Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) zapkorte válasza cech19960320 (#2347) üzenetére


zapkorte
tag

Nekem volt valaha egy LG RC-7300 gyártmányú DVD-VHS kombinációm, ami nagyon kifogástalan minőségben tudott VHS-t DVD-re felvenni. (Négy vagy öt éve nyúlt ki végleg a lézere.) Ha találsz egy működőképes darabot, vagy valami hasonló készüléket, azzal olcsón megúszhatod a kérdést. Ha utána el is tudod adni, akkor ingyen.
Aztán a lemezekről már bármelyik kompjuter le tudja grabbelni a streamet, ha NAS-ra akarod tenni.

(#2352) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Pioneer DVR-545 H vagy Panasonic DMR-EH60 tud TBC-t vajon?

[ Szerkesztve ]

(#2353) djnice válasza Atomantiii (#2352) üzenetére


djnice
veterán

Mindkettő tud.

(#2354) Atomantiii válasza djnice (#2353) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi és akkor ezeknek van rca / scart bemenetük és azon keresztül rá tudnám kötni a vhs magnót?

[ Szerkesztve ]

(#2355) djnice válasza Atomantiii (#2354) üzenetére


djnice
veterán

Igen.

(#2356) Atomantiii válasza djnice (#2355) üzenetére


Atomantiii
őstag

Akkor máris lecsapok valamelyikre, köszönöm.

(#2357) Atomantiii válasza Atomantiii (#2356) üzenetére


Atomantiii
őstag

Sajnos az egyik nem nyerte el a bizalmamat, a másik meg messze van de találtam egy Panasonic DMR-Es15-öst, csak olyan kérdésem lenne, hogy ha RCA bemeneten kötném rá a vhs magnót akkor teljesen jó minőséget kapna a dvd felvevő?

Mert van amelyik készüléknél írták, hogy az RCA bemenet nem az igazi. Mert ezen a 2 db scart csatlakozót kimenetnek látom, de elvileg nem kellene minőségbeli különbségnek lennie a két csatlakozó között ha jól gondolom.

Illetve elvileg bármilyen féle RW lemezt ismernie kellene?

(#2358) djnice válasza Atomantiii (#2357) üzenetére


djnice
veterán

Jó az ES15, nekem is volt. A front bemenet amin biztos megy a TBC. A minőség szempontjából jobban járnál egy S-VHS magnóval.

(#2359) Atomantiii válasza djnice (#2358) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen biztosan jobb lenne egy S-VHS magnó.

Lemez tekintetében elvileg ismerni kellene a normál RW-ket is vagy csak a Panasonic DVD RAM-ot szereti?

[ Szerkesztve ]

(#2360) djnice válasza Atomantiii (#2359) üzenetére


djnice
veterán

Megy a -RW is, de a +-osban nem vagyok biztos.

(#2361) Atomantiii válasza djnice (#2360) üzenetére


Atomantiii
őstag

Jó majd kísérletezem vele, köszi.

(#2362) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Amúgy minden S-VHS-es rendszerű videó tudja a TBC-t? Gondolom igen.

(#2363) djnice válasza Atomantiii (#2362) üzenetére


djnice
veterán

Nem, van olyan is amelyikben nincs.

(#2364) Atomantiii válasza djnice (#2363) üzenetére


Atomantiii
őstag

Konkrétan többről is szó lehetne:
JVC HR-DVS1 minidv / SVHS
JVC DVHS/SVHS Hi-Fi STEREO
PHILIPS SVHS VR969

(#2365) Atomantiii válasza Atomantiii (#2364) üzenetére


Atomantiii
őstag

Elvileg az első tudja ha minden igaz így neten keresgélve, hátha sikerülne lecsapni rá.

[ Szerkesztve ]

(#2366) Atomantiii válasza Atomantiii (#2365) üzenetére


Atomantiii
őstag

Vaterán úgy látom esélytelen hozzájutni ilyesmihez. Van egy Panasonic NV-HS900EG S-VHS értelmes áron de ugye erről sem találtam infót mennyrie ajánlott és van-e benne TBC.

