Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Wayteq x960bt

Hozzászólások

(#152) tobias88


tobias88
csendes tag

Viszont én ma kipróbáltam a bluetoothos kapcsolódást, és miután kapcsolódtam, wince-ben tudtam netezni, msn-ezni igencsak gyors sebességgel! Nagyon meglepett :C

Bár az érdekes volt hogy nem a start menüben volt a kilépés, hanem az asztalon a GPS icon :B

[ Szerkesztve ]

(#153) M_AND_Ms válasza tobias88 (#152) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Erről bővebben?
Csak GPRS-en keresztül megy?
Mit kell pontosan a kapcsolódási opciókhoz beírni?
stb, stb.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#158) M_AND_Ms válasza bencebratyo (#157) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Amúgy a gurjonos skinbe beállíthatod, hogy közvetlenül elérd a PNA BT felületét, Transzmitter felületét, külső zenelejátszót, stb, anélkül, hogy kilépnél a primóból

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#159) bencebratyo válasza M_AND_Ms (#158) üzenetére


bencebratyo
csendes tag

Ránézek arra is. Hova lett az utolsó kettő hsz-em?

(#160) bencebratyo válasza bencebratyo (#159) üzenetére


bencebratyo
csendes tag

Sőt, a többi hsz-emet sem látom. mi van iitt?

(#161) DM43 válasza bencebratyo (#160) üzenetére


DM43
őstag

(#148) Bog

(#162) bencebratyo válasza DM43 (#161) üzenetére


bencebratyo
csendes tag

Ezt nem értem...

(#163) bencebratyo válasza bencebratyo (#162) üzenetére


bencebratyo
csendes tag

Én éppen, hogy jóval ezután írtam, és semmi warez nem volt benne. Érdeklődtem, hogy a háttérben futtatással mi újság, meg, hogy miért indul újra az igo-ból kilépés után.

(#164) bencebratyo


bencebratyo
csendes tag

Már elkezdtem próbálgatni, de mi a tapasztalat, milyen kódekkel és milyen felbontásúra (már ha a felbontáson szükséges állítani) érdemes konvertálni a filmeket/videókat, hogy jól lejátsza a pna. Általában késést idéztem elő hang és kép közt.

(#165) Bog válasza bencebratyo (#163) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az iGO nem legális ezen a gépen. Az ezzel kapcsolatos buherálás szintén nem az. Az ilyen témájú hozzászólásokat csípőből törlöm.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#166) bencebratyo válasza Bog (#165) üzenetére


bencebratyo
csendes tag

Értem és akkor elnézést.

(#167) blintel


blintel
csendes tag

Most töltöm az Európa térképet a már meglévő Magyarország mellé. Ha letöltötte akkor csak be kell másolnom a Map-ba és akkor el is indul?

blint

(#168) tobias88


tobias88
csendes tag

Valahogy lehetséges Primoban Angliában postcode-ok alapján keresni? Mert ott minden úgy van megadva és nem cím szerint! Ha nem, akkor valaki tud valami másik nav szoftvert? :) :)

(#169) Khelben


Khelben
nagyúr

Ebook olvasásra használja valaki a cuccot? Van rá valami jó ebook reader, mint pl androidra az aldiko (epub formátumhoz)?
A windows mobile oprendszer programjai mennyire működőképesek wince-n? Ha jól olvastam, a lényegi része ugyanaz a winmo 6.5-nek, mint a wince 6-nak. (de lehet hogy hülyeség :))

(#170) Pityu999 válasza tobias88 (#168) üzenetére


Pityu999
csendes tag

Tökéletesen lehet vele tervezni irányítószám alapján is.

(#171) aeroan válasza SzaboZE (#149) üzenetére


aeroan
csendes tag

Nem a töltőn néztem hanem a gépen; az x950-re 2000mA van írva, viszont az új x960BT-re 1500mA... nézd meg a hátoldalán a címkén!

