Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Viewsonic vagy samsung? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) coolcave


coolcave
tag

Sziasztok,

Monitorcsere előtt állok és nem akarok vmi gagyi szerkentyűt venni, mert nem 2 évre lesz, szóval igazából valami 17-es Viewsonicot vagy Samsungot tartanák esélyesnek.
A Samsungból nézegettem a 757DFX-et vagy az NF-et.
A Viewsonicnál a PF775 és a P75f+ lenne jó talán, bár a kettő annyira hasonló, hogy nem tudom mi különbség van köztük.
Aki látott már ilyeneket léci irjon ide némi vélemyényt. A DFX képcső mennyire állja a helyét a Diamondtron mellett (a két csik nem érdekel)?
Ha veszek mindenképp 1024-ben 100 Hz-en akarom használni és nem akarom a 90et túllépni.

kösz, csákány

(#2) Csoma


Csoma
csendes tag

Engem is hasonló probléma foglalkoztat. Én viszont azt tudom, hogy mindenféleképpen Samsungot akarok. Azt mondják jó minőségű és a másik fontos, hogy olcsó. Én is valamelyik DFX vagy MB modell között dilemmázok. Az MB-ről is sok jót írtak, csak éppen nem sikerült kiderítenem, hogy ez flat-e? Segítségképpen: www.depo.hu és www.samsung.hu

Csoma

(#3) atty


atty
tag

Nekem Samsung 755dfx monitorom van 1024X768-ban 100 Hz-en fut, szép a képe :) , van 3 év gari :) , minden O.K. vele. :DD Szóval csak ajánlani tudom. A másikat nem ismerem.

atty

(#4) Padre


Padre
tag

Én Samsung 757P-t használok. Nagyon szép képe van, bár nem flat. Ha nem kell mindenféleképpen a sík kép akkor ezt ajánlom mert nagyon korrekt monitor.

(#5) Csoma válasza atty (#3) üzenetére


Csoma
csendes tag

mennyiért vetted?

Csoma

(#6) atty


atty
tag

Hát bótba vettem ÁFÁ- val 65000HUF. De szerintem megérte.

atty

(#7) atty


atty
tag

Jah és persze ez kb 5 hónapja volt, most nem tudom mennyi, de biztos olcsóbb. :DD

atty

(#8) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

D I A M O N D T R O N !!!

Nem rossz az MB és a DFX, de szubjektív véleményem szerint :) vagy Diamondtron, vagy semmi. Na jó, esetleg, ESETLEG FD Trinitron...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) coolcave


coolcave
tag

Köszi srácok, ugyanúgy nemtom mit vegyek...:)
A Samsung 755DFX az ok, hogy tudja a 100 Hz-et, de már neki az elég végrejáratás, mert 85 kHz-es vertikálisa van, vagy nem számít az élettartamnak ez az apróság?

(#10) coolcave


coolcave
tag

Aha, hallgatás beleegyezés :))

(#11) Richard válasza coolcave (#1) üzenetére


Richard
őstag

Hali!

sztem DFX-t már nem vagyél ugyanis az már kifutott széria!
Én 757DFX-t akartam venni, de már nem lehet kapni sajnos. :))

(#12) coolcave


coolcave
tag

Bár asszem a DFX meg az MB közt csak annyi a különbség, hogy pakoltak a DFX-re kis brightnesst és így lett MB...csak a 765MB is csak 85 Khz-es

(#13) Richard válasza coolcave (#12) üzenetére


Richard
őstag

De sztem most tökmind1, hogy 85hz-en frissit, vagy 100-on. Legalábbis nekem :))

(#14) coolcave


coolcave
tag

Nem Hz! kHZ!
Nem mindegy. A horizontálistól függ (ami kHz), hogy mennyit bír vertikálisan(Hz)...és lehet hogy birja a 100 Hz-et (mert a 85ös még épp bírja), de azt hallani, hogy ha nehezebben izzadja ki akkor az élettartama sem olyan hosszúra várható, ha 100on járatod folyamatosan, mint mondjuk egy 96 kHz-es modellé...

(#15) detri válasza Richard (#13) üzenetére


detri
aktív tag

Hmmm... megszokás kérdése. Én 100Hz-en bámulom a monitort, és ha 1 85Hz-es elé ülök, kifejezetten zavar.
Ha 85Hz után 100ra vált az ember, akkor nem annyira érzi a különbséget, de 100-ról 85-re visszaállni elég rossz érzés. Én tuti nem vennék olyan monitort, amit 85Hz-en kell nézni.
Viszont (állítólag) 100Hz-en meg nagyobb sugárzás éri a user orcáját...

(#16) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Komolyan mondom irigylem a problémáitokat!
Nekem egy nyamvadt 14'os monitorom van. 1024-70Hz
Már majd be golyózik a szemem de nem fogom áttenni inkább 800x600ba.
:))

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17) morzsa


morzsa
aktív tag

Bocs, de minek kell Brightness a DFXre? Nekem ilyen van és jobb, mint egy reflektor!:P

https://linktr.ee/wbteam21

(#18) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Egyértelműen ViewSonic. Kissé más kategória mint a Samsung (gyk. profibb)... A PF775-öt válaszd, a +-os moncsi csak szebb. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#19) Varjú válasza Richard (#11) üzenetére


Varjú
csendes tag

Hol nézted a 757DFX-et ? :(
Én mindenképpen olyat akarok venni, valahol még biztos lehet kapni.
Egyik MB sincs olyan jó képfrissítésben, mint a 757DFX ?

(#20) cadaver


cadaver
tag

viewsonic, mindenkeppen, Agyzuzonak igaza van (o volt? :) ).

(#21) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

Ebben a kategóriában érdemes az IIYAMA-t is megnézni.

Tibi

(#22) launcser


launcser
senior tag

ha e 2 közül kell választani vjuszonik
szamszung nem tud többet szerintem, láttam már mőködés közben ilyen szamszungféléket
bár mostanában megcsappant az áruk
nekem valami 40 nettós 17-es hansol van sik ez is van olyan jó mint egy szamszung :)

tütüü

(#23) Varjú


Varjú
csendes tag

Én úgy érzem, hogy egy 757DFX és egy kb. ilyen kategóriájú Iiyama között egyénenként különböző szubjektív dolgok döntenek az egyik vagy a másik javára.


(#24) hogyishívnak? válasza Varjú (#23) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Kb. fél évig halogattam a kiválasztott 757dfx vásárlását.A nagy akcióba sikerült találnom még 1et a kifutó darabból. Persze mikor megnéztem a geometriája hibás volt. Kb 3 hét újabb keresgélés után IIYAMA 704utc lett a kiszemelt. Nem bántam meg!

Tibi

(#25) coolcave


coolcave
tag

Asszem beruházok egy Viewsonicba :)) képcsöves lesz az új moncsim...

(#26) zozi válasza coolcave (#25) üzenetére


zozi
tag

Szerintem jól döntesz!

(#27) Satan-Claus válasza zozi (#26) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Persze néha előfordulnak ''karcsúbb'' példányok. :DDD

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#28) <Adamsky> válasza coolcave (#25) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szia coolcave!

Jó döntés a ViewSonic!
Nekem is ilyen van (G75f). Előtte volt 2db Samsung 757DFX-em,
de annyira kajla volt mind a kettőnek az alja (geometriai torzítás),
hogy nem bírtam egy hétnél tovább...

(#29) Satan-Claus válasza <Adamsky> (#28) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nem szabad általánosítani! Az én Samsung DFX-emmel semmi gond, ellenben Zozi kifogott egy vacak Viewsonic G70-est. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Samsung jobb, mint a Viewsonic, de nem szabad leírni csak azért mert nálad kettő nem volt kifogástalan. (Azért csendben megjegyzem, hogy egy barátom is sokat szívott a Samsung 757-esével...)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#30) Ton válasza <Adamsky> (#28) üzenetére


Ton
csendes tag

Cha nagytestver! Hat errefele is megfordulsz? :DD
Ki sem talaltam volna az iromanyodbol, hogy Te vagy az :D

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#31) coolcave


coolcave
tag

Nah az a nagy helyzet, hogy PF775-re két helyen is azt mondták, hogy kifutó modell és nem tudnak szerezni...vidéki vagyok és nem akarok Pestre szaladgálni, ha gond van így vagy jó lesz a P75f+ (azt tudnak szerezni) vagy esetleg egy másik Diamondtronos modell.
Írjatok léci akinek van vagy látott már Iiyama (hogyishivnak? léci tapasztalatokat) HM70xUT(c) moncsit, vagy esetleg Samsung 757NF-et, mert asszem azis Diamondtronos.
Aki meg tudja, hogy a Viewsonicból a P75f+ szenved-e valami hátrányban a PF775-el szemben az léci írja le...mert a P75f+ ban van ultrabrite, a PF775-ben nincs, meg a P75f+ egy kicsit nagyobb felbontásig megy el (17xx*13xx)...

(#32) hogyishívnak? válasza coolcave (#31) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Szia!

IIyama 704utc-m van. Tapasztalat: Driver nem tartozék de netről letölthető.Igaz a 704utc driver nem elérhető de mivel a 703UT -től csak a dobozolásában tér el letöltöttem ezt. Ezalatt mindkét monitor (és még sok másik) megtalálható. Gyorsan belehetett állítani a képméretet,geometriát stb. 1024*768 ban járatom mert nekem ez megfelel.Ebben a felbontásban a drv 100 Hz-t enged bár hivatalosan 120-at tud.Pár felbontást még megnéztem különböző frissitéssel Nokia teszttel, a képen nem vettem észre hibát. Gondolom a trinitron, diamondtron sajátosságról tudsz hogy két vékony vízszintes csík található a kép 1/3 és 2/3-ámál.Nem gondoltam volna hogy pár óra alatt ''megszokom''.Nem aztmondom hogy nem látom de elfelejthető a jelenléte. A képe nekem nagyon tetszik, de erről neked kell meggyőzödni.Külsőleg is nagyon pofás darab. Talán amit hátránynak rónák fel, hogy az oldalain hamarabb észrevehető a por mint a megszokott vajszínü dobozolásoknál. Érdemes elgondolkodni rajta. A Viewsonic-kal kapcsolatban pár helyen halottam tápegységhibáról és foltokban homályosabb képről. Én nem tapasztaltam mikor vásárláskor ezeket is szemügyre vettem de az iiyama élesebnek tönt.
Remélem tudtam segíteni

Tibi

(#33) coolcave


coolcave
tag

Akkor néztél Iilyamát meg Viewsonicot is egymás mellett? Milyen Viewsonicot láttál? Amúgy köszi a tapaszalatokat...

(#34) hogyishívnak? válasza coolcave (#33) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nem 1 más melett,de 1 nap, ha jól emlékszem a vid kártyák se voltak 1formák, így ebből is lehet a kölönbség. A lényeg hogy az iiyama -nak a képe fél percen belül megfogott. A tapasztalatom hogy iiyama nem sok helyen van polcon, hanem csak behozzák kérésre. Szerencsére találtam olyan helyet ahol telefonos érdeklődés után másnapra behozták és nyugodtan tesztelgethettem, és még az általam vitt Nokia teszthez is segitőkészek voltak. És mindezt a vásárlási kötelezetség nélkül. Sajnos ritka az ilyen hely.

Tibi

(#35) coolcave


coolcave
tag

Köszi Tibi még meggondolom, de még várnék Viewsonicos tapsztalatokat...

(#36) zrubi válasza coolcave (#31) üzenetére


zrubi
senior tag

''vagy esetleg Samsung 757NF-et''

Nekem ilyen van. Ugyan nem tudom összehasonlítani a többi említett monitorral, de én meg vagyok vele elégedve. nagyon szép képe van, éles, geometria hiba nincs.
Amivel össze tudom mérni: LG775FT, LG795FT.
Ezeknél viszont nagyságrenddel jobb.

Nekem nagyon bejött :)

zrubi.hu

(#37) coolcave


coolcave
tag

És ez a Samsung nem sípol, mint azt a többire többször már mondták?
Frankó az OSD menüje?
Az a plusz fényesség funkciója kiterjeszthető az egész képernyőre?

(#38) zrubi válasza coolcave (#37) üzenetére


zrubi
senior tag

Sípolni sípol, bár halkan de hallhatóan :)

Az OSD teljesen jó, logikus. van egy usb portja is ha ezt rádugod a gépre akkor az OSD-t lehet piszkálni szoftverből is. Hogy milyen azt nem tudom, mer csak win alatt műxik...

A plusz fényesség csak egy téglalap, amit lehet mozgatni a képernyőn...
Szerintem ez felesleges funkció, én nem látom értelmét. De ha valaki tudja, hogy ennek milyen gyakorlati jelentősége van, akkor árulja el :D

zrubi.hu

(#39) coolcave


coolcave
tag

Ennek igazából akkor lenne értelme, ha túl sötét a film vagy a játék és megdobod a brightnesst egy gombnyomásra...de épp sztem teljes képernyőnél lenne értelme nem csak egy kisebb téglalapban.
Bár a többi Diamondtron M2-es (Viewsonic, Iiyama) modellnél asszem teljesképernyős megoldás van...

(#40) tszelnok


tszelnok
csendes tag

Sziasztok!

Idén márciustól júniusig vettem monitort... :)) ). Persze EZ CSAK EGYEDI HIBÁS darab volt.
Egyéb szubjektív vélemény a DFX képcsőről: túl élénkek a színei, néhol már-már természetellenesen azok.

Ezután - kicsit többért ugyan - egy Sony E230-ast vettem (Sony FD Trinitron képcső). Ez sokkal jobb. Dimondtron képcsöves monitorokat is nézegettem, de nekem ennek a képe jobban tetszett. Tényleg: dimondron miért jobb párak szerint???

(#41) tszelnok


tszelnok
csendes tag

Sziasztok!

Idén márciustól júniusig vettem monitort... :)) ). Persze EZ CSAK EGYEDI HIBÁS darab volt.
Egyéb szubjektív vélemény a DFX képcsőről: túl élénkek a színei, néhol már-már természetellenesen azok.

Ezután - kicsit többért ugyan - egy Sony E230-ast vettem (Sony FD Trinitron képcső). Ez sokkal jobb. Dimondtron képcsöves monitorokat is nézegettem, de nekem ennek a képe jobban tetszett. Tényleg: dimondron miért jobb párak szerint???

(#42) pk


pk
csendes tag

A Viewsonic-ot javaslom. En egy P775-ost (az altalad emlitett tipus elodjet) hasznalok, 1152x864-es felbontasban, 100 Hz-en. Matrox kartyaval hajtva olyan kepe van, mint a borotva :-) A szinek gyonyoruek, a betuk kontrasztosak.

PK

(#43) coolcave


coolcave
tag

Nah akkor mondhatjuk, hogy a PF775 lenne az elődje a P75f+nak???

(#44) ferrus


ferrus
csendes tag

Viewsonic van nekem is, csak ajanlani tudom. P vagy G szeria, jok mind.

(#45) coolcave


coolcave
tag

Ja és még egy ''apróság''. Milyen a Viewsonic szervízháttere? A Samsungnál ott a 3 éves cseregari, az Iiyamánál a házhoz megyünk gari. Mert ha gáz van azért nem árt, ha korrekten és gyorsan meg van oldva a probléma akár pár év múlva is...

(#46) dnacrew


dnacrew
tag

Hát eszedbe ne jusson Samsungot venni Viewsonic helyett. Rakd egymás mellé a 2-t és nézd meg. Utána meg nagyon-nagyon közelről és megtudod miről beszélek... A profi széria megesz mindent. Lehet a Mag meg a Sony jobb, de az kb 3szor annyiba is kerül, szóval...

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#47) Power


Power
senior tag

Nekem is viewsonic PF775 volt nagyon meg voltam vele elégedve.
Azóta sony van(19''-es G420) de nem érzem jobbnak bár egymás mellet nem néztem a kettőt.

Power

(#48) coolcave


coolcave
tag

Hmm, hát az már majnem biztos, hogy Viewsonic P75f+ lesz a kiszemelt...:)
Sonykat mindennap látok az E430-as típusból, azok elég jók, bár egy kis geometriai hibája mindegyiknek van (alig észrevehető), de a képük az frankó. MAG-ból meg XJ810est láttam, hát az nagyon gagyi sztem, irtózatosan ócska a képe, talán nem Viewsonic kategória meg nem is Sony...
Akkor Samsung tuti nem, talán akkor még a Sony játszhat, de még nem tudom, elég nehéz dolog ez a monitorvásárlás :D

(#49) Bill_Gates


Bill_Gates
csendes tag

Csak egy kérdésem lenne monitor témában, mi az hogy HUB van a monitorban-
mire jó?
Egyébként hosszas tanulmányozás után a Samsung NF mellé álltam.

a windows miatt ne savazzatok

(#50) zrubi válasza Bill_Gates (#49) üzenetére


zrubi
senior tag

Ez a nick nekem nagyon durva...
Viszont megy hozzá az aláírásom :P

zrubi.hu

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Viewsonic vagy samsung? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.