Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950BT

Hozzászólások

(#151) reja98 válasza Hestiana (#131) üzenetére


reja98
csendes tag

Szia Hestiana!

Íme a szótárprogram:

http://pdaplus.hu/download/hbk/wince/szotar.zip

Bemásolod az SD kártyára, és onnan futtatod.
Nálam kiválóan működik.
Az ikonról való indítás még mindig nincs megoldva.
Talán tud valaki segíteni.

Üdv: ;)

(#152) BullZeye válasza Thom! (#150) üzenetére


BullZeye
veterán

4 Autóban próbáltam ki, 1 mobil telefonon, és 1 hifi-n.

90.6Mhzen nem sistereg, nem zúg, nem csipog, nem pittyeg, tökéletes és tiszta hangzása van, már amit meg lehet követelni egy ilyen rendszertől. Van nekünk külön FM transmitterünk, ahhoz képest fényévekkel jobb.

Többen írták, hogy náluk sípol, ha hangerőt emelik, nos ilyet nem tapasztaltunk. Hangerőt olyan magasra tettük az autóba, hogy az már fájdalmas volt, és 4 emberből egyikőnk se vélte felfedezni, hogy sisteregne, vagy sípolna. Úgyhogy a hiba náluk keresendő.

(csak úgy működik, ha be van dugva USB kábel, vagy az autós töltő, de ez egyértelmű)

(#153) bakterka válasza NSD (#135) üzenetére


bakterka
tag

Hát igen!úgy látszik ez nem változott.Anno én is vettem egyx820BT-t a kihangosító miatt.De egy nagy rakás fos az egész.Gyorsan el is adtam és vettem egy x920-at,meg vettem mellé egy BT-s FM transzmittert. ,ami kiválóan működik!Tel.zsebben,ha kiszállok szétkapcsol(kb 10m) .Ha beszállok automatán kapcsolódik.Tudja az RDS-t,távirányítóval fogadom a hívást,a végén folytatódik a szám.Bt-s Wayteq-et majd akkor veszek,ha kiteszi a telefont a rádióra,addig ebből a szempontból gagyi az egész!Navigálni persze szuper!

(#154) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Én most tesztelgetem ezt a bt,transzmitter dolgokat,eddig ilyen tip.kütyüm nem volt. Az előd egy sima x820. Nagyon jó hogy ha a transzmitteren keresztül halgatok zenét,akkor rábeszél eszterke és navigál. A kérdésem az,hogy megoldható-e,hogy amikor sima rádiót hallgatok,akkor ott ugyan úgy rákeverje a navit? Ez nekem eddig nem jött össze,csa susog a rádió de na hallatszik át a navi hang. Ez így nem működik,vagy én csinálok valamit rosszul?

(#155) bacisteve válasza gulyatoma (#154) üzenetére


bacisteve
csendes tag

Hát ez rádióval nem fog működni ! A rádión veszed egy külön frekvencián a TM jelét, ami egy "rádióadás" , a Petőfi pedig más frekin sugároz . :W

(#156) sysrq válasza NSD (#137) üzenetére


sysrq
őstag

"- rámásolod a smartcard gyökerébe Logopf05.bmp néven"

Szia.
Hova másolom?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#157) m.jeno válasza sysrq (#156) üzenetére


m.jeno
senior tag

Simán rámásolod az SD kártyára!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#158) chatran válasza Pozitron (#127) üzenetére


chatran
őstag

Úgy vettem észre, hogy ezek a pluszfunkciók a Wayteq-nél teljességgel használhatatlanok. Csak azért vannak, hogy legyen mit feltüntetni a dobozon. Ez a sípoló hang akkor is jelentkezik, ha fülhallgatóval hallgatok zenét rajta, pár perc zenehallgatás után komoly fejfájásom lett. Alapból van egy zúgó, sípoló alapzaj, ami élvezhetetlenné teszi a zenehallgatást, filmnézést.
Szóval ha csak navigálni szeretnénk és mást nem várunk el tőle akkor kiváló készülék. :)