(#172) tobias88 válasza Pityu999 (#170) üzenetére


tobias88
csendes tag

space... mondhatta volna valaki :C

(#173) blintel


blintel
csendes tag

Jó lett. A már meglévő programra ráraktam az Európa térképet, ami amúgy csak Magyarországot tartalmazta de a map-ba beraktam és már el is indult. :D

blint

(#174) Pityu999 válasza tobias88 (#172) üzenetére


Pityu999
csendes tag

Azt hittem ez alap, hogy rájössz. :DDD

(#175) Loituma69 válasza Bog (#165) üzenetére


Loituma69
őstag

HA igo nem futna ezen a pna-n akkor erre a forumra se lenne szükség mert senki nem venné meg ezt a gps-t. De te vagy itt a főnök neked van igazad. :R

(#176) Loituma69 válasza Khelben (#169) üzenetére


Loituma69
őstag

Nem is tudom merjek e válaszoni? Futnak más navi szoftverek is ami 6.0 win alapú, Konkrét nevet neveket már nem merek írni.

(#177) SzaboZE válasza aeroan (#171) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én értem, de maga az autós töltő 1500mAh akkoris :) Szerintem azért van árírva, hogy ennyi lehet a legnagyobb áramfelvétele, ami azért elég húzós lenne egy ilyen navitól, bőven túl van lőve.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#178) hojos válasza Loituma69 (#175) üzenetére


hojos
aktív tag

"Az iGO nem legális ezen a gépen. "
2010-11-23 15:22:32. Szerzö: Bog

"Az ezzel kapcsolatos buherálás szintén nem az."
Ez viszont szerintem is így igaz !

[ Szerkesztve ]

(#179) blintel


blintel
csendes tag

Az útiterv áttekintésnél kilép, ha rámegyek egy szakaszra . Miért van ez?
Valakinek van ilyen?

blint

(#180) Loituma69 válasza hojos (#178) üzenetére


Loituma69
őstag

Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy igo nem futtatható hivatalosan a wayteq pna-kon. De ami itt folyik az egyszerű képmutatás :C
Tegyük a szivünkre a kezünket és mondjuk ki a wayteq pna 80% igo, vagy primo fut, ha legális ha nem!

[ Szerkesztve ]

