Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic

Hozzászólások

(#851) palerNEW válasza sonar (#850) üzenetére


palerNEW
tag

Nem-nem :(

Lehet hogy félreérthető voltam. Nem neked szántam. Bocsi.
Hanem azokra, akikről mindezt írtam.
Egyébként gratula neked hogy te is mint önképző / hobbista létedre a munkád mellet segítesz azoknak akik elvileg ezt tanulják (mint választott hívatás – legalább is így gondolom) több éven át. És szégyen azokra nézve, akiknek az megadatik, hogy tanuljanak, de nem azt teszik.
Na mind egy, se te, se én, se más nem fogjuk a világot megváltoztatni, és mindig lesznek olyanok, akik belesz….nak a dolgokban, mintsem vennék a fáradságot és könyvekből vagy az internetről összegyűjtenék az információt (kérdés nélkül)és elgondolkodnának, hogy is lehetne a megszerzett információkból megoldani a saját problémájukat.
Egyszerűbb, gyorsabb, kényelmesebb, ha nem keres, nem gondolkodik. Pedig lehet, hogy hasznosabb lenne. Na mindegy, nekem ez a véleményem.
Bocsi az OFF-ért.

Csácsá

prog.hu - az más tészta, az a fórum nem a kezdőknek való. Ott tényleg a guru-k cserélnek eszmét. Bár minden érdeklődőnek ajánlom hogy olvasgasson bele.
NAGYON IS AJÁNLOM MINDEKINEK ;]
Itt is sok hasznos infót össze lehet gyűjteni, kérdés nélkül. ;]

[Szerkesztve]

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#852) Polyák


Polyák
tag

Sziasztok!

Bocs hogy régen irtam, (lett is volna mit ezekhez a hozzászólásokhoz :) ) de nem volt sok időm VB-vel foglalkozni. Meg amugy másra sem sok.

Nos már rég meg akartam kérdezni hogy hogyan tudom előhivatni az IP címem? :F Mondjuk MsgBox-ba vagy Label-be, mindegy csak olvasható legyen. :D
Mivel dinamikus IP-címem van, minden idításnál kirakna egy kisablakot amibe az IP-címem van. Ennyi lenne.

Köszi! :R

Elolvastam az előzményeket :) hát volt amin nevettem és volt amiben egyetértek! Amugy én is csak a saját szórakoztatásom és kényelmem érdekében programozok. :DDD

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#853) Polyák válasza Polyák (#852) üzenetére


Polyák
tag

Aki keres talál! :D

Private Sub Form_Load()
Label1.Caption = Winsock1.LocalIP
End Sub

Az összetevőknél használni kell a Microsoft Winsock Control 6.0 (SP5)-t (MSWINSCK.OCX).

http://a1vbcode.com [link] :DDD
Imádom ezt az oldalt :) Itt mindent megtalálok, persze példaprogikból. Igy talán könnyebb is mert amit keresek egyből látom gyakorlatban is. Csak ajánlani tudom!

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#854) palerNEW válasza Polyák (#853) üzenetére


palerNEW
tag

Polyák:Aki keres talál!

Így van, így van :C

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#855) sonar válasza palerNEW (#854) üzenetére


sonar
addikt

Ezzel a kijelentéssel azért vitatkoznék, de inkább nem csinálok Off topicot.

A windows dll-jeiről nem tudtok egy jó leírást?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#856) palerNEW válasza sonar (#855) üzenetére


palerNEW
tag

Jó, lehet hogy nem mindent lehet megtalálni :R (egy kicsit túloztam)

Nem tudom hogy pontosan milyen leírásra gondolsz, de lehet hogy ez segít:[link]

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#857) sonar válasza palerNEW (#856) üzenetére


sonar
addikt

Nem erre gondoltam.
De a kérdés is így utólag csak nekem tünt egyértelműnek.
A windows dll-jei rengeteg függvényt tartalmaznak és ezekről keresek leírást.
Már találtam vmit az msdn-en csak hát az meg nem az igazi.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#858) maugly


maugly
csendes tag

A segítségetekre lenne szükségem. :)

PowerPoint makrót szeretnék használni.
A feladatom az lenne, hogy egy diagram elemeit (legalább a szövegrészeket) egyenként nagyítsam és kicsinyítsem, mindig azt, amit a felhasználó aktiválni kíván az egérrel.
Nem vagyok egy nagy VB-guru, ez az első próbálkozásom benne, így főleg a help-file alapján, meg a kis fejlődésben lemaradt ősrégi programozói tapasztalataimmal próbálkoztam.
Az alap, a kicsinyítés-nagyítás megvan, ezt kellene kicsit univerzálisabbá tennem, ami a helyes szintaktika és a pontosabb programnyelv-ismeret nélkül eléggé kifog rajtam.
Addig jutottam, hogy az egyes elemeket tudom azonosítani (mivel a PowerPoint ad nekik egyedi azonosítót), valahogy így:

