Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Vodafone Smart II

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-18 19:05:33

LOGOUT.hu

Ez egy összefoglaló, amiben sok kérdésre választ találsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) birel válasza cosgtsrex (#869) üzenetére


birel
csendes tag

Ez igen! Hétvégén megprobálom feltolni ez tetszik nagyon. Kezdem sajnálni hogy nem szálltam be a telódba, hasznos és ügyes amit csinálsz. :R

(#902) birel válasza Bóti (#852) üzenetére


birel
csendes tag

Telepítve, com.adobe.flashplayer/lib mappát nem találom andorid data-ba ahol vannak a programok nincs. "Meg kell adni a jogokat, ami a txt-ben van, de asszem 0644 (rw-r--r--). " - Superuser? Picit részleteznéd ha megkérlek. Köszönöm :)
Buchhead:Köszi, de szeretném ha működne Bóti féle dolog.

[ Szerkesztve ]

(#903) birel


birel
csendes tag

Bocsánat német szót alkalmaztam az angol hellyet. Beachhead.

(#904) Borrower válasza birel (#902) üzenetére


Borrower
tag

Szia! A megadott módon nekem működik a Flash.
Szerintem mindent jól csináltál, de a DATA mappán belül is van egy DATA és ott találod a keresett lib könyvtárat. Jah és ugye a belsőben van, nem SD-n.
Remélem így sikerül!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12T

(#905) birel válasza Borrower (#904) üzenetére


birel
csendes tag

Szép estét. Igen gondoltam utána hogy a belsőn felis dobtam az astrot de nekem üres a data-mappa. A telefonon másoltad át oda? :R

(#906) Borrower válasza birel (#905) üzenetére


Borrower
tag

Igen root explorerrel csináltam. Annyi volt még, hogy az apk-t átraktam a system appok közé. Megadtam a jogokat és onnan telepítettem. ( X8-on így kellett anno).Ezután tettem át a fileokat a data/data/com.adobe.flashplayer/lib könyvtárba. Itt megint jogok megadása, majd egy jól irányzott restart! :)
Tesztnek megnyitottam a böngészőben a speedtest.datanet.hu-t = tökéletesen megy.

Xiaomi 12T

(#907) birel válasza Borrower (#906) üzenetére


birel
csendes tag

A root explorer szuper :) De a jogok megadása homály... probáltam lucky patcherrel permissionst állítani majd reboot de nem jött be.

(#908) Borrower válasza birel (#907) üzenetére


Borrower
tag

Jogok- Premissions.
Nyomvatartod a file-t vagy mappát és az előugró ablakban válaszd a premissions opciót.
Ez előtt áállítsd át a fenti opciós gombot Mount R/O -ra.
Mostmár pipálhatsz.

* *
*
*
Így nézzen ki. :D

Xiaomi 12T

(#909) tmximum


tmximum
tag

Sziasztok, na most lenne időm a rootolással foglalkozni. megtaláltam a Bóti 1603#-as bejegyzést és elkezdtem tanulmányozni... kapásból az első lépésnél elakadtam... :
" Zsír új bontatlan készülék, csak a microSD-t rakjuk bele! (nem volt még benne SIM, és ne is legyen..." már több mint féléve használom, így mit csináljak??? nincs valami egyszerűbb leírás? :D

(#910) tmximum


tmximum
tag

számomra igazából az a fő lényeg, hogy ne teljen be a telefon memóriája kb 15 programtól, meg a 120 sms-től :D

(#911) Bóti


Bóti
senior tag

Húúúú, de pörög a fórum! :DD :C

Privátban kérték tőlem a fix-et, de kirakom ide, hogy akinek fagyás problémái vannak tudja használni: Smart2FiX

#900
OK! :C

#902
Az apk-t simán feltelepíted (ekkor a data/apps-ba települ), vagy TotalCommanderrel vagy RootExplorerrel bemásolod a custpack-ba vagy a systembe. Én ennek azért nem láttam értelmét, mert a lib fájlokat akkor is be kell másolni. Kipróbáltam, hogy betettem az apk-ba a lib fájlokat, de úgy már túl nagy a mérete system appnak (8 mb), meg hiába signeltem, újraindítás után feltelepült a progi, de nem voltak ott a lib fájlok...
Szóval feltelepíted, majd a letöltött zip-ben lévő könyvtárat belemásolod a data/data/com.adobe.flashplayer/lib (asszem ezt a mappát hozza létre) könyvtárba.
Tehát így kell kinéznie: data/data/com.adobe.flashplayer/lib/"és itt a két fájl a zip lib könyvtárából". Ezeknek megadod a jogokat 0644 (rw-r--r--), restart, és menni fog. Megjelenik egy FlashPlayer Settings ikon, arra ráböksz, és ha behozza a beállításokat akkor ok (az is flash alapú).

