Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  X-akták?????muŁĐer blogja (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Elöljáróban annyit,nem vagyok egy nagy naplózó&Daemon.Nem akartam blogot nyitni,de a múlt héten voltam egy egy hetes erdélyi kiránduláson,és úgy érzem a nagyközönség elé kell tárnom az élményimet.
Nézzétek el nekem ezt a kamaszos lelkesedést,most voltam először külfüldön hosszabb időre,nekem ez különleges élmény volt,ezért is csinálok neki ekkora felhajtást.:)
Hosszú lesz szerintem...:)Készítsétek a popcornt,kólát,kismacit.
Az egész úgy kezdődött,hogy a keresztszüleim Győriek,legjobb fejek a világon,van egy velem egykorú lányuk,vele nagyon jóban vagyok szintén,és szóltak hogy az erdélyi túrán van egy üres hely,mennék-e?Nem sokat gondolkodtam,naná!:)Szóval így esett meg,hogy végülis tök egyedül,csak rokonokkal,család nélkül mentem ki Romániába.De azért nem kell aggódni,nem voltam egyedül.:)Az út 29e volt,nem sok végülis,és így utólag megérte,nagyon is.Mondjuk most voltam így először külföldön,hosszabb időre,szóval ez most ezért is különleges élmény volt.Aztán pár nappal az indulás után kiderült,hogy a másik unokahúgom,a keresztszüleim másik lánya,aki fiatalabb kicsit,tüdőgyulladást kapott,és ő meg a keresztanyám nem tudott jönni.Viszont jött az unokahúgom,mostmár megmondom a nevét is,mert állandóan leírni hogy ''unokahúg'' az tök hosszú,szóval a Juli barátja,a Balázs,aki 21 éves,én már ismertem régebről,egy állat az is mint én,szóval nem volt gond a társasággal.Összesen 46-an voltunk a buszon,legtöbb ember ismerte a másikat,hisz baráti társaságok,ismerősök gyűltek össze.(persze én nem ismertem szinte senkit,de nem baj,szeretek ismerkedni:) ).Mondjuk korosztályombeli a Juli és a Balázs kivételével nem volt,fiatalabbak,13-14-15 évesek,+ 40 fölötttiek,meg néhány öreg is.Na mind1.Péntek hajnalban indultunk Győrből,de én mivel kaposvári vagyok,Csütörtökön fölmentem Győrbe,ott aludtam és úgy mentünk reggel a buszhoz.Egy kicsit régebbi M.A.N busz fogadott mineket,végülis jó volt,légkondi,ABS,mittomén,csak kicsit kevés volt a lábtér,szétnyomdódott a térdem (hát igen,akinek ilyen hosszú lábai vannak:( ),de azért jó volt.Két buszsofőr volt, a Sanyi bá,50 körül lehetett,meg a Vili,a fia,ő 21 éves volt,őt bírtuk,jó fej.
Első állomás Ópusztaszer.Yeah.Még úgy sem láttam a Feszty-körképet.Addig pár óra zötykölődés,(én kis naiv,azt hittem tudom mi az a zötykölődés,de ez a romániai utakhoz képest sztráda,de majd erre visszatérek később).Aztán megtaláltuk Ópusztaszert,király.Míg mászkáltunk,elkapott egy kis zápor,legalább megvolt a napi fürdés.Szegény Juli,elkezdi hogy fussunk versenyt az ereszig,hát a Balázs és én kissé otthagytuk szegényt....:)Mondjuk nála egy csomó táska meg biz-basz volt,ő legalább is erre hivatkozott...:)A Feszty körkép hihetetlen....monumentális,ezt érdemes látni.40 évig és 4 napig csinálta a festő.Tényleg egy élet munkája.Nem lehet leírni,ezt látni kell.Szuperül csinálták meg a környezetet,a fényeket,mindent...ha még nem láttad,egyszer nézd meg,hihetetlen.Összeszedtük aztán a népet ezután,és irány a határ!Jó hosszú kocsisor fogadott minket,de végülis gyorsan átmentünk,mert a buszoknak külön átjárója volt,és ott nem volt senki,csak odáig kellett átküzdeni magunkat a személygépkocsik és a teherautók tömött sorai között egy tehervonat kecsességével mozgó busszal:)A magyar oldalon gyorsan átértünk,a románok persze szarakodtak kicsit,de az sem volt több 30 percnél.