ActiveWindow.Selection.ShapeRange.GroupItems(Index:=53).TextFrame.TextRange.Characters(Start:=1, Length:=100).Select
With ActiveWindow.Selection.TextRange.Font

Szép hosszú, gyanítom, akad egyszerűbb is. :)

A kérdésem az, hogy hogyan tudok hivatkozni az aktivált GroupItem Indexére? Van valamilyen ''gyári'' változó, ami ezt tartalmazhatja, vagy valami hasonló? :)

"Csak gyerek-füllel-hallhatóan röhögök, mint a hintaló." /Fodor Ákos/

(#859) MrsCroft


MrsCroft
csendes tag

Hi All,

Hátha ti tudjátok a választ:

Ha van egy combobox-om feltölött értékekkel de ez mellé gépelni is lehet még és szeretném leellenőrizni, hogy kitöltötték-e, vagy kiválasztottak-e valamit, akkor standard esetben:
if combobox.value='''' then errorrmessage
és ez működik is, DE
ha azt csinálom, hogy kiválasztok/vagy beírok valamit és azt kitörlöm akkor már nem működik és átcsúszik az ellenőrzésen pedig értéke nincs.

Ugyanaz a helyzet ha Null-ra ellenőrzöm, vagy ha megnézem a hosszát mert ez esetben nem 0 a hossz hanem semmi, szó szerint semmi.

Látott már valaki ilyet??

(#860) Polyák válasza MrsCroft (#859) üzenetére


Polyák
tag

Hali!

Én kipróbáltam és müxik! Bár én nem ''.value'' hanem ''.text'' tulajdonságra hivatkoztam. Igy: (egy combobox és egy command van a form-on)

Sub errormessage()
MsgBox ''hiba!''
End Sub

Private Sub Command1_Click()
If Combo1.Text = '''' Then errormessage
End Sub

Private Sub Form_Load()
a = 0
Do Until a = 25
a = a + 1
Combo1.AddItem a
Loop
End Sub


Melyik VB amugy?

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#861) einstein


einstein
senior tag

Hali,
egy olyan kérdésem lenne, hogy Excel makróban létezik e olyan függvény mely megállapítja, hogy az Activecell része e egy korábban meghatározott Range-nek?

(#862) meone


meone
tag

Szisztok.
Adtak ki nekünk tételeket amik vizsgán lesznek és ezekböl egy párat meg tudtam csinálni, de a töbségéhez akkár hogy bűvölöm a kódot nem jutok előrébb. Ebbekéne segíteni.
Feladatok:
1. bekér egy számot és feltölti vele az aktiv munkalapkijelölt tartományát
2. ki írja az A1 cella értékét
3. ki írja az A1:A10 tartomány celláinak összegét
4. bekér egy számot és beírja az A1-be, a négyzetét meg kiírja
5. megkeresi az A1:A10 tartományban a 7-et
6. megkeresi az A1:A10 tartomány legnagyobb elemét
7. kifesti a bekért szinkódnak megfelelően az A1:A5 tartományt
8. kölönböző szinekkel festi ki az A1:E5 tartományt
9. vastag piros betüvel kiemeli a tartomány éegnagyobb elemét
10. 0 végjelig bekér számokat és a párosakat az A, a páratlanokat a B oszlooba írja be
11. bekér egy szint (a válasz ''kék'', ''zöld'', vagy ''piros'' lehet) és ezzel a szinnel kifesti az aktuális cellát (más szinnel nme kell foglalkozni, a kék szinkódja 5, a zöldé 4, a pirosé 3)
12. bekér egy számot, és ennek a számnak megfelelő szinüre fesi sz aktív munkalap A1:C3 tarományát! A makró a bekérés-festés müveletét mindaddig ismételje, amíg 50-nél nagyobb számot nem adunk meg.
13. bekér 3 számot és elhelyezi őket nagyság szerint az A1:A3 tarományban
14. megfordítja az A1:A10 értékeit a B1:B10-be
15. tipizálás: bekér egy értéket és kiírja, hogy szöveg, szám vagy egyéb típusú
16. a kijelöt tartományban meghatározza a cellák számát, a bennük szereplő értékek összegét és a legkissebb értéket, majd ezeket az adatokat egyetlen szövegdobozban megjeleníti
17. függvény-, eljárás-hívás, paraméter-átadás

Tudom hogy sok :O ,de nem szertnék megbukni ebböl. Ezért kéne segíteni.
Köszi előre is, és bocsi hogy ijenekkel terhelek beneteket.