#909
Az csak azért van ott az elején, mert írtam, hogy hogyan lehetne teljesen gyári romot menteni a telóról a gariztatás miatt, de azt már cosgtsrex kolléga megoldotta. :R
Szóval azt a részt hagyd figyelmen kívül.
1. Töltsd le a !Pack.rar-t innen: Flashelős pack
2. Töltsd le a Superuser progit innen: cosgtsrex SU zip
3. Telefonodon kapcsold be a az usb hibaelhárítást (beállítások->alkalmazások->fejlesztés)
4. Dugd rá a telót a gépre, telepítsd a drivereket a Pack.rar PC USB Driver mappájából.
Ha mindent jól csináltál a hardver eltávolításánál 2 eszköznek kell lennie:
- USB háttértár
- Vodafone Smart II ADB Interface
5. Kapcsolj tárhelyet és a rootoló zip-et tedd az SD kártya gyökerébe update.zip néven.
6. Válaszd le a tárhelyet (csak a telefonon).
7. A Pack.rar-ban van egy Recovery Flash nevű mappa. Lépj bele és írd be ezt:
adb-windows reboot recovery
Ekkor a telód újraindul recovery-ben. Ha nem működenk a az érintőgombok, akkor kövesd az #1603-as hsz.-t a 2. b) pontjától.
Annyival egészíteném ki, hogy inkább a packban található Good Recovery-ből másold át a recovery-t.

Remélem menni fog! :)

(#912) Bóti válasza Bóti (#911) üzenetére


Bóti
senior tag

Ja, még egy apróság.

Az 1603-as hsz-ben leírtak feltételezik, hogy van a gépen telepítve Java Dev. Kit és Android SDK.
Szóval ha fastboot vagy adb parancsokat akarsz kiadni, akkor azokat mindig a Recovery Flash mappából add ki, cmd alól.
Azt tanácsolom, hogy "egyszerű helyre" (pl.: C meghajtó gyökér) másold a mappát.
Indíts egy cmd-t. (Start menü-> Futtatás vagy Control+R->cmd).
cd\ --- Ezzel kilépsz a C gyökérbe
cd Recovery Flash --- ha oda másoltad fel.
ekkor így fog kinézni: C:\Recovery Flash>
és innen már ki tudod adni az adb és fastboot parancsokat (adb-windows és fastboot-windows).

Szerk.: A root joghoz az 1603-as hsz-re csak a 3. pont végéig van szükséged.
Ha akarsz biztonsági mentést a romodról, akkor olvasd tovább. :)

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#913) Bóti válasza tmximum (#910) üzenetére


Bóti
senior tag

Ha kész a root, felteszed Play-ből a Link2sd progit, annak viszont kell egy ext2 partíció az SD kártyán.
MiniToolPartitionWizarddal megpartícionálod (minden adat elvész az SD-ről, szóval mentsd le előtte!), szerintem 512 Mb-os legyen max az ext2 (nekem asszem 400 mega körül van és még most is van 100 mb szabadon).
Ehhez itt egy leírás: SD partícionálás
Ha megvan az ext2, akkor Link2SD elindít beállítások, ext2 felcsatolása, megcsinálja, újraindít, és válogathastz, hogy mit hova teszel! :)
Arra figyelj, hogy ha widgetet raksz SD kártyára, akkor nem fog működni!

(#914) coyote55 válasza Bóti (#913) üzenetére


coyote55
őstag

Minimum class4, de inkább class6 SD kártya ajánlott!
Gyorsítsd fel a kártyát: SDspeedIncrease progival. Class4 esetén 1024, esetleg 2048 érték javasolt, class6-os kártyánál 3072 is lehet az érték.
Formázásnál ext3 is lehet, class6 kártyával simán megy. A Link2SD első indításánál ne feledkezzünk meg róla, hogy milyenre formáztuk a kártyát! (Keserű tapasztalat, én erőszakoskodtam, hogy ext2, a program viszont olyat nem talált, mivel ext3-ra formáztam... :O )
Ajánlott particionáláskor egy 128 MB-os Swap partíciót is létrehozni, linux Swap-ra formázni és a Swapper2 progit beüzemelni, amelyik képes swap partíciót is kezelni. Ehhez viszont tényleg legalább class6-os kártya kell, de megéri!

