Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950BT

Hozzászólások

(#101) DMG válasza BullZeye (#99) üzenetére


DMG
senior tag

Ti amúgy házasok vagy testvérek vagytok? :DDD

Az aqua az jó tapasztalat, közel is van, és számítástechnika területén én olcsóbbat még nem találtam, max ilyen vidéki webshopokat, amik kiszállítással már drágábbak is.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#102) BullZeye válasza -=TS=- (#100) üzenetére


BullZeye
veterán

Aham, már megjelent, kapható is, de még csak tegnap került az üzletekbe, úgyhogy kb holnap kerülnek ki remélhetőleg azokhoz akik előrendelték már. Hétvégén már biztos több infó lesz róla.

(#103) runner 125


runner 125
nagyúr

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#104) BullZeye válasza runner 125 (#103) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez jobb :P

[ Szerkesztve ]

(#105) Gallicus


Gallicus
csendes tag

Most jött doxáéktól a hívás WayteQ x950BT megérkezett. Lehet menni érte a bótba.. :C

(#106) Pozitron


Pozitron
tag

Na megérkezett a kütyü, egyenlőre még csak ismerkedem vele. Gyorsnak tűnik.

(#107) jszobi


jszobi
csendes tag

sziasztok!

Már két napja megvan kütyü. Kamillo SI-vel próbálkozom. Megy vele szépen, de van néhány dolog ami nem működik jól. Ilyen pl. a tcommanderben a ctrl+3-as nézegető funkció, amire hibaüzenet:" cannot find 'IExplore' (or one of its components)." Szerkesztésre ctrl+4 műkszik.
A resinfo is megy, de nem lehet a háttérben futó alkalmazásokat megnézni benne. Hiába nyomom a gombot, nem történik semmi.Lehet, hogy a CE6 az oka? A régebbi kütyün (N770BT) ezek mind működnek. A szótár programban nem tudok szótárat választani, de ezt a régebbi gépemen sem tudtam. Néhány program nem azon az útvonalon van, ahol előre programozva lett. pl. a BluetoothV4 a BluetoothV5-re indul. A hangerő szabályzó YFAPP\Player könyvtárban van...
Néhány észrevétel:
Az automata szabályzás nagyon leveszi a fényerőt. Jó lenne valamilyen alapszintet (érzékenységet) állítani rajta. Kikapcsolt automata mellett jó fényerőt lehet állítani.
Az FM 88Mhz-től állítható, nekem antenna (bedugott usb kábel, vagy töltő kábel) nélkül közvetlen a fejegység mellett sem szól. Antennával viszont a korábbi N770BT-nél szebben, kevésbé zajosan (töltés mellett is). A saját lejátszója meglepően szép hangú, lejátszási listát lehet összeállítani.
A BT -n nekem nem sikerült hívás listát beolvasni, az újra kapcsolódás beállításakor csak ki és bekapcsolás után csatlakozik a telóhoz. Közeledésre nem csatlakoznak újra. Nekem legalább is nem sikerült. Menüből kell csatlakoztatni ismét.
A navigáció mindegyik programmal nagyon gyors. Holdat az első alkalommal viszonylag lassan fogott, a tetőtéri szobában indítottam, itt az N770bt hamarabb talált jelet. Kint azonban nem lehet összehasonlítani. Sokat segített a sys.txt-be írt gps adat.
Az újratervezések is nagyon gyorsak.