''Üdvözöljük Romániában,a roaming aktiválása *104#.Hívásindítás *101*tel.szam#;Egyenleg *102#; Feltöltés *103*mobil jegysz.#,Kódjegyzék*100#'' tartalmú sms-t már meg is kaptam a határ után nem sokkal,valamint üdvözölt a RO CONNEX szolgáltató.Végérvényesen Romániába kerültem.:Y
Megálltunk egy határ közeli benzinkútnál pénztváltani,wc-zni,stb...Meglepi:beváltottam 4e magyar pénzt,és kaptam érte 630000(!) román lejt!Egy forint 160 román lejt ér!Már vigyorogtam előre,hogy most mekkora burzsuj leszek,aztán megláttam a 20000 lejes orbitot,meg a 155000 lejes kekszet.:(De aztán megnyugtattak,hogy a benzinkutak itt is jóval drágábbak.Már ment le a nap,várt ránk egy egész éjszakás buszozás,a végállomás Drakula kastélya,jó messze.
Hát,először éjszakáztam buszon,borzalmas volt.Egy percet nem aludtam...Jó friss voltam reggel....Hajnali 5-re értünk a Drakula várhoz,egész úton szakadt az eső,jó sáros volt mindnen.Jött a szörnyű felismerés: a vár 9:00-kor nyit.Hoppá.Akkor nem várjuk meg...pedig jó lett volna bemenni...Utána elmentünk az utolsó román királyi család lakhelyéhez,(Soveróban vagy hol),amit gépisztolyos őrök védtek.Mondjuk a hely gyönyörű volt.Egy hegyi faluban volt,a falu tök olyan hangulatot árasztott,mint egy osztrák hegyi falu,de tényleg.Csak az a rohadt sok Dacia rontott a képen.:)
Utána mentünk Brassóba,egy jó nagy városba,valami Fekete-templomot nézni.Nem vagyok oda a templomokért,annyi hogy ez hatalmas volt,csak kicsit ráfért volna egy kis renoválás kívül...:)Utána egy órás szabad program Brassóban,Juli,Balázs és én beszabadultunk a fő utcára,meg az üzletekbe:)Mindenhova bementünk,de nem vettünk semmit:)
Mindig én voltam a tolmács,pedig a Julinak is megvan a középfokúja angolból,csak nem mer beszélni vagy nemtudom,a Balázs meg németes.Láttunk egy esküvőt,sok cuccot,minden kétszer-háromszor olcsóbb mint nálunk (!),szóval ide érdemes elmenni vásárolni.Aztán gyülekeztünk a buszhoz,indulás.Eljött az idő,hogy elmenjünk a szállásra,tehát az út második napjának estéjére értünk oda a szálláshoz,a Bucin tetőre.(úgy kell mondani hogy BUCSIN,ci a cs a románoknál).Na itt jött a horror.Az út.Ilyet én még nem láttam.Gödör gödör hátán,úgy hogy a busz lépésben tette meg a 5 KM-eres emelkedőt az 1280 méteren található szálláshoz.Több mint fél (!) óra volt.Majd mutatok képet az útról.Mint ha háború utáni utakon jártunk volna.A személygépkocsik eltűntek a kátyúkban,a busz is imbolygott mint a részeg bálna a viharban.Megemlítendő,hogy csak a magyarok lakta részen ilyen rossz az út,a román részeken magyarország szintű...micsoda ''véletlenek'' vannak,nem?
De csak fölértünk valahogy.Bepakolás,minden.A társaság nagy része faházakban,én szerencsére kőházban laktam.Egy agregátor szolgáltatta az áramot este 20:00-tól regel 6:00-is.Aztán nem volt áram.Hm...meg a fürdőben egy kályha szolgáltatta a melegvizet,mindig kellett tenni a tűzre.Hm...végülis nem voltunk sokat a szálláson,egész végig mászkáltunk....Csak hát az esti fürdés...ugyebár mi férfiak gyorsan lefürdünk,10 perc max.
