Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic

Hozzászólások

(#451) QuarK válasza sekli (#450) üzenetére


QuarK
senior tag

Akkor ebben nem tudok segíteni; imho ugyanis nem fogod tudni elkapni a hangot, ha külsős program köpi a hangkimenetre... Bár... ugye van olyan, hogy sztereó keverő a bemeneteknél; ott bejelölve a pipát meg is van a hang; elméletileg tehát meg lehet oldani.

(#452) sekli


sekli
addikt

kár...:(,

de azért van egy újabb kérdésem: :) hogy lehet az egér helyzetét lekérdezni akkor is, ha nem a form fölött van, és a kattintás eseményeket is számolni... Studio 2005 ben?, VB6-ban megírtam már régebben az egér helyzetének figyelését, de a 2005-ben nem megy a POINTAPI...

[Szerkesztve]

(#453) sekli


sekli
addikt

Az miért van, hogy csinálok ey programot, és másoknál, ahhol nincs VB, ott azt írja, hogy: ''Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő (0xc0000135) Alkalmazás befelyezéséhez kattintson az OK gombra''??

(#454) [HUN]Zolee válasza sekli (#453) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

.Net firmwork vagy mi a rák kell neki.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#455) sekli válasza [HUN]Zolee (#454) üzenetére


sekli
addikt

ja, framework, de volt fenn...

(#456) [HUN]Zolee válasza sekli (#455) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

hmm, pedíg akkor szokott ilyet dobálni.
Sajnos nem mindegy neki hogy melyik van fent az 1.1 vagy a 2.0 . mivel olvastam valahol hogy nem teljesen kompatibilis visszafelé

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#457) sekli válasza [HUN]Zolee (#456) üzenetére


sekli
addikt

tudom, elég egy barom dolog ez... :(
van valami patch asszem, az kell a SAMI-hoz is...

(#458) sekli


sekli
addikt

Na fane, most kellett a faterom gépére Net framework, gondoltam, felrakom a 2.0-t, mert az van, de az nem jo, mert 1.1-kell a Norton Ghost-nak...:(

(#459) sekli


sekli
addikt

egy kis UP! a #462-nek...

(#460) matekmatika válasza sekli (#459) üzenetére


matekmatika
tag

#462? Az elvileg utánam lesz még kettővel :F Vagy a jövőbe látsz? :)

(#461) sekli válasza matekmatika (#460) üzenetére


sekli
addikt

vagy kapkodok... :B #452...

(#462) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Lenne egy problémám, amit szeretnék elegánsabban megoldani:

Adott a formon egy adatrács, amiben mondjuk a következő oszlopok vannak:
Azonosító, Név, Életkor

Szeretném megcsinálni azt, hogy ha mondjuk ráállok a harmadik rekodra és dupla klikket nyomok rajta, akkor előugrana egy másik form amin az adott azonosítóhoz tartozó többi adat lenne.

Sikerült megoldanom, de elég bénán. Jelenleg használok egy segéd TextBox-ot, aminek a Text tulajdonságához hozzárendeltem az adatrács aktuális kijelölésének azonosítóját. Magyarán ha ráállok valamelyik rekordra, akkor egy Textboxban az adatrács mellett megjelenik az azonosító és erre hiavtkozva egy paraméteres lekérdezéssel már meg tudom nyitni a kívánt formot.
Jó lenne, ha a Textboxot ki tudnám valahogyan kerülni, csak lövésen nincs, hogy az adatrács egy mezőjének értékére hogyan tudok kódból hivatkozni. Valamiért nem találok value tulajdonságot az adatrács mezőiben. Valakinek van ötlete?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#463) Panther válasza Gh0sT (#462) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

A DataGrid-ben egy cellában levő szöveget a Text attribútummal tudod beállítani / kiolvasni. Előtte persze rá kell állni az adott cellára, mégpedig a Row és Col attribútumokkal. Ha a sort már kijelölte a user azzal hogy valahova belekattintott, akkor a Col értékét állítsd mondjuk 2-re (ha minden sor 2. oszlopában van a számodra érdekes adat), és utána olvasd ki a Text-et. (Az átállítás előtt esetleg mentsd el egy változóba a Col értékét, és miután megtudtad amire kíváncsi voltál, állítsd vissza.)

