Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5584) pzstm válasza JamesHun (#5582) üzenetére


pzstm
titán

próbáld ki ezt:

a. Press Windows key + X on the desktop screen of the computer.
b. Select Command Prompt (Admin)
c. On the open Command Prompt window copy and paste the commands (all at once).
net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver
pause
c. Exit the command prompt and check if it helps.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#7671) ferensz válasza Keeperv85 (#7655) üzenetére


ferensz
senior tag

Nekem ez segített:

"I would suggest you to try to restart the PC few times, then try again to install updates.

Also rename the entire SofwareDistribution folder, then try to install again, follow the below steps to do this:
1.Open an administrative Command Prompt window.
2.Run the following commands, and press Enter after each command:

• Net stop wuauserv

• cd %systemroot%

• Ren SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

• Net start wuauserv

3. Try to install updates again."

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#10163) SityiSXT válasza szundybence (#10156) üzenetére


SityiSXT
őstag

Azt megpróbálhatod még, hogy leállítod a Windows Update szolgáltatást a services.msc használatával, majd átnevezed/elmozgatod a C:\Windows\SoftwareDistribution mappát, ezután újra elindítod a Windows Update szolgáltatást, majd keresel frissítéseket. Először el fog tartani egy darabig, de semmi esetre sem órákig (saccra olyan 15, max 20 perc múlva bőszen kéne már töltenie a frissítéseket)

(#10166) pzstm válasza szundybence (#10165) üzenetére


pzstm
titán

pedig a softwaredistribution lehet utolsó amit kipróbálnék, de azt nem akartam mondani....... elmúlt 7-8 évben kétszer ha kellett csinálnom más gépen sokat mondok.... :B

ui.: figyuszkát hanyagolhatjuk legközelebb esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#11092) Angel2014


Angel2014
addikt

Akinek esetleg 80240020 hibakodót dob fel és nem tölti a win 10 et az update így sikerült kijavítani és letölteni!

Mi ez a hiba azt jelenti, a Windows 10 telepítési könyvtár befejezetlen és / vagy sérült. Most, hogyan erősít ez?
1. Menj be a "C: \ Windows \ SoftwareDistribution \ Download", és törölni mindent abban a mappában.
2. Ezután adja ki a parancssorból rendszergazdaként. Írd be a "wuauclt.exe / updatenow".
3. Menj a Vezérlőpult> Windows Update és a Windows 10 kell kezdeni újra letöltését a semmiből, remélhetőleg hibátlan ebben az időben.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#11190) Angel2014 válasza CharlieDrop (#11188) üzenetére


Angel2014
addikt

kinek esetleg 80240020 hibakodót dob fel és nem tölti a win 10 et az update így sikerült kijavítani és letölteni!
Mi ez a hiba azt jelenti, a Windows 10 telepítési könyvtár befejezetlen és / vagy sérült. Most, hogyan erősít ez?
1. Menj be a "C: \ Windows \ SoftwareDistribution \ Download", és törölni mindent abban a mappában.
2. Ezután adja ki a parancssorból rendszergazdaként. Írd be a "wuauclt.exe / updatenow".
3. Menj a Vezérlőpult> Windows Update és a Windows 10 kell kezdeni újra letöltését a semmiből, remélhetőleg hibátlan ebben az időben.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#11259) Syl válasza r3dsnake (#11236) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem csinál ez sz**t sem. A WU állandóan csak azt a vacak silverlight-ot tukmálja. A BT mappa tegnap délelőtt óta érintetlen (6 GB). Már vagy 10x újraindítottam a gépet, kerestettem a WU-t, töröltem a Windows/ SoftwareDistribution/ Download mappa tartalmát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11267) semetka


semetka
őstag

Mostmár sikerült. Töröltem a Windows/ SoftwareDistribution/ Download mappa tartalmát, utánna beírtam a parancssorba hogy wuauclt.exe/updatenow és mostmár jön lefele. Pár perc és telepítem :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11762) warcat


warcat
veterán

Azt hiszem már volt ez a megoldás korábban,de inkább legyen megint hátha segít másnak is

