Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950BT

Hozzászólások

(#351) süti5


süti5
őstag

Valaki árulja el nekem légyszíves hogy hol kell módosítani a készüléken a képernyőfelbontást mert elindítom a navit és azt mondja hogy a 400x240-es felbontást nem támogatja (a progi tudja a 800x480-at). Szóval a képernyő beállításainál nincsen olyan fül hogy felbontás, tippek?

(#352) tszd


tszd
csendes tag

Sziasztok! Nekem is egy X950 BT HD-m van és IGO Primo van a készüléken. Cím keresésekor viszont mindig lefagy. Csak azt a felületet látom, ahova elvileg az utcanevet be kellene írni, meg a "vissza" gombot, de egyikre sem reagál. És nincs "tovább" gomb sem, ahol ki tudnám választani az adatbevitel módját. Mi lehet a gond? Legyetek szívesek segíteni! Köszi előre is.

(#353) Loituma69 válasza süti5 (#351) üzenetére


Loituma69
őstag

A navigációs szoftverben van egy olyan könyvtár, hogy DATA..ZIP megnyitod és ott ezt keresd igo8-nál : ui_igo8_da vagy primonál ui_igo9 és ott ha ez nincs : 800_480 akkor sosem fog 800x480 elindulni olyan data.zip kell keresned és bemásolni amiben van ilyen könyvtár 800x480

(#354) kismark022


kismark022
csendes tag

Hahó! Szeretnék kérni egy SOS segítséget.
Látom ti nagyon benne vagytok ebbe a témában. Most vettem apámnak egy ilyen készüléket, és igo Primo-t akarok feltenni rá, de nem tudok :D
Nincs olyan ikon, hogy beállítások. Nem tudom így megadni a program elérését, így nem indul.
Pedig jó lenne feltenni valami navigálós progit :D
Előre is kösz a segítséget.

(#355) DM43 válasza kismark022 (#354) üzenetére


DM43
őstag

Látatlanban biztos vagyok benne, hogy a beállításoknál van olyan, hogy Nav mappa, vagy a Navi útja vagy valami hasonló. Keresd csak meg!

(#356) kismark022 válasza DM43 (#355) üzenetére


kismark022
csendes tag

De nincsen beállítások ikon....ez az én problémám
:(((

(#357) sysrq válasza kismark022 (#356) üzenetére


sysrq
őstag

A menüsort gördítsd feljebb, és keresd a Navi mappa-t.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#358) kismark022 válasza sysrq (#357) üzenetére


kismark022
csendes tag

Már megtaláltam, köszi, rájöttem, hogy mi a baj. HD-s a készülék :D 800x480 :D

(#359) kismark022


kismark022
csendes tag

Milyen primo-t használtok HD-re?

(#360) Loituma69 válasza kismark022 (#359) üzenetére


Loituma69
őstag

Én ezt Primo 1.1 (8.5.11.161797) 800X480 data.zip-el.
De ezt csak felraktam nem szeretem. Az igo8 használam nekem jobban tetszik! Mindkettőn ugyan az a magyar térkép van és a primo van olyan utca föld út amit nem mutat, az igo8 ugyan ott simán jelzi a föld utat! + szerintem gyorsabb, betőltés keresés...

[ Szerkesztve ]

(#361) kismark022 válasza Loituma69 (#360) üzenetére


kismark022
csendes tag

Aham, köszi. Mert nekem is Primo volt fent, ill azzal próbálkoztam, de ott kiírta ezt a felbontás kombatibilis problémát.
Szereztem egy iGO8-at, az viszont nem indult, valami hibát írt ki, hogy nem találja az adatbázist, vagy mit, pedig volt vagy 2 gigás....
Láttam én is ezt a data.zip-es dolgot. Akkor elvileg a régi primoba felülírom azt a file-t és futni fog?

