Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic

Hozzászólások

(#801) Polyák


Polyák
tag

Hali!
Erre a betű összekeverésre még visszatérünk, most lenne egy fontosabb kérdésem!
Hogyan tudok egy listbox egy bizonyos elemére hivatkozni?
Pl: a Listbox1 25. indexére? :F (ami természetesen a 26.sor)

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#802) Jester01 válasza [HUN]Zolee (#800) üzenetére


Jester01
veterán

Rekurzív megoldás: egyszerûen kitörlöd a stringbõl.
Hatékonyabb megoldás: csinálsz egy boolean tömböt

Jester

(#803) [HUN]Zolee válasza Jester01 (#802) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Yah. Vágom :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#804) sonar válasza Polyák (#801) üzenetére


sonar
addikt

ha jól emléxem listbox.listitem(listindex)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#805) Polyák válasza sonar (#804) üzenetére


Polyák
tag

köszi, de ezzel én is próbálkoztam. Sajnos nem igy kell.
Azt a hibát dobja hogy:
Fordítási hiba:
Metódus vagy adattag nem található.

:F

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#806) sonar válasza Polyák (#805) üzenetére


sonar
addikt

Hát csak fejből irtam most nincs elöttem VB, de vhogy igy kell

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#807) lajafix válasza Polyák (#801) üzenetére


lajafix
addikt


A VB helpjébe belepillantva ezt találtam:

For i = 0 To 9
If ListBox1.Selected(i) = True Then
ListBox2.AddItem ListBox1.List(i)
End If
Next i

Rock'n Roll

(#808) sonar válasza lajafix (#807) üzenetére


sonar
addikt

neked, hogy csinalod hogy van helped?????
Nekem azt irja telepitsem az msdn-t, de ha mar telepitve van akko mivan? :F

[Szerkesztve]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#809) lajafix válasza sonar (#808) üzenetére


lajafix
addikt

én az excel makrószerkesztőjében megnyomtam az F1 gombot és előjött...

Rock'n Roll

(#810) lajafix válasza sonar (#808) üzenetére


lajafix
addikt

telepítsd újra az msdn-t.

Rock'n Roll

(#811) Polyák válasza lajafix (#807) üzenetére


Polyák
tag

Köszi!!
De ez vb6-ban igy néz ki:

Dim i As Integer
For i = 0 To List1.Listcount
List2.AddItem List1.List(i)
Next i


Amugy kösz! Nélküled erre nem jöttem volna rá! :D És ráadásul pont ezt az ''átrakást'' akartam megcsinálni :DDD !!

De ezzel még nem tudok egy elemre hivatkozni csak az összeset tudom átrakni. Hogyan tudnám csak az egyiket átdobni? :F Már egy ideje szenvedek vele. :DDD
A List1.Selected-re hibát dob:

Futtatásidejű hiba: 381
Érvénytelen tulajdonságtömb-index

:F

Köszi a segítséget! :R

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#812) sonar válasza lajafix (#810) üzenetére


sonar
addikt

az sem segit sajnos :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#813) Polyák válasza sonar (#806) üzenetére


Polyák
tag

Megvan! Köszi mindenkinek! :R
Ha a 26. indexre akarok hivatkozni akkor igy:
List1.List(25)
Huh hát ez is összejött :DDD
Még egyszer köszi mindenkinek! :R

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#814) lajafix válasza sonar (#812) üzenetére


lajafix
addikt

mindent telepíts újra, vagy keress rá a googleban. Helpnek kell lennie.

Rock'n Roll

(#815) sonar válasza lajafix (#814) üzenetére


sonar
addikt

Nem új keletü a dolog, de már nagyon nem érdekel. Hiába chekkolom be hogy kell akkor se csinál semmit.
Amugy van saját helpem már :) a gyakori dolgokat összegyújtöttem.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#816) lajafix válasza sonar (#815) üzenetére


lajafix
addikt

Ja ez a topik! :))