Memento Mori!

(#915) Sanctus


Sanctus
aktív tag

Képekkel is illusztrált SD kártya partícionálás:
http://logout.hu/cikk/lg_gt540_optimus-korlatlan_szorakozas/2_sd_particionalas.html

[ Szerkesztve ]

Honor M5Pro

(#916) Bóti


Bóti
senior tag

Sziasztok!

Reggel olvasgattam picit, csak már nem volt időm beírni ide, mert jönni kellett melóba...
Szóval, a totál ugyanilyen HW-rel rendelkező Galaxy Y-t 1250 MHz-ig lehet húzni stabilan... O.o
Kell egy custom kernel! :W

(#917) coyote55 válasza Bóti (#916) üzenetére


coyote55
őstag

Tudnál adni linket?

Memento Mori!

(#918) Bóti válasza coyote55 (#917) üzenetére


Bóti
senior tag

(#919) Sanctus válasza Bóti (#916) üzenetére


Sanctus
aktív tag

derék...!
kapsz rá egy hetet! :DD :DDD

Honor M5Pro

(#920) Bóti válasza Sanctus (#919) üzenetére


Bóti
senior tag

Sokallom! :DDD

(#921) kanyi51 válasza Bóti (#920) üzenetére


kanyi51
senior tag

Mééé, má kész van ??? :C

(#922) kanyi51


kanyi51
senior tag

Uraim

Találtam egy érdekességet a a Mobile-Mánia fórumban, a Vodafone Smart II (Alcatel v860 aka TCL V860) topic #211 hszben. Mindenkinek ajánlom a figyelmébe, hátha érdekel majd valakiket.

Kép róla :)

[ Szerkesztve ]

(#923) Sanctus válasza kanyi51 (#922) üzenetére


Sanctus
aktív tag

megnéztem, bár sejtettem, hogy nálam minden rendben lesz (vodafone HU):
Ilyen egyébként akkor fordulhat elő, ha a pancser a szolgáltatók menüben kiválassza a felkínálkozó lehetőségeket vagy az automatikus hálózatkeresést állítja be. Ekkor a készülék saját maga választ szolgáltatót a térerőtől függően. Egy kis roaming belefér. Van, akinek esze nincs, csak pénze. ;)

Honor M5Pro

(#924) Bóti válasza Sanctus (#923) üzenetére


Bóti
senior tag

Vagy leszedte a simlock-ot. Roeddie írt hozzá egy leírást xda-n. :)

(#925) Sanctus válasza Sanctus (#923) üzenetére


Sanctus
aktív tag

Jah vagy úgy...! Így mindjárt más a leányzó fekvése! :D

Honor M5Pro

(#926) Sanctus válasza Bóti (#924) üzenetére


Sanctus
aktív tag

Leszedte! Csak utólag olvastam...
(előbb járt a billentyűzetem, mint a szemem) :P

Honor M5Pro

(#927) I83 válasza Bóti (#924) üzenetére


I83
csendes tag

Erről az unlock leírásról tudnál privátban egy linket küldeni? Előre is köszönöm!! :R

(#928) birel válasza Bóti (#911) üzenetére


birel
csendes tag

Köszönöm! A roottal kapcsolatba, nekem pont nem volt android sdk-m így kimaradt a cmd-s rész nem működött, de enélkül is tökéletes lett pontosan nemis értem minek az. 1200mhz? Hát picit soknak tűnik, de egy olyan szuper lenne ha példáúl lenne egy gusztusos pici widget az asztalon, overlock on-off móddal ami felnyomja a procit 1ghz-re, én tudnám nagyon imádni, sok játékhoz jól jönne. Melóban való szabadidőnek és wifinek hála játékok terén nagyon előrehaladott tudással rendelkezem, mivel a playből nem telepíthető sok játék így van pár szuper oldalam ami tele van armv6 qvga játékokkal ha kell valakinek privátba szívesen linkelek.
Nagyjából nincs olyan játék ami ne indulna el csak a legújabb többmagos processzort kívánó játékok.

(#929) Bóti válasza birel (#928) üzenetére


Bóti
senior tag

Nos igen! :D
Később kerekedett ki nálam is, hogy az annyira nem is fontos! :)
Egyébként a rootolás kb. 10 perc, így, hogy tudom, hogy mikor hova, és mire kell kattintani, csak azért próbálom néha már idegesítően szájbarágósan írni a dolgokat, hogy az is meg tudja csinálni, aki csak jobban ki szeretné használni a telefont.