(#362) Loituma69 válasza kismark022 (#361) üzenetére


Loituma69
őstag

Ezen a forumon azt tudom tanácsolni, hogy vedd meg vagy az eredeti primot vagy igo8 az tuti menni fog, vagy olvass neten sokat és tanúlj, guggli a barátod! :) és akkor nem kerül semmibe! :Y

(#365) nomenest


nomenest
csendes tag

Sziasztok!

Nos, én abszolút csak felhasználó vagyok, azt sem tudtam, hogy az FM Transmitterhez kell vmilyen kábel. 1 órát kínlódtam, aztán itt a fórumon megvilágosodtam. Talán beleírhatták volna a használatijába, mert vannak biztos ilyen bénák mint én.
Nálam az USB kapcsolattal semmi gond, fel tudtam másolni mp3 számokat a belső memóriába, egyszer sem szakadt meg az usb kapcsolat.
Amiért írok: előttem azt írtátok, hogy az fm trnasmittere nem teszi ki a hívás hangját. Na ez van nálam is, a csengőhang még szól a kocsi hangszóróján, viszont maga a beszélgetés már nem, csak a saját kis hangszóróján keresztül. Ezt én álló autóban, garázsban próbáltam ki. Ezek szerint meg kell barátkoznom azzal, hogy BT hang nem fog kimenni a kocsi hagszóróira? Kár lenne, bár eddig is fülest használtam - csak ha már van iyen eszközöm, esetleg ez is működthetne! Esetleg vélemény? Köszi!

(#366) Loituma69 válasza nomenest (#365) üzenetére


Loituma69
őstag

Nálam usb kapcsolatnál 1-2 percenként megszakad a kapcsolat pl 20mb-os fájlokat nem tudok rámásolni usb keresztül! Ettől megörülök! :D
Rámásolom a memoria kártáyra be a pna-ba ott total commander indít és azzal átmásolom a belső memoriába! Ez van nálam. Telefon kihangosítást nem próbáltam, de ezek után holnap megpróbálom én is! Ezt a készüléket egy átlag ember nem tudja használni, ha szoftver (gps)
nélkül veszi meg! Buherátornak kell lenni ahhoz hogy ki tudd használni azt amit ez a pna tud!
Ami a legelkeserítőbb, hogy a filmeket rosszabul játsza le mint az előd sima x950-es és pl a 820bt 2 éves tipus simán működött telefonkönyvmásolás video lejátszás, ez a készülék totál visszalépés! KB olyan lett ez a pna mintha a jó öreg 601 trabantot kiadták volna mercédes kasznival, de ugyan azzal a 600cm3 2 ütemű motorral! Semmi értelme nem volt! Nem hiszem el, hogy ez a telefonkönyv probléma akkora mérnöki probléma lenne, hogy nem kerülhetett volna bele vagy az usb másolást atom stabilra megcsinálni! Nekem van egy samsung omnia 2 i8000 pda telefonom rádugom az usb kábelt 2 sec és atomstabilan kapcsolodik a win 7 64bites rendszerhez, olyan még nem volt, hogy megszakadjon a kapcsolat a két gép között pedig rendszeresen dugdosom össze őket! 800x480 as a kijelzője és 720x mit ttudom én hányas felbontású filmeket tökéletesen lejátsza, igaz 800mhz proci van benne! Pl ha józan ésszel gondolkodnak a wayteq mérnökei akkor a kijelzőt meghagyták volna olyannak amilyen volt, de ők abban a hitben vannak, hogy jobban el lehet adni 800X480 pixel felírattal a dobozán. Tévedtek nagyot! Navigálás szempontbol tök mind1 milyen a kijelző felbontása. Ez a filmeknél számított volna ott ahol nem működik a dolog :Y

[ Szerkesztve ]