Amúgy továbbra is javaslom, hogy vedd a kezedbe az irányítást, te töltsd fel a DataGrid-et is adatokkal, és akkor a kattintás után a Row-ot lekérdezve máris tudni fogod, hogy mi van az adott sorban.
Na meg persze feltöltheted egyúttal akkor már a Combobox-okat is úgy, ahogy neked tetszik, ott is tudni fogod mindig hogy mi van kijelölve, stb...


[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#464) szabi244


szabi244
csendes tag

Sziasztok!

egy string változóba szeretnék egy hivatkozást elhelyezni egy weblap címre.
(bla-bla bla-bla bla www.valami.hu bla bla bla)
Nem tudom, hogy hogyan kell....
Azért kellene, hogy utána el tudjam küldeni a stringet egy E-mailbe.(de az a rész már megy.)

Szabolcs

(#465) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Valaki meg tudná mondani, hogy az Rnd() függvény miért mindig ugyanazt az értéket adja vissza? :F

Egy parancsgombhoz rendeltem hozzá az Rnd()*100+1 függvényt, ami mondjuk elsőre 75-öt ad eredményül. Ezután újra klikkelek és mondjuk 18-at kapok, majd a következőre 37-et.
Kilépés és újraindítás után ismét 78, 18, 37 lesz a sorrend. De miért???

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#466) [HUN]Zolee válasza Gh0sT (#465) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

írd be a form_load ba hogy Randomize() . és akkor elvileg már mindíg más számot kell adnia.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#467) Gh0sT válasza [HUN]Zolee (#466) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ehh, hát ez elég egyszerű volt... :B Köszi!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#468) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Hogyan tudok úgy for next ciklust futtatni, hogy a ciklus futási ideje pontosan 2 mp legyen? Gondolom valami késleltetés kellene bele, de micsoda?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#469) [HUN]Zolee válasza Gh0sT (#468) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

várakozást a System.Threading.Thread.Sleep() utasítással tudsz beletenni ezredmásodpercben

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#470) Gh0sT válasza [HUN]Zolee (#469) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ok, működik, köszi! Csak nem tudom arra használni, amire szerettem volna.

A login Formnál szeretném megcsinálni azt, hogy kb 2 mp alatt jelenjen meg. Gondoltam, hogy ha a form.opacity tulajdonságára írok egy for/next ciklust, akkor sima ügy lesz. Persze nem működik, de miért?

Dim n As Integer
For n = 1 to 100
Me.Opacity = n
System.Threading.Thread.Sleep()
Me.Refresh()
Next


Futási időben nem tudom az Opacity tulajdunságot változtatni?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#471) shev7 válasza Gh0sT (#470) üzenetére


shev7
veterán

csak egy otlet: a sleepnek adjal parametert.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#472) Gh0sT válasza shev7 (#471) üzenetére


Gh0sT
addikt

Adtam, csak itt kimaradt. :U


Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#473) [HUN]Zolee válasza Gh0sT (#470) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Opacity az egy 0 és 1 közé eső szám.

Me.Opacity = n/100
a példád szerint

[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#474) Gh0sT válasza [HUN]Zolee (#473) üzenetére


Gh0sT
addikt

Igen, közben megtaláltam neten. Azért köszönöm! :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#475) [HUN]Zolee válasza Gh0sT (#474) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

nincsmit. :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#476) sekli


sekli
addikt

nagyon nehezeket kérdezek... :B ?

[link]

(#477) [HUN]Zolee válasza sekli (#476) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

sose használtam 2005 öt :(

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#478) Gh0sT válasza [HUN]Zolee (#475) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hi!

Tegnap még próbálkoztam, de nem mentem sokra az ablak megjelenítéssel. Működik, de valamiért feketéből kezd el megjelenni az ablak és nyeri el az eredeti színét.

A következőt csináltam:
Dim n As Integer
For n = 1 to 100
Me.Opacity = n/100
System.Threading.Thread.Sleep(5)
Next


Próbáltam megváltoztatni a lépésközt nagyobbra, de semmi eredmény.

Aztán próbaképp csináltam egy ilyet:

Dim n As Integer
For n = 1 to 100
Me.Opacity = n/100
MsgBox(n)
Next


Itt ugye mindig feldobta n értékét egy ablakban, de látszólag nem feketéről indult a megjelenés. Minden OK volt, csak az MsgBox-okra nem lett volna szükségem. Hol lehet a hiba?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#479) [HUN]Zolee válasza Gh0sT (#478) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Dim n As Integer
For n = 1 to 100
Me.Opacity = n/100
System.Threading.Thread.Sleep(5
Me.Refresh()
Next

így jó lesz
kifelejtetted a form frissítést.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#480) [HUN]Zolee válasza Gh0sT (#478) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

ha gondolod keress meg majd msn-en. ott gyorsabb. :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#481) sekli válasza [HUN]Zolee (#477) üzenetére


sekli
addikt

és a 6-ra hogy lehet XP-skint ''varázsolni''?

