Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Freezee válasza gboszi (#500) üzenetére


Freezee
senior tag

Akkor mire?Az nem távoli elérés hogy a mobilomrol a melohelyen nézem az otthon hagyott kamerát?

(#502) gboszi


gboszi
senior tag

De, ez a távoli elérés. Ilyet szeretnék. Tud nekem ebben valaki segiteni? Annyi, hogy jelenleg 1.8.7 szoft van rajta és EU-s verzio.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#503) lupus_l válasza gboszi (#502) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Töltsd le a telefonodra a mobilalkalmazást:
iOS vagy Android
Illetve töltsd le a PC programot.

Miután kiválasztottad a régiót és bejelentkeztél a fiókodba (email cím és jelszó) távolról is elérheted a kamerákat.

(#504) gboszi válasza lupus_l (#503) üzenetére


gboszi
senior tag

Hm...de honnan tudja a "telom" hogy hol van a kamera? IP cim stb.
És akkor ez a RSTP b@szkodás minek?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#505) lupus_l válasza gboszi (#504) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Hozzárendeli a YI fiókodhoz, onnan tudja elérni.
Az RTSP főleg felvevő eszközhöz, külső megjelenítéshez szükséges.

(#506) gboszi válasza lupus_l (#505) üzenetére


gboszi
senior tag

És tényleg. Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#507) lupus_l


lupus_l
aktív tag

Tegnap nézem, a Speedshopnál az újabb Yi Home Camera 2 27.990 Ft, más magyar forrásnál ~35.000 Ft körül van, Akinek kell EU-s változat, annak ajánlott. Külföldi webáruházaknál hasonló áron lehet kapni (viszont ott a vám is bejátszhat), viszont ez 1 év garanciás és van áfa tartalma :)

[ Szerkesztve ]

(#508) gboszi válasza gboszi (#506) üzenetére


gboszi
senior tag

Egy kicsit elbiztam magam. Tegnap éjjel egyszer működött, de azóta nem:( csak keresi, megy a százalék 30%ig majd egy 4-5 perc mulva kiirja, hogy nem:( saját wifin 3 mp és létom a kamerát.
Mi lehet a megoldás? Mit rontok el?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#509) lupus_l válasza gboszi (#508) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nem lehet, hogy gyenge az internetkapcsolat, ahol a kamera van? Esetleg, ha mobilnetet használsz, megfelelő-e a térerő illetve 3G vagy LTE kapcsolat van-e?

(#510) gboszi válasza lupus_l (#509) üzenetére


gboszi
senior tag

4G a net, s rendesen van jel. Az otthoni kamera meg ugye a wifin log a routertől ráadásul pár méterre. Kiprobálok egy restartot.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#511) lupus_l válasza gboszi (#510) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Próbáld ki a mobilalkalmazás kilövését és újraindítását.

(#512) gboszi válasza lupus_l (#511) üzenetére


gboszi
senior tag

Jah, ezeket csinálom. De semmi. Csak darál darál de nem csatlakozik, hiba.
Szerintem visszaviszem és bizok benn hogy csere megoldja

"If you're good at something, never do it for free!"

(#513) lupus_l válasza gboszi (#512) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nem fogja, akkor ott vagy a telefonnal vagy a helyi hálózattal van probléma. Esetleg VPN-en keresztüli csatlakozást kipróbálhatsz. Volt olyan, amikor Telekom 4G-n nem ment, de VPN-t elindítottam, egyből betöltött.

(#514) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel a kamerával wifin keresztül lehet felhőbe menteni egyszerűen?

Köszönöm!

(#515) gboszi válasza lupus_l (#513) üzenetére


gboszi
senior tag

Kipróbáltam másik telóval, másik hálozattal (telenor vs telekom). Nem tudom, hogy az otthoni hálozattal mi lehetne a gond. Azt mondtátok, hogy a routerben semmit nem kell állitani..:(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#516) lupus_l válasza gboszi (#515) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nem is kell. Az otthoni hálózatban az lehet a gond, ha a feltöltési sebességet valami visszafogja. A letöltés itt nem számít. Pl. nálam a cégnél egyszerre csak egy kamera képét tudja a helyi hálózatból a netre juttatni, annyira lassú a feltöltési sebesség, letöltés pedig gyors (Invitel), pedig 4 kamera van a rendszerben.

Viszont még így is gond nélkül el tudom érni otthonról vagy utazás közben a kamerákat.

[ Szerkesztve ]

(#517) axlfsi válasza lupus_l (#503) üzenetére


axlfsi
veterán

Furcsa, mert a PC alkalmazas alatt nem latom a kamerat (azt irja, hogy 0 kameram van), mikozben a telefonon pedig, hogy 1(!)
Termeszetesen jo fiokkal vagyok mindket helyen bejelentkezve... Ez miert lehet?

UI.: van egy tippem: a kamera FW-je egy regebbi, hackelt valtozat (melyen fut az RTSP) es gondolom emiatt nem latja a vindóz app...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#518) lupus_l válasza axlfsi (#517) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Régió a bejelentkezésnél a kamera régiójára van beállítva?
Ha rossz régiót választasz, akkor több kamera esetén is 0-át mutat a PC program :)

(#519) laci06 válasza Williams (#514) üzenetére


laci06
senior tag

Ez engem is érdekelne.