(#108) reja98


reja98
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is megjött a cucc... :K
Eddig minden alapfunkciót végigpróbáltam, működött.
A Windows CE-ből viszont nem tudtam kilépni, csak külső RESET-tel.
Van valami trükkje?
A telefon kihangosítás FM ről is szépen működik, de a BT automatikus kapcsolódás nem jött össze a telefonnal.
A névsor beolvasás sem.
A GPS rész szépen működik, IGO-val, de néha a magasság jelet nem mutatja, meg a GPS hold információkat sem.
De érdekes módon a navigáció kifogástalan és gyors.
Az aut. fényerőszabályozást én is kikapcsoltam, így jó.
Szóval -összességében eddig Happy :)

(#109) BeregiZs válasza reja98 (#108) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Sajna ezért kell beírni a sys-be az alábbiakat. Nekem is ez volt a gondom, de ezzel megoldódott, és már mutatja is a holdakat. A magasságértékeket pedig természetesen csak aktív holdak jelenlétében tudja megadni :K

[gps]
protocol = "NMEA"
set_messages=0
port = 1
baud = 57600

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#110) jszobi válasza reja98 (#108) üzenetére


jszobi
csendes tag

CE-ből vissza:
start menu-> run(futtatás)-> beirod "ResidentFlash2\YAPP\YFloader"->ok!
reset-ig valószinű megtartja a parancsot, legközelebb csak ki kell választani a legördülő menüben.

(#111) jszobi


jszobi
csendes tag

GPRS DUN csatlakozást nem találok. Lehet nem lehet? :F
Nem látok böngészőt sem a CE-ben. :((

[ Szerkesztve ]

(#112) reja98 válasza jszobi (#110) üzenetére


reja98
csendes tag

Megcsinálatam, de hiabaüzenetet adott:
"cannot find 'YFloader' (or one of its comopnents).
Make sure the and filename are correct and that all the required libraries are avaiable"

Valami file nevet nem talál.

(#113) jszobi válasza reja98 (#112) üzenetére


jszobi
csendes tag

bocsi kimaradt egy F betű: "ResidentFlash2\YFAPP\YFloader"

(#114) reja98 válasza jszobi (#113) üzenetére


reja98
csendes tag

Kedves Jszobi!

Így már tökéletesen működik!
Köszönöm :C

(#115) reja98 válasza BeregiZs (#109) üzenetére


reja98
csendes tag

Kedves Zsolt!
Beírtam, most úgy tűnik, hogy jó, de holnap megyek egy hosszabb útra, és az lesz a főpróba!
Addig is, köszi! ;)

(#116) stefi68


stefi68
addikt

Hali!

Nem vagyok még x950bt tulaj, de az szeretnék lenni!
Korábban olvastam az előd x920bt fórumán az ott felmerült problémákról és jó lenne tudni, hogy az x920Bt gyermekbetegségei a x950bt-nél is megmaradtak-e, vagy már kijavították őket.

Ilyenek például:
- az FM transzmitteres adás túl halk volt a rádióban, egy rádiócsatornára váltva azután meg üvöltött.
- a Jackdugós hangkimeneten más eszközzel összekötve (pl- erősítő) zúgó hang volt hallható, ami állítólag a készüléknek belső földelési problémája
- a kurzorremegés ami az elődnél tapasztalható volt, bár erről mintha olvastam volna valahol, hogy az x950 (nem bt-s) -nél már nem jelentkezett.

Hirtelen ennyi jutott eszembe... gondolom ez a többieket is érdekelheti, úgyhogy szívesen vennénk az infókat :K

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#117) jszobi válasza stefi68 (#116) üzenetére


jszobi
csendes tag

Szia!
1. FM transzmitter nálam szépen müködik. A jelszint lehetne egy kicsit erősebb, de nem olyan zavaró. A zajszint jobb mint az előző N770BT-n volt. Viszont csak bedugott csatlakozóval (antenna) mükszik, ez lehet a töltő, vagy a TMC vevő, vagy akár egy USB kábel. A korábban említett földhurkos zaj nem jelentkezik. Nincs különbség a bedugott táp és a kihúzott táp zaja között. DE! A régi N770-es töltővel már jelentősen megnő az FM súgás.., tehát valszeg változtattak a töltőn.
Az N770BT-hez képest nagyságrenddel jobban szól a saját lejátszója.
2. Jack dugóval is szépen szól, nincs zúgás.
3. Kurzor remegés nincs. Képernyő rendben van, csak az automata fényerő szabályzó veszi el a fényt jobban a keleténél. Kikapcsolva jól állítható a fényerő.

