Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz olivera88 #106769 üzenetére
Tipikus hiba, vagy inkább csak figyelmetlenség... Ha MBR séma szerinti a lemez, akkor nem meglepő, ha UEFI módban nem települ rá a W10, mivel ahhoz értelemszerűen GPT kellene, amit a telepítő is leír világosan.
Ha az UEFI szerinti telepítés a cél, akkor ilyenkor törölni kell a célmeghajtót, vagy szükség esetén akár parancssorban törölni és konvertálni GPT-re, ami Shift + F10-zel lehet megnyitni.
Ha a CSM szerinti telepítés és egyben a meglévő adatok, adatpartíciók megtartása a cél, akkor az előbbi destruktív módszer nyilván nem opció. Ilyenkor nagyon egyszerűen csak CSM módban kellene (kellett volna) bootolni a telepítőt, aszerint kiírva, az annak megfelelő opciót beállítva az UEFI BIOS-ban és / vagy kiválasztva bootolásnál a gyors menüben, akkor lehet MBR séma szerinti lemezre telepíteni a Windowst.Ha ügyesen sikerült letörölni az adatokat tartalmazó partíciókat, ellenben cél azok visszaállítása, akkor nyilván nem kellene parancssorban a destruktív törléssel és konvertálással rátenni még egy lapáttal. Ha az is sikerült, akkor az szép... Oda particionáló program kellett volna, az tudja adatvesztés nélkül átkonvertálni (példa). Meg az MBR2GPT parancssor eszköz, de az csak W10-es rendszermeghajtóknál. Aztán Windowst telepíteni meg pláne nem kellene, mert az véglegesen felülírja a korábbi adatokat, vagy jó esetben azok egy részét. Ilyenkor nyilván az adatmentés az első egy arra alkalmas adatmentő programmal. Ha ingyenes kell Windowsra, akkor pl. a Recuva jöhet szóba, fizetősben meg pl. a GetDataBack Pro. A másik megoldás esetleg a közvetlen visszaállítás pl. a TestDisk programmal, de az az adatokra nézve egyrészt kockázatosabb az előbbinél, másrészt már törölve, konvertálva is lett a lemez, vagyis jól össze lett gányolva. A HDD-t meg alapesetben nyilván ki kellene venni a laptopból és betenni másik gépbe, azon lementeni. Ha ez nem megoldható, akkor pendrive-ról bootolni pl. egy ilyen WinPE rendszert, amin van adatmentő szoftver is.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz olivera88 #106773 üzenetére
Az a DIskPart módszer eleve a teljes lemezt törli és konvertálja, ami után nyilván nem ilyen lesz, hanem ilyen, ahol az utóbbi kép forrása ad a telepítéshez egyéb instrukciókat is. Meg a W10 újabb verzióinál BIS/MBR telepítésnél a rendszer számára fenntartott partíció ~ 530 MB, nem világos az a 100 MB minek a maradéka. De most nem is ez a lényeg.
Az előbbi kérdésedre már kaptál választ, le van írva egy megoldás arra, ha nem opció kiszerelni a laptopból a HDD-t. Ha mégis, akkor meg nyilván betehető egy asztali PC-be a 2,5"-os, max. fordított esetben nem működik, 3,5"-os a laptopba.
-
King Unique
titán
válasz Dilikutya #106821 üzenetére
A TechBench eleve a Microsoft szervereire mutató letöltési linkeket generál, ami nyilván hivatalos forrásnak mondható, vagyis lényegében de. Meg kb. ugyanez a Windows ISO Downloader is, sőt a leírás alapján az előbbire alapoz.
A W7-nél ez pl. az OEM kulcsokat sem fogadja el (példa), vagyis annak a letöltése már problémás, ahogyan az előbbi 2 opciónál is.
(#106841) bazsi83vp:
Eddgi se volt feltétlen kötelező MCT-t használni, megoldható a direkt letöltés is a böngőszőben. Meg ha eleve olyan eszközön, OS-en van megnyitva, ahol nem futtatható az MCT, akkor eleve nem is fogja felajánlani a letöltőoldal. Amúgy igen, hasznos a TechBench.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz bazsi83vp #106844 üzenetére
Oké, csak kiegészítés volt, meg akkor legalább ez is le lett írva a témához kapcsolódóan. Az MCT amúgy egy hasznos tool, lehet vele Windowst upgrade-elni, telepítési adathordozót készíteni és ISO-t letölteni. De az utóbbihoz lehet kényelmesebb a direkt módszer, vagy a TechBench, feltéve ha nem gond a méret. Például ez a legutóbbi 18362.356-os 64 bites ISO is kb. ~ 4,9-5 GB, amiben az install.wim vsz nagyobb 4 GB-nál, azaz UEFI-s telepítéshez a FAT32 max. darabolás után opció. Plusz egy DVD5 lemezre sem fér rá. Ellenben az MCT által letöltött ESD ISO eleve kisebb, annál a 64 bites 3,X GB szokott csak lenni, ahol az install.esd nyilván szintén kisebb 4 GB-nál.
Linuxon nyilván nem futtatható az MCT, ezért ott nem meglepő, ha a böngésző eleve a direkt let9ltést ajánlja fel. A telepítési adathordozó pendrive-ra történő elkészítésénél pedig ott is használható és működik a fájlkezelős másolás, az a legegyszerűbb. Viszont a beépített eszközökkel "dédézni", DD képfájl módban kiírni nem szabad, mert úgy garantáltan nem fog bootolni.