(#159) BullZeye válasza chatran (#158) üzenetére


BullZeye
veterán

Idézet:
Ha zajos(erősen!) az audio kimenet, amikor rádugod egy fejegység LIN bemenetére, vagy egy PC hangfalára, vagy egy hifi bemenetére akkor szakítsd meg a két vezetéket(piros, fehér) a kábelben és köss bele egy-egy 22kohm-os ellenállást sorba. Ha nem lenne elég, növeld az ellenállást, amíg a zaj megszűnik(max. 56k jó kell legyen).
Ügyesebbek(és akik jól látnak...) két 1206 méretű SMD ellenállást is bele tudnak szerkeszteni egy szétszerelhető 3,5-es Jack dugóba.

Sajnos az x950(BT) sorozat a hang kimenet terén visszafejlődött, az x920(BT) sokkal jobb minőségű volt! Csodálkoztam is volna, ha valamit nem rontottak volna el(mert ugye tökéletes dolog nincs). Na mindegy, ezzel a megoldással tűrhető hangot sikerült kicsikarni. A hibát a belső erősítőjének gerjedése okozza, ha a rácsatlakozó előerősítő bemenetének kicsi az impedanciája. Ezt növeli meg az ellenállás. Mellékhatás lehet, hogy kissé halkulnak a magashangok, de ez csak akkor, ha az erősítő bemenete kapacitív. Ilyen ritkán szokott lenni, tehát ez csak egy esetleges megemlített mellékhatás.
Jó zenehallgatást!

Egyébként FM transmitter kifejezetten jó rajta, ahogy írtam pár HSZel előbb. Nem sípol, nem zúg.

[ Szerkesztve ]

(#160) BullZeye


BullZeye
veterán

ha elindítja az ember a Video, vagy a Zene alkalmazást, akkor lehet valahogy beállítani, hogy automatice melyik könyvtárból nyisson meg képeket, videókat, zenéket?

Szóval ha elindítom a Video lejátszót és megnyitás, akkor ne a ResidentFlash mappát lássam, hanem mondjuk kapásból a ResidentFlash\Videos mappa tartalmát.

(#161) BeregiZs válasza chatran (#158) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Szívemből szólottál! Bár a véleményem a BT-s verzióról már a korábbiakban kifejtettem, nagyjából ugyan ezt. Én addig idegesítettem magam, hogy visszacseréltem a sima X950-re. Ráadásul úgy tűnik, a tapasztalataim alapján, hogy bt nélküli verziónál még az érintő kijelző is finomabb. Természetesen e megfigyelést csak a nálam járt verziókról tudom kijelenteni.

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#162) BeregiZs válasza BullZeye (#159) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Remélem nem akarjuk ezt megoldásként kezelni egy 2010-ben készült vatta új készüléknél, ráadásul örömtáncot kell lejtenünk, ha 1000 db-ból kifogunk egyet, ami úgy működik, ahogy kellene alapból. Arról nem beszélve, hogy ez egy olyan jellegű probléma, amit egy kis odafigyeléssel ki lehetett volna küszöbölni, még a sorozatgyártás előtt, tekintettel arra, hogy a előző szériáknál ugyanezen hibák voltak, és nem hinném, hogy senki nem jelezte feléjük.
Ettől függetlenül imádom ezt a készüléket, de fent említett dolgok miatt voltam kénytelen megelégedni a sima X950-el. Ezzel semmi bajom, amennyit tud, azt remekül teszi. :D

Zsolt (Wayteq X950)

(#163) plajos válasza BullZeye (#160) üzenetére


plajos
aktív tag

Ezt írd a sys.txt-be. Az első sor mindenhonnan letiltja a beolvasást (ezt a sort ne piszkáld), a második pedig az adott elérési útvonalat engedélyezi, ezt módosíthatod kedved szerint. Sajna csak a képekre és a zenei fájlokra van hatása.