(#367) sysrq válasza Loituma69 (#366) üzenetére


sysrq
őstag

Nem is tudtam hogy az Omnia egy árban van a 950-el.
Nekem a két és fél gigás Sygic (igaz lassan) de felmászott szépen. És hogy az IGO-t nem teljesen jogszerű ráerőltetni? Meg még szív is vele az emberfia? De legalább ne panaszkodna.
A multimédiás képességeit már a hír hallatán kétségbe vonta mindenki, be is jött.
Én lecseréltem HD- re a simát, és nem bántam meg.
Navigálni jó, filmet nézni nem.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#368) Loituma69 válasza sysrq (#367) üzenetére


Loituma69
őstag

Akkor végül is nem volt értelme lecserélned! Ki és hol írta, hogy egy árban van a wayteq és az omnia 2? Wayteq első gps készüléke ezelőtt 2 évvel teljesen kompatibilis volt az igo 8 -al és a mostani is az tehát nem felerőltetés ha felakarod rakni! A sygic pedig úgy gagyi ahogy van! Használd egészséggel! Én maradok az igo 8-nál. Természetesen eredti igo 8 használok nem akarom , hogy szegény szoftverfejlesztők éhen maradjanak! A lényeg az, hogy teljesen feleslegesen cseréltem le az X950 a HD BT verzios wateq-ra. Semmivel nem jobb, de viszont drágább! Ez is valami.

(#369) sysrq válasza Loituma69 (#368) üzenetére


sysrq
őstag

Akkor végül is nem volt értelme lecserélned!
Köszönöm néked Szorbán Piktor hogy kinyilatkoztatsz és döntesz az én dolgaimról és döntéseimről.
Ki és hol írta, hogy egy árban van a wayteq és az omnia 2?
Te hasonlítottad össze a kettőt, (jé! a drágább jobb, ki érti).
Természetesen eredti igo 8 használok...
PNA-ra? igo.hu. ;]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#370) Loituma69 válasza sysrq (#369) üzenetére


Loituma69
őstag

Értem olcsóbb akkor nem kell jól működnie lol! PDA PNA nincs külömbség jól tudjuk, bármilyen igo 8 elindul bármilyen pna készüléken amit az utobbi 2 évben adtak ki! Eredeti 2gb-os kártyán vettem az igo 8 szoftvert amit beleraktam a wayteq gps be és már futott is! ennyi! Most voltam meglöve a 800x480 felbontás miatt, de megoldva! Mellesleg megjegyzem frissítést 1 évben egyszer lehet hivatalosan letőlteni warez igo 8 hoz pedig kb 3 havonta! Lényeg a lényeg én megbántam, hogy lecseréltem a sima x950-et erre a HD szörnyre és fizettem érte 5000ft pluszt! x950 23500ft vettem a hd-t meg 28500ft! Neked bevált örülök neki! :C

(#371) sysrq válasza Loituma69 (#370) üzenetére


sysrq
őstag

.........PDA PNA nincs külömbség jól tudjuk........

Nagyon-nagyom-nagyon rosszul tudod.

És még terjeszted is!

Ez a borzalmas. (meg a helyesírásod.)

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#372) Tompie


Tompie
őstag

Azt akarom kérdezni, hogy navigáláshoz, illetve film nézéshez ez jó vétel )mindkét feladatot ellátja tökéletesen?)? A filmet lejátsza szaggatás nélkül? Illetve milyen formátumú filmeket játszik le? és mivel lehet a neki megfelelő felbontásúra konvertálni?
Köszönöm

(#373) sysrq válasza Tompie (#372) üzenetére


sysrq
őstag

A navigációra OK.
A filmre meg visszakérdezek: te jól főzöl?
Ugye. Mond meg milyen filmet és megnézem hogyan játssza le.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#374) Loituma69 válasza sysrq (#371) üzenetére


Loituma69
őstag

De okos vagy, igo 8 szempontjából nincs külömbség jézus! :Y

(#375) Loituma69 válasza Tompie (#372) üzenetére


Loituma69
őstag

film átalakításhoz / Format Factory
480x272 felbontásra konvertáld 512 kb/s mp4 formátum és tökéletesen lejátsza a filmeket! Itt jön elő amit már feljebb írtam, hogy tök felesleges volt 800X480 kijelző!
Navigáláshoz tökéletes, gyorsan fog gps jelet és tökéletesen meg tartja azt!