-
King Unique
titán
válasz szasanyi #106853 üzenetére
Pont nemrég volt róla szó, hogy a 1903-as verziónál a 18362.356 buildszámú (standard) ISO letölthető a Microsoft weboldaláról. A TechBench szintén azt szedi, a Microsoft szervereire mutató letöltési linket generál. Vagyis egyértelmű a válasz.
Egyébként alapesetben a hivatalos letöltési oldalon nem szoktak elérhetővé tenni frissítésekkel integrált Windows-telepítőt, ha ilyen kell, akkor általában külső forrásból lehet beszerezni (példa), vagy saját kezűleg kell elkészíteni (példa). Viszont a Windows 10-nél, pláne annak újabb verzióinál szokott lenni kivétel és időnként kiadnak egy-egy ilyet, mint pl. a 1903-nál ez a V2-es. De amúgy jelenleg a 18362.388 verzió a legújabb. Sőt, az sem sokáig, mivel holnap lesz patch kedd és jön egy újabb összesítő frissítés, ami után nyilván a buildszám is változni fog .388-ról újabbra.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Miert77 #106859 üzenetére
Ilyenkor automatikusan nem tölt le és nem telepít frissítéseket a Windows Update. Max. értesítés jelenik meg arról, ha elérhető egy újabb frissítés, amit külön megerősítés után lehet letölteni és telepíteni. Ha azt akarod, hogy automatikusan frissüljön, akkor meg értelemszerűen kikapcsolod azon a hálózaton a forgalmi díjas kapcsolatot, vagy beállítod a gépházban, hogy akkor is töltse le a frissítéseket. Ahol amúgy akár 35 napos szüneteltetést is be lehet állítani, ami alatt nem lesz frissítés, vagyis ez is egy módszer az adatforgalom csökkentéséhez.
Igen, lásd az előző válaszban linkelt leírásokat.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz szasanyi #106865 üzenetére
A hivatalos az, ami microsoftos forrásból tölthető le és nincsen másik fél által módosítva, vagyis az oprenden lévő ISO ilyen értelemben nyilván nem az. De a leírás alapján eredeti MSDN ISO-ból készült és nincsen benne kétes tákolás, max. pár apró optimalizálás (pl. lapozófájl, .NET, Visual C++ stb.), ami bejelentkezés után megtekinthető a leírásban.
Az aktiválásnál itt csak annyi a lényeg, hogy a licencnek megfelelő kiadás legyen telepítve, azaz Pro-hoz nyilván Pro és ne egyéb. Maga a telepítő, annak forrása másodlagos.(#106864) Miert77:
Oké, szívesen! -
King Unique
titán
válasz FrezeR #106869 üzenetére
Nem írtad, hogy hogyan és hova mentesz pontosan, azaz böngészőből / programból a C gyökerébe, vagy egyéb mappába. Ha a C gyökerébe és nincsen megfelelő jogosultságod hozzá, vagy magának a programnak, akkor annyira nem meglepő. Ha a felhasználói fiókodban pl. a letöltés mappába böngészőből, akkor annak viszont mennie kellene adminként. Meg alapesetben nem a C gyökerét kell teleszemetelni, hanem külön mappába, pl. a felhasználói mappába menteni... Amúgy meg szükség esetén megfelelő jogosultsággal (rendszergazdaként) kell futtatni a programot, a célmappánál megfelelő hozzáférési jogokat beállítani.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz FrezeR #106871 üzenetére
Oké, az előző válaszban le van írva 2 lehetséges megoldás. De ha nem muszáj, akkor nem kellene bonyolítani és a C-n inkább a saját felhasználói mappádba menteni, oda engednie kellene. Meg alapesetben a böngészőknél amúgy is a C:\Users\%Username%\Downloads az alapértelmezett letöltési mappa.
-
King Unique
titán
Pedig normál esetben az eszközkezelőben csak 1x kell ehhez letiltani-engedélyezni az USB-vezérlőt, nálam működik. Amúgy hirtelen passz, hogy nálad miért kell duplán eljátszani ezt. Egyébként meg akkor válaszd le, ha biztosan el akarod távolítani, ilyen egyszerű. Meg szükség esetén lehet az USB-s tárolóeszközt altatni inaktív állapotban, plusz az OS-szel együtt is.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ez más, ez magának az eszköznek, az USB-háttértár bejegyzésnek a letiltása-engedélyezése, annál valóban 2x kell eljátszani az újracsatoláshoz. Meg ahogyan a felsorolás is írja, annál alapesetben restart is kellene, azt lehet kijátszani duplán elvégezve. Viszont én az USB-gyökérhub és a Host Controller bejegyzésekre gondoltam, azoknál csak 1x kell. Viszont az utóbbi megoldás hátránya, hogy akkor minden eszközt letilt, majd újraengedélyez a portokon.
-
King Unique
titán
válasz MaxxDamage #106949 üzenetére
Ha külön bootolod a telepítőt pendrive-ról, akkor úgy az egyéni telepítés helyett a másik opciót választva alapesetben nem fog menni a verziófrissítés, max. az előbbinél a rátelepítés. De először inkább a telepített Windows alól futtatva kellene megpróbálni innen letöltve az upgrade-et a képen szemléltetett MCT-vel, vagy a frissítési segéddel.
