Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic

Hozzászólások

(#901) rákász válasza p4t4 (#898) üzenetére


rákász
csendes tag

Az Excel fórumon hamarabb találsz segítséget...
Milyen algoritmus alapján dől el, hogy az adott szám piros színt kap? Ha az megvan, akkor onnantól nem tűnik bonyolultnak.

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#902) p4t4 válasza rákász (#901) üzenetére


p4t4
csendes tag

Hát igazából az manuálisan megy...
Tehát a kiscsaj fogja bejelölgeti pirossal, hogy melyik számokat kell elosztani az aznapi árfolyammal, megnyom egy gombot és elosztja... ennyi lenne....

[Szerkesztve]

There is no SPOON... ÷Đ

(#903) Polyák


Polyák
tag

Köszi rákász és sonar!
Én is kerestem egy csomót, de nem találtam használhatót. Igaz én ugy kerestem hogy ''picture, resize, vb'' :)
Köszi szépen!
Sonar! Amit küldtél az jó! Te csináltad? :) :R

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#904) rákász válasza p4t4 (#902) üzenetére


rákász
csendes tag

színre nem tudok sem szűrni, sem pedig hivatkozni, de hátha van itt nálam nagyobb tudású kollega :D

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#905) Polyák válasza p4t4 (#902) üzenetére


Polyák
tag

Üdv!

Egyik haverom most érettségizik. Infóból volt neki ez a kérdés, és a megoldókulcsba az volt hogy HA függvénnyel ez men megoldható. Szóval ezt VB-ben kell megoldani valahogy. Holnap utánan nézek, lesz időm rá.

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#906) sonar válasza Polyák (#903) üzenetére


sonar
addikt

Nem, mostanában sajnos nincs annyi időm vb-zni.
Keresek vmi vb-s izgalmas kihívást csak még nem tudom mi legyen az.
Vmi kicsit komolyabb project amivel el leszek meg tanulni is lehet belőle.
Nincs vmi jó ötleted/tek?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#907) Polyák válasza sonar (#906) üzenetére


Polyák
tag

Hali! Igazából nem tudom mit lehetne kitalálni. Már minden foglalt. :DDD Akármit csináltam eddig VB-ben olyan már volt :( Nem tudtam eddig újat és nagyot alkotni.

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#908) sonar válasza Polyák (#907) üzenetére


sonar
addikt

Igazából egy sms-fal progin dolgozom mostanában, (már elég jól áll a project) nem lesz egy extra, de falusi projectoros célra okés lesz.
Utánna meg valszeg csinálok egy póker játékot amit lanon is lehet játszani
ebben most érzek kihívást :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#909) Polyák válasza sonar (#908) üzenetére


Polyák
tag

Hogy müködik ez az SMSfal? Van egy szervere ami fogadja az sms-t és küldi a programnak, vagy ez a progi fogadja csatlakoztatott telefonról? Érdekelne ez a dolog, ha akarod el is magyarázhatnád a müködését. :DDD :R
Köszi üdv

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#910) sonar válasza Polyák (#909) üzenetére


sonar
addikt

A progim komunikál a telefonnal és egy oldalra kiteszi a szöveget, most ilyen apróságokon variálok,hogy a telóból leszedett szövegen karaktercsere, esetleg adott szöveg helyett vmi képet dobjon be, mennyi sms lehet a falon egyszerre...
most debuggolgatok...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#911) sonar válasza Polyák (#909) üzenetére


sonar
addikt

Egy kis up

Te most dolgozol vmin?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#912) Polyák válasza sonar (#911) üzenetére


Polyák
tag

Hali.
Jelenleg semmin. Partyk vannak most dögivel, se időm, se energiám nincs. :DDD
Amugy érdekelne, hogy hogyan oldottad meg a karaktercserét, illetve azt, hogy egy szó helyett egy kép jelenjen meg.

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#913) sonar válasza Polyák (#912) üzenetére


sonar
addikt

Hát a karakter konverzión gondolkoztam egy keveset, de úgy oldottam meg hogy csináltam egy szöveges fájlt amibe vannak a megfeleltetések (így sokkal dinamikusabb a program modul és bármikor felhasználhatom máshol is) és akár lehet cserélgetni / bővíteni / szűkíteni a listát egyszerűen:
pl.:
a=b
á=a
ő=o

aztán csinálok egy tmp fájlt amibe elvégzem a konverziót és a folyamat végén letörlöm az eredetit és a tmp-t másolom a helyére :)
képet meg eccerüen. Mivel html alapu a megjelenítés a szintén szöveges fájlban megadott stringre keresek rá és kicserélem a szöveget.
pl:
smile=img src=mosoly.gif

kb ennyi


[Szerkesztve]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#914) Polyák


Polyák
tag

Sziasztok! :)

Na ki min dolgozott a nyáron :D Jönnek a hideg napok, ismét lecsücsülök a gép elé. :) Most van időm, a nyár alatt nem is láttam VB-t. :B Itt az ideje a folytatásnak.
Nem todom h mibe kezdjek, vagy hogy mik is a félbehagyott programjaim. Lusta voltam még megnézi is, hátha elmegy a kedvem. Nos, ki mit alkot éppen?

Üdv ujra! :DDD

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#915) sonar válasza Polyák (#914) üzenetére


sonar
addikt

Szia!

Én nem sok mindenen... :( alig volt szabadidőm. Csupán egy két apróságot ami a munka megkönnyítését segítette.
Az egyik az a windowsban bizonyos gombokat letiltott :) (különösen a CapsLock-ot)
Majd belinkelem

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#916) Polyák válasza sonar (#915) üzenetére


Polyák
tag

Ez érdekes! :)

Játék közben ha véletlenül lenyomtam a windows gombot, felugrott a start menü és a játékot lerakta tálcára. Nos ez elég idegesitő, föleg ha vmi akcio v. szimulátor játékról van szó. A windows gombot is le lehet tiltani?
Én nem VB-ben oldotam meg ezt. :D egyszerüen kiszedtem a windows gombot. :DD De gondolom jobb megoldás ha le van tiltva :))

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#917) Xewwwman válasza Polyák (#916) üzenetére


Xewwwman
csendes tag

Szerintem jó dolog az a gomb, gondolom mikor pl valamivel játszol és pont akkor zavarnak msn-en bizony jól jön [nem kell kilépni] (persze ez tárgytalan ha kilépsz mikor mész játszani)
De ez is csak alkalmazásfüggő, valamelyik egyszerűen nem reagál rá.
Vagy ha valami közben gyorsan megkell valamit nézni a neten de nem akarsz kilépni a játékból akkor se jön rosszul :)

(#918) Polyák válasza Xewwwman (#917) üzenetére


Polyák
tag

Erre van kettő másik, jobb megoldásom: "Ctrl + Esc" és "Alt + Tab" :D Ez esztétikusabb és véletlenül biztos h nem nyomod be. :)

Én igy szoktam. :P

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#919) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Hogy tudok egy függvénynek megadni egy 2 dimenziós tömböt /egyszerre az egészet/ , majd a függvény értéke is egy tömb legyen?

Function fuggv (x(,)) As Array (,)
műveletek
End Function

Public Sub main()

Dim a(2,2) as Integer
a(,)=fuggv(a(,))

End Sub

valami ilyesmi kellene hogy legyen, de nem tudom pontosan.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#920) sonar válasza [HUN]Zolee (#919) üzenetére


sonar
addikt

Szerintem jó az elképzelésed. Bár ezt az egyszerre az egészet nem értem. Be kell rakni egy ciklusba (ahány eleműre lett definiálva a tömb) és annyiszor kell elvégeztetni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#921) [HUN]Zolee válasza sonar (#920) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv

Akkor marad inkábba fapados megoldás. Pedíg reménykedtem hogy át tudom adni az egészet így :(

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#922) sonar válasza [HUN]Zolee (#921) üzenetére


sonar
addikt

Jha, hogy egy teljes dimenziót szeretnél átadni?

Más winapi leirása nincs vkinek? Illetve egy jó webcíme?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#923) [HUN]Zolee válasza sonar (#922) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

igen, az tömb összes elemét/dimenzióját/ szerettem volna átadni

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#924) sonar válasza [HUN]Zolee (#923) üzenetére


sonar
addikt

Szerintem ez is lehetséges... mondjuk ki kéne próbálni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#925) hornet88


hornet88
csendes tag

Sziasztok!

dN/dt= r *N* (C-N) /N
Ezt hogy lehetne megoldani ha minden adat adott; és a dt-nek változni kell 1-től 0,001-ig?

(#926) sonar válasza hornet88 (#925) üzenetére


sonar
addikt

pl így:

for dt=1 to 0.001 step -0.001
dN=(r*N*(C-N)/N)*dt
next dt

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#927) sonar


sonar
addikt

Sziasztok

Nem tudjátok,hogy mi a teendő ha 16-os sorszám feletti comportot szeretnék használni?
Nekem az mscomm32.ocx -el nem sikerült nagyobbat beállítani

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#928) sonar


sonar
addikt

Mobilra Basic Interpreter CelluarBasic :C
Ezt ki fogom próbálni!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#929) szigisz85 válasza T_bee (#49) üzenetére


szigisz85
csendes tag

Nem tudod feltelepíteni és nem is működik. Ha csak nincs virtuálisan egy windows rendszered, amin belül már tudod futtatni a programot.

(#930) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok! Lenne egy érdekes kérdésem:

Elég különleges módon szeretnék hivatkozni egy változóra. Nem a felhasználó beavatkozásán múlna a dolog, hanem egy állományból olvasnám be a nevét. Szerintetek van erre valamilyen módszer vagy valamilyen értelezőt kell írni hozzá?

(#931) sonar válasza VIC20 (#930) üzenetére


sonar
addikt

Megoldható a dolog.
Fájl megnyitással és értelmezéssel. Bár elég szűkszavúan fogalmaztál, és egy problémát többféle képpen is meg lehet oldani.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#932) VIC20 válasza sonar (#931) üzenetére


VIC20
őstag

Elmondom részletesebben.

Word-ben szeretnék alkotni valamit, ami képes összerakni egy dokumentumot anélkül, hogy "előre ismerné" annak tartalmát. Ezt tartalmazná a szövegfájl. Tehát a VBA program csak bekérné a változókat, kiválasztaná a megfelelő txt fájlt, aztán ráengedné az értelmezőjét.

Leegyszerűsítve valahogy így:

HunyóNeve$, " a hunyó!"

És akkor a program szépen a HunyóNeve változóból tenné be, hogy "Józsika" vagy "Pistike".

Tehát az eredmény ilyesmi lenne:

Pistike a hunyó!

Igazából persze bonyolultabb a dolog. Papíron egy egyszerűbb HA... AKKOR... szerkezetet lefirkantottam már, de a változókra való hivatkozás jelenti a fő gondot.

Arra gondoltam, hogy valamiféle előzetes "rögzítés" azért kellene: vagyis a változóneveket azért fixálni kellene, tehát ugyanazokat a változókat kellene használni a programnak, mint amelyek a leíró fájlban szerepelnek. Aztán a programba meg írni kéne valami kezelőt, mondjuk egy függvényt, ami visszaadja az adott változó értékét. Ehhez gondolom minden változót egyenként fel kellene vinni, "meg kell tanítani" neki. Sok változónál ez baromira nagy munkának tűnik. Főleg, hogy új típusokat is bevezetnék (Pascal-os rekord-szerűségekre gondolok), ez még bonyolítaná is.

Esetleg van valami huszárvágás-szerű megoldás? (Hivatkozni a változóra egy füzérrel? Kis túlzással adatból kódot csinálni?)

[ Szerkesztve ]

(#933) sonar válasza VIC20 (#932) üzenetére


sonar
addikt

Hát VBA-ban nem vagyok otthon :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#934) VIC20 válasza sonar (#933) üzenetére


VIC20
őstag

Hát, igazából nem annyira VBA-specifikus a probléma. Most eszembe jutott valami, ha sikerül végiggondolnom, leírom az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#935) Polyák válasza VIC20 (#934) üzenetére


Polyák
tag

hát segitenék, de sajna egy ideje linuxot használok ( megunta, a win, tüzfal, virusirto, sbt sz*rakodását ) és igy nem tudok probálkozni. Nem tudsz/tud valaki linux alá basic forditót?

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#936) sonar válasza Polyák (#935) üzenetére


sonar
addikt

létezik linux alá, de most lusta vagyok googlizni :o

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#937) Polyák válasza sonar (#936) üzenetére


Polyák
tag

találtam egyet ami jónak tünik, FreeBASIC, de nem tudom telepiteni... egyenlőre. ha sikerül beszámolok. :)

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#938) ptamas


ptamas
csendes tag

Sziasztok!

Nekem valojaban nem programozassal kapcsolatos kerdesem lenne...
Hallottam egy olyan hirt (ugy velem nem megbizhato forrasbol), hogy a Microsoft abbahagyja a Visual Basic fejleszteset. Ennek nagyon nem orulnek :)
Tudtok errol valamit?
Tudtok olyan oldalt, ahol ennek utana lehet jarni? (nem a www.microsoft.com-ra gondolok)
Ez a felvetes szamomra azert furcsa, mert a VS2008-ban ha jol tudom benne van a VB...

A valaszokat, velemenyeket elore is koszonom!

ptamas

(#939) sonar válasza ptamas (#938) üzenetére


sonar
addikt

Ezt a hírt már pár éve én is hallottam, de kacsa. :)
Basic az mindig is lesz

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#940) yash


yash
senior tag

Sziasztok!

Furcsa dologra lenne szükségem. Olyan programot akarok irni VB.NET-ben, ami azt csinálja, hogy a képernyő egy aktuális pixelének a színét megmondja, és a szinétől függően valamilyen hangjelzést ad ki. Ezt hogy csináljam? A hangjelzés nem probléma, de hogy tudom lekérdezni a képernyő egy adott pontján levő pixel szinét? Tudja ezt valaki? JA, és a pixel nem feltétlenül a program ablakának pixele, hanem bárhol lehet a képernyőn (de vmi fix helyen, ezt majd én határozom meg). Csinált már ilyet valaki?

(#941) Lortech válasza yash (#940) üzenetére


Lortech
addikt

Win32-ben, C#-ban csináltam már ilyet, VB kódot nem írok :), de : gdi32.dll -ben van a GetPixel függvény, ezt be kell importálnod, a híváshoz viszont szükség van egy device contextre is, amit a user32.dll GetDC() függvényével lehet lekérdezni majd a ReleaseDC()-vel fel kell szabadítani a azt (ezeket szintén be kell importálni, a user32.dll-ből).

szerk: no közben találtam egy jó vb-s linket : [link]

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#942) yash válasza Lortech (#941) üzenetére


yash
senior tag

Remélem VB.NET 2008 beta 2 alatt is menni fog! ezt a device contest-et nem egészen értem, mire kell? :F Meg minek utána releaselni... kicsit leirnád bövebben? Sügér vok ehhez a részhez!

(#943) Lortech válasza yash (#942) üzenetére


Lortech
addikt

Ha nem érted, akkor oly' mindegy. A DC a képernyőkezelés egyik alapvető struktúrája. A GetPixelnek szüksége van egy device context-re ( pl. egy ablakéra, vagy itt épp az egész képernyőre ), hogy le tudja kérdezni a hozzá tartozó képernyőterület egy pixelét.

Thank you to god for making me an atheist

(#944) yash válasza Lortech (#943) üzenetére


yash
senior tag

jól van, értem én... tehát a pixel egy device dc-jéröl csórjuk le. hüdejó, gondolom itt akár mobiltelo képernyöje is lehetne a DC, valami szabvány genya... mindegy! na, ok,... de mi az a release-elés?

(#945) Lortech válasza yash (#944) üzenetére


Lortech
addikt

Lényegtelen tudni, neked elég használnod a leírt kódot, de ha érdekel, arra való a ReleaseDC, hogy a GetDC-vel kapott DC-t felszabadítsd, miután már nem használod.

Thank you to god for making me an atheist

(#946) yash


yash
senior tag

Megcsináltam a kódot, de nem lehet leforditani. Ezek a sorok hibásak a linkelt URL VB eyedropper projectben:

<DllImport("Gdi32.dll")> _

nem fogadja el őket, sem az alsó vonás nélkül, sem a kacsacsőrű zárójelek nélkül. Hol a hiba? VB 2008.NET

(#947) Lortech válasza yash (#946) üzenetére


Lortech
addikt

Imports System.Runtime.InteropServices nem maradt le?

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#948) yash válasza Lortech (#947) üzenetére


yash
senior tag

nem maradt le. ezt irja ki rá_

Error 1 Attribute specifier is not a complete statement. Use a line continuation to apply the attribute to the following statement. D:\Documents\Visual Studio 2008\Projects\CGuard\CGuard\Form1.vb 36 33 CGuard

és megjegyzem, ott van az alsóvonás :S

ui: na, kijavitottam üres sorok voltak folytatássorban. most a progi fordul, fut, de viszont nem látszik semmi, csak egy üres ablak :S importok is jók, dllimportok is jók.. miért nem látszik semmi?

[ Szerkesztve ]

(#949) Lortech válasza yash (#948) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem működik. Nem tudhatom, hogy mit csinálsz, és hogyan csinálod.
Indítasz egy winforms alkalmazást, mivel látszik, hogy a kód a linken a régi fajta (vs2003) windows forms template szerint van megírva, nem választja szét a a form designer, a form, és a program.cs kódot, így ezek közül neked el kell távolítanod a projektedből a program.cs-t és a form1_designer.cs-t, majd a form1.cs kódját le kell cserélni a linken lévő kódra.

Thank you to god for making me an atheist

(#950) yash válasza Lortech (#949) üzenetére


yash
senior tag

Nincsenek is iylen nevü fájlok :S Eleve nicnsenek .cs-ek. .vb-k vannak csak, de azok sem iylesmik... nem egészen értem amit mondasz :S

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.