Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) szabonagyur válasza GeorgeV (#47) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eddig arról volt szó, hogy a 16 bites program részek a hibásak, most akkor minek ezt hozod fel példának, hogy emiatt kell 64 bitest használnod? Mi az ami 16 bitet használ és nem megy 8.1 X64 alatt?

Office, Maya és Ps bármilyen probléma nélkül újra telepíthető deaktiválás után.

Az, hogy most te 3 évente gépet cserélsz, hogy jön ahhoz hozzá a 8.1-en nem mennek a programok? Nem a BIOS miatt indul gyorsabban a rendszer hidd el.

Írod, hogy az Eclipse-el települ valami ami nem jó, akkor biztos, hogy feltétlenül a 8.1 a hibás azért, hogy nem kompatibilis és nem fejlesztik vele?

A Macbook géped frissítése hogy jött ide?

A fejlesztő rendszerekből meg csak az nem megy amivel Win8/WP8 alá akarsz fejleszteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52) kispx válasza GeorgeV (#49) üzenetére


kispx
addikt

Az InstallShield, Photoshop az megy. Nálam is megvannak, és nem okozott problémát. Szóval ezek még mindig nincs oprendszerhez kötve. AZ MS Office-t sem kell újra megvenni.

szerk. az utolsó bekezdést inkább mégse, csak flame lenne belőle.

[ Szerkesztve ]

(#53) GeorgeV válasza kispx (#52) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Most már erre is figyelek, úgy választok szoftvereket, hogy legalább egyszer kétszer át lehessen vinni a következő gépre. Az Office-t azért kellett újra megvennem, mert az OEM verzió volt, de az új legalább szép flat dizájnos.

(#54) GeorgeV válasza szabonagyur (#51) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Próbáld meg deaktiválni a programokat, ha nem működik a géped, vagy ha valamit elfelejtettél deaktiválni az új Windows telepítése előtt. Ez persze szoftverenként eltérhet egymástól.

A Windowsba a környezeti változókhoz (a felhasználóhoz) be kell írni, hogy ComSpec = "%SystemRoot%\system32\cmd.exe", utána nem lehet batch fájlokat futtatni a rendszerrel, hiába vagy rendszergazda, max. egy batch fájlt tudsz elindítani, az abból hívott batch fájlt már nem látja a rendszer. Szerintem ez súlyos bug, hogy a rendszergazdának nincs rendszergazdai jogosultsága.

A Macbook frissítése úgy jön ide, hogy a Windows-tól is azt várnám el, hogy rákattintok a frissítés Windows 9 gombra, fizetek, egy kis idő után a Windows 9 mosolyog a gépemen. Ez helyett radír, (előtte persze deaktiválás, el nem felejteni!), új Windows telepítése, összes program újra telepítése (3 hét kínszenvedés), inkompatibilitási problémák megoldása (DirectX 12 miatt várható néhány csont), új rendszer felfedezése (mit hova dugtak el már megint), csempék csodálása és mellőzése asztali gépen.

(#55) GeorgeV válasza King Unique (#50) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Tudom, hogy speciális eset, de mivel engem érint (valamint az összes fejlesztőt), ezért tettem szóvá.
Ha az MS a fejlesztők kegyeit keresi, akkor egy-két évnél tovább kellene a kompatibilitást megtartani az előző rendszerekkel. Jelenleg úgy áll a dolog, hogy évente lehet kukázni az addig megszerzett tudást. Ha pedig a fejlesztő nem fontos, akkor ne csodálkozzon az MS, hogy kevesebb az alkalmazás WinPhone-ra, mint Androidra vagy iOS-re.

[ Szerkesztve ]

(#56) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

OFF topic az OFF topicban: Szolgálati közlemény: péklapáttal kellene megegyengetni azt, aki kitalálta a 16:9-es monitorokat és TV-ket. Alaphelyzetben nagyon kedvezőtlen a képarány, állítva túl magas a monitor (27"-os), 2560x1440-es felbontásnál túl aprók a betűk. A 16:9-es képarány TV esetén például TV nézés esetén lapos fejű embereket generál, mozi filmek esetén pedig alul felül két nagy sötét csík látható (ha kinagyítom lemarad a film fele, de nem lehet, mert a kiegészítő feliratokat sokszor a sötét csíkra írják ki).

Azt hiszem most már minden nyavajámat leírtam, ezzel elleszek egy darabig, augusztus végével úgyis határidős munkám van.

u.i.: Szép a teljesképernyős csempés alkalmazás a 27" monitoron 2560x1440-es felbontásban, olyan DOS érzésem van tőle. Viszont a 12"-os Win8.1-es érintős táblagépen tényleg jó a csempés rész.