-
King Unique
titán
válasz MaxxDamage #106951 üzenetére
Jó, de az nem derült ki, hogy pontosan miért fail, vagyis netán driveres probléma - amire már linkeltek egy lehetséges megoldást -, vagy egyéb miatt. Aztán hogy a gépházas és / vagy külön letölthető Windows Update hibaelhárító futtatva volt-e, valamint az ITT lévő egyéb megoldási javaslatok kipróbálva.
Maga a 1809-es verzió támogatása egyébként még nem szűnt meg, vagyis használható még egy ideig. Ha tudod a gépházban tovább halasztani a telepítését, akkor nyilván lehetne maradni 1809-en, majd később a probléma rendezése után upgrade-elni egy újabbra.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz liszi70 #106955 üzenetére
Ha valaki nagyon biztosra akar menni, akkor lehet késleltetni, kivárni X napot az egyes frissítéseknél (Defender definíciófrissítéseket nyilván totál felesleges), nézegetni a hivatalos leírásoknál az esetleges ismert hibák jegyzékét, stb. De egyrészt az sem mindig annyira jó, ha minden frissítés állandóan hosszasan késleltetve van, pláne ha valami kritikus javítás van benne. Másrészt ha az egyes frissítéseknél netán van is valami ismert hiba, az korántsem biztos, hogy minden felhasználót, minden hardver- és szoftverkörnyezetet érint, lásd pl. a legutóbbi eseteket itt a topikban. Arról korábbi válaszokban pedig már többször volt szó (példa), mások is említették most, hogy inkább a felkészülésre célszerű törekedni, vagyis szükség esetére legyen rendszer-visszaállítási pont, naprakész biztonsági mentés stb., akkor pláne nem téma ez. Meg az utóbbi amúgy sem árt, jól tud jönni pl. vírusfertőzésnél, rendszermeghajtó tönkremenetelénél is, ha van egy komplett mentés a korábbi állapot visszaállításához.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz szasanyi #106970 üzenetére
Lásd egy korábbi esetnél leírtakat. Vagyis ha szimplán csak mappát akarsz titkosítani, lejelszavazni és nem feltétlen felel számodra ehhez meg a beépített EFS, akkor márpedig külső programra lesz szükség, hacsak nem akarsz pl. ilyen megoldással játszadozni. Ha partíciót és lehetőleg a Windows beépített eszközével, akkor meg adja magát a BitLocker. Ha külső program is opció, akkor pl. a VeraCrypt jöhet szóba, ahol az utóbbival lehet titkosított konténerfájlt is készíteni, ami ugyanúgy a jelszó megadása után csatolható fel.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz kidnou #106990 üzenetére
Akkor lehet próbálgatni az adott hibakódnál az általános megoldásokat. Valamint a Macrium Reflect esetében is van ezzel összefüggésben bejegyzés, ami ITT tovább van fejtegetve. Alapesetben egyébként egyiknek sem kellene gondot okoznia, hibát dobnia, vagyis egyértelműen nálad lehet szétcseszve a rendszer ilyen téren, probléma a VSS-nél. Ha W10 1903-as verzió mentéséről van szó, akkor annál normál esetben max. a Macrium Reflect régebbi verzióinál lehet gond, de az a hiba az újabbaknál már eleve javítva lett és nyilván az aktuálisat (7.2.4473) sem érinti.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Zafir78 #107002 üzenetére
Lásd a másik topikban - ahova szintén beírtad ugyanezt a kérdést - a választ.
Azt nem írtad milyen hardverre akarsz W10-et telepíteni, de először célszerű lenne annak utánanézni, hogy van-e hozzá egyáltalán megfelelő támogatás, driverek.Frissíteni, pontosabban upgrade-elni W7-ről W10-re hivatalosan már nem lehet ingyenesen és a Windows Update sem ajánlja fel. De gyakorlatilag még működhet, meg ha korábban sikeresen upgrade-eltél már azon a gépen W10-re és aktivált volt, akkor most is aktivált lesz. Maga az upgrade technikailag elvileg az innen letölthető és az alábbi képen szemléltetett MCT-vel és frissítési segéddel oldható meg, vagy esetleg egy letöltött W10 ISO-t a fájlkezelőben felcsatolva és a gyökerében a setup.exe fájlt futtatva. Ahol értelemszerűen az alkalmazások, beállítások, személyes fájlok megtartását kell kiválasztani ahhoz, hogy ezek megmaradjanak. Meg előtte akár egy rendszermentést is lehetne készíteni pl. a nemrég említett Macrium Reflect programmal, hogy ha mégsem jönne össze megfelelően, akkor könnyen vissza lehessen állni az előző Windowsra.