El tudnád küldeni PÜ-be azt a pár mágikus oldalt? :D

Megint piszkálgattam kicsit a "spanom", tapasztalatok:
Tegyétek fel a Playből a SD Speed Increase progit, állítsátok 1024-re a cache size-ot, és az SD-re telepített, linkelt appok "szélsebesek" lesznek! :DD (Viccet félretéve, tényleg érezhető a gyorsulás!!)
Ne állítsátok 1024-nél nagyobbra az értéket, ha gyári mem. kártyátok van, nincs értelme.
Ahogy coyote kolléga is írta, ha már class6 vagy annál nagyobb, akkor mehet az is!
Köszi a tippet Coyote! :R

[ Szerkesztve ]

(#930) coyote55 válasza Bóti (#929) üzenetére


coyote55
őstag

Örülök, hogy segíthettem. :)

Memento Mori!

(#931) Bóti válasza Bóti (#929) üzenetére


Bóti
senior tag

Bocsika, már nem tudtam szerkeszteni... :(((

Szóval a swappelésről egy kis howto: [link]

Nem csak Huawei-nél működik.
Alapjáraton működnek az init.d parancsok, de ha meg akarsz róla győződni, akkor tedd fel playből a pimp my rom appot, azzal meg tudod nézni.
system/etc/init.d, itt kell létrehozni a megadott fájlt a benne lévő parancsokkal (notepad++ -al csináld!).
SD kártya partícionálás fentebb linkelve! :)

(#932) cosgtsrex válasza birel (#901) üzenetére


cosgtsrex
tag

Helló!
Hát először is örülök, hogy tetszik a téma.
Majd később teszek fel egy ROM-ot is, ami már, ha minden igaz RoEddie alapokon fog működni.
Bár ez még csak egy terv a sok közül...

Rendes tőled ez a támogatásos dolog, viszont most is tudsz még engem/minket támogatni, hogy tesztelgeted pl az Update2-es mentésemet, meg minden egyebet, amit felrakok/felraknak mások és persze ha hibát találsz egyből leírod ide.
Ebből tanulok én is és mások is, és a lehetséges hibákat majd, legjobb reményeim szerint közösen ki tudjuk javítani.
Már ez is nagy segítség, mert ugye több szem többet lát.
Vagy ha esetleg tapasztaltabb ember vagy, alkoss te is új dolgokat a telóhoz, vagy segíts minket pl. kernel vagy recovery ügyben. :)

Üdvözöllek a fórumban! :)

Nothing is true, everything is permitted.

(#933) cosgtsrex válasza Bóti (#853) üzenetére


cosgtsrex
tag

Üdv!
Igaz nem most volt, de köszönöm az észrevételezést a rootolással kapcsolatban, ezekról a fájlokról:
su-v1, su-v2, su-v3

Kihagytam őket és tényleg feleslegesek! :D
Az új rootolómban nincs is már benne, sőtt törli is azokat, ha először felmentek másik rootoláskor. :)

Nothing is true, everything is permitted.

(#934) Bóti válasza cosgtsrex (#933) üzenetére


Bóti
senior tag

:R :C

(#935) cosgtsrex válasza Bóti (#899) üzenetére


cosgtsrex
tag

Helló! Hát ennek köszönhetően frissíthetem az unroot-ot. :D
Ugyanis ez a SuperSU alkalmazás. Ez gyárilag /bin/-be pakol, innen meg nem töröl semmit az unrootom. :D
Ugyanazon a fájlnéven lesz elérhető az unroot pack, mint volt..

[ Szerkesztve ]

Nothing is true, everything is permitted.

(#936) Bóti válasza cosgtsrex (#935) üzenetére


Bóti
senior tag

Csóri... :DDD
Bocsesz, nem akartam kitolni veled! :( :DD

(#937) cosgtsrex válasza Bóti (#936) üzenetére


cosgtsrex
tag

Semmi baj, lehet valaki ezzel rootolta. Inkább örüljünk, hogy időben rájöttünk. :D

Tehát megváltozott a sima rootoló új SU-s root.zip, ami innen tölthető le. Annyi a változás, hogy a SuperSU rootolás maradványait is eltávolítja és csak azután rootol.

Itt pedig az unrootolóm található meg az új. Ez már a SuperSU maradványait is eltávolítja.

Csak a szövegek a régiek. :)

Nothing is true, everything is permitted.

(#938) beach head


beach head
senior tag

Hali!