(#57) ceia


ceia
őstag

(#43) King Unique: egy Windows-os leül Mac elé, baromira nem tudja elsőre azt se kezelni...csak az mivel menő, prémium kategória sokan mégis veszik rá a fáradtságot, még átlag user is, milyen érdekes... :U Ugyanilyen szituban Linux elől 5 perc múlva feláll és otthagyja
Ez nem azért van, mert a MacOS menő hanem mert szép, nagyon eltalált designja van, tehát még akkor is vonz, ha tanulni kell kicsit - de a Linuxok minden csak nem szépek, és + teljesen idegen a winhez képest. Vagy tudsz legalább olyan szép disztrót, mint a MacOS Leopard pl.? (nem 3D trükkökkre gondolok, nem is skinekre, hanem valamelyik grafikus héj alap grafikájára)

De van ebben mégegy csavar: Ha már valaki odaülhet egy MacOS-hez, ahhoz meg kell legyen neki, és ahhoz pedig Apple gép kell. Tehát ha megvette, nem fog felállni mellőle, még szép. Tehát nem próbálgatják a MacOS-t átlag Win userek. A Linuxot meg ingyen ki lehet próbálni bárkinek, de olyan is.
A megoldás az lenne, hogy a hatalmas Linuxos közösség végre találna egy igazán tehetséges grafikust, és kiadnának egy minőségi disztrót, ami felületben felvenné a versenyt az Apple rendszerével és a használata sem lenne nehezebb, mint egy Win7-nek + támogatás a legnépszerűbb hardverekhez: vga, ilyesmi. Vagy van ilyen?

(#56) GeorgeV: +1 a széles képarány anomáliára! A gyártóknak jobb, de jól beetették a népet, hogy nekik is.. Bárhol, ahol adatok vannak kiírva egymás alá sorokban, nem jó az alacsony, de széles képernyő. Szerintem a 4:3 lenne az ideális, azaz pl. 1600x1200 de sajnos eltűntek az ilyen monitorok. Helyette még az 5:4 is jobb, mint a 16:9 vagy 16:10. Nekem 1280x1024-es Eizo-m van, igazi kincsként találtam használtan, de tökéletesen új alig használt állapotban 20 rugóért!! Életem egyik legjobb üzlete volt :) HD filmnézésre persze olyan felbontás is kell, de az legyen TV-n, a monitor valójában nem arra való.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#58) King Unique válasza ceia (#57) üzenetére


King Unique
titán

Az, h szép a felülete az OS X-nek. v sem, az egy dolog, itt a kezelése volt a téma, ami elsőre nem könnyebb annyival és pont a divat és azok a bizonyos Mac-mítoszok azok, ami első alkalommal sokakat elé ültetnek.
Ha már Leoapard, akkor mit szólsz az új, minimalista, flat dizájn jegyében született Yosemite-hez :F
Nyilván drága a vas és jó cselesen van megoldva, h utána szinte rákényszeríti a usert a használatára ez igaz. :D
Linuxok esetében nem a grafika a fő probléma (tudom neked az a mániád ;] ), mert pl. a KDE felületű disztrók egész szépek, pl. Linux Mint, v OS X-re hajazó Elementary OS, de nekem speciel Ubuntu is bejön és igaz skinezéssel, de átalakítható az is almás megjelenésűvé.
Itt az átlag user tudásszintje a gond, ami már Windows-hoz is karcsú, Linux alatt meg max alap dolgokhoz elég (böngészés), de amint terminálban kell ügyeskedni, v megtúrni kicsit a rendszert, azt ezen réteg nem fogja bevállalni. Holott nem bonyolult különösebben az se.

De mondod ezeket te, aki még mindig XP-zik és se a Win7, se a Win8.1, se a LInux nem felel meg neki és lehet új OS X se...+ Win9 is, a lapos flat dizájn jegyében fog készülni.

(#59) szabonagyur válasza GeorgeV (#54) üzenetére


szabonagyur
félisten

És ezért biztos, hogy az MS a hibás, hogy nem tudtad deaktiválni a programot? (Megjegyzem nem kötelező minden programnál, raktam pár napja úgy újra a gépem, hogy elfelejtettem bármit is deaktiválni, és simán visszament a PS, Office 2k10, stb). Lényegében semmilyen Win8-ra felróható hibát nem tudtál előhozni, a 16 bites dolgot is hagyod már... egy kicsit eltúloztad a dolgot szerintem.