Másik lehetőség a clean install, vagyis az újratelepítés W10-zel, ami bizonyos esetekben jobb megoldás lehet, mint pláne egy régebbi, ki tudja esetedben esetlegesen mennyire szétcseszett W7-ről próbálva a közvetlen upgrade-et. De a hátránya ennek az, hogy eleve destruktív, azaz minden programot újra kell telepíteni, mindent újra a 0-ról beállítani, személyes adatokat a lemezről előtte szükség esetén lementeni, stb. Ha korábban történt a gépen sikeres upgrade és aktiválás W7-ről W10-re, akkor a telepítésnél nem kell termékkulcsot megadni, automatikusan aktiválódni fog később a rendszer. Ha nem történt, akkor lehet a W7 kulcsát a megfelelő kiadáshoz társítva, aztán vagy elfogadja még, vagy nem. Ha van külön licenced és termékkulcsod W10-hez, akkor meg értelemszerűen azt.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz liszi70 #107041 üzenetére
Ha már valaki összevissza kísérletezni akar a beállítások babrálásával, új programokkal, akkor ilyen célra szokás pl. egy tesztrendszert fenntartani, aztán azon lehet gyakorolni. Ha az elsődleges rendszerén csinálja, az szép, de ilyenkor is lehetne előtte visszaállítási pontot létrehozni, vagy még jobb komplett rendszermentést készíteni. Vagyis ha netán sikerül is valamit elbarmolni, akkor sem feltétlen kell újratelepíteni. Persze lehet az utóbbit is és mindent kezdeni a 0-ról, ha valakinek ez nem gond, annyira ráér, az a mániája.
-
King Unique
titán
válasz Abrion #107045 üzenetére
Az a tool, vagyis az MCT alkalmas többek között ISO-fájl letöltésére is, mint azt a linkelt hozzászólás szemlélteti. Ha közvetlenül az ISO-t akarod letölteni, akkor az itteni összefoglalóban ott van a leírás, hogy lehet ezt a böngészőben megoldani. Vagy másik lehetőség a TechBench, ami a Microsoft szervereire mutató letöltési linkeket generál.
-
King Unique
titán
válasz DrDobos #107077 üzenetére
Ha egy újraindítás után is fennáll a probléma, akkor első körben meg lehetne próbálni pl. a hibaelhárítót, lásd egy másik válaszban leírtakat. Ha WU hibaelhárító nem oldja meg, akkor meg ennek mintájára ezt. Ahol a verziófrissítés esetedben is lassan aktuális lehet, ha Home/Pro kiadást használsz, mivel azok támogatása a 1803-as verziónál hamarosan megszűnik.
-
King Unique
titán
válasz DrDobos #107089 üzenetére
Abból is van a gázházban futtatható, meg a külön letölthető. Ha elsőre nem megy, akkor a Windows újraindítása után célszerű újrapróbálni. Ha úgy sem, akkor ott a másik megoldás, amiről és a frissítésekhez kapcsolódóan a SoftwareDistribution mappáról itt a topikban is volt szó többször.
-
King Unique
titán
válasz Cs1csó #107117 üzenetére
Annál az ISO-nál az install.wim mérete nagyobb lehetett valamivel 4 GB-nál, azért volt a Rufus GPT-UEFI módnál a default FAT32 helyett NTFS fájlrendszer beállítva. Ha úgy lett kiírva, akkor pedig szükség lehet a Secure Boot kikapcsolására, ami a hivatalos leírásban is szerepel. De alapesetben, normál módon kiírva általában nem, mivel a W10 telepítőnek szokott lenni digitális aláírása, támogatott az UEFI firmware-ben. Ez inkább a W7-nél szokott gond lenni, több gépen tapasztaltam már, hogy bekapcsolt Secure Boot mellett nem lehetett bootolni a telepítőjét, ellenben W8.1, 10 rendszerekét igen.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz xy.zsolt #107102 üzenetére
A KB4517389 a havi standard patch kedden kiadott frissítés, vagyis ha nálad most ajánlotta fel a Windows Update, akkor mégsem lett akkor telepítve, ennyi. Amúgy nem, nyilván nem kaptam újabbat és a linkelt frissítési listában sem szerepel. De számítani lehet még a hónapban újabb összesítő frissítésre, viszont az lehet csak választható lesz, vagyis külön kell a letöltés - telepítés opcióra kattintani (példa). Sőt, elvileg a hónap végén, vagy a következő elején lesz terítve a Windows Update-en összesítő frissítés formájában a 19H2 (1909) is.
(#107120) csicso82:
Az MCT más, az ESD ISO-t tölt le, aminél a 64 bites is csak 3,X GB szokott lenni, vagyis kisebb 4 GB-nál, ahogyan a benne lévő install.esd fájl szintén. Vagyis annál mehet a FAT32, a Rufus is azt fogja alapértelmezetten fejajánlani a GPT-UEFI opciót választva. Ellenben amit a Microsoft weboldaláról direktben és a TechBench-ről - ami szintén azt szedi MS szerverről - lehet letölteni, azok az ún. standard ISO-k, azokban install.wim fájl van, az lehet nagyobb 4 GB-nál az újabb verzióknál. De szükség esetén az utóbbinál az install.wim fájlt lehet darabolni install.swm fájlokra, akkor használható FAT32 fájlrendszer is a pendrive-on. Vagy ha az adott hardvernél támogatja az UEFI firmware EFI módban az NTFS-t, akkor akár azt is, az esetben nyilván nem létszükséglet a FAT32.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz TiberiusX #107125 üzenetére
Ilyenkor a törölt partíció közvetlen visszaállítása, vagy biztosabb és biztonságosabb megoldásként az adatmentés jöhet szóba, lásd egy másik válaszban leírtakat. A visszaállítást meg értelemszerűen másik OS alól, meghajtót esetleg másik gépbe betéve lehetne megoldani, amiről nemrég ugyancsak volt szó.