Na de a nők....
Már a Juli (!) is megjegyezte mit lehet ennyit tökölni.És elkövettük mi férfiak a legnagyobb hibát amit lehet...beengedtük a nőket a férfifürdőbe is,csak hogy végezzenek...azután én már egyik nap sem fürödtem meleg vízben...és csoda volt hogy ha sorra kerültem.A nők nagy kegyesen kisajátítottak mindkét zuhanyzót,nagyszerű volt...Tanulság:FÉRFI ZUHANYZBA SOHA NE ENGEDJ NŐT!Kivéve ha veled fürdik:DA fekhely jó volt,jól aludtam,úgyhogy nem voltam fáradt.Először lementünk az idegenvezetőért.Ja,itt már másik busszal mászkáltunk,nem avval ami hozott minket,ezt az Ákos vezette,egy merci busz volt,ebben nagyobb volt a lábtér,elfért végre a lábam.Apró örömök az ember életében:)Evvel a busszal mászkáltunk Románián belül,majd amelyik busz hozott,az is vitt haza minket.Na,szóval az idegenvezető csajszi,az első (mert kettő volt),a Kati.Nagyon kedves és okos csaj volt,bár az erdélyi magyarokra jellemző a közvetlenség,mind hihetetlenül kedvesek voltak velünk (gyere magyar turista,hozd csak a finom ropogós forintot...).Sok érdekességet mondott Kati,sokmindent mesélt.18 évesnek nézett ki kb,de aztán kiderült hogy 3.-as bölcsész.Hm...Megakadt rajta a szemem egy jó hosszú pillanatig,és az övé is rajtam.A következő két napban sokszor találkozott...tök szar érzés hogy valószinűleg soha többé nem látom...:(
Első állomás a ditrói nagytemplom.Ez érdekes volt.Kati elmesélte,hogy a község,Ditró nagyon vallásos volt,és kinőtték a régi templomot.Nem volt már elég.Így a 4000 lakosú község építettett egy 4000 férőhelyes (!) templomot.Ez akkora,hogy egy nagyobb város megirigyelhetné.És miből,honnan volt ennyi pénzük,teheti fel a nép egyszerű gyermeke a logikus kérdést?A ditróiak a favágásból éltek és gazdagodtak.Hatalmas erdőségek voltak a közelben,és ezek részekre voltak osztva,ezek a részek pedig magántulajdonban voltak.A favágás úgy zajlott,hogy az erdész kiment,megjelölte a szerinte kivágható fákat,és ezeket vágták ki.Na mármost,mindenki adott fát a templom megépítéséhez (mármint a fákból származó pénzt,nem fából van a templom:) ),és így lett finanszírozva.Aztán elmentünk nemtudom hova,valami kastély nézni,legalábbis annak a romjait.Itt is mesélt érdekeset a Kati.Elég rossz állapotban volt a kastély az 1970-es években,de mivel magyar emlékmű volt,a román állam egy lejt sem adott a felújításra.Na de akkor miből renoválták?Egy nagyon ötletes csavarral!:ide hozták a képzőművészeti táborokat,és mindenkinek aki itt volt,itt kellett hagynia egy művészeti tárgyat.Ezekkel lett megtöltve a kastély,valamint ebből lett a felújításra pénz.Ezután megáltunk egy kis faluban,mivel a keresztapámnak (ezután csak Péter) volt ott egy ismerőse,ahol,-mivel tanár volt,és három éve voltak itt a tantestülettel,és megszálltak egy panzióban.Vagyis családoknál voltak elszállásolva pontosabban.Na szóval kiderült,hogy a Kati is ebből a faluból származik,és ismeri a Péter ismerőseit.Hát köszönjünk be.Ilyen szívélyes fogadtatást még nem láttam.Hozták a házi pálesz,minden.:)Vettünk is egy csomót.Piszok olcsón volt,és olyan finom hogy csak na.:)1000 FT 1 liter,és ilyen finom szilvapáleszt még nem ittam,pedig kipróbáltam már párat:)Volt vegyes pálesz is,1 Liter 500 Ft,szóval szinte ingyért osztogatták.