(#181) hojos válasza Loituma69 (#180) üzenetére


hojos
aktív tag

:R

(#182) x960


x960
csendes tag

Sziasztok!
Eddig csak olvasgattam a hozzászólásokat, én nem akartam nagyon belemenni. Az eddigi hozzászólások és a tegnapi kipróbálás után azonban én is elmondanék egy pár szót a készülékről.
Múlt héten vásároltam a masinát eddig igazából csak otthon próbálgattam, főleg a funkcióit, ha élesben kell használni, ne akkor kínlódjak vele. Tegnap lett először kipróbálva úgymond élesben. Amit az előttem egy hozzászóló már elmondott, ahhoz csatlakozom, hogy igaz sok ikon van a kezdőképernyőm, de ezek többségét nyugodtan be lehetett volna tenni egy másik mappába, ami így sokkal átláthatóbb lenne. A BT tökéletesen működik, a telefont pillanatok alatt felismerte, a telefonkönyvet is hamar átmásolta. A hívás-fogadással sem volt probléma, bár akikkel beszéltem a visszhangról panaszkodtak. Megmondom őszintén autózás közben így már ki sem mertem próbálni, mert ha így visszhangos, akkor mit tesz a menetzaj? A transzmitter tökéletes, hangmimőségre sokat nem tudok panaszkodni. Bár látszik, hogy kezdő vagyok még GPS téren, mert a tegnapi hosszabb út előtti este próbáltam ki az autón, a transzmitter. Másnap elindultam az autóval és a Laura valamiért nem akart beszélni. Átnéztem 10x mindent, minden engedélyezve volt, mégsem volt hangnavigáció. Nagy nehezem rájöttem, hogy nincs bekapcsolva az autórádió. Ahogy bekapcsoltam, minden működött. Gondolom ez egy rutinos GPS használóval nem történt volna meg. Mostmár velem sem fog. Az AVI-t szépen vitte, zene hangzása sem rossz. Akkor maga a navigáció: én a masinát Sygnic Drive-val vásároltam meg. Gyors, műholdakat hamar talál, és könnyen lehet vele útvonalat szerkeszteni. Viszont itt jön a de. Mint az elején még egy francia autós írta, hogy a gép a házak között be van lassulva, azt tanúsíthatom. De szerintem nem csak a házak között. Szemmel láthatóan jóval le van maradva a jel a saját pozícióhoz képest. A kihajtóknál már rég ki kellene menni, amikor szól, hogy hajts ki. Éles kanyarokban, vagy körforgalmakban, észnél kell nagyon lenni, mert nem tud követni. Pedig nem száguldoztam sehol. És azt ne adja az ég, hogy kijössz körforgalomból, vagy kereszteződés után 50 méteren belül újabb útkereszteződés legyen, mert akkor saját magadra kell hagyatkozni. Ezt autópályánál lehajtásnál tapasztaltam. A gyorshajtásra való hangjezést kár bekapcsolni, mert a GPS legalább 10-et csal lefelé. 134-el mentem a pályán 122-öt írt. Én ezelőtt kölcsön masinával (a típus lényegtelen) iGo-val mentem. Ott ezek közül a problémák közül semmit nem tapasztaltam. Pontos volt, sebességet jól felismerte és nagyon pontosan követte az autó helyzetét. Ott egy kereszteződésből kijövet után azonnal tudta merre van az útirány. A Sygnic javára legyen írva, hogy a tervezése viszont parádés. Az 1200 km-es útvonalat bőven percen belül kiszámolta. Az újratervezés is ugyanilyen gyorsan megy. De ha valaki megkérdezné, hogy Sygnic, vagy iGo, akkor egyértelműen iGo. Az a baj, már pénzt adtam ki érte, nem akarom törölni, majd megpróbálom megszokni. Abban viszont valaki segítnetne, aki ért hozzá, hogy ami volt is mellékleve link, leszedtem a hangokat. De a Sygnic nem hajlandó lejátszani. kérdésem, hogy ez egy beállítással megoldható-e, vagy nem erre a software-re van kifejlesztve? Ja hangnavigáció szempontjából is jobban tetszett az iGo. Meg egy hozzászólás, ami a saját véleményem. Szembe mennék azzal, hogy ki kell kapcsolni az autó fényerőt. Valóban, ha valaki nem autóban használja akkor jó, ha ki van kapcsolva. De tegnap, hogy erős napsütésben mentem, kikapcsolt fényerőnél nekem nagyon zavaró volt, visszatükröződött. Kínomban bekapcsoltam az automata fényerőt, igaz, hogy tompábbak lettek a színek, viszont sokkal jobban láttam, és messze kevésbé tükröződött vissza.
Na, tovább nem húzom az időt, csak ezt akartam leírni.
Üdv.

(#183) x960


x960
csendes tag

Még annyit elfelejtettem írni. Előttem írták, hogy nem érdemes hozzá tartótokot vásárolni, mert nincs benne rögzítő háló és kiesik a masina. Én az extreme digitáltól vásároltam hozzá tokot, amiben viszont van rögzítő háló, tökéletesen bele lehet helyezni. A töltő problémát úgy oldottam meg, hogy ugyanitt 1700 forintért vásároltam hálózatról autóstöltőre átalakítót, amit bedugok a konnektorba, ebbe a szivargyújtós gyári töltőt és tökéletesen működik.
Még problémaként merült fel a tartóba bepattintás. Ez sajnos valóban igaz. Nagyon merev és már az első kivételnél attól féltem, hogy el fog pattani. Én ezt sajátosan oldottam meg. Két rossz közül a kisebbiket választottam: nem a készüléket veszem ki a tartóból, hanem a készüléket tartóstól együtt veszem le magáról a tartókarról. Sokkal egyszerűbb, és még így is elfér a tartóban. Meg azért a műanyag csak nem kopik ki. :)
Üdv

(#184) hojos válasza Loituma69 (#180) üzenetére


hojos
aktív tag

" Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy igo nem futtatható hivatalosan a wayteq pna-kon. "

Miért nem ?