(#107126) Darko_addict:
Ha a telepítővel törölte azt a partíciót, akkor eleve a C eset áll fenn, azaz unallocated lett. -
King Unique
titán
válasz sum-blink #107131 üzenetére
Ha pendrive helyett DVD-ről telepítesz, akkor még lehet USB-s probléma helyett az előbbinél is gond, pláne ha nehezen olvasható, karcos a lemez, vagy szar maga az optikai meghajtó. Aztán az nem derült ki, hogy esetedben mit jelent az érintetlen ISO, de az az, amit pl. innen lehet letölteni MCT-vel, vagy direkt módon. Aztán az sem, hogy milyen W10 verziót telepítesz, milyen bootolási mód szerint próbálod a telepítést, a BIOS-ban a megfelelő opciók vannak-e beállítva, maga a BIOS szükség esetén frissítve lett-e a legújabbra, nincs-e valami zavaró, a bootolást akadályozó tényező (pl. USB-n csatlakoztatva maradt háttértár, SD-kártya), stb.
Ha pendrive-ra akarsz W10-es telepítési adathordozót készíteni, az egyébként szükség esetén megoldható másik OS alatt is, nem feltétlen kell hozzá Windowst. Magát az ISO-t az előbb linkelt helyről le tudod tölteni, amit aztán a fájlkezelőben fel kell csatolni és a tartalmát 1:1-ben átmásolni a pendrive-ra, amit FAT32-re javasolt formázni. Ha legacy, azaz CSM módban akarsz telepíteni, akkor meg a pendrive-on lévő partícióra boot flag kellhet, azaz aktívvá kell tenni. Alapesetben ennyi. Viszont az újabb verziós standard ISO-knál az install.wim mérete és a FAT32/NTFS kérdése bonyolíthatja a helyzetet, amiről nemrég volt szó.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz evitiguF #107128 üzenetére
Igen, most október végén, november elején várható az őszi 19H2 (1909) verzió. De az a hírek szerint csak egy kisebb pakk lesz, egy összesítő frissítés, afféle SP formájában érkezik a 1903-as verzióhoz és települ a Windows Update-en keresztül, nem az eddig megszokott nagy build upgrade lesz. Azaz ha letöltöd és telepíted most a 1903-as verziót - újabbat most nem is lehet -, akkor az majd megkapja az említett frissítési csomagot. Ha nem sürgős a dolog és ráér még pár hétig, akkor meg lehet várni a 1909-et, hátha lesz belőle külön letölthető ISO is. Az utóbbi még nem teljesen biztos, de amúgy esélyes lehet, meg ha újabban alkalmanként elérhetővé tesz a Microsoft frissítésekkel integrált ISO-kat is (pl. 1903 V2), akkor nyilván egy 1909 is reális lehet. De egyébként szvsz csak emiatt nem érdemes heteket várni, ha eleve most akarnál telepíteni, vagyis adja magát az előbbi (1903) megoldás.
-
King Unique
titán
válasz Zafir78 #107139 üzenetére
Ha driveres probléma van, akkor szükség esetén frissíteni kellene az érintett drivert, vagy esetleg eltávolítani, ha máshogyan nem megy. De ugyanakkor az sem megoldás, hogy a W7-re mindenből eleve W10-es drivert próbálnál felerőszakolni. Plusz ott van, ami már korábban is kérdés volt, hogy van-e egyáltalán annál a gépnél W10-hez megfelelő támogatás, driverek.
Aztán másik opcióként korábban már említette más is, hogy ha az aktuális (1903) verzió telepítése nem megy sehogyan (?), akkor lehetne tenni régebbivel is egy próbát. Például a 1809-essel, ami a Microsoft weboldaláról letölthető direkt módon, vagy ott a TechBench, onnan szintén. Majd az ISO-t a fájlkezelőben felcsatolni, setup.exe futtatása, stb. Ha az felmegy, akkor arról majd lehetne upgrade-elni 1903-ra, vagy akár újabbra.
Ha sehogyan nem megy a közvetlen upgrade, akkor jobb híján marad a clean install, azaz az újratelepítés pl. pendrive-ról bootolva a telepítőt, amihez itt (is) vannak instrukciók. De ez destruktív folyamat, a programok újratelepítésével jár, szükséges előtte az adatokat lementeni a lemezről, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz liszi70 #107140 üzenetére
Azért FAT32, mert az általánosan jó CSM és UEFI szerinti bootoláshoz, telepítéshez egyaránt, míg az NTFS-t UEFI módban korántsem minden hardver, firmware támogatja. A fájlméret, az install.wim mérete pedig max. a külső forrásból származó integrált telepítőknél, valamint a hivatalos forrásnál a 64 bites standard ISO-knál lehet gond. De az utóbbiaknál is csak az újabbaknál (≥ 1809), sőt van hogy a nyelvtől is függ (példa).
Az MCT egyébként tudtommal eleve FAT32-re formázza a pendrive-ot, szóval ilyen szempontból nem sok értelme volt előtte NTFS-re. Meg az alapesetben nyilván nem lehet gond, ha NTFS helyett alapból FAT32 fájlrendszerű a pendrive. Az, hogy esetedben az utóbbinál miért szállt el hibával, annak lehet több oka is. Amúgy meg annyira nem meglepő, korábban másoknál is produkált már érdekes dolgokat. Példák: [link], [link].