És még elmentünk aznap a Békás szorosba.Hát öcsém,az hihetetlen volt.130 méter magas sziklafalak között vezetett az út!Nagyon sok képet csináltam,100-at biztos.Gyönyörű volt.Csak állandóan mászkáltak a kocsik,mert nem sok átjáró van a hegyek között,evvel együtt három.Erről is majd mutatok képeket,ezt sem lehet elmesélni.Ja,és a Kati mondott egy jót amikor mesélt a Békásról:eddig tartott a történlemi magyarország,és ezután kezdődik Románia.:)Továbbmentünk,a szállásra.Alvás,fél 12-kor fürödtem,addigra végeztek a nők a férfizuhanyzóban...,persze hideg vízben...no comment.Ja,hát esténként voltunk a közeli kocsmában,a Bujdosóban.Egy kis össznépi piálás,dumcsizás,a szokásos.Jó kis hely volt,hangulatos.(már amire emléxem...:) )
Ja,volt egy nagyon érdekes ital,áfonyalikőr.Te,én ilyen piát még nem ittam.Full édes volt,mintha szörp lenne,semmi alkoholíze nem volt,de kozben 30%-os volt,szóval sunyi módon be tudtál tőle rúgni.A nők szerették jobban,nekem túl ''édes'' volt,meg a többi férfinak is...(nők leitatására buliban tökéletes...:) na de én úriember vagyok,ilyet sose csinálnék,csak úgy megjegyeztem....;] )Szerintem kéne forgalmazni magyarországon is,tuti siker.Hoztam haza is egy üveggel...:)
Ezután,másnap elmentünk egy 1848-49-es emlékműhöz,ahol tartják hivatalosan a megemlékezéseket.Gyönyörű feliratok voltak az emlkéművön,a képeken látszik.Egy hihetetlen mestermunkával faragott erdélyi kapun át vezetett az út egy kopjafákból álló emléksírkerthez.Ott kicsit büszke lettem hogy kaposvári vagyok,mert két kaposvári és egy somogyi kopjafa is volt...Ezután elmentünk megintnemtudomhova,rossz a névmemóriám...:(Oda ahol Gábor Áron öntötte ki a rézágyúit.Ott sajnos zárva volt az a múzeum,ahova menni akartunk,mert pont hétfőn volt zárva,és pont hétfőn voltunk ott.:(De megnéztünk egy fafaragó mester kiálítását,jó volt.Ezután elmentünk a Szent Anna-tó környékére,ott voltak ilyen vulkáni pancsolók,ahova lehetett lábat rakni,és a széndioxidos víz kitágította a véredényket,és gyógyított meg mitoomén...jó kis záptojásszag volt ott.:)Volt egy szemvíz nevű kis csorodgáló ér,amit a legenda szerint ha rákensz a szemedre meggyógyítja a szemhibákat.Én nem kentem,lehet kellett volna,-3,25 dioptriás a szemem...:)na mind1,a csoda idén is elmarad.
Volt aki töltött palacban belőle,és utána megkérdezte a Katit meddig jó ez a víz,mert vinne haza belőle az otthoniaknak is...:DDD:DDDLOL.Eztuán irány a Szent Anna tó,aminek a tisztasági foka 99% fölött van,vulkánikus tó,csak a csapadék pótolja a vizét,és saját öntiszítási folyamata van,mert vulkáni gázok törnek föl belőle esténként,és barna hab formájában a koszt amit beletszünk kilöki a partra.A víz jó volt,kár hogy nem volt időnk fürödni benne.Na most nem emlékszem pontosan,a gyilkos-tónál asszem ez után voltunk,de lehet előtte.Na,a gyilkos tóból facsonkok állnak ki,csutaknak hívják őket.A tó vöröses színű,erősen vastartalmú.Ez a víz konzerválta a csonkokat is.A tó 50 év múlva eltűnik,mivel folyamatosan töltődik föl.Eztuán voltunk egy lápnál,ahol egy nagyon tehetséges idegenvezető csávó magyarázott,jól küldte.Ebben a lápban 24 fajta olyan növény van,ami sehol máshol nem található meg.A láp egy 60 méter mély tó fölött van,tehát a tó fölött van egy 5-10 méter vastag tőzegréteg.Tehát magyarul a tó fölött mászkáltunk.Nem semmi.Itt van egy húsevő növény is,ami még a szitakötőt is megfogja!Érdekes termikus inverzió van itt,mivel lent a hegy lábánál a mocsárban hidegebb van,mint a hegycsúcson!Tehát a tölgyesek,bükkösök fönt vannak a hegycsúcson,a fenyvesek pedig lent.A lápban pedig tundra (!) növényzet van,törpefenyők stb...nem semmi.