Upgrade to Windows 10 Pro
Installation date: ‎2015.‎07.‎29. 16:24
Installation status: Failed
Error details: Code 80240020

Update historyban ha hasonló bejegyzés van, a lenti módszer megoldotta:

-Make sure everything in this folder is deleted C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
-Open command prompt and run as administrator.
-Open up windows updates and make sure all essential and/or recommended updates are installed if you have to restart, do so.
-In command prompt type in wuauclt.exe /updatenow but dont hit enter yet.
-In Windows Update click search for new updates.
-While it is searching hit enter in command prompt.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#11862) JamesHun válasza Vistaboy (#11856) üzenetére


JamesHun
addikt

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

törölted ennek a tartalmát?
valahol írták ezt is mint ötlet

nekem is vacakol ilyen hibával, elég bosszantó :S

SeriesX: JamesSHun

(#11868) Angel2014 válasza Vistaboy (#11856) üzenetére


Angel2014
addikt

Akinek esetleg 80240020 hibakodót dob fel és nem tölti a win 10 et az update így sikerült kijavítani és letölteni!
Mi ez a hiba azt jelenti, a Windows 10 telepítési könyvtár befejezetlen és / vagy sérült. Most, hogyan erősít ez?
1. Menj be a "C: \ Windows \ SoftwareDistribution \ Download", és törölni mindent abban a mappában.
2. Ezután adja ki a parancssorból rendszergazdaként. Írd be a "wuauclt.exe / updatenow".
3. Menj a Vezérlőpult> Windows Update és a Windows 10 kell kezdeni újra letöltését a semmiből, remélhetőleg hibátlan ebben az időben.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12337) FіkuszKukіsz válasza BlackSoft (#12329) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mielőtt elkezdenél hőbörögni, miért nem nézel utána?! A telepítési hiba azért van mert a letöltött fájlok hibásak, korruptak.

1. Go into "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" and delete everything in that folder.
2. Now, run the command prompt as an administrator. Type in "wuauclt.exe /updatenow".
3. Go to your Control Panel > Windows Update and your Windows 10 should start re-downloading from scratch

Romanes eunt domus

(#12376) alfa20 válasza Beni97 (#12246) üzenetére


alfa20
senior tag

Szia!

első körben Lemezkarbantartó futtatása rendszergazdaként, törölni a frissítéseket, meg mindent.
utána nézd meg ezt a mappát:
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
ha van benne valami töröld.

esetleg futtathatod még ezt is: Automatically reset Windows Update components W8/W8.1/W7

indítsd újra majd frissítés.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#13568) alfa20


alfa20
senior tag

Akinek frissítési problémája van nem tölti le vagy 0xC1900101 - 0x20017 hibára fut, az alábbit próbálja meg:

1) Újra indítás
2) Windows Update
3) Fontos frissítések telepítése
4) Ajánlott frissítések telepítése
5) Frissítési mappa ürítése: "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\*" (Ne a SoftwareDistribution mappában lévőket töröld!!!)
6) Lemezkarbantartó futtatása (rendszergazdaként!), felesleges fájlok törlése
7) Windows Store cache fájlok törlés: Win+R: WSreset.exe -> OK
8) Újra indítás
10) Windows 10 frissítés

nem biztos, hogy mindenkinek segít!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#14433) #14595328


#14595328
törölt tag

Leírnám az eddigi tapasztalataim, mivel elég vegyes a kép a hozzászólások alapján. Valaki írta korábban, hogy azok is írhatnának, akiknél minden simán ment, hát íme:

Eddig 5 gépre sikerült feltelepíteni a 10-est, ebből 2 Pro és 3 Core.

Lenovo Miix 2 8": Lefoglalt OS, Windows Update-tel frissítve minden probléma nélkül. Frissítés után nyomtam egy visszaállítást, így a Lenovo-s szemetek is eltűntek róla. Sebessége jobb, mint 8.1 alatt volt. A modern IE még kicsit hiányzik, de ha fejlődik az Edge, nem lesz rossz szerintem. Könyvjelző szinkron nagyon hiányzik.