[ Szerkesztve ]

(#376) Loituma69 válasza sysrq (#371) üzenetére


Loituma69
őstag

Jó politikus lennél, teljesen másról írsz mint amit olvasól! A helyesírásnál tartunk holott ez itt a téma szempotjábol 100 rangú, de mivel ehhez értesz máshoz nem, ezért ezt hozod elő! :DD

(#377) zsazsa458


zsazsa458
csendes tag

Sziasztok! kérdezni szeretném,hogy mi lehet a probléma akkor ha a primóba nem jelennek meg az elérhető műholdak de tökéletes a navigálás ill a primóból kilépve a pna saját műhold menüjébe megjelennek az elérhető műholdak.

zsazsa458

(#378) BullZeye válasza Loituma69 (#374) üzenetére


BullZeye
veterán

Különbség, egyrészt, másrészt pedig nem tudom hogy csináltad, de valszeg sehogy, mert hivatalos IGO program nem fut Wayteq készüléken. Egy csomó mindent fel kell hozzá törni, hogy az használható legyen, iGo 8, és iGO Primo-nál egyaránt. Erre írta, hogy hülyeséget ne terjeszd.

PNA és PDA között pedig nem kevés különbség van, csak egy példa, PNA-WinCE, PDA-WinMO. WinCE-alig pár program ami működik, WinMO-több tízezer rárakható és futtatható jóság.

(#379) BullZeye válasza zsazsa458 (#377) üzenetére


BullZeye
veterán

Úgy, hogy iGO nem fut ezen a készüléken Hivatalosan, WAREZ pedig nem szép dolog, és kitiltásban részesülhetsz érte, de mivel 0 napos regisztrációról írsz, gondolom ez annyira nem érdekel. :)

(#380) Tompie válasza sysrq (#373) üzenetére


Tompie
őstag

Pont ez volt a kérdésem, hogy milyen legyen a film hogy jól játsza le?! :) avi, mpg, mp4...?
Meg tudom, hogy 480x272 -be át kell konvertálni. (de már írták hogy mp4 és akorjó) Csak arra lettem volna kíváncsi ha megfelelő formátumba alakítom a filmet akkor lejátsza-e akadozás mentesen.

(#381) Tompie válasza Loituma69 (#375) üzenetére


Tompie
őstag

Letöltöttem megnéztem. A videó kódolónál melyiket kell kiválasztani? MEG4(DivX) vagy MPEG4(Xvid) esetleg AVC(H264)? Az FPS az meg marad alapértelmezetten?, illetve az audio beállítások (ACC, 44100Hz, 128Kb/s,) is? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#382) sysrq válasza Tompie (#380) üzenetére


sysrq
őstag

Mivel nincs külön HD-topik, én meg elfelejtettem rákérdezni melyikre gondoltál, a Hd nagyobb felbontássához már karcos a teljesítménye.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#383) Loituma69 válasza Tompie (#381) üzenetére


Loituma69
őstag

FPS marad a hang marad, én Mpeg4/Divx használom.

