Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Wifi antennak engedelyeztetese?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) balkoger


balkoger
tag

Valahol olvastam korabban itt a PH-n hogy bizony ha kirakunk egy antennat azt bizony engedelyeztetni kell amiben Mongi kollegam is felvilagositott,sajnos a keresoben nem talaltam meg ezeket az infokat ,remelem tudtok segiteni.Milyen doksik kellenek ill. van eselyem arra ,mint pont-pont kapcsolat ,hogy megkapjak ilyen engedelyeket ,vagy halott dolog az egesz.Hogyan kell megneznem ,hogy az itteni szolgaltato (Vac) milyen csatornakon szorja az adasait ,milyen progi kell ahoz ,hogy megnezzem a kornyeken levo halozatokat ?( a netstumbler nem jo AP-hoz ,nekem meg azom van)

(#2) And válasza balkoger (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Ha csak hagyományos AP-d van, aminek nincs több funkciója, akkor sajnos nem tudod lekérdezni vele a környéken működő hálózatokat. Egy sima AP nem tudja szkennelni a csatornákat, és felcsatlakozni sem tudsz vele sehova. Ahhoz csak más kliens tud kapcsolódni. Egy egyszerű AP még arra sem képes, hogy rá konnektált eszközök térerejét megmutassa. A Netstumbler meg még sima adapterekből sem ismeri az összes típust (vagy az összes chipsetet).

[Szerkesztve]

(#3) csizs


csizs
aktív tag

szerintem te nem egészen a kérdésre feleltél, mert ő azt kérdezte, hogy kell-e engedélyt kérni ezekhez a kütyükhőz, de a válasz az, hogy nem, mert a 100Mv-nál magasabb jelszintű eszközökhöz kell engedély ezek a kártyák nincsenek sehol ehez a teljesítményhez, amúgy a HIF-nél kell engedélyt kérni. felülbirálati joguk nincs, de tudni akarnak róla és egy forma nyomtatvány után mehet a pálya.Ha nem jól mondom más is írja le!!!!!!!

1x éve a prohardveren!

(#4) And válasza csizs (#3) üzenetére


And
veterán

Szerintem meg nem ''nem egészen a kérdésre'', hanem ''nem az egész kérdésre'' válaszoltam. :) Mod: [ off ]

[Szerkesztve]

(#5) csizs válasza And (#4) üzenetére


csizs
aktív tag

bármilyen hihetetlen is szerintem a srác nem a szolgáltatókkal akar komunikálni, hanem azt akarja tudni, hogy melyik csatornát használhatja, mert valakivel a gépét össze akarja kötni :)))))) és hallotta, hogy engedély kell hozzá, de ebböl kiderül, hogy még nem igazán van benne a dologban, vagyin nem tudja, hogy használja, amennyit tud, mert akkor okés minden, ezért a kérdére valóban válaszoltál, de én úgy érzem nem fogtad a ényeget. EZ NEM SÉRTEGETÉS AKART LENNI! :))))

1x éve a prohardveren!

(#6) balkoger


balkoger
tag

Koszonom mindkettotok segitseget ,hasznos info volt ,csak biztos akarok lenni abban ,ha a haz oldalara kirakok egy antennat ,hogy a 350 m-re levo haverommal csinaljuk a halot ,akkor nehogy megbuntessenek erte es vegul is megtudtam ,hogy a szolgaltato melyik csatornat hasznalja ,mert irtam nekik egy mailt .Egyebkent azert lenne jo valami progi ,hogy meg tudjam nezni milyen eros a jel ,hogy minel jobban beallitsuk a rendszert ,ne csak a szabad szemre hagyatkozzunk ,bar ilyen tavra ez nem olyan nehez!

(#7) balkoger válasza csizs (#3) üzenetére


balkoger
tag

Egyebkent valahonnan letoltheto ez a formanyomtatvany ,mert inkabb bekuldom nekik es semmi beleszolasuk nincs ,akkor minek a formanyomtatvany?

(#8) csizs


csizs
aktív tag

www.hif.hu

1x éve a prohardveren!

(#9) csiga997


csiga997
őstag

A 2.4GHz-es sávban épületen kívül 2.5mW EIRP-ig, épületen belül max 10mW EIRP-ig nem kell engedély.

(#10) csizs


csizs
aktív tag

ez azt jelentené, hogy egy kis kártyára, vagy accessponitra is kell már engedély?

1x éve a prohardveren!

(#11) balkoger


balkoger
tag

Az egyik haveromnak az itteni wireless szolgaltatonal van elofizetese es neki kellett az engedely ,O mondta hogy szerezzem be es akkor nem lesz baj

(#12) balkoger válasza csiga997 (#9) üzenetére


balkoger
tag

Egyebkent nem tudom mi az az ''EIRP'' ,de ezt szerintem nem lehet nehez egy atlagos AP-val elerni ,jol gondolom?