(#520) szakonyi válasza gboszi (#508) üzenetére


szakonyi
tag

Nekem ugyanaz a problémám, UPC hálózatról ment távolról, de DIGI-ről nem megy.

LG 65C1 iPhone 11

(#521) gboszi válasza szakonyi (#520) üzenetére


gboszi
senior tag

Ma ki tudom probálni "nem otthon". Meglátjuk. Különben otthon telekom adsl net van...ha ez számit vmt.
Még annyi lesz hogy a router kap egy atom minden visszaállitást és reménykedek.

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#522) axlfsi válasza lupus_l (#518) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem jott ossze, ... de minegy, maradok telefonon azt csokolom.
((egyebkent egy 17 es egy 12-es kameram van...))

Nektek mindenkinek jol megy a Windowsos alkalmazason beluli megfigyeles?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#523) gboszi válasza gboszi (#521) üzenetére


gboszi
senior tag

Na az van, hogy kipróbáltam melóhelyen és ugyanaz a dolog. Érdekes módon, külső wifiről enged csatlakozni, csak mobilnetről nem...:( Ötlet? Megoldás?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#524) szakonyi válasza gboszi (#523) üzenetére


szakonyi
tag

Máshonnan WIFI-ről nekem is megy.

LG 65C1 iPhone 11

(#525) lupus_l válasza gboszi (#523) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Mobilnet + VPN-ről próbáltad?

(#526) Freezee válasza gboszi (#523) üzenetére


Freezee
senior tag

Szia.

Nekem van 1 eu és 1 kinai kamerám. Otthon Digi/tcom hálozatra van rakva. A mobilra a yi home 2.20.2.10 van rakva az EU hoz. A kinaihoz yi home camera 2.10.2.7.
Semmi mókolás sem a kamerákon sem a telon. Ezek gyári szoftverek. Belső hálózatbol azonnal elérem. Mobilrol , telenor, most 4g+ al 2mp csatlakozni most mértem le. Valami a mobilod körül nem kerek. Megadtad a jogokat az applikácionak? 4 különböző mobilon fut megfelelően samsung s8+ , sony compactok, doogee, elötte a mate 7 en is ment

1.8.7.0A a kamera firmware az eu és ugyan ez csak c a véga a kinain.

[ Szerkesztve ]

(#527) gboszi


gboszi
senior tag

Átkutattam az egész netet (majdnem az egészet :) ) és nagyon sok külföldi fórumon is ez a fő gond, hogy kivülről mobilnettel nem lehet kapcsolódni :( Valóban csak a vpn nyujtott megoldást, ergo valami szolgáltatós gizmi lehet. Sajnálom, mert pont a legegyszerübb megoldást kerestem, hogy otthon legyen egy kamera amit tudok távolról nézni. Ha valaki, tud alternativát, akkor továbbadok a xiaomi-n s veszek valami mást.

@Freezee Bocsi, csak most látom a válaszod. Milyen jogokat? Iphone 6 telenor előfizuval.

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#528) lupus_l válasza gboszi (#527) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Kipróbáltad, hogy a minőséget levetted Auto vagy HD-ról SD-re még wifin és utána helyi hálón kívülről nézni?

(#529) Freezee válasza gboszi (#527) üzenetére


Freezee
senior tag

Akkor ott az Iphone -al lesz a gond. Androiddal soha semmi gond nincs, Iphone macerás valamit variálni kell a Xiaomi appal néha.
Mondom ennél egyszerűbb megoldás nincs. Kibontod , összerakod, felkapcsolódik az othhoni wifidre, mobilon belépsz a xiaomi vagy Yi acocuntodba és máris bárhonnan látod. Látod nálam mik vannak és simán mennek. Egyedül az Iphone-ra nem raktam fel mert Ios-el állandó macerák vannak. Ergo ez egy különbség kettönk között és szerintem ez lesz a probléma. Kérdezd meg a többieket kinek van iphone illetve arra az IOS verzióra meg a program.

(#530) gboszi válasza Freezee (#529) üzenetére


gboszi
senior tag

Neten is (ios apple store) megy a balhé hogy telenor+iphone =bug :(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#531) Freezee válasza gboszi (#530) üzenetére


Freezee
senior tag

Az jó mert telenor+bármi ami nem iphone=tökéletes :D

Az az érdekes hogy szerintem ennek nincs köze a telenorhoz. Mert más szolgáltatós iphone is képes szarakodni :(

[ Szerkesztve ]

(#532) lupus_l válasza Freezee (#531) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Telekom és iPhone nálam tökéletesen működik.
Az Invitel feltöltési sebessége miatt csak az SD módra állítás után jön át a kép mobilnetre, a HD vagy auto esetén megszakad és nem kapcsolódik (50-80% között megáll).