-
King Unique
titán
válasz Aureal #107166 üzenetére
A W7 és W8.1 telepítők már nem frissülnek, azoknál egy clean install után viszonylag sok frissítést szed le és telepít a Windows Update, ami sokáig eltarthat. A Windows 10 ilyen téren annyiból előnyösebb, hogy annál leölthető mindig az aktuális verzió telepítője, aminek a naprakészre frissítése rendszerint hamarabb megvan, pláne ha nemrég jelent meg az adott verzió. Sőt, egy ideje szokása a Microsoftnak frissítésekkel integrált W10 telepítőket elérhetővő tenni, pl. a 1903-as verziónál az innen letölthető MCT nemrég frissült, már a 18362.418-as, vagyis a jelenleg aktuális buildet tölti le. Azaz azzal jelenleg naprakész rendszer telepíthető.
A kumulatív, valamint a különbözeti (expressz/delta) frissítéseket amúgy a Windows 10-nél vezették be, de visszamenőleg megkapták ezt a régebbi Windows 7, 8.1 rendszerek is, azoknál is már összegző frissítések vannak havonta. Tehát ez a része már a W7-nél is így működik.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Cs1csó #107203 üzenetére
Te vsz a Rufus UEFI-NTFS megoldására célzol, annál lehet szükség a Secure Boot kikapcsolására. De alapesetben nem kell kikapcsolni, pláne W10-nél nem, inkább W7-nél lehet rá szükség, amiről nemrég már volt szó. Meg ha nagyobb az install.wim mérete 4 GB-nál, akkor szükség esetén a FAT32 fájlrendszer használatához lehet darabolni install.swm fájlokra, amiről ugyancsak.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz icp1970 #107208 üzenetére
Hivatalosan már rég megszűnt ez a lehetőség, de gyakorlatilag még mindig működhet. Valamint ha korábban, az 1 éves ingyenes időszakon belül már történt sikeres upgrade és aktiválás W10-re, akkor pláne működnie kellene most is.
Ha esetedben a W10 Pro most nem aktivált, akkor első körben lehetne futtatni a gépházban az aktiválási hibaelhárítót. Valamint tisztázni azt, hogy tényleg Pro kiadáshoz van-e érvényes licenced, mert ha eredetileg Home, illetve a W8.1 esetében Core kiadás volt a laptopon, akkor a W10-nél is értelemszerűen az annak megfelelő a Home, nem pedig a Pro. -
King Unique
titán
válasz GEPESZ66 #107206 üzenetére
A miérthez egyrészt nem ártana tudni, hogy a visszaállításnál pontosan mi volt a hibaüzenet, megfelelően lett-e kivitelezve. Másrészt hogy amikor el lett készítve a képfájl, akkor valóban rendben volt-e, valamint később nem-e lett sérült. Van a programban egyébként ellenőrzési lehetőség a képfájlokhoz, amit szükség esetén közvetlenül a létrehozás és később a visszaállítás előtt is le lehet futtatni, ha valaki nagyon biztosra akar menni.
Nem, úgy nem, hogy egyáltalán nem tudtam használni a korábban megfelelően elkészített lemezképfájlt, sőt nemrég pont csináltam egy visszaállítást és gond nélkül működött. Meg mondjuk eleve több helyre, több fizikai tárolóra mentem az ilyen képfájlokat, így ha esetleg az egyiken gond lenne valamelyikkel, tönkremenne maga a tárolóeszköz, akkor szükség esetén egy másikról is el tudom érni.
Ha telepítve van a program Windowsra, akkor nyilván azzal célszerű létrehozni a WinPE/WinRE változatot. Sőt, azzal olyat készítesz, amilyet akarsz, lehet közvetlenül pendrive-ra, külön ISO-ba, stb. Különösebben bonyolultnak pedig nem mondanám, pláne hogy alapértelmezetten be van jelölve kb. minden, max. a cél típusát (pl. ISO, pendrive) kell kiválasztani, meg a WinPE/WinRE | 32/64 bit közül a megfelelőt bejelölni, vagy az alapértelmezettet megváltoztatni, ha másmilyen kell.
Ha neten fellelhető, más által előre legyártott Macrium WinPE ISO kell, akkor pl. innen mindig letölthető az aktuális WinPE 10 alapon. Ha régebbi PE verziós muzeális gépekhez, akkor meg egy korábbi cikkhez kapcsolódóan innen. -
King Unique
titán
válasz MeSKA #107252 üzenetére
Ha sok, több száz/ezer zenefájlt tartalmazó mappák megnyitásáról van szó, akkor annyira nem meglepő az üzenet, de inkább HDD-n szokott ez lomhább lenni, SSD-n annyira nem kellene. Viszont ha a beépített védelmet használod (Windows Defender), akkor az is közrejátszhat, ami amúgy sem éppen a legjobb ilyen téren, a fájlműveleteket is lassíthatja. Ha hardveres oldalról az SSD-k állapota és a fizikai csatlakozás rendben van, akkor esélyes az előbbi.
-
King Unique
titán
válasz pontyos #107253 üzenetére
Milyen verziót használsz? Ha 1903, akkor a gépházban könnyen be lehet állítani 5 x 7, vagy egyből 35 napos szüneteltetést a Home kiadásnál is, ha éppen nem alkalmas a frissítés. Plusz ott van a forgalmi díjas kapcsolat beállításának lehetősége, amikor még a frissítések sem fognak automatikusan letöltődni, nemhogy települni. Ha további lehetőségek is érdekelnek, automatikus frissítés konfigurálása, átmeneti letiltása stb., akkor lásd egy másik válaszban leírtakat.