(#482) [HUN]Zolee válasza sekli (#481) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

na ezt nemértem pontosan mitszeretnél :U
miben tér el a megírta alkalmazás skinje a win skinjétől?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#483) sekli válasza [HUN]Zolee (#482) üzenetére


sekli
addikt

hát nekem 98 style csak az ablak felső része és az X gomb XP-s...

(#484) [HUN]Zolee válasza sekli (#483) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

ez azért van , mert a 6.0 megírásakor még nemvotl XP (szerintem) , és ezért minden objektuma az akkori win-nek felel meg, ha átrajzolod, az objektumokat akkor lesz csak XP-s.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#485) sekli válasza [HUN]Zolee (#484) üzenetére


sekli
addikt

tudom, hogy azért van, de azt hittem, hogy van valami egyszerű módja a ''csinosításnak'', mert én többek között ezért is favorizálom a 2005-öt... (bár az ez a .NET FX es dolog elég gáz...)

(#486) [HUN]Zolee válasza sekli (#485) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

én a 2003 at használom. másnéven a 7.0 ás. talán össze lehet hozni az objektumokat, de annyira nemismerem a programot

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#487) sekli válasza [HUN]Zolee (#486) üzenetére


sekli
addikt

nem érdekes, akkor hanyagolom azt a programot, viszont most az kéne, hogy hogy lehet elmenteni mondjuk .txt-be adatokat, és onnan kiolvasni? pl: konkrétan button1.text legyen a txt első sorában lévő button1.text= utáni rész.

(#488) [HUN]Zolee válasza sekli (#487) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

6 ba vagy 7 be? mert nagyon megkavarták. gondolod te is jöhetsz msn-re :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#489) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Öööö, hogyan kell olyan változót deklarálni, amit több formon is el tudok érni?
Leginkább a hol kérdésre keresem a választ. Gondolom nem a Form Class-on belül.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#490) Gh0sT válasza Gh0sT (#489) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ok, gondoltam hogy nem lesz nehéz, megoldottam. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#491) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Probléma:

Adott egy combobox, aminek az alábbi elemei vannak:
elmúlt egy hét
elmúlt egy hónap
elmúlt negyedév
elmúlt félév
elmúlt év

Ezen kívül manuálisan is lehet beírni dátum értéket. Megoldható valahogyan az, hogy mondjuk dupla klikkre megjelenjen a naptár, amin ki lehetne választani az időpontot? Sokkal elegánsabb lenne, mint ez a manuális bevitel.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#492) [HUN]Zolee válasza Gh0sT (#491) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

egy megoldás : teszel fel egy MonthCalendar-t , elrejted, majd ha cbox-ba az pl.''egyéb''-re kattintanak, akkor megjelenteted, majd ott ki tudja válsztani a szükséges dárumot, majd a SelectionEnd tulajdonságot hozzáadod a cbox-hoz.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#493) sonar


sonar
addikt

Egy olyan problémám van,hogy nem tudom, hogy a környezeti változókkal hogyan tudok dolgozni?
Ez így jó
Shell ''d:\windows\system32\command.com''
De ha így adom meg akkor nem müxik
Shell ''%systemroot%\system32\command.com''

Vki tudna segíteni :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#494) sonar válasza sonar (#493) üzenetére


sonar
addikt

A megoldás:
hátha jól jön még vkinek
Environ(''systemroot'')

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#495) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Újabb probléma:

Szeretnék login formot használni, de nem tudom hogyan kell. :U
Alapprobléma: kb. 40-50 usert kellene kiszolgálni, mindenkinek külön felhasználónév, jelszó, jogosultsági szint.

A következőt gondoltam: a userek adatait eltárolnám egy adatbázisban.
ID
Név
Jelszó
Jogosultság
Többi adat

A login formra felteszek egy TextBoxot (TextBox1), amibe beüti a felhasználónevét, valamint egy másik Password (TextBox2) boxot is. Emellett lerejtek két másik mezőt is, amikhez nincs hozzáférése és nem is látszanak (TextBox3, TexTBox4).