[ Szerkesztve ]

(#2367) djnice válasza Atomantiii (#2366) üzenetére


djnice
veterán

Ebben nincs TBC.

(#2368) garga01 válasza Atomantiii (#2366) üzenetére


garga01
senior tag

ez a két lista összefoglalja melyikben van tbc, mit érdemes venni:
[link]
[link]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#2369) Atomantiii válasza garga01 (#2368) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, közben sikerült szerezni egy ilyen masinát.

Még RS232 is van rajta bár lövésem sincs mire lehetett jó (valami olyasmi volt a leírásban, hogy azon keresztül lehetett pc-re vinni a jelet), bár azt nem tudom hogyan.

(#2370) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Kipróbáltam a Phillips VR 969-est, lehet hülyeséget kérdezek, de a tbc-t azt külön be kell kapcsolni vagy mindig aktív?

Az a baj német a menü és alig értek belőle valamit. Illetve RCA-n, scart-on vagy s-video kimeneten a legjobb a kép vagy teljesen mindegy vajon?

(#2371) Atomantiii válasza Atomantiii (#2370) üzenetére


Atomantiii
őstag

Közben sikerült átállÍtani angolra, de van olyan LP-s kazettám, amit szaggatva játszik le, vagyis van amikor jól lejátssza majd utána nem lesz kép pár 1-2 mp-re, hát ettőt még a normál panasonicom is jobban lejátssza a szalagot.

(#2372) Atomantiii válasza Atomantiii (#2371) üzenetére


Atomantiii
őstag

Addig állítgattam, hogy már majdnem jó csak néha mégis beszaggat a kép, ekkor kiírja egy pillanatra, hogy NTSC pedig ugye elvileg nem annak kellene lennie.

(#2373) djnice válasza Atomantiii (#2370) üzenetére


djnice
veterán

Nincs benne TBC: [link]

(#2374) Atomantiii válasza djnice (#2373) üzenetére


Atomantiii
őstag

Csak tudnám akkor miért úgy írták elég sok helyen, amúgy nem vettem volna meg.

Pedig már úgy örültem neki.

(#2375) Atomantiii válasza djnice (#2373) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ebben viszont már gondolom van TBC mert rá is van írva: PANASONIC SVHS NV-HS960

Mennyire ajánlott?

(#2376) Atomantiii válasza Atomantiii (#2375) üzenetére


Atomantiii
őstag

Bár az licitálós úgy látom viszont vannak fix áron ilyenek, hogy:
Panasonic NV-HS950EE S-VHS
JVC HR-S6900EG S-VHS
Panasonic NV-HS900EG SVHS

(#2377) djnice válasza Atomantiii (#2375) üzenetére


djnice
veterán

A 960-ban van, ajánlott, nekem 860 van és az is nagyon jó.
Ezek közül keress vmit: [link]

(#2378) Atomantiii válasza djnice (#2377) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, arra nehéz lesz lecsapni sajnos.

De lenne egy Panasonic NV-HS950-es is és az elején van is egy olyan kapcsoló, hogy TBC on / off.

[ Szerkesztve ]

(#2379) Atomantiii válasza djnice (#2377) üzenetére


Atomantiii
őstag

Sikerült megszerezni a 950-es panasonicot, szép képe van ennek is.

(#2380) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy csomó családi VHS-C felvételt digitalizálni.
Mindenképpen érdemes TBC szűrős készüléket keresni hozzá?
Van egy ASUS 7135-ös TV tuner kártyám, de PC már nincs hozzá. Érdemes ezzel foglalkozni, vagy keressek más hardvert?
Milyen VHS-C VHS adapter célszerű használni?

A MiniDV felvételek átmásolását rá lehet bízni arra a kamerára, amivel rögzítve lett? Van USB csatlakozási lehetőség (jelenleg PC oldalról csak ez lehetséges), illetve FireWire. Az USB-nek van hátránya?

