#42) Freezee válasza bl4ze (#41) üzenetére


Freezee
senior tag

És tényleg ez volt amit kerestem :) Ez települt fel a Doogee ra amit csak arra használok hogy nézzem vele a kamerát otthon amig alszik a gyerek. Viszont most felraktam a Huawei Mate 7-re és ott a 2.0.2_20150924 települt fel. A Doogee-n angol az applikáció a Mate 7-en meg kínai. komolyan nem értem....
Mind2 telefon magyar nyelven fut.
Illetve ti bekapcsoltátok a Hardware decode opciót?? Nem lehet hogy amiatt rosszabb a kép nálam?

(#43) bl4ze válasza Freezee (#42) üzenetére


bl4ze
veterán

a yicam app az kínai nyelven fut, hacsak nem állítod át angolra a nyelvet - akkor angol.

a smart home pedig angolul beszél.

én nem használok semmit, default gyári beállítások.

.:. bl4ze .:.

(#44) isu_182 válasza kenny123 (#6) üzenetére


isu_182
újonc

Helló,

Érdeklődni szeretnék hogy valaki nem szeretné eladni a kamerát? Szívesen megvenném, elég sürgős lenne.

(#45) kenny123 válasza isu_182 (#44) üzenetére


kenny123
addikt

Én nem, mégsem. Jó cucc ez.

Más: Egyik este megkaptam kb egy órán keresztül az értesítéseket telefonon, hogy mozgás van. Amikor vissza akartam nézni, egyáltalán nem mutatott semmilyen vissza játszható felvételt. A kamerahoz (sdkartyahoz) nem nyúltak, mert ua szögben van, mint eddig volt. Mindezek ellenére én tudom, hogy bent voltak.
Hogy lehetséges ez? Kihúzták a netet? De akkor is kellene rögzíteni a kesobbiekre... A konnektor? De akkor meg meg odaér, hogy kihúzza megint kellett volna rögzítenie.

yo

(#46) bl4ze válasza kenny123 (#45) üzenetére


bl4ze
veterán

Én letiltottam az értesítést, macska sokat mászkált előtte :)

.:. bl4ze .:.

(#47) sbazsi


sbazsi
veterán

Mit csinálok rosszul?
Kamerát bedugtam.
Sárgán villog a led. Közben mondogatja: “deng dai lian jie”
Aztán a led átvált kék villogásra.

Telefonon keresem, de nem akarja látni.
Próbáltam a régebbi alkalmazással, az újabbal, és a xiaomi smart home progival is.
(Xiaoyi Camera, majd a frissített változat, és
Próbáltam wifin keresztül beállítani, és próbáltam qr-kóddal. Sehogy sem megy.

Bármi ötlet? :F

(#48) sbazsi válasza sbazsi (#47) üzenetére


sbazsi
veterán

Na odáig eljutottam, hogy a camera fent van a hálózaton, de nincs benne egyik appban sem.
Látom a routeren a kamerát, és a VLC-ben az RTSP képet.

Igaz az, hogy 1 kamerát csak 1 appba lehet beletenni?

(#49) bl4ze válasza sbazsi (#48) üzenetére


bl4ze
veterán

1 kamerát bármennyi kompatibilis app visz. SmartHome, yicam app stb...

.:. bl4ze .:.

(#50) sbazsi válasza bl4ze (#49) üzenetére


sbazsi
veterán

És ha már a hálózaton van, miért nem tudom betelepíteni a telefonba? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.