(#13) csizs


csizs
aktív tag

ha megvan szólj hol találom meg ezt a nyomtatványt, amit ki kell tölteni

1x éve a prohardveren!

(#14) And válasza balkoger (#12) üzenetére


And
veterán

EIRP: effective isotropic radiated power, vagyis hatásos - izotrop sugárzóra vonatkoztatott - kisugárzott teljesítmény. Az EIRP= (AP kimenőteljesítménye) * (antenna nyeresége). Másképpen: EIRP[dBm]= P[dBm] + G[dBi].
Mod.: Pl. AP teljesítménye: 20mW (P=13dBm), saját dipólantennával (G=2,1dBi), az EIRP= 15,1dBm (32mW). Egyébként 2,5mW= 4dBm, 10mW= 10dBm.

[Szerkesztve]

(#15) aurum válasza balkoger (#1) üzenetére


aurum
senior tag

100mW vagy 20dBm kisugarzott teljesitmeny alatt nem kell kulon engedely. felette meg nem adnak. a nagyobb tavu kulteri linkeket be kell jelenteni, de nincs merlegelesi jogkore a hif-nek. roviden ha nem raksz fel 5W-os erositot korsugarzoval, akkor nem kell veluk foglakozni.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#16) csizs


csizs
aktív tag

ez akkor azt jelenti, hogy van egy 9Dbi körsugárzom egy micronet 11mb/s-es router és egy 22Mb-es hálókari 18DBi antennával és ha lesz itt szolgáltató akkor sem tud belémkötni, mivel a szint alattvagyok :)))))

1x éve a prohardveren!

(#17) aurum válasza csizs (#16) üzenetére


aurum
senior tag

hat elvileg minden kutyu csak a sajat antenajaval hasznalhato, leven a tipusengedelyt arra adjak.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#18) csizs


csizs
aktív tag

tudsz nekem illetve az érdeklödöknek egy konkrét linket, ahonnan le lehet töklteni ezt az adatlapot.kérlek linkeld be, mert én elveszek ebbe a dzsungelba és ilyen szaknyelven nem értem ezt a sok szart :)))))

1x éve a prohardveren!

(#19) csiga997


csiga997
őstag

Itt vannak a frekvenciagazdálkodással kapcsolatos tudnivalók: [L]http://www.nhh.hu/menu2/m2_6.htm[/L] Ahogy nézem, van már valami elektronikus cuccuk is ami mellőzi a papírmunkát. (Persze, vszeg 1000x bonyolultabb, mint kitölteni 1 db papírt... :) )
A lényeg úgyis az FNFT meg a RAT ami az oldalról letölthető, bár ahogy nézem ez nem a legújabb (nemrég jelent meg csak a közlönyben, talán 3 hete)
Hanem a teljesítményhatárokat elnéztem (mea culpa), a 100mW a helyes. Bejelentési kötelezettség a linkekre nincs, amennyiben nem haladják meg a fenti teljesítményhatárt. Egyéb esetben pedig nagy valószínűséggel csak a nagy piros 'ELUTASÍTVA' pecsétjüknek adnál egy gyakorló feladatot. IMHO nem érdemes fáradni vele.

[Szerkesztve]

(#20) csizs válasza csiga997 (#19) üzenetére


csizs
aktív tag

fentiekben leírtam milyen cuccokról beszélek szerinted kell ahoz engedély?

1x éve a prohardveren!

(#21) kopasz11 válasza csizs (#16) üzenetére


kopasz11
csendes tag

A szolgáltatónak ehhez semmi köze, ő az első aki átlépi a 100 mW-ot....

(#22) Dr.Momo válasza kopasz11 (#21) üzenetére


Dr.Momo
tag

Az ISM sávnak az a szépsége, hogy te csak 3. rendű felhasználó vagy, ugyanúgy mint a szolgáltatók. Ha te felteszel egy antennát és zavarod a sávját a szolgáltatónak, az nem tehet semmit, csak max. megváltoztatja a csatornát, amin szolgáltat. Viszont, ha egy állami szerv (rendőrség, tűzoltóság, kórházak, mentőszolgálatok stb.), úgy dönt, hogy ő ott akar az ISM sávban összeköttetést csinálni, akkor haladéktalanul át kell engedned neki a sávot. Fentebb tanult kollégáimnak igazuk van, hogy 100mW-ig (P=20dBm) engedély nélkül használhatod a sávot, viszont a mikrós eszközödre HIF engedély kell, de mivel az összes forgalomban lévő (boltban kapható) eszköz engedélyezve van, másképpen nem lehetne forgalmazni (ez kb. olyan mint annó a modemek voltak). Az antennára külön engedély elvileg kellene (ha nem az eszközzel együtt adják), viszont egy antenna paramétereinek a lemérése csak nagy költségű mérőberendezésekkel valósítható meg, ami viszont nem sok van az országban. A boltban vásárolt antennák remélhetőleg már előzetesen engedélyeztetve vannak, míg ha házilag barkácsolsz egyet azt meg úgyse vinnéd ellenőriztetni (val. szin. drágább lenne, mint egy egész garnitúra antennát venni).