(#2381) garga01 válasza Primary92 (#2380) üzenetére


garga01
senior tag

Szia!
TV kártya felejtős. A legtöbbhöz Win10-hez nincs normális driver se és tbc-s videó nélkül csúszni fog a kép+hang. Vagy egy jó VHS-C kamera kell (van olyan amiben van tbc), vagy egy vhs lejátszó+átalakító kazetta. Nekem Panasonic átalakítóm van, de jó szerintem bármelyik ez egy mechnikai alkatrész ami gyakorlatilag a kis kazettából kifűzi a szalagot a nagyobb méretűre.
A miniDV felvételeket jobb FireWire-ön átvinni, mert ott a "nyers" tömörítetlen anyag megy át. USB felejtős, mert az eredeti felbontás felét tudja átvinni a legtöbb kamera (USB1.0/1.1 szabványúak).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#2382) Primary92 válasza garga01 (#2381) üzenetére


Primary92
senior tag

Köszönöm a választ.
A VHS-C-t érdemes lehet azzal a kamerával átvenni, amelyikkel készült?
Ha szerzek egy TBC-s magnót, akkor sem jó ,megoldás a TV kártya, egy XP-s géppel?

Kicsit elbizonytalanodtam ebben a TBC témában. Ez lehet a magnóban, illetve lehet a digitalizáló eszközben? Melyik a jobb? Van más hardveres javító eljárás, amit mindenképpen érdemes számításba venni?

Jelenleg nem igazán rendelkezem semmi hardverrel, szóval még bármilyen irányba el lehet indulni. Egy Thomson 6 fejes magnó lenne, ami le kellene polorni, és megnézni, hogy működik-e.

(#2383) Primary92 válasza Primary92 (#2382) üzenetére


Primary92
senior tag

Thomson VPH6950G magnó van,
és egy Panasonic NV-RX7EE VHS-C kamera.
Érdemes lehet ezeket használlni, illetve kitisztíttatni, kitisztítani?

(#2384) zapkorte válasza garga01 (#2381) üzenetére


zapkorte
tag

A legtöbb miniDV kamerán az USB csak az állóképeket tároló kártyához fér hozzá, videót csak a firewire-on ad ki. De sajna az is igencsak hajlamos dobálni a frame-ket, úgyhogy ha van megbízható digitalizáló eszköz, vagy netán még fényelni is kell, akkor meggondolandó, hogy ne-e mégse az analóg kijáratát használd... Ja, meg ugye ha az analóg kijáratát használod, akkor nem kell field swap sem, ha viszont a firewire-t, akkor még azzal is lehet kecsölni.

(#2385) zapkorte válasza Primary92 (#2382) üzenetére


zapkorte
tag

Legjobb, ha tbc-s digitalizálót veszel. Második legjobb, ha külön doboz - bár ekkor már bekerül egy felesleges AD-DA átalakítás. A legrosszabb, ha a magnódba van beépítve, mert akkor ha bedöglik a magnó, akkor elvesztetted a TBC-t is.
No meg persze ha külön van, vagy a kártyán, akkor más videó rendszerekhez is használható, mondjuk video-8-hoz, vagy u-matichoz.

(#2386) Primary92 válasza zapkorte (#2385) üzenetére


Primary92
senior tag

Szóval inkább egy jó digitalizálót vegyek, mintsem tbc-s magnót?
A digitalizáló motyókról van valami átfogó lista?
Az USB akkor alkalmatlan a feladatra.
Maradnak a PCI eszközök, vagy esetleg van firewire is? Ez úgy is kellene a miniDV miatt. Egyébként tényleg van olyan miniDV kamera, amelyik tud analóg műsort digitalizálni?

(#2387) liszi70 válasza zapkorte (#2384) üzenetére


liszi70
nagyúr

"miniDV kamerán.......videót csak a firewire-on ad ki. De sajna az is igencsak hajlamos dobálni a frame-ket"

Soha nem csinált ilyet a sony miniDV kamerám, pedig sok-sok óra anyagot rögzítettem vele firewire-el. Valami samsungot is használtam, azzal sem volt ilyen gond.