[oasis]
exclude_directories="PICTURE::%SDCARD%/,PICTURE::%myflashdisk%/,MUSIC::%SDCARD%/,MUSIC::%myflashdisk%/"
include_directories="PICTURE::%SDCARD%/pictures/,MUSIC::%SDCARD%/mp3/

Megj. Az [oasis] szekció alatt két sor van, csak a fórumotor az első hosszú sort kettétörte.

[ Szerkesztve ]

(#164) BullZeye válasza plajos (#163) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, de ezt hova kéne beleírni? Mert így első ránézésre nem hiszem, hogy az ami nekem kell. (igo=warez)

Nekem pedig az kéne, hogy az alap programban, ha elindítom a videólejátszót ami integrálva van, akkor ott keresse bent (residentflash2-ben kéne valami hasonló megoldás)

Egyébként használd a Programkódot az nem tördeli a sorokat.

(#162) BeregiZs
Teljesen igazad van, ezzel nem is vitázok, csak ha már az ember belefutott, és meg tudja oldani otthon relatíve könnyen, akkor ott a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#165) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Nem tudom miért,de nekem az istennek sem sikerül megváltoztatni a bejelentkező képernyőt. Csináltam 480x272 bmp képet,logopf05 névvel,ráraktam egy szűz sd re semmi. Megnéztem a softver verziót ott pf08 az eleje. Átneveztem,úgy sem semmi?! Szerintetek mi a gáz?

(#166) sysrq válasza gulyatoma (#165) üzenetére


sysrq
őstag

Nekem sikerült, (jobban néz ki a saját verda, melyik hülye venne egy maseratiba pna-t).
Minden úgy megy ahogy le van írva? ntfs vagy fat32?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#167) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Az sd fat 32

(#168) sysrq válasza gulyatoma (#167) üzenetére


sysrq
őstag

Egy próbát megér ntfs-el is.
TMC vevőt használ valaki 950 BT-vel? Bármelyik TMC vevő jó hozzá vagy csak a wayteq-el működik együtt?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#169) BeregiZs válasza gulyatoma (#165) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Ha jól emlékszem 24 bit-ben kell elkészíteni a képet. A tiéd úgy van?

Zsolt (Wayteq X950)

(#170) Thom!


Thom!
veterán

üdv.
Vettem én is egy ilyen ketyerét tök láma vagyok PNA terén.

Namost activesync-al residentflash/mobile****** beteszem a GPS programot ami 140MB kb. hát valami 2-ó3 óra alatt akarja átmásolni ez normális USB-n keresztül a saját 4GB belső memóriájára?

Vagy vegyek bele SDHC kártyát??

(#171) DM43 válasza Thom! (#170) üzenetére


DM43
őstag

Javaslom, hogy mielőtt bármit is vennél olvasd el ezt a cikket (regisztráció szükséges)

(#172) tecsa74


tecsa74
tag

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon,hetek óta olvasgattam a hozzászólásokat,s úgy döntöttem hogy a nem rég vásárolt made in china gps-emet (ami amúgy tökéletesen üzemel a mai napig is),lecseréltem egy WayteQ x 950BT-re.
Nem titok,egy nagyon kedves fórumozó adta az ihletet:)
Kb 2 órája van a birtokomban,levelem megírása után fogok ismerkedni vele.
Mint amatőr,ha a későbbiekben hülye kérdéseket tennék fel,azt nézzétek el nekem:) :) :) :DD
További szép napot!

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#173) tecsa74 válasza tecsa74 (#172) üzenetére


tecsa74
tag

Még lemaradt,ha esetleg valakit érdekel fél éves Carrera 430i gps,akkor legyen olyan kedves,és jelezze privátban.

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#174) BeregiZs válasza tecsa74 (#172) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Szeva Tecsa!