Kérdezném a hozzáértőktől: A médiajátszók kamillo SI-ben mind lefagynak a file nyitáskor. A saját lejátszója szépen működik.
Lehet-e ezen változtatni? Lehet-e a hiányzó internet explorert utólag hozzárendelni (ezt használná a t-commander a ctrl-3.as megjelenítésekhez) ?

(#118) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

Tegnap lecseréltem a sima 950-est a BT-s változatra. Úgy néz ki, megbántam! Pl. a kijelzőjét sokkal erősebben kell nyomnom, hogy reagáljon. Az előzőnél éppen csak, hogy hozzá kellett érni. A bluetooth ikon nem jön elő a primo alap menüjében, vajon miért nem látja, hogy ez egy BT-s gép? A noname PNA-n simán megjelent. A telefonkönyvbe valóban nem lehet betenni egy nevet-számot sem!!! Ez így egy kalap SZ@R! Az FM TM-t már meg sem próbálom. Szóval én összességében a fejem verem a veremperembe! :W (Ha esetleg valaki tud ezekre megoldást, jelezze.

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#119) jszobi válasza BeregiZs (#118) üzenetére


jszobi
csendes tag

Szia!
Ha arra gondolsz, hogy a BT ikonra kattintasz és nem indul el, akkor lehet az a baj, hogy az BT idító exe az X950BT-nél nem BlueToothV4.exe, hanem BlueToothV5.exe.
Ha nem tudod a skin-ben átírni, használd a külső program elérési lehetőséget a sys.txt.ben:
; External BT program:
[bluetooth]
btappl="/ResidentFlash2/YFAPP/Bluetooth/BlueToothV5.exe"
Ekkor a skin BT beállításnál válaszd a "külső"-t.

(#120) BeregiZs válasza jszobi (#119) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Köszi a gyors segítséget, ezt majd megpróbálom. Ennél a beállításnál nem kell elhelyezni a gurjon féle bluetoot.exe-t a gyökérben? Ellenben én arra gondoltam, hogy a primo alap menüjében, ahol vannak a beállítások, extrák, üzemanyagszámoló, stb, ott a noname PNA-n megjelent a BT ikon is. Most nem jön elő alapból, csak a skinben (gurjon) lehet megadni, ha rábökök a képernyőre. Ennek így kell lennie? :F

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#121) jszobi válasza BeregiZs (#120) üzenetére


jszobi
csendes tag

Nekem az alapmenüben a "beállítások" mellett van egy "külső programok" ikon, ami alatt láthatók a sys.txt-ben beírt külső programok, és indíthatók is. Lehet nálad ez volt a korábbi "BT" indító ikon.
Külső programindítási lehetőség a sys.txt-ben (az útvonalak természetesen példák!):
; External programs:
[extprograms]
;------1 program----------
; 1 - 10
name1=Total Commander
; Program name
path1=\SDMMC\SOFT\Total Commander\cecmd.exe ; program path
param1= ; optional, if parameter needed
icon1=15 ; icon number 0-29 from "gjm_ico_extprg.bmp"

;------2 program----------
name2=Core Player
path2=\SDMMC\SOFT\CorePlayer\Coreplayer.exe
param2=
icon2=13
........

;------10 program----------
name10=Solitaire
path10=\SDMMC\SOFT\game\Solitaire\Solitaire.exe
param10=
icon10=15

(#122) BeregiZs válasza jszobi (#121) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Tényleg nem! Megvolt a külső programok (ez az újabb gurjon skinnel jött), az extrák-frissítések menüt változtatta meg, és e mellett volt a BT ikon. Sőt, amikor indítottam a primót, a kisméretű térkép alatt is megjelent kicsiben úgy, mint az extra beállítások ikonja (az a kis üvegecske, vagy mi).

