Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic

Hozzászólások

(#601) [HUN]Zolee válasza sonar (#600) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

csak tippleni tudok énis. :)

Keyascii az adott billentyű ascii kódjával dolgozik a Keycode,meg a VB-ben definiált kód alapján.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#602) sonar válasza [HUN]Zolee (#601) üzenetére


sonar
addikt

Hát nem jött össze, de nem is érdekel. space-val müxik jól

A class-ra tudsz mondani vmit?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#603) [HUN]Zolee válasza sonar (#602) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

upsz, mostvettem észre hogy rosszat másoltam :B nem 10 hanem 13 , de mindegy, ugaz én textboxnál ellenőriztem.
sajna 6-ba nemvagyok otthon

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#604) sonar válasza [HUN]Zolee (#603) üzenetére


sonar
addikt

Azt tudtam, hogy 13 de ne textBox-al próbáld annál müxik, hanem commandbutton-nal

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#605) sonar válasza sonar (#595) üzenetére


sonar
addikt

A megoldás:
nem a KeyPress hanem a Click eseménybe kell írni és jó lesz :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#606) sonar


sonar
addikt

Egy újabb fogós kérdés:
ha a focus a button-on van, hogyan érem el, hogy csak a space billentyűre cselekedjen?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#607) [HUN]Zolee válasza sonar (#606) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Hy.
Ha eljuttatod hozzám a programot/részt akkor megnézem, hátha kitudok hozni belőle valamit :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#608) sonar válasza [HUN]Zolee (#607) üzenetére


sonar
addikt

Ez csak egy elméleti fogós kérdés. De ha gondolod összedobok egy programrészt.

Jövőhéten jön meg a haverom a nyaralásból és nekiállunk a VB portálnak

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#609) [HUN]Zolee válasza sonar (#608) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Ya. :) Majd ha lesz időd akkor dobj össze egy ilyen programrészt, azt megnézem.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#610) sonar


sonar
addikt

Sziasztok

Még egy kérdés!
Azt hogyan tudom megcsinálni,hogy egyidőbe egyszer fusson a program?
Azaz ha már el lett indítva mégegyszer ne tudja elindítani amíg fut.
Milyen uton kéne elindulnom? :F :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#611) Mikyyy


Mikyyy
csendes tag

Sziasztok!
Visual Basic 2005 Express-ben írtam egy kisebb progit és szeretném az adatokat egy Access táblába elmenteni, de nem nagyon sikerül, pedig a fekete könyvből is néztem hozzá kódot. Nagyon fontos lenne, hogy ezt meg tudjam oldani, úgyhogy ha valaki tud nekem segíteni, akkor nagyon hálás lennék!!!!!!!Sajnos nem sokáig tudok fórum közelben maradni, úgyhogy megadom az e-mail címem: mikyy@freemail.hu Köszi!!

(#612) whitewolf5


whitewolf5
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Visual Studio 2005-ben dolgozom és GridView-val jelenítem meg az adatokat. Van egy kép oszlopom, amibe a DataimageUrlField tulajdonságnak beállítottam azt az oszlopot(PicturePath a neve) amely tartalmazza a kép elérését a szerveren.
Hogyan tudom az az útvonalat Visual basicben egy változóba betenni?
:F

(#613) sonar válasza whitewolf5 (#612) üzenetére


sonar
addikt

dim valtozo as string
valtozo=PicturePath
:DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#614) whitewolf5 válasza sonar (#613) üzenetére


whitewolf5
csendes tag

Ezek szerint nem voltam érthető..:) A Grid ImageField része tartalamazza az elérési utat. Hogyan tudom abbol kiszedni...? Amugy kösz..:) (A PicturaPath egy oszlop a gridben. Ha beirom hogy GridView1.Columns(0). akkor feljönnek tulajdonságok, de egy sem az, ami elárulná nekem az adatbázisból lekérdezett Picturepath értékét..Pedig az kell nekem!)


[Szerkesztve]

(#615) whitewolf5 válasza whitewolf5 (#614) üzenetére


whitewolf5
csendes tag

Egyszerübben teszem fel a kérdést.. hogyan lehet DataGridből Visual Basic segítségével cellából kiolvasni adatot illetve azt visszatenni oda? Visual studio 2005-ben! :R

(#616) sonar


sonar
addikt

Egy simple kérdés! A commandbuttont nem tudjátok hogyan lehet átrajzolni?
Más alak, más design?
Designt még megoldom, hogy beletöltök egy picturet, de hogy gömbölyü legyen a sarka?
egyedi alakja? Azt hogy lehet megcsinálni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#617) sonar válasza whitewolf5 (#614) üzenetére


sonar
addikt

sajnos adatbázisokkal eddig még nem nagyon volt időm foglalkozni :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#618) matekmatika válasza sonar (#616) üzenetére


matekmatika
tag

Selteco Menu Maker? Szerintem nézd meg. Igaz ez menükészítésre van de egyetlan parancsgomb is készíthető vele, és elég jó dizájnolható.

[Szerkesztve]

(#619) Polyák


Polyák
tag

Cső sonar!
Bocs hogy eddig nem írtam, de nyaralni voltam az alföldön!
A portál hogy áll? Amugy mi lesz a neve, címe?

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#620) sonar válasza Polyák (#619) üzenetére


sonar
addikt

az az igazság, hogy szeptemberig sztem nem lesz belőle semmi.
Heti 2xer angolra járok munka után, meg most melóba is hajtás van. Mert szept 1ig át kell adni egy rendszert... emiatt mondtam le egy Németországi nyaralást is :O
de nincs elfelejtve a project!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#621) ollie


ollie
MODERÁTOR

hi!

Nekem VBScript DAO (ADO jelen esetben nem jó) példaprogramok (vagy tutorial) kellenének.
El tudtok irányítani valahova? MSN Techneten jobbára csak ADO van.

***

(#622) sonar válasza ollie (#621) üzenetére


sonar
addikt

Per pillanat én se tudok ilyen oldalt, max az az A1 vmi ami lentebb vhol be van linkelve.
Mondjuk ha vkinek lenne egy olyan 2000 körüli msdn cd-je azon biztos lenne. De én sehol se találok :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#623) ollie válasza sonar (#622) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Közben találtam egy DAO360.CHM nevű file-t, pont ami kell nekem. Az Office 2000 telepíti.
Azért kössz.

***

(#624) Polyák


Polyák
tag

Kéne egy kis segítség!

Van egy képnézegető progim. Társítva vannak hozzá a jpg formátumú képek. Tehát ha megnyitok egy képet ezzel a progivan indul. Ez müxik.
A progi ablaka alján van egy Drive egy Paht egy File list. Amikor futtatom a progit itt tudom keresni a képeket és megnyitni. Azt szeretném hogy amikor képet nyitok meg (kep = command ; kepmegj.Picture = LoadPicture(kep) - érted.) akkor a Drive, Path és File elemen a kép útvanala legyen.
Pl.: A kép útvaonala ''e:\kepek\vegyes\uj.jpg''. A Drive1.Drive legyen ''e'', a Path1.path legyen ''e:\kepek\vegyes'', és a File1.path is ugyan így.
Nos ezt hogy lehetne megoldani? Nagyon fontos lenne!

Előre is köszi! :R

[Szerkesztve]

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#625) [HUN]Zolee válasza Polyák (#624) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Hy.Ha szépen megkérlek, átküldenéd nekem a programodat? szeretnék belőle tanulni egy kicsit.e-mail címemre jöhet. köszi :R

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#626) ollie válasza Polyák (#624) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Használd az inStr és az inStrRev kereső funkciókat

pl: mid (filename, inStrRev(cstr(filename),''\'')+1, 255)

ha a filename =''e:\kepek\vegyes\uj.jpg''
akkor a végeredmény uj.jpg lesz

A meghajtó betűjelét nagyon egyszerű megállapítani (ugye csak az első karaktere a filenévnek), a maradékot meg e kettő levágásából kapod.


Egyébként ez VBScript, de gondolom VB-ben is ugyanígy kell használni.

[Szerkesztve]

***

(#627) Polyák válasza ollie (#626) üzenetére


Polyák
tag

Köszönöm a válaszod!

Még nem próbáltam ki, de elmagyaráznád nekem ezt a függvényt?
Azt értem hogy a ''\''-ig levágja.

mid (filename, inStrRev(cstr(filename),''\'')+1, 255)

1. miért kell hozzáadni egyet?
2. és a 255?
3. Mi a külömbség az inStr és az inStrRev között?
:B

Előre is köszi!

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#628) Jester01 válasza Polyák (#627) üzenetére


Jester01
veterán

1. mert a \ után következő kartaktertől akarod visszakapni a stringet
2. oda a hossz kerül, csak kihasználta, hogy a string hosszánál nagyobb számot is oda lehet írni
3. a rev az hátulról keres

Amúgy ilyesmire a Scripting.FileSystemObject és társai valók. Pl:

set fso = CreateObject(''Scripting.FileSystemObject'')
set f = fso.GetFile(filename);

és utána az f tulajdonságait (Drive, Path, Name) tetszés szerint használhatod.

Jester

(#629) Polyák válasza Jester01 (#628) üzenetére


Polyák
tag

Köszi.
Az este folyamán rájöttem mind a 3 kérdésremre. Kreáltam probaprogit oszt kifundáltam mindent. Minden sikerült és köszönom neked is és ollie-ek is! :R

Ezek amugy hogy működnek és mire jók?

set fso = CreateObject(''Scripting.FileSystemObject'')
set f = fso.GetFile(filename);

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#630) sonar válasza Polyák (#629) üzenetére


sonar
addikt

Ez az úgynevezett objectum deklarálás.
A részletes kifejtést kihagynám, mert 100%-ban nálam sem világos, és nem akarlak téveszmékkel traktálni.
amugy pü-megy

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#631) ollie válasza Polyák (#629) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Eccerű, a VB egy objektum orientált (khmm, inkább objektum alapú) nyelv. Egy objektum viszont önmagában csak akkor fog létezni ,ha először létrehozzuk, erre szolgál a Set parancs. Na most a filerendszer is önmagában egy objektum, és ez az objektum tartalmazza pl a fileokat, a megnyitó (open) parancsot, stb.
A te példádban az fso csak az objektum neve, ez bármi lehetne.

***

(#632) szokrika


szokrika
tag

Sziasztok!
VBScriptel hogyan olvashatom ki egy ablak Title-jét, vagyis a címét? Ki kellene egy csomó képnek mentsem a címét...
Kezdő vagyok!
Köszi előre!

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#633) ollie válasza szokrika (#632) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

window.title

***

(#634) sonar


sonar
addikt

azt nem tudjátok hogyan csinálok error level-t?
Mármint ha batc-ből hívják a progit akkor error level-t kéne visszadnom.

Másik:
Fájl vizsgálatra van vmi olyan módszer amivel nem kergetem ciklusba?
:F Hanem addig vár amig megnem jön :F

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#635) Goose-T válasza sonar (#634) üzenetére


Goose-T
veterán

Ahhoz többszálúvá kell tenni a programodat. Ha van fogalmad a Turing-gépek, véges automaták elméletéről, akkor jó eséllyel kezdhetsz a programod párhuzamosításának.
Többszálúság a VB.Net-ben: [link]
Turing-gép: [link]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#636) Jester01 válasza Goose-T (#635) üzenetére


Jester01
veterán

Nem kell. .NET esetén a FileSystemWatcher osztályt lehet erre használni.

Jester

(#637) Goose-T válasza Jester01 (#636) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem értek a .net-hez, csak az elméleti megvalósíthatóságban gondolkoztam. Valószínűleg az az osztály is többszálú programozást valósít meg, csak a programozótól elrejtve.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#638) Jester01 válasza Goose-T (#637) üzenetére


Jester01
veterán

Megvalósítás: az oprendszer megfelelő szolgáltatásának igénybevétele.
Nem többszálú pollozás, mert az erőforráspazarlás.

Jester

(#639) Goose-T válasza Jester01 (#638) üzenetére


Goose-T
veterán

Az oprendszer meg eleve többszálú.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#640) Jester01 válasza Goose-T (#639) üzenetére


Jester01
veterán

Csak neki nem kell ezt pollozni. És a kérdező sem oprendszert akar írni feltételezem :DD

Jester

(#641) sonar válasza Goose-T (#635) üzenetére


sonar
addikt

Ez melyik részre akart válasz lenni :F :B

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#642) Goose-T válasza sonar (#641) üzenetére


Goose-T
veterán

A fájlvizsgálatosra. :) A visszatérési kódot pedig Return utasítással állítod be, az itt vázolt módon: [link].

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#643) sonar válasza Goose-T (#642) üzenetére


sonar
addikt

Kösz, majd átrágom rajta magam. :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#644) sonar válasza Goose-T (#642) üzenetére


sonar
addikt

Jó ez csak vb6-ra nem sikerült átültetnem :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#645) Polyák


Polyák
tag

Hi!

Lenne egy kérdésem!

Ablak táma vagy séma vagy valami hasonló van a VB6-hoz, vagy csak s sima ablak lehetséges?

Kipróblátam PictureBox-okból ablakkeretet csinálni de nem valami szép. Persze levettem az eredeti keretet. Ez igy jó megoldás? Vagy megoldható máshogy is?

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#646) sonar válasza Polyák (#645) üzenetére


sonar
addikt

Ezzel már én is próbálkoztam, de én se találtam semmi használhatót

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#647) Polyák válasza sonar (#646) üzenetére


Polyák
tag

Köszike! :O

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#648) sonar válasza Polyák (#647) üzenetére


sonar
addikt

Ja ez van. VB6 már kicsit idejét múlt, ezek az újak meg a .NET frameworkkel ... :U :( :((
Én már gondolkodtam rajta hogy belevágok inkább a C/C++ ba

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#649) Polyák válasza sonar (#648) üzenetére


Polyák
tag

Hiiiiiijjj!
A C++ az engem kiakasztott! de nem volt olyan vészes. Amugy annyira bonyolult nekem hogy már nem is nagyon emlékszek rá. Van pár progim forrkóddal együtt ha kell. de szeintem maradj a VB-nál. :D Te amugy melyik VB-t használod?

Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.

(#650) sonar válasza Polyák (#649) üzenetére


sonar
addikt

vb6
C nekem azért lenne praktikus mert progizok néha mikorvezérlőket is és asm-mel kiegészítve hatékony lenne. Amugy semmi bajom nem lenne az egésszel ha nem ilyen szarul lenne megcsinálva.
A frameworkel is az a bajom,hogy nekem sok régi gyengébb gépre kell kódolnom és ott eszméletlen lassú v nem is fut...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.