Azért MAC esetében jóval egyszerűbb a helyzete az Apple-nak , mivel negyed annyi program kompatibilitásra sem kell ügyelniük egy frissítés esetén...

(#56) GeorgeV: a 16:9-es részhez meg annyi, hogy nem tudom milyen TV műsorokat nézel, de ha a forrása az anyagnak 16:9-es semmi hiba nincs benne, de ha a 4:3-as anyagod automatikus fit to screen-re rakod akkor persze, hogy csúnya. Ugyanez megvan 4:3-as TV esetében is, ha 16:9-es forrást nézel rajta.

A betűkön meg lehet nagyítani ha túl kicsi, monitor kontraszton is lehet állítani, erre azt tudom mondani, hogy miért nem vettél csak 1080p-s monitort.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60) GeorgeV válasza szabonagyur (#59) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Olyan rendszereket is használok, ahol szükség van a nagy felbontásra (3D grafika). Használhatnám a Macbook-ot is (azon is megvan a program), az tudja a képernyő skálázását, de az eredmény elég darabos. Windows alatt élesebb, tisztább a kép, de aprók a betűk. A DPI átállítás esetén sok ablak szétesik (nem fér be a szöveg a helyre), ezért inkább a kisebb betűméretet használom.

Szerintem jó ez a Windows 8.1, nem kell ezt lecserélni Windows 9-re (talán Win8 alatt is mennek majd a fejlesztő rendszerek [Visual Studio, WinPhone SDK]), csak az MS-nek meg kellene már találni az utat, amerre menni akar, ez az ide-oda ugrálás senkinek sem jó.

(#61) szabonagyur válasza GeorgeV (#60) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem sincs bajom a Win8.1-el, a Wp-re való fejlesztés egy darabig szerintem támogatott lesz Win8-on is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62) GeorgeV válasza szabonagyur (#61) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Most még azt kell megoldanom hogy a KB2922229-es frissítés ne vágja agyon a gépet (mert így most ki van kapcsolva a Win frissítés nálam, hogy működjön a gép), utána szerintem nekem már jó lesz a Win 8.1.

Azt várom az MS-től, ha kijön a Win 9, akkor a Win 8.1-es felhasználókat még 3 évig ne kezelje leprásnak (kijön a Win 9 és ordít a marketing, hogy Win 8.1 milyen elavult, azonnal váltson mindenki), mert akkor még csak egy éves lesz a gépem.

Mondjuk nekem az is jó lenne, ha a Win 8.1-re rá lehetne telepíteni a Win 9-et, csak a teljes újra telepítést szeretném elkerülni, mert az a néhány hetes munka iszonyat kemény meló szokott lenni (3 évente azért rászánom magam, amikor új gépet veszek).

[ Szerkesztve ]

(#63) szabonagyur válasza GeorgeV (#62) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem ilyen frissítés nincs is ahogy nézem, pedig fent van minden. Miért nem rejted el ezt az egyet? Nem kell kilőni az egész update-tet.

Win7-re is ha 64 bitesen voltál rá lehetett rakni a 8.0-át is minden gond nélkül, max egy driver frissítés kellett pár cuccnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64) GeorgeV válasza szabonagyur (#63) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

A fent említett update időközben bekerült egy összevont update-be, így külön már nem lehet leszedni, hanem csak egyben. Addig raktam fel az update-eket, amíg az összevont update nem jött ki, utána leállítottam, de így is elvagyok a rendszerrel.
Korábban 32 bites Windows-t használtam, a Windows 8-al tértem át a 64 bitre a fejlesztő eszközök miatt, de emulátorban használok egy 32 bites XP-t, így tudom futtatni a 16 bites részt tartalmazó programokat is.

(#65) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Ide is tartozik nem is, de a lényeg OFF hír. [link]
Most akkor megint visszajön? Ennek mi értelme?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66) kispx válasza szabonagyur (#65) üzenetére


kispx
addikt

Ez nem a messenger, ha arra gondolsz. Idáig volt ilyen hírforrásuk.