[Szerkesztve]

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#863) Polyák válasza meone (#862) üzenetére


Polyák
tag

Hali.

FX függvénnyel is jó? vagy mindenképpen vb-ben kell csinlálnod?
A legtöbbet FX függvénnyel pofon egyszerű!

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#864) shev7 válasza meone (#862) üzenetére


shev7
veterán

a legtobb feladatot meg tudod oldani ugy, hogy makrorogzitest csinalsz, es megnezed, hogy mit rogzitett...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#865) meone válasza Polyák (#863) üzenetére


meone
tag

Mindekép vb-ben kel mindegyiket megcsinálni. :W
Ez a baj.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#866) Polyák válasza meone (#865) üzenetére


Polyák
tag

Hali

Ráérőidőmben megnézem őket. Lehet hogy csak lassan egyesével tudom majd leírni neked őket, de megpróbálok mindent. :D Persze csak azt amit meg tudok oldani. :) Amugy azt hogy érted az 2. 3. feladatban hogy ''kiírja''? MessageBox-ba vagy hova írja ki?

üdv: Polyák

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#867) pio666


pio666
csendes tag

A következő kérdésem lenne ,hogyan oldhatom meg azt VB 2005 expressbe,hogy:
Lenne egy gombom amire ha rákattintok ,kiírja egy Listboxba egy konkrét mappában szereplő excel fájlokat.Majd ha ezekre kattintok beadja azt.

Kösszönöm a segítséget!
Egy kezdő !

(#868) meone válasza Polyák (#866) üzenetére


meone
tag

Üdv
Igen MessageBox-ba írja ki vagyis ott jerleníti meg.
Csak az a baj hogy már jövőhéten jön a vizsga és még sehol nem állok vele. :W

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#869) sonar válasza pio666 (#867) üzenetére


sonar
addikt

Ha nem ragaszkodsz a listboxhoz akkor használj FileList controlt (legalábbis VB6-ban van ilyen).
A következőket épísd be a gombba:
File1.Path = ''c:\excel''
File1.Pattern = ''*.xls''


A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#870) Polyák válasza sonar (#869) üzenetére


Polyák
tag

Pont erre gondoltam én is! De megelőztél. :)

Amugy érdekelne hogy hogyan lehetne megoldani ezt listbox-al. Mármint nekem csak a kilistázás kéne, mert el akarom menteni szöveges fájlként a mappában található fájlok listáját. Ez lehetséges? Már próbálkoztam pár dologgal de nem jött össze :F

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#871) sonar válasza Polyák (#870) üzenetére


sonar
addikt

És innen miért nem tudod kimenteni? :D

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#872) Polyák válasza sonar (#871) üzenetére


Polyák
tag

De :DDD :D

Listboxba irás:

a = -1
Do Until a = File1.ListCount - 1
a = a + 1
s = File1.List(a)
List1.AddItem s
Loop

Fájba mentés:

Open ''c:\aaaaaa.txt'' For Output As #1
a = -1
Do Until a = File1.ListCount - 1
a = a + 1
s = File1.List(a)
Print #1, s
Loop
Close #1


Persze a Pattern-t beállítottam. Juj hogy ez nekem miért most jutott eszembe :) Igazából nem tudtam hogy a FileListBox ListBox-ként müxik. ájjj égő :) :DDD Bár én soha nem tanultam programozni. Éljen a NET! :)

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#873) meone válasza meone (#862) üzenetére


meone
tag

Megtudtam csinálni a 2-es, 5-ös, 15-ös, és a 17-es feladatokat. :D
A 9-es feladatnál meg tudom csinálni hogy ki keresi a legnagyobbat és ki festi pirossal de a vastegbetűzést nem tudopm meg vsinálni ahoz mit kell még a kódba be írni hogy vataggal szedje ki?
A többi hez viszont nem sok mindent tudok.
Ennél a feladatnál: kölönböző szinekkel festi ki az A1:E5 tartományt meg tudom csinálni a festést, de csak egy oszlopba csak azt nem tudom, hogy hogytudok egyszerre több oszlopot befesteni?

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#874) VRoll


VRoll
csendes tag

Hali Srácok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, mert a programozás nem az én asztalom.
Légyszi valaki írja meg nekem azt a pár soros programot ami, a word indulásakor egyből inaktívvá teszi a mentés, mentés másként és nyomtatás gombokat, szóval csak szürkítse ki.

Előre is köszi!

(#875) sonar válasza VRoll (#874) üzenetére


sonar
addikt

Nem igazán értem a problémádat.
Próbálgattam (word2003) de nekem sosem lesz inaktív a save / save as menü.
Esetleg az a cél hogy ne tudjanak belekontárkodni és csak olvasásra lehessen megnyitni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#876) VRoll válasza sonar (#875) üzenetére


VRoll
csendes tag

Szakdolgozathoz kellett, makrovírusok részhez. De szerencsére a családban van egy programozó és segített. Szóva köszi, már tárgytalan.

(#877) sonar válasza VRoll (#876) üzenetére


sonar
addikt

Érdekes téma, ha vmennyire publikus akkor írhatnál róla bővebben. Engem érdekel.
Esetleg privátban. :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#878) Sichrol


Sichrol
csendes tag

Helló!
Most kezdtem el foglalkozni a Visual Basicel. Szeretnék egy olyan programocskát készíteni amivel .txt fájlokat jeleníthetek meg és a fájlokhoz kapcsolhatok képeket. Azt szeretném elérni, hogy oldalról kiválasztok egy cikket azt megjeleníti egy szövegdobozban és alatta a hozzá fűzött kép. Oblivion hoz lenne ez az util. Segítseéget köszönöm előre is. msn:morpeus007@hotmail.com

(#879) sonar válasza Sichrol (#878) üzenetére


sonar
addikt

Nekem kicsit értetlen a dolog, bár szerintem megoldható.
Ha azt szeretnéd,hogy van egy txt-d amihez van hozzárendelve egy kép azt jelenítse meg,
erre a párosításra kicsit kitérnél?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#880) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

hello! érdeklődnék hogy tudnátok-e segíteni, mert abszolut értetlen vagyok ebben a VB-ben, de programozás tárgyhoz kell... van egy vmi programrészem és arról kellene eldöntenem hogy mit ad ki eredményül... de mivel nem értek hozzá és VB sincs a gépemen ezért foggalmam sincs... a részlet a következő

Dim ch As String
Const basic As String = ''Basic''
Dim p As Integer
For p = 1 To Len(basic)
ch = Mid(basic, p, 1)
s = s + Chr(Asc(ch) + 1);
Next p

és az a kérdés hogy mi lesz s értéke... azt kiderítettem hogy a basic feliratott olvassa be és abból válogat ki vmi betűket, de nem értek hozzá... szal plz help

előre is köszönöm

Harrrr!!!!

(#881) Polyák válasza Ndruu (#880) üzenetére


Polyák
tag

Hali!
Nos megnéztem. Az s értéke ''Cbtjd''.
[link]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#882) Ndruu válasza Polyák (#881) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

köszi! azért érdekes hogy ezt nekem fejből kellett volna kitalálni... de ma írtam belőle és meglett a tárgy...:DD

Harrrr!!!!

(#883) sonar válasza Ndruu (#882) üzenetére


sonar
addikt

Ki kommentezem hátha meg érted, megy ez fejből is, és nem nehezebb mint egy másodfoku egyenlet megoldása

Dim ch As String - ch szöveges változó deklarálása
Const basic As String = ''Basic'' - basic szöveges konstans megadása. basic konstans ''Basic'' stringet tartalmazza

Dim p As Integer - p integer változó deklarálása
For p = 1 To Len(basic) - p=1 től len(basic)- ig; len(basic)= a konstansban tárolt string hossza, ez itt 5

ch = Mid(basic, p, 1) - ch= az adott pozició betüje (mid parancs, (sting, kezdőpoz, hány karaktert adjon vissza))
s = s + Chr(Asc(ch) + 1); - összefűzi a stringet meg kicsit varázsol vele (egyel növeli)
Next p

ennyi :)
max 5 perc fejbe, lapon kevesebb

[Szerkesztve]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#884) Polyák válasza Sichrol (#878) üzenetére


Polyák
tag

Hali! .txt fájlok beolvasása megy már? Pontosan milyen mélységig foglalkoztál eddig VB-kel? Nem tünik nehéz proginak.

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#885) Ndruu válasza sonar (#883) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

nagyon köszönöm! így már valamivel érthetőbb...:) lényeg hogy meglett az a fránya 2es:DDD és ezzel megvan a 2kreditecske is

Harrrr!!!!

(#886) sonar válasza Ndruu (#885) üzenetére


sonar
addikt

Jó öreg fősulis idők, ott még sörbe mérték a tudást :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#887) rákász


rákász
csendes tag

Szevasztok,

Első alkalommal keveredtem ide, eddig sikerült minden esetben összegúglizni a megoldásokat, most viszont gondom akadt... Nagyon megköszönném a segítségeteket!

Visual Basic-ben szeretném megprogramozni azt, hogy tetszőleges szöveget beírok egy popup ablakba, leokézom, s az megjelenik adott Excel munkalap adott, például A1-es cellájában.

Bízom bennetek,
Üdvözlettel,
Feri

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#888) sonar válasza rákász (#887) üzenetére


sonar
addikt

Ezt kicsit érthetőbben, nekem nem egészen világos

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#889) rákász válasza sonar (#888) üzenetére


rákász
csendes tag

nos :) akkor újra...

excel környezetben szeretnék egy olyan makrót futtatni, melynek kimenete az, hogy az A1 cellába az a text kerül, melyet megadok.

Eredetileg úgy képzeltem el, hogy indítás után egy felbukkanó ablakban a ''Mit szeretnél az A1 cellában látni?' kérdésre beütök valami szöveget - akármit - s az fog megjelenni az excel tábla A1 cellájában.

Remélem, most érthetőbb voltam...
THX sonar

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#890) Polyák válasza rákász (#889) üzenetére


Polyák
tag

Hali!
Nos 10 perce értem haza, nem magyarázom, gyorsan megcsináltam. Nézd meg a forrkódot. Ha részletesebben érdekel, vagy nem értesz valamit akkor leírom.
[link]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#891) Mems


Mems
csendes tag

Sziasztok! A Visual Basic melyik Office csomagokban található meg?

[Szerkesztve]

(#892) Polyák válasza Mems (#891) üzenetére


Polyák
tag

Szia!
Nos a VB-t nem tartalmazza az ''Office'' külön programként, csak Az Excel, Word, stb makrókészítéséhez van integrálva ezekbe.
Amugy a ''Visual Studio'' programcsomagban található meg, a Visual C++, InterDev, stb mellett.

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#893) rákász válasza Polyák (#890) üzenetére


rákász
csendes tag

Polyák, ez nagyon fain, ezer köszönet!

A VB programozás része részletesebben is érdekelne, mivel ezt egy makró részeként szeretném használni, némi módosítással (melyet talán magam is meg tudok csinálni...)

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#894) rákász válasza Polyák (#890) üzenetére


rákász
csendes tag

Polyák megvan, sikerült értelmeznem a forráskódot, mostmár működik minden. Nem gondoltam volna, hogy formokkal kell operálnom...
Még egyszer hálás köszönet!

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#895) Polyák válasza rákász (#894) üzenetére


Polyák
tag

Szivesen. Ha kell segítség, ez a topic rendelkezésedre áll! :D
Itt bárki szívesen segít ha tud!
Csak Excel makro-val foglalkozol vagy mint ''.exe'' állományokat is készítesz, illetve szeretnél?

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#896) rákász válasza Polyák (#895) üzenetére


rákász
csendes tag

Eddig excel, de már próbálkozom Access makrókkal is.
Egyébként semmi alapom nincs, az összes makrómat eddig google-ből szedtem és szedem össze, innen-onnan, immár lassan egy éve... lelkes érdeklődő vagyok, aki csak a munkáját szeretné megkönnyíteni :D

nem is tudtam, hogy exe állományokat is lehet VB-ben készíteni...
Nos, úgy hiszem, gyakran fogom látogatni ezt a fórumot :)




Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#897) Polyák


Polyák
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem! Van egy progim amit arra készítettem hogy egy mappában lévő (nagy felbontású) képekböl miniatüröket készít egy ''mini'' nevű mappába.
Végülis a progi kész, csak az az egy gixer van hogy a képet nem tudom lekicsinyíteni! Szal a felbontást kéne 2816*2112-ről kb 160*120-ra változtatni. Mindig az eredeti méretben menti el őket. :O
Tudna nekem segíteni valaki?
Előre is köszi! :R

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#898) p4t4


p4t4
csendes tag

Sziasztok...
Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy excel táblában, hogyan lehet, azt megoldani, sima HA függvénnyel azt, hogy:
- ha a B oszlopban lévő bármelyik szám piros színű akkor ez meg ezt csinálja...
előre is köszi

There is no SPOON... ÷Đ

(#899) rákász válasza Polyák (#897) üzenetére


rákász
csendes tag

Kedves Polyák,

Ezt találtam a gúglin, nekem kínai, de hátha hasznos Neked,
http://www.catenary.com/howto/enlarge.html

A keresőbe ezeket a szavakat ütöttem be: picture size visual basic
Már az első oldalon is számos hasonló oldal jött le...

Sok szerencsét :)

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#900) sonar


sonar
addikt

@Polyak
[link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.