Újra haza ezután,Kati elköszönt tőlünk,mivel indult nyaralni ő is,de a barátnője,Ibolya átvette a helyét.Vele sokat beszéltem,ő jött velünk még azon a napon,amikor volt a Kati is,ő most volt először idegenvezető,szegény tökre izgult hogy elrontja meg minden,bátorítottam,aranyos volt.Ő is ugyebár harmadéves,csak az orvosin.
Na,hát eljött kedd,irány korond,ide csak azért mentünk,hogy ajándékokat vegyünk az otthoniaknak.Na,Korond az egy külön világ.Az egész falu hosszában árusok,látszik hogy ebből él a falu.Mint köztudott,az erdélyi fazekasság és kézművesség központja Korond.És Korond egyik meghatározó figurája Zoli bá.Egy 40 éves figura.Tényleg színfolt.Mesélték azok,akik már voltak,hogy miket csinál,de ezt látni kell.:D:D:DMegyünk a busszal,már szól a Péter hogy közeledünk a Zolihoz,figyeljetek!Megjelenik előttünk egy kék Dacia kombi,belőle integet a csávó hogy húzodjunk le.Le is húzodtunk.Kipattan a kocsiból,és valamit elkezd egy kosárba söpörni az anyósülésről,fölpattan a buszra,elhadar valamit,aminek a lényege hogy ''gyertek magyarok vásárolni yóóól!!'':DD:DDBent a boltban mindenki kapott egy ajándék vázát,aki kamerázott,az még kapott valami,valamint mindenkit egymás után lecsókolt Zoli bá,a sarokban ottfigyelt az ajándékpálesz,ihatott aki akart (a Balázs és én már kezdtünk lassan arrafele somfordálni...:P ),valamint piszok olcsón adott mindent.Ja,és simán lehetett forintal fizetni.Lej csak a múzeumbelépőkhöz kellett,máshol mindenhol forintot használtunk.Még az áfonyaszedő cigányok is elfogadták a forintot:D:DAz az igazság hogy a 630e lejemből hazahoztam 200e-ret,mert nem tudtam elkölteni...
Szóval Zoli bát látni kell élőben,igazi színfolt,ő korond nevezetessége immáron 13 éve:):)Aki arra jár úgyis találkozni fog vele:)Azért csak-csak tovább tudtunk menni,és bementünk egy csomó helyre,elég sok giccs volt,de voltak jó cuccok.Kár hogy nem tudtam nagyobb dolgokat hazahozni,lett volna mit,ha kocsival vagyunk,tuti hozom,de így....nem akartam buszon cipelni.Vettem apróságokat,de van aki annyit vett alig bírta elcipelni...:)Ezután mentünk a Medve-tóhoz,ami azért medve tó,mert az alakja felülről egy szétterített medvebőrhöz hasonlít.Nem fürödtünk itt sem,csak körberohantunk.Volt valami gyógyiszap itt,amivel bekenték magukat az emberek.Full fekete volt,szóval elég hülyén nézett ki a sok fekete mászkáló emberszobor...:):):)Ott szörnyülködtünk a idegenvezetővel,az Ibolyával,hogy tudod ki kenné magára...brrr...Kérdeztem nem büdös-e az iszap,mondta hogy nem,nem az.Még csak az kéne..:)Ezután mentünk Parajdra,a sóbánya és a parajdi sófürdő.A sóbánya érdekes volt,14 (?) szintes,mi a 4. szintre mentünk kiszuperált a II. világháborúból maradt német buszokkal (hát,mindenhol német feliratok,meg minden,ha nem voltak 40-50 évesek azok a buszok akkor egyek sem...meg mind katonazöldre volt festve,innen jött a felismerés hogy ezek lehet ''hadizsákmányok...:)'')