(#384) Loituma69 válasza BullZeye (#378) üzenetére


Loituma69
őstag

Köszönöm a kiigazítás, hogy mi a külömbség sorry különbség a pda és pna között bár ezzel tisztában vagyok jó pár éve. Mio P360 pda val kezdtem és már volt vagy 3 tucat ilyen kütyü a kezemben. Az i8000 rendszeresen cserélek romot hol HTC sense hol touch flo hol pedig sima winmo 6.5 fut rajta. A wayteq pna kat pedig mindig más és más si felülettel használom sose a gyárival tehát van némi rálátásom, hogy mi az a pna és pda, de ebben a forumban nem ez a lényeg és nem is az, hogy külömbség vagy különbség! De ha gondololod beszélgethetünk erről is, nyissunk egy helyesírási topikot egy full számtekes forumon belül! :Y
Mág annyit, ha a wayteq készülékre nem lehetne feltenni az igo 8 vagy primo szoftvereket akkor nagy x..ban lenne a wayteq gyártója mert senki az ég világon nem venne ilyen gps készüléket! Ha warez ha nem a wayteq cég rég bezárhatott volna, ha nem lenne igo 8 vagy primo! Lehet rosszúl látom! Érdemes lenne egy közvéleménykutatást csinálni ki milyen GPS szoftvert futtatt a wayteq készülékén 2 évre visszamenőleg! Én 85% igo 8 ra tippelek és kb 15% sygic-re azt is csak az utobbi 4 hónapra saccolom! A fennmaradó pedig egyéb szoftver.

Utoszó : A wayteq X950 elvileg egy sima gps PNA, de gondolom nagyon értesz ehhez és te is tudod, hogy megfelelő SI felület felrakásával pontosan annyit fog rudni mint egy jó minőségű PDA készülék! Ha ezt tudtad akkor nem értem min vitázunk, ha nem tudtad akkor most okosodtál!

[ Szerkesztve ]

(#385) Tompie válasza Loituma69 (#384) üzenetére


Tompie
őstag

Alapjában véve mindegy hogy AVI vagy MP4 csak a megfelelő képnagyságra(480x272) legyen konvertálva a megfelelő FPS meg bitráta számokkal?!
25 FPS legyen és olyan 600Kbit a videó bitráta?

(#386) BullZeye válasza Loituma69 (#384) üzenetére


BullZeye
veterán

Kérlek, ha te annyira értesz hozzá, és szerinted PNA az egyenlő a PDA-val, akkor légyszíves, adj egy linket egy jól működő videólejátszóhoz, ami WinCE-n tökéletesen fut, és lejátszik mindent, és tud mindent amit egy jobb PDA-s videólejátszó.

Az, hogy hány készüléket használtál, nem jelenti, hogy értesz is hozzá, és ha majd i8000-re te írod át a WinMO-t és az Android felületeket, hogy úgy működjenek ahogy kell, és ahogy te akarod, akkor majd kapálózhatsz vele, viszont amíg egy nálad lényegesen okosabb ember csinálja meg, és te csak egy leírás alapján rárakod, az még nem feltételez semmiféle hozzáértést.

Csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy SI felület is csak egy futó program, nem oprendszer, így semmi köze nincs ahhoz, hogy most milyen program futtatható rajta, és erre is áll az Android+WinMO mondókám, amíg más megcsinálja te felmásolod és elindítod, azt egy idomított majom is megcsinálja, pl a 10 éves unokahúgom rakta fel nagybátyám Wayteq készülékére az egyik W7-es SI-t. Kb ennyi hozzáértést kíván a művelet.

Ha a Wayteq-re HIVATALOSAN lehetne iGO-t rakni, akkor Moderátorok nem bannolgatnának érte. Nem mondtam egy szóval sem, hogy nem lehet, de ha igen, emeld ki légyszíves. Én azt mondtam, hogy hivatalosan nem lehet, a WAREZ pedig tiltott ezen a fórumon. Ha már írni nem tudsz helyesen, legalább olvasni tanulj meg.

utószó: Ha szerinted egy SI annyira okosítja a PNA-t, hogy már PDA, akkor a következőket légyszíves mond hogy csináljam meg:
Automatikus háttérkép választás WinCE felületre + egy teljesen új téma, mert W98as classic style nekem nem jön be. Valamint egy olyan videólejátszó, ami lejátszik mindent, azaz ami egy sima PDAn tökéletesen fut pl: TCPMP, de olyan ami hangot is lejátszik, valamint nem fagy ki minden második indításnál/lejátszásnál. köszi előre is :)

(#387) Tompie


Tompie
őstag

Ehhez a x950 BT-hez lehet kapni valami napelenzőt amit a kocsiba rá lehet pattintani vagy valami ? :)

(#388) Loituma69 válasza Tompie (#385) üzenetére


Loituma69
őstag

igen

(#389) Loituma69 válasza BullZeye (#386) üzenetére


Loituma69
őstag

Beszélj 10 éves unokahugoddal majd megtanít mindenre!