[ Szerkesztve ]

(#67) szabonagyur válasza kispx (#66) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, hogy nem az, de egy időben ezt az egész msn hírportált megszünették és lett belőle a bing. Emlékszem még XP de lehet még Win7 IE8 alatt is ez volt a kezdőlap alapból és majd átállt másra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68) junior11 válasza szabonagyur (#67) üzenetére


junior11
veterán

Igen így valahogy volt...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69) ceia válasza szabonagyur (#67) üzenetére


ceia
őstag

Én képkeresésre szoktam használni, arra egész jó :)

        it's more fun to compute

(#70) King Unique


King Unique
titán

@ (#361) EarL 007
"folyton jössz az átlag userrel. a Windows NEM CSAK átlag usernek van kitalálva... btw kényszerből akarod tisztára mosni MS minden cuccát?"
Nem én hoztam fel először azt az "átlag user" dolgot... eleve ti hoztátok/ hozzátok fel minden hasonló MS topikban, h már pedig átlag user, nem ért ehhez. ahhoz, nem fog ezt se, azt se beállítgatni stb. Mért nem olyanra, olyan primitívre van csinálva a rendszer, h 1 bites user is kapásból mindent kezelni tudjon rajta mindent elsőre és ilyen kifogások tucatjai...mert ugye ő nem fog se olvasni, se szöveget értelmezni, se gondolkodni, se google-zni, se semmit megcsinálni magától.
Erre amikor azt állítja az ember, h akkor bizony márpedig egy ilyen értelemben vett user holt sicher, h nem fog Linux-szal sem szórakozni, örül, h egyáltalán egy Win7-et fe tud telepíteni, akkor az már túlzás, nem úgy van ugye...? :U
Eleve pingvint home szinten, csak egy szűkebb, hozzáértő réteg használja. De akkor Linux fejlesztők mért nem engedik nekik, h Windows módjára használják a rendszereket, mért nem csinálják egyszerűbbre stb., akkor még talán jobban is terjedne...?? :U

"a hülye szemét Linuxosok.."
Ezt nem mondtam ilyen formán...viszont az tény, h amilyen oldalról éri MS-t a kritika, h lepaktálnak xy gyártóval, erőszakos nyomulás stb., úgy a másik oldalról a fanatikus Linux tábor is sokszor erőszakosan támadja őket...Amikor megjelent anno a Win7, akkor is cikkeztek róla, h fanatikus Linux hívek tüntettek ellene, tiltsák be, mért nem Linuxok tesz mki a gépeire stb....
Secure Boot...szerintem nem ezen múlik home PC, laptop piac Linux terjedésének sikere. Előtte is meg lehetett nézni hányan tették fel otthonra...szerintem új gépeken nem a Secure Boot lesz az oka annak, h ugyanúgy mellőzni fogja a többség, ráadásul már kompatibiltás is megoldódott azóta.
Vagy hogyan kéne?? Rakjanak minden egyes notebookra gyárilag Linuxot is, az induljon bekapcsolás után alapértelmezetten talán, nehogy már a Windows merészeljen...? Szerintem, aki megveszi egy Windows OS-el a laptopot, az többnyire azt is akarja majd használni rajta, egy átlag user főleg.
Akinek annyira nem tetszik, akkor vegyen olyat, amint Linpus, v FreeDos van, aztán mki rak rá magának olyan OS-t, amit szeretne...csak általában a többség mégis inkább feltesz egy virágbolti Windows-t, pedig ott az ingyenes modern, jól kinéző Linux, mégis hanyagolják,..

Illetve az is röhejes, h minden egyes ilyen jellegű Windows topikban, akár 8, akár 9, akár IE, akár más, mindig megjelenik legalább 3-4 fanatikus emberbe, aztán elkezdi off hsz-ek tucatjaival elárasztani a topikot...folyamatosan ekézve az MS-t és mindent, aminek köeze van hozzá... :U Mindig előkerül a Linux, a xaracsaempe és hasonlók...Mikor megyek én, v más user pingvines topikokba, csak úgy hobbiból ekézni :F
Ha vkinek akkora baja van velük, akkor írjon logout blogon egy személyes bejegyzést magának és gyűjtse oda a sérelmeit, biztos odatalálnak a hívek és lehet őket majd össznépien gyalázni... :DDD

@ (#357) hcl : akármire azért nem, mert fentebb az a flash telepítős, USB 3.0 dolog is eleve adott és egy bizonyos kereteken belül működik, szimplán az ellenkezőjét ott nem nagyon lehet ráfogni...
Illetve eleve az a 2 db W8 probléma hogy jön most ebbe a topikba, v magához a témához :F
Talán mondtam én, h nem fordulhat elő, ha jól emlékszem egyikre még megoldást is próbáltam javasolni...?

[ Szerkesztve ]

(#71) laszlohu


laszlohu
addikt

@King Unique :

vagy bárki, aki a témához tud valami infot :
a Skype valós idejű fordító pluginjével kapcsolatban,

tud majd Magyar nyelvről bármilyen nyelvre fordítani?