Az érdekesség hogy a bányában a mai napig bányásznak,Európa legnagyobb sótartaléka van itt.300 évig tudná sóval ellátni ez az egy bánya egész Európát!WOW.A parajdi sófürdőbe nem mentem,nem vagyok pancsolós,inkább körbejártam Parajdot és fényképeztem.A sófüdő érdekessége hogy olyan sós,hogy fönntart a vízen!Szóval ebbe belefulladni tehetség kell,főleg hogy derékmagasságú a víz...persze van akinek majdnem sikerült...:):)Ezután már csak hazamentünk,és elbúcsúztunk az Ibolyától is,ő sajna csak egy napig volt az idegenvezetőnk...:( ez a rossz az utazásban,megismer az ember egy csomó rendes embert,akivel valószinűleg az életben nem fog találkozni...:(Eljött a szerda,pihenőnap,szakadt is az eső,úgyhogy a betervezett Bucsin-túra elmaradt.Elvoltunk,pihentünk,hisz másnap már indultunk is haza...:(Este azért még volt egy búcsúbuli a Bujdosóban,a kocsmában.Élőzene,borjúpörkölt,pia,YEAH!!:)Bukarest parádé....:D:D:D
Reggel hatkor kelés,irány Segesvár asszem.Mátyás templom nézés.Nem volt rossz...de annyira nem élveztem.A poén hogy ott 75000 lejt kellett fizetni a fényképezésért,én meg simán kimentem fizetés nélkül...:)Azóta is keres a Román rendőrség tutira hehe...:):)A kép mondjuk nem sikerült jól,töröltem is.:)Szóval nincs bizonyíték...;]Ott volt megint egy kis szünet,mászkáltunk,shopping,stb...Aztán irány Kolozsvár,megint valami templom,ja,meg Mátyás szülőháza (lehet itt volt a Mátyás templom,nemtom...már keverem...),és egy érdekes felirat Mátyás szülőházán,majd képen megmutatom.Bekéretőztünk a Boyai egyetemre,ami elvileg ugyebár magyar-román egyetem,de egy fia magyar fölirat nem volt...hm...na mind1.Amúgy jellemző,ezt az Ibolya is mondta,hogy ott nyomják el a magyarokat,ahol tudják.Ja,és láttunk még előtte egy magyar állam finanszírozta egymetemet,tényleg csak finanszírozta,mert amióta az MSZP van,megvonták a támogatást...no comment again.
Ezután már csak a határ volt vissza.A határ előtt szólt a buszsofőr,hogy mivel elég sok mindent vettünk,elkerülendő azt,hogy átkutassák a holmikat,és mindent kipakoltassanak,kéne egy kis kenőpénz.Ez ilyen szokás...nem sok,4000 FT.Itt már sokat vártunk a határon,előttünk 4 busz volt,2,5 óra volt úgy,hogy se a román oldalon,se a magyar oldalon nem ellenőrizték az útelevelet semmit,a románok föl se jöttek a buszra,a magyar is csak föllépet,megkérdezte midnenkinek rendben van-e az útelvele,kúrusban ''IGEN'',aztán elment.Hát igen,a pénz csodákra képes.:P
Még egy éjszaka a buszon,itt már tudtam aludni valamennyit.Hajnali 3-ra értünk asszem Győrbe.Ja,egy kis poén.Amikor beértem Magyarországra,kikapcsoltam a roamingot,és a westel-re váltottam át.Erre kapam egy sms-t,hogy üdvözöljük Szlovákiában!:DDD:DDD:DDDLOL.Szóval Szlovákiában vagyunk emberek,mik ki nem derülnek!:P:):D
Ott aludtam aznap Győrben,szombaton jött értem a fater kocsival.Kicsit mászkáltunk a Julival a vársoban,nem is gondoltam hogy ilyen szép Győr,főleg este.Iszogattunk egy kis sört,dumáltunk,aztán hazamentünk.
Hazafele találkoztunk a Balázzsal és a haverjával, a Janival,az is egy állat,jókat marháskodtunk.Mondjuk a Juli nem bírja annyira a Janit,mert elég bunkó vele,mondjuk ebben van valami.Aztán Szombat 15:00 körül hazaindultunk,immár kis családom körében.