Zsolt (Wayteq X950)

(#123) jszobi válasza BeregiZs (#122) üzenetére


jszobi
csendes tag

A gj Bt-progiját tudtommal nem kell bemásolni a primo főkönyvtárába, mert van a kütyünek saját BT progija. Bár lehet hogy működne vele, ezt nem próbáltam, de szerintem ez vas függő. Kezdettől fogva skinnel használom, nem emlékszem a "szűz" állapotára. Lehet, neked valamilyen hardwerrel azonosította a noname PNA-dat és ezért tett ki plussz ikonokat alapból.

(#124) BeregiZs válasza jszobi (#123) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Hát lehet. De a leg cikibb az az, hogy nem lehet ezekre a gépekre a telefonkönyvet felrakni. Pedig opcióként ott van! Az egész értelmét veszti, mert vezetés közben úgyis elő kell venni a telefont, vagy meg kell jegyezni 260 db telefonszámot, nem? :C Ezt jól kitalálták. Még a végén visszasírom a kínai csodámat, mert az legalább gond nélkül beolvasott minden adatot a telóról, úgy emlékszem, talán még az SMS-eket is. Na mind1, így jártam. :W

Zsolt (Wayteq X950)

(#125) stefi68 válasza jszobi (#117) üzenetére


stefi68
addikt

Köszi gyors választ Jszobi!

Az azért megnyugtató,hogy javítgatják a hibákat az új modellben....

Még az jutott eszembe, hogy jack kimeneten hálózati töltővel (~220V) vajon jelentkezik-e a zúgás? Bár lehet, h. hálózati töltővel még senki nem használta.....

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#126) BeregiZs válasza jszobi (#123) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Beírtam a bluetooth-os bejegyzést a sys-be. Úgy néz ki, működik!!! Tényleg nem kellet a gurjonos exe, e nélkül is megy.
Köszi a segítséget.

Zsolt (Wayteq X950)

(#127) Pozitron


Pozitron
tag

Kisebb tesztelés után:

- Bluetooth jol működik, viszont ha kifelé indítok hívást róla, nem tudom lerakni, nincs a kepernyon olyan gomb amivel ezt meg tudnam tenni. Hivas fogadasakor el tudom utasitani a hivast.

-Fm transzmitter (amiert megvettem), egy rakas f*s... Rettentoen halk, ha pedig felhangositom a magnot akkor egy nagyon kellemetlen magas sipolas hallatszik.

- Műholdakat gyorsan megtalálta, navigalas pontosnak tunt

- Mint azt irtak elottem is, a fenyerosseg erzekelo hasznalhatatlan (nagyon lehuzza a kijelzo fenyerejet). Viszont a nappali/ejszakai mod valtasanal teljesen jo!!!

- Erintokijelzo jo, semmi rendelleneset nem tapasztaltam.

(#128) stefi68 válasza Pozitron (#127) üzenetére


stefi68
addikt

:((
Valóban ilyen szar lenne az FM transzmitter?
Pedig nekem fontos lenne (a BT nem izgat)!
Ezért vártam az x950bt-re mert az x920bt-nél is ugyanez volt és reméltem, h. ebben már kijavítják..... most aztán tanácstalan vagyok :F

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#129) NSD válasza Pozitron (#127) üzenetére


NSD
csendes tag

Buetooth: kikapcs-bekapcs után neked is újra kell párosítani a két eszközt? Nekem nem ismerik fel egymást, így viszont semmi értelme... :(

Az FM transzmitter minőségét meg tudom erősíteni, nekem is halk és alapzaja is van, amikor pedig töltőre dugom, az alapzaj felerősödik és hallgathatatlanná teszi a zenét.