(#72) King Unique válasza laszlohu (#71) üzenetére


King Unique
titán

Passz...nem tudom, még nem próbáltam, de mért nem Skype topikban kérded?

(#73) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok! Játszani már pórbált valaki windows 10-en? Milye a teljesítménye az elődökhöz képest?
Random user számára milyen újításokkal rendelkezik? (Start menüt leszámítva.)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#74) King Unique válasza Sheld (#73) üzenetére


King Unique
titán

Az megvan nem, h ez még még közel sem stabil, végleges verzió, csak egy elég korai béta...? :U
Tehát xy játék közben is produkálhat érdekes jelenségeket, úgyhogy annyira nem ajánlott, v max saját felelősségre kísérletezgetni.
Windows 10 topikba benézel, kaphatsz rá választ, de google is dob ki cikeket.

(#75) Sheld válasza King Unique (#74) üzenetére


Sheld
senior tag

Igen, tuom, egy gyengébbik konfigra felrakta, azon youtubeozok, meg ilyesmik :) Sőt, prohardvert is azon nézek. Amiatt kérdezem, hogy felmerje-e telepíteni az y50-es notimra. Anno részt vettem a windows 8 és 8.1 technical preview változatába, azok elég stabilak voltak, sőt már akkor main oprendszerként használtam őket.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#76) King Unique válasza Sheld (#75) üzenetére


King Unique
titán

Persze, felrakhatod, ahhoz azért már van annyira stabil. DE max másodlagos rendszerként használva, élesben külön partícióra, v VHD boot megoldással. A meglévő rendszerre ráhúzni nem ajánlott... :N

(#77) kispx


kispx
addikt

Választ erre a hozzászólásra:

Én sem kötekedésnek írtam, mert nem vagyok egyik rendszer híve sem (mondjuk apple terméket nem szívesen használok az eddigi tapasztalatom alapján, de a másik kettővel ki vagyok békülve.)

A kettes pontot megválaszoltam, ki is emelted. De kifejtve bővebben:
Fut feladatütemező, intéző, processz ütemező, fájlmegosztás, tűzfal és még milliónyi(?) komponens/alrendszer. Ezek nem függnek a hardverek/szoftverek számától. Mert mind egy "virtuális gép" felett futnak. (Nem Virtualbox, Dalvik, és társaira gondolok, ez Tannenbaum elég jól kifejti az első fejezetben). A driver feletti rész, már nem kötődik egyetlen egy hardverhez sem, mivel az alatta lévő driver lerendezi. Így egy "virtuális gépet" nyújtanak a felette lévő dolgoknak. Nekik a részletekkel már nem kell törődniük, mivel az a driver saját felelőssége. Így a driver felett futó kódok nem vállalnak driver hibájáért felelősséget. Max egy hibaüzenetet nyújtanak a felhasználó számára. Az érthetőség kedvéért egy kicsit sarkítok most: A VGA driver feletti kódok már nem foglalkoznak azzal, hogy milyen kártyád van. Integrált vagy cserélhető, NVIDIA vagy ATI. A driver feletti kódok már csak annyit mondanak, hogy a (100, 100) (X, Y) koordinátájú képpontot színezd ki (50, 50, 50) RGB színkódú színnel. Ha a driver ezen részét jól megcsinálták (és a hardver sem hibás), akkor a (100, 100) koordinátájú pont a megadott színű lesz, függetlenül attól, hogy milyen kártyád van.

A hardverekkel a driverek kommunikálnak, nem az oprendszer. Az oprendszer csak előír egy szerződést, amit a driver írójának be kell tartania. Ha betartja, akkor az oprendszer képes lesz kezelni az adott eszközt. Ha a driver írója a drivert hibásan írja meg akkor, hibásan fogja tudni kezelni az oprendszer az adott eszközt.

Most szemezgessünk az MS szemszögéből:
Tudván, hogy az én oprenszerem milliónyi hardverkombináción kell, hogy közel hibátlanul fusson. Mit is választanék?
1) Az általam csinált dolgokat hardverfüggővé teszem. Így az összes hardver gyártónak kiszolgáltatom magamat ÉS a programozóimat megszívatom, mert az ő munkájuk jósága/hibátlansága az alatta lévő hardverektől függ vagy
2) Csinálok egy minimális felületet (drivermodell). A felette lévő kódoknak nem kell driverekkel/hardverekkel, stb.. foglalkozni, így hardverfüggetlenül működnek. Így csak a saját feladatukra kell koncentrálni, függetlenül attól, hogy milyen hardver van alatta. A modell alatti részt pedig a gyártóknak kell megcsinálniuk és tesztelniük. Emiatt nem függ a hardverek számától az oprendszer biztonsága.