(#23) csiga997 válasza Dr.Momo (#22) üzenetére


csiga997
őstag

Az antennára külön engedély elvileg kellene (ha nem az eszközzel együtt adják), viszont egy antenna paramétereinek a lemérése csak nagy költségű mérőberendezésekkel valósítható meg, ami viszont nem sok van az országban.

A gyártónak csak bejelentési kötelezettsége van, tehát nem kell magyarországi mérésekkel alátámasztania, hogy pl. az antenna nyeresége 1234 dBi, elég ha erről bemutat egy akármilyen tanusítványt. (Egyszer csak lemérte valahol, nyilván).
Amúgy nem hiszem, hogy az állami szerveknek elsőbbségük lenne etéren, legalábbis ennek nem találtam nyomát sehol. Itt az első fecske az erősebb kutya, egészen addig persze, amíg nem talál lófejet az ágyában... :D

(#24) csizs


csizs
aktív tag

vagyis ne foglalkozzak vele?

1x éve a prohardveren!

(#25) aurum válasza csizs (#24) üzenetére


aurum
senior tag

ne.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#26) csizs


csizs
aktív tag

oké.mondjuk én ugyis csak egy kishelyen lakom és hát kicsit fura lenne, ha ezt itt tudná valaki mérni.alig laknak 700-an is :))))

1x éve a prohardveren!

(#27) Dr.Momo válasza csiga997 (#23) üzenetére


Dr.Momo
tag

Egy antenna parametereit nem csak a nyeresege hatarozza meg. Azt a legkonnyebb lemerni... A bejelentesi kotelezettseg meg annyit tesz ki, hogy a termek teljes technikai dokumentaciojat be kell szolgaltatni a HIF-nek, ill. meresi eredmenyeket tartalmazo jegyzokonyvet is.

Visszaterve a forum temajahoz: ez rad nem vonatkozik, mert te az antennadat nem kereskedelmi cellal epited.

(#28) csizs


csizs
aktív tag

ááááááááááá!
hát ezt nem nekem találták ki. nem bonyolítjátok túl ezt? a kérdésem kell e kitöltenem papírt vagy sem, mert akkor inkább sunnyogok még kicsit. csak pár évet :)

1x éve a prohardveren!

(#29) csiga997 válasza Dr.Momo (#27) üzenetére


csiga997
őstag

Ott volt, hogy pl., azaz ez csak egy jellemző volt a sokból. Természetesen kell a teljes dokumentáció, de a hatóságnak nincs mérlegelési jogköre, ha amúgy minden megfelel a vonatkozó szabványoknak akkor ráütik a pecsétet az adott berendezés tényleges vizsgálata nélkül. Ez pusztán papírmunka kérdése meg néhány okmánybélyegé.

(#30) csiga997 válasza csizs (#28) üzenetére


csiga997
őstag

Sunnyogj nyugodtan. Legfeljebb ha leparkol a ház előtt egy nagy szürke Robur, akkor fuss le a pincébe :DDD

(#31) Dr.Momo válasza csiga997 (#30) üzenetére


Dr.Momo
tag

Durva lenne, ha pont egy akkora kiterjedesu faluba pont az o hazuk elott allna meg az a szurke furgon... Es mindez csak egy antenna miatt... Ne parazz, nyugodtan tedd fel az antennad, kutyat sem erdekli, hogy most engedelyezett antennad van-e vagy nem! Aztan szorjad a musort mint az allat!

(#32) csiga997 válasza Dr.Momo (#31) üzenetére


csiga997
őstag

Ó, ez az ország telis-tele van durva dolgokkal... :)
Hanem ha elő is állna ez a felettéb valószinűtlen helyzet, akkor se gondolom, hogy egy demizson jófajta háziborral ne lehetne rendezni ;]

(#33) balkoger


balkoger
tag

Elvileg a szerkezet tud 84mW-al is adni speci firmware-rel akkor nyugodt maradok ,egyebkent nekem kint van a teton ,nem lathato es iranyitott antennaval,a masik ablakon belul van ugyancsak nem latszik ,ugy gondolom nem fogok ezzel problemazni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Wifi antennak engedelyeztetese?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.