Nyugodtan áruld el, hogy én voltam! :C

Zsolt (Wayteq X950)

(#175) tecsa74 válasza BeregiZs (#174) üzenetére


tecsa74
tag

Szia!

Ez így igaz :)) :C :R

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#176) BeregiZs válasza tecsa74 (#175) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Remélem egy hónap múlva is így fogsz neki örülni!!!

Zsolt (Wayteq X950)

(#177) gulyatoma válasza BeregiZs (#169) üzenetére


gulyatoma
csendes tag

Feladtam! 24 bit-ben volt a kép, eljátszottam az összes variációt ,(fat,ntfs form,Logopf05.bmp,Logopf08.bmp) nem jött össze. Úgy tűnik meghaladja képességeimet :F Esetleg valami ötlet?

(#178) BullZeye válasza gulyatoma (#177) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem elsőre ment, sőt mikor rajtahagytam véletlenül a képet amit csináltam, minden indításkor újra frissítette a hátteret :)
Felismeri egyáltalán a micro sdhc kártyát a készülék? Azaz mass storage-ben és Activesyncben tudsz rá másolni és látja normálisan?

480x272x24b, Logopf05.bmp -> ezt felrakod az SD kártya gyökerébe, azaz nem mappába, hanem legkívülre.
Berakod az SD kártyát a kikapcsolt készülékbe, majd elindítod, és akkor jelenik meg egy dosos kék háttér, szöveggel, hogy sikeresen updatelte a képet.

382,5kb kell legyen a mérete, akkor tuti jónak kéne lennie. (391 736 bájt)

Ha ezek után sem megy, akkor változtattál akármit is a registryn? Próbáld meg másik micro sd kártyával esetleg még, kb tucat cucc ez, tekintve hogy telók jó részébe ez kell most már.

(#179) sysrq válasza BullZeye (#178) üzenetére


sysrq
őstag

A képet jól mentetted el? Név: Logopf05 és mentés másként, kiterjesztés: .bmp?
Szerintem a mérete nem számít.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#180) Thom!


Thom!
veterán

8.3 igo sokkal gyorsabban fogott jelet, mint primo?
-szebb primo 3D-ben, de talán átláthatóbb 8.3
-lassabb a primo szoftver főleg gurjon 2.18-al
-TTS hang esztikénél

tök amatör vagyok hát nemtom 8.3 vagy primo
wayteq 950bt

(#181) mclaren777


mclaren777
senior tag

Olvastam itt a fórumban mindent pro és kontra egyaránt, de összességében:

Megéri a 4-5 K felárat az X950 BT az X950-el szemben?

Bluetooth úgy olvasom nem tökéletes (nem fogadja a telefonkönyvet, nem lehet hívást bontani??, stb.) Amúgy sincs rá nagy szükségem.

Ilyen minőségű FM Transmitter pedig, ami a készülékben van, (ha esetleg kell a későbbiekben) ennyi pénzből már kapható nem?

(#182) BullZeye válasza sysrq (#179) üzenetére


BullZeye
veterán

Mivel BMPről van szó, ezért a méret igenis fontos, mert ha nagyobb akkor nem 24 bites, ha kissebb akkor meg csak 16 bites.

(#181) mclaren777
Van akinek megéri, van akinek nem. Én spec nem szerettem volna +1 kábel venni az FM transmitterhez, hogy ott lógjon a műszerfalon. Még ez az 1 is sok, mert nem lehet hova eltuszkolni nálam.

Telefonkönyvet lehet rárakni úgy tudom csináltak hozzá programot egy excel táblázat formájában, amit még nem teszteltem, mert van BT headsetem, így azt a részét nem igen használom ki.

[ Szerkesztve ]

(#183) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget,a végén csak sikerült! :R :R :C Bár az az igazság hogy nem tudom most miért,mert szerintem már ezt a verzét is próbáltam.Mindegy,lényeg hogy meg van.