Ha ezt a hardverek száma vs biztonság témát az elkövetett hibák felől közelítjük meg, akkor látni lehet:
- driverekben lévő hibákat ne nagyon használják ki, mert csilliónyi variáció van belőlük
- a drivermodellben nem nagyon van hiba.
----------------------------------------- Az oprendszernek idáig van köze a hardverekhez.
- A driverek feletti részben találnak hibát. Explorer, fájlmegosztás, stb... ami már nem hardverfüggő.

[ Szerkesztve ]

(#78) kispx válasza kispx (#77) üzenetére


kispx
addikt

Ehhez még hozzátenném:

Mivel a hardverekkel a driverek kommunikálnak, ezért Windowst "csupaszon" nem lehet szállítani, mert akkor semmin sem tudna működni. Építenek be ún. generikus drivereket. Ezek kellenek, mert a oprendszert fel is kell tudni telepíteni. Ezek "csökkentet tudású driverek". Ezekkel nem lehet játszani, hardveres gyorsításod sem lesz, a hardvered teljes képességét sem használják ki. Arra jók, hogy a géped valahogy működjön, míg felrakod a drivereket. Ezek teszteléséről valahol kering egy videó a neten, hogy raklapnyi gépen teszteli a MS, hogy sikerül-e installálni az oprendszerét.

[ Szerkesztve ]

(#79) Kékes525 válasza kispx (#77) üzenetére


Kékes525
félisten

Ebből pedig az következik, hogy a sebességért sem az OP a felelős, mert az a hardvertől és a driverektől függ, ha jól értettem. Akkor nem igazán van értelme összehasonlítani a Windows 10 és Windows 8 sebességét, ha azonos hardveren és azonos driverekkel fut. Ennek ellenére ezt rendszeresen megteszik cikkekben (ehhez hasonlókat és például most a Windows 10 topicban).

Nem egészen, mert a hardver és a drivereken kívül a sebességbe belejátszik az OP részéről például a feladatütemező, processz ütemező, fájlmegosztás is és gondolom sok más egyéb, mint például a felület beállításai is. Azonban azonos hardveren mégiscsak legjobban a driverektől függ.

Ha nem is értem annyira mint te, azért már érzem, hogy nem volt igazam. :R

Azért annyi előnye megvan a OS X-nek legalábbis elméletileg, hogy mivel a hardvere nem sok van így sokkal kevesebb driver van hozzá, ezért a hibás driver írás esélye is kisebb.

Amúgy eddig csak Windows és Androidot használtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80) kispx válasza Kékes525 (#79) üzenetére


kispx
addikt

Igen, ezt jól gondolod, egy csomó minden közrejátszik a sebességben.

Délutáni pihenő közben eszembe jutott, hogy vannak spec esetek, amikor a hardver egyes képességéről jó tudni pár dolgot magasabb szinten is. Például egy több magos gépnél jó tudnia a processzusütemezőnek, hogy a futó folyamatokat több magon is szét oszthatja, és ne akarja az egyikre "ráerőltetni".

(#81) cattus


cattus
őstag

Ilyen kihalt lenne az offtopic? Mivan, senki sem használ Windows-t? ;]

Do the thing!

(#82) szabonagyur válasza cattus (#81) üzenetére


szabonagyur
félisten

Soha senki sem offol :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83) kispx válasza szabonagyur (#82) üzenetére


kispx
addikt

Mert az ontopicba járunk offolni :D

(#84) kispx


kispx
addikt

Hibakeresés Windowson
Érdekes előadás. Lehet linkelni, amikor az msconfigban a processzorok számát állítgatják.

(#85) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Ezt nem tudom látta e valaki? [link] Megint összehasonlították az almát a kővel szintű írás. :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#86) kispx


kispx
addikt

Két kézzel szórja az admin jogokat az LG kijelzőszoftvere
Ilyenkor nem szégyellik magukat a fejlesztők?

(#87) shiftac


shiftac
aktív tag

Nem valami aktív topic XD

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#89) ceia válasza kispx (#88) üzenetére


ceia
őstag

Végülis a M$-nál ez az alap, imádják a ránkerőltetett mappáikat és honnan vennék a képeket hozzá, ha nem onnan? Engem ez jobban aggaszt: Telepítetted az új Windowst, és persze olvasatlanul leokéztad a felhasználói feltételeket? Egy "gyöngyszem" a Win10 kétes előjelű újdonságaiból.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#90) kispx válasza ceia (#89) üzenetére


kispx
addikt

Azért legyen egy kontra is: [link]
Bár én egyik multiban sem bízok meg.