Rock'n Roll

(#817) sonar


sonar
addikt

Azt nem tudjátok lesz e vmi új revizió a vistahoz ill 64 bithez?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#818) sonar


sonar
addikt

Ma olyat szivok amilyet még ember nem látott.
IDE-n belül simán futtatom a progit, de ha le akarom fordítani akkor ad egy üres hiba ablakot és leáll. :Y
Egy sima ablak piros x el benne és nincs ott semmi szöveg!
Csak egy Ok meg sugó.
Természetesen sugóra nem jön be semmi :O
Ok-ra meg nem csinál semmit.
Ilyennel már találkozott vki?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#819) ptamas


ptamas
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne, hogyan lehet visual studio .net-ben un chartokat letrehozni. A feladat a kovetkezo: van egy adatbazisunk jo sok adattal. A tabla egyik oszlopa, hogy mikor tortent az esemeny, egy masik oszlop pedig, hogy pl az X dolognak mennyi volt a szamszeru erteke. Az a feladat, hogy a megfelelo idopontokhoz tartozo ertekeket egy diagrammon abrazoljuk (trend a becsuletes neve). kb olyat kene csinalni, mint pl excel-ben egy diagramm. Termeszetesen real time kellene hogy frissuljon a kep :)

A segitseget elore is koszonom!


Bye: Tamás

(#820) Polyák válasza sonar (#818) üzenetére


Polyák
tag

Én nem, de viccesen hangzik! :D
Ez a Microsoft átka :DDD

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#821) [HUN]Zolee válasza sonar (#818) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Ez hasonlít a Firmwork .net hibára

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#822) sonar


sonar
addikt

Közben meglett a megoldás. Sérült a partición több adat és ez okozta a problémát.
Reinstall megoldott mindendt

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#823) Polyák


Polyák
tag

Framework az csak .NET-hez vagy VB6-hoz is van? Vagy valami hasonló van VB6-hoz?
Unom a sima WinXP stílusú ablakot, ezen akarok válztoztatni.

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#824) [HUN]Zolee válasza Polyák (#823) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

A Framework csak a .net és az afeletti verziók használják

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#825) Polyák


Polyák
tag

Kösz Zolee, lehet váltok :)

MOD:
Hogyan tudom lekérdezni a program mappáját, ahonnan futtatom, ahol a .exe található?

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#826) sonar válasza Polyák (#825) üzenetére


sonar
addikt

app.path

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#827) Polyák válasza sonar (#826) üzenetére


Polyák
tag

oh, ezer thnx! :R :C

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#828) sonar


sonar
addikt

Abban nem tud vki segíteni,hogy Data vezérlővel miért nem tudok kapcsolódni dBase adatbázishoz?
ISAM nincs instalálvát reklomál, egyszer régen vhogy megoldottam, de már nem emléxem rá :O vkinek építő ötlete van?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#829) sonar válasza sonar (#828) üzenetére


sonar
addikt

Megoldás:
telepítésnél a database résznél mindent all-ra kell checkelni :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#830) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Lama kerdes meg minden, de....
Valaki tud esetleg erre a problemara valami fuggvenyt?
Adott egy 4 bajtos szam, ebbol hogy lesz nekem decimalis szam? (persze vb-ben)
Lehet hogy tudnek irni ra egy rutint, de ha van ilyen parancs a vb-ben, akkor azt szivesebben hasznalnam! :DD
Elore is koszi a segitseget!

(#831) Hosssszu válasza Hosssszu (#830) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szoval ezekre a qb-s parancsokra gondoltam: CVI, CVS, CVD. Csak ezeknek nincs megfeleloje VB-ben. :W

(#832) sonar válasza Hosssszu (#831) üzenetére


sonar
addikt

esetleg itt nézz szét ;)
[link]
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/c157t28f(VS.80).aspx

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#833) KissTboy


KissTboy
csendes tag

Csumi!!

Új vok.Lenne egy kérdésem ami a szakdogámhoz kell!Eléggé szükös már a határidő :F !Ha tudtok lécci segitsetek!!
nah szóvala porbléma:
kellene egy példaprogram arra h egy textbox-ba csa k számot tudjak irni mást karaktert ne fogadjon el.

Lécci aki tud segítsen!!! Elöre is THX!!

(#834) [HUN]Zolee válasza KissTboy (#833) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

a leg fapadosabb megoldás, hogy minden gomb lenyomásánál megvizsgálod hogy szám-e és ha igen, akkor hozzáfűzöd a textbox text jéhetz

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#835) sonar válasza KissTboy (#833) üzenetére


sonar
addikt

Én még annyival egészíteném ki Zolee-t hogy a backspace-t + entert is célszerű beletenni ;)
Amugy had kérdezzem meg milyen szakon?