(#184) sysrq válasza BullZeye (#182) üzenetére


sysrq
őstag

Lehet, az én fotóm is akkora, gondoltam megnézem egy teljesen fekete kép mekkora méretű, de rájöttem hogy nem érdekel.
Jó poén a saját kocsi a bejelentkezőképnek.
Ennyi.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#185) bacisteve válasza BullZeye (#182) üzenetére


bacisteve
csendes tag

Esetleg meg lehet tudni, hogyan lehet felrakni a telefonkönyvet ? Milyen programmal, hogyan lehet hozzáférni ? :F

(#186) DMG


DMG
senior tag

Aki Budapesten éredekelt az itt is megkapja végre:

http://www.aqua.hu/wayteq-x950bt-4gb-navigacio-bluetooth-119335.html/?search_termek=wayteq

:C

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#187) bacisteve


bacisteve
csendes tag

Sziasztok ! A Wayteq-től azt a választ kaptam, hogy nincs információ arról, hogy a telefonkönyv rákerül-e az X950BT-re. Továbbra is várom/várjuk az ügyeskezű ezermestert, aki megoldaná a problémát. A 920-é nem használható ?

(#188) BullZeye válasza DMG (#186) üzenetére


BullZeye
veterán

Nah! Grat :D én szurkoltam ;)

Telefonkönyves cuccot én csak ezt ismerem, itt linkelte nem rég valaki, x920bt-re készült, nem próbáltam, gondolom müxik 950bt-vel is.

(#189) DM43 válasza bacisteve (#187) üzenetére


DM43
őstag

Sajnos nem tudom már, hogy ki követte el az alábbi excel dolgot, de a 920bt telefonkönyvesítésére készítette (ugyanis vannak olyan telefonok, amikkel nem kommunikált ilyen szinten a pna). Próbáljátok ki: [link]

szerk: bocs, nem olvastam el rendesen az előző hsz-t, az általam linkelt ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#190) bacisteve válasza DM43 (#189) üzenetére


bacisteve
csendes tag

Sziasztok ! Ha csak ennyi lenne a problémánk, azon akár a szinkronizálás PC-vel segíthetne.
Csak ! A mi gépünkre nem telepítették a telefonkönyv alkalmazást, ezt kellene valahogy pótolni. Azért gondoltam a 920BT-re, mert azon van és valószínűleg a BT funkció azonos lehet a miénkkel, csak abba telepítették a telefonkönyvet.

(#191) DM43 válasza bacisteve (#190) üzenetére


DM43
őstag

Ezek szerint félreértettem a dolgot, így más a helyzet.
Viszont akkor nincs más hátra, mint előre: ki kell próbálni a 920bt bluetooth szoftverét. Végül is csak egy könyvtár tartalmának cseréje a reidentflash2-ben ...

(#192) gulyatoma válasza DM43 (#191) üzenetére


gulyatoma
csendes tag

Nos ezt a témát kifejthetnéd részletesebben! Hogy mit,hogyan,honnan hová............ :K

(#193) FKornel válasza DM43 (#191) üzenetére


FKornel
csendes tag

Én lecseréltem a 920-as Bluetooth szoftverére a beépítettet de nem történt vele semmi, el sem indult és egy hibaüzenetet se dobott. (Ugyanúgy, mint amikor a 950 szoftverén a BluetoothV4.exe-t próbáltam elindítani), szóval nem tudom így, hogy hova tovább.
Szerintem a wayteq-et kéne kicsit cseszegetni.