"ha az analóg kijáratát használod, akkor nem kell field swap sem, ha viszont a firewire-t, akkor még azzal is lehet kecsölni"

Ezt sem értem. Nekem eddig mindenféle keccsölés nélkül, egy az egyben, hibátlanul átment a digitális anyag firewire-n keresztül. :F (A capture-höz többek között Pinnacle, Ulead, meg Corel Video Studiot használtam.) Nekem eszembe sem jutott volna egy digit kamera kamera analóg kijáratát használni, de nem is igen hallottam ilyanről. Mi annak az előnye?

[ Szerkesztve ]

(#2388) djnice válasza liszi70 (#2387) üzenetére


djnice
veterán

Gondolom a DV estén más field order-re gondolt (BFF), de ez egy normális utófeldolgozó programnál nem okoz gondot.
Az analóg kimentet én sem értem, nekem sem dobott soha framet a Sony és a JVC kamera sem, ráadásul PAL DV-nél a chroma subsampling is 4:2:0, tehát nem lesz jobb az analóg semmivel sem.

(#2389) Primary92


Primary92
senior tag

Mivel miniDV kazetták miatt mindenképpen kell egy firewire bemenet, lehet, hogy jobb megoldás lenne a VHS-C kazetták digitalizálására, ha vennék egy analóg bemenettel rendelkező Digital8 kamerát.

Ezekben mindenképpen van TBC?

(#2390) djnice válasza Primary92 (#2389) üzenetére


djnice
veterán

Van bennük, de analóg bemenetes miniDV kamera is jó.

(#2391) Primary92 válasza djnice (#2390) üzenetére


Primary92
senior tag

Első nekifutásra nem találtam ilyen miniDV-t, a miénkben sajnos nincs bemenet.

(#2392) renee7 válasza zapkorte (#2384) üzenetére


renee7
tag

"Ja, meg ugye ha az analóg kijáratát használod, akkor nem kell field swap sem, ha viszont a firewire-t, akkor még azzal is lehet kecsölni. "

A rendes captrure programok felismerik a helyes fieldsorrendet, de meg is határozhatod, azonkívül ha ennek ellenére rosszul megy be, két kattintással megváltoztatod. És utána úgy exportálod. Vagy csak nem azt akartad mondani, hogy direktbe mpeg-be írod be?

[ Szerkesztve ]

(#2393) renee7


renee7
tag

Miért van törölve a téma összefoglaló?

(#2394) renee7 válasza zapkorte (#2385) üzenetére


renee7
tag

"Második legjobb, ha külön doboz - bár ekkor már bekerül egy felesleges AD-DA átalakítás."

Elég muzeális az a TBC ami visszaalakítja a jelet analógra és csak úgy küldi ki. A 10-15 éves TBC-k mind ki tudják küldeni a jelet SDI-on, és/vagy Firewire csatlakozáson.

[ Szerkesztve ]

(#2395) djnice válasza renee7 (#2393) üzenetére


djnice
veterán

Ha visszaolvasol, valaki azt írta rá hogy egy hulladék, ezért töröltettem, írjon jobbat ha akar.

(#2396) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Blackmagic intensity shuttle usb 3.0-al kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata? Esetleg mennyire veszi le ez a külső capture card a gépről a megterhelést?

(#2397) Primary92


Primary92
senior tag

Firewire kártyából tökmindegy milyet használok?

(#2398) garga01 válasza Primary92 (#2397) üzenetére


garga01
senior tag

Elvileg igen, én több helyen azt olvastam, hogy a Texas Instruments (TI) chipsetes a legjobb, nekem ilyen van. De van egy NEC-es tartalék, az is szépen kommunikál a kamerákkal.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#2399) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék pár VHS kazettát digitalizálni PC-re, szeretném megkérdezni hogy ennek mi a menete? Hogy kezdjek neki? Mire van szükségem hozzá a lejátszón kívül?
Köszönöm! :)

(#2400) Primary92


Primary92
senior tag

Nagyon régen digitalizáltam úgy videókat, hogy a a végeredményt klippenként kaptam meg, szóval minden felvétel indításkor új fájlt kezdett.
A topicban javasolt WinDV képes erre?
Olvastam egy fórumban, hogy a ScenalyzerLive képes képi úton felismerni a jeleneteket. Próbálta már valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.