MacBook Pro: Windows 7 Ultimate lett frissítve, 28.-án telepítettem fel rá, így nem Update-en keresztül lett frissítve, hanem a Download Tool-al. Aktiválás után csináltam tiszta telepítést, ám ezt nem akarta aktiválni, így újra, előről a Win 7-től... A frissítés ismét sikerült. Bootcamp még nem kompatibilis Win 10-zel, de Win 7-es kompatibilitással elindítva mindent feltelepített és működik. Putty, TC, WinSCP, SafeInCloud, Notepad++, Visual Studio fut minden hiba nélkül eddig.

Lenovo N200 3000: Win 7 Home Premium szintén Download Tool-al, lényegesen gyorsabb, mint a 7-essel. Memóriakártya drivert kellett külön telepíteni, szépen felment a 7-eshez való.

Acer Aspire: Típusra nem emlékszem pontosan, de kb. a Lenovo N200-zal egy idős lehet. 7 Home Premium frissítve Tool-al, semmit sem kellett pluszban telepíteni.

Házi vegyes: Vista -> Win 8 Pro -> Win 10 Pro. Lefoglalt, Windows Update meghalt a telepítés közben, töröltem a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download tartalmát, majd parancssorban admin joggal: wuauclt.exe /updatenow.

Eddig nem találkoztam semmi komolyabb problémával, egyedül az Outpost Firewall Pro tűzfalat nem telepítettem, mert arról tudom, hogy nem kompatibilis. Viszont egy 2004-es Macromedia Fireworks rendesen működik :) Mind az 5 gépnél gyorsulást vettem észre, bár amelyikben SSD van, ott nem annyira látványos. A következő hetekben frissítve lesz még egy Samsung netbook (Win7 Starter), arra nagyon kíváncsi leszek, mert nem egy erőgép, sőt...

Én személy szerint elégedett vagyok az új OS-sel, van még mit fejlődnie, de jó az irány szerintem. Edge nagyon gyors, de nagyon fapados még. OneDrive sokkal jobban tetszett a 8-asban. XBOX átjátszás nagyon tetszik, végre nincs veszekedés a TV-n, ha játszani akarok :) BSOD eddig semmi, a Miix dőlt össze a kamera drivere miatt, amit vissza kellett állítani egy régbebbire, azóta az is megy rendesen (Megoldás itt)

[ Szerkesztve ]

(#15117) cog777 válasza GEPESZ66 (#15090) üzenetére


cog777
senior tag

Nekem a rendszergazdakent inditott cmd-ben kiadott wuauclt.exe/updatenow inditotta el a frissitest. Elotte ki kellett pucolni a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappat es ujrainditani a Windowst.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#20923) Sholom válasza akoska23 (#20922) üzenetére


Sholom
tag

Ha az alaphelyzetbe allitott Windows 10-ben vagy akkor tedd a kovetkezot:

1. Keresd meg a kovetkezo mappat:
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

2. Itt a Download mappat nevezd at _Download-ra.

3. Aktivalva vagy.

(#21128) Colos1


Colos1
őstag

Az a VClibs 12 mi a franc? Most nézegetem a frissítési naplót a SoftwareDistribution -ban, és 08.21. -e óta minden éjszaka frissítette.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#24568) Gh00st válasza Gh00st (#24559) üzenetére


Gh00st
tag

Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 rendszerekhez
(KB3093266) - Hiba: 0x80004005

Ha valaki esetleg ilyen hibába futna bele...megoldást a reddit fórumán találtam:

Stop the Windows Update service (net stop wuauserv in an elevated command prompt)
Go to %systemroot%\SoftwareDistribution\Download and delete everything in this folder
Delete %systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore\Logs\edb.log (Warning: this WILL clear your Windows Update log. Doesn't break anything though)
Start the Windows Update service again (net start wuauserv in an elevated command prompt)
Hope this will help some of you out there!