(#130) reja98


reja98
csendes tag

Sziasztok!
Letöltöttem egy szótárprogramot, rátettem az SD-re, és jól működik.
Kérem, valaki segítsen: Hogy lehetne a Menü ikonok közé betenni, mondjuk egy játék helyére, hogy onnan ikon kattintással indíthassam a szótárt?
Üdv: :B

(#131) Hestiana válasza reja98 (#130) üzenetére


Hestiana
tag

Szió,

Honnan töltötted le azt a szótár programot? Engem pedig az érdekelne még, hogy hol lehet átírni az elérési utakat a menüben? Nem szeretném, ha játékok lennének ott, mert nagyon bénák, és inkább mást raknék oda.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#132) m.jeno válasza Hestiana (#131) üzenetére


m.jeno
senior tag

reja98-nak is

Innen lehet levenni SI-t, az megoldhatja a gondjaitokat.

Az SI-k némelyikében van szótárprogi is.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#133) BeregiZs válasza NSD (#129) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Én úgy csináltam, hogy a párosítás után bepipáltam a "BT autom.csatlakozás belépéskor" opciót. Nálam most, ha a telón (SE K770i) be van kapcsolva a bt, amikor bekapcsolom a navit, majd belépek a bt menübe, egy pillanat múlva már létre jön a kapcsolat. Természetesen amikor kikapcsolom, bontja a kapcsot. Többször is teszteltem, így működik, és nem is kell párosítani egymást. Próbáld ki, és jelezz, hogy nálad jó-e így?

Zsolt (Wayteq X950)

(#134) Pozitron válasza NSD (#129) üzenetére


Pozitron
tag

Hogy őszinte legyek, ilyen mélyen nem teszteltem a BT-t, csak az FM transzmitter miatt vettem bts keszuleket, de mint kiderult hiaba.

Megvalami, ahogy a tolton eszrevettem 12 és 24 voltrol is lehet tölteni, ezt megerősititek?

Mert nekem mindketto ra van irva a szivargyujto csatira.

(#135) NSD válasza BeregiZs (#133) üzenetére


NSD
csendes tag

Hát ez így f0s.

A bluetooth gyakorlatilag csak azért van, hogy marketingcélokból rá lehessen írni a dobozra, mert amúgy teljesen használhatatlan. A Nokia E90-et minden alkalommal párosítani kell, de volt itthon egy SE K750i, azzal valóban újracsatlakozik visszakapcsolás után is. Kb 10 másodperc alatt találja meg a bluetooth menüpontba lépés után. Tehát párosodik bizonyos telefonokkal, de a telefonkönyvet nem tudtam átszinkronizálni.
Továbbá hiába szól minden az FM transzmitteren keresztül, a bluetoothon átvett telefonhívást a saját hangszóróján, szarrá torzítva adja ki.

Én részemről a bluetooth részét nem tudom így használni.

Az FM transzmitternek talán van értelme úgy, hogy a Primo beépített zenelejátszója nyomja a zenét és lehalkítja, amikor Bori navigál, de ez sem tökéletes, folder alapján például nem lehet tallózni, csak előadó és album szerint, ahhoz meg tökéletesen beállított ID3 tagek kellenek...

Azt hiszem, összességében így semmit sem ér a BT kitétel a típusjelzésben. Azt az 5k különbséget inkább egy jobb autóhifibe érdemes tolni, amiben van működő kihangosító és USB port.

-------------

Fentiektől függetlenül arra, amire ki van találva - navigálni - nagyon jó, az érintőképernyő nálam hibátlan, a Primo gyors, újratervezések gyorsak, egy SymbianV3 alatt futtatott Garmin MobileXT-hez képest maga a mennyország. De a BT nem ér +5k HUF-ot.

(#136) NSD válasza Pozitron (#134) üzenetére


NSD
csendes tag

A doksiban semmit nem találtam róla. A dobozában a térelválasztóra van írva a tartozéklista felsorolásánál, hogy car charger (12V). Szerintem kérdezd meg a disztribútortól telefonon, hogy a 24V támogatott-e.