(#194) DM43 válasza gulyatoma (#192) üzenetére


DM43
őstag

Ez az x920bt bluetooth mappája a residentflash2-ben (ha ennek az elérésével valaki nincs tisztában, akkor regisztráció után itt olvashat róla). Erre kellene lecserélni az eredetit.
Pontosabban nem is erre (és ez FKornel-nak is válasz), hanem a benne levő BluetoothV4.exe-t át kell nevezni BluetoothV5.exe-re, mivel a 950bt-n a megfelelő gomb megnyomása ilyen nevű programot indít.
Én nem állítom, hogy működni fog, de egy próbát megér.

ui: Célszerű az eredeti tartalmat elmenteni, vagy egyszerűen a BlueTooth mappát az rf2-ben átnevezni, hogy vissza lehessen állítani.
Figyelem: szerintem semmi gubanc nem lehet abból, ha valaki ezt megcsinálja, kipróbálja, de csak SAJÁT FELELŐSSÉGRE!!!!

(#195) bacisteve válasza DM43 (#194) üzenetére


bacisteve
csendes tag

Sziasztok !
Hát DM43 ha ez bejön, akkor sokan helyeznek a fejedre babérkoszorút, úgy hogy kezdj el gyúrni, mert ez akár működhet is ! Köszi a fáradozásodat ! :C :R

Más ! Ma végre végeztem a GPS tartó fabrikálásával / esélyem sem volt a gyári tartót használni, mert a kocsim műszerfala 80 cm ! mély / és ki tudtam próbálni az FM transzmittert. Hát szinte tökéletes a hangzás zenével és koncert videóval is . Üresjáratban -adás szünet- hallatszik egy pici zúgó hang , de emiatt ne dobja ki senki a kütyüt ! Ez a GENERÁTOR zaja ! Mivel a szivargyújtó a nagy áramfelvétel miatt máshonnan kapja a feszültséget mint a rádió, ezért hallatszik az FM-el . Ha nem dugom be a töltőt a szivargyújtóba, akkor néma csönd .
Szóval ez nem a kütyü hibája, ez természetes jelenség.

(#196) DM43 válasza bacisteve (#195) üzenetére


DM43
őstag

Kíváncsian várom a fejleményeket (na nem a babérkoszorú miatt)

(#197) BullZeye


BullZeye
veterán

Shinco Media Player van akinek elindul ? Szépet és jót írnak róla, viszont WinCE6-ba lépve ha elindítom eltünteti a tálcát mintha megnyílna, legalábbis az effekt megjelenik de azonnal be is záródik. Az ablak meg sem jelenik. :)

Vagy akármelyik VLC media player?

Az a baj, hogy az alap lejátszóval mintha picit akadna a lejátszás, hiába konverátlom rá a videót, és core player meg tcpmp csak akkor indul el hibaüzenet nélkül mikor épp olyanja van, és nem tudom miért. Néha elindítom azonnal megy és lejátszik bármit, akadás mentesen, sokkal szebb minőségben, néha pedig egyszerűen akármit csinálok ugyanazt a fájlt nem tudom elindítani, ami előtte simán ment. Talán valami beállítási probléma lehet benne? :\

[ Szerkesztve ]

(#198) FKornel válasza DM43 (#194) üzenetére


FKornel
csendes tag

Sajnos én nem jártam sikerrel.
Felmásoltam, átneveztem BluetoothV5-re, de nem akarja az igazat. :(
Egyszerűen, mint ahogy ezelőtt is írtam semmi indulásra utaló jel, vagy legalább egy hibaüzenet.

(#199) DM43 válasza FKornel (#198) üzenetére


DM43
őstag

Az a baj, hogy nekem "csak" 920bt-m van, így ez csak egy kósza ötlet volt. De megígérem, ha tudok szerezni kölcsön egy 950bt-t, akkor megvizsgálom a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#200) bacisteve válasza DM43 (#199) üzenetére


bacisteve
csendes tag

Az az igazság, hogy a 950 rf2 bluetooth mappájában népesebb vendégsereg jött ösze: van ott bluetoothV4, V5 és sokminden más, magyarul a 920-é még lehet, hogy ki lett egészítve ezzel-azzal . Ettől még a dolog működhet, csak valószínüleg a 950 BT mappájában kell kotorászni . . .

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950BT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.