(#91) ceia válasza kispx (#90) üzenetére


ceia
őstag

A Microsoft pedig megbízható. LOL Az adatgyűjtésre a világon mindenhol, de legalábbis abban a modernnek nevezett felében, ahol a Microsoft tevékenykedik, szigorú törvényi szabályozások vonatkoznak Ezt tudja az egész világ, és már azt is, hogy megszegik.
Ha nem akarod, hogy a meztelen képeden röhögjenek vadidegenek, ne csinálj magadról olyan képet Persze, ne csináljunk semmit, erre ez a megoldás - és ha nem mozdulunk ki otthonról, biztos nem üt el egy autó.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#92) Vegas1989


Vegas1989
újonc

Helló. Windows 10 bugokkal kapcsolatba hova írjak, jó ide vagy indítsak egy másik topikot? :o

(#93) kispx válasza Vegas1989 (#92) üzenetére


kispx
addikt

(#94) Vegas1989 válasza kispx (#93) üzenetére


Vegas1989
újonc

Köszi. :R

(#95) kispx


kispx
addikt

Most találtam a Win10-hez. Hogy néha írjon is valaki ide ezért berakom.

(#96) jimmy399 válasza kispx (#95) üzenetére


jimmy399
senior tag

írja, hogy full admin jog kell. Nos, fogok egy parancssort, megexploitozom és rögtön NT Authority/System jogom lesz :D Kicsit lehet sok lesz a jog xD

--- N/A ---

(#97) Sanya válasza Vegas1989 (#92) üzenetére


Sanya
nagyúr

újat :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#98) Воланд


Воланд
titán

rossz topic

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#99) ceia


ceia
őstag

Dehogy, jó ez :D Eléggé off? [link]

        it's more fun to compute

(#100) Pyrandus válasza Воланд (#98) üzenetére


Pyrandus
tag

Legyen jó a topik!

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#101) ceia


ceia
őstag

Na, ennek még van is köze a Windowshoz [link]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#102) ceia


ceia
őstag

Ez lemaradt

        it's more fun to compute

(#103) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Üdvözlök mindenkit,
Segítségért szeretnék hozzátok fordulni.

Új gépet vettem egy Samsung evo 250-es ssd-vel.
Erre szeretném telepíteni a win7 sp1 ultimate editiont 2.0-ás usbről.
Megtalálja az usbn a wint, be is bootol róla, kiválasztom a nyelvet a régiót és a billentyűzetet, aztán tölt egy kicsit majd ez a kép fogad: [link]

És innen nem tudok tovább menni.
Végig próbáltam az összes usb csatlakozót a gépen (3.0 és 2.0), próbálgattam másik stata portokat is, meghajtó mód ACHI-n van.
Usbről bootolok.
Cserélgettem azt is hogy a boot priority az ssd vagy az usb.
Az ssdm üres, új.

Bárki bármilyen segítséggel tudna szolgálni örömmel venném.

Köszönettel,

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#104) ceia válasza Tukolp (#103) üzenetére


ceia
őstag

Nincs SSD-m, és még USB-ről sem telepítettem semmit. Tehát nem tudom, hogy ezekkel milyen anomáliák lehetnek. De ha azt írja ki, hogy CD/DVD driver kéne, akkor talán tényleg az kéne - van a gépben ilyen meghajtó? Ha van, esetleg azt is megpróbálhatod, hogy lehúzod az alaplapról és legfeljebb majd a felhúzott Windowsra rakod fel utólag.

Az előző hsz-emből nem tudom miért kellett kivenni azt, ami "lemaradt" már nem is tudom, mi volt az, talán egy emotikon? de semmiképpen sem lehetett szabályellenes, arra ügyelni szoktam :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#105) kispx válasza Tukolp (#103) üzenetére


kispx
addikt

Ha a szakmai topicban kérdeznéd meg akkor lehet, hogy több szerencsével jársz, mert ezt a topicot nem nagyon olvassák.

(#106) sajog159


sajog159
aktív tag

Van olyan lehetőség, hogy az összes hozzászólásból kiszürjem a csak nekem adott válászokat?

(felteszem a kérdést szakmai topikban, mer azt olvasom, h. ezt ne nagyom szoktak olvasni...)