(#137) NSD


NSD
csendes tag

Ja és a bekapcsolás után felvillanó logó cseréje a következőképp zajlik (az eredeti Wayteq rendszámú autó elég piacinak néz ki...:)):

- létrehozol egy tetszőleges 480x272 képpont felbontású 24 bites bmp-t.
- rámásolod a smartcard gyökerébe Logopf05.bmp néven
- bekapcsolod, felvillan egy kék képernyő, hogy a logót lecserélte, ekkor elmenti a saját flashébe
- smartcardról töröld a képet

Én pl a kocsimhoz brandingeltem, egy logóval indul.

(#138) BeregiZs válasza NSD (#135) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Fentebb, több hozzászólásomban -ha elolvasod,- én is emlegettem ezen problémákat, ugyan ilyen rosszul éreztem. Ráadásul képes voltam a sima X950-est becserélni (nem ingyen), a bt-s változatra a nagy semmiért!!! Non + ultra-ként ez elkezte produkálni a primo-s (már sokak által emlegetett) újraindítási hibáját, pedig nekem kártyáról megy. Az előzővel nem volt ilyen gondom. :W

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#139) ottesz


ottesz
aktív tag

Az lenne a kérdésem a 950BT rom rámegy a 920bt-re?

(#140) DM43 válasza ottesz (#139) üzenetére


DM43
őstag

A ROM-mal én nem kísérleteznék, mert könnyes féltégla lesz a készülékből.

A Residentflash2 lecserélése viszont működik.

(#141) Lonny válasza Pozitron (#134) üzenetére


Lonny
csendes tag

Melyik frekvenciára szoktad állítani?

Én a 88,5-re szoktam rakni, szerintem ott a legjobb, próbáld ki azon is.

(#142) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok! Végigolvastam a hsz-eket. de nem találtam meg a választ a kérdésemre. A 920Bt egyik hibája volt, hogy a zenelejátszó EQ-ja nem mentette el a beállításokat, minden bekapcsolás után újra kellett állítani. Ha valaki megnézné, és megírná azt, hogy a 950Bt-ben ezt megoldották-e, azt megköszönném.

(#143) BullZeye válasza dlaj (#142) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, sőt, ha lecseréld az x920bt-n lévő exe-t egy x950bt-ből valóra, akkor meg is oldja a problémát x920bt-n.

(#144) dlaj válasza BullZeye (#143) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm, ennek örülök. :N

(#145) sgr19


sgr19
csendes tag

Sziasztok.Szeretnék vásárolni egy 950 BT-t.Azt szeretném kérdezni,hogy milyen SD kártya kell és az Igo8 - al futtatható -e? :R

(#146) m.jeno válasza sgr19 (#145) üzenetére


m.jeno
senior tag

Micro SD kártyát lehet beletenni 8 Gb-ig biztosan.
Hivatalosan az iGO8 nem futtatható rajta!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#147) bacisteve válasza sgr19 (#145) üzenetére


bacisteve
csendes tag

Sziasztok !
Még új vagyok ! Az SD kártyára válasz : nekem 16 GB Kingston SDHC-t gond nélkül kezel !
Viszont kérdés : a telefonkönyv bemásolása a Wayteq szerint nem lehetséges, mert a korábbi gondok miatt / egyik telefonnal ment, a másikkal nem / módosították a programot .
Ellenben az X920BT-ben még volt . Valaki ügyes kezű ezermester nem tudná a mi gépünkre ráfaragni ?

(#148) sgr19 válasza m.jeno (#146) üzenetére


sgr19
csendes tag

Köszönöm. :R

(#149) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Helló mindenkinek!
Eddig csendes szemlélőként olvasgattam a főrumot,és sok hasznos dolgot tanultam,köszönet érte! Pár napja használgatom 950bt-t nekem eddig nagyon tetszik. Ez a telefonkönny beolvasás engem is nagyon érdekelne ha valaki megtudná buherálni. Szerintem többen istenítenénk az ezermestert aki megoldja!

(#150) Thom! válasza gulyatoma (#149) üzenetére


Thom!
veterán

fm transmitterről jó/rossz tapasztalat?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950BT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.