(#533) gboszi válasza lupus_l (#532) üzenetére


gboszi
senior tag

Kiprobaltam más szolgáltatoval is, s megy. Vpn is megy, minden wifin ok. Más is panaszkodott már telenor iphone bugra..:(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#534) Freezee válasza gboszi (#533) üzenetére


Freezee
senior tag

Hmm hát akkor tudjuk mi a probléma. Nekem anno Telekom /iphone kombó nem ment. Bár az nem mostanság volt.
Megoldás - Normális telefont venni :D

[ Szerkesztve ]

(#535) Freezee


Freezee
senior tag

Vettem egy xiaofang kamerát is erre mire megérkezett olvasom hogy nem használható Kínán kívül. És tényleg nem lehet csatlakozni vele......
Pedig baromi jól néz ki és aranyos kis darab.
Valakinek van valami ötlete erre?

[ Szerkesztve ]

(#536) clon


clon
aktív tag

Hogyan lehet új jelszót kérni? mert most a 10 perces kód 35 percre jön meg (immáron az 5. alkalommal) így nem fogadja el.

(#537) kennyke válasza Freezee (#535) üzenetére


kennyke
aktív tag

szia,

valóban, a gyári programmal nem is fog, de van rá módszer, hogy más programmal működjön:
https://github.com/samtap/fang-hacks

Nekem is ilyenem van, és ezzel a módszerrel működik.

üdv

(#538) Freezee válasza kennyke (#537) üzenetére


Freezee
senior tag

És eléred telefonról bárhonnan?

(#539) gboszi válasza gboszi (#533) üzenetére


gboszi
senior tag

Ééés megcsinálták! A legutolsó frissítésben javították a bugot :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#540) myibit


myibit
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy ilyen kamerát, ismeri valaki?
http://www.ebay.com/itm/Wireless-Wifi-720P-Home-Security-IP-Camera-Night-Vision-Surveillance-Webcam/401283868326?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Babamegfigyelőnek is szeretném használni, hogyan tudom beüzemelni úgy hogy a képét wifin keresztül pl. a konyhából és a lényeg hogy mobilneten keresztül bárhonnét meg tudjam nézni.
Semmi szoftvert nem adtak hozzá, a play áruházból lehet letölteni, de az sem magyar nyelvű.
Nem értek túl sokat a számítógéphez ezért a kérném a 'hülyének' is érthetően magyarázza el aki tudja. :)
Köszönöm :R

(#541) Freezee válasza myibit (#540) üzenetére


Freezee
senior tag

Az a gond hogy ez egy noname kamera. Ha nem jó a hozzá adott szoftver és nincs esetleg valaki aki egy normális firmware-t csinál hozzá kevés esély van rá hogy tudod használni.

(#542) Olga80


Olga80
csendes tag

Sziasztok! Most kaptam egy YI home camerát. Nem találom sehol, hogy ezt hogyan kell tölteni. Úgy értem, hogy kapjon állandó töltést (meg tudom oldani)? Vagy csak akkor töltsem ha lemerül? Ha igen akkor kb. milyen gyakran kell majd tölteni? Köszönöm.

(#543) oris válasza Olga80 (#542) üzenetére


oris
aktív tag

Nincs benne akku, folyamatosan a töltőn kell lennie működés közben.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#544) clon válasza Freezee (#531) üzenetére


clon
aktív tag

Ez nem teljesen igaz. Nekem karácsony után napokig akadozott a telenor Honor 8 3G/4G problémát írt (pedig nem volt), majd megint működött rendesen. Az érdekessége az volt, hogy az élőkép nem jött be de a jelzés és a videó igen.

Egy ideje már megvan de még mindig haragszom, mert a videó a gyári appal és a kártyára mentve is sz@r és egy arcot felismerni sem lehet HD beállításnál sem pedig mindenütt csudijó minőségű videók vannak feltéve amit állítólag ezzel a kamerával készítettek.

(#545) Freezee


Freezee
senior tag

Egy 2 hete kb elérhetetlen az összes kamerám. Semelyik programból sem az európai sem a kínai, sem a saját appjuk sem a Mi home on keresztül nem megy, se kintről se bentről :(
Másnál is?

(#546) lupus_l válasza Freezee (#545) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nálam megy az összes - még a kültéri is.

(#547) Freezee válasza lupus_l (#546) üzenetére


Freezee
senior tag

Olyan mintha a szerver oldalával lenne a gond. Látom őket be tudok menni viszont amikor a kamera képét szeretném látni elkezdi tölteni majd 5% után kiírja hogy a kamera disconnected. Az az érdekes hogy mindegyik egyszerre kezdte ezt csinálni tehát nem a kamerák mehettek tönkre.
Te a saját appjából éred el vagy az Mi home-on keresztül?

(#548) lupus_l válasza Freezee (#547) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Windows-os Yi Home Camera alkalmazással és a gyári Yi Home iOS app használatával.
Mindegyik kamera Európa szerveren van.

(#549) Freezee válasza lupus_l (#548) üzenetére


Freezee
senior tag

A windows-os Yi home apphoz tudsz adni egy linket esetleg. Kíváncsi vagyok azzal megy-e.
Köszi

(#550) lupus_l válasza Freezee (#549) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Innen le tudod tölteni.
Telepítésnél figyelj a régióra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.