(#185) kishoris válasza x960 (#182) üzenetére


kishoris
tag

Én a helyedben lementeném a gyári szoftvert és tennék helyette egy okosabbat. Ha már megvetted a készüléket legalább normálisan tudd használni. Biztosan meghülyülnék attól, hogy késik a navigáció.
Én Wayteq tokot vettem, semmi bajom vele, az ember úgy is figyel amikor kiveszi belőle a vasat.
A napellenző is szépen teszi a dolgát, nagyságrendekkel jobb mint nélküle.
Ami kicsit aggaszt, hogy alig egy hete van meg a kütyü és már van 1-2 karc a kijelzőn, pedig higgyétek el nagyon óvatosan bánok vele. Lehet, hogy kellene rá tenni fóliát, többen esküsznek a 3M Vikuiti ARMR200 típusra.
A sebesség kijelzéssel semmi bajom nincsen, legalábbis az okosabb szoftverrel. Egy régebbi vasamon (Airis T930) is az van, mindkettőt betettem az autóba egy teszt erejéig. Együtt navigáltak, nem volt késés egymáshoz képest sem, a sebességet is egyformán mutatták. Igaz nekem az óra többet mutat az autóban, de szerintem ez a gyakoribb.

(#186) M_AND_Ms válasza x960 (#183) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A tokkal kapcsolatban egyetértek. Én a gyárit vettem és csalódtam, hogy azt a két gumipántot kispóroltak belőle.

Az autós tartóba való kivétellel is hasonlóak a tapasztalataim. Gondoltam talán, ha egy kis reszeléssel kisebbre venném azt a kis pöcköt, talán könnyeben menne.

A töltéshez annyit, hogy a mai számítógépek többsége kikapcsolt állapotban (de a 200V-os hálózatba dugva) is adnak feszültséget az USB kimenetekre, ahova egy sima USB kábellel rádugva a PNA-t az tölthető külön hálózat i töltő nélkül is.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#187) M_AND_Ms válasza kishoris (#185) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Képernyővédő fóliához ezt ajánlom:
http://www.speedshop.hu/termekoldal/51589_kepernyovedo_folia_wayteq_x950_hd_x950bt_hd_x960_brando_protector_plus.html

Nem a legolcsóbb, viszont a már felrakott fólia leszedhető, tisztítható és újra visszarakható, ugyanis nem ragasztóval marad a helyén. A gyártó fóliáról az Internet többen is elismerően nyilatkoztak (a régi PNA-mhoz Hama-t használtam és évente cserélni kellett)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#188) kishoris válasza M_AND_Ms (#187) üzenetére


kishoris
tag

Ez a fólia még simán vállalható, jövő héten szerintem meg is rendelem, a 3M ennek majdnem a kétszerese.

(#189) Loituma69 válasza hojos (#184) üzenetére


Loituma69
őstag

wayteq.hu ott tedd fel ezt a kérdést! :K

(#190) Loituma69 válasza kishoris (#188) üzenetére


Loituma69
őstag

Brando UltraClear Magasan a legjobb! x820 3 évig rajta volt és mikor eladtam az x820-at a foilia is rajta volt hibátlan állapotban! Akkor 3200ft a folia ma már sokkal olcsóbb!

(#191) hojos válasza Loituma69 (#189) üzenetére


hojos
aktív tag

Ezek szerint a PNA gyártó nem engedi a szoftvert és nem fordítva ? :W

(#192) Khelben válasza x960 (#182) üzenetére


Khelben
nagyúr

a GPS legalább 10-et csal lefelé. 134-el mentem a pályán 122-öt írt.

Az autód km órája csal, nem a gps.