Amikor a felhasználó beüti a TextBox1-be a felhasználónevét, valamint a TextBox2-be a jelszavát és az OK gombra klikkel, akkor egy paraméterezett lekérdezést futtatnék, ahol a paraméter a felhasználónév lenne. Ha van találat az adatbázisban (vagyis van ilyen felhasználó), akkor ugye a TextBox3-ba beolvasom az adatbázisból a felhasználónevet, valamint a TextBox4-be az adatbázisban tárolt jelszót. Ezután már nincs más dolgom, mint összevetni a begépelt és a beolvasott jelszavakat.

Ezt így meg is csináltam és működik is. Valszeg biztonsági szempontból szart sem ér, de tökre örülök neki. :)

Két kérdés:
1. Lehet ezt valahogyan elegánsabban csinálni? Mondjuk a TextBox3 és TextBox 4 kiküszöbölésével? Gondoltam, hogy beolvasom egy változóba egyből az adatokat, de béna módon csak vezérlőkre és azok értékeire tudok hivatkozni. Szóval valahogyan direktbe el lehet érni az adatbázist (MS SQL szerver)?

2. Szükséges az adatok titkosítása? Jelenleg az adatbázisban nincsenek titkosítva a jelszavak, mert minek. Mondjuk nem is tudom, hogy ezt hogyan lehetne, egyáltalán ott célszerű őket tárolni? Úgy kellene megoldanom, hogy azért tudják változtatni, tehát érdemes lenne tárolni őket.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#496) Gregorius válasza Gh0sT (#495) üzenetére


Gregorius
őstag

Jól érzékelem előző posztjaid alapján, hogy a VB.NET-et bűvölöd? (System.Threading és hasonlók) Mert akkor az ADO.NET-tel lehet.
Dim conn As New SqlConnection(...)
...
Dim cmd As New SqlCommand(''SELECT TOP 1 Jelszó FROM júzertábla WHERE Név=@userName'', conn)
cmd.Parameters.Add(''@userName'', TextBox1.Text)
' vagy .NET 2.0-ban
' cmd.Parameters.AddWithValue(''@userName'', TextBox1.Text)
Dim rdr As SqlDataReader = cmd.ExecuteReader()
Dim pwd As String
If rdr.Read() Then
   pwd = rdr(0)
Else
   ' nincs ilyen júzer
End If
rdr.Close()
' ha kell
' conn.Close()


Az adatok titkosítására meg azt tudom mondani, hogy ha egyirányú hash-sel tárolod a jelszót, akkor nem szükséges se a jelszó, se a szerverrel kommunikáció titkosítása, csak az okozhat gondot, ha valaki nem csak lehallgatni tudja a kábelt, de bele is tud piszkálni.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#497) Gh0sT válasza Gregorius (#496) üzenetére


Gh0sT
addikt

Error 1 Type 'SqlConnection' is not defined. :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#498) Gh0sT válasza Gh0sT (#497) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megvan.

Dim Connection1 As New System.Data.SqlClient.SqlConnection(...)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#499) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sikerült kiolvasnom az adatbázisból a lekérdezés fejléceit, de adatokat valamiért nem tudok.

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim Connection1 As New System.Data.SqlClient.SqlConnection(''Data Source=kisg\sqlexpress; Initial Catalog=Babel;Integrated Security=SSPI;'')
Dim Command1 As New System.Data.SqlClient.SqlCommand(''Select * from UKM'', Connection1)
Connection1.Open()
Dim Reader1 As System.Data.SqlClient.SqlDataReader = Command1.ExecuteReader()
Dim Table As DataTable = Reader1.GetSchemaTable()
Dim index As Integer
For index = 0 To Table.Rows.Count - 1
TextBox1.Text &= Reader1.GetName(index) & ControlChars.Tab
Next

Egészen eddig működik is, a TextBoxban megjelennek a tábla fejlécei
'For index = 0 To Table.Rows.Count - 1
'TextBox1.Text &= Reader1.GetString(index) & ControlChars.Tab
'Next
End Sub


Gondolom itt lehet valami hiba, mert úgy viselkedik, mintha nem lenne találat. Pedig fel van töltve adatokkal. Ezek szerint nem a GetStringgel kellene adatokat kinyernem a táblából?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#500) Gh0sT válasza Gh0sT (#499) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megoldottam...

While (Reader1.Read())
TextBox1.Text &= Reader1(0)
End While


Jól elvagyok itt magamban. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.