Miért van az, hogy a wifi alvó üzemmódja soha-ra van állítva és mégis lemaradok mondjuk viber hivásokról, vagy megszakad magától pedig a router mellett van a telefon..?

(#939) Bóti válasza beach head (#938) üzenetére


Bóti
senior tag

Mert egy optimalizálatlan híg trágya, összetákolt rendszert kaptunk a telefon mellé!
Töltsd le ezt: "REGPON Wifi KeepAlive" a Playről, kapcsolódsz a wifire, kipipálod a startot, és nem fog szakadni! :)

(#940) kanyi51 válasza beach head (#938) üzenetére


kanyi51
senior tag

És feltételezzük hogy nem használsz semmiféle akku kímélő progit, mint Pl. Battery Defender, vagy a Cosmos és hasonló társai akik élből lekapcsolják neked a netet , legyen wifi vagy adat.

(#941) beach head válasza Bóti (#939) üzenetére


beach head
senior tag

ezt idágig is sejtettem:)

nem használok, szerintem felesleges, mert be lehet állítani manuálisan is hogy mennyi legyen a fényerő meg h csak 2g-t használja:)

Csak így még egy app a fogyatkozó belső memóriába:(....

(#942) Bóti válasza beach head (#941) üzenetére


Bóti
senior tag

Asszem nincs 100 Kb! :)
Szerk.: 37 kb! :D

[ Szerkesztve ]

(#943) Sanctus válasza Bóti (#942) üzenetére


Sanctus
aktív tag

Jah! Egy luxus autóval 100-zal menni annyi, mint egy velorexszel 37-tel. ;]

Honor M5Pro

(#944) ducsidu


ducsidu
senior tag

Sziasztok!

Van olyan program amivel egyszerűen lehet rootolni és unrootolni a telefont? Nem szeretnék recoveryt telepíteni, csak letörlök néhány gyári alkalmazást.

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#945) Bóti válasza ducsidu (#944) üzenetére


Bóti
senior tag

Szia!
Egyelőre sajnos nincs. :(
Recovery alapból van a telón, csak az a kérdés, hogy az érintőgombjaid működnek-e benne? Ha igen akkor a fentebb linkelt root zipet átnevezve update.zip-re recoveryből fel tudod tenni! :)

(#946) curgan


curgan
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#947) curgan


curgan
csendes tag

Szevasztok!

Most jutottam hozzá egy Smart II-hez, és nagyjából végigolvastam a forumot. Ha rootolni szertném a telót garivesztés nélkül, akkor mostmár nem kell a (#1603) Bóti féle lementést végigcsinálnom, mert van Unroot?
Hogyan kezdjek hozzá, kell a Recoveryt bolygatnom, vagy jó az alap? Vagy nézzem meg, hogy kell e Updatelni 2.0ra, és azután rootoljak (#937) cosgtsrex rootolojával?

Bocs a sok kérdésért, de hírtelen sok az új info, és a sorrend nem tiszta.

(#948) ducsidu válasza Bóti (#945) üzenetére


ducsidu
senior tag

Köszi! :R Holnap kipróbrálom a recoveryt.

(#949) cosgtsrex válasza curgan (#947) üzenetére


cosgtsrex
tag

Helló!

Szerintem próbálj frissíteni a Beállítások/A telefonról/Szoftver frissítések-ben, bár sztem ha most vetted és még garis, vszínű update 2-n vagy. Beállítások/A telefonról Építési szám. Ha ez 01020, akkor Update2n vagy.
Sztem rootolj nyugodtan, bár lehet más mást tanácsol. :)
Unroot az én rootolómat eltávolítja. Recovery sztem csak a 4 opciós fog menni, de ki tudod egészíteni root után CWM Manager-rel, ami posztolva van fentebb valahol.

Sok sikert! :)

Nothing is true, everything is permitted.

(#950) dsys


dsys
csendes tag

Üdv.
Lenne kedves valaki leírni szájbarágósan a rootolás menetét?
Én úgy csináltam, hogy update 2es a telóm, legalábbis a hagerő gomb + bekapcsnál tudom váltogatni a pipát és x-et. Betettem a Root update newSU.zipet update.zipre átnevezve az sd kártya gyökerébe. Hangerő+bekapcs, zöld pipa aktív, gondolkodik, pár mp-ig egy kép, amin doboz meg android robotka, aztán bootol.
Ezután leszedtem a root checkert meg ilyesmiket playről, de mind azt írja, h nem rootolt a teló.
Mit rontottam el?
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Vodafone Smart II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.