(#193) SzaboZE válasza x960 (#182) üzenetére


SzaboZE
addikt

"A gyorshajtásra való hangjezést kár bekapcsolni, mert a GPS legalább 10-et csal lefelé"

Csal a GPS :) Az autó órája nem csalhat igaz? Hidd el az, hogy az csal :) Általában max 10%ot csalnak az órák és mindig felfele.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#194) x960 válasza SzaboZE (#193) üzenetére


x960
csendes tag

Üdv!
Ezem véleményet arra alapozva írtam, hogy mint említettem is az iGo-s navi program szerint nem volt jelentős eltérés. Abban reménykedem, hogy nektek van igazatok, és valóban nem az autóra kell hagyatkozni. Csak attól félek, mi van, ha sem ez nem jó, sem az és az útszéli őrszem, meg megint csak mást mond, aztán jön a min. 30.000-es csekk. Ami viszont nagyon nem hiányzik. Szóval inkább veszem a kettő sebesség közepét, és akkor talán nem lesz gond.
Annyi kérdésem viszont lenne, tud-e valaki abban segíteni, hogy esetleg megoldható-e az, hogy feltelepítek egy másik navi programot a masinára a meglévő mellé, a meghajtóforrásnál kicserélem az elérési utat, és mind a kettő rajt van a gépen, vagy egyszerre csak egy program lehet feltelepítve?
Köszi előre is a választ.

(#195) hojos válasza x960 (#194) üzenetére


hojos
aktív tag

Erre való az SI. Az aláírásomban lévő honlapon (12 után mert most a szolgáltató karbantart) találsz is.

(#196) x960 válasza hojos (#195) üzenetére


x960
csendes tag

Köszi szépen

(#197) csepige44 válasza hojos (#191) üzenetére


csepige44
csendes tag

Én úgy emlékszem,hogy amikor meg vásároltam a navigációs gépemet ami ebben az esetben Wayteq 950bt HD,semmi olyat nem írtam alá és nem is akartak velem elfogadtatni semmilyen szabályzást arra vonatkozólag ,hogy milyen típusú, gyártmányú szoftvert rakhatok a gépre. Ha navigációs program nélkül,a külön navigációs program indítására szolgáló ikonnal szerelt PNA ,arra enged következtetni,hogy akár több navi programot rá lehet tenni.Ha szabályozva lenne fix progival és választó ikon nélkül árulnák és le lenne írva a vásárlási feltételeknél,hogy ugrik a gari ,börtön kivégzés stb..Az hogy nem az IGO -val van szerződve a Wayteq sajnálatos,de semmi közünk hozzá.Az IGO egyes verzióit simán meg lehet vásárolni és az,hogy azt mire használod ,na azt sem szabályozzák és nem is szabályozhatják.Voltam szervizben a Wayteq-nél mert a frissítés nálam gondot okozott,IGO 8 jogtiszta progi volt rajta amit régebben egy kártyán vásároltam meg.Szavuk sem volt arra ,hogy ez gáz csak szóltak,hogy sajna most minden törlődni fog.Szóval ami nem támogatott az nem egyenlő a tiltással,jogsértéssel.

(#198) DM43 válasza csepige44 (#197) üzenetére


DM43
őstag

Kicsit fordítva ülsz a lovon. Nem a Wayteq tiltja, hogy a kütyüjén igo-t futtass, hanem egyszerűen nem tudsz olyan igo-t (primo-t) venni, ami buherálás nélkül, egyszerű kártyabetétellel működik ezen a gépen. Buherálni a szoftvert viszont jogellenes.

(#199) hojos


hojos
aktív tag

Ez így igaz.
Ezért is kérdeztem ;] (némi éllel), hogy a készülék gyártó nem járul hozzá a program futtatásához ? Persze, hogy nem.
A szovtver gyártó állásfoglalása szerint, elvileg használható a készüléken a program, mint ahogy az Bog korábban idézett bejegyzéséből kiderült.
Továbbra is azt mondom, hogy ami "elviekben" használható arról nem kellene csípőből azt mondani, hogy tilos (warez).
Más kérdés, hogy a szoftver bármilyen módosítása már nem legális, tehár az ilyen tartalmú hsz. esetében írtam azt, hogy igaza van a moderátornak.

[ Szerkesztve ]

(#200) M_AND_Ms válasza csepige44 (#197) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Wayteq a készülék használati útmutatójában egyértelműen leírja, hogy "Ne használjon illegális, a készülékkel nem kompatibilis szoftvert."

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Wayteq x960bt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.