[ Szerkesztve ]

(#107) ceia válasza sajog159 (#106) üzenetére


ceia
őstag

Hogyne, lépj be abba a topikba amelyik érdekel, fent a kersőnél van egy olyan gomb, Opciók abból válaszd a Részletes keresést és ott pedig a Szűrés megválaszolt felhasználó szerint-et. Oda írjad be a user neved és mehet :)

        it's more fun to compute

(#108) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Ma raktam fel (újra) a 10-et. Az lenne a kérdésem hogy milyen illetve melyik biztonsági rendszert (szoftvert) ajánljátok hozzá? Illetve amíg nem fizetek elő , mindenképp telepítsek egy trial verziót vagy elégséges ha hagyom a defendert?

(#109) idegen lény


idegen lény
őstag

Olvastam, hogy nem mindegyik Lenovo működik jól együtt a W10-zel. W7-ről ezért először W8.1-re frissítenék, és csak arról a W10-re, hogy ha nem szuperál, vissza tudjak lépni W8.1-re. Meg lehet ezt csinálni ingyen? Erről a laptopról lenne szó: [link] Illetve Microsoft fiók nélkül milyen funkciók nem működnek?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#110) kispx válasza idegen lény (#109) üzenetére


kispx
addikt

Windows 8.1-re nem tudsz ingyenesen frissíteni.

Online fiók nélkül az áruház (ezzel együtt a legtöbb modern app), gépek közti szinkronizálás nem fog menni.

(#111) idegen lény válasza kispx (#110) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Köszönöm a választ!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#112) idegen lény válasza ceia (#107) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy csak azokat a válaszokat tudja megtalálni, amik a "Válasz" gombbal születtek.

etejedu
[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#113) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

A sov24 akciós szoftverei mennyire megbízhatóak?
Sok külföldi oldalon is látni ilyet, hogy megszűnt cégek, esetleg becsődölt cégek még érvényes operációs rendszereit újrahasznosítják. Erről konkrét tapasztalat, vélemény?
Nem mintha a korlátlan 39k-s WIN10 Home sokba lenne, de azért gondolom megkérdem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#115) kispx


kispx
addikt

Ezt feljegyzem ide, hogy miért ne rendszergazdai fiókba legyünk mindennapi használat során.

(#116) Weareus válasza kispx (#115) üzenetére


Weareus
addikt

"Amikor a Windows már önmagára is veszélyt jelent"
Ugyan kérem, ez semmi.
Pécsi msh-s haverom mesélte, hogy egyszer telepített windowst (ez még a hőskorban volt, szóval ilyen win95-98-millenium szintű windowsra kell gondolni) és telepítés után a windows alól formázgatott még ezt-azt, majd hülyeségből rányomott a C (rendszerpartíció) formázására és...
...elindult!!!
Maga alatt vágta a fát!!! :C :O :K :( :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#117) Bence942


Bence942
tag

Helló olyan problémával állok szembe amit nem tudom hogy hogy lehetne meg oldani. A probléma a win 10 fókusz móddal van probléma ki kapcsoltam mert játék közben mindig letálcázott és letálcázik a kikapcsolás ellenére is!Regeditben hogy kell kikapcsolni vagy mi lehet a gond hogy kikapcsolt állapotban még mindig letálcázik? Valaki találkozott már ilyen gonddal?Vagy ha azt valaki leírná hogy a rendszert hogy tudom vissza állítani (hát ha az megoldaná a problémát) Ezzel kapcsolatba keresem a megoldást aki tud valamit ne tartsa magába!

(#118) #19103744


#19103744
törölt tag

Nagyszerű. h. van ez a topik. 8 év alatt ezzel együtt 118 h.sz, bő négy éve nem járt erre a kutya se. Vajon mire gondolt a topikgazda amikor megnyitotta? ...mindenesetre nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#119) gregory91 válasza #19103744 (#118) üzenetére


gregory91
senior tag

Pedig lenne létjogosultsága,csak magasról tesznek rá azok akik(más topikot) offolnak ahelyett hogy ide írogatnának. :C

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#120) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Teljesen megőrültem a héten és begyűjtöttem néhány régi vackot. Olyan erős bennem a nosztalgia, hogy néha sírni tudnék. Hiányzik a társaság ami 2015-ig verődött össze.
735, 1020, ezek működnek és egy döglött 520 meg egy szintén kuka 620.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#121) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#120) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gec azt hittem ez a mobilos topik

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#122) #19103744 válasza gregory91 (#119) üzenetére


#19103744
törölt tag

Való igaz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.