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#24602) Gh00st válasza lsc (#24598) üzenetére


Gh00st
tag

1, keresés/cmd/futtatás rendszergazdaként/net stop wuauserv/enter
Most leállt a windows frissítési szolgáltatás.
2, keresés/%systemroot%\SoftwareDistribution\Download/enter
A Download mappából törölj mindent.
3,keresés/%systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore\Logs/enter
Itt töröld az edb.log fájlt(ha nem engedné: total commander/beállítás/általános beállítás/képernyő/rejtett fájlok - megkeresed a C/Windows/SoftwareDistribution\DataStore\Logs mappában ás innen törlöd rendszergazdaként)
4, keresés/cmd/futtatás rendszergazdaként/net start wuauserv/enter

Nálam így simán frissült. :K

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#24921) #22743424 válasza baboss (#24917) üzenetére


#22743424
törölt tag

Noha nem nekem szólt de azért beírom:
1. leállítod a windows update service szolgáltatást, a rendszergazdaként elindított parancssorba beírod net stop wuauserv majd enter.
2.Elnavigálsz a X:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappához és törlöd a tartalmát! Az X annak a meghajtónak a betűjele ahova telepítve van a windows.
3.Törlöd a X:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore\Logs mappában található edb.log fájlt.
4. Újraindítod a windows update szolgáltatást a rendszargazdaként elindított parancssorba beírva net start wuauserv majd enter.
5. Örülsz :) :D

(#25210) raidx válasza junior11 (#25207) üzenetére


raidx
őstag

Talán ez segít:

Stop the Windows Update service (net stop wuauserv in an elevated command prompt)
Go to %systemroot%\SoftwareDistribution\Download and delete everything in this folder
Delete %systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore\Logs\edb.log (Warning: this WILL clear your Windows Update log. Doesn't break anything though)
Start the Windows Update service again (net start wuauserv in an elevated command prompt)
Hope this will help some of you out there!

Azt hiszem rendszergazdai kell neki.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#26410) #58000384 válasza King Unique (#26408) üzenetére


#58000384
törölt tag

A 7-ből és a 8-ból sem kérnek sokan a mai napig, az XP még mindig túl sok gépen fut. A 7-ben nincs Áruház, nincsenek appok, egy rakás dolog nincs benne, amit a Microsoft az egységes rendszerekkel tervez. A 8-ban nincsenek univerzális appok, és lehet, hogy most is sokan úgy használják, hogy 8.0 RTM, frissítések nélkül (mert az első lépés kikapcsolni a WU-t). A motorháztető alatti változtatásokról nem is beszélve.
Sokan azért nem frissítenek, mert nem tudnak róla, azt hiszik, hogy bonyolult folyamat, vagy hogy nem éri meg a befektetett időt. Automatikusra állítva a WU letölti a telepítőt, és akkor dobja fel a kérdést, hogy kell-e. Ha nem, akkor törölhető, ha igen, akkor akár azonnal frissülhet is. Egyébként a mai napig rengeteg gépen nem töltötte le a rendszer, mert a kis program szerint még nem 100%-ig kompatibilis. Van ilyen is.
Lehet, hogy nem kéne automatikusan letölteni, ezt aláírom, de a terjesztés módjával nekem nincs bajom.

A 4K-s kijelzőn is ugyanaz a csúszka van állítva, ugyanúgy lehet 150%-ra nagyítani. Ami rondán néz ki, az azért van, mert nem vektoros a grafika, nem lett erre felkészítve a program (az OS X ebből a szempontból jobb helyzetben van). Ebben viszont a 8.1 sem volt jobb (direkt megnéztem anno), ugyanúgy homályos volt a vezérlőpult is. A gépház már például nem az. Ez van sajnos.