A frissítések állandó keresése, meg az állandó frissítés pedig nyilván mese... Pont hogy ha nem nyomok rá a gépházban manuálisan, akkor van hogy napokig egyáltalán nem is keres. Meg ha keres is, az lefut pár-néhány másodperc, extrémebb esetben max. talán fél-egy perc alatt, nem tart órákig. Aztán havonta (nem naponta) jellemzően szokott lenni 1-3 db összesítő frissítés, amik közül egy ideje több eleve csak választható, külön megerősítés kell a letöltéshez és telepítéshez (példa).
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pontyos #107258 üzenetére
Ha "hidegen" indítod a gépet, a Windowst, akkor olyankor bejelentkezés után lefuthat automatikusan a keresés, de akkor sem mindig. Meg max. pár perc, vagy alapesetben inkább annyi se szokott lenni ilyenkor, vagyis nyilván nem kellene sokáig és akkora mértékben terhelnie a rendszert. Egy viszonylag jobb gépen, SSD-vel meg pláne nem, inkább egy gyengébb hardveren, HDD-nél lehet téma ez.
(#107261) MeSKA:
Akkor a Defender az oka, ami átvizsgálja első alkalommal a megnyitott mappa tartamát, azért szöszölt vele egy ideig. Ha zavar, akkor pl. a kivételekhez lehetne adni, mint már említették. Védelem szempontjából egyébként elég jó mostanában a Defender, csak amiatt különösebben nem indokolt lecserélni. Viszont rendszerterhelés terén már kevésbé, abban vannak jobbak, lásd a nemrég említetteket.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz havri1 #107294 üzenetére
Ott nem is lehet és nem is kell a letöltésnél külön kiválasztani a Home kiadást, mivel az a konzumer ISO eleve tartalmazza ehhez hasonló módon többek között azt is. Ami egyébként egyáltalán nem újdonság és már a régebbi Windows 10-verzióknál, sőt akár egyes régebbi Windowsok telepítőinél is így van.
A megfelelő kiadást (Home) a telepítésnél lehet majd kiválasztani az előbbi screenshoton szemléltetett módon. Ha nem jelenik meg az az ablak, akkor vsz UEFI OEM kulcs van a laptopnál, ahol ilyenkor alapértelmezetten az annak megfelelő kiadás kerül kiválasztásra és telepítésre. Vagyis ha gyárilag Home van rajta, akkor nyilván az és ez esetben nincs teendő. De szükség esetén az EI.cfg / PID.txt módszerrel akár az is kijátszható és úgy választható a telepítésnél akár másik kiadás is.
Az újraaktiválás meg eleve nem téma, mert ha 1x már telepítve és aktiválva lett azon a laptopon a Windows 10, eltárolásra került ahhoz társítva a hardverazonosító, akkor ugyanazon kiadás újratelepítésénél nem kell még egyszer a termékkulcsot megadni, később automatikusan aktiválódni fog. Ha az UEFI BIOS tartalmazza gyárilag az OEM kulcsot, akkor pedig szintén. De ezt egyébként világosan és egyértelműen leírja maga a Windows 10 telepítője is az aktiválásnál.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz 3szli #107352 üzenetére
Egyrészt törölni kellene a lemezt és szabad terület néven kellene ott megjelennie, majd utána a tovább lehetőségre menni, ahogyan a másik válaszban is írták. Ellenben nálad először nem ez volt, meg nem kizárólag csak 1 db partíciónak kell lennie, mivel BIOS/MBR és UEFI/GPT telepítésnél is létrejönnek kisebb partíciók a rendszer számára fenntartva.
Aztán maga a nettó 28 GB-os célmeghajtó is gond lehet, mivel az kissé kevés, 1903-as verzió óta meg hivatalosan 32 GB a követelmény (bár a telepítő kevesebbet ír a partíció kiválasztásánál). Viszont ha 1507-es verziót telepítesz, akkor azt ez nem érinti. De másrészről annak sok értelme nincsen, pláne hogy Home/Pro kiadásoknál már nem is támogatott...
Ha csatlakoztatva van a géphez pl. USB-s háttértár, SD-kártya stb., akkor az is okozhat a telepítésnél gondokat, lásd másnál a nemrég történteket. Vagyis ha ilyen van, akkor a telepítés idejére értelemszerűen minden zavaró eszközt ideiglenesen el kellene távolítani. -
King Unique
titán
válasz djyuri #107365 üzenetére
Nem derült ki milyen verziójú W10-ről van szó, annál melyik frissítésről, de biztos. Amúgy meg szükség esetén van lehetőség többféleképpen eltávolítani, elrejteni, gépházban szüneteltetni a frissítéseket, stb.
Frissítettem is és nálam no problem, pl. a 1903-nál is naprakész (18362.418) a rendszer. De mellette van visszaállítási pont, komplett rendszermentés, telepítési adathordozó, hogy ha esetleg komolyabb gond lenne, akkor lehessen vele mit kezdeni.
-
King Unique
titán
Lehet próbálkozni másik pendrive-val, más módon kiírva a telepítőt stb., de normál esetben nyilván a Rufus által készítettnek is gond nélkül kellene működnie, pont nem olyan régen használtam szintén UEFI-s telepítéshez. Egyébként több oka is lehet a problémának a hibakód alapján, lásd az ITT leírtakat.