[Szerkesztve]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#836) [HUN]Zolee válasza sonar (#835) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

én meg még a pontal meg a deletével is kiegészíteném a tiedet, hogy teljes legyen a sor.
Amúgy 6-ba írtam számológépet. Ott asszem úgy csináltam, hogy zároltam a textboxot, és a gomb lenyomás eseméynre írtam meg az elágazást, hogy csak a megadott karaktereknél írja hozzá a karaktereket. Bár ez nem biztos hogy jó neki, de egy kipróbált módszer :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#837) Hosssszu válasza sonar (#832) üzenetére


Hosssszu
őstag

Koszi! De most ugy nez ki, hogy kedvet kaptam ahhoz hogy irjak ra egy sajat eljarast! (remelem nem irtam hulyeseget, es tenyleg eljarasnak nevezik... :U )

(#838) KissTboy


KissTboy
csendes tag

Csumi!!!

Köszi szépen a segítséget jó arcok vtok :R !!!
Zolee azt h minden gomb lenyomásánál vizsgáljam az te a text_change eljátársr értetted v van vmi más modszer?Mert ha a change eljáráshoz irom akkor ugybár már vmit be kell irnom h lefusson és akkor már bent van egy karakter ami nem biztos h szám!
Sonar a válaszom az h ötöd éven vok egy progamozói szakon!!

Nah még 1* köszi a segitséget mindenkinek és még várom a jobbnál jobb tippeket!!

(#839) [HUN]Zolee válasza KissTboy (#838) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

najó, a kedvedért felteszem a gépre a VB-t és összhozok valamit.
De azért ötödéven egy ilyen dolognak nemkéne problémát okozni szerintem

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#840) [HUN]Zolee válasza KissTboy (#838) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

nah elővettem a könyvet és találtam egy ilyen pédát pont erre, hogy csak számokat lehetsen beírni:


Private Sub TextBox1_KeyPress(ByVal sender As Object, _
ByVal e As System.Windows.Forms.KeyPressEventArgs) _
Handles TExtbox1.KeyPress
If (e.KeyChar < ''0'' Or e.KeyChar > ''9'') Then
e.Handled=True
End If

End Sub


Ha így nem íródna be, akkor meg az e.Handled=True -t cseréld ki erre TextBox1.Text=TextBox.Text+e.KeyChar

Remélem érthető volt :) bár itt csak számokat lehet beírni! De kibővíteni nem olyan nehéz

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#841) KissTboy


KissTboy
csendes tag

Hát én is ugy gondolom h ötödéven nem ilyeneket kéne kérdeznem!De sajna még csak pár hónapja merültünk bele a témába és elég lazán!!Amit tudok vb-be azt is magamtol tanultam meg és jöttem rá!!És sajna már most többet tudok a a vb-ből mint a tanár akinek minket kéne tanítania vb-re!!!Ez van!!!

Köszi a tippet Zolee most meg is próbálom!!!

(#842) KissTboy


KissTboy
csendes tag

Zolee vmi nem okés!!!sorba dobálja ki a hibaüzeneteket. :F
Azt nem irtam h én vb 6.0 nyomom.Amit irtál példát az nem VB.NET -es példa?Mert nagyon nem akar összejönni.
PLS segitsetek!köcce!!

(#843) [HUN]Zolee válasza KissTboy (#842) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Ja. Hogy VB 6. Azt elfelejtettedmegemlíteni, vagy én csusszantam el eme infó felette.:)
VB 6 os kodba sonar biztos tud segíteni, ő biztos hogy még most is abba dogozik. de azért majd ah lesz időm akkor szétnézek msdn-en, a textbox metódusai körül.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#844) sonar válasza KissTboy (#841) üzenetére


sonar
addikt

No most fejből nyomom, szal ha hibás lesz akkor debugolni kell.
ha vki már egyszer programozást tanul akkor vakarja meg azt a kis buksiját és kezdjen el gondolkodni ha meg nem akkor ne is jelenkezzen programozónak, a f@szom kivan hogy mindig tróger emberek miatt kell a cégnél is többlet munkát végeznem.
Most is jött egy frissdiplomás aztán egy shell scriptet kellett volna módosítania, de megfeküdt vele. Én meg egy másik sráccal akik életünkben nem linuxoztunk megcsinálltuk.