"Automatikus háttérkép választás WinCE felületre" neked nem PDA kell, hanem digitális képkeret :C

[ Szerkesztve ]

(#390) Tompie válasza Loituma69 (#388) üzenetére


Tompie
őstag

(#391) veglessyd


veglessyd
csendes tag

Nagy sz@rb@n vagyok uraim :O
Beállítottam a készüléken az ActiveSync-et újraindult és már egy órája ugyanazt csinálja.
Újraindul megjelenik a háttérben a kocsi, és újraindul megint. és újra és újra.....
nem müködik a reset, semmire nem reagál. Na most mi legyen?
Kérlek segítsetek.

(#392) BullZeye válasza Loituma69 (#389) üzenetére


BullZeye
veterán

Jahm, ő legalább nem beszél hülyeségeket, és nem adja elő a dolgokat úgy, mintha annyira értene hozzá :) látod, egy 10éves lány jobb nálad.
És ez a háttérkép változtatós dolog 1 a sok ezerből amit PDAval meg lehet csinálni, PNA-val nem. Úgyhogy erről ennyit, menj olvasgass picit utána, ahogy én is tettem.

(#393) BullZeye válasza veglessyd (#391) üzenetére


BullZeye
veterán

Várd meg míg lemerül teljesen, az is egyfajta HARD reset. Ha utána is csinálja, akkor irány garancia.

(#394) Tompie


Tompie
őstag

Na most légy okos Domokos :)
Wayteq x950 BT vagy CNS Globe Pro ?! :)
[link]

(#395) sysrq válasza Tompie (#394) üzenetére


sysrq
őstag

Az egyikben van Bluetooth kihangosítás, persze korlátozottan használható de ha nem kell vegyél simát. A CNS-t nem ismerem, nem találok utalást a belső memória méretére, a wayteq-ben csak ott figyel a 4 giga.

És a cikkben van egy nagyon érdekes link iGO telepítése PNA-ra.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#396) DM43 válasza Tompie (#394) üzenetére


DM43
őstag

Nézd meg ezt

(#397) Tompie válasza DM43 (#396) üzenetére


Tompie
őstag

Olvastam ezt is de itt szinte csak a fényerősség mérésre helyezik a hangsúlyt.
Egy olyan teszt érdekelne, ahol az x960 HD és a CNS Globe HD filmlejátszát tesztelik.
Ugyanis leginkább navigációra és filmnézésre használnám.

[ Szerkesztve ]

(#398) Tompie válasza sysrq (#395) üzenetére


Tompie
őstag

A CNS Globe HD-ben van BT, arról még nincs információm, hogy az mennyire gyors, mert az x950 BT HD-ra panaszkodnak hogy lassú, főleg filmlejátszásnál, azt nem tudom az x950 BT-ben mennyire használható BT?!
A belső memória nagysága meg mindegy, úgyis teszek majd bele memkártyát.
CNS-re 2 év gari van, wayteq-re 1.

(#399) sysrq válasza Tompie (#398) üzenetére


sysrq
őstag

Abban van, de te a pro-t kérdezted először nem a HD-t.
Nekem volt BT-s 950, nem használtam. Megtalálta mindig a telefont, de az autórádió jobb megoldás.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#400) adorjant


adorjant
senior tag

Épp most készülök x950BT hd-t venni,erre tele van a topik negatív tapasztalatokkal :(
Elsősorban navira kellene természetesen,másodrészt néha videózásra. 800*480 tehát nem akadály navihoz,vagy már ide is kevés a teljesítmény?
Ha jól értem,ajánlott konvertálni a filmeket?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950BT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.