-
King Unique
titán
Akkor annyira nem meglepő, bár akár egy ilyen ISO is lehet jó. De azért egy ilyennél mégis nagyobb lehet a hibalehetőség, mint egy nem megbuheráltnál, mint ami a hivatalos forrásból letölthető. Ezért elsődlegesen nyilván inkább az utóbbit javasolt használni. Meg a W10 ISO-k eleve beszerezhetők több, hivatalos letöltési forrásból származó helyről is, akár egyes frissítésekkel integrálva, vagyis nem létszükséglet torrentről levadászni. Az utóbbi inkább főleg a W7 ISO-knál lehet az, annál problémás már a letöltés a szokásos microsoftos forrásokból.
Egyébként lehetett akár maga a pendrive is szar, ha másikkal próbálva jó volt, meg ha korábban lett kiírva, akkor időközben nem kívánt módosítás a rajta lévő telepítőfájloknál. Az utóbbi miatt szükség esetén átmenetileg akár írásvédetté is lehet tenni a pendrive-ot, hogy ne lehessen módosítani a tartalmát, a gyári Windows-telepítő is ilyen, amit pendrive-on lehet megvásárolni.
-
King Unique
titán
válasz Golyobis #107399 üzenetére
Nincs abban semmi meglévő, ha a telepítésnél több partíció jön létre a lemezen. Ha esetedben UEFI/GPT szerinti, akkor a C + 3 db kicsi a Windowsnak, azaz összesen 4 db, ami itt, illetve ezen a screenshoton is látszik. A telepítésnél pedig értelemszerűen a legnagyobb méretűt kell ezek közül megadni célnak a Windows (C) számára, a többit amúgy sem lehet.
Ha clean install a cél, akkor viszont célszerű törölni a korábbi telepítésnél létrehott partíciókat - feltéve ha nincsen rajtuk fontos adat -, majd a létrejött szabad területet megadni telepítési célnak és a tovább lehetőségre kattintani, lásd ennél. Vagy törölni és az új + alkalmaz lehetőséget választva külön létrehozni a rendszer számára szükséges partíciókat, majd utána kijelölni a nagyobbat C-nek és tovább.A fagyásnak lehet több oka is, pl. hardverhiba, driver / egyéb szoftver okozta probléma. Ha esetedben ez történt, akkor ezeknek kellene utánajárni, ellenőrizni, amire szoftveres oldalról maga a tiszta telepítés is egy módszer lehet. De normál esetben nem, nem szokott csak úgy kifagyni a Windows 10, ha az előbbiek rendben vannak, akkor meg pláne nem.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz imrus49 #107394 üzenetére
A CDFS magára az adathordozóra, az azon lévő fájlrendszerre vonatkozik, aminek kezeléséhez eleve adott a támogatás a Windowsban. A rajta lévő zenefájlok lejátszhatósága viszont már a megnyitáshoz és lejátszáshoz használt program képességeitől is függhet. Ha az adathordozó behelyezése után az automatikus lejátszás a cél, akkor arra az AutoPlay bekapcsolása, megfelelő konfigurálása a megoldás.
-
King Unique
titán
válasz #78600448 #107454 üzenetére
A hibával kapcsolatos előzmények és részletek jellemzően itt sem derültek ki, de az ilyen hibának lehet több oka is, lásd az ebben és ebben leírtakat. Egyébként nem, nyilván nem kell új Win, legalábbis új licenc biztos nem, max. új HDD, ha az ment tönkre. Ha nem, akkor utolsó opcióként max. új Windows-telepítés kellhet, ha az előbbi leírásokban lévő egyes megoldások nem válnak be a megfelelő alkalmazás után.
A frissítésnél meg a home usernek is van lehetősége ezt-azt beállítani, ami korábban részletezve volt. Vagyis ha átmenetileg nem akar frissíteni, akkor beállítja és nem frissít, ennyi. De végérvényesen letiltani és foltozatlan, nem támogatott rendszert használni nyilván nem javasolt.
Nem, nekem speciel nem az, sőt Windowsok közül egy ideje eleve a 8.1 és a 10 kedvencem, azokat szeretem a leginkább használni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ha az MCT-nél a gép frissítését választod, akkor nem, értelemszerűen nem kell hozzá külön telepítési adathordozó, megoldja Windows alól az ISO letöltését, majd azzal az upgrade-et - akár ugyanarra a verzióra - maga a program. Pendrive akkor kell, ha külön telepítési adathordozót akarsz készíteni, majd arról bootolva egy tiszta telepítést, vagy meglévő telepítésre egy rátelepítést csinálni. A telepítőben az egyéni telepítés helyett a közvetlen frissítés alapesetben nem fog menni (példa).
Lásd pl. az operációs rendszer mentése, visszaállítása a Macrium Reflect Free program használatával című leírást. Megoldható a telepített verzióval Windows alól, vagy a pendrive-ra elkészített és arról bootolt WinPE/WinRE változattal is. A visszaállításhoz eleve az utóbbi kell, de akár a mentést is azzal célszerű elkészíteni. Magát a Windowsról készített mentést (lemezképfájlt) pedig értelemszerűen lehetőleg másik fizikai lemezre kellene menteni, amit lehet akár USB-s tárolóeszköz is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest