Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) cocka


cocka
veterán

Na leteszteltem a komponens-HDMI átalakítós verziót is. Hát nem vagyok maradéktalanul elégedett sőt. A képen mintha picit javított volna. A hang ordít, ráadásul olyan anomáliák vannak, hogy ugrik a hang meg olyan zavaró sistergések, sercegések vannak, amik a többi verzióban nem voltak.

Akit érdekel itt egy részlet:

[link]

(#2802) sellerbuyer válasza cocka (#2801) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ez az Amazon drive mennyibe kerül havonta?

(#2803) kovy79 válasza sellerbuyer (#2802) üzenetére


kovy79
őstag

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#2804) cocka válasza sellerbuyer (#2802) üzenetére


cocka
veterán

én csak az 5 gigás ingyenes részt használom. Azért szeretem nagyon, mert a google drive-val, google photos-zal meg onedrive-val ellentétben, itt egy megosztó linken keresztül több fájlt is hivatkozhatsz. Azaz egy link egy komplett fájllistát tartalmazhat, míg a többinél max. mappát tudsz megosztani.

(#2805) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!

A szekrényben találtam pár video 8 kazettát. Nincs már semmi lejátszóm hozzá. Létezik eszköz, amivel tudnám digitalizálni?
(elnézést, write only módban vagyok, lehet, hogy korábban volt már erről szó)

(#2806) cocka válasza Elemental (#2805) üzenetére


cocka
veterán

Hát pedig a lejátszó az alapvetés. VCR = VHS lejátszó minimum kell. Anélkül furcsa művelet lenne a videókazetta digitalizálás.

(#2807) garga01 válasza cocka (#2806) üzenetére


garga01
senior tag

Annyi kiegészítés, hogy ezek a kazettákhoz VHS lejétszó nem jó, Video8 vagy bizonyos Hi8,Digital8 lejátszó (alapvetően kamera, de lehet találni 1-1 asztalit is borsos áron) kell.
@cocka: Írok privátban.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#2808) kovy79 válasza Elemental (#2805) üzenetére


kovy79
őstag

A legegyszerűbb szétnézni bolhapiacon, hátha akad egy kamera, mint lejátszó. Pl.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#2809) Elemental


Elemental
addikt

Köszi, srácok!

Tehát akkor az az elv, hogy legyen egy lejátszóm, amit csatlakoztatok a számítógépre, ha jól értem.

(#2810) kovy79 válasza Elemental (#2809) üzenetére


kovy79
őstag

Ha magad akarod digitalizálni az anyagot, akkor lejátszó mindenképpen kell. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#2811) Elemental válasza kovy79 (#2810) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(#2812) Elemental válasza Elemental (#2809) üzenetére


Elemental
addikt

Szereztem kamerát.
Akkor a kövi lépés gondolom a digitalizáló. Rákeresve a neten van vagy 100 féle. Melyiket érdemes megvenni?

(#2813) garga01 válasza Elemental (#2812) üzenetére


garga01
senior tag

Sokat segít a válaszadásban, ha megírod milyen márkájú és típusszámú kamerát szereztél.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#2814) qnadam válasza garga01 (#2813) üzenetére


qnadam
veterán

hacsak nem d8-at vett, kb mindegy :) viszont a d8 gépek ára botrányosan megy felfelé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2815) Elemental


Elemental
addikt

Hazamegyek, és megnézem milyen a kamera.
Szerencsére nem kellett venni, most jól jött, hogy apósom nem dob ki semmit. 15 éve vittem hozzá, és megtalálta a lomok között :)

(#2816) Elemental válasza garga01 (#2813) üzenetére


Elemental
addikt

Ilyen van

(#2817) kovy79 válasza Elemental (#2816) üzenetére


kovy79
őstag

Egy ilyen szerintem kezdésnek jó lehet.
Nem "pro" minőség, de simán el lehet vele boldogulni.
Egyébként egy RCA-RCA kábel (mivel a kamera mono, ezért elég a 2 csatornás/sztereó is, de később jó lehet a linkelt) majd még kell neked.
Ha az anyagi oldal nem releváns, jöhetnek a komolyabb digitalizáló cuccok.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#2818) qnadam válasza Elemental (#2816) üzenetére


qnadam
veterán

teljesen jó, a sima video8-at is egész jó minőségben játsszák le ezek a gépek. egyetlen hátrány a mono hang lehet, de az esetek nagy részében a felvétel se sztereó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2819) Elemental


Elemental
addikt

Köszönöm!
Megrendeltem.

(#2820) zalai péter


zalai péter
friss újonc

Sziasztok. Videó magnóval foglalkozó csoportot nem találtam, ezért itt szeretném a segitségeteket kérni. Van egy Schneider SVC 818-as videóm. Saját, és a legjobb állóképet adja, ami eddigi pályafutásom alatt megfordult nálam. Gelkában dolgoztam évtizedeket. A gép tápegysége úgy tűnik, örökre elszállt. Mindent kicseréltem benne ( úgy látszik, a hibás alkatrészt mégse ), mert nem indul, és bezárlatosodik a kapcsoló tranzisztor. Minden bele való, amit cseréltem. Kifogott rajtam. Igy arra jutottam, hogy egy ugyan ilyen gép kellene, ami mechanika hibás, de az alaplapja jó. Elérhettek akár itt a fórumon, vagy a zalaipe@gmail.com email cimen. Köszönöm előre is.

(#2821) garga01 válasza zalai péter (#2820) üzenetére


garga01
senior tag

Szia, nem biztos hogy itt kapsz választ, esetleg írj ezeken az oldalakon:
Retro VHS használók csoportja (FB csoport)
Hobbielektronika fórum
Elektrotanya fórum
(persze mindegyik oldalra kell regisztráció)
Még az elektrONline-t akartam javasolni, de valamiért nem megy a weblapjuk.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#2822) zalai péter


zalai péter
friss újonc

Nagyon szépen köszönöm a javasolt oldalakat. Regisztráltam rájuk, és irtam is. Az AUDIOFORUM-nak tagja vagyok, oda is irtam.

(#2823) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Német rokonok hoztak 5db Video8-as kazettát meg hozzá egy kamerát. Sajnos a kamerán csak kompozit kimenet van dehát ebből kell főzni. Szerencsére van egy Leadtek Winfast DV2000-es tunerem amivel összekötve szépen rögzíthető a felvétel. A gondom az hogy milyen programmal érdemes a felvételt rögzíteni a PC-n illetve milyen beállításokat érdemes használni. Elsősorban a minőség (már ha annak lehet nevezni) a fontos, a helyigény másodlagos.

Üdv:Viktor

(#2824) qnadam válasza Viktoár (#2823) üzenetére


qnadam
veterán

virtualdub, és ha hely nem számít, akkor lossless huffyuv, aztán lehet h264-be vagy 265-be konvertálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2825) Viktoár válasza qnadam (#2824) üzenetére


Viktoár
addikt

Értem, köszi. Ez az első ilyen projektem, kell valamit állítani a programon belül vagy csak kiválasztom a lossless huffyuv-t és elindítom a felvételt?

Üdv:Viktor

(#2826) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Van egy ilyen régi ASUS digitalizáló kártyám, amivel Hi8 analóg videókat szeretnék digizni. A kártya kiválóan működik, viszont elkavartam valahol a kábelét, aminek sajnos valamilyen speciális csatlakozója van a kártya hátoldalán. Leginkább S-video csatlakozóra hasonlít, de nem az, más a kiosztása és be sem tudom dugni az S-video csatlakozót. Venni sem lehet külön sehol, de emiatt nem akarom kidobni az amúgy hibátlan, és szépen digiző kártyát.

A kérdés az, van-e valakinek ötlete, hogyan lehetne ezt működésre bírni? Elég lenne a video jel tüskéjét megtalálni, és valahogyan összekötni. A hangot megoldom hangkártyával.

A tudomány a valóság költészete!

(#2827) qnadam válasza Viktoár (#2825) üzenetére


qnadam
veterán

fogalmam sincs, sose csináltam :D de itt van leírás. értelemszerűen itthon 25 fps és 768x576. persze lehet, hogy némi kísérletezést még igényelni fog a történet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2828) Viktoár


Viktoár
addikt

A 720x576 nem jó beállítás? Mi a különbség?

Üdv:Viktor

(#2829) qnadam válasza Viktoár (#2828) üzenetére


qnadam
veterán

48 pixel a különbség :)
a 768x576 4:3 arányú, a 720x576 nem. a 720 (meg a bármennyi) is jó szélesség, de akkor a kész fájlban benne kell lennie, hogy lejátszáskor 4:3 arányúra kell nyújtani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2830) Viktoár válasza qnadam (#2829) üzenetére


Viktoár
addikt

Csak hogy jól értem-e:

Lejátszáskor mindig 4:3-arányúra húzza a képet függetlenül a pixelek számától? Ezért ajánlott a 4:3-as arányú felbontást beállítani ami ez esetben 768x576?

A 720x576 esetében lejátszáskor "torzul" a kép vagy vág a széleiből?

Üdv:Viktor

(#2831) qnadam válasza Viktoár (#2830) üzenetére


qnadam
veterán

ha jól van megcsinálva a fájl (benne van a fejlécben a helyes oldalarány), akkor széthúzza 4:3-ra. de ha úgyis szabadon választhatsz szélességet (a sorok száma analógban is adott), érdemes megfelelő oldalarányt használni, és akkor biztosan nem lesz vele gond.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2832) Viktoár válasza qnadam (#2831) üzenetére


Viktoár
addikt

Értem, köszönöm. :R
Akkor virtualdub video beállítás így néz ki: PAL B, huffyuv, 768x576 , 25fps. A hang is be van lőve.

Próbáltam egy 1 perces felvételt, hát szép mérete lesz egy 3 órás anyagnak. :DDD

Youtube videóban a Handbrake nevű programot ajánlják a lossles anyag convertálására. Te ismered vagy mást ajánlanál?

Üdv:Viktor

(#2833) cocka válasza qnadam (#2829) üzenetére


cocka
veterán

Ez az arányváltás egy igen érdekes kérdés, mert mikor ffmpeggel állítottam át az arányt újrakódolás nélkül, akkor a számítógépen történtő lejátszáskor a felbontás ugye marad az eredeti, de a lejátszóprogram érzékeli, hogy 4:3-as a képarány van a fájlban és automatikusan méretre igazítja. Viszont az asztali lejátszó simán figyelmen kívül hagyja ezt a beállítást és az eredeti felbontásnak megfelelő képarányt használja.

Ugyanakkor ha pl. settopboxszal SD adást veszek fel azt automatikusan 720×576-ban veszi, de a képarány a fájlban meg 16:9-ként van rögzítve és amikor lejátszom asztalin, akkor 16:9-esként játssza de fekete sávokkal 4:3-ra levágva.

Szóval van itt valami metaadat a fájloknál, amit az asztali lejátszók nem mindig képesek értelmezni, de a PC-s lejátszóknak meg mindegy. (mondjuk PC-s lejátszón a DAR és SAR közt is lehet kapcsolgatni)

(#2834) Srob válasza Vesa (#2826) üzenetére


Srob
tag

Üdv!
Neked egy mini din 9pin - s-video rca av adapter kábelre van szükséged.
Pl. [link]

"curiosity killed the cat"

(#2835) Vesa válasza Srob (#2834) üzenetére


Vesa
veterán

Szia,

Köszönöm, de sajnos ilyet már néztem (van is egy itthon) csak az a gond velük, hogy a bekötés nem jó. Ezek jellemzően a régi AGP-s VGA korszakból maradt kábelek, melyek TV-Out kimenettel rendelkeztek (valóban azonos cstlakozóval), de a bekötésük is ennek megfelelő, így nem jó. Nekem olyan kellene, ami "IN" bekötésű, mert befelé küldeném a jelet a kártyába és nem fordítva. Ettől válik beszerezhetetlenné sajnos. Igazából abban bíztam, hogy valahogy meg lehetne találni a "video IN" PIN-jét, és akkor arra fabrikálnék egy kábelt, mert az audio és az S-video nem kell, csak a Composit Video IN-re lenne szükségem a digitalizáláshoz.

A tudomány a valóság költészete!

(#2836) Srob válasza Vesa (#2835) üzenetére


Srob
tag

Akkor esetleg még ez a bekötés. [link]

"curiosity killed the cat"

(#2837) Vesa válasza Srob (#2836) üzenetére


Vesa
veterán

Hű köszi, ezt kipróbálom! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#2838) balko86


balko86
csendes tag

Penészes szalag megtisztítására van valami megoldás házilag? :)

(#2839) Viktoár válasza balko86 (#2838) üzenetére


Viktoár
addikt

Én így csinálnám.

Üdv:Viktor

(#2840)



addikt

Sziasztok!

Van egy USB - composite video kábelem, amit rá tudok kötni egy régi videókazetta lejátszóra.

Egy videókazettát szeretnék bedigitalizálni vele. Tudtok ajánlani egy programot, amivel a legegyszerűbben meg tudom tenni? Egyszeri alkalom csak, szóval ha lehet inkább freeware-t keresnék.
Köszi szépen!

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2841) qnadam válasza (#2840) üzenetére


qnadam
veterán

helló,

virtualdub.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2842) válasza qnadam (#2841) üzenetére



addikt

köszi! holnap tesztelem

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2843) zapkorte válasza Vesa (#2835) üzenetére


zapkorte
tag

Nem kell ezt túlcifrázni, keress egy gombostűt, ami beleillik a csatlakozóba, kösd rá a videójelet, kapcsold be az eszközt, aztán próbálgasd végig azt a kilenc lyukat, látod majd a képet, vagy hallod majd a hangszóróban a brummogást. Rajzold le egy fecnire, hogy hova, mit kell kötni, aztán utána már meg lehet forrasztani véglegesre, mini din csatlakozó néven találod a boltban a dugaszt.
Amúgy elég vacak egy csatlakozó, kontakthibás szokott lenni, mindig igazgatni kell, szóval lehet, hogy jobban járnál azzal, ha kiforrasztanád, és a lyukján át kilógatnál három RCA lengő aljzatot három tíz centis kábeldarabon.

(#2844) Vesa válasza zapkorte (#2843) üzenetére


Vesa
veterán

Thanks! :)
Közben Srob kolléga által linkelt bekötés működött, úgyhogy megoldottam. Kontakt hiba egyelőre nincs, de őszintén szólva nem is nagyon fogom ezt már használni, amint végeztem a régi családi videók digizésével, nem nagyon lesz rá szükségem.

A tudomány a valóság költészete!

(#2845) zapkorte válasza Vesa (#2844) üzenetére


zapkorte
tag

Hála istók vége már ennek az analóg-korszaknak. Drága vót és ölég xar.

(#2846) #19103744


#19103744
törölt tag

Sziasztok! Én is digitalizálnék mint oly sokan már de mivel törölték a téma összefoglalót gondolom 10.000.-ként én is felteszem a kérdést: hogyan? Kb. 15 éve nem követem a technológiát és mostanra már nem is igazán van értelme, főleg, h. leáldozott. Készülékeim sincsenek már, csak kazetták. Arra gondoltam, h. használtam vennék valami SWHS videót TBC, DNR technológiával és hozzá valami eszközt pl. egy külső digitalizálót vagy DVD felvevőt. Csakhogy, mivel említettem, h. nem követem már sok éve ennek a technológiának az életét nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Vagyis hol ált meg a fejlődés. pl.: JVC 40000? Vagy volt tovább is? Szerintem a költségeknek nincs akkora jelentősége (ha reális áron vásárolunk ) ezért majdnem mindegy is, h. mi mennyibe kerül, ha kb. ugyan azon az áron el tudjuk adni, szóval ezzel nem foglalkoznék, inkább az érdekelne, van-e olyan eszköz vagy kombó ami már bevált nálatok. Gondolok itt akár konkrét típusra típusokra is akár. Pl próbáltam keresni olyan DVD felvevőt amibe sata vinyó van, (amiket találtam mind ATAPI vagy PATA amivel már nem tudok mit kezdeni, vagy felesleges beruházásba kellene belemenni) esetleg tud SD kártyára is rögzíteni, de nem jártam sok sikerrel, mert a technológiával lassan az oldalak, a fórumok is megszűnnek. Egyszóval tapasztalatokat, tanácsokat várnék. Előre is köszönöm!
Majd el felejtettem, nincs már asztali gépem csak laptopom, bemenetnek csak az USB esetleg Thunderbolt jöhetne szóba, ha szétszedném akkor esetleg sata is, vagy M.2 foglalatok. Van viszont SATA-USB adapterem szal... Minden ésszerű variáció érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#2847) Vesa válasza #19103744 (#2846) üzenetére


Vesa
veterán

Óccsó és legegyszerűbb megoldás egy USB-s grabber. (ez a cucc egyesek szerint megy W10-el is, mások szerint nem)

Vagy itt egy másik verzió...

A tudomány a valóság költészete!

(#2848) qnadam válasza #19103744 (#2846) üzenetére


qnadam
veterán

a saját bevált metódusomat tudom beírni: egy (vagy kettő vagy több) videó innen (esetemben egy pana hs1000, egy jvc hr-s7600 meg egy szutyok aiwa), ez bedugva s-videon egy analóg bemenetes dv kamerába (sony dcr-trv30e, trv320e, plusz volt egy trv20e is, de annak nemrég megdöglött a fw portja). a kamera firewire-ön bekötve egy öreg laptopba, és ennyi.
utóbb még átfűztem a videóból jövő jelet egy dvd felvevőn (pio dvr-550h), ami akkor jó, ha valami széteső kép van a kazettán, dropout vagy bármi, amit a kamera nem kezel szépen, azt a felvevő megoldja, és így pl egy hatórás kazetta végén se lesz elcsúszva a kép és a hang.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2849) #19103744 válasza Vesa (#2847) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ócsó húsnak híg a leve szokták mondani :) Szerencsére nem vagyok abban a helyzetben, h. a költségvetés a minőség rovására menjen. Persze tisztában vagyok vele, h. az SVHS-ből max 400 sor préselhető ki, de ha archiválunk akkor próbáljuk meg a legtöbbet kihozni a master szalagokból :) Azért köszi!

(#2850) #19103744 válasza qnadam (#2848) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ezt az oldalt eddig nem ismertem úgyhogy most tanulmányozom. kb. fél tucat lejátszót már töröltem is. Köszi.
Ja igen a digitalizálást egyenlőre úgy néz ki, h. egy Panasonic DMR-EH65 fogja megoldani. Ha nem sikerülne kimenteni a HDD-ről akkor tovább gondolkodunk capture card vagy más eszköz tekintetében :) Kb.: 40 kazetta, (ebben nincsenek a műsorosak, értelmetlen...) bő 120 óra anyagot kellene valahogy bedigizni szal lesz idő a variálásra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.