Furcsa volt itthon lenni.Nagy hatással volt rám ez az egy hét.Sokmindent máshogy látok.Megváltoztam valamennyire.Nem bírok a fenekemen maradni,menni akarok,világot látni,ez eddig is így volt,de mostmár nem bírok magammal.Élni akarok,nyüzsögni.
És mit is mondhatnék zárószónak?Talán az a legfrappánsabb,amit a Kati mondott,amikor elment:''Szeretnék elköszönni,nem elbúcsúzni,mert azt nem szoktam,remélem mindenki jól érezte magát nálunk,és kívánom,hogy legalább még egyszer az életben jöjjön el hozzánk.''
Ide vissza kell mennem.Még egyszer.Egyszer...


U.I:végülis nekem is erdélyiek a gyökereim valamennyire,anyai nagyapám erdélyben született,Hadikfalván.Ja,a képek.Sok van,nagyon sok,csinálok nekik egy honlapot,valamint más,eddig készült képeim is fönnlesznek,remélem a héten meglesz,és közkincsé teszem őket,képaláírás is lesz,minden.
Köszönöm a figyelmet!:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

megvannak a képek: (örültök mi?:))
[L]http://web.axelero.hu/wazovszk[/L]

Na,ha már itt vagyok mesélek valamit ne unatkozzatok.
Megvolt a napi kondi+futás,király,minden nap majd megdöglök,de hát a szépségért meg kell szenvedni.Na de ennyire?:F:D
Lett egy új sexcsatorna a TV-ben.Eddig valami francia volt,most ez angol nyelvű.Mondjuk a nyögések angolul és franciául is ugyanazok.:P:D
A nővérem elhúzott a Hungaroringre,valami kólás standnál fog hostesskedni,pénzt kap és még a versenyt is látja.De elvitte a fényképezőt,úgyhogy most a művészi hajlamaim nincsenek kielégítve...előveszem a LEGO-t lassan...:D
Annyi dinnyét bezabáltam,nem bírok mozogni...dinnye rulz!Kár hogy csak nyáron van,egész évben enném szívesen,bár ha egész évben lenne,és nem csak nyáron,akkor meg megunnám...na mind1,nekem semmi sem jó.:P
Na ennyi,majd ha lesz valami,szólok.Nektek először.Csak hogy lássátok mennyire örülök hogy 37-en olvasták az egy szem írásomat eddig.Hát igen,a figyelemfelkeltő cím fontos...:P
-Mi az,ha egy férfi disznóságokat sugdos egy nő fülébe?
-Sexuális zaklatás.
-És ha a nő csinálja ugyanezt a férfival?
-240 forint per perc

:DDD Godspeed!:D:D:D

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Régen jártam erre...azért nem felejtettem el!:P
Rájöttem hogy szeretek fotózni.Akik látták a képeimet,mondták nem is rosszak.Eddig egy elég béna Konica Minolta E323 gépem volt,semmi nem lehetett kézzel állítani,szóval nem túl jó komolyabb fotózásra.Szerencsére úgy tűnik sikerül rajta túladnom,csak most van a gond,hogy mit vegyek.Ahogy megnéztem,nincs normális gép annyiért,amennyi nekem van.:( Most bennem van a hiba (csóró vagyok?),vagy a kötsög boltosokban,hogy itt kétszer annyi a cucc mint amcsiban.

Használtan az ember sokkal jobb cuccot kaphat a pénzéért,csak ott a rizikó,hogy mi van ha beszarik,és ugye nuku garancia.Nemtudom mi legyen.Már vagy két hete a teszteket,értékeléseket,képeket bújom,mit válasszak,és egyre kevésbé tudom.Suxx.
Várni meg nem akarok sokat,mert rohadt türelmetlen vagyok:D De persze nem akarok elb@szni egy csomó pízt sem.Life is suxx anyway...:D

Na,de ha sikerül döntenem,kaptok sok szép képet...Csak győzzétek kivárni!:)

-----END TRANSMISSION-----PRESS ANY KEY TO CONTINUE...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  X-akták?????muŁĐer blogja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.