Itt van, a többit meg egyszerü logikával ki lehet találni.

sub text1 keypress(keyascii as integer)
if keyascii< asc(''0'') or keyascii > asc(''9'') then
keyascii=0
end if
end sub

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#845) [HUN]Zolee válasza sonar (#844) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Az infótanárom mondta :'' A programozni vágyó emberek 90% nem alkalmas programozónak''
És ezzel én nagyon egyet is értek,és látom te is osztod a véleményünk.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#846) sonar válasza [HUN]Zolee (#845) üzenetére


sonar
addikt

Azért ez már több mint durva, ha jól olvasom 5. éves és ennyit se tud. :(
Vmilyen szinten meglehet tanulni a dolgokat, csak időt kell rá szentelni.
Én se vagyok nagy programozó, de ami kell azzal foglalkozok.
Kiváncsi vagyok hogy az illető mennyit foglalkozott a témával.
No mindegy szerintem is egyszerübb megkérdezni, de azzal takarózni,hogy a tanár se tudja nevetséges.

bocs a kirohanásért és az offért

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#847) sonar válasza KissTboy (#842) üzenetére


sonar
addikt

Hogy ON legyek:
Private Sub Text1_KeyPress(KeyAscii As Integer)
' csak számokat lehet beírni
If (KeyAscii < 48) Then
If Not KeyAscii = 44 Then ' a '','' engedélyezése (tizedes)
If Not KeyAscii = 8 Then ' backspace engedélyezése
KeyAscii = 0
End If
End If
ElseIf (KeyAscii > 57) Then
KeyAscii = 0
End If
End Sub

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#848) sonar


sonar
addikt

Flexgridhez ért vki?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#849) palerNEW válasza sonar (#846) üzenetére


palerNEW
tag

Halli All

Igaz hogy én nem tanultam a programozást (önképző vagyok, mert ez a hobbim), de ezt még én is tudom. Szóval aki 5 éves, és ezt tanulja, és még ezt sem tudja hogy eszik-e vagy iszák, az mi a f@szé nem válszt más szakmát vagy szakot. Mert akit 5 év alatt enyire fogott csak meg a dolog azt nem nagyon érdekelheti a programozás. Az meg tényleg egy átlátszó duma: hogy a tanár se tudja :W. Én ahogy írtam nem ezt tanultam, de foglalkoztatt a dolog és a kis ráérő időmben (a munka mellet hétköznap 1-2 óra, hétvégen úgy 10-12 óra) ezzel foglalkozom, de már 1 év elteltével (nem 5 év :Y ) írtam olyan programot, amibe a nem megfelelő karaktereket nem lehetet beírni. És egyetértek azokkal a prog.hu-s gurukkal, hogy könyebb kéredezni mint keresni, gondolkodni, mint önállóan rájönni a dolgokra. Pedig más nem gondolkodhat helyetük.
Itt van egy link azoknak, akik lusták gondolkodni:
[link]
Persze azért vannak ezek a forumok hogy egymásnak segítsünk, de nem ilyen pitiáner (egy 5-öd évesnek) tartott problémákkal. És ha már kérdezzel akor sem feltétlen a kész kódot kell várni, hanem abból az információból kiindulva gondolkodva saját magad rájönni a megoldásra. Az egy nagyon jó érzés, ha az ember a saját fejétől jön rá a megoldásra.
Csak ki kell próbálni.
Egyébként a kérdés helyet lehetne akár a googlét használni, hisz tudjuk nagyon sok mindent meg lehet találni ha az ember akarja, és ha nem sajnálja rá az időt.
A lustaság és az érdektelenség visszi rá egyes embereket a felesleges kérdésekre.
Bocsi ezért a kirohanásért, de néha nagyon megelpődök embereken akik tanulnak a semmiért.
Ez is egy érdekes téma (egy olyantól aki azt sem tudja igazán hogy mit kérdez):[link]
Igaz nagyon-nagyokat nevettem rajta. (Egy igazi Balázs/Mónika show)
Aki szeret nagyokan nevetni olvason bele. :DD


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#850) sonar válasza palerNEW (#849) üzenetére


sonar
addikt

Nem tudom direkte nekem szól a leveled de szerintem nyugodtan olvassa el más is.

Én is csak hobbiból tanulom a programozást, meg néha jól jön a munkámhoz.
Magamat egyáltalán nem tartom profinak, inkább lelkes amatőr. Általában segítek is mindenkinek.
Viszont,hogy az ember tudjon kérdezni már az is igényel egyfajta felkészültséget, mert ha azt se tudja mit akar akkor a google se tud segíteni.

prog.hu - az más tészta, az a fórum nem a kezdőknek való. Ott tényleg a guru-k cserélnek eszmét. Bár minden érdeklődőnek ajánlom hogy olvasgasson bele.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.