Sztlaci: A telepítés vagy a letöltés áll ott? Vagy futtatod a hibaelhárítót, vagy (mivel alapbeállítás szerint telepítés előtt készít) visszaállítod a frissítés előtti állapotra a rendszert, esetleg megvárod, míg települ (akár újraindítással is), vagy a macerás módon leállítod a szolgáltatásokat (wuauserv, bits), kézzel törlöd a SoftwareDistribution mappa tartalmát majd újraindítod őket. Ezzel óvatosan.

vlevi: Sosem voltak ilyen gondjai nálam az appnak, de újratelepítés után is kérte a fiókadatokat, magától csak az online fiók adatait írta be (értelemszerűen). A Guglis naptárat is szinkronizálja, még a W10Mobile is. Az élő csempe is működik (de tényleg várni kell, mire frissül, ha még nem tette meg).
Teljes képernyős start menü (kezdőképernyő) az most is van, a gépházban kapcsold be.

(#29595) saelin


saelin
veterán

Pont ma mondtam, hogy semmi komolyabb bug nincs win10-ben... erre beragadt a win update. :DDD

Megoldás:
1. CMD futtatása admin módban.
2. Majd írjuk be hogy:
net stop wuauserv
net stop bits

Ez kilövi a win update szolgáltatásokat.
3. Keressük meg a "C:\Windows\SoftwareDistribution" mappát és töröljük a teljes tartalmát.
4. Indítsuk vissza a szolgáltatásokat:
net start wuauserv
net start bits

Mondjuk nekem az első cmd nem kellett, mert mire beírtam volna már elindította a win.

Szerk:
Majd el is felejtettem. Itt a forrás, ami alapján csináltam. [link]

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29608) bepken válasza bepken (#29607) üzenetére


bepken
veterán

közben megoldottam.

1. parancssor megnyitása (admin joggal)
2. net stop wuauserv illetve net stop bits
3. C:\Windows\SoftwareDistribution\Download - mappa tartalmának törlése
4. net start wuauserv
5. frissítés keresés után el is indul a letöltés

(szerk.: azon továbbra is csodálkozok, hogy egy hét alatt, számtalan újraindítás után sem volt képes újra felajánlani azt a szerencsétlen "frissítés" gombot...korábban win8 alatt is futottam hasonló hibába, de akkor rövid próbálkozás után feladta és ott volt újra a frissítés gomb)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#32071) pzstm válasza nababika (#32070) üzenetére


pzstm
titán

10586.63-as, a legutolsó cumulative update-el.

Minden frissítést felraktál? nincs valami 3rd party okosság, ami servicekbe beletúrkált? Softwaredistribution mappa törlése, majd WU service újraindítása esetleg megvolt?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#36019) westlake válasza Roxkex (#36017) üzenetére


westlake
félisten

A "c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\" tartalmának törlése, és/vagy a WU service újraindítása, vagy ha más nincs, akkor manuális telepítés.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36350) Orgi válasza Fire/SOUL/CD (#36257) üzenetére


Orgi
őstag

Végül is sikerült megoldani, az event viewerben rákeresve a két jellemző hibára, ami miatt failedek lettek december óta a frissítések, elég jó leírásokat lehet találni, vhol vmi félresiklott egy frissítés telepítése során és onnantól behalt az egész WU. Catroot2 könyvtárat kellett átnevezni, törölni a SoftwareDistribution könyvtárat meg még pár ilyesmi és utána rendben felment minden frissítés és a "Get Windows 10" ikon is újra működik.

(#37069) westlake válasza TXT (#37068) üzenetére


westlake
félisten

Törld a "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\" könyvtár tartalmát és a GWXCP-vel is nyomj egy "Clear Windows Update Cache"-t. Hátha megoldódik a probléma. A legtöbb hasonló hibát az első módszer is el szokta hárítani.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38907) #58000384 válasza Kronk (#38903) üzenetére


#58000384
törölt tag

Még ezt írták megoldásnak:
Rendszergazdai parancssorba írd be, hogy
net stop wuauserv
net stop bits

Utána töröld a C:\Windows\SoftwareDistribution mappa tartalmát (ha gondolod, előtte kimentheted valahova), aztán megint parancssor:
net start wuauserv
net start bits

Ezután próbáld újra.

vigyori78: De még ha valami harmadik féltől származó program is okozza ezt, elég gáz, hogy egyáltalán el lehet tüntetni a felület egy részét... Egyébként még erre is van hibakereső.

D@niel: Csak kíváncsiságból, milyen víruskergetőt használsz? Van telepítve valamilyen takarítóprogram (vagy optimalizáló), esetleg használtál Powershelles scripteket, tiltottál le valamit a rendszerben?

(#40272) Orlin válasza andrasferenc (#40270) üzenetére


Orlin
addikt

Hmmm.Akkor az érdekes.Remélem a szakiknak lesz valami ötlete! :)
Amúgy most nézegettem a neten.Elvileg a Windows 7 óta ott kellene lenni a listában.
A SoftwareDistribution mappában viszont ott vannak.Ergó nem értem a lemezkarbatrató miért nem látja.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#40275) Popes válasza Orlin (#40272) üzenetére


Popes
őstag

Ha nincs mit törölni akkor nem is jelenik meg a listában, a SoftwareDistribution download mappából meg nekem sem töröl mindent a lemezkarbantartó.(viszont az update nagyobb fájljait kipucolja)

Deus ex machina

(#40278) Orlin válasza Popes (#40275) üzenetére


Orlin
addikt

A SoftwareDistribution mappába ne is piszkáljak bele?A Windows majd törli amit szeretne?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#40287) pendre54 válasza Orlin (#40278) üzenetére


pendre54
addikt

Nyugodtan törölheted a SoftwareDistribution mappán belül található Download mappában lévő cuccokat manuálisan, semmi problémát nem fog okozni. Én már évek óta időnként kitakarítom, soha nem volt problémám emiatt.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43973) FollowTheORI válasza Kronk (#43971) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Általában ez azért van mert beragad a WU valami hibás adatbázisba, letöltésbe.

Általában az a megoldás, hogy leállítod a WU szolgáltatást és törlöd a régi adatbázisokat.

Ha jól emlékeszem elég ha törlöd a "SoftwareDistribution" könyvtárat a Windows mappán belül. Az meg szokta oldani.
Utána meg egy újraindítás és onnantúl megint működni fog a WU rendesen.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53032) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#53004) üzenetére


[CS]Blade2
addikt


Most így állok. Sikerült elérnem, hogy ne tegye fel, így megy HDMI-n a monitor a Microsoft VGA-val. Végigcsináltam egy windows update visszaállítást, ami valami 12 lépés volt, de pár lépésnél a beírt cmd parancsok nekem hibát adnak ki, így nem tudtam eltüntetni.
A hide update kis szutyokkal el van tüntetve elvileg ez a két update.

Kitöröltem a SoftwareDistribution mappából a DeliveryOptimization és a Download mappát (egy 2GB feletti fájl írásvédett a DeliveryOptimization-ban, az maradt)

Most nem kínálja fel, hogy újra kéne indítani, de ez így nem hiszem, hogy végleges. Ki van kapcsolva a rendszer lapon a driverek automatikus telepítése és a windows update-nél az újraindítás, valamint benyomtam, hogy halasztás a frissítésre.

El kéne tüntetni azt a két frissítést, és akkor elvileg többet nem is keresné a jelenlegi beállításokkal.

Hogy lehetne kitörölni legalább a felsőt, amit telepíteni akar, mert a másik állandóan hibában van, az talán nem sok vizet zavar.

(#55432) pvt.peter válasza pendre54 (#55083) üzenetére


pvt.peter
őstag

VGYke megválaszolta az ESET -tel kapcsolatos problémádat.

Az elsőre a megoldás: próbáld meg törölni csökkentett üzemmódban a teljes SoftwareDistribution mappát a rendszermeghajtód Windows mappájából.
Utána nyomj egy lemezkarbantartót.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#59111) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

Az itt lévő mappa tartalma törölhető? C:\Users\i5 Pc\AppData\Local pár 100mb
(#59112) vagyis ahol Temp-ek vannak, csak azokba lehet törölni? Na meg plusz a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappán belül?

[ Szerkesztve ]

(#61955) #86564352 válasza pendre54 (#61948) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez mitől függ vajon, ami nálad C:\Windows mappa 19 giga, nálam 28! Pedig minden update után futtatom a karbantartót admin módban. Nálam csak a benne lévő System32 mappa 17 giga, több mint a te egész Windows mappád. A SoftwareDistribution\Download nálam szinte semmi 100 mega se, a WinSxS 6 giga. 111 gigás SSD miatt spórolok a hellyel, hibernációra nincs szükségem kilőve, visszaállítási pontok is kilőve, windows.old már nincs. Nem értem a win mappáink 19 vs 28 különbségét.

(#65898) SenorDave


SenorDave
tag

Üdv Urak!
Ma az alábbi problémával találkoztam...
Próbálkoztam a SoftwareDistribution mappa törlésével is viszont semmi változás..

Válaszotok előre is köszönöm! :R
(Win10pro 64bit)

-PS3/4 gépek tisztítását, pasztázását vállalom. 3 kerület .Írj bátran!

(#73993) Pokesz007 válasza Ferenc. (#73991) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Parancssorba rendszergazdaként :
net stop wuauserv
Ez leállítja a netet és a wu folyamatot , hogy a következő mappában ne legyen futó folyamat !
Utána töröld a teljes tartalmát a :
C:\Windows\SoftwareDistribution mappának !
Reboot és hajrá . Mehet a WU keresés és letöltés frissítés

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#74660) Pokesz007 válasza Papabear195 (#74654) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Ferenc. nek is ezt ajánlom figyelmébe.
Egy jó ember idézete!

"Parancssorba rendszergazdaként :
net stop wuauserv
Ez leállítja a netet és a wu folyamatot , hogy a következő mappában ne legyen futó folyamat !
Utána töröld a teljes tartalmát a :
C:\Windows\SoftwareDistribution mappának !
Reboot és hajrá . Mehet a WU keresés és letöltés frissítés"

+ dolog én alkalmazom ezt is.

"És egy takarítás ha az nem lenne elég !
WU szemét eltakarítása !
Frissítés után . Ha a WU szemetet nem tudnátok kitakarítani , vagy a lemezkarbantartó kevés a 100%-os munkához . Egy parancs ami biztonságos és alapos munkát végez ! Admin CMD és....
dism /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase
Mielőtt lassulást vagy hibát okozna , az idők során esetleg figyelmen kívül hagyott WU szemét ! "

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#75400) megema válasza King Unique (#75397) üzenetére


megema
őstag

Lemezkarbantartót próbáltam, nem mutat semmit. Nem csak a Windows.old mappát tudja leszedni? Az LTSB esetén sosem lesz, ha jól tudom. C:\Windows\SoftwareDistribution\Downloads mappát kipucoltam. Hibernálás már ki van kapcsolva, bár mintha alapból is ki lett volna. Lapozófájlhoz még nem nyúltam (~1.5 GB), azt majd végső esetben.

Igen, láttam, hogy 20 GB kéne neki. Ez eredetileg egy vékonykliens gép, amit célfeladatra szántam. Netre nem megy, frissítve se nagyon lesz (le is tiltottam). Egy normális SSD többe kerülne, mint maga a gép. :) Gondoltam kipróbálom az x64-et rajta, ha már találtam itthon 4 GB memóriát bele, a gyári 2 helyett. x86-tal mennyit lehetne spórolni? Embedded változatról tudsz? Gyárilag 7-es Embedded x86-tal jött a gép, úgy 8-9 GB szabad.

(#75399) csicso82: Normál 10-est mostanában nem telepítettem, így nem emlékszem, hogy ténylegesen kell-e neki annyi. Napi használatra nyilván kevés lenne a 16 GB, sőt a 32 is necces.

Ez viszont LTSB (Store és legtöbb csempés dolog hiányzik), itt tudtommal nem lesz nagyfrissítés, ami a Windows mappa cseréjével járna. Tulajdonképpen a 4 GB szabad hely is elég lenne, csak gondoltam hátha ki lehet még hozni belőle valamit.

[ Szerkesztve ]

(#76966) lovi27 válasza Integrale (#76961) üzenetére


lovi27
addikt

Lehet beragadt valami, töröld ki az update mappát. Természetesen nem lehet csak úgy. Rendszergazda DOS vagy PowerShell ablakban hajtsd végre a következő parancsokat:

net stop wuauserv
net stop bits
rename c:\windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.bak
net start wuauserv
net start bits

Amint látható ez csak az agyatlan updater számára jelent újat. ;]
Valójában átnevezi a régit, így ha valami gáz lenne semmi nem veszett el.

[ Szerkesztve ]

(#77992) gekkoXT válasza gekkoXT (#77851) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Továbbra sem oldódott ez meg nekem. celan managgerel töröltem minden előző verzió, win update és hasonló fájlokat.
Letiltottam a win update szolgáltatást, töröltem a SoftwareDistribution mappát....

Bármit csinálok, be akarja fejezni a telepítést de sosem fut végig.

Letöltöttem ezeket a frissítéseket és manuálisan megpróbáltam, ugyan az az eredmény.

Újraindításkor a kiejeltkezéskor 76/76 fázis befejezése, majd újraindul, és win startupnál 2/76 fázis, nem fut le, majd megint újraindul és akkor már meg sem próbálja, hanem elindul a windows. A frissítési központ meg nyafog hogy frissítsek.

hajamat tépem lassan.

csökkentett módban lehet frissíteni? Azt még nem próbáltam.
Mi lehet még megoldás?

Ezek nem futnak le
• 2018-04 Összesítő frissítés Windows 10 Version 1709 x64-alapú rendszerekhez (KB4093105)
• 2018–04 Biztonsági frissítés a(z) Windows 10 Version 1709 rendszerhez készült Adobe Flash Player programhoz, x64-alapú rendszerek esetén (KB4093110)

(#78251) Zotya84 válasza Vtwo (#78248) üzenetére


Zotya84
őstag

Ahogy írták, nem ekkora a pakk. a WU-ról leszedett verzió a SoftwareDistribution mappában olyan 7800-8100MB-t foglal, Majd a $windows.~bt mappában létrehozza az új rendszert (~15G), átlinkelve a meglévő programjaid mappáit (amennyi csak van), végül az újraindításnál kicseréli a rendszert az programjaid alatt.

Az amit te hiányoltál hely, az a régi rendszered, eléggé teleszemetelve. Az enyém mentése ~15G körül foglalt, mert rendszeresen takarítottam belőle a nem kellő szemeteket. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#79810) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Segítséget szeretnék kérni!
Windows Store nem indul. Hibakód:0x80131505. W10 Home, frissítve, eredeti.

Megvolt a WSReset.exe, a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download és C:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore állományok törlése. Természetesen a gép restart is.
Mi a teendő?
Nem szeretnék mást, csak beaktiválni a State of Decay 2 játékot. :W
Kérem, valaki segítsen. És nem szeretném most újrarakni a rendszert. :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#85344) lck válasza gyuri81 (#85342) üzenetére


lck
senior tag

Rendszergazdaként töröld ki a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download rejtett mappa tartalmát.
Indítsd újra és utána próbálj újra frissíteni.

(#86333) Zotya84 válasza westlake (#86328) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, én beszereztem, s miután virtuális környezetben nem tűnt fel semmi olyan, ami aggasztana, tegnap már két gépre azt szórtam fel (~ '13-as samu lapos i5, SSD; NULLkm-es asus noti, celeronnal, hdd-vel), mindkettő elég stabil volt, hogy rajta merjem hagyni. Vannak benne igazán kellemes, hasznos, de apró módosítások, javítások, amik egy része nekem már nagyon régen hiányzott. Viszont zavar, hogy amíg nem rakom fel hálózatra, és el nem kezdi az első WU-t, addig nem lehet tiltani a Kézbesítésoptimalizálást, mint 1803-nál. (Nem szeretem, mert a SoftwareDistribution mappa mellett rohadt sok helyet tud elfoglalni - bár ennek a tartalmát a Lemezkarbantartó